МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ю.Тимошенко: ее блок будет сотрудничать с "Нашей Украиной"

01/07/2002 | Shooter
http://www.liga.kiev.ua/lenta/get.html?id=31306

В случае победы на парламентских выборах 2001 года блок Юлии Тимошенко в составе будущей Верховной Рады будет сотрудничать с блоком "Наша Украина", Социалистической партией, а также с депутатами, избранными в одномандатных округах.
Об этом заявила лидер блока Юлия Тимошенко, - передает Корреспондент.net.

По ее мнению, следующий состав парламента "будет иметь уникальную конфигурацию, которой никто не ожидает".

"Все прогнозируют, что власть сохранит свое мощное влияние в следующем парламенте, а, может, даже проведет большинство", - отметила лидер "БЮТ". "Думаю, эти планы не будут воплощены в жизнь", - добавила она.

Отвечая на вопрос, насколько близок блок "Наша Украина" к нынешней власти, Тимошенко сказала, что "власти удалось имплементировать очень много своих представителей" в этот блок. Однако, по ее мнению, в "Нашей Украине" остается "сильное ядро, которое способно вести политику, которую ожидает от нее народ Украины".

(ja to kazav shche navesni 2001, IMHO)

Відповіді

  • 2002.01.07 | Shooter

    Tymoshenko na zjizdi BJuT

    Рівно нуль разів. Саме стільки Тимошенко під час 120-хвилинної програмної доповіді на з'їзді свого блоку згадала прізвище Кучми, хрестоматійного ворога української опозиції. Як вже бувало у різні етапи життя лідера "Батьківщини", її боротьба за владу знову втратила антикучмістську риторику.

    Нова публічна версія Тимошенко, яка була представлена у суботу на з'їзді БЮТи, все також вміє виступати без папірця і зривати оплески. Проте тепер вона схожа на себе зразка 22 січня 2001 року. То була перша прес-конференція Тимошенко після звільнення з уряду, і єдиним випадом проти Кучми, який вона дозволила тоді собі на людях, стало порівняння "гаранта" з "тараканом-тараканищем".

    Потім була тюрма і антикучмізм.

    Тепер ворог знову зводиться до абстрактних понять "бездарне керівництво", "безконтрольна влада". У суботу Тимошенко не закликала до відставки "гаранта", забула про референдум про недовіру Кучмі та презентувала програму позитивних дій, "нову якість" української політики. Однак без головної ланки – антипрезидентського ядра – ідеї БЮТи є стандартним набором оригінальних опозиційних тез, які у передвиборчий період плодять навіть посередні політики.

    Що цікаво: якщо толерантний Горбулін збирався стати на час передвиборної кампанії трохи опозиціонером, то Тимошенко рухається у зворотньому напрямі. І її метаморфози мають одне просте пояснення.

    Блок все ще у зоні ризику. Хай зараз у штабі Тимошенко підбадьорюють одне одного рейтингом у 7,8%. Не треба довго шукати відповідь на цей прояв нездорового оптимізму: це красива легенда, якою можна заспокоїти амбіційних членів БЮТи, засунувши їх у непрохідну третю десятку списку. Там, наприклад, ледь не опинився Михайло Волинець, лідер великої Незалежної профспілки гірників - врешті він домігся 14 номеру. Академіку Костянтину Ситнику, який підставлявся весною 2001, приймаючи збори антикучмістів на території Національної академії наук, пощастило менше - він 20-й.

    Посприяти вирішенню проблеми №1 БЮТи – проходженню до парламенту – може влада. Звичайно, не центральна, і зрозуміла, негласно. Забувши про Кучму, Тимошенко може розраховувати на інше ставлення до себе з боку структур, які формально є незалежними. Говорячи примітивно, не чіпаючи "гаранта", вона матиме більше шансів вийти в ефір недержавного телебачення – принаймні місцевого. Також, наприклад, можна з більшим успіхом проводити переговори про аренду кінотеатрів для проведення агітзібрань.

    Вислужити це можна певними сигналами толерантності. В суботу, крім того, що Тимошенко забула прізвище українського президента, вона послала ще один "правильний" імпульс. Цього разу – прихильникам Банкової. Лідер БЮТи з власної ініціативи вирішила заявити про підтримку президентсько-парламентської форми правління.

    Зрозуміло, що Тимошенко, яка свято вірить у свої президентські перспективи, не хоче мати повноважень англійської королеви. Однак, ці зізнання робить справжнім знущанням зі здорового глузду поведінку Тимошенко півроку тому, коли вона воювала за антикучмістський референдум. Другим питанням тоді, нагадаємо, був перерозподіл владних повноважень на користь Верховної Ради.

    Крім того, відмова від антикучмізму і крок у бік поміркованіших позицій може розширити електорат Тимошенко. Зрозуміло, що у тих, хто "проти", вибору особливого немає. Однак ряди прихильників можуть поповнитися тими, хто не сприймає зведення звинувачень до однієї особи.

    Можна припустити ще одну, несподівану причину вилучення слова "Кучма" з промови Тимошенко. Поглянемо на першу п'ятірку блоку. Якщо присутність Матвієнка є відбиттям у коаліції ролі "Собору", а Лук'яненка – змаганням за правий електорат, то соціал-демократ Онопенко посів четверте місце завдяки своїм добрим зв'язкам з… "харизматичними" християнськими церквами. Лідер Української соціал-демократичної партії куруватиме в БЮТи не помічене багатьма політиками поле нових релігійних організацій, які прийшли з Заходу разом із здобуттям Україною незалежності.

    Ці структури мають фіксовану кількість членів, а самі прихожани досить послідовно дослухаються до порад релігійних лідерів. Як приклад того, наскільки великою є армія потенційних виборців, такий факт: "євангелісти" у Донбасі за кількістю приходів вже наздогнали традиційних православних.

    А чи не звернули ви увагу на набожну поведінку самої Тимошенко останнім часом? Щастя для України вона просить у Бога і закликає "взятися за руки" та колективно за це помолитися (як було на зборах громадських організацій на підтримку БЮТи восени 2001). А на суботньому з'їзді слідом за гімном співали – правильно, "Боже, Україну збережи".

    Ця стаття не ставить за мету визначити, чи є це експлуатація людських емоцій або щирими почуттями політиків. Просто очевидний намір Тимошенко по-серйозному змагатися за релігійний ресурс. До речі, крім Онопенка, певний вплив на баптистські громади має заступник голови "Батьківщини" Олександр Турчинов.

    Тому очевидно, що християнський мотив у діяльності БЮТи передбачає любов до людей, і аж ніяк не пропаганду ненависті хай до найгіршого представника роду людського. Нехай і прізвище його Кучма.

    Комусь відсутність або присутність цього слова у передвиборчій лексиці може здаватися несуттєвим. Насправді ж це своєрідний тест на ексклюзивність - мати мужність називати речі своїми іменами. Або, якщо хочете, це випробування на силу – вміти говорити всю правду та до кінця.

    Дозволити собі антипрезидентські гасла можуть одиниці. Тепер таких стало ще менше. Момент диктує зміну поведінки та автоматично ставить питання про політичну щирість.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.01.07 | Адвокат ...

      Те Ви, часом, бува не самі написали?

      Бо вже бачив того текста на УП... :(:
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.01.07 | НеДохтор

        Re: доповнення

        Дійсно той текст Shooter "стрільнув" на УП.

        А ще на доповнення:
        Спробуйте прочитати прізвище автора тієї статті у зворотньому напрямку.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.01.07 | Адвокат ...

          Я так і думав...

          УП аж до всерачки хцецця стати філією АП.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.01.07 | Shooter

            Re: Я так і думав...

            Tobto, Vy vvazhajete, shcho promu Juli UP pysala? ;):
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.01.07 | Адвокат ...

              Довго міркуєте...

              Автор статті,-- Леонід Амчук <--> Кучма. :):
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.01.07 | Shooter

                Re: Довго міркуєте...

                Адвокат ... писав(ла):
                > Автор статті,-- Леонід Амчук <--> Кучма.

                :): :): :):

                Vy serjozno? :):
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.01.07 | Адвокат ...

                  Re: Довго міркуєте...

                  Сходіть на УП,-- стаття там ще й досі на першій позиції.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.01.07 | Shooter

                    Re: Довго міркуєте...

                    :):

                    Ta ni, ja pro te, shcho Vy serjozno viryte v te, shcho avtorom statti mozhe buty Kuchma? :):

                    Stibajet's'a xtos' prosto.

                    Prote sutt'evym je diji Juli, a ne avtorstvo statti. Vidpovid Kuchmy na majachky Juli slid ochikuvaty u vyhl'adi pidpysann'a/nepipysann'a zakonu pro teledebaty.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.01.07 | Адвокат ...

                      Re: Довго міркуєте...

                      Та стаття -- приклад вельми відомої за совка традиції критикувати супротивника: вигадуємо щось, що супротивник неодмінно мав би сказати, та й вихиляємо на всі ноти нашу гіпотезу про те, чому він то не зробив. Результат, як Ви пам'ятаєте,-- приголомшлевий: супротивник -- розбитий вщент, а ми -- білі, пухнасті та пильні!

                      Тому я й не здивувався підписові "Амчук": той же Ку-чмо, тільки трішки навиворот. :):


                      Стсовно ж "маячків",-- побачимо. Якщо Ви праві, і Юля "підняла руки догори", то Ку-чмо не буде Ку-чмом, якщо підпише того Закона. :):
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.01.07 | Shooter

                        Re: Довго міркуєте...

                        Адвокат ... писав(ла):
                        >
                        > Стсовно ж "маячків",-- побачимо. Якщо Ви праві, і Юля "підняла руки догори", то Ку-чмо не буде Ку-чмом, якщо підпише того Закона. :):

                        Ta to, v pryncypi, ne vid odnijeji Juli zalezhyt' i ne na odnij jij vidibjet's'a. Pidpysom zakonu deshcho pidvyshchujut's'a shansy NU (za raxunok Zaje*u, jak Vy pravyl'no zdohadujetes'), ponyzhajut's'a shansy Moroza za raxunok pidvyshchenn'a shansiv durnuvatoji Natashi, etc. Tomu Q-chmo trychi dumatyme pered tym, jak pidpysuvaty.

