МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Записки борця думками -- нотатки з невидного килима. Версія 0.0.1

06/01/2001 | Рoман ShaRP
Записки борця думками -- нотатки з невидного килима. Версія "Begin 0.0.1"

Дана тема НЕ є збіркою психотехнік , -- хоча такі можливо будуть додані пізніше.
Вона є короткою збіркою основних тез та може навіть прикмет.
В разі потреби -- розвиватиметься, запрошються всі.
Поки розглядатиметься саме боротьба думок, а не емоцій.
Емоційний розділ буде створено окремо, він потрібен, -- але то вже "больові" , інколи "заборонені" прийоми.
"Чистих" для початку , --досить.

Боротьба -- не тільки війна та власне боротьба. Боротьба -- гарт сили, реакції, майстерності, ДУМКИ.Боротьба -- ВЗАЄМО_ДІЯ. Не лише повалити/покласти на лопатки , -- прихилити чи віхилити, набути вправності і так далі...

Отже:
1) УСЯ боротьба думок відбувається на чужій території (не у Вашій голові )
1а) Вага ваших думок визначається не вами і залежить від Вашої ваги в очах вашого співбесідника.
1б) Ваш вплив на не-свої думки визначається вправністю на чужих, а не на своїх теренах (володіння словниковим запасом, конструкціями , логікою тих , до кого звертаєтеся .... )
2) Віра, Знання (інформація), Розум , -- саме така трійця пропонується Вам у цій чернетці.
2а)Віра -- як аксіома, як хребет. Без неї просто нема нічого -- якщо Ви щось доводите , значить Ви в то вже вірите, або Ви дурите.
2б)Знання -- Ваші ноги, Ваша опора. Якщо Ви спираєтеся на знання, на інформацію , на факти, на ПРАВДУ -- Вас не збити з панталику, не повалити , не кинути/"кинути". Знання себе робить Вас твердішим, знання партнера(ів), -- сильнішим, впливовішим щодо них.
2в)Розум (з яким Логіка, Риторика, Слово), -- це Ваші руки та голова, навіть Ваше обличчя (+очі та вуха) якими Ви демонструєте супернику/партнеру, якими Ви дієте у боротьбі думок, майстерне володіння ними -- Ваша техніка, Ваш шлях до перемоги.
3) Спочатку -- Ціль. Спершу визначіться, що Ви хочете. Потім, якщо Ви бажаєте боротися за то думкою , -- переходьите до пункту 2, не забуваючи про пункт 1 .

Далі буде ?
(чекаю критики та пропозицій, лише прошу зауважити, що я з*являюся тут через 2 дні на 3-й)

Відповіді

 • 2001.06.01 | технолог

  Re: Записки борця думками -- нотатки з невидного килима. Версія 0.0.1

  Шановний Романе!
  Думками краще не боротися, тому що кожен залишається при своїх думках.
  Так звана "боротьба" відбувається в сфері комунікації, яка забезпечує не боротьбу, а порівняння винесених у цю сферу думок і їх сприйняття або не сприйняття у відповідності від наслідків порівняння з своєю внутрішньою картиною оточующого світу. Отак формується те, що українською мовою називається "свідомість" (те що звелося-свелося разом), а російською - "сознание", тобто "совместное знание".
  Взагалі такі речі краще було б обговорювати на очному семінарі, де все просто вимальовується на звичайній дошці і відразу проговорюється те, що не зрозуміло.
  Питання в тому, що, в усякому разі, на Драфтах, нам потрібно не боротися один з одним, або з усіма, а робити спроби зрозуміти співбесідника і побудувати якийсь конструктив з свого та його бачення.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.06.01 | Рoман ShaRP

   Re: наголошую ще раз , -- мова не тільки про "покласти на лопатки"

   Йдеться саме про боротьбу як про ВЗАЄМОДІЮ (можливо, Ви підкажете краще слово?).

   Реально тут борються погляди (от тут я можу бути неправий, прирівнявши їх до думока , але погляди -- то теж думки про ... ) -- і від того може шось таки залежить, ті ж самі погляди, а зних -- нова ВЗАЄМО дія.

   Так, наприклад, мене вже прихилили до себе дещо противники смертної кари та похитнули мої "імперські" погляди.
   (отож, "кожен лишається при своїх", перепрошую, невірно , --інакше весь Майдан ані до чого, бо він в такому разі ані на що не впливає ).

   P.S. Певно ми говоримо про то саме , але різними словами. спробуйте , будьласка. запропонувати свій варіант, якщо Вас то не обтяжить
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.06.01 | технолог

    Re: наголошую ще раз , -- мова не тільки про "покласти на лопатки"

    Під час спілкування відбувається порівняння індивідуального досвіду учасників процесу комунікації, підсумком спілкування є взаємозбагачення та набуття нового досвіду, а, значить, кращого пристосування до оточующого середовища. А краще пристосування дає більше можливостей.
    Тому таку дефініцію, як боротьба, навіть,якщо це має такий вигляд, треба взагалі не використовувати. Краще може просто спілкування.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.06.01 | Рoман ShaRP

     Просто спілкування -- ані до чого не веде :((( А ми *тіпа* за зміни. Не годиться (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua