МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тимошенко чи Ющенко: за кого голосувати?

12/07/2001 | Спостерігач
Тимошенко чи Ющенко: за кого голосувати?
04.12.2001 04:06

Винесене у заголовок далеко не риторичне запитання стане ключовим для більшості виборців під час майбутніх парламентських перегонів. Особливо для тих, хто зміг усвідомити, що лише ці вибори є останньою можливістю створити дієву альтернативу нинішній владі і тим самим розпочати відчутні політичні, економічні та соціальні перетворення в інтересах українського народу.


Проблема вибору полягає в тому, що люди голосуватимуть не за партії та блоки - у їхніх назвах орієнтуються лише головасті спеціалісти-політологи. І вже тим більше не за передвиборні програми - розібратися в їхніх відмінностях і перевагах не під силу навіть Академії наук. Ні, наступної весни мудра і далекоглядна частина українських громадян голосуватиме за лідерів, чиї справи та прізвища на слуху. Тобто, за Тимошенко або Ющенка.

Виборча ситуація ускладнюється ще й тим, що обидва демократичні лідери декларують багато в чому подібні цілі: відновлення, очищення української влади. Та шляхи вирішення в них різняться: Віктор Андрійович усе ще наївно мріє облагородити владу зсередини, ні з ким не конфліктуючи і багато з чим погоджуючись, а Юлія Володимирівна вже переконалася, що з владою, котра прагне лише особистого збагачення (хто з нас зустрічав бідного начальника?!), домовлятися не можна, як не можна домовлятися зі злодієм, котрий нахабно лізе у твою кишеню.

Необхідно також пам'ятати, що в громадській свідомості міцно укоренився феномен «уряду Ющенка-Тимошенко», люди пам'ятають, що усього за рік ця урядова команда зуміла домогтися помітних позитивних зрушень в економіці, та ще й таких, що на цій інерції, немов Омелько на печі, якийсь час котився й уряд сьогоднішній. (Зараз, щоправда, запас, накопичений попередниками, вичерпався і знову пішли борги по пенсіях і відключення електрики.) Тобто, у багатьох Ющенко і Тимошенко продовжують сприйматися єдиною командою. Існує навіть поголоска, мовляв, Віктор Андрійович за допомогою президента видереться нагору, особливо не забруднившись, а там, глядиш, і прихопить Юлію Володимирівну із собою… На жаль, таке буває лише в дитячих казках.

Тому є сенс предметно й об'єктивно розібратися в непростій виборчій колізії завчасно. Допомогти в цьому може вивчення психотипів Тимошенко та Ющенка, простіше кажучи, аналіз тих основних рис характеру, які визначають вчинки та реакції кожної людини, політичного лідера в тому числі.

Соціопсихологи відносять Віктора Ющенка до типу «спеціаліст» - це людина, котра успішно й комфортно почувається у вузькій сфері, де вона має найбільші пізнання. Дійсно, діяльність Віктора Андрійовича на посту глави Національного банку підтверджує це визначення, а успішна грошова реформа - тому приклад. Друга його характерна риса - психологічна несамостійність, тобто, несвідоме прагнення у вирішальну хвилину шукати опору не в собі самому, а десь поруч. Зверніть увагу, як часто цей 52-річний чоловік повторює у своїх інтерв'ю, що авторитет старших (за посадою?) для нього незаперечний і донині, як трепетно відгукується про основну роль своїх життєвих наставників, Вадима Гетьмана передусім. Саме цією його рисою характеру і пояснюється небажання, невміння зайняти чітку політичну позицію, а іноді і прагнення відшукати собі «доброго і мудрого батька», як було у випадку з президентом Кучмою. Нічого загадкового, а тим більше образливого в цьому немає: не можна вимагати від людини більше того, що відпущено їй природою. Водночас важливо розуміти: сформований психотип поміняти не можна, але виявлятися він може по-різному залежно від обставин. У випадку з Ющенком усе залежить від того, хто поруч із ним.

