Пропозиції, внесені від імені Майдану до програми Б”ЮТІ.
01/06/2002 | Михайло Свистович
1. Ввести новий пункт 3.1.4: “Забезпечимо кожній фізичній та юридичній особі за її бажанням відстоювати свої права у суді присяжних, де присяжні призначатимуться на кожне судове засідання шляхом жеребкування з числа обраних у судових округах прямим загальнонародним голосуванням засідателів.
2. Пункти 3.1.4 та пункти 3.1.5 зробити відповідно пунктами 3.1.5 і 3.1.6.
3. Доповнити п. 3.1.3 таким реченням: “В ці відрахування включатимуться й кошти, які спрямовуватимуться на забезпечення суддів житлом”.
4. Останнє речення п. 3.1.5 (в програмі, представленій вам – п. 3.1.4) останнє речення викласти в такій редакції: “Надамо право звертатися до цих комісій всім зацікавленим особам”.
5. Ввести новий пункт 4.4.6: “Скасування податку на додану вартість”.
P.S. Я також запропонував розповсюдити якомога ширше будь-якими засобами (друкованими та електронними) промову Юлії Тимошенко, оскільки в ній краще, ніж у програмі, були викладені погляди блоку.
2. Пункти 3.1.4 та пункти 3.1.5 зробити відповідно пунктами 3.1.5 і 3.1.6.
3. Доповнити п. 3.1.3 таким реченням: “В ці відрахування включатимуться й кошти, які спрямовуватимуться на забезпечення суддів житлом”.
4. Останнє речення п. 3.1.5 (в програмі, представленій вам – п. 3.1.4) останнє речення викласти в такій редакції: “Надамо право звертатися до цих комісій всім зацікавленим особам”.
5. Ввести новий пункт 4.4.6: “Скасування податку на додану вартість”.
P.S. Я також запропонував розповсюдити якомога ширше будь-якими засобами (друкованими та електронними) промову Юлії Тимошенко, оскільки в ній краще, ніж у програмі, були викладені погляди блоку.
Відповіді
2002.01.06 | ilia25
Відміна ПДВ
Наскількі мені відомо, ПДВ є найменш шкідливим для економіки податком. Тому, на мою думку, вимога відміни ПДВ більш схожа на популізм.2002.01.06 | zinc
Re: Відміна ПДВ
податок з продажу (sales tax) є тим, чим Ви сказали. А ПДВ, як на мене, -- це більш уродська його форма.2002.01.07 | ilia25
А хіба є різниця між ПДВ та sales tax? (-)
2002.01.07 | zinc
Re: є
ПДВ знімається при кожній куплі-продажі по всьому ланцюгу виробництва, податок з продажу -- лише при продажі кінцевого продукту.2002.01.07 | ilia25
Щось воно не те
zinc писав(ла):> ПДВ знімається при кожній куплі-продажі по всьому ланцюгу виробництва, податок з продажу -- лише при продажі кінцевого продукту.
Він-то знімається, але ж потім відшкодовується. Точно як і на Заході -- коли ти щось купуєш для своєї компанії, ти платиш ПДВ, але компанія його відшкодовує, коли платить річні податки.
2002.01.07 | zinc
Re: :-) (-)
2002.01.07 | Остап
ПДВ в Україні, на ПРИКЛАДАХ (Спеціяльно для пана Іллі. )
Так от.ПДВ починають стягувати при імпорті.... Ще задовго до "доданої вартості" :-)
Приклад.
Київське підприємство купує шину канадського виробництва :-). Платить 100 CAD за 1 шт. на "рівні" митниця-Київ. (це значить, що доставка за рахунок продавця.)
Приходить шина. Треба її митно оформити, тобто заплатити гроші.
Платимо - митний збір -10% від канадської ціни, митні процедури 1% від канадської ціни, акцизний збір (якщо є) 5-100 %...)
Тобто вже набігає мін 11%.
Але далі терба сплатити ПДВ 20% на (кан.ціна + митний збір + митні процедури).
Але ми ще нічого не продали!!!
Тобто в момент виходу шини з митного пункту ціна вже більша на 30 відсотків від закупівельної. І в цій ціні вже присутній ПДВ, що потім, колись сплатить кінечний покупець.
Можна спробувати відстрочити платіж ПДВ, виписавши вексель на 30 днів, але це ще витрати, бо банк також хоче відсотки. І треба мати "сильну" дружбу зі своєю податковою, яка буде таке дозволяти. А це ще витати....
От і маємо шину на складі з ПДВ.....
Далі, при продажу шини нам цей сплачений, при розмитненні ПДВ, відшкодує покупець, але то треба ще продати....
При експорті шини в Росію, ПДВ повинна вернути держава. Але вона так просто нічого не вертає. Є ЧЕРГА НА ПОВЕРНЕННЯ ПДВ. Як завгодно довга.... І Як завгодгно дорога - від 5% до неможливості повернути ПДВ, взагалі.
