ПРОГРАМА НУ
01/16/2002 | -
I. Зміни потрібні вже
Час рішучих змін настав. Кожен з нас мусить усвідомити, що Україна - наша держава, і від нас залежить, якою вона буде завтра.
Якщо ми хочемо підняти рівень добробуту наших людей, ми повинні реально змінити систему управління своєю державою: влада повинна бути відкритою та служити інструментом втілення суспільних інтересів.
Українське суспільство потребує відповідальної та професійної влади, що буде здатна керувати економікою і суспільними процесами так, щоб забезпечити якнайширші можливості самореалізації та соціального захисту кожного мешканця України.
Український народ єдиний у своєму прагненні до негайних змін у державі. Ми не будемо нав'язувати провокаційні дискусії, що роз'єднують суспільство. Ми побудуємо конструктивний діалог щодо майбутнього України, який об'єднає народ.
Нашим завданням є запропонувати і негайно запровадити таку систему дій, яка б узгодила інтереси й консолідувала зусилля всіх суспільних груп у здійсненні рішучих та незворотних якісних змін у суспільстві.
Наша програма є результатом узгодження платформ усіх політичних сил, що входять до Блоку, а також широкого громадсько-політичного діалогу. Ми відкинули все, що роз'єднувало прихильників національно-демократичних, християнсько-демократичних, ліберальних та соціально-демократичних цінностей. Реалізація програми буде спрямована на закріплення позитивних успіхів, досягнутих Урядом Віктора Ющенка у реформуванні економіки та суспільства, в першу чергу у соціальній сфері. В основі програмної діяльності Блоку покладені моральні та організаційні засади відкритої влади, що склали основу Урядової програми "Реформи заради добробуту", а також півторарічний досвід успішного державного управління.
Програма Блоку є не тільки виборчою платформою, але й першим етапом формування довгострокової стратегії розвитку України. Програма Блоку передбачає політичні кроки, які забезпечать вироблення механізмів співпраці з усіма політичними силами, що поділяють демократичні цінності і вірять у майбутнє України.
Щирість наших намірів та спроможність їх реалізувати підтверджується досвідом рішучих та послідовних кроків Голови Уряду, який продемонстрував українському народові, що державна політика може бути моральною та професійною, що в Україні може бути патріотична влада, яка діє в інтересах народу і слова якої не розходяться з ділом.
^ до змісту
II. Наші цінності - заможна Україна гідних людей та рівних можливостей
Народ України єдиний у прагненні жити заможніше, бути шанованим як у власній державі, так і у світі.
Добробут кожного українця для нас є запорукою процвітання держави. Нашою найвищою цінністю є людина. Наша основна мета - забезпечити умови для її самореалізації як:
Особистості, яка має право на власну думку та ставлення до суспільних процесів, на вільне висловлення власних переконань та на власну гідність.
Господаря, який має можливість забезпечити гідний рівень добробуту для себе і своєї родини, а також має право на соціальний захист у випадку, коли він його потребує.
Громадянина, активного учасника суспільно-політичних процесів, який має доступ до механізмів впливу на державну політику та визначає напрям змін у суспільстві.
Реалізація нашої програми покликана повернути кожному українцеві гідність і впевненість у завтрашньому дні. Наша програма забезпечить права і основні свободи людини, безпеку та соціальний захист громадян, можливості самовизначення та інтелектуального розвитку людини, вільну реалізацію її приватної та суспільно-політичної ініціативи.
Свобода приватної ініціативи є головною передумовою достатку українців. Ми дамо можливість кожному реалізувати свої здібності для забезпечення гідного рівня життя.
Ми побудуємо країну достойних громадян та вільних особистостей, у якій:
будуть створені рівні умови розвитку для всіх людей, де кожен зможе безперешкодно реалізовувати свої здібності та обирати свій шлях у житті;
буде забезпечений і гарантований державою рівний і максимальний доступ до освітніх знань та інформації.
Ми доб'ємося, щоб моральність політики стала не гаслом, а справою честі та принципом нової влади. Влада буде виконувати свої обіцянки, діяти прозоро та чесно в інтересах свого народу.
Ми забезпечимо справедливість влади, що гарантуватиме рівні можливості для достойного життя: соціальний захист тих, хто не здатен самостійно себе забезпечити та необтяжливе оподаткування для працюючих.
Ми побудуємо цивілізоване суспільство, в якому влада служитиме своєму народові та буде політичним механізмом узгодження і реалізації його інтересів.
У такій державі:
влада відстоює інтереси кожного громадянина, а не вузької групи осіб;
громадськість, різні суспільні групи мають можливість брати активну участь у формуванні державної політики;
влада є відкритою та прозорою для контролю з боку громадськості.
Ми побудуємо соціальну державу, в якій свобода, солідарність та справедливість визначатимуть розвиток і добробут кожної людини.
Така держава:
забезпечує рівні для всіх правила гри;
встановлює розумні та справедливі податки;
гарантує оплату праці у відповідності до її суспільної значимості;
забезпечує отримання достойних пенсій.
Ми побудуємо європейську країну, інтегровану в світ,
стабільність якої гарантована її активною позицією у світовій системі безпеки;
яка залучає іноземний капітал для розбудови національного господарства та добробуту своїх громадян;
права та свободи громадян якої поважають у світі;
підприємці якої беруть активну участь у міжнародному економічному житті.
^ до змісту
III. Принцип моральної політики - запорука добробуту та процвітання
Ми гарантуємо відповідність наших дій проголошеним принципам.
Моральність - ми захищаємо інтереси всього суспільства, а не окремих груп.
Чесність - ми обстоюємо порядність, єдність слова і діла у політиці та доброчесність державних службовців.
Людяність - ми відстоюємо прагнення та потреби простої людини.
Відкритість - ми оприлюднюємо свої політичні наміри, залучаємо інші політичні сили та широкі кола громадськості до вироблення і втілення прозорої політики в державі.
Відповідальність - ми відповідаємо перед народом України за наслідки реалізації своєї програми. Ми будемо звітувати перед громадськістю про свою діяльність та про хід виконання своїх зобов'язань.
^ до змісту
IV. Паростки нової доби єднання та розквіту
У нове десятиліття своєї незалежності талановитий та працьовитий український народ входить із почуттям розчарування. Правляча еліта виявилася байдужою до інтересів простих людей і зруйнувала їхню віру в демократичні та національні цінності. Як ніколи гостро стоїть питання про консолідацію суспільства та подолання розриву між владою і громадянами України.
Проте сьогодні найважливішими є не дискусії щодо оцінки ситуації, а об'єднання зусиль задля негайної реалізації демократичних способів управління, які передбачають моральну владу та легітимний вплив громадян на державну політику. Лише таке управління приведе до відчутного покращення життя громадян і незворотних якісних змін у країні.
Єдино правильний вибір України - це вибір демократичних цінностей та моральної політики, які служитимуть реальним інтересам народу.
Еволюція світових взаємовідносин створює нові можливості для молодих країн. Україна має історичний шанс швидко долучитися до глобальних процесів розвитку. Таке завдання ставить принципово нові вимоги до:
організації стосунків між владою та суспільством,
управління державою,
ставлення держави до людини.
Нашим завданням є запровадження моральних правил взаємодії в суспільстві та у відносинах громадян з владою. Громадяни хочуть працювати за демократичними принципами і готові до співпраці з урядом. Влада повинна відкритися до діалогу з суспільством задля визначення конструктивних шляхів цієї співпраці.
