МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна опирається Європі.

12/13/2001 | Майдан-ІНФОРМ
Рада Європи, яка рекомендувала Україні створити міжнародну комісію у справі Гонгадзе, провела засідання дипломатичних місій. Остаточних результатів засідання не дало, й комітет міністрів Ради Європи тепер обмірковує нові пропозиції української сторони - не вести розслідування, а просто провести експертизу плівок Мельниченка, й лише тієї частини, де йдеться про Гонгадзе та Єльяшкевича. Проти такого часткового слідства протестує вдова Гонгадзе Мирослава, передає Інтерфакс-Україна.

У вівторок, 11 грудня, ввечері у Страсбурзі відбулося засідання на рівні представників дипломатичних місій Ради Європи, де обговорювалася можливість створення міжнародної комісії з розслідування вбивства Гонгадзе. Засідання не прийняло остаточного рішення, - керівники дипломатичних місій лише вислухали звіт міністра закордонних справ Литви Антанаса Валіоніса про його візит до України наприкінці минулого тижня. Зараз Рада Європи обмірковує нові пропозиції України.

Як повідомив Бі-Бі-Сі один із французьких дипломатів, Україна пропонує не вести комплексного розслідування власне вбивства журналіста, не акцентувати увагу на колективних слідчих діях представників різних країн у пошуках дійсних замовників убивства, а лише здійснити експертизу записів Мельниченка. Причому не всіх записів, а лише тих фрагментів, що стосуються Гонгадзе та Олександра Єльяшкевича. Аргументом української сторони, за інформацією з того ж дипломатичного джерела, є те, що в Україні нібито немає необхідної юридичної бази для роботи іноземних слідчих, а створення такої бази вимагає занадто багато часу.

З цими доводами не згодна вдова Георгія Гонгадзе Мирослава. Вона відзначає, що "Європейська конвенція про допомогу у розслідуванні карних злочинів", яку Україна ратифікувала у 1998 році, є цілком достатньою для створення міжнародної комісії. Вона вважає, що якби українські чиновники захотіли, можна було б прийняти уточнюючі документи до цієї конвенції, а парламентська слідча комісія могла б посприяти прийняттю такого допоміжного документу.

Наступне засідання, присвячене питанню створення міжнародної комісії у цій справі, ще не призначено, але, за попередніми даними, воно має відбутися наприкінці грудня, повідомляє Українська правда з посиланням на Бі-Бі-Сі.


ForUm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".