Існують напівлегальні схеми по поверненню ПДВ, але після таких схем треба регулярно платити податковій міліції, бо посадять.
Приклад2
Виробництво, будівництво.
Тут ПДВ обкладається вже готовий виріб, або будинок - на етапі здачі в експлуатацію.
Проблема в тому, що для сплати ПДВ в організації може не бути грошей, і люди живуть у незданих (формально) будинках.
Приклад3.
Передплата в кінці місяця.....
Якщо в кінці місяці хтось заплатить велику суму і підприємство не встигне відіслати кудись ті гроші, то воно ПОПАДАЄ НА ПДВ.
Тобто "перша подія" (маразм повний) наступила - гроші прийшли. Плати податок 20 % на всю суму....
Хоча після закупки, будеш платити різницю між ПДВ закупки в ПДВ продажі.
Це така проблема, що іноді треба брати кредит, щоб сплатити ПДВ....
ПМ.
Як бачите, податок з продаж - це зовсім інше.
ПМ2.
Дякую, що дочитали. Думаю, що пояснив.
2002.01.07 | Фарбований Лис
Re: ПДВ в Україні, на ПРИКЛАДАХ (Спеціяльно для пана Іллі. )
Остапе, я вічно плачу податки, але держава мені вічно винна гроші за ПДВ. Ой як мені все це близьке.А ви ще не написали про товари без передплати...
:((((((
2002.01.07 | Остап
Дійсно, є ще таке чудо - "реалізація" без поступання грошей....
>Остапе, я вічно плачу податки, але держава мені вічно винна гроші за ПДВ. Ой як мені все це близьке.>А ви ще не написали про товари без передплати...:((((((
Дійсно, є ще таке чудо - "реалізація" без поступання грошей....
На прикладі послуг це так:
Перша подія - "реалізація" вже наступила, а "друга подія" - гроші ще ні....
ПДВ тут, як тут.
Уявімо собі ситуацію, коли маємо річний контракт, замовник кожен місяць підписує акти виконаних робіт, виконавець платить ПДВ із власних коштів... А потім у замовника - проблеми (податкова наїхала і через штрафи забрала всі гроші). Контракт попадає під форс-мажор реально, не формально.
Як відшкодувати ПДВ - не зрозуміло.
Тобто, виконував роботу весь рік, платив ЗА ЦЕ !!! податки і ПОПАВ.
ПМ.
Слава Азарову і ДПА!
ПМ2.
Доречі Ющенко це не змінив....
2002.01.07 | ilia25
Налякав..
Остап писав(ла):> Так от.
>
> ПДВ починають стягувати при імпорті.... Ще задовго до "доданої вартості" :-)
Ну й тут те ж саме. Купиш що-небудь в Америці, і коли повертаєшся в Канаду маєш сплатити 14% ПДВ. Та ще й американський sales tax при цьому фіг повернеш.
> Приклад2
>
> Виробництво, будівництво.
>
> Тут ПДВ обкладається вже готовий виріб, або будинок - на етапі здачі в експлуатацію.
> Проблема в тому, що для сплати ПДВ в організації може не бути грошей, і люди живуть у незданих (формально) будинках.
Ну це взагалі тривіальний випадок. Нема грошей -- не можеш купити. Ви думаєте вам на Заході хто-небудь продасть будинок без ПДВ?
> Приклад3.
>
> Передплата в кінці місяця.....
Ну взагалі я розумію, що прядок стягнення та відшкодовування ПДВ можна вдосконалити. І не тільки в Україні, на Заході теж саме. Я вже писав, що на Заході точно так же можна сплатити ПДВ кілька разів на той самий товар -- потім всі сплати, крім останньої, відшкодовуються. Ну та й знову таки, це не тільки ПДВ. В мене ще жодного разу не було, щоб Revenue Canada в підсумку року не була винною мені кілька тисяч "перебраного" податку. Нічого страшного -- за кілька тижднів після подання декларації все повертають.
Але це аж ніяк не привід відміняти податки взагалі.
2002.01.06 | Мартинюк
Однак це ПДВ навязується переважно третьорядним країнам.
Для прикладу в США його немає, податок з продажі який вводять деякі штати з ПДВ має дуже мало спільного. В Японії він становить від 1 до 3 %. В Європі він є , хоча насправді такого ПДВ як у нас там нема. Їхнє ПДВ по перше нижче за ставкою, по друге від нього звільнено величезну частину економічних трансакцій.ПДВ легко завести і від нього дуже важко позбутися - воно нагадує наркоманію чи хронічну хворобу , тому що дає ілюзію легкості наповнення бюджету за рахунок вилучення з обігу фінансів. "Годувати" державу з ПДВ це те саме що тамувати голод питтям власної крові.
Європейські країни у свій час "підчепили" ПДВ на хвилі популярності комуністичної та націонал-соціалістичної ідеології. Потім, весь післявоєнний період, вони намагаються позбавитися цього "подарунку" від ідеологій соціальної заздрості і капіталофобії. Початково введення ПДВ обгрунтовувалося необхідністю спинити свавілля капіталу, зокрема обмежити його вільний перетік. Однак, як виявилося циклічні кризи капіталізму насправді регулювалися іншими методами - наприклад делікатними змінами облікової ставки Центробанків.