Система управління державою повинна стати чутливою до нагальних потреб суспільства. Вона мусить:
відповідати очікуванням та запитам українського народу,
забезпечувати вплив громадян на державну політику,
гарантувати стабільність і безпеку держави, а також безпеку кожного громадянина.
Ефективність управління вирішальною мірою залежить від особистого внеску, який кожен член суспільства зможе зробити в управління країною. Це вимагає від держави інвестицій у розвиток людського капіталу.
Лише заможна та всебічно розвинена людина, потребам якої служить державна політика, може бути гідним громадянином та вільною особистістю.
Лише моральна влада, що керується інтересами всього суспільства, зможе побудувати демократичні інститути управління та забезпечити гідність і добробут громадян.
Лише демократична держава, що поважає свій народ, здобуде право голосу у світовій спільноті.
^ до змісту
V. Творимо майбутнє - діємо вже
Головні зусилля Блоку будуть зосереджені на об'єднанні зусиль влади, громадськості та політичних сил для розбудови демократичної системи управління державою. В основі цієї системи лежатиме принцип моралі носіїв влади та соціального партнерства. Вона відповідатиме сучасним світовим стандартам, буде спрямована на Людину, її індивідуальний розвиток та передбачатиме вплив громадян на прийняття державних рішень.
Пріоритети Блоку є не тільки передвиборчими зобов'язаннями. Їх реалізація забезпечить розробку та реалізацію довгострокової стратегії розвитку України.
Пріоритетами Блоку є:
відновлення європейських традицій розвитку особистості;
запровадження моральних та прозорих взаємин суспільства та влади;
розбудова ефективної економіки заради добробуту кожної людини;
використання можливостей світового розвитку для розбудови заможного суспільства.
Наші п р і о р и т е т и спрямовані на закріплення та розвиток фундаментальних змін, започаткованих Урядом Віктора Ющенка в процесі півторарічного виконання Програми "Реформи заради добробуту". Реалізація визначених пріоритетів протягом наступних 4-ох років у першу чергу забезпечить:
відчутне підвищення добробуту переважної більшості громадян України,
сильну економіку та ефективний соціальний захист населення,
справедливе суспільство,
утвердження моральної та чесної влади.
^ до змісту
1. Відновлення європейських традицій розвитку особистості
Державна політика в Україні повинна служити Людині. Ми запровадимо нову, зорієнтовану на інтереси та розвиток кожного громадянина архітектуру суспільно-політичних взаємин.
Практика країн, які найбільш динамічно розвиваються, базується на розумінні того, що добробут суспільства зумовлений його готовністю до змін, умінням використовувати інформацію та створювати нові знання, інтелектом та кваліфікацією особистості і свідомим ставленням її до своєї ролі у суспільно-політичному процесі.
Нова культура цивілізованих відносин у суспільстві ставить жорсткі вимоги до людських якостей. Система демократичного управління, яку будуватиме Блок, потребує активної громадянської позиції кожної людини. Для утвердження демократичних норм співжиття як населенню, так і управлінцям потрібні нові знання, вміння та кваліфікації, що дозволять їм робити свідомий вибір та приймати відповідальні рішення.
Пріоритетом Блоку є всебічний розвиток особистості. Українці повинні бути спроможними успішно діяти в умовах стрімкого розвитку світових економічних та політичних процесів.
Нашою метою є створити таку систему доступу до інформації та освоєння знань, яка б відповідала вимогам демократичного суспільства та світової економіки. Знання мають робити особистість здатною самостійно мислити, приймати рішення, брати на себе відповідальність. Система доступу до інформації повинна допомагати людині захищати свої інтереси, використовувати інституції громадянського суспільства, брати активну участь у політичному процесі.
Для цього ми:
переорієнтуємо систему виховання молоді та підготовки кадрів із пасивного засвоєння знань на здобуття навиків самостійного мислення і активного навчання;
будемо сприяти розширенню можливості набуття знань через сучасні інформаційні технології та форми навчання;
створимо механізми впровадження в суспільстві новітніх технологій отримання знань та кваліфікацій за рахунок залучення ресурсів місцевої влади, громадськості та бізнесу;
забезпечимо швидке й ефективне ознайомлення населення з новими громадянськими практиками та демократичними технологіями.
Метою Блоку є створення системи безперешкодного та ефективного включення молоді в економічну діяльність. Молодь є рушійною силою, яка визначатиме у найближчому майбутньому життя України. Тому Блоком буде вжито заходів, аби дозволити молоді активно будувати свій власний бізнес та професійну кар'єру вже сьогодні.
Для цього ми:
сприятимемо започаткуванню молоддю власного бізнесу шляхом надання первинної інформаційно-технічної та іншої допомоги;
забезпечимо молоді рівні можливості отримання вищої освіти шляхом збільшення доступу до кредитів, залучення до фінансування освіти приватного капіталу, місцевої влади та інших потенційних працедавців.
Ми ставимо за мету створити умови для залучення молоді до розв'язання актуальних суспільних проблем на загальнодержавному та місцевому рівнях. Ми забезпечимо участь молоді у впровадженні намічених Блоком стратегічних пріоритетів державної політики. Це розширить можливості для участі талановитих і енергійних людей у державній політиці.
Для цього ми:
створимо загальнонаціональний кадровий резерв молоді, як механізм залучення її до розв'язання найбільш складних та актуальних суспільних проблем на державному та місцевому рівнях;
розширимо співпрацю молодіжних організацій з органами влади, місцевого самоврядування та міжнародними організаціями.
Результати
Підвалини суспільства значно зміцніють завдяки розвитку кожної людини, яка отримає можливість підвищувати свій добробут та різнобічно розвивати свою особистість.
Зросте довіра до держави з боку свідомих громадян, здатних захищати свої інтереси, охочих працювати на добробут суспільства, відстоювати демократичні цінності.
Збільшиться конкурентоспроможність бізнесу за рахунок забезпечення його кваліфікованими кадрами і поширення можливостей впровадження нових технологій.
Розвиток людського капіталу дозволить Україні включитися у світові процеси і зайняти гідне місце у міжнародній спільноті.
^ до змісту
2. Запровадження моральних і прозорих взаємин суспільства та влади
Розбудова демократичного суспільства вимагає запровадження усталених процедур взаємодії між владою та громадськістю, бо саме завдяки їм кожен громадянин отримає можливість впливати на прийняття та реалізацію рішень у державі.
Ми підпорядкуємо владу потребам суспільства і перетворимо її на механізм узгодження та реалізації громадських інтересів. Ми покладемо край використанню влади нечесними людьми та їх угрупованнями у власних інтересах.
Нашою метою є побудова професійної та патріотичної влади.
Для цього ми:
запровадимо прозорий конкурсний відбір державних службовців;
скоротимо штат держслужбовців з одночасним підняттям рівня оплати без залучення додаткових бюджетних коштів;
підвищимо управлінську спроможність державних службовців шляхом перенавчання кадрів;
запровадимо процедури взаємодії між урядом та парламентом;
введемо систему обов'язкового та регулярного звітування органів влади перед громадськістю;
забезпечимо максимальний доступ громадян до інформації про організацію та поточну діяльність органів державної влади.
Відкритість та прозорість влади ми забезпечимо шляхом запровадження реальних технологій впливу громадськості на політичні процеси. Нашою метою є розвиток організованого, активного та небайдужого суспільства, яке формуватиме владу та впливатиме на неї для відстоювання своїх інтересів.
Для цього ми:
забезпечимо бюджетну самостійність місцевого самоврядування;
укрупнимо територіальну основу самоврядування, що призведе до зміцнення його економічної бази;
передамо інституціям самоврядування функцію стратегічного управління розвитком.