Юлію Тимошенко ті ж соціопсихологи однозначно визначають як «лідера». У цього типу на першому плані вольові риси: цілеспрямованість, рішучість, готовність жертвувати собою задля своїх ідеалів і, як наслідок, здатність перемагати в боротьбі із противниками, які багаторазово перевершують силою. Усе вірно, науку не обдуриш: ми пам'ятаємо, як ця тендітна на вигляд жінка на посту віце-прем'єра змогла зруйнувати тіньові, злодійські схеми в паливно-енергетичному комплексі, у результаті в уряду з'явилися кошти і на зарплати бюджетникам, і на пенсії, і на стипендії, на багато іншого. А їй же протистояли наймогутніші олігархи країни - Пінчук, Суркіс, Медведчук, Азаров. А коли нацькований цим клановим оточенням президент змушений був видати указ про відставку Тимошенко, то Ющенко залишився без зовнішньої вольової опори і ніби загубив себе. Звідси і його метання між опозицією та владою в період «касетного скандалу». Звідси і його підпис під пріснопам'ятною «заявою трьох», котра по суті звинуватила патріотів України, які вийшли на вулиці, у фашизмі, про що Віктор Андрійович згодом неодноразово шкодував. Звідси і неготовність вести безкомпромісну боротьбу, і поразка Віктора Андрійовича в протистоянні олігархам, котрі зрештою усунули його з поста прем'єр-міністра.

Тут напрошуються два проміжні висновки з нашого аналізу. По-перше, феномен «уряду Ющенка-Тимошенко» полягає в надзвичайному поєднанні психотипів двох його ключових постатей: Віктор Андрійович задавав високі моральні та професійні критерії («спеціаліст»), Юлія Володимирівна забезпечувала вольовий початок («лідер»), не дозволяючи Ющенку піддаватися зовнішньому тиску і звертати з обраного ним самим шляху. По-друге, така унікальна ситуація може повторитися лише після парламентських виборів, коли (і тільки тоді!) обидва лідери на чолі своїх блоків пройдуть у Верховну Раду, не зв’язавши собі руки домовленостями із владою (це стосується лише блоку Ющенка), створять потужні фракції і при обопільному бажанні зможуть розпочати новий етап свого співробітництва.

Звісно ж, більшості громадян України хотілося б уже зараз бачити їх разом, щоб не сушити собі голову питанням, кому з двох головних володарів народних симпатій віддати свій голос. Зараз зрозуміло, що саме на такий підтримуваний виборцями варіант розвитку подій і був націлений відомий відкритий лист Юлії Тимошенко до Віктора Ющенка з пропозицією створити єдиний блок демократичних сил на чолі з Ющенком-Тимошенко-Морозом. Та реалії невблаганні: вибирати між двома все ж доведеться. Бо президент Кучма в унісон із нинішнім, на жаль, не найбільш бойовитим оточенням Ющенка, використовуючи все ті ж особливості психотипу Віктора Андрійовича, зробили все можливе, щоб не допустити об'єднавчого передвиборного сценарію. І, судячи з усього, досягли у цьому успіху.

Особистий рейтинг Ющенка, попри відзначену аналітиками тенденцію до помітного падіння (ось вона - ціна ухильної позиції!), усе ж залишається достатнім, щоб будь-яка політична сила з ним на чолі пройшла в парламент. У цьому сенсі його симпатики за результат виборів можуть не хвилюватися - справу зроблено ще в той, благословенний кабмінівський період. Та це одночасно означає, що Ющенко прийде у Верховну Раду далеко не один. І його соратники-попутники не стільки цементуватимуть, скільки розмиватимуть і без того хитку політичну і психологічну позицію Ющенка, всіляко схилятимуть до компромісів і поступок, найчастіше дуже небезпечних, тим самим знищуючи його потенціал можливого духовного лідера нації. Ефективно протистояти цьому численному впливу можна лише настільки ж масово: парламент - не Кабінет міністрів, тут один у полі не воїн. Отже, Тимошенко, для майбутньої підтримки Ющенка, необхідна велика парламентська фракція.

Тому заключний висновок статті цілком очевидний: кожний голос, відданий на виборах за «Блок Юлії Тимошенко», у тому числі працює на Віктора Ющенка, він зміцнює його, посилює зовнішній стабілізуючий початок, що, як ми переконалися, настільки необхідно в його політичному житті. Відверто кажучи, ГОЛОС, ВІДДАНИЙ ЗА ТИМОШЕНКО, ПРИНОСИТЬ ЮЩЕНКУ БІЛЬШЕ КОРИСТІ, АНІЖ ГОЛОС, ВІДДАНИЙ БЕЗПОСЕРЕДНЬО ЗА НЬОГО! Коли Віктор Андрійович діє поодинці, то нагадує величезну красиву повітряну кулю, що летить туди, куди жене її мінливий вітер. А коли ми хочемо швидко добратися в інше місто, то сідаємо не на повітряну кулю, а в літак, що має двигун, крила і стабілізатори. Аналогічно й у політиці.

