МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чорновіл розчарований у проекті Ющенка

07/20/2001 | Спостерігач
Чорновіл розчарований у проекті Ющенка

Данило Побут, УП, 20.07.2001, 17:09


Тарас Чорновіл якийсь дивний. Він чомусь не випромінює ейфорію, що спалахнула у душах націонал-патріотів після політичної заяви Ющенка на висоті 2061 метра Говерли. Замість фанатизму в його словах – вбивчий скептицизм.

Як мінімум Чорновіл побоюється, що нинішня тендітна коаліція Ющенка, не зважаючи на риторику екс-прем'єра про "декілька десятків" імовірних членів, так і залишиться у рамках чотирьох учасників: НРУ, УНР, ПРП і КУН. Як максимум – що вона розпадеться. І слово "широкий" можна буде вживати щодо партійного союзу тільки для знущання.

"У НРУ є група людей, які виступають за конфедерацію трьох Рухів. Якщо ця ідея спрацює, то партія "Реформи і порядок" буде виштовхнута з блоку", - прокоментував Чорновіл в інтерв'ю УП перспективи об'єднання Рухів Костенка і Удовенка з Рухом Бойка. За словами Чорновола, "однозначно заявив про бажання виштовхнути ПРП" з коаліції Сергій Конєв, голова секретаріату НРУ, який виконує чиєсь "політичне замовлення".

Головний же ворог Ющенка, який не дозволить залучити до "Нашої України" всіх потенційних учасників – це час. "Якби блок заявили ще наприкінці квітня, в ньому були б усі некриміналізовані неолігархічні сили на кшталт Порошенка, були б представники НДП, регіональні еліти, національно-демократичні сили, профспілки. Якщо ми блок заявимо у вересні-жовтні, то, крім націонал-демократів, там не буде нікого". Але і зараз, упевнений Чорновіл, "час втрачено". А з ним – і потенційні голоси. Через мовчанку екс-прем'єра протягом травня-червня, вважає він, блок недорахується "10-15 процентів". "Я знаю, як почав падати імідж Ющенка, я їжджу регіонами. Коли колишній прем'єр мовчить кілька місяців, на нього починають вішати собак".

На тему, скільки голосів набере блок Ющенка, Чорновіл навіть не хоче мріяти. Залежить це від дати, коли буде проголошено учасників коаліції екс-прем'єра. А коли це буде зроблено, Тарас Чорновіл навіть гадки не має. "У нас немає жодної інформації". Хто веде переговори, з ким – він хоч і є членом правління ПРП, але також не знає. "Я з 26 квітня Ющенка живцем бачив два рази, і мені з ним не вдалося навіть двома словами перекинутися". Серед того ж, що хотів запитати Чорновіл у Ющенка – чи правдою є чутки про те, що у "персональному списку" екс-прем'єра, представники якого будуть автоматично зараховані до передвиборчого списку блоку, фігурує прізвище ректора Київського університету імені Шевченка Скопенка, який показав себе з негативного боку під час студентських акцій протесту.

Розширення коаліції Ющенка за рахунок блоку семи партій "Форум національного порятунку" Чорновіл вважає "нереальним". "Після сходження на Говерлу Ющенко зробив ряд заяв, які остаточно поставили стіну між "ФНП" і блоком Ющенка". Крім того, і серед імовірних фундаторів "Нової України" "тільки ПРП готова до нормальних переговорів" з антикучмістською опозицією, а Рухи навіть "не хочуть вести мову". За долю ж коаліції Тимошенко він не переймається – завдяки бренду "ФНП" вона може набрати 8% голосів.

Хоча Чорновіл додав наостанок, що серед активістів ПРП він єдиний налаштований так песимістично. Водночас він ще має надію, що навколо Ющенка крім чотирьох вже заявлених партій встигнуть згуртуватися "некримінальний бізнес" (хоча Порошенка все ж остаточно "притиснула" Партія регіонів Азарова), регіональні еліти на основі мерів великих міст, серед якої також могли б бути, наприклад, Гурвіц (колишній міський голова Одеси), Ягоферов (статус якого як мера Луганська до кінця не визначений), Партія міст України мера Києва Омельченка, "громадські організації на зразок профспілок".