Нашою метою є розвиток демократичної моделі відносин між владою та громадянами. Ми розширимо співпрацю між неурядовими організаціями та органами державної влади і місцевого самоврядування, утвердимо реальну незалежність засобів масової інформації та судової влади як гарантів відстоювання і захисту інтересів громадян.
Для цього ми:
запровадимо практику громадського обговорення проектів законів та державних рішень перед їх прийняттям;
встановимо громадський контроль за дотриманням законодавства в сфері мас-медіа;
поглибимо реформу правоохоронної та судової системи з метою підвищення ефективності та відкритості їхньої роботи, а також викорінення свавілля і хабарництва у цих сферах. Гарантуємо фінансову та організаційну
незалежність судової влади від виконавчої. Введемо інститут присяжних у судах;
запровадимо практику тендерів на виконання неурядовими організаціями відповідних послуг органам державної влади та місцевого самоврядування в соціальній, культурній, освітній та інших сферах;
встановимо громадський контроль за діяльністю природних монополістів у сфері ціноутворення для унеможливлення тіньових домовленостей.
Результати
Нова система взаємин між владою і громадськістю зробить процес прийняття рішень прозорим та зрозумілим, забезпечить активну участь громадян у цьому процесі та мінімізує свавілля чиновників і їхнє зловживання владою.
Державна політика стане моральною, оскільки відображатиме інтереси громадян та буде підзвітною їм. Демократичні механізми прийняття рішень зумовлять чітку відповідальність кожного державного службовця.
Демократизація взаємин суспільства з владою приведе до зростання добробуту громадян, оскільки стане прозорішим розподіл публічних фінансів. Рівні правила гри в економіці створять більше можливостей для реалізації приватної ініціативи.
Влада буде служити всьому народові, а не окремим групам осіб, що поверне довіру громадян до держави. Тільки така Україна зможе стати повноправним членом цивілізованого світу.
^ до змісту
3. Розбудова ефективної економіки заради добробуту кожної людини
Формування ефективної моделі розвитку української економіки ми розпочнемо не на порожньому місці. За нами - досвід створення та початку реалізації Програми Уряду Віктора Ющенка "Реформи заради добробуту", коли й було започатковано нинішнє стійке зростання української економіки та активна соціальна політика. Однак Програма була лише першим кроком. Сьогоднішня ситуація вимагає від нас впровадження системи рішучих та кардинальних заходів щодо наведення порядку в економіці України.
Ми визначаємо наступні цілі соціально-економічної політики Блоку:
1. Запровадження чесних та прозорих правил гри в економіці України.
Лише чесна та відкрита змагальність дозволить нашій економіці позбутися хабарництва та корупції, технологічної відсталості, нераціональних виробничих схем. Це піднесе конкурентоспроможність наших підприємств як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.
Для цього ми:
відмінимо всі законодавчі та нормативні акти, які дають переваги та пільги окремим підприємствам чи групам підприємств;
забезпечимо жорсткий контроль з боку держави за діяльністю природних монополістів та крупних монопольних об'єднань;
створимо правові та економічні передумови для легалізації українського капіталу некримінального походження, який загнали в "тінь" або витіснили за межі України недосконале законодавство та недобросовісна конкуренція;
ліквідуємо механізми прихованого та відкритого субсидування окремих підприємств за рахунок бюджетних коштів, списання боргів збитковим та нерентабельним державним підприємствам;
запровадимо ефективний механізм управління державним майном з метою запобігання розкраданню та штучному банкрутству державних підприємств.
2. Забезпечення повної свободи та активного сприяння з боку держави розвитку підприємницької ініціативи громадян України.
Протягом останніх 10-ти років українці наочно демонструють своє вміння та бажання працювати. Держава повинна не перешкоджати, а допомагати громадянам самостійно вирішувати проблему власного добробуту.
Для цього ми:
збережемо та вдосконалимо просту й зрозумілу для підприємців систему спрощеного оподаткування;
запровадимо чіткі, а головне - стабільні правила оподаткування для середнього та великого бізнесу;
створимо прозору та публічну систему адміністрування податків;
забезпечимо дотримання принципу незворотності покарання за порушення закону не тільки для платників податків, але й для працівників податкових та інших контролюючих органів;
переглянемо та максимально спростимо процедуру надання дозволу на започаткування та ведення підприємницької діяльності;
суттєво збільшимо бюджетні витрати на фундаментальні наукові дослідження у визначених пріоритетних сферах вітчизняної науки;
створимо дієву систему залучення внутрішніх інвестицій в економіку країни.
3. Формування стабільної бюджетної системи України
Для цього ми:
створимо механізм жорсткого контролю з боку громадськості за формуванням та використанням державного та місцевих бюджетів;
запровадимо сувору персональну відповідальність державних службовців за нецільове використання бюджетних коштів;
будемо широко інформувати суспільство про кредити, які отримує Україна від міжнародних фінансових організацій, жорстко контролювати їх використання та повернення;
створимо прозорий і стабільний механізм міжбюджетних відносин як основу ефективної регіональної політики та розвитку місцевого самоврядування.
4. Перетворення України на провідного світового виробника сільськогосподарської продукції.
Бог дав Україні чудову землю. Вона допомагала українцям виживати у найтяжчі часи. Для нас розвиток села - це не тільки сільськогосподарське виробництво, а й збереження нашого коріння, нашої пам'яті, нашої духовності.
Для цього ми:
запровадимо жорсткий контроль за цільовим та ефективним використанням земельних ресурсів. Земля - невідновне багатство України, тому суспільство не може собі дозволити його втратити через невмілість чи байдужість навіть землекористувачів;
захистимо українського сільськогосподарського виробника від недобросовісної конкуренції з боку іноземних компаній;
забезпечимо ефективну систему державної підтримки аграрного сектора за рахунок відчутного здешевлення кредитних ресурсів шляхом компенсації частини відсоткової ставки;
будемо розвивати державну систему навчання та перекваліфікації сільськогосподарських виробників сучасним засобам ведення та управління господарством;
створимо умови ефективного використання державних ресурсів для розвитку вітчизняного насінництва, селекції, ветеринарії та меліорації земель;
використаємо всі дозволені міжнародною практикою можливості держави для просування вітчизняної сільськогосподарської продукції на ринки інших країн;
створимо спеціалізовану банківську установу для кредитування сільськогосподарських виробників, в тому числі і шляхом іпотеки землі.
5. Запровадження ефективної соціальної політики
Подолання бідності, соціальної незахищеності та підвищення добробуту населення є для нас справою честі.
Для цього ми:
усунемо основну причину бідності - низький рівень оплати праці зайнятих в офіційному секторі економіки, низький рівень пенсійного та інших видів соціального забезпечення;
створимо ефективну систему цільової адресної державної допомоги та надамо її тим, хто справді цього потребує;
введемо диференційований податок на майно, що дасть можливість знайти додаткові кошти, які відразу будуть скеровані на підтримку бідних прошарків населення;
звільнимо від оподаткування доходи населення, які є нижчими, ніж офіційний законодавчо встановлений прожитковий мінімум;
законодавчо встановимо порядок, за яким заробітна плата вищого менеджменту будь-якого підприємства (незалежно від форми власності) може бути виплачена лише тоді, коли погашена заборгованість найманому персоналові цього підприємства;
офіційно легалізуємо економічну міграцію шляхом укладання міжурядових угод між Україною та тими країнами, де працюють українські громадяни. Це дозволить офіційно визначити їхній статус, дати їм юридичний та соціальний захист, регламентувати умови їхньої праці та оплати;
створимо дієвий механізм значного погашення внутрішнього боргу перед українськими громадянами, пов'язаного зі знеціненням їхніх грошових вкладів. Це можливо здійснити шляхом видачі всім вкладникам колишнього Ощадбанку чекової книжки, з допомогою якої вони зможуть розраховуватися за ті платні послуги, які їм надаються державними установами або організаціями. Зокрема, освітні, нотаріальні, митні послуги, оформлення права власності на земельну ділянку, об'єкт нерухомості тощо;
створимо дієву систему захисту материнства та дитинства, забезпеченої старості;
розробимо фінансово обґрунтовані програми захисту підростаючого покоління від пропаганди насильства, алкоголізму та наркоманії;
підвищимо соціальний статус працівників освіти, науки та охорони здоров'я;
здешевимо вартість платних і підвищимо якість безплатних медичних послуг громадян шляхом переходу до сучасних механізмів медичного страхування.