Таким чином, за уважного розгляду проблема «За кого голосувати: за Тимошенко чи Ющенка» уже не виглядає настільки нерозв'язною. Можна навіть виробити точну формулу успішного рішення, що працює на благо всієї країни. Вона виглядає так: якщо виборець твердо вибрав собі лідера і його блок, то - з Богом: треба голосувати так, як велить серце і підказує розум. Якщо виборець відчуває хоч найменші сумніви чи вагання, якщо просто виникло саме запитання «Тимошенко чи Ющенко?», то голосувати треба за Тимошенко. ЛИШЕ ТАК ОДНИМ ГОЛОСОМ ВИБОРЦІ ЗМОЖУТЬ ПІДТРИМАТИ ВІДРАЗУ ДВОХ ПОЛІТИЧНИХ ДІЯЧІВ І ТИМ САМИМ ДОПОМОГТИ ЇМ ОБОМ ВИКОНАТИ СВОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ, ПОДАРОВАНЕ ВСЕВИШНІМ: ВРЯТУВАТИ УКРАЇНУ.

Олександр КОЧЕТКОВ, літератор

Відповіді

  • 2001.12.07 | Максим’як

    Re: Ну і деза гарна, як кваліфікація “літераторів” росте! Спостерігач, що - власна творчість?

    >Звідси і його метання між опозицією та владою в період «касетного скандалу». Звідси і його підпис під пріснопам'ятною «заявою трьох», котра по суті звинуватила патріотів України, які вийшли на вулиці, у фашизмі, про що Віктор Андрійович згодом неодноразово шкодував. Звідси і неготовність вести безкомпромісну боротьбу, і поразка Віктора Андрійовича в протистоянні олігархам, котрі зрештою усунули його з поста прем'єр-міністра.

    Б Р Е Х Н Я:
    1. Ющенко метався між опозицією і владою
    2. Ющенко неодноразово шкодував за підписом в “заяві трьох”
    3. Ющенко готовився вести безкомпромісну боротьбу
    4. Ющенка і Тимошенко більшість хотіла би бачити разом

    Далі просто все брехня. От суки, працюють все ліпше і ліпше - голосуйте, лиш би не за Ющенка, а Тимошенко ми і так задушим.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.12.07 | Igor Apple

      Та їх обох душать

      Під любим соусом. Он якого маразму ще понакидали банерами:

      Призываем всех православных граждан Украины подписать это обращение
      и отправить его по адресу:
      Киев, ул. Ярославская, д. 19, избирательный штаб, В.А. Ющенко.

      Инициативная группа

      Обращение православных граждан Украины
      к главе предвыборного блока «Наша Украина»
      Виктору Ющенко

      Уважаемый Виктор Андреевич!

      Мы, православные граждане Украины, обращаемся к Вам, известному политику, чьи взгляды пользуются уважением у многих людей. Мы обращаемся к Вам, не только как к политику, но и как к христианину.

      В преддверии разворачивающейся в Украине предвыборной кампании, для нас, православных избирателей исключительно важной является Ваша позиция по отношению к ситуации, сложившейся в украинском православии.

      У нас вызывает серьезное беспокойство присутствие в предполагаемом составе предвыборного блока, названного Вашим именем, экстремистски настроенных политических деятелей, зарекомендовавших себя как ярых противников украинского православия.

      Эти люди далеки как от почитания христианской морали, так и от соблюдения норм закона. Они запятнали себя участием в многочисленных актах вандализма, направленных против Православия, неоднократно позволяли себе высказывания оскорбляющие миллионы верующих Украины.

      Например, глава Христианской Республиканской Партии Украины Николай Поровский был непосредственным руководителем захвата сотен храмов канонической Украинской Православной Церкви Луцко-Волынской и Ровенской епархий, избиением священнослужителей. И это — лишь несколько примеров его преступной деятельности.

      Один из лидеров Украинского народного руха И. Юхновский неоднократно публично называл приходы Русской Православной Церкви «очагами антиукраинизма», заявлял о том, что они «служит целям, отличным от построения украинского независимого государства».

      Перечисление всех деяний врагов православия заняло бы слишком много места. Однако, нельзя не назвать ряд фигур, особо «прославившихся» на позорном поприще травли верующих - Л. Скорик, народных депутатов Украины О. Гудиму, В. Червония. Все эти люди являются сегодня потенциальными кандидатами на вхождение в предвыборный список «Нашей Украины», членами межфракционного объединения НУ в Верховной Раде.

      Мы считаем, что политик, претендующий на консолидирующую роль в обществе, не имеет морального права сотрудничать с такими людьми как Н. Поровский, В. Червоний, Л. Скорик, О. Гудима, И. Юхновский, которые своими поступками оскорбили миллионы верующих Украины.