Посадивши одного разу бюджет на ПДВешну "голку" потім з неї дуже важко цей бюджет знімати . Держава і бюджетно дотаційні сфери починають тринькати легко добуті гроші не замислюючись якою ціною вони добуті.
Тому європейці просто поступово обмежували поле застосування ПДВ в тих чи інших галузях, які плавно виводилися з під руйнівної дії ПДВ.
Наприклад в Італії, де найбільша в Європі "верхня" ставка ПДВ, існує чи не 20 різних ставок ПДВ для різних видів додаткової вартості від 1% до 18% включно. А це значить що основна маса операцій оподатковується за ставками набагато нижчими від так званої "основної" (18%).
Провокативність наших "яблучників" полягає в тому що вони не пропонують реальних механізмів позбування від ПДВ а закликають до різкої і одночасної відміни. Це просто дискредитує всю затію і затягує існування в Україні нинішньої,варварської системи сплати ПДВ.
Спеціалісти міжнародних фінансових організацій називають "прогресивним" спосіб наповнення бюджету в першу чергу за рахунок ПДВ.Однак вони чомусь не пояснють те що бюджети найьагатших країн формуються зовсім "непрогресивно" - не за рахунок ПДВ, навіть коли воно є, а , як правило за рахунок податків з доходів своїх громадян.
2002.01.07 | ilia25
Чому ви так думаєте?
Мартинюк писав(ла):> Для прикладу в США його немає, податок з продажі який вводять деякі штати з ПДВ має дуже мало спільного. В Японії він становить від 1 до 3 %. В Європі він є , хоча насправді такого ПДВ як у нас там нема. Їхнє ПДВ по перше нижче за ставкою, по друге від нього звільнено величезну частину економічних трансакцій.
Хіба є різниця між sales tax та ПДВ? Щодо ставки ПДВ, то це дійсно може бути предметом обговореня, хоча в Україні вона не така вже й велика.
> ПДВ легко завести і від нього дуже важко позбутися - воно нагадує наркоманію чи хронічну хворобу , тому що дає ілюзію легкості наповнення бюджету за рахунок вилучення з обігу фінансів. "Годувати" державу з ПДВ це те саме що тамувати голод питтям власної крові.
Те ж саме можна сказати про взагалі будь-які податки. Вони всі є шкідливими для економіки -- деякі більше, деякі менше. ПДВ відноситься до тих, які є менш шкідливими.
ПДВ -- це податок, який регулюється економікою. Коли економіка на підйомі, грошей в обігу достатньо, то і збори від ПДВ велики. А коли з'являється тенеденція до спаду, споживачі та компанії починають заощаджувати гроші, що автоматично зменшує оте саме "вилучення фінансів з обігу" через ПДВ, та стимулює економіку.
> Спеціалісти міжнародних фінансових організацій називають "прогресивним" спосіб наповнення бюджету в першу чергу за рахунок ПДВ.Однак вони чомусь не пояснють те що бюджети найьагатших країн формуються зовсім "непрогресивно" - не за рахунок ПДВ, навіть коли воно є, а , як правило за рахунок податків з доходів своїх громадян.
Пояснень може бути багато. В тому числі дуже просте -- зборів від самого лише ПДВ недостатньо для фінансування бюджету.
А взагалі не зовсім розумію, що ви хочете сказати. Що спеціалісти міжнародних фінінсових організацій навмисне вимагають від України завідомо хибних рішень? Навіщо?
2002.01.07 | Фарбований Лис
Re: Чому ви так думаєте?
Різниця в тому, що податок на продаж в США не вимиває кошти на відміну від ПДВ в Україні.В Україні ви платите 20% за щось, потім це щось півроку тримаєте на складі чи інкубуєте, потім готову продукцію продаєте в закордоння і півроку марно чекаєте на повернення 20% того податку, але не дочікуєтесь, бо за поверненням надто довга черга із структур СДПУ. А голова податкової - брат власника СДПУ, тому ви ніколи не дочекаєтесь черги, бо структура СДПУ ганяє туди повітря і живе з повернення ПДВ.
В Америці "аналог" ПДВ на стадіях перепродаж просто не виставляється покупцеві, а виставляється тільки споживачеві. Стягнення іде після отримання грошей на рахунок.
****
Трохи лірики.
Тут взагалі проблема природи корупції. Корупція є майже всюди, але вона має випадковий характер, тобто, якщо випадково чиновник має можливість вкрасти, то він може вкрасти, а може і не вкрасти. Все залежить від чиновника. Десь чиновник кращий і краде менше, а десь він гірший і краде частіше, але не частіше ніч трапляється можливість.
В Україні корупція системна, коли для чиновника створюються умови, коли він завжди матиме можливість красти. Випадок з ПДВ та його повертанням і є цим випадком системної корупції.