^ до змісту
4. Використання можливостей світового розвитку для розбудови заможного суспільства
Суспільно-політичні та економічні процеси розвитку кожної країни дедалі більше виходять за рамки національних кордонів. Стираються межі між економічною політикою, спрямованою на вирішення внутрішніх проблем, та участю у світових економічних процесах, між внутрішньою політикою та політикою глобальних альянсів, між населенням країни та діаспорою.
Розвиток нових світових регіональних центрів створює нові можливості для молодих держав. Тому сьогодні Україна має історичну можливість стати активним учасником світових процесів розвитку заради добробуту своїх громадян та процвітання країни.
Ми забезпечимо максимальне включення України до світових процесів розвитку, формування позиції України-суб'єкта на сучасній карті світу та залучення світових ресурсів для розвитку національного господарства.
Досягнення цього в першу чергу вимагає від українців консолідації та самоусвідомлення себе як перспективної культурно-історичної спільноти. Тому головною метою Блоку є вироблення стратегії розвитку України на основі загальнодержавної ідеї, яка перетворить нашу державу на зрозумілу для світу країну, що має власну ідентичність та свій національний інтерес.
Лише національна стратегія розвитку уможливить ефективну реалізацію позиції України на міжнародній арені.
Нашою метою є включення України у світові політичні процеси для утвердження європейських цінностей та зміцнення демократичних інституцій управління. Ми запровадимо світові стандарти соціально-культурного розвитку.
Політику України на міжнародній арені буде спрямовано на зміцнення світової системи безпеки. Виважена та послідовна взаємодія зі світовими центрами впливу стане вагомим чинником політичної стабільності всередині України, а отже - сприятиме консолідації суспільства.
Для цього ми:
підвищимо роль України у міжнародній безпеці, у боротьбі з глобальним тероризмом та в подоланні наслідків природних і техногенних катастроф;
забезпечимо тіснішу співпрацю з українською діаспорою, що сприятиме формуванню у світі єдиної та впливової української спільноти;
сприятимемо формуванню нових регіональних структур безпеки та співпраці з нашими сусідами.
Нашою метою є включити Україну в світовий економічний процес, щоб залучити світові ресурси для ефективного розвитку української економіки. Ми застосуємо світову модель сталого зростання, за якою економічний розвиток не призводить до надмірного використання природних ресурсів та погіршення навколишнього середовища.
Ми сприятимемо масштабному розширенню присутності українських товарів на міжнародному ринку, що потребуватиме цілеспрямованих зусиль держави на переорієнтування структури експорту з енергоємних на наукоємні галузі, а також запровадження світових екологічних стандартів в економіці.
Для цього ми:
приведемо вітчизняне законодавство у відповідність до європейського, заради спрощення виходу наших товарів та послуг на ринки інших держав та істотного збільшення масштабів залучення іноземних інвестицій в економіку України;
активізуємо процес набуття членства у Світовій організації торгівлі, що підніме рівень конкуренції всередині країни, і водночас відкриє ринки інших країн для українських підприємств;
збільшимо бюджетні витрати на фундаментальні дослідження у пріоритетних сферах вітчизняної науки;
сприятимемо створенню зони вільної торгівлі в рамках СНД;
стимулюватимемо залучення міжнародних ресурсів до створення екологічнобезпечних джерел енергопостачання в країні;
запровадимо жорстку екологічну експертизу за світовими стандартами при розміщенні і реконструкції виробничих потужностей.
Регіональні пріоритети міжнародної політики:
Європа
Спільні цінності та приналежність української культури до європейської цивілізації є історичною основою нашого вибору. Ми прагнемо забезпечити українцям європейські стандарти життя та можливості розвитку. Особливо активно ми будемо співпрацювати з тими державами Європи, які мають передовий досвід формування внутрішньої та зовнішньої політики європейського зразка.
Росія
Ми розвиватимемо рівноправні та взаємовигідні партнерські відносини з Росією. Така співпраця є необхідною для зміцнення системи безпеки та стабільності в Східній Європі. Блок активно сприятиме розвиткові вільної торгівлі з Російською Федерацією та іншим формам взаємовигідного співробітництва, що надасть Україні додаткові можливості для економічного зростання.
США
Ми будемо розширювати партнерство зі Сполученими Штатами Америки. Ми співпрацюватимемо зі США з метою включення України до світової системи безпеки та економічної інтеграції. Така співпраця є важливою умовою забезпечення престижу України на світовій арені.
Результати
Чітко сформована позиція України зробить її політику зрозумілою та відкритою. Прозорість української політики у стосунках зі світовою спільнотою унеможливить тиск на неї з боку окремих держав, спрямований на обмеження її суверенітету.
Стабільна та передбачувана Україна зможе ефективно відстоювати інтереси своїх громадян за кордоном та гарантувати їхню безпеку. Це підвищить повагу до України та українців у світі.
Зросте рівень життя у країні. Включення до світової комунікації залучить в Україну провідні світові технології та знання, надасть людині нові можливості розвитку.
Міжнародна економічна інтеграція забезпечить залучення нових ресурсів до української економіки, що підвищить конкурентоспроможність українських товарів та послуг на світовому ринку.
^ до змісту
VI. ВІРЮ В ЩАСЛИВУ ДОЛЮ УКРАЇНИ
Завдання, що стоять сьогодні перед Україною, мають очевидні шляхи вирішення. Проблема полягає у наявності чесної та професійної команди, яка має політичну волю. Команда "Нашої України" - це компетентні та відповідальні люди, які на практиці довели моральне право та професійну спроможність керувати країною.
Ми виправдаємо вашу довіру та продовжимо справу, розпочату нами у 2000 році.
Український народ гідний патріотичної влади, яка служить інтересам суспільства та потребам простої людини. Інтереси людини є вищими за інтереси партій.
Економіка та бюджет країни починаються з економіки та бюджету кожної окремої родини. Ми зробимо так, щоб наші громадяни були впевнені у сьогоднішньому дні та у майбутньому своїх дітей і онуків.
"Ми зробили це рік тому -
ми відстоїмо інтереси
простої людини знову"
ВІКТОР ЮЩЕНКО
Час рішучих змін настав. Кожен з нас мусить усвідомити, що Україна - наша держава, і від нас залежить, якою вона буде завтра.
Якщо ми хочемо підняти рівень добробуту наших людей, ми повинні реально змінити систему управління своєю державою: влада повинна бути відкритою та служити інструментом втілення суспільних інтересів.
Українське суспільство потребує відповідальної та професійної влади, що буде здатна керувати економікою і суспільними процесами так, щоб забезпечити якнайширші можливості самореалізації та соціального захисту кожного мешканця України.
Український народ єдиний у своєму прагненні до негайних змін у державі. Ми не будемо нав'язувати провокаційні дискусії, що роз'єднують суспільство. Ми побудуємо конструктивний діалог щодо майбутнього України, який об'єднає народ.
Нашим завданням є запропонувати і негайно запровадити таку систему дій, яка б узгодила інтереси й консолідувала зусилля всіх суспільних груп у здійсненні рішучих та незворотних якісних змін у суспільстві.
Наша програма є результатом узгодження платформ усіх політичних сил, що входять до Блоку, а також широкого громадсько-політичного діалогу. Ми відкинули все, що роз'єднувало прихильників національно-демократичних, християнсько-демократичних, ліберальних та соціально-демократичних цінностей. Реалізація програми буде спрямована на закріплення позитивних успіхів, досягнутих Урядом Віктора Ющенка у реформуванні економіки та суспільства, в першу чергу у соціальній сфері. В основі програмної діяльності Блоку покладені моральні та організаційні засади відкритої влади, що склали основу Урядової програми "Реформи заради добробуту", а також півторарічний досвід успішного державного управління.
Програма Блоку є не тільки виборчою платформою, але й першим етапом формування довгострокової стратегії розвитку України. Програма Блоку передбачає політичні кроки, які забезпечать вироблення механізмів співпраці з усіма політичними силами, що поділяють демократичні цінності і вірять у майбутнє України.
Щирість наших намірів та спроможність їх реалізувати підтверджується досвідом рішучих та послідовних кроків Голови Уряду, який продемонстрував українському народові, що державна політика може бути моральною та професійною, що в Україні може бути патріотична влада, яка діє в інтересах народу і слова якої не розходяться з ділом.
^ до змісту
II. Наші цінності - заможна Україна гідних людей та рівних можливостей
Народ України єдиний у прагненні жити заможніше, бути шанованим як у власній державі, так і у світі.
Добробут кожного українця для нас є запорукою процвітання держави. Нашою найвищою цінністю є людина. Наша основна мета - забезпечити умови для її самореалізації як:
Особистості, яка має право на власну думку та ставлення до суспільних процесів, на вільне висловлення власних переконань та на власну гідність.
Господаря, який має можливість забезпечити гідний рівень добробуту для себе і своєї родини, а також має право на соціальний захист у випадку, коли він його потребує.
Громадянина, активного учасника суспільно-політичних процесів, який має доступ до механізмів впливу на державну політику та визначає напрям змін у суспільстві.
Реалізація нашої програми покликана повернути кожному українцеві гідність і впевненість у завтрашньому дні. Наша програма забезпечить права і основні свободи людини, безпеку та соціальний захист громадян, можливості самовизначення та інтелектуального розвитку людини, вільну реалізацію її приватної та суспільно-політичної ініціативи.
Свобода приватної ініціативи є головною передумовою достатку українців. Ми дамо можливість кожному реалізувати свої здібності для забезпечення гідного рівня життя.
Ми побудуємо країну достойних громадян та вільних особистостей, у якій:
будуть створені рівні умови розвитку для всіх людей, де кожен зможе безперешкодно реалізовувати свої здібності та обирати свій шлях у житті;
буде забезпечений і гарантований державою рівний і максимальний доступ до освітніх знань та інформації.
Ми доб'ємося, щоб моральність політики стала не гаслом, а справою честі та принципом нової влади. Влада буде виконувати свої обіцянки, діяти прозоро та чесно в інтересах свого народу.
Ми забезпечимо справедливість влади, що гарантуватиме рівні можливості для достойного життя: соціальний захист тих, хто не здатен самостійно себе забезпечити та необтяжливе оподаткування для працюючих.
Ми побудуємо цивілізоване суспільство, в якому влада служитиме своєму народові та буде політичним механізмом узгодження і реалізації його інтересів.
У такій державі:
влада відстоює інтереси кожного громадянина, а не вузької групи осіб;
громадськість, різні суспільні групи мають можливість брати активну участь у формуванні державної політики;
влада є відкритою та прозорою для контролю з боку громадськості.
Ми побудуємо соціальну державу, в якій свобода, солідарність та справедливість визначатимуть розвиток і добробут кожної людини.
Така держава:
забезпечує рівні для всіх правила гри;
встановлює розумні та справедливі податки;
гарантує оплату праці у відповідності до її суспільної значимості;
забезпечує отримання достойних пенсій.
Ми побудуємо європейську країну, інтегровану в світ,
стабільність якої гарантована її активною позицією у світовій системі безпеки;
яка залучає іноземний капітал для розбудови національного господарства та добробуту своїх громадян;
права та свободи громадян якої поважають у світі;
підприємці якої беруть активну участь у міжнародному економічному житті.
^ до змісту
III. Принцип моральної політики - запорука добробуту та процвітання
Ми гарантуємо відповідність наших дій проголошеним принципам.
Моральність - ми захищаємо інтереси всього суспільства, а не окремих груп.
Чесність - ми обстоюємо порядність, єдність слова і діла у політиці та доброчесність державних службовців.
Людяність - ми відстоюємо прагнення та потреби простої людини.
Відкритість - ми оприлюднюємо свої політичні наміри, залучаємо інші політичні сили та широкі кола громадськості до вироблення і втілення прозорої політики в державі.
Відповідальність - ми відповідаємо перед народом України за наслідки реалізації своєї програми. Ми будемо звітувати перед громадськістю про свою діяльність та про хід виконання своїх зобов'язань.
^ до змісту
IV. Паростки нової доби єднання та розквіту
У нове десятиліття своєї незалежності талановитий та працьовитий український народ входить із почуттям розчарування. Правляча еліта виявилася байдужою до інтересів простих людей і зруйнувала їхню віру в демократичні та національні цінності. Як ніколи гостро стоїть питання про консолідацію суспільства та подолання розриву між владою і громадянами України.
Проте сьогодні найважливішими є не дискусії щодо оцінки ситуації, а об'єднання зусиль задля негайної реалізації демократичних способів управління, які передбачають моральну владу та легітимний вплив громадян на державну політику. Лише таке управління приведе до відчутного покращення життя громадян і незворотних якісних змін у країні.
Єдино правильний вибір України - це вибір демократичних цінностей та моральної політики, які служитимуть реальним інтересам народу.
Еволюція світових взаємовідносин створює нові можливості для молодих країн. Україна має історичний шанс швидко долучитися до глобальних процесів розвитку. Таке завдання ставить принципово нові вимоги до:
організації стосунків між владою та суспільством,
управління державою,
ставлення держави до людини.
Нашим завданням є запровадження моральних правил взаємодії в суспільстві та у відносинах громадян з владою. Громадяни хочуть працювати за демократичними принципами і готові до співпраці з урядом. Влада повинна відкритися до діалогу з суспільством задля визначення конструктивних шляхів цієї співпраці.
Система управління державою повинна стати чутливою до нагальних потреб суспільства. Вона мусить:
відповідати очікуванням та запитам українського народу,
забезпечувати вплив громадян на державну політику,
гарантувати стабільність і безпеку держави, а також безпеку кожного громадянина.
Ефективність управління вирішальною мірою залежить від особистого внеску, який кожен член суспільства зможе зробити в управління країною. Це вимагає від держави інвестицій у розвиток людського капіталу.
Лише заможна та всебічно розвинена людина, потребам якої служить державна політика, може бути гідним громадянином та вільною особистістю.
Лише моральна влада, що керується інтересами всього суспільства, зможе побудувати демократичні інститути управління та забезпечити гідність і добробут громадян.