      Как люди верующие, мы не понимаем, почему среди ваших потенциальных соратников есть политики, которые являются не только врагами православия, но и преступниками.

      У нас существуют серьезные основания для опасений, что люди, которые Вас окружают, могут прийти к власти и начать политические репрессии против Православия. В этом случае, позиция раскольников может стать официальной позицией государства, что будет означать гибель украинской Православной цивилизации.

      Мы понимаем, что Вы, возможно, не знаете о прошлом некоторых Ваших потенциальных соратников, и не должны нести ответственность за их деяния. Но, учитывая, что эти люди, возможно, будут идти на выборы в числе блока, названного Вашим именем, мы хотим услышать от Вас ответ, кто Вы по отношению к каноническому православию: друг или враг? Будете ли вы закрывать глаза на преступления, которые творят поровские и червонии, или прекратите всяческие отношения с преступниками, чем зарекомендуете себя не только как мудрый политик, но и как истинный Христианин?

      Личные данные, подпись:
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.12.07 | Максим’як

        Re: Та їх обох душать. А це лише початок.

        "Православні" не так вишукано пишуть - все сказане правда, а от в Спостерігачевій дезі, там все брехня і все гіллячком зелененьким притрусено.

        Пора проявити "любов" до спедеушників, яблучників і рабіновичів - то звідти всі ноги ростуть.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.12.08 | Михайло Свистович

          Re: Пане Максим"як, Спостерігач ненавидить СДПУ (о) не менше ніж Ви.

          І я також, хоча б тому, що Медведчук, винний у смерті Стуса (а це знакова постать в історії України), не має права керувати державою.

          Але Ваші слова нічим не відрізняються від слів прихильників Кучми, які кажуть, що виступати проти Папіка, це лити воду на млин комуністів, інших лівих, Росії тощо.

          Якщо хтось виступає проти СДПУ (о), це ще не означає, що треба підтримувати і його інші кроки. Якщо хтось виступає проти ворогів СДПУ (о), то це теж не означає, що він підтримує Суркіса.
    • 2001.12.07 | Спостерігач

      Це з сайту Тимошенко, Кочетков - один з Юліних політ-технологів

      Максим’як писав(ла):
      > >Звідси і його метання між опозицією та владою в період «касетного скандалу». Звідси і його підпис під пріснопам'ятною «заявою трьох», котра по суті звинуватила патріотів України, які вийшли на вулиці, у фашизмі, про що Віктор Андрійович згодом неодноразово шкодував. Звідси і неготовність вести безкомпромісну боротьбу, і поразка Віктора Андрійовича в протистоянні олігархам, котрі зрештою усунули його з поста прем'єр-міністра.
      >
      > Б Р Е Х Н Я:
      > 1. Ющенко метався між опозицією і владою

      Брехня. Або наведіть бодай один факт.

      > 2. Ющенко неодноразово шкодував за підписом в “заяві трьох”

      Брехня. Він шкодував про те, що ситуація його примусила підписати. Тобто підписав би і вдруге, якби скалалсь подібна "ситуація".

      > 3. Ющенко готовився вести безкомпромісну боротьбу

      Ви суперечете собі. Якщо він готовувався вести безкомпромісну боротьбу, то нащо підписував "Заяву трьох", про яку, як Ви кажете, шкодує.

      > 4. Ющенка і Тимошенко більшість хотіла би бачити разом

      Саме так. А Ющенко цього боїться.

      > Далі просто все брехня. От суки, працюють все ліпше і ліпше - голосуйте, лиш би не за Ющенка, а Тимошенко ми і так задушим.

      Тобто Ви змирились з тим, що опозицію руками Ющенка задушать? А опозиція - ні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.12.07 | Shooter

        Re: Це з сайту Тимошенко, Кочетков - один з Юліних політ-технологів

        > Тобто Ви змирились з тим, що опозицію руками Ющенка задушать? А опозиція - ні.

        Kxm, kxm...a je koho dushyty?

        Skil'ky tam rejtynh bloku Juli s'ohodni? Perevalyv za 4% vidsotky?
        Ce, zvychajno, sumno. Ale zvynuvachuvaty Jushchenka v tomu, shcho opozycija NE ZDATNA s'ohodni povesty za soboju vyborc'a - perekladaty vynu roji holovy na zdorovu.

