МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма нас розсудить -- він-то точно знає, хто в нас опозиція, а хто навпаки

11/30/2001 | ilia25
Чесні вибори для всіх… крім Мороза й Тимошенко

Максим Стріха, для УП, 30.11.2001, 10:53

Керівництво Міжнародного фонду "Відродження" (у просторіччі - українського "Фонду Сороса") повідомило приголомшливу новину: серед українських телекомпаній не знайшлося охочих взяти участь у конкурсі на організацію теледебатів учасників виборчого процесу. Не звабили навіть чималі суми пропонованих грантів. Тобто саму ідею ніхто не відкидав. Теледебати – це добре, але для всіх, - то вже надто…

Ніхто не був проти появи на екранах Литвина, Медведчука, Горбуліна. Навіть "надія України" Ющенко не викликав ні в кого жодних заперечень. Навіть комуніст Симоненко міг би дістати право "дозовано громити" владний режим з екранів національного телебачення. Але коли доходило до прізвищ Мороза й Тимошенко, падала глуха стіна.

По своєму сьогоднішня влада варта любові. За її відвертість і абсолютну негнучкість. Ну хто з агітаторів опозиційних блоків міг би настільки дохідливо розтлумачити, що для режиму немає принципової різниці між Литвином, Медведчуком, Горбуліним, Ющенком, що навіть Симоненко є всього тільки "коліщатком гвинтиком" владної системи, штатним "постраховищем", на тлі якого всі перелічені вище особи виглядають рожевими демократами й гуманістами. Що єдині, хто реально протистоїть системі – це саме Мороз і Тимошенко (перший – зліва, друга – справа).

А сьогодні влада сама розписалася під цією схемою поділу політичних сил на реально пропрезидентські і реально опозиційні. Ще й поставила жирну печатку – "обговоренню не підлягає". І ох як важко буде комуністам з "НУ" доводити людям: "Ми – не з ними, ми – самі по собі".

І ще – дарма ліберальні журналісті так люблять писати про "безпорадність" української опозиції. Навряд чи безпорадних настільки боялися б, щоб наражати й без того низький міжнародний імідж режиму на чергові випробування.

А, можливо, "король" уже давно змирився з тим, що він - голісінький, і вже просто не зважає на дрібниці, пов'язані з правилами поводження в цивілізованому товаристві?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua