МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суд над учасниками акції "Практичні навчання з прав людини"

12/12/2001 | Майдан-ІНФОРМ
Суди тривали понад три години, що не тільки порядком виснажило конвоїрів Печерського райвідділу міліції, але й самого суддю А.Мельника, який, треба віддати йому належне, таки відбув (з останніх сил) свою невдячну місію вершителя правосуддя “по-українськи”, демонструючи зовнішню пристойність всього цього цілком сюрреалістичного дійства та суддівський респект незалежної владної гілки.
Така ненормально довга тривалість судових слухань для вітчизняної адміністративної юстиції пояснюється тим, що адвокати шести “правопорушників” Тетяна Монтян і Олег Левицький по черзі наполягали на всебічному, повному та об’єктивному дослідженню всіх обставин інкримінованого їх підзахисним порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій (стаття 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення). І судді нічого не залишалось, як тільки для кожної із шести однотипних (у всьому) адміністративних справ організовувати цілком самостійний їх розгляд: задовольняти одні і ті ж клопотання, заслуховувати одні і ті ж пояснення, допитувати одних і тих самих свідків, кожного разу видалятись в нарадчу кімнату й врешті-решт приймати та проголошувати одні і ті ж самі постанови про оголошення “правопорушникам” попередження, ніяк з ними не погоджуючись, що столичний Майдан Незалежності в грудні місяці -- не саме краще місце для відпочинку. Присутні в залі ледь стримували регіт, який не міг ну просто не розпирати, коли, наприклад, Михайла Свистовича вшосте запрошували до зали судового слухання в якості свідка, а він заходив скуйовджений та зосереджений, наче вперше в житті опинився у скільки-небудь офіційній ролі, серйозно вислуховував настанови судді і починав свою довгу розповідь про те, що він разом із таким-то (називалось прізвище кожного із затриманих в порядку надходження) брали участь в такій-то акції і далі дуже детально по датах, назвах, числах та годинах аж до моменту, коли він виявився відсунутим від решти учасників, зробив спробу потрапити до автобусу, куди їх позносили, але, на відміну від Миколи Головача, якого все-таки пропустили всередину і дозволили розділити участь інших, був брутально викинутий із автобуса, як якийсь непотріб, чому він не переставав щиро дивуватись на момент дачі своїх свідоцьких показань в суді. Адвокат Т.Монтян з цього приводу не раз звертала увагу судді, що працівники міліції всупереч конституційному принципу рівності всіх громадян перед законом, проявили очевидно упереджене ставлення до одних учасників акції, залишивши без своєї “принципової” юридичної оцінки такі ж самі діяння інших, зокрема, свідка М.Свистовича.
На початку розгляду справ трапився ще один юридичний курйоз. Коли суддя А.Мельник поцікавився, як виявилось трохи згодом, зовсім для проформи чи не мають “правопорушник” Валерій Ільяшенко або його адвокат бажання заявити відвід судді, адвокат О.Левицький відразу ж такий відвід заявив, а для дещо збентеженого таким поворотом подій судді пояснив причину такого, а саме те, що він сам був свідком того, як до судді навідувалися деякі підозріливі особи в міліцейській формі явно причетні до затримання його підзахисного. Суддя знайшовся і почав пояснювати адвокатові, що у цьому візиті не було нічого дивного, мовляв, це загальна практика узгодження між працівниками міліції та черговим суддею часу розгляду адміністративних справ. Адвокат щиро подивувався, що для такого “узгодження” були задіяні сили аж п’ятьох міліціонерів вкупі із цілим полковником, і продовжував наполягати на відводі, оскільки для нього так і залишилась загадкою причина такого чисельного і не менше авторитетного десанту до кабінету судді, тим більше, що відбувалась зазначена аудієнція не менше ніж за півтора години до привозу затриманих. Відвідавши кабінет заступника голови Печерського міського суду, суддя негайно повернувся і вибачився перед присутніми за помилку, оскільки, як виявилось, адміністративне судочинство не знає інституту відводу, іншими словами, про відвід у адмінкодексі нічого не говориться. А шкода! Хоча, хто його знає, адже наш суддя А.Мельник обмежився щодо “правопорушників” найменшим із передбачених ст. 185-1 КпАП стягненням, попередженням, а не штрафом до 425 гривень чи навіть адміністративним арештом до 15 діб. Таки правда, що Печерський суд -- самий гуманний суд в світі. Саме з таким гаслом, тільки з відомою добавкою про ХАЙ ЖИВЕ і зустріли сьогодні шістьох затриманих їх друзі та більш везучі колеги по акції після доставки до суду.

Відповіді

  • 2001.12.12 | IApple

    Думаю не тільки мені цікаво також взнати про подання ("неспромож

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.12.12 | Майдан-Інформ

      Re: Думаю не тільки мені цікаво також взнати про подання ("неспр

      Справа в тім, що заявка була. В процесі судового розгляду ніхто не ставив під сумнів ні факту її наявності, ні завчасності її подання за належною адресою. Все вперлося (якщо взагалі хто-небудь із офіційних чинників намагався дослідити юридичні аспекти правомірності акції) в те, що подана вона була як безстрокова лише із заначенням дати і часу початку акції, що в принципі чинним законодавством не забороняється, а мєнти (іже з ними і суд) зайняли позицію, відповідно до якої на кожен день акції необхідно подавати окрему заявку. Але навіть якщо це і так, все-одно громити акцію ніхто не мав права, інакше як тільки доводити її незаконність по суду, а вже потім вдаватись до сили. Так, не витримавши фарсу суділіща, Володимир Лесик небезпідставно, правда всупереч процедурі, декілька разів намагався поставити питання судді, що він ніяк не збагне яким таким правом їх було примусово розігнано та затримано, хай суддя відповість йому. Також залишилось без відповіді і те, що протягом дня 11 грудня на майдані за старою традицією з’являлись не мєнти із поперредженнями про порушення порядку проведення акції, а якісь ліві для такої ролі пасажири із служб району та міста по благоустрою, приносили якісь приписи, що, мовляв, намети -це малі архітектурні форми і їх слід негайно знести, щоби вони не заябували естетичних почуттів киян. Цікаво, але в матеріалах адмін. справ про такі приписи навіть і не згадується, хоча саме їх невиконанням мєнти і виправдовували свої "манєври".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.12.13 | Михайло Свистович

        А ось які показання пробував дати Лесик в міліції.

        Він з абсолютно серйозним виразом обличчя сказав, що йшов по майдану Незалежності і побачив, що якісь хуліганські елементи обмотали пам"ятник, який він окропив власною кров"ю, мотузками з антидержавними гаслами, встановили намети і заважають ходити перехожим киянам та гостям столиці, які спеціально їхали до Києва, щоб подивитись на пам"ятник. Тоді він почав обмотувати хуліганів колючим дротом, щоб вони не втекли, коли їх буде забирати міліція. І попроив висловити йому подяку.

        Міліціонер, правда, також був з гумором. З не менш серйозним виразом обличчя він записав свідчення Володі, а потім зітхнув, що подяки висловити йому не може, бо на момент затримання хуліганів колючий дріт вже був знятий.

        Потім він розірвав свідчення Лесика і попросив говорити серйозно.
  • 2001.12.12 | Наталя

    УВАГА! PR-ПРОВОКАЦІЯ! ПОТРІБНА ДОПОМОГА...

    У газеті "Високий Замок"(Львів),( у Київі газета виходить під гаслом "Свіжий вітер з заходу") 11.12.01.на 2стр. вийшла така собі заміточка "На майдані Незалежності - знову намети.Цього разу святкові."(Мова йде про те,що на майдані Незалежності у наметах торгують ялинками та іншим крамом до Нового року). Не звернула б уваги, але сьогодні в маршрутці чула, як один чоловік запитував у другого що чути про намети на майдані, і відразу декілька осіб в маршрутці почали доводити,що намети-то на майдані-торгівельні, а все інше-це просто чутки, які мужчина неправильно почув. В умовах жорсткої ізоляції з боку ЗМІ акції на майдані Незалежності, газета "ВЗ" зробила класичний хід-тепер навідь якщо хтось краєм вуха почує про намети на майдані,то підсвідомість сама намалює що у наметах продають ялинки та ін. А якщо врахувати,що у Львові жоден з місцевих каналів словом не обмовився про акцію,то така позиція дуже зручна для влади.
    Пропоную всім надіслати свою думку з цього приводу на адресу редакції цього "свіжого вітру":info@wz.lviv.ua
    Нечесні журналісти повинні знати,що їх "досягнення" помічає не тільки влада, яка дасть за це цукорок, а і нормальні люди
    -Наталка.Львів-
  • 2001.12.12 | ilia25

    Коли буде продовження?

    На мій погляд акція вдалась, бо влада знову була вимушена привселюдно розігнати мирний протест, порушуючи конституційна права учасників. Кращої агітації за демократичну опозицію не придумаєш.

    Тепер було б дуже важливо не зупинятись і повторювати цю демонстрацію аж поки вона не стане такою ж помітною та очевидною, як це було останньою зимою. Інакше більшість так і буде думати, що в тих наметах ялинки продавали.

    Кучма дуже хоче бачити касетний скандал перегорнутою сторінкою. Він навіть публічно завлявляв, що так воно і є. Тож було б дуже корисно показати йому, як гірко він помиляється!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".