МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скільки можна?

07/11/2001 | Antifriz
1. Скільки можна залишати депутатам статус недоторканності? Скільки можна залишати цю приманку для нечесних ділків, яким потрібен цей статус?

Якщо депутатові потрібен статус "недоторканності" це означає що цей депутат чогось боїться. Він боїться тих законів, які сам же і приймає! То він не для себе їх приймає? В нього має бути особий статус? Навіщо такий депутат, що сам себе навіть боїться! А може совість не чиста? Такі теж не потрібні!

2. Скільки можна судити людей за право говорити все, що їм хочеться? Скільки можна прикриватися дешевим комуністичним терміном "наклеп"?

Термін "наклеп" був створений для того, щоб судити людей, що виступають проти радянського режиму. Якщо слова не задають матеріальної шкоди, як можна засуджувати людей, за завдання якоїсь "моральної" шкоди?

Позов про завдання моральної шкоди можна пред*явити зараз всім і кожному - за завдання моральної шкоди своїм батькам, дітям, родичам, знайомим та всім іншим громадянам.

То що ж - судити всіх і кожного або припинити ці позорні позови проти газет і телепередач?

Відповіді

  • 2001.07.11 | uninona

    Бог услышал наши с Вами молитвы!!!

    Бог услышал наши с Вами молитвы!!!
    (не знаю, как Вас, а с меня "качает" один банк 500.000 гривен за подрыв деловой репутации и т.п.)

    Сегодня парламент принял в целом Закон о внесении изменений в некоторые законы Украины по результатам парламентских слушаний "Проблемы информационной деятельности, свободы слова, соблюдение законности и состояние информационной безопасности".
    Данный Закон, в частности, вносит изменения в Закону "Об информации", которыми предлагает определить, что при рассмотрении дел о компенсации морального ущерба устанавливается госпошлина в размере 10% с суммы иска.

    Подробнее:
    http://www.liga.kiev.ua/lenta/get.html?id=18458
  • 2001.07.11 | Shooter

    Re: Скільки можна?

    >1. Скільки можна залишати депутатам статус недоторканності? Скільки можна залишати цю приманку для нечесних ділків, яким потрібен цей статус?

    Двойкінцевий патик.

    Ідеально би було, якби депутата не можна було судити за його політичні вироки в залі ВР.

    Проте при сьогоднішній організації владиі суддівства на Україні зніміть з депутатів ВР депутатську недоторканість - і до півроку всі "не-бандюки" і "не-папікові люди" попадуть в тюрягу як не за згвалтування (опробовано. за згвалтування було другий раз посаджено Чорновола), так за "порцію героїну".

    І знову реальний шлях один (хоч і довгий): зміна на парламентсько-президентську систему влади з пропорційними виборами (через "мудрого гетьмана" чи без нього). + ефективна реформа судівства.

    Півміра - "частковий" статус недоторканості, котрий би, скажімо, не стосувався значних економічних злочинів. Але чисто технічно - то складно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.07.11 | Englishman

      Vidmina statusu nedotorkannosti mozhe stymulyuvaty neobhidni reformy rozpodilu vlady ta sudochynstva (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.07.11 | Майдан

        А як справи з депутатським імунітетом в Англії ?

        А також в Європі , США та Канаді?

        Питання не тільки до Englishmanа.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.07.11 | Englishman

          Naskil'ky ya znayu, imuniteta brytans'ki MPs ne mayut' (-).

        • 2001.07.11 | Shooter

          Re: А як справи з депутатським імунітетом


          В Словаччині - володіють. Депутати парламенту.
        • 2001.07.11 | Сергій Кабуд

          На прикладі Клінтона було продемонстровано що за 2 місяці можна рповести імпічмент

          якщо вистачить депутатських голосів і відсторонити самого президента. А далі вже судити судом.

          Зараз розслідують конгресмена одного, чия полюбовниця нещодавно зникла.
          В нього сьогодно провели обшук.

          Але він погодився на це.

          Побачимо що буде.
          Який з цього приводу закон я не певен, але розлідування йде і вже зараз тиск суспільної думки його вимусив давати свідчення і пустити ментів з обшуком.

          далі вже буде діяти закон, якщо дійде до суду .
  • 2001.07.12 | АВ

    Re: Неприкосновенность на практике...

    Есть и более неприкосновенные граждане, чем депутаты...

    Часовые в карауле - неприкосновенны. Им не указ ни Кучма, ни Кузьмук, ни Папа Римский. Им указ - лишь разводящий или начальник караула. Эти часовые - вооружены, и неприменение оружия при нарушении периметра охраны и невыполнении "стой ! " - измена Родине. Так решено Конституцией и Уставом караульной службы. Депутат не имеет права убить, часовой - обязан это сделать при проникновении на охраняемый обьект.

    Так что - неприкосновенность депутатов - она лишь перед властями, граждане же - как тот часовой или как Мельниченко - имеют право оказывать сопротивление без превышения пределов необходимой обороны при нападении депутата на личность или имущество...

    Депутат не должен быть вооружён лучше, чем гражданин-избиратель.

    Депутат не должен использовать средства защиты стоимостью выше личного дохода.

    Нынешнюю неприкосновенность стоит изучить подробней, а если депутаты централизованно вооружены, и если охраняемы не за свой счёт, - есть смысл вынести проблему на комиссию по этике и иницировать их отзыв либо приостановку полномочий на период рассмотрения дела о нарушении общегражданского законодательства.

    Кто что знает о букве нормативных актов, регламентирующих неприкосновенность депутата?

    Кажется - неприкосновенность не означает, что депутат вправе нарушать закон...

    Кроме того - юридическая неприкосновенность не означает фактической, т.е. "Беркут" не имеет права, но старушка с палочкой - может и стукнуть...

    А по факту - неплохо бы обязать депутатов вести приём граждан в округах не менее №№ часов в месяц, за свой личный счёт или за счёт командировочных расходов.

    А то неприкосновенность вырождается в независимость от избирателей...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".