МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гладчук стверджує, що КПУ випереджає “Нашу Україну”.

11/29/2001 | Майдан-ІНФОРМ
З 23 вересня 2000 року Всеукраїнське молодіжне об’єднання “Молодь – надія України” проводить загальнонаціональну акцію “Парламентські вибори на Майдані”. За цей час Молодіжна Центральна виборча комісія відвідала 20 обласних центрів України (Київ, Житомир, Чернігів, Вінниця, Полтава, Суми, Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Запоріжжя, Черкаси, Луцьк, Рівне, Сімферополь, Одеса, Херсон, Миколаїв, Харків, Тернопіль, Кіровоград), проїхавши автомобілем по неякісним автошляхам України понад 17.000 кілометрів.

Особливою відмінністю вуличного голосування за партійними списками - “Парламентських виборів на Майдані” від традиційних соціологічних опитувань громадської думки є безпосереднє спілкування з виборцями усіх учасників акції: членів Молодіжної ЦВК, журналістів, спостерігачів від громадських організацій та політичних партій, що унеможливлює будь – яку фальсифікацію голосування. Молодіжна ЦВК створює для виборця умови максимально наближені до справжнього голосування, що регламентується Законом України “Про вибори народних депутатів України”. Наявність скриньки для голосування, виборчого бюлетеня, захищеного від можливих фальсифікацій, стендів з роз’яснювальними матеріалами, тощо моделює майбутню ситуацію на виборчій дільниці 31 березня 2002 року.

Сьогодні абсолютна більшість громадян відверто вводиться в оману соціологічними центрами, фондами та фірмами, які обслуговують інтереси своїх фінансових донорів. Про те як насправді відбуваються офіційні соціологічні дослідження знають лише замовник та виконавець “рейтингового лохотрону”.

За словами голови ВМО “Молодь – надія України” Вадима Гладчука, в той же час існує велика ймовірність того, що ті результати, які отримує Молодіжна ЦВК, не будуть відповідати даним 2002 року від ЦВК Михайла Рябця. “Під час “Парламентських виборів на Майдані” відсутня фальсифікація результатів, чим, як правило, грішать багато дільничних комісій у всіх куточках України. За рахунок публічності та відкритості акції суттєво унеможливлюється застосування адміністративного ресурсу, який на березневих парламентських виборах буде відігравати, традиційно для тоталітарних країн, колосальну роль. Ми сьогодні лише моделюємо ситуацію, незнаючі усіх справжніх учасників партійних парламентських перегонів. Створення цікавих нових блоків з залученням великого фінансового капіталу та талановита агітаційна кампанія може навіть в останній місяць до дня голосування змінити електоральні уподобання. “Парламентські вибори на Майдані” Молодіжна ЦВК проводить у великих містах, у яких рівень політичної свідомості вищий порівняно з забутим селом, за рахунок більшої поінформованості (в обласних центрах знаходяться регіональні офіси політичних партій, кращий доступ до засобів масової інформації, тощо)” – заявляє Вадим Гладчук.

Підсумовуючи результати голосувань у 20-ти адміністративно – територіальних центрах України цікаво передусім звернути увагу на динаміку зміни суспільних настроїв у часі, що впливали на рейтинги політичних сил. Загальна аполітичність перших місяців осені 2000 року, коли виборці голосували за нібито аполітичних “зелених” Віталія Кононова та вигадану віртуальну “Партію Демографічного вибуху”, змінилася шаленими рейтингами Соціалістичної партії Олександра Мороза та “Батьківщини” Юлії Тимошенко у розпал акції “Україна без Кучми”. Ганебна поразка антипрезидентської опозиції та обмеженість доступу до загальнонаціональних ЗМІ літом 2001 року призвела до зростання рейтингів об’єднаних соціал – демократів, ПЗУ та комуністів.

Якщо узагальнювати та рахувати середнє арифметичне за підсумками “парламентських” виборів, то перше місце посідає Комуністична партія України з 19,4 відсотками, друге місце Блок “Наша Україна” – 19, 3 відсотка, трете місце у Соціал – демократичної партії України (об’єднаної) – 13, 4 відсотка.

Придуманий народними депутатами 4-х відсотковий бар’єр також долають Партія зелених України (9,2 відсотка), Блок Соціалістичної партії України (6, 1 відсотка), Блок “Форум національного порятунку” (він же “Блок Юлії Тимошенко”) (5, 5 відсотка), віртуальний “Блок української молоді” (5, 1 відсотка).

Усі інші партії та блоки (Блок “За єдину Україну, партія “Демократичний союз”, ПСПУ, Блок “Єдність”, партія “Нова Генерація”, партія “Яблуко”, КПРС, тощо), згідно результатів “Парламентських виборів на Майдані” у 20-ти найбільших містах нашої держави, не будуть представлені у Верховній Раді наступного скликання.

Відповіді

 • 2001.11.29 | Dorota

  Гладчук продался обрезаным

  Верить результатам Гладчука - грех. Во первых они не имеют никакой ценности. Не выдержыны основные требования которые бы давали возможность говорить об их точности. Массив в 100 анкет которые Гладчк собирал в каждом городе не дают возможность сделать каких-либо выводов.
  А главное - ездил-то Гладчук на деньги СДПУ(о) (извините УНКМО)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.29 | Михайло Свистович

   Re: Гладчук продался обрезаным

   Dorota писав(ла):
   > Верить результатам Гладчука - грех.

   А ніхто йому і не вірить
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.30 | Мартинюк

    Методика Гладчука некоректна з соціологічного погляду.

    Вони не роблять коректної соціологічної вибірки, просто роздають анкети всім хто тиняється на центральній площі того чи іншого міста. Народу опитується загалом не надто багато, то можна просто пригнати молодіжну організацію тої чи іншої партії і "скоректувати " результат. Не треба навіть гладчуківців купувати, треба лише мати розклад їхніх поїздок. А цей розклад вони самі й оголошують та розсилають.

    Навіть якщо ніхто нічого не організовує ( в чому я сумніваюся) то і так результати цього опиту є лише результатми опиту думки центрової тусовкитого чи іншого міста, яка вельми різниться від середньо статистичних даних. Окрім того ця центрова тусовка
    скоріше всього на вибори у своїй більшості просто не прийде .


    --


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua