МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Прогнозована гризня в опозиції почалась

05/04/2001 | NoName
http://www.part.org.ua/default.php?news=12431051

Тарас Чорновил утверждает, что ФНС не поддерживает идею референдума
Решение Форума национального спасения относительно проведения референдума о досрочном прекращении полномочий президента Украины Леонида Кучмы и изменении системы власти отсутствует, заявил сегодня в интервью УНИАН член Совета ФНС, народный депутат Тарас Чорновил (фракция "Реформы-Конгресс").

По его словам, опубликованное в прессе 3 мая обращение о поддержке идеи референдума было принято только частью членов совета ФНС, которая не собрала кворума. Т.Чорновил отметил существование лишь принятого 12 апреля, после собрания учредителей членов ФНП, решения требовать от президента подписания закона о референдуме, предоставления оппозиции доступа к прямому эфиру на государственных каналах радио и телевидения -- как предпосылок для проведения референдума.

По словам Т.Чорновола, если воспринимать это как идею Юлии Тимошенко, возглавляемой ею партии "Батькивщина" и партий, которые присоединились к ней, то он "обеими руками "за". Однако депутат "категорически против попыток назвать это официальным решением оппозиции в целом, потому что в будущем это может стать страшным ударом по оппозиции". Т.Чорновил убежден, что "выиграть этот референдум в данных условиях невозможно". Он высказал также предположение, что реализация идеи референдума может быть заблокирована на любой стадии, и "это будет использовано для компрометации оппозиции и как способ заявить о поддержке народом Президента", передает "Форум".

http://www.part.org.ua/default.php?news=12438932

Тарас Стецькив считает заявление ФНС о поддержке референдума неправомочным


Форум национального спасения, как и комитет "За правду" в своем большинстве идею референдума об отставке Президента Леонида Кучмы и реформировании системы государственной власти не поддерживает, заявил в интервью "Форуму" один из лидеров ФНС Тарас Стецькив.

Заявления Юлии Тимошенко о единстве оппозиции не соответствуют действительности и "ни о каком единогласии речь не может идти", - сказал он.

Т.Стецькив считает, что заявление ФНС о поддержке референдума – неправомочно. "Тимошенко собрала несколько деятелей Форума и при отсутствии кворума приняла какое-то заявление. Так нельзя делать. Ни от Форума, ни от оппозиционных комитетов окончательные решения о поддержке референдума еще не приняты. Возможно, они их будут принимать, возможно, это будут даже позитивные решения, но по состоянию на нынешний день эти решения отсутствуют. Не нужно за нас решать. Юлия Тимошенко сорвалась с места в карьер и идет вперед. Она имеет на это право, но не нужно говорить, что это единогласное решение оппозиции", - отметил Стецькив.

Инициатива проведения референдума принадлежит персонально Юлии Тимошенко, и из оппозиции ее уже поддержали социалисты и партия "Собор", - заявил Стецькив, передает лига онлайн.

===========

Відповіді

  • 2001.05.04 | Augusto

    Рано ти, "пташечка", співаєш!

    Як відповідав Рабінович на запитання про здоров'я: "Не дочекаєтесь!" Ти не пдрс Малінковіч, випадково? Бо той теж весь час сумнівні ідеї викрикує!

    П.М. Ну хіба вони не "цяцi"? Вже біжать та кричать! Не плач, ми вас розсудимо! :):
  • 2001.05.04 | khloe

    Ніяка це не гризня!

    А чого ви чекали? Тимошенко спочатку заявила, що проведе Референдум сама. Тобто їй було байдуже до єдності в опозиції. І байдуже, хто її підтримає, а хто ні? Та чого ж вона чекала, що всі побіжать за нею, як каченята за качкою? Це здорова реакція нормальних людей, думкою яких просто знехтували. Може, спочатку треба було знайти якийсь консенсус і радитися не лише зі своїми адвокатами?...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.05.04 | Гура

      Істотна поправка !

      >А чого ви чекали? Тимошенко спочатку заявила, що проведе Референдум сама. Тобто їй було байдуже до єдності в опозиції.

      Не так.
      Спочатку Тимошенко всім запропонувала свою ідею, а потім додала, що вона навіть готова сама проводити цей рефендум, якщо її не підтримають. Це її право. З цього абсолютно не випливає, що їй байдуже до єдності в опозиції. З цього випливає, що повалення режиму Кучми для неї більш важливо, ніж підтримка, чи неподтримка її дій з боку оппозиції. Вона має розум, грошї та волю до боротьби. Хто хоче - нехай приєднується, ні - нема питань. Часу на вагання не залишилось, треба діяти, а не займатися політичною метушнею.

      >Та чого ж вона чекала, що всі побіжать за нею, як каченята за качкою?

      А це при чому??? Вона що, змінила свою позицію? Доречі, до неї приєдналося більше 50-ти партій!

      >Це здорова реакція нормальних людей, думкою яких просто знехтували.

      Знов невірно.
      Чорновол та Стецьків абсолютно коректно зауважили (без огляду ні на які "ображення"), що казати, що опозиція підтримала референдум - невірно, бо при голосуванні про підтримку референдуму не було кворуму. Це об"ективно.

      >Може, спочатку треба було знайти якийсь консенсус і радитися не лише зі своїми адвокатами?...

      Не "може", бо в тому болоті можна завязнути на роки. Далеко ходити не треба. Примір, як праві "знаходять консенсус" - Рухи.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.05.04 | НеДохтор

        "7 ТРАВНЯ РАДА ФНП ..."

        Після 7 травня можливо ФНП прояснить свою позицію.
        Із стрічки новин на УНІАН:

        04.05.2001

        19:20 - 7 ТРАВНЯ РАДА ФНП У ПОВНОМУ СКЛАДІ ВИЗНАЧИТЬ СВОЮ ПОЗИЦІЮ ЩОДО РЕФЕРЕНДУМУ ПРО ВІДСТАВКУ ПРЕЗИДЕНТА - ПРЕС-СЕКРЕТАР ФОРУМУ
  • 2001.05.04 | Фарбований Лис

    Re: Прогнозована гризня в опозиції почалась

    Чому все вийшло на рівень емоцій?
    Чому ні Тимошенко ні інші хто ратує за референдум обгрунтиовано не доказали можливість проведення такого?
    Адже було завдано батгато питань, без відповіді на які референдум не відбудеться.
    А Чорновіл правий..


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".