2002.01.07 | ilia25
Re: Чому ви так думаєте?
Фарбований Лис писав(ла):> В Америці "аналог" ПДВ на стадіях перепродаж просто не виставляється покупцеві, а виставляється тільки споживачеві.
Щось воно вас дуже вже "просто" :) Насправді як ви думаєте продавець, що зобв'язаний стягувати ПДВ, може відрізнити "покупця" від "споживача"?
Взагалі, я не займався тут бізнесом, тож не можу зараз стверджувати на 100%, але я знаю, що принаймі в деяких випадаках бізнеси мають сплачувати ПДВ, що відшкодовується коли настає пора платити податки з прибутків.
> Тут взагалі проблема природи корупції. Корупція є майже всюди, але
Так про це ж і мова. Справа не в наявності ПДВ, а в корупції, що може занепастити будь яку добру ідею.
2002.01.07 | Фарбований Лис
Re: Чому ви так думаєте?
Оскільки я там займався то скажу, що коли ви продавець і виписуєте проформу-інвойса покупцеві він має знати чи покупець є "таксабельний". А він таким може не бути через купу причин і він має це вам довести, бо це в його інтересах. Він може мати експортну ліцензію, він може мати з вами договір про те, що все від ньтого іде на експорт, він може бути навчальним закладом і бути звільненим... і так далі. За несплату податку він відповідальний, і виставлення податку продавцем - тільки крок назустріч споживачу, бо саме споживач оподатковується, а не продавець.2002.01.07 | ilia25
І в той же час може бути навпаки
Фарбований Лис писав(ла):> Оскільки я там займався то скажу, що коли ви продавець і виписуєте проформу-інвойса покупцеві він має знати чи покупець є "таксабельний". А він таким може не бути через купу причин і він має це вам довести, бо це в його інтересах. Він може мати експортну ліцензію, він може мати з вами договір про те, що все від ньтого іде на експорт, він може бути навчальним закладом і бути звільненим... і так далі. За несплату податку він відповідальний, і виставлення податку продавцем - тільки крок назустріч споживачу, бо саме споживач оподатковується, а не продавець.
І в той же час в дуже багатьох випадках продавець не знає, чи покупець покупає щось для власних потреб, чи для перепродажу. Якщо хочете, дуже популярний приклад -- компанія, що збирає компьютери. В більшості провінцій канади ти платиш два ПДВ -- федеральний, та провінційний.
Так от федеральний дійсно сплачується по декілька разів -- точно як в Україні. Ти йдеш до дистрибютора, покупаєш в нього деталі для компьютерів і сплачуєш ПДВ. Потім збираєш з цих деталей компьютер, та стягуш ПДВ ще раз при продажу. Потім відсилаєш довідку по сплачені ПДВ в податкову, і тобі повертають той, що був сплачений тобою.
З провінційним ПДВ більш просто -- він сплачується лише при кінцевій продажі. А податкова може час від часу влаштувати тобі аудит, щоб ти бува не залишив щось собі без сплати провінційного ПДВ.
Чому вони не стягують федеральний ПДВ так, як провінційний? -- біс його знає. Але два висновки незаперчні:
1) Порядок стягнення ПДВ на Україні нічим, в принципі, не відрізняється від, скажімо, канадського.
2) Цей порядок можна вдосконалювати і там, і тут, але це ще зовсім не привід до відміни ПДВ як такого.
2002.01.07 | Фарбований Лис
Re: І в той же час може бути навпаки
Чесно скажу, що далекий від знань прпо порядки в Канаді, тому не можу маніпулювати ні ставками ні порядком стягнення його в тій країні.але у вашому дописі є відповідь чому в Україні цей податок шкідливий:
>...Потім відсилаєш довідку по сплачені ПДВ в податкову, і тобі повертають той, що був сплачений тобою.
В Україні це не довідка. Ви можете переплатити державі тони гривень ПДВ, але у вас не буде ефективного механізму повернення. І якщо у вашому прикладі порядок стягнення може не відрізнятись, то все таки відрізняються самі держави-стягувачі, що і є найбільш рувнімним. До речі, в минулому році був період, коли видатки з бюджету на повернення ПДВ були більшими ніж прихід...
А взагалі, Максим*як та Мартинюк достатньо довели шкідливість ПДВ в умовах ведення справ в Україні.
Ще момент. І це важливо. Я так думаю, що в Канаді податок нараховується в момент приходу грошей на рахунок. Тобто продавцю легко виплатити податок. З іншої сторони, покупець, як правило, бере товар під реалізацію, тобто сплачує продавцю після продажу споживачу, тобто в нього є чим платити. Якщо і це не так, то все одно, всі працюють на кредитні ресурси, тому сплата лишніх поджатків наперед просто витікає в додаткових 6-7% річних від того податку, тобто при невисокому ПДВ то є просто смішний податок.
Приклад:
Компанія бере в кредит під 10% річних на закупівлю запчастин для компутерів, на 100 долярів.