Лише демократична держава, що поважає свій народ, здобуде право голосу у світовій спільноті.
^ до змісту
V. Творимо майбутнє - діємо вже
Головні зусилля Блоку будуть зосереджені на об'єднанні зусиль влади, громадськості та політичних сил для розбудови демократичної системи управління державою. В основі цієї системи лежатиме принцип моралі носіїв влади та соціального партнерства. Вона відповідатиме сучасним світовим стандартам, буде спрямована на Людину, її індивідуальний розвиток та передбачатиме вплив громадян на прийняття державних рішень.
Пріоритети Блоку є не тільки передвиборчими зобов'язаннями. Їх реалізація забезпечить розробку та реалізацію довгострокової стратегії розвитку України.
Пріоритетами Блоку є:
відновлення європейських традицій розвитку особистості;
запровадження моральних та прозорих взаємин суспільства та влади;
розбудова ефективної економіки заради добробуту кожної людини;
використання можливостей світового розвитку для розбудови заможного суспільства.
Наші п р і о р и т е т и спрямовані на закріплення та розвиток фундаментальних змін, започаткованих Урядом Віктора Ющенка в процесі півторарічного виконання Програми "Реформи заради добробуту". Реалізація визначених пріоритетів протягом наступних 4-ох років у першу чергу забезпечить:
відчутне підвищення добробуту переважної більшості громадян України,
сильну економіку та ефективний соціальний захист населення,
справедливе суспільство,
утвердження моральної та чесної влади.
^ до змісту
1. Відновлення європейських традицій розвитку особистості
Державна політика в Україні повинна служити Людині. Ми запровадимо нову, зорієнтовану на інтереси та розвиток кожного громадянина архітектуру суспільно-політичних взаємин.
Практика країн, які найбільш динамічно розвиваються, базується на розумінні того, що добробут суспільства зумовлений його готовністю до змін, умінням використовувати інформацію та створювати нові знання, інтелектом та кваліфікацією особистості і свідомим ставленням її до своєї ролі у суспільно-політичному процесі.
Нова культура цивілізованих відносин у суспільстві ставить жорсткі вимоги до людських якостей. Система демократичного управління, яку будуватиме Блок, потребує активної громадянської позиції кожної людини. Для утвердження демократичних норм співжиття як населенню, так і управлінцям потрібні нові знання, вміння та кваліфікації, що дозволять їм робити свідомий вибір та приймати відповідальні рішення.
Пріоритетом Блоку є всебічний розвиток особистості. Українці повинні бути спроможними успішно діяти в умовах стрімкого розвитку світових економічних та політичних процесів.
Нашою метою є створити таку систему доступу до інформації та освоєння знань, яка б відповідала вимогам демократичного суспільства та світової економіки. Знання мають робити особистість здатною самостійно мислити, приймати рішення, брати на себе відповідальність. Система доступу до інформації повинна допомагати людині захищати свої інтереси, використовувати інституції громадянського суспільства, брати активну участь у політичному процесі.
Для цього ми:
переорієнтуємо систему виховання молоді та підготовки кадрів із пасивного засвоєння знань на здобуття навиків самостійного мислення і активного навчання;
будемо сприяти розширенню можливості набуття знань через сучасні інформаційні технології та форми навчання;
створимо механізми впровадження в суспільстві новітніх технологій отримання знань та кваліфікацій за рахунок залучення ресурсів місцевої влади, громадськості та бізнесу;
забезпечимо швидке й ефективне ознайомлення населення з новими громадянськими практиками та демократичними технологіями.
Метою Блоку є створення системи безперешкодного та ефективного включення молоді в економічну діяльність. Молодь є рушійною силою, яка визначатиме у найближчому майбутньому життя України. Тому Блоком буде вжито заходів, аби дозволити молоді активно будувати свій власний бізнес та професійну кар'єру вже сьогодні.
Для цього ми:
сприятимемо започаткуванню молоддю власного бізнесу шляхом надання первинної інформаційно-технічної та іншої допомоги;
забезпечимо молоді рівні можливості отримання вищої освіти шляхом збільшення доступу до кредитів, залучення до фінансування освіти приватного капіталу, місцевої влади та інших потенційних працедавців.
Ми ставимо за мету створити умови для залучення молоді до розв'язання актуальних суспільних проблем на загальнодержавному та місцевому рівнях. Ми забезпечимо участь молоді у впровадженні намічених Блоком стратегічних пріоритетів державної політики. Це розширить можливості для участі талановитих і енергійних людей у державній політиці.
Для цього ми:
створимо загальнонаціональний кадровий резерв молоді, як механізм залучення її до розв'язання найбільш складних та актуальних суспільних проблем на державному та місцевому рівнях;
розширимо співпрацю молодіжних організацій з органами влади, місцевого самоврядування та міжнародними організаціями.
Результати
Підвалини суспільства значно зміцніють завдяки розвитку кожної людини, яка отримає можливість підвищувати свій добробут та різнобічно розвивати свою особистість.
Зросте довіра до держави з боку свідомих громадян, здатних захищати свої інтереси, охочих працювати на добробут суспільства, відстоювати демократичні цінності.
Збільшиться конкурентоспроможність бізнесу за рахунок забезпечення його кваліфікованими кадрами і поширення можливостей впровадження нових технологій.
Розвиток людського капіталу дозволить Україні включитися у світові процеси і зайняти гідне місце у міжнародній спільноті.
^ до змісту
2. Запровадження моральних і прозорих взаємин суспільства та влади
Розбудова демократичного суспільства вимагає запровадження усталених процедур взаємодії між владою та громадськістю, бо саме завдяки їм кожен громадянин отримає можливість впливати на прийняття та реалізацію рішень у державі.
Ми підпорядкуємо владу потребам суспільства і перетворимо її на механізм узгодження та реалізації громадських інтересів. Ми покладемо край використанню влади нечесними людьми та їх угрупованнями у власних інтересах.
Нашою метою є побудова професійної та патріотичної влади.
Для цього ми:
запровадимо прозорий конкурсний відбір державних службовців;
скоротимо штат держслужбовців з одночасним підняттям рівня оплати без залучення додаткових бюджетних коштів;
підвищимо управлінську спроможність державних службовців шляхом перенавчання кадрів;
запровадимо процедури взаємодії між урядом та парламентом;
введемо систему обов'язкового та регулярного звітування органів влади перед громадськістю;
забезпечимо максимальний доступ громадян до інформації про організацію та поточну діяльність органів державної влади.
Відкритість та прозорість влади ми забезпечимо шляхом запровадження реальних технологій впливу громадськості на політичні процеси. Нашою метою є розвиток організованого, активного та небайдужого суспільства, яке формуватиме владу та впливатиме на неї для відстоювання своїх інтересів.
Для цього ми:
забезпечимо бюджетну самостійність місцевого самоврядування;
укрупнимо територіальну основу самоврядування, що призведе до зміцнення його економічної бази;
передамо інституціям самоврядування функцію стратегічного управління розвитком.
Нашою метою є розвиток демократичної моделі відносин між владою та громадянами. Ми розширимо співпрацю між неурядовими організаціями та органами державної влади і місцевого самоврядування, утвердимо реальну незалежність засобів масової інформації та судової влади як гарантів відстоювання і захисту інтересів громадян.
Для цього ми:
запровадимо практику громадського обговорення проектів законів та державних рішень перед їх прийняттям;
встановимо громадський контроль за дотриманням законодавства в сфері мас-медіа;
поглибимо реформу правоохоронної та судової системи з метою підвищення ефективності та відкритості їхньої роботи, а також викорінення свавілля і хабарництва у цих сферах. Гарантуємо фінансову та організаційну
незалежність судової влади від виконавчої. Введемо інститут присяжних у судах;
запровадимо практику тендерів на виконання неурядовими організаціями відповідних послуг органам державної влади та місцевого самоврядування в соціальній, культурній, освітній та інших сферах;
встановимо громадський контроль за діяльністю природних монополістів у сфері ціноутворення для унеможливлення тіньових домовленостей.
Результати
Нова система взаємин між владою і громадськістю зробить процес прийняття рішень прозорим та зрозумілим, забезпечить активну участь громадян у цьому процесі та мінімізує свавілля чиновників і їхнє зловживання владою.
Державна політика стане моральною, оскільки відображатиме інтереси громадян та буде підзвітною їм. Демократичні механізми прийняття рішень зумовлять чітку відповідальність кожного державного службовця.
Демократизація взаємин суспільства з владою приведе до зростання добробуту громадян, оскільки стане прозорішим розподіл публічних фінансів. Рівні правила гри в економіці створять більше можливостей для реалізації приватної ініціативи.
Влада буде служити всьому народові, а не окремим групам осіб, що поверне довіру громадян до держави. Тільки така Україна зможе стати повноправним членом цивілізованого світу.
^ до змісту
3. Розбудова ефективної економіки заради добробуту кожної людини
Формування ефективної моделі розвитку української економіки ми розпочнемо не на порожньому місці. За нами - досвід створення та початку реалізації Програми Уряду Віктора Ющенка "Реформи заради добробуту", коли й було започатковано нинішнє стійке зростання української економіки та активна соціальна політика. Однак Програма була лише першим кроком. Сьогоднішня ситуація вимагає від нас впровадження системи рішучих та кардинальних заходів щодо наведення порядку в економіці України.
Ми визначаємо наступні цілі соціально-економічної політики Блоку:
1. Запровадження чесних та прозорих правил гри в економіці України.
Лише чесна та відкрита змагальність дозволить нашій економіці позбутися хабарництва та корупції, технологічної відсталості, нераціональних виробничих схем. Це піднесе конкурентоспроможність наших підприємств як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.
Для цього ми:
відмінимо всі законодавчі та нормативні акти, які дають переваги та пільги окремим підприємствам чи групам підприємств;
забезпечимо жорсткий контроль з боку держави за діяльністю природних монополістів та крупних монопольних об'єднань;
створимо правові та економічні передумови для легалізації українського капіталу некримінального походження, який загнали в "тінь" або витіснили за межі України недосконале законодавство та недобросовісна конкуренція;
ліквідуємо механізми прихованого та відкритого субсидування окремих підприємств за рахунок бюджетних коштів, списання боргів збитковим та нерентабельним державним підприємствам;
запровадимо ефективний механізм управління державним майном з метою запобігання розкраданню та штучному банкрутству державних підприємств.
2. Забезпечення повної свободи та активного сприяння з боку держави розвитку підприємницької ініціативи громадян України.
Протягом останніх 10-ти років українці наочно демонструють своє вміння та бажання працювати. Держава повинна не перешкоджати, а допомагати громадянам самостійно вирішувати проблему власного добробуту.
Для цього ми:
збережемо та вдосконалимо просту й зрозумілу для підприємців систему спрощеного оподаткування;
запровадимо чіткі, а головне - стабільні правила оподаткування для середнього та великого бізнесу;
створимо прозору та публічну систему адміністрування податків;
забезпечимо дотримання принципу незворотності покарання за порушення закону не тільки для платників податків, але й для працівників податкових та інших контролюючих органів;
переглянемо та максимально спростимо процедуру надання дозволу на започаткування та ведення підприємницької діяльності;
суттєво збільшимо бюджетні витрати на фундаментальні наукові дослідження у визначених пріоритетних сферах вітчизняної науки;
створимо дієву систему залучення внутрішніх інвестицій в економіку країни.
3. Формування стабільної бюджетної системи України
Для цього ми:
створимо механізм жорсткого контролю з боку громадськості за формуванням та використанням державного та місцевих бюджетів;
запровадимо сувору персональну відповідальність державних службовців за нецільове використання бюджетних коштів;
будемо широко інформувати суспільство про кредити, які отримує Україна від міжнародних фінансових організацій, жорстко контролювати їх використання та повернення;
створимо прозорий і стабільний механізм міжбюджетних відносин як основу ефективної регіональної політики та розвитку місцевого самоврядування.
4. Перетворення України на провідного світового виробника сільськогосподарської продукції.
Бог дав Україні чудову землю. Вона допомагала українцям виживати у найтяжчі часи. Для нас розвиток села - це не тільки сільськогосподарське виробництво, а й збереження нашого коріння, нашої пам'яті, нашої духовності.
Для цього ми:
запровадимо жорсткий контроль за цільовим та ефективним використанням земельних ресурсів. Земля - невідновне багатство України, тому суспільство не може собі дозволити його втратити через невмілість чи байдужість навіть землекористувачів;
захистимо українського сільськогосподарського виробника від недобросовісної конкуренції з боку іноземних компаній;
забезпечимо ефективну систему державної підтримки аграрного сектора за рахунок відчутного здешевлення кредитних ресурсів шляхом компенсації частини відсоткової ставки;
будемо розвивати державну систему навчання та перекваліфікації сільськогосподарських виробників сучасним засобам ведення та управління господарством;
створимо умови ефективного використання державних ресурсів для розвитку вітчизняного насінництва, селекції, ветеринарії та меліорації земель;
використаємо всі дозволені міжнародною практикою можливості держави для просування вітчизняної сільськогосподарської продукції на ринки інших країн;
створимо спеціалізовану банківську установу для кредитування сільськогосподарських виробників, в тому числі і шляхом іпотеки землі.
5. Запровадження ефективної соціальної політики
Подолання бідності, соціальної незахищеності та підвищення добробуту населення є для нас справою честі.
Для цього ми:
усунемо основну причину бідності - низький рівень оплати праці зайнятих в офіційному секторі економіки, низький рівень пенсійного та інших видів соціального забезпечення;
створимо ефективну систему цільової адресної державної допомоги та надамо її тим, хто справді цього потребує;
введемо диференційований податок на майно, що дасть можливість знайти додаткові кошти, які відразу будуть скеровані на підтримку бідних прошарків населення;
звільнимо від оподаткування доходи населення, які є нижчими, ніж офіційний законодавчо встановлений прожитковий мінімум;
законодавчо встановимо порядок, за яким заробітна плата вищого менеджменту будь-якого підприємства (незалежно від форми власності) може бути виплачена лише тоді, коли погашена заборгованість найманому персоналові цього підприємства;
офіційно легалізуємо економічну міграцію шляхом укладання міжурядових угод між Україною та тими країнами, де працюють українські громадяни. Це дозволить офіційно визначити їхній статус, дати їм юридичний та соціальний захист, регламентувати умови їхньої праці та оплати;
створимо дієвий механізм значного погашення внутрішнього боргу перед українськими громадянами, пов'язаного зі знеціненням їхніх грошових вкладів. Це можливо здійснити шляхом видачі всім вкладникам колишнього Ощадбанку чекової книжки, з допомогою якої вони зможуть розраховуватися за ті платні послуги, які їм надаються державними установами або організаціями. Зокрема, освітні, нотаріальні, митні послуги, оформлення права власності на земельну ділянку, об'єкт нерухомості тощо;
створимо дієву систему захисту материнства та дитинства, забезпеченої старості;
розробимо фінансово обґрунтовані програми захисту підростаючого покоління від пропаганди насильства, алкоголізму та наркоманії;
підвищимо соціальний статус працівників освіти, науки та охорони здоров'я;
здешевимо вартість платних і підвищимо якість безплатних медичних послуг громадян шляхом переходу до сучасних механізмів медичного страхування.
