МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Список Ющенка» - залиш надії той, хто сюди входить?

01/22/2002 | Спостерігач
"Список Ющенка» - залиш надії той, хто сюди входить?

Галина Плачинда, ForUm

У володіннях Віктора Ющенка розгорівся черговий скандал: вслід за Іваном Біласом згуртовані ряди «НУдистів» залишив Ігор Коліушко. На вчорашній прес-конференції у Львові він заявив, що запропоноване йому 106-е місце в списку є "явно непрохідним".

Тридцятисемирічний Ігор Коліушко -- один із тих «розкольників», хто, пройшовши в 98-у в парламент за списками НДП, благополучно перекочував через рік у фракцію «Реформи-конгрес». Коліушко вже другий термін у Верховній Раді і вважається досвідченим нардепом. Нині він – заступник голови парламентського комітету з питань правової політики.

Нагадаємо, що в списку партії «Реформи і порядок» Коліушко займав цілком пристойне дванадцяте місце. Однак, внаслідок перетасовування і злиття декількох інших партійних списків, він виявився явним аутсайдером.

Поки не ясно, чи має намір пан Коліушко балотуватися в мажоритарному округу на рідній Львівщині, або віддасть перевагу, як пан гетьман, прохідне місце в якому-небудь іншому блоці. Хоч, як повідомив ForUm’у колега Коліушко по парламентській фракції Тарас Стецьків, Коліушко взагалі не має намір брати участь у виборах.

Звільнившись від «пут» Ющенка, Ігор Коліушко став активно критикувати його передвиборну стратегію, зокрема –принципи формування списків «Нашої України». Головною проблемою блоку депутат вважає "не присутність у виборчому списку родичів лідерів блоку, а те, що цей список формувався кулуарно".

Нинішні соратники Віктора Андрійовича тут же поспішили спростувати заяви депутата. Політичний координатор блоку “Наша Україна” Роман Безсмертний заявив, що принципи пропорційного представництва партій в блоці ніхто не порушував. А голова партії “Реформи і Порядок” Віктор Пинзеник зазначив, що формування блоку “Наша Україна” було дуже складним процесом, який вимагає компромісу і узгодження позицій. Він зазначив, що при утворенні блоку “надзвичайно важливо сформувати єдину команду”.

Заради цієї мети, як вважає В. Пинзеник, партіям довелося поступитися власними амбіціями і враховувати позиції партнерів. Пинзеник також вельми холоднокровно побажав Коліушко «не загубитися в українській політиці».

Чи став ще хтось з «списку Ющенка» жертвою «компромісу і узгодження» -- стане відомо найближчим часом. Нагадаємо, що, за найоптимістичнішими прогнозами аналітиків, в парламент четвертого скликання проникне не більш трьох десятків «списочників» з блоку «Наша Україна».


--------------------------------------------------------------------------------

15:12 Юрій Павленко, голова Молодіжної партії:

- У кроці Коліушка, як і інших людей, які відмовляються іти з “Нашою Україною”, немає нічого страшного. Кожна людина робить свій вибір. Якщо говорити про ситуацію з Куйбідою, він відмовився від списку, тому що він вирішив зосередитися тільки на виборах львівського мера. Коліушко ішов по квоті певної партії, і, згідно цієї квоти, партія сама розпоряджається і сама приймає рішення на своїх з’їздах про вагу і черговість членів своєї партії в загальному списку – тобто хто за ким іде. І якщо Коліушко образився, то це причина внутріпартійного характеру, тобто ПРП, це ніяким чином не стосується Ющенка.

Сам список був по суті компромісом. 10 учасників блоку, кожна з цих партій мала свої інтереси. Я взагалі вважаю, що це перший випадок в Україні, коли вдалося зробити саме політичний виборчий блок. Як свідок і учасник цих переговорів можу запевнити, що список був максимально узгоджений з усіма партіями. Це був важкий і нелегкий процес. Тому не дивно, що хтось не погоджується з цими рішеннями. З точки зору Молодіжної партії ніяких претензій до Ющенка нема.

Але якщо повертатися до позиції Коліушка, краще справді на цьому етапі не погодитися і вийти. Гірше, якщо б ці люди почали робити подібні речі вже прийшовши в парламент. Сьогодні в блоці створена система взаємоповаги і взаємодовіри у всіх учасників блоку і самого ВіктораЮщенка.


--------------------------------------------------------------------------------

15:12 Володимир Стретович, директор Фонду сприяння правовим і політичним реформам, (№32 в списку блоку “Наша Україна”):

- Від того, що я можу сказати, комусь може стати приємно, а комусь – неприємно. Тому я утримуюсь від коментарів. Так Богу було вигідно, так зірки розмістилися... а щодо Ігоря Коліушка – мені дуже прикро. Як мені було відомо, він повинен був зайняти місце більш достойне. І його робота в парламенті, його громадянська позиція давала всі підстави так думати. Однак я достеменно знаю, що брати участі у виборах Коліушко не буде.