        Jakshcho zh, daj Bozhe, blok Juli projde v parlament, to Jushchenko bude jedynym, xto ne dopustyt' peretvorenn'a Juli v druhu Natashu. Shcho bude vyhidno i jomu, zvisno, i Juli.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.12.07 | ilia25

          Хлопче, тобі ж поясняють -- голосуй за Тимошенко, тоді і рейтинг буде що треба..

          Невже ти не помічаєш це замкнене коло в твоїй логіці -- за Тимошенко не треба голосувати, бо в неї рейтинг поганий, а рейтинг в неї поганий тому, що за неї не голосують!

          Якщо ти так любиш реформатора в Ющенко, то треба допомогати його "світлій стороні", голосуючи за опозицію, а не за удовенків, костенків, порошенків та інших прислужників Кучми.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.12.07 | Shooter

            Re: Хлопче, тобі ж поясняють -- голосуй за Тимошенко, тоді і рейтинг буде що треба..

            ilia25 писав(ла):
            > Невже ти не помічаєш це замкнене коло в твоїй логіці -- за Тимошенко не треба голосувати, бо в неї рейтинг поганий, а рейтинг в неї поганий тому, що за неї не голосують!
            >
            > Якщо ти так любиш реформатора в Ющенко, то треба допомогати його "світлій стороні", голосуючи за опозицію, а не за удовенків, костенків, порошенків та інших прислужників Кучми.

            :):

            "Xlopche", holosuj v Kanadi - i ne pxajs'a v nashi domashni spravy. Bo ne tobi vidchuvaty na svojij shkiri rezul'taty nastupnyx vyboriv v Ukrajini.

            Rejtynh v Tymoshenko nyz'kyj ne cherez Jushchenka, a same cherez Tymoshenko. Nu i zvychajno - krashshe viddaty 3.996% holosiv Tymoshenko, z jakyx NU mozhe perepasty maksymum 1%, chym NU maty na 1.5-2% bil'she.

            Tymoshenko zh bude r'echi v parlamenti tolkat'. Na jaki nixto ne bude zvertaty nijakoji uvahy - i Ukrajina bude prodovzhuvaty ruxatys'a "u virnomu napr'amku" ostannix 10 rokiv.

            P.S. Nahadaju til'ky, shcho ni Kostenko, ni Udovenko, ni navit' Poroshenko nikoly ne zavdavaly svojeju dijal'nist'u narodovi Ukrajiny zbytkiv v sotni mil'jony dolariv. Na vidmunu vid lidera odoho duzhe radykal'noho bloku.

            P.P.S. Spobuj, "xlopche", poahituvaty proty inshyx "prysluzhnykiv" Kuchmy (i svojeji kysheni) - "demokrativ"-obrizanyx, zajebu! ta inshyx zelenyx - tam elektoral'ne pole kudy bil'she. I, mozhlyvo, tobi vdast's'a buty uspishnishym.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2001.12.08 | sg

              Ne prosto holosuj, a treba vsih ZAKLYKATY I PROVODYTY ROZJASNIUVALNU ROBOTU !

              V SIMJI, NA ROBOTI, NA VULYCI - VSIUDY!!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2001.12.11 | SG

                ЗАЛКИКАТИ ГОЛОСУВАТИ ЗА ВПОДОБАННЯМИ: Або за НУ, або за Блок Тимошенко!

                Або так, або так. І нехай люди зрозуміють цей вибір!
      • 2001.12.07 | Maксим'як

        Re: Ющенко в ролі мавра Отелло, Юлія, його невірна дружина, вона всю увагу приділила Кучмі, а він її за це задусив, своїми руками.

        Треба ессею написати, «п.Спостерігач приєднався до опозиції разом з літературними колами».

        Стаття є брехлива п.Спостерігач і смішна.
        Чи Ющенко колись просився в опозицію, до Мороза, Тимошенко?

        Я більше скажу, Ющенко мав намір з Плющом, Литвином і всім його урядом включно із Азаровим спочатку формувати нову політичну структуру, але Тигипко спутав всі карти, тобто нагло пер в компанію і Ющенко тоді акуратно відмовився від такої компанії. Незважаючи на умовляння Плюща, він не захотів бути разом із тими, хто голосував проти нього. Плющ вирішив йти за Ющенком (може ще й піде, якщо піде і Омельченко). А потім вже з рухами планувалося вести мову. Ось і все.