                        Dorechi, chas podann'a proektu zakonu - shche odyn prokol Juli. Oskil'ky vona chudovo znaje, shcho "ping-pong"'yty zakonom Kuchma z parlamentom mozhut' dovho. Jakby Jul'a podala proekt toho zakonu shche na pochatku lita, to dumka Zaxodu bula by vazhlyvym chynnykom tysku na Kuchmu, shchob pidpysav toj zakon. S'ohodni zh vin prosto znajde kil'ka dribnyx "mux" v Zakoni - i vidpravyt na pererobku.

                        Shche v kvitni, koly vzhe bulo zrozumilo, shcho revol'ucija prohrala, treba bulo hotuvatys'a do vyboriv, a ne orhanizovuvaty bezperspektyvnyj referendum. Todi, mozhlyvo, j ne dovelos' by s'ohodni Juli vymol'uvaty lasku v Q-chma.
      • 2002.01.07 | Shooter

        Ni, to z UP

        Ale ne dali, jak 2 tyzdhni tomu, ja pysav, shcho Tymoshenko "podaje majachky" Kuchmi.

        Shcho zrobysh: spochatku (pisl'a vidsydky) reaguvala "po-pacan'achomu". I zamist' toho, shchob efktyvno hotuvatys'a do vyboriv, nadaremne "presuvala" papika.

        Jedyna problema mozhe buty - zapizno "distala rozum".

        IMHO, shcho chuvaty pro Zakon pro teledebaty?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.01.07 | ilia25

          Ще в перші дні касетного скандалу Тимошенко натякала Кучмі...

          Ще в перші дні касетного скандалу Тимошенко натякала Кучмі про можливість своєї підтримки. Кучма цю "простягнуту руку" проігнорував, бо прекрасно зрозумів -- ціною цієї підтримки буде карт-бланш Юлі на продовження реформ, в насамперед в вугільній галузі. Для початку. А потім взагалі, повна залежність від Юлі та Ющенка.

          Ні, Кучмі не потрібна сильна українська економіка та заможні громадяни, бо це було б загрозою до його власної влади. Коли Юля це зрозуміла -- вона перейшла в опозицію. І вона в залишається в опозиції. Вона не йшла, і ніколи не піде на компроміс з Кучмою в принциповому питанні -- в її боротьтбі за кращу Україну.

          Shooter писав(ла):
          > Shcho zrobysh: spochatku (pisl'a vidsydky) reaguvala "po-pacan'achomu". I zamist' toho, shchob efktyvno hotuvatys'a do vyboriv, nadaremne "presuvala" papika.

          Шутер, вам вже з весни намагаються в дурну голову втовчити, що УБК не є кінцевою метою опозиції. Такою метою завжди була українська держава, що служить інтересам народу. Тому й заклики про відставку Кучми -- чи їх відсутність -- ніколи не були чимось принциповим. Це є питання тактики, а не стратегії. Опозиція може бути гнучкою в своїх взаємовідношеннях з Кучмою.

          І в цьому принципова відміннсть опозиції від Ющенка, що на таку гнучкість не здатен -- а може бути лише на 100% лоялним.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.01.08 | zinc

            Re: хоч з деякими людьми балакати всеодно, що з радіо, але...

            дипломатія заключається (за одним жартівливим висловом) в умінні говорити "хороший собачка", поки не знайдеш підходящого дрючка.
            в Тимошенко як не було дрючка так і немає, а "хороший собачка" казати вже запізно. Можна спробувати просто не чіпати собаку, та чи це гарантія, що не чіпатиме він ?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.01.08 | ilia25

              По-перше -- сам дурак. А по друге, Кучма -- не собачка.

              zinc писав(ла):
              > дипломатія заключається (за одним жартівливим висловом) в умінні говорити "хороший собачка", поки не знайдеш підходящого дрючка.

              Якщо ви серйозно вважаєте, що Кучма вірить юшенковим клятвам у вірності, то це може лише підтвердити тезу, винесену в першу половину теми.

              Якщо партійна школа навчила чомусь людей, так це параної. Кучма не вірить Ющенку НІ НА ЙОТУ. І він не буде спокійно дивитись, як Ющенко собі прямує за дрючком.

              І з неба той дрючок Ющенку в руки сам не впаде. А якщо вам так хочеться вірити в таке чудо, то я вам пропоную зразу вже чекати другого пришестя. Все більше шансів.
    • 2002.01.07 | Остап

      Треба бути ЗА КУЧМУ, але ПРОТИ ПРЕЗИДЕНТСТВА (-)

  • 2002.01.07 | Остап

    А от, що буде "в случає параженія" ?

    Що Блок Юлі буде так співробітничати з блоком НУ, як цього ніхто не чекає, я не сумнівався.

    А от, що буде "в случає параженія"? В цьому я впевнений.

    З ким тоді буде "сатруднічать" БЛОК ?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".