З 20% ПДВ то буде 120. 20 долярів іде державі. В кінці року компанія продає зліплені компутери і повертає собі ті 20 долярів. Через таке стягнення компанія платить тільки на 2 бакси більше ніж якби порядок стягнення був по факту продажу, а не покупки.
В українських умовах проблема в тому, що працюють не на кредитні ресурси, а на власні і цей податок просто вимиває кошти.
2002.01.07 | ilia25
Джерелом корупції є нестача демократії, а НЕ ПДВ
Фарбований Лис писав(ла):> В Україні це не довідка. Ви можете переплатити державі тони гривень ПДВ, але у вас не буде ефективного механізму повернення. І якщо у
Так в цьому ж і справа -- не в самому ПДВ, а механізмах його стягування та повернення.
> А взагалі, Максим*як та Мартинюк достатньо довели шкідливість ПДВ в умовах ведення справ в Україні.
"Українські умови" -- це тотальна корупція, в наслідок нестачі демократії. І ці умови роблять "шкідливим" не тільки ПДВ, а й взагалі державу як таку. Корумповані чиновники зловживають державною владою, і ПДВ в тому числі.
Тому відміна смого ПДВ нічого не дасть. Треба міняти "українські умови", або вже йти до кінця та відміняти державу взагалі.
> В українських умовах проблема в тому, що працюють не на кредитні ресурси, а на власні і цей податок просто вимиває кошти.
Я можу погодитись, що в "умовах України" ПДВ є шкідливим, і цілком можливо, що його було б варто відмінити. Але це не вирішить корінних проблем. Пропозиції про відміну ПДВ мені нагадують як колись, щоб полегшити хворому самопочуття, йому пускали кров.
2002.01.07 | Фарбований Лис
Re: Джерелом корупції є нестача демократії, а НЕ ПДВ
и можемо домовитись по цьому питанню.Тобто, ПДВ не страшний в Канаді, але страшний в Україні. Причина - присутність чи відсутність корупції.
Тобто, поки є корупція, в Україні краще буде без ПДВ.
Я частково погоджуюсь, що::
> "Українські умови" -- це тотальна корупція, в наслідок нестачі демократії. І ці умови роблять "шкідливим" не тільки ПДВ, а й взагалі державу як таку. Корумповані чиновники зловживають державною владою, і ПДВ в тому числі.
Оскільки корупція є фактом, то варто обмежити її "протекцію" на якомога більше галузей та сфер. ПДВ - одна іхз таких.
Не погоджуюсь по::
> Тому відміна смого ПДВ нічого не дасть.
Дасть те, що зменшить об*єкт корупції. Порівняйте з інститутом фіксованого податку.
Абсолютно погоджуюсь:
> Я можу погодитись, що в "умовах України" ПДВ є шкідливим, і цілком можливо, що його було б варто відмінити. Але це не вирішить корінних проблем.
І дивно, що для віас "Пропозиції про відміну ПДВ нагадують як колись, щоб полегшити хворому самопочуття, йому пускали кров".
Людину можна витягнути з криниці шнуром, якщо той шнур обв*язати навколо пояса людини і сильно потягнути, але цей спосіб ніяк не підходить для зняття людини з дерева на землю.
2002.01.07 | ilia25
Re: Джерелом корупції є нестача демократії, а НЕ ПДВ
Фарбований Лис писав(ла):> І дивно, що для віас "Пропозиції про відміну ПДВ нагадують як колись, щоб полегшити хворому самопочуття, йому пускали кров".
Лікувати треба причину хвороби, а не пускати кров, щоб отримати тимчасове полегшення. Давайте взагалі відмінемо податки, бо там теж зловживань вистачає. А ГНАУ взагалі розпустимо. Міліцію теж розпустимо, бо й вона є розсадником для зловживань. Я ж кажу -- взагалі державу відмінити, тоді й корупції не буде.
Корінь зла -- в нестачі демократії, тобто контролю держави з боку громадян. І доки демократії буд мало, буде багато корупції. Наявність чи відсутність ПДВ нічого тут в принципі не змінить -- хоча, можливо, матиме якись тимчасовий ефект. Але повірте -- держава вже якось знайде спосіб вас пограбувати, і буде це робити, аж доки ви не отримаєте ефективних засобів захисту своїх прав. Тобто демократії.
2002.01.07 | НеДохтор
Ще раз про sales tax та ПДВ
Ви вище запитували яка різниця.Перша яку легко помітити - це ставка
Якщо я правильно зрозумів з цього джерела
http://www.salestaxinstitute.com/sales_tax_rates.html
то sales tax складає максимум близько 10%.
В Україні 20%. Тобто це більше ніж прибуток в більшості видів бізнесу.
За такої ставки і азарівських правил сплати податку завжди є велика ймовірність, що прийдеться віддати державі більше ніж Ви заробили, а потім можливо Вам повернуть гроші.
Друга різниця напевно є, але давайте з’ясуємо.
Спочатку "на пальцях" ще раз про одну з проблем, яку Вам вже описували. А потім поясніть чи це можливо в Канаді. (Можливо ще пан Юрко Вам допоможе)
Ви здається не зрозуміли, що в Україні ПДВ часто приходиться сплачувати на після продажу, а раніше, коли Ви ще "в процесі" .
Тобто оплата та передача товару не обов’язково відбувається одночасно.
Акт продажу, як транзакція ще не закінчений, а держава вже просить дати грошей.
В вашому прикладі з комп’ютером це виглядало б так.
Ви вчора одержали від замовника гроші на запчастини для того щоб зібрати йому комп’ютера. Ви планували 10% заробити, але тут невдача - сьогодні прийшов час платити податки, а запчастини ви купити ще не встигли.
Держава 20% цих грошей у вас вилучає. У Вас тепер не вистачає грошей для купівлі запчастин і ви не можете продовжити свій бізнес (зібрати комп’ютер для свого клієнта).
Звичайно, якщо у Вас є свої вільні кошти, то прийдеться їх використати, а потім вам держава поверне.
Але вільних коштів може і не бути, і сума може бути чималою.
Уявіть що Ви збираєте не один компьютер, а обладнання для лікарні на $1000000 і для Вас не достатньо залишити собі після сплати податків тільки $800000 щоб закінчити роботу. Де будете брати гроші? Кредит?
Ще раз після цієї довгої балачки:
Чи можлива така ситуація Канаді із sales tax?
P.S. Я скоріше не за відміну ПДВ, а за зміну "правил гри".
2002.01.07 | ilia25
Re: Ще раз про sales tax та ПДВ
НеДохтор писав(ла):> Ви вище запитували яка різниця.
>
> Перша яку легко помітити - це ставка
> Якщо я правильно зрозумів з цього джерела
> http://www.salestaxinstitute.com/sales_tax_rates.html
> то sales tax складає максимум близько 10%.
> В Україні 20%. Тобто це більше ніж прибуток в більшості видів бізнесу.
В Канаді він, як правило, 14%, хоча на деякі товари може бути лише 7%, а на деякі взагалі нема. В Європі він ще більший. Щодо США, то я мав враження, що там такси таки більше, за наведені вами -- але я можу помилятись.
> Звичайно, якщо у Вас є свої вільні кошти, то прийдеться їх використати, а потім вам держава поверне.
> Але вільних коштів може і не бути, і сума може бути чималою.
В Канаді у вас будуть і вільні кошти, і доступний кредит. Хоча, звісно і тут треба бути обережним, і не намагатись побудувати атомний авіаносець зі стартовим капіталом в 10000. Втім, вам ніхто в цьому випадку його не замовить.
Так чи інакше, фундаментальні причини економічної кризи в Україні полягають зовсім не в ПДВ. А в загальному ставлені держави до своїх громадян -- і підприємців в тому числі -- яке є ставленням грабіжника до своєї жертви.
> P.S. Я скоріше не за відміну ПДВ, а за зміну "правил гри".
Про те й мова. Я розумію, що українська держава намагається використати будь який привід -- і ПДВ в тому числі -- що обідрати підприємців як липку. Саме з цим -- з державним рекетом -- і потрібно боротись.
2002.01.07 | НеДохтор
Re: про ПДВ 2002
ilia25 писав:> > Про те й мова. Я розумію, що українська держава намагається використати будь який привід -- і ПДВ в тому числі -- що обідрати підприємців як липку. Саме з цим -- з державним рекетом -- і потрібно боротись.
Для інформації:
У 2001 році держава планувала зібрати ПДВ 10 мільярдів гривень.
Не вийшло. Назбирали на 4,5 мільярда менше.
На 2002 рік вирішили зібрати ПДВ 12,5 мільярдів гривень.
2002.01.07 | Мартинюк
По різницю ПДВ і податку з продажу Вам уже відповіли
Те що Ви чули, це схоже компенсація ПДВ при експорті.Це єдине корисне що є від ПДВ ( все решта -однозначно шкідливе).Однак в Україні навіть цього нема, тому що експортне ПДВ повертають вибірково - кому захоче Азаров чи Сергій Медведчук.
Найгірше що є в ПДВ ( особливо в українському його варіанті) це негативна стимуляція до праці і використання робочої сили зокрема.
Очевидно що виплативши заробітну плату ( та ще й з варварськими начисленнями на неї) підприємець мусить підняти вартість виробленого товару на суму виплаченої зарплати і начисленнь на неї). Зверніть увагу - ще зовсім не йдеться про прибуток , який підприємець також повинен також врахувати у ціні своєї продукції.
Так ось вся ця зарплата (та ще включно із уже сплаченими податками на неї), внаслідок дії ПДВ додатково оподатковується на суму рівну ставці ПДВ.
Тобто заплативши робітнику 100$ ( робітник з цього ще заплатить як мінімум 20$ прибуткового) підприємець ще мусить заплатити близько 50$, і потім на цих 150$ буде нараховано додатково 20% ПДВ тобто 30$ .