        Стосовно «заяви трьох» підписав би знову, при тих же обставинах, але цього ніхто не скаже, чисто із моральних засад, бо хлопці сидять заніщо в тюрмах, щирі хлопці попалися на гачок провокаторів. Цікаво би виглядало тепер з тим підписом, коли в УНСО розкол і невідомо кому вони тепер продалися Суркісу, Рабіновичу, Деркачу? Наше СБУ на таке би гроші не тратило, просто погрузило би їх в Сізо, та й все. Тобто, нинішній розкол в УНСО це не за гроші СБУ. А може Ющенко вже знав про таку можливість? Може його Кравченко, наприклад, попередив, чи Кучма?

        З ким він мав боротися безкомпромісно? З Кучмою? Тимошенко? Його напрямок боротьби чітко визначений – олігархи і комуністи. Він відходив від Кучми чітко і свідомо, намагаючись максимально заручитися його підтримкою надалі.

        P.S.
        П.Спостерігач, часом не були дописувачем солідного такого журналу «Мурзилка», бо щось дуже схоже.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.12.08 | Михайло Свистович

          Re: А оце вже брехня.

          Точніше версія непоінформованої людини, якій за кожним кущем ввижається СДПУ (о)

          Maксим'як писав(ла):
          >
          > Я більше скажу, Ющенко мав намір з Плющом, Литвином і всім його урядом включно із Азаровим спочатку формувати нову політичну структуру, але Тигипко спутав всі карти, тобто нагло пер в компанію і Ющенко тоді акуратно відмовився від такої компанії.

          І Ви вважаєте це нормальним? Нормальним єднатись з Азаровим та Литвиним?

          >
          > Цікаво би виглядало тепер з тим підписом, коли в УНСО розкол і невідомо кому вони тепер продалися Суркісу, Рабіновичу, Деркачу? Наше СБУ на таке би гроші не тратило, просто погрузило би їх в Сізо, та й все. Тобто, нинішній розкол в УНСО це не за гроші СБУ. А може Ющенко вже знав про таку можливість? Може його Кравченко, наприклад, попередив, чи Кучма?

          Брехня полягає саме отут, оскільки олігархи не мають відношення до розколу в УНСО. Я точно знаю, що нові керманичі не мали стосунків з ними. А от про переговори з Адміністрацією президента Коваленко згадував.Чи Суркіс має вплив, щоб СБУ випустило на підписку про невиїзд Карп"юка? Ви погано знаєте СБУ, якщо так пишете.
    • 2001.12.07 | ilia25

      Що, любий мій, правда колеться?

      Максим’як писав(ла):
      > Б Р Е Х Н Я:
      > 1. Ющенко метався між опозицією і владою
      > 2. Ющенко неодноразово шкодував за підписом в “заяві трьох”

      Метався, бо навіть виправдовувася, що, начебто, заяву й не читав, коли підписував. Коли протести досягли найбільшого розмаху, навіть публічно осудив розгін наметового містечка -- того самого, де "фашисти" засіли. Це тільки те, що зразу згадалось.

      > 3. Ющенко готовився вести безкомпромісну боротьбу

      Ай-ай, так хочеться обвинувачити автора в брехні, що можна ту брехню й вигадати... Надягніть окуляри, та прочитайте ще раз, що в статті написано про НЕготовність Ющенка вести безкомпромісну боротьбу.

      > 4. Ющенка і Тимошенко більшість хотіла би бачити разом

      Це очевидний факт. Ті, хто не хочуть цього, сподіваються що Ющенко буде й надалі вірно служити Кучмі.

      >
      > Далі просто все брехня. От суки, працюють все ліпше і ліпше - голосуйте, лиш би не за Ющенка, а Тимошенко ми і так задушим.

      Дурниці і параноя.
  • 2001.12.07 | Roller

    На самом деле для "народа" есть два блока Кучмы и Не Кучмы, в который Ющенко не входит как "СЫН" (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.12.07 | Веселка

      Ну це для мізків з однобітним вмістом 0/1 - іншого не вміщається(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.12.08 | Roller

        Не совсем так, точнее, совсем не так.


        Предлагается признак, Кучма, по которому идет первый отбор. Ющенко его не проходит. Далее выбирается следующий признак. Например "уклон". И вконце избиратель выбирает внутри блока.