Партія “Реформи і порядок” мала свої визначені квоти, й вони самі розподіляли між собою. Тому питання, швидше, до партії.


--------------------------------------------------------------------------------


15:33 Тарас Стецьків, народний депутат, фракція “Реформи-конгрес”:

- Я думаю, що вихід Коліушка не можна трактувати як те, що Ющенка покидають найкращі люди. З моєї точки зору є дві причини відходу Коліушка. Перша –особиста: людина вважає, що заслуговує на більше місце. І друга – відчуття безперспективності 106 місця в списку “Нашої України”, він просто виходить, щоб не створювати певних ілюзій в першу чергу для себе.

Спочатку йому обіцяли значно вище місце. Я також вважаю, що він справді заслуговував на місце в прохідній частині списку як парламентар. Він написав дуже багато законів в області судово-правової і адміністративної реформ. Тому він вважав, що за те, що він зробив в парламенті, його мали поставити в список. Адже він працював не як публічний політик, а як законодавець. Йому було обіцяно місце в списку, а тому він не планував іти по мажоритарному округу. А в результаті його поставили на 106 місце, а в мажоритарному окрузі місця вже на дісталося.

Людина має право на такий крок. Коліушко вирішив взагалі не балотуватися в парламент. Водночас він чітко заявив, що він буде підтримувати Ющенка, що він залишається членом ПРП і готовий в будь-якій формі, в якій будуть потрібні його послуги, прислужитися “Нашій Україні”.


--------------------------------------------------------------------------------


15:47 Кость Бондаренко, експерт центру політичного консалтингу “ПЕНТА”:

- Рішення Ігоря Коліушка залишити список “Нашої України” є цілком виправданим. Справді, ніхто не сподівається на те, що 106 позиція, яку займав Коліушко у списку, є прохідною. Можна з великою натяжкою вважати, що перші 70-80 чоловік можуть потрапити в парламент за списками “Нашої України”. А решта є “в нагрузку”. Тому швидше за все Ігоря поставили перед фактом, що він у наступний парламент навряд чи пройде. Навряд чи Ігор зараз роздумує над тим, чи йти йому у наступний парламент по мажоритарному округу. Тому що минулого разу спроба пройти по мажоритарці обернулася для нього поразкою.

Шкода, що Ігор не потрапить у парламент цього разу, оскільки він справді є природженим парламентарем і два терміни його перебування в парламенті в 1994-98 і 1998-2002 роках ще більше укріпили його як парламентаря. Він багато зробив для розробки і втілення адміністративної реформи в Україні. Однак я думаю, що такі люди, як Коліушко, не пропадають. І він, навіть якщо не потрапить в парламент, ще заявить про себе у якості політконсультанта чи створить свій аналітичний фонд. Він, мабуть і далі буде займатися адміністративною реформою – тим, у чому Коліушко чудово розбирається.

Ситуація з блоком Ющенка показує, що у другу, непрохідну частину списку потрапило чимало людей, таких як Коліушко або Олексій Порошенко, батько Петра Порошенка, відомий бізнесмен, які би справді мали би потрапити в парламент. У даному випадку сталося так, що керівники блоку на догоду деяким грошовим мішкам поступилися інтересами майбутнього парламенту. Я думаю, що зі списку Ющенка вийде ще чимало людей, які перебувають в другій частині списку.


--------------------------------------------------------------------------------


16:13 Ігор Коліушко, народний депутат, фракція “Реформа-конгрес”:

- Я не думаю, що через мій відхід Ющенко не зазнає втрат. А щодо свого кроку, то ситуація, яка склалася, полягала в наступному: мене поставили на 106-е місце. Я вважаю, що прохідними є 60 місць. У кращій ситуації – до 70-ти. Не балотуючись, не будучи кандидатом в депутати, мені набагато легше буде виступати, в тому числі в ЗМІ, на підтримку ряду колег в округах, яких треба підтримати. Тому що я вважаю, що вони повинні перемогти і попасти в парламент. Це Тарас Стецків, Тарас Чорновіл, Ігор Осташ. Більшість з них є висуванцями “Нашої України”.

По-друге, я вважаю, що мені несолідно займатися “відсиджуванням” в хвості списку. Все-таки, я 12 років у політиці, 8 з яких – в парламенті.

Був й інший нюанс. Мною маніпулювали під час формування списку. Це також мені здається не дуже красивим. Тому, я вважаю, що маю моральне право так чинити. З партії я не виходжу. Партійне життя – це інша історія.

Моє політичне майбутнє залежить від того, як будуть розвиватися події після виборів. Йти в інший політичний блок – це взагалі для мене неприйнятно. Йти на округ – всі округи вже зайняті. До цього кроку треба було заздалегідь готуватися. Були обіцянки, що я буду йти за списком, тому я відповідно і працював, і поводився.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".