Таким чином на 80$ виплачених робітнику припаде 180 $ сумарних затрат підприємця. Висновок - підприємця заохочують займатися не продуктивним бізнесом і створенням робочих місць, а підштовхують до спекулятивного бізнесу з мінумом працівників та з максимальними фінансовим оборотом.
Тепр уявіть собі іншу картина - якась високотехнологічна корпорація - Локхід чи Вестінгауз виробляє який високотехнологічний надскладний виріб. Змого досвіду мушу сказати що в таке задіяні сотні постачальників і проміжних обробників. Окрім того один і той же вузол може декілька раз попадати від одного виробника до іншого, те щей час від часу повертатися на вже пройдену фірму-етап.
Якби бухгалтери та проектувальники цього всього мусили б на кожний порух начисляти ПДВ то на виході Шатл коштував би половину бюджету США.А якби ще прот все це треба булоб звітувати американській податкові, то та опиниласяб завленою папками із звітністю та оточеною збожеволілими бухгалтерами та фінансовими деректорами.
Боюсь що основною причиною відсутності ПДВ у США є присутність у місцевих громадян 20 мільйонів гвинтівок з оптичним прицілами.
2002.01.07 | ilia25
Ні, мова йде далеко не тільки про експорт
Мартинюк писав(ла):> Те що Ви чули, це схоже компенсація ПДВ при експорті.Це єдине корисне що є від ПДВ ( все решта -однозначно шкідливе).
Як я вже вказав у свой відповіді Лису, додаткове стягування та відшкодовування ПДВ і на Заході зовсім не обмежується експортними операціями.
> Однак в Україні навіть цього нема, тому що експортне ПДВ повертають вибірково - кому захоче Азаров чи Сергій Медведчук.
А от це вже проблема не ПДВ, а загальної корупції в Україні.
>
> Найгірше що є в ПДВ ( особливо в українському його варіанті) це негативна стимуляція до праці і використання робочої сили зокрема.
Я вже писав, що це стосується будь-яких податків. І ПДВ ще не найгірший з них.
2002.01.07 | Фарбований Лис
Re: Ні, мова йде далеко не тільки про експорт
З корупцією треба боротись, але поки вона не поборена, варто відмінити цей чудовий і всіма улюблений податок ПДВ.А може корупція існує тому, що її годує ПДВ??? І не тільки...
2002.01.07 | Максим’як
Re:ПДВ в Європі важливий регулятор.
Якщо його відміняти, то повинні всі його зразу відміняти, хоча би в Європі.ПДВ на внутрішньому ринку є податок з покупця товару, а не виробника (замовника послуг). Нижчі (пільгові) ставики ПДВ сприяють розширенню виробництва і реалізації продукції, наприклад, друкованої.
На рівні зовнішніх торгових операцій ПДВ захищає власного виробника при ввозі товару, при вивозі сприяє проникненню на чужий ринок.
Продавець не платить ПДВ, він тільки повертає державі те, що заплатив покупець.
Знявши ПДВ потрібно написати багато нових законів та ввести тисячі нових мит, що самі собою вже є регуляторами. ПДВ виконує функції грубого, базового податку-регулятора. Мито вже є тонким рівнем регуляції для зовнішньоекономічних операцій, а пільги є регулятором внутрішнього ринку.
Бандюки-олігархи завжди придумають якийсь трюк, як наживатися, тому в уряді тільки таких осіб потрібно, як Тимошенко чи Ющенко, щоб за місяць навести там порядок.
Всі проблеми, які виникають в Україні - це чергові схеми надування на експорті при СП. Основна причина відстоювання ПДВ бандюками і їх задолизами це бажання залишити цю ситуацію чинною. Можна взагалі нічого не експортувати, а з держави стягувати 20%. Це взагалі нічого не має до самої суті податку. При нормальних обставинах експорт завжди стимулює виробництво, оздоровлює ринок праці, обумовлює неминучий ввіз капіталу... Стоп, ось тут і ще одна проблема із ПДВ, оскільки капітал не ввозиться, а залишається в офшорках, тобто, держава, крім втрати експортного виторгу, як інвестиційного капіталу, повинна ще заплатити 20%.
В нормальних обставинах, коли вона повертає ПДВ, то вона недораховується не 20% відсотків, а тільки якоїсь частинки з них, останньої, бо всі попередні вже сплачені частинки, при придбанні сировини, оплаті енергії і.т.д. Важко сказати, як довгий цей ланцюжок, але доки товар не попа в руки останнього покупця, то ці гроші у вигляді ПДВ в держави є тільки в тимчасовому користуванні.
Одним словом, проблема не в ПДВ. Це дуже нормальний податок в нормальній державі. ПДВ потрібне не тільки як важливе джерело поповнення казни, а як регулятор. Його не можна чіпати, якщо в інших країнах він діє. Коли б його не було, то треба би було його придуматицого аналог, як це зробили в Штатах з “таксом”.
P.S.