        Например Коммунисты,Тимошенко, и т.д. из своиз собственных симпатий. Ставить отношение к Кучме первым пунктом на мой взгляд уместно, по скольку мы находимся на форуме посвященно ему и Украине.
        При этом вы имеете удовлетворить свои амбиции в полном соответствии со своими симпатиями или знаниями, не особенно рискуя сделать неправильный выбор.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.12.08 | IApple

          Ну це хіба якби парламент лиш на рік вибирався : )

          Звісно ніби і є в тому логіка, що саме на Майдані, де головна ідея "завалити" Ку-чмо, це і має бути першим критерієм. Але тут уже не раз проскакувала теза про те, що Кучма хоч і є такий поганий, але борються з ним як з уособленням верхівки режиму. І скажімо в майбутньому може прийти інший, не менш "достойний" з іншим прізвищем, але так само "?-чмо". Чи проведуть імпічмент, чи дотягне він до кінця "строку", чи навіть спробує на третій строк щось таке придумати, в будь-якому випадку прийти до влади цей чи той новий невідомий зможе лише тоді, коли буде мати переважаючу в парламенті підтримку сил які його (режим) підтримують - а це тіж самі олігархи, номенклатура, комуністи... Та успіхів вам у тому поваленню Кучми, але коли він зійде зі сцени (найімовірніше просто по закінченню свого строку) і коли отримаєте "нового" такого ж, знову прийдеться починати свою благородну працю від початку...
          Ну справді, для чого нам той "слабохарактерний" "неполітик" Ющенко, який мало не позбавив комуністів бідуючих пенсіонерів, а з олігархів трохи повитрясав грошей. Ми за чисту ідею демократії боремося з самим КУЧМОЮ, а якихось там комуняків та багатіїв ми самими пікетами та демонстраціями знесилимо і переможемо! Для чого нам тії націоналісти? Ми краще будемо будувати абстрактну демократичну країну, національна ідея найбільше в цій будові заважає, ми весь світ в "демократичності" переплюнути хочемо!
  • 2001.12.08 | Mary

    Не зовсім до теми, але... Запитання:

    Слухайте, в мене тут проблемка виникла: чи хтось знає, що потрібно зробити громадянам України, щоб проголосувати, якщо вони на час виборів перебувають за її межами?
    Чи це обов'язково робити в посольстві, чи можна в консульстві, чи треба наперед десь реєструватися, ну і всяке таке...
    Якщо хтось знає - свисність, будь-ласка.
    Дякую
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.12.08 | vyborec'

      Re: Не зовс?м до теми, але... Запитання:

      treba staty tymchasovo na oblik u posol'stvi.

      na krajnij vypadok peredzvonyty i poperedyty,
      shcho Vy golosuvatymete u nyh, shchob vnesly
      do spyskiv vyborciv. ja odyn raz vlasne tak i progolusuvav.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.12.08 | Mary

        Дуже дякую! А ще питання: чи обов'язково в посольстві, чи можна і в консульстві?(-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.12.08 | vyborec'

          a ce vzhe ne znayu. meni posol'stvo bulo blyzhche(-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.12.08 | Mary

            Ну, все одно дякую :-) (-)

        • 2001.12.10 | Shooter

          Zalezhyt'

          Chy bude stvorena v konsul'stvi vyborcha dil'nyc'a.

          Shvydshe ni, chym tak. V posol'stvi - obovjazkovo.

          Tomu (z vlasnoho dosvidu) - do konsul'stva bulo najblyzhche, do kordonu - troxy dali, do posol'stva - daleko.
          Tomu "perexodyv kordon" :):
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.12.11 | Mary

            Шутеру :-)

            Дякую й Вам. Мені, правда, український кордон перейти не так просто - хіба би спочатку навчилася літати. До посольства все ж ближче :-). А може і в консульстві поскандалю - надто вже тут нашому консулу без "Поступу" затишно :-).
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2001.12.11 | Shooter

              Re: Шутеру :-)

              Mary писав(ла):
              > Дякую й Вам. Мені, правда, український кордон перейти не так просто - хіба би спочатку навчилася літати. До посольства все ж ближче :-). А може і в консульстві поскандалю - надто вже тут нашому консулу без "Поступу" затишно :-).

              A Vy vplav sprobujte :)

              IMHO, skandal nedopomozhe. Ja skandalyv, shcho pid chas peredvybornoji kampaniji-1999 v konsul'stvi vysiv porteret hr. Kuchmy. Shcho bulo antyzakonnym. Vidpovid' bula "zaliznoju" - vy (ja sebto) nepravi.

              Tajshcho krashche napered diznatys'a, shcho i de.
  • 2001.12.10 | ХОМА

    За Мороза !

    Дійсно, запитання все ще залишається актуальним для декого з відвідувачів Майдану. Каюсь, до "заяви трьох" воно стояло навіть переді мною. Потім воно трансформувалося у запитання "чи голосувати за Тимошенко?" Адже сумніви в реальності її опозиційності є, на жаль, не лише у мене.