Однак Чорновіл все ж залишається песимістом. Комітет опору "За правду" у виборах участі брати не буде, і тому зараз для себе він вирішив балотуватися до Верховної Ради за одномандатним округом у Львові. Навіть не зважаючи на те, додав Чорновіл, що, "наскільки я поінформований, мені пропонувалось друге місце у передвиборчому списку "ФНП".

Відповіді

 • 2001.07.20 | Shooter

  Re: Чорновіл у проекті Ющенка

  Водночас він (Чорновіл) ще має надію, що навколо Ющенка крім чотирьох вже заявлених партій встигнуть згуртуватися "некримінальний бізнес" (хоча Порошенка все ж остаточно "притиснула" Партія регіонів Азарова), регіональні еліти на основі мерів великих міст, серед якої також могли б бути, наприклад, Гурвіц (колишній міський голова Одеси), Ягоферов (статус якого як мера Луганська до кінця не визначений), Партія міст України мера Києва Омельченка, "громадські організації на зразок профспілок".
 • 2001.07.20 | Ihor

  І коли вже той Чорновіл навчиться тримати язик за зубами тоді коли це треба? Може він не знає різницю між політиком та аналітиком?...

  А може він не знає що головною метою є Україна - і треба говорити лише те що вигідно для України.
  А може він хоче показати який він є розумний? Як все добре знає?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.07.20 | ilia25

   Він просто чесний політик

   В Україні чомусь вважають, що чесність та порядність з політикою не сумісні. Тому завжди, в решті решт, голосують за Кучму, як за найхитрішого.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.07.20 | Ihor

    Відмінність між чесністю та дурістю не є велика ...

    Щоб це побачити треба почати з головного завдання а саме обєднання демократичних сил з однією метою - виграти вибори.

    Чесність полягає в тому щоб прикладати усі зусилля для цього. Натомність Чорновіл вийобується і показує який він бляха муха розумний. Пиздить про максимуми та мінімуми.

    Ч> Як мінімум Чорновіл побоюється, що нинішня тендітна коаліція Ющенка ...

    Ч> Як максимум – що вона розпадеться.

    Якби він дійсно переживав за долю України в цілому то він би лише говорив про необхідність обєднання, необхідність іти цілим блоком, та закликав би усі рухи та партії до обєднання.
    А так де ж та чесність якщо він претендує на народного депутата тобто на людину яка має боротися за Україну, і в той же самий час руйнує обєднуючі тенденції.

    Замість того щоб сказати
    - Що він неймовірно щасливий що в Україні вимальовується тенденція до обєднання і прикладом того є ФНП та Наша Україна(хіба це не чесно?), то він ,бідаця тарабанить про те що існує шанс що його ПРП викинуть з блоку Ющенка.

    Ч>"У НРУ є група людей, які виступають за конфедерацію трьох Рухів. Якщо ця ідея спрацює, то партія "Реформи і порядок" буде виштовхнута з блоку", - прокоментував Чорновіл в інтерв'ю УП перспективи об'єднання Рухів Костенка і Удовенка з Рухом Бойка.

    Існує шанс що Кучма подавиться завтра, що буде кінець світу, чому про ці шанси він не гворить. А тому що це точно не відомо.
    То хай не спекулює на інших точно не відомих речах. От тоді буде чесним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.07.20 | Горицвіт

     Ага. Мовчати тихенько. Посмів, понімаєш...

     Давайте так. Чи сказав Чорновіл у цьому інтерв*ю неправду? Ні. Ви не заперечуєте фактів. Він дав якісь свої оцінки. І я вважаю, що правильно зробив. Відкритість, чесність не може зашкодити. Чи він видав якісь таємниці? Які саме? Що блок (якого нема) може розпастися? І які можуть бути таємниці. Нам голосувати за той блок. Ми маємо право знати про політичні позиції і про тертя.