Це хибний шлях боротися з Азаровим та бандюками-олігархами шляхом відмінення ПДВ. Вони собі щось інше придумають, як заробляти гроші.
2002.01.07 | Остап
"ПДВ в держави є в тимчасовому користуванні" - Ви в це вірите ?
"ПДВ в держави є в тимчасовому користуванні" - Ви в це вірите ?Реальність значно сумніша....
Держава, в принципі не повертає грошей !!!
Ще про якісь заліки наступних періодів можна вести мову.
Про повернення - ніколи !
Повернення 85% ПДВ через схеми за участю податкових адміністрацій - будь ласка. Але це не зовсім легально -попадаєш "на олівець" до комп"ютера податкової міліції.
ПМ.
Краще фахово розкажіть нам про "ДВІ ПОДІЇ" в податках.
2002.01.08 | Максим’як
Re: "ДВІ ПОДІЇ" в податках,- я не знаю, що під цим розуміється
Я не користувався ніколи таким терміном.Ви ж розумієте, що ми живемо в спотвореному світі і коли ми хочемо зробити краще не усуваючи спотворювачів від влади, то всі наші дії зводяться нанівець. Пригадуєте дитячу гру "спорчений телефон", коли обов"язково потрібно перекрутити суть слова, так і тут, щоб ми не придумали, вони обов"язково перекрутять.
Чому ПДВ не повертається? Та тому, що експорт є, а капіталу немає, тобто вигода від експорту для суспільства не перекриває втрат на відшкодування і казна не має грошей. А там де їх брав Ющенко із Тимошенко, Кінах, природньо, брати не буде - не для того він став прем"єром.
ПДВ зависає в повітрі, а тут ще МВФ хоче негайного їх повернення, а це ознгачає, що із 4,5 млрд.дол. 4 втече в офшорки. Тому його вирішили реструктирузувати, а МВФ це не подобається.
Найпростіше було би ув"язати повернення ПДВ із обов"язковим вкладенням цих сум у виробництво, будівництво, сировину, реконструкцію. Тобто написати такий закон і прийняти.
2002.01.08 | Остап
ДВІ ПОДІЇ - це коли справа ще не закінчена, а податки плати! (-
2002.01.07 | Остап
ПДВ - це джерело КОРУПЦІЇ НА МИТНИЦІ і прес на виробничників.
ПДВ - це джерело КОРУПЦІЇ НА МИТНИЦІ.Бо для розмитнення імпортного товару треба сплатити ПДВ - 20 %...
А в 20 % "помістяться" всі зацікавлені сторони -митниця, прикорданники, СБУ, міліція.
От тому і розмитнюють за 5-10 відсотків...створивши цілу нелегальну імперію "КОРДОН"...
ПДВ тисне на виробничника, бо він реально сплачує 20 відсотків, причому по "першій події" - грошей ще нема, а ПДВ - ПЛАТИ!
В торгівлі, дійсно, тиск ПДВ непомітний.
2002.01.07 | ilia25
Джерелом корупції є нестача демократії
В наслідок цієї нестачі, чиновники використовують державу взагалі -- а не тільки ПДВ -- для власного збагачення. Зловживання з ПДВ -- це лише окремий випадок зловживань, а не їх причина.2002.01.06 | zinc
Re: Пропозиції, внесені від імені Майдану до програми Б”ЮТІ.
1. Ввести новий пункт 3.1.4: “Забезпечимо кожній фізичній та юридичній особі за її бажанням відстоювати свої права у суді присяжних, де присяжні призначатимуться на кожне судове засідання шляхом жеребкування з числа обраних у судових округах прямим загальнонародним голосуванням засідателів.думаю, що це перегин. В окрузі за рік можуть проходити десятки-сотні справ з залученням присяжних. Якщо за мету стоїть в кінець затрахати народ, то можна й проводити вибори, а можна зробити як в "цівілізованих странах": тільки жеребкуванням з числа всіх добропорядних громадян (не судимі, не під слідством, тощо). Це також зменшить можливу "кастовість" і передвзятість засідателів.
2002.01.08 | Михайло Свистович
Re: Ви не зрозуміли.
zinc писав(ла):>
> думаю, що це перегин. В окрузі за рік можуть проходити десятки-сотні справ з залученням присяжних. Якщо за мету стоїть в кінець затрахати народ, то можна й проводити вибори, а можна зробити як в "цівілізованих странах": тільки жеребкуванням з числа всіх добропорядних громадян (не судимі, не під слідством, тощо). Це також зменшить можливу "кастовість" і передвзятість засідателів.
Йдеться про те, що вибори присяжних проводяться один раз. Наприклад, в одному судовому окрузі обирають на 2-4 роки певну кількість людей, які виконуватимуть обов"язки присяжних, а вже серед них проводиться жеребкування. Мені, наприклад, незрозуміло, як це обирати жеребкуванням серед всіх добропорядних громадян. А якщо ця добропорядна людина, на яку випав жереб, не бажає витрачати свій час на суд?