    Єдина людина, опозиційність якої безсумнівна - Олександр Мороз (підкреслюю, не СПУ, а Мороз !) Якщо Сан Саничу вдасться зробити майбутній список блоку з гарантовано незапам'ятовуваною назвою (ремембер '98) саме ІДЕОЛОГІЧНО опозиційним до режиму - тоді все буде гаразд. Якщо ж у нього напхають партійних бюрократів і фінансистів - тоді особисто я зроблю так, як у 98-му, тобто голосуватиму з естетичних мотивів.

    Необхідне роз'яснення. Тоді я був членом ПРП, але голосував за Нацфронт. Я точно знав, що вони не пройдуть - але це була перша (і остання, "завдяки" Віктору Андрійовичу) можливість проголосувати за бандерівців, одним із яких у 40-х був мій дід. Я в жодному разі не прихильник бандерівців зразка 90-х - проте проголосував за список Нацфронту з поваги до покоління свого діда. Повага до Лук'яненка і Хмари, які "перекочували" з нацфронтівського до б'ютного списку, звичайно, є - але не така глибока. Тому стимулом швидше буде сама Юлія Тимошенко - не як політик, не як бізнесовець, а просто як ЖІНКА. У якої, на відміну від організаторів "канцертав за мілих дам", точно є МАЙБУТНЄ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.12.11 | вебмайстер

      Що робити з пропорційною частиною?

      Естетичні мотиви допомогають в мажорритарних округах. А що робити з пропорційною частиною? Логіка не працює. Є Мороз і кілька порядних людей в Соцпартії. Але над їхнім офісом висить червоний прапор. Є кілька непоганих людей у Ющенка, кілька - у Тимошенко. Але на загал...Чому не народжується нічого нового, живого? Невже все так погано? Хоч на вибори не йти...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.12.11 | ilia25

        Логіка завжди працює -- нею треба лише вміти користуватись

        вебмайстер писав(ла):
        > Естетичні мотиви допомогають в мажорритарних округах. А що робити з пропорційною частиною? Логіка не працює. Є Мороз і кілька порядних людей в Соцпартії. Але над їхнім офісом висить червоний прапор. Є кілька непоганих людей у Ющенка, кілька - у Тимошенко. Але на загал...Чому не народжується нічого нового, живого? Невже все так погано? Хоч на вибори не йти...

        Ви ж, схоже, розумієте, яка в України проблема -- то її нинішня влада. То ж і голосуйте за опозицію до цієї влади.

        Наразі це СПУ та блок Тимошенко. Я розумію, що ви не є фанатом червоних прапорів, але чи вам не набридло голосувати "тільки щоб не стало гірше"? Чи стане гірше від того, що опозиція -- хай навть особисто Мороз -- прийде до влади, це ще далеко не факт.

        А от якщо Кучма залишиться, чи зробить Краву своїм наступником -- тоді не тільки "гірше" стане. Тоді ви взагалі втратите реальну можливість обрати собі кращу владу. Власне українці ВЖЕ тої можливості у великій мірі позбавлені.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.12.11 | вебмайстер

          Re: Логіка завжди працює -- нею треба лише вміти користуватись

          Дякую , що повернули до реального життя :)
          А писав я, що рівень опозиції не дуже задовільний, і як би нам в них потім не розчаруватися. Коли вони будуть при владі.
          Але якщо порівнювати з ниньошньою владою, то безперечно Ви праві. Гірше то точно не буде.
          Просто шізофренічне риторичне питання, коли вже нарешті народиться сила, за яку захотілося би голосувати без будь-яких застережень?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.12.11 | ilia25

            Питання дійсно риторичне, бо відповідь усім відома -- ніколи :)

            вебмайстер писав(ла):
            > Дякую , що повернули до реального життя :)
            > А писав я, що рівень опозиції не дуже задовільний, і як би нам в них потім не розчаруватися. Коли вони будуть при владі.

            Право робити помилки -- це невід'ємна ознака свободи. Свободи, яку в українців намагаються відібрати.

            Саме тому в наших умовах прихід опозиції -- будь якої -- до влади вже сам по собі буде великою перемогою. Перемогою свободи.

            > Просто шізофренічне риторичне питання, коли вже нарешті народиться сила, за яку захотілося би голосувати без будь-яких застережень?

            Ніколи :) Це не є виключно українською проблемою -- в усьому світі так. Виборці голосують за найбільш прийнятних політиків -- але ніколи не за ідеальних.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.12.11 | Остап

      Давайте голосувати за ОПОЗИЦІЮ - хай вже прийде Мороз до влади. Україна і не таке ТЕРПІЛА.... (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".