^ до змісту
4. Використання можливостей світового розвитку для розбудови заможного суспільства
Суспільно-політичні та економічні процеси розвитку кожної країни дедалі більше виходять за рамки національних кордонів. Стираються межі між економічною політикою, спрямованою на вирішення внутрішніх проблем, та участю у світових економічних процесах, між внутрішньою політикою та політикою глобальних альянсів, між населенням країни та діаспорою.
Розвиток нових світових регіональних центрів створює нові можливості для молодих держав. Тому сьогодні Україна має історичну можливість стати активним учасником світових процесів розвитку заради добробуту своїх громадян та процвітання країни.
Ми забезпечимо максимальне включення України до світових процесів розвитку, формування позиції України-суб'єкта на сучасній карті світу та залучення світових ресурсів для розвитку національного господарства.
Досягнення цього в першу чергу вимагає від українців консолідації та самоусвідомлення себе як перспективної культурно-історичної спільноти. Тому головною метою Блоку є вироблення стратегії розвитку України на основі загальнодержавної ідеї, яка перетворить нашу державу на зрозумілу для світу країну, що має власну ідентичність та свій національний інтерес.
Лише національна стратегія розвитку уможливить ефективну реалізацію позиції України на міжнародній арені.
Нашою метою є включення України у світові політичні процеси для утвердження європейських цінностей та зміцнення демократичних інституцій управління. Ми запровадимо світові стандарти соціально-культурного розвитку.
Політику України на міжнародній арені буде спрямовано на зміцнення світової системи безпеки. Виважена та послідовна взаємодія зі світовими центрами впливу стане вагомим чинником політичної стабільності всередині України, а отже - сприятиме консолідації суспільства.
Для цього ми:
підвищимо роль України у міжнародній безпеці, у боротьбі з глобальним тероризмом та в подоланні наслідків природних і техногенних катастроф;
забезпечимо тіснішу співпрацю з українською діаспорою, що сприятиме формуванню у світі єдиної та впливової української спільноти;
сприятимемо формуванню нових регіональних структур безпеки та співпраці з нашими сусідами.
Нашою метою є включити Україну в світовий економічний процес, щоб залучити світові ресурси для ефективного розвитку української економіки. Ми застосуємо світову модель сталого зростання, за якою економічний розвиток не призводить до надмірного використання природних ресурсів та погіршення навколишнього середовища.
Ми сприятимемо масштабному розширенню присутності українських товарів на міжнародному ринку, що потребуватиме цілеспрямованих зусиль держави на переорієнтування структури експорту з енергоємних на наукоємні галузі, а також запровадження світових екологічних стандартів в економіці.
Для цього ми:
приведемо вітчизняне законодавство у відповідність до європейського, заради спрощення виходу наших товарів та послуг на ринки інших держав та істотного збільшення масштабів залучення іноземних інвестицій в економіку України;
активізуємо процес набуття членства у Світовій організації торгівлі, що підніме рівень конкуренції всередині країни, і водночас відкриє ринки інших країн для українських підприємств;
збільшимо бюджетні витрати на фундаментальні дослідження у пріоритетних сферах вітчизняної науки;
сприятимемо створенню зони вільної торгівлі в рамках СНД;
стимулюватимемо залучення міжнародних ресурсів до створення екологічнобезпечних джерел енергопостачання в країні;
запровадимо жорстку екологічну експертизу за світовими стандартами при розміщенні і реконструкції виробничих потужностей.
Регіональні пріоритети міжнародної політики:
Європа
Спільні цінності та приналежність української культури до європейської цивілізації є історичною основою нашого вибору. Ми прагнемо забезпечити українцям європейські стандарти життя та можливості розвитку. Особливо активно ми будемо співпрацювати з тими державами Європи, які мають передовий досвід формування внутрішньої та зовнішньої політики європейського зразка.
Росія
Ми розвиватимемо рівноправні та взаємовигідні партнерські відносини з Росією. Така співпраця є необхідною для зміцнення системи безпеки та стабільності в Східній Європі. Блок активно сприятиме розвиткові вільної торгівлі з Російською Федерацією та іншим формам взаємовигідного співробітництва, що надасть Україні додаткові можливості для економічного зростання.
США
Ми будемо розширювати партнерство зі Сполученими Штатами Америки. Ми співпрацюватимемо зі США з метою включення України до світової системи безпеки та економічної інтеграції. Така співпраця є важливою умовою забезпечення престижу України на світовій арені.
Результати
Чітко сформована позиція України зробить її політику зрозумілою та відкритою. Прозорість української політики у стосунках зі світовою спільнотою унеможливить тиск на неї з боку окремих держав, спрямований на обмеження її суверенітету.
Стабільна та передбачувана Україна зможе ефективно відстоювати інтереси своїх громадян за кордоном та гарантувати їхню безпеку. Це підвищить повагу до України та українців у світі.
Зросте рівень життя у країні. Включення до світової комунікації залучить в Україну провідні світові технології та знання, надасть людині нові можливості розвитку.
Міжнародна економічна інтеграція забезпечить залучення нових ресурсів до української економіки, що підвищить конкурентоспроможність українських товарів та послуг на світовому ринку.
^ до змісту
VI. ВІРЮ В ЩАСЛИВУ ДОЛЮ УКРАЇНИ
Завдання, що стоять сьогодні перед Україною, мають очевидні шляхи вирішення. Проблема полягає у наявності чесної та професійної команди, яка має політичну волю. Команда "Нашої України" - це компетентні та відповідальні люди, які на практиці довели моральне право та професійну спроможність керувати країною.
Ми виправдаємо вашу довіру та продовжимо справу, розпочату нами у 2000 році.
Український народ гідний патріотичної влади, яка служить інтересам суспільства та потребам простої людини. Інтереси людини є вищими за інтереси партій.
Економіка та бюджет країни починаються з економіки та бюджету кожної окремої родини. Ми зробимо так, щоб наші громадяни були впевнені у сьогоднішньому дні та у майбутньому своїх дітей і онуків.
"Ми зробили це рік тому -
ми відстоїмо інтереси
простої людини знову"
ВІКТОР ЮЩЕНКО
Відповіді
2002.01.16 | Фарбований Лис
Re: ПРОГРАМА НУ
В розділі зовнішньої політики я б не виділяв Росію, США, а якщо виділятии,Ю то треба булоо б виділити всіх сусідів від Білорусі до Туреччини, та регіони СНД, виділити окремо Прибалтійські держави.2002.01.16 | Остап
ПРОГРАМА НУ - АНТИКУЧМІВСЬКА !
ПРОГРАМА НУ - АНТИКУЧМІВСЬКА !Всі антикучмісти можуть свідомо підтримувати Ющенка.
Там стільки сказано про стан України, до якого її довела влада, що я хвилююсь, щоб Кучма не почав боротись проти Ющенка відкрито.
А взагалі, програма чудова, правда місцями поверхнева, але то "дипломатія".
Основна ідея - ЄДНАННЯ НАРОДУ І ПРОЗОРІСТЬ ВЛАДИ.
ПМ.
І згадування "уряду Ющенка" в програмі - це хитрий хід, для того, щоб читач не забував, що він читає :-)