     Ой, паніка. Один (!) із партії, учасника політичних переговорів щось заявив. Та газети мали б кишіти заявами і їхнім обговоренням. Демократія, панове.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2001.07.21 | Ihor

      Коли ви піднімаєтесь на вершину гори, то найменше ви хочете щоб хтось під боком триндів що рюкзак заважкий, сонце палить, ...

      Хоче це і правда. Але дурна правда, про яку треба мовчати.
      Жоден тренер спортивної команди напередодні важливих матчів не пиздить про недоліки того чи іншого гравця, а навпаки старається знайти слова щоб підбадьорити та підняти дух.
      Правдиві недоліки можна знайти в усьому, але працюєш з людьми і балакаєш до народу то концентруватися треба на позитивному. В данному випадку на обєднуючих тенденціях які почалися в демократичному таборі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.07.21 | viktorviktorviktor

       Re: Коли ви піднімаєтесь на вершину гори, то найменше ви хочете щоб хтось під боком триндів що рюкзак заважкий, сонце палить, ...

       ce pravda, chornovil chesnyj i tupyj, krashche vin by buv chesnym i rozumnym.

       shcho take pravda - ce te, shcho tobi zaraz zdayetsia. ale realnist paradoksalna - tam de plus, tam i minus.

       tomu govoryty - ce minus i tilky minus - ce tupo, bo realnist - ce paradox i takoji rechi jak PRAVDA, prosto ne isnuye, tomu chesnist - ce absurd.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2001.07.21 | Ihor

        Часом мені здається що Чорноволу хтось під боком нашіптує про те який він розумний, чесний та делекоглядний ...

        Мовляв багато людей це знають а інші зрозуміють пізніше.
        Це може до певної міри його розбещувати.
        "Молодець Тарасику, як добре ти сказав. Це якраз те що потрібно народу на Україні. Правду їм потрібно, навіть якщо вона гірка. А найбільше народу потрібно таких чесних політиків як ти. От якби всі такі були як ти Тарасику."

        Після того як популярність Чорновола стрімко зросла, він здається переплюнув усіх аналітиків за кількістю прогнозів.
        І чого б це так різко? Можливо тому що він почав нагадувати ту особу навколо якої можна обєднатися, і тому за нього взялися, але з іншого кінця. Замість того щоб критикувати, беруть його самолюбством. Чи такий він в житті?? Я не знаю.
        Взагалі то це лише гіпотеза, і я можу помилятися.
        А критикую тому що дуже прикро бачити коли такі молоді переспективні українські політики як Чорновіл роблять на мою думку дурниці. Таких як він не багато є, і кожен з них на вагу золота.
    • 2001.07.21 | Михайло Свистович

     Повторюю: Чорновіл щирий.

     Він не хоче показати з себе ні розумного, ні якогось іншого. Але на нього мають сильний вплив деякі члени ПРП. Він прислухається до них і повторює їхні думки, бо вірить їм.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2001.07.21 | Програмознавець

      Чорновіл щирий, і Свистович щирий.... А треба бути хитрим...і далекоглядним... (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.07.21 | Михайло Свистович

       Погоджуюсь з Вами.

       І не відмовляюсь бути хитрим та далекоглядним. Просто я хотів пояснити мотиви поведінки Тараса, про якого, до речі, я можу розповісти набагато більше поганого, ніж всі, разом взяті. Але не робитиму цього саме через його щирість.
  • 2001.07.21 | Михайло Свистович

   Тарас просто недосвідчений у політиці.

   Але він абсолютно щирий, навіть у своїх помилках.
 • 2001.07.21 | Михайло Свистович

  Рейтинг Ющенка падає.

  У всякому разі в Ірпінському регіоні та в електричках, які їдуть в бік Коростеня. Падає через банк "Україна", люди починають казати, що він такий самий, як і ті, хто при владі.

  Я ж казав, що банк "Україна" використають проти Ющенка. Особливо ближче до виборів, коли Долганов патякатиме про банкрутство банку в своїй "Зоні правди", яку дивляться в кожному селі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua