МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Репортаж з "доменної майстерні" .UA <i>(ATTN: Igor)</i>

01/27/2002 | andriy
> Я на форумі Хостмастера поставив запитання, на яке ніхто не відповідає.

Насправді я відповів: http://forum.hostmaster.net.ua/modules.php?op=modload&name=Forum&file=viewtopic&topic=108&forum=12

> Мені здається, що Ваша політика створення нових публічних доменів типа sport.ua sex.ua trud.ua day.ua і т.п. збанкрутіла, а у Вас не вистачає сміливості це визнати.

Наскільки я розумію, Ви робите такий висновок з того, що створення нових публічних доменів досі ще ні разу не відбувалося, вірно?

Тому є абсолютно об'єктивні причини, про які вже писалося:

- в пресс-релізі "Хостмайстра" ще в листопаді http://www.hostmaster.net.ua/news/14nov2001.txt
- в дискусії в ukr.nodes: http://groups.google.com/groups?q=%E1%E5%EB%EE%E5+%EF%FF%F2%ED%EE+group:ukr.nodes+group:ukr.nodes&hl=ru&selm=20020112175649.I1564-100000%40sheeva.nbi.com.ua&rnum=1

Сама ідея публічних доменів не тільки не збанкрутувала - навпаки, вона набирає сили, ось і в .UK її підхоплено (публічний домен .ME.UK відкрито нещодавно).

Справа в тім, як я й оповівдав раніше, що залишилися недоопрацюваними (і не з чиєїсь вини, а через брак сил та ресурсів, бо керувати і наїжджати хочуть і вміють всі, а працювати над проектами, документами та програмами - щось конкуренції серед бажаючих не спостерігається) два принципові моменти:

1. формалізована процедура прийняття рішень про делегування нових публічних доменів - як виявилось, обстакановка навколо цього копійчаного питання настільки вже штучно "розігріта", що питання про повну та абсолютну формальну коректність стало принциповим;
2. механізм наочного зворотного зв'язку, який би надав змогу кожному не тільки висловити свою думку, але й пересвідчитись у тому, що її таки враховано.

Над цими моментами йде робота. Загалом робота йде по кількох напрямках:

1. Усталення ситуації навколо існуючих публічних (географічних) доменів, розробка та підписання, відповідно до Правил, договорів між адміністраторами публічних доменів та адміністрацією .UA.

Тобто прийнято рішення спочатку навести порядок в існуючому хазяйстві, а вже по тому братися за його розширення.

2. Проект громадскьої організації "Українська Інтернет спільнота". Перша принципова відмінність проекту УІС від існуючих недержавних організацій (асоціацій) в тому, що це буде об'єднання громадян, а не асоціація підприємств.

Друга принципова відмінність полягає в тому, що цей проект - повністю відкритий. Нема такого, що є певна вузька "шарашка" осіб, які зібралися на "міждусобойчик" щоб чогось там нишком створити. Навпаки, всых, кому не байдуже - запрошуємо. Немає "сценарію" установчого з'їзду, немає "розписаних заранєє" ролей в Виконавчій Раді та ін. Є лише одна мета: запросити на установчий з'їзд якомога більше небайдужих, дієздатних та компетентних осіб.

Всіх читачів "майдану" запрошую особисто. Взагалі, всіх, хто здатний на щось більше, ніж просто "триндьож" - запрошуємо.

Публічне обговорення статутних документів УІС почнеться на сайті УІС з 1 лютого. Зараз готуються їх проекти - перш за все, Статуту УІС та Положення про пряме опитування членів УІС.

3. От те саме Положення про пряме опитування і має на меті створення механізму прозорого, чіткого та наочного "зворотного зв'язку", якого так не вистачало нам восени та влітку. І без якої, очевидно, не вдастся створити процедуру делегування нових публічних доменів таку, яка задовольнила б громаду до рівня "нема питань".

> Мені спочатку теж сподобалася така ідея, але час показав її непрацездатність. Час спливає, а таких доменів як не було, так і нема.

Як казав хтось із "класиків Інтернет-фольклору", цитую: "DNS не терпит резких движений". Головне завдання адміністрування домена - зберігати його працездатність 24 години на добу 365/366 днів на рік, і так з року в рік. І не зламати через поспішність те, що вже працює і вже обслуговує тисячі людей. Це - основи ремесла системного адміністрування. Знову ж таки, цитую фольклор телефоністів, "добрий зв'язок - це той, який Ви не помічаєте".

Тому не гарячкуйте з поспішними висновками. Їх немає не тому, що мовляв "ідея збанкрутувала", а тому, що все буде зроблено непоспіхом, але напевне; один раз, зате без помилок.

> А цінний доменний ресуорс простоює.

От тільки не треба підганяти, і не варто відноситися до домена, як хазяїн фірми - до засобу виробництва. Це не верстат і не "газель"-маршрутка, простоювання яких несе хазяям збитки.

> Чи не варто піти по традиційному шляху дорогого продажу гарних, загальновживаних слів та назв. Я пропоную продавати такі назви через інтернет-аукціон, а ренту у вигляді перевищення ціни над стандартною спрямовувати в державні фонди обов'язкового соціального страхування (пенсійний, від нещасного випадку, від тимчасової непрацездатності, від безробіття).

Як я вже писав в іншому форумі, по-перше - "доменні аукціони" є незаконними. І не тільки в Україні, але і в Каліфорнії.

> Відомо, що туземно-острівна країна Тувалу продала свій домен tv за 58 мільйонів доларів і вирішила свої проблеми - вступила в ООН, провела електрику, побудувала школи та лікарні. Чому б і Україні не спробувати вирішити частину соціальних проблем за рахунок свого доменного фонду.

А просто тому, що домен не є засобом вирішення соціальних проблем. Домен - це засіб символічного адресування інформаційних ресурсів, і саме "працювати доменом" - це його цільове призначення.

Не варто намагатися використовувати технічні засоби не за прямим їх призначенням - це ще нікого до добра не доводило. А засобом вирішення соціальних проблем є політика.

Приклад Тувалу виглядає комічно. Скільки там території та скільки населення? які у них умови життя? скільки там користувачів Інтернет?

> Як Ви писали, були пропозиції продавати гарні імена дорого, але Ви відмовилися "башляти до кишені" з етичних міркувань. Запропонований мною метод не містить таких етичних застережень. І разом з тим він вирішує проблему кіберсквоттінгу і ефективного використання назв. Справді, якщо за sex.ua фірма викладе 100 000 гривень, то вона буде намагатись його ефективно використовувати, тобто вірогідніше усіх буде ефективним власником. У тому числі і перепродаючи домени третього рівня типe kiev.sex.ua чи anton.sex.ua Таким чином, цей домен буде працювати на користь і задоволення української Інтернент-спільноти :-)

Давайте послухаємо, що люди скажуть. Моя думка така: "красиві" доменні імена, співзвучні з загальновживаними термінами, "приватизувати" не варто. Я вже не раз цю думку обгрунтовував, і не я один.

Технічний аргумент 1: це знизить "ємність" системи доменних імен в цілому.

(подивіться, будь ласка, на форумі "Хостмайстра" обговорення Правил - там ще багато аргументів було наведено, передруковувати півфорума якось не хочеться)

Юридичний аргумент: це призводитиме до конфліктів між бажаючими. Я не бачу жодного сенсу взагалі доводити справу до таких конфліктів, як не бачу сенсу і висосувати з пальця "схеми" їх розв'язання, які основані на товщині гаманця чи на будь-якому іншому атрибуті "крутості", котрий не має нормального формального законного обгрунтування.

Другий аргумент. Українська схема адміністрування домену до 2001 року включно повністю повторювала схему, прийняту в таких країнах: Великобританія, Японія, Австралія, Південна Африка та деяких інших.

Робити з домену бізнес, який приносить гроші "з нічого", як то на хвилі лохотрону "нової економіки" вчинили в США та Германії? Чинна адміністрація прийняла рішення цього НЕ робити. Окрім того, така зміна означала б відверту "революцію".

Тому було прийняте рішення про проведення на протязі двох-трьох років комплексу заходів еволюційного типу. Спершу - формалізація правовідносин, пов'язаних з доменами. Потім - злегка "приодчинити двері" власникам (R) - улюбленим потенційним жертвам сквоттерів. Потім, наступним кроком - створити систему публічних доменів. А вже по тому дивитися - як краще; за час реалізації проекту багато чого може змінитися.

Так що панове, і не сподівайтесь: революції і ажіотажу "хапай мішки вокзал відходить" (як то було в Росії, коли раптово неждано-негадано відкрили "плоску" реєстрацію в стилі доткому) в Україні не буде. За чинної нині адміністрації - точно не буде. Так що хвилюватись і гарячкувати нічого - всі всюди встигнуть.

Наразі очевидним є той факт, що "відкрити плоску зону" - є процес необоротний - раз, і це ніколи не пізно зробити - два. То куди і навіщо поспішати? Всі халепи і незграбності .COM, .RU, .INFO та інших повторити на свою голову, але ж щоб таки бути "як всі"? навіщо?

Водночас доменне ім'я третього рівня "працює доменом" аж ніяк не гірше за ім'я другого, зате має певні переваги завдяки наявності осмисленої компоненти 2-го рівня.

> Крім того, ніхто не заважає замість крапки використовувати тире kiev-sex.ua xb pasxa-day.ua так що проблема публічних доменних другого рівня взагалі надумана.

Так а хто сказав, що це взагалі проблема?

Просто якщо Ви знайдете час почитати Інтернет-стандарти (RFC) про систему доменних імен, Ви побачите, що ієрархічна структура доменного імені з розділенням рівнів знаками ``.'' - це стандарт, і систему було спроектовано так, що кожна ділянка ієрархічного дерева призначена для адміністративно (логічно, а не топологічно в мережевому плані, і не фізично) незалежної частини мережі. Такий стандарт, про що тут думати.

Ще раз наголошу, домен - це не економіка і не політика, це - сумісність з навколишнім світом, передбачуваність, зрозумілість, техніка, надійність та стабільність. І поменше пригод, спровокованих дурістю конфліктів та інших новин собі (вибачте) на сраку.

Ще раз запрощую Вас до участі в обговоренні документів та в установчому з'їзді УІС.

З повагою,
Андрій

Відповіді

  • 2002.01.27 | Ігор, pp.com.ua

    Все одно я як Че Гєвара не відмовлюсь

    від ідеї розпродати доменні імена через аукціон. Поки не бачу юридичних аргументів проти. Нехай краще красиву назву купить багата фірма та розкручує її ніж захопить колгосп чи якась п'яна ватага. Ємність імен цілком достатня залишиться. Я ж казав вже - зараз коло імен така колотнеча, начебто уся країна у Інтернет хоче переселитися. Реальних проектів набагато менше ніж імен. Ось напиклад ніхто не забороняє випускати газету "Спорт України". Мовляв щоб не зменшувати ємність можливих назв газет. Сплачуй 400-800 гривень і реєструй газету. А хто сказав, що гарний сайт простіше зробити ніж газету. В мене наприклад, цього не виходить.
    З повагою
    Ігор
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.01.28 | andriy

      Я попрошу юрисконсульта приділити увагу та детально відповісти

      Ігор, pp.com.ua писав(ла):
      > від ідеї розпродати доменні імена через аукціон. Поки не бачу юридичних аргументів проти.

      Чорт з Вами, я вмовлю директора дати юристу таке доручення - спеціально, щоб у Вас бісики під серцем шкребти перестали :)

      > Нехай краще красиву назву купить багата фірма та розкручує її ніж захопить колгосп чи якась п'яна ватага.

      О, а звідки це Ви таку маячню взяли? Який колгосп? яка ватага? Я тут вже стільки порозписував, про (R) для приватних доменів, та про формальну процедуру делегування нових публічних доменів, якої ще немає, але вона потрібна - і розробляється.

      А Ви мені знову про бузину на городі... :(

      > Ємність імен цілком достатня залишиться. Я ж казав вже - зараз коло імен така колотнеча, начебто уся країна у Інтернет хоче переселитися.

      Що мене й дивує донесхочу. Розпекли, роздули питання - а з якого лиха? Здавалося б - "дє імєніє, а дє наводнєніє"? А я знаю з якого лиха... Але це знову повністю окрема історія, час якої ще не прийшов... Зачекайте трошки, будь ласка. :) Може з місяць, навряд чи більше.

      > Реальних проектів набагато менше ніж імен.

      Сьогодні. Але необоротність помилок призводить до необхідності відміряти сім по сім разів, враховуючи те, що всі прогнози та пророцтва - то "піской по водкє вілкано", а відповідальність - відомо на кому. Перепрошую, але так воно і є. Я не можу інакше, і Дмитро Кохманюк (адміністратор .UA) також - бо він ще спокійніший та врівноваженіший за мене :) ще й кандидат наук, тому його "на ура" переконати в чомусь - марна справа. :) І то є добре, наразі.

      > З повагою
      > Ігор

      Взаємно,
      Андрій
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.01.28 | Ігор, pp.com.ua

        Для юрисконсульта Стесіна та Хостмастера...

        Що аукціони не вигадка хворої уяви і вони є таки в правовому полі України, непрямим меиодом можна впевнитися з того визначення, яке надано їм у проекті Податкового кодексу, який підготовано до третього читання у Верїовній Раді України:

        "101.3. Аукціон (прилюдні торги, тендер)- прилюдний продаж товарів на умовах відкритої пропозиції особам, що запропонували найвищу ціну за найкращими платіжними умовами. Порядок проведення аукціонів (прилюдних торгів, тендерів), пов'язаних з нарахуванням або стягненням податків, визначається цим Кодексом.Для цілей цього пункту терміни розуміються у такому значенні:"прилюдний продаж" - продаж товарів у місці та у час, оголошених завчасно, у спосіб, що забезпечує максимальну участь покупців;"відкрита пропозиція" - цінова пропозиція купити товар на умовах його негайної поставки з максимально прийнятним для продавця способом оплати вартості такого товару."

        І потім, хіба зараз конфісковане на митниці не повинно продаватися через аукціон?
      • 2002.01.28 | Ігор, pp.com.ua

        Про баланс сил з кучмоноїдами... Для Андрія

        Я почав, як обіцяв гілку у форумі http://www.pravda.com.ua/forum/read.php?f=1&i=76242&t=76242

        Зараз і тут відкрию таку окрему, але нитку :-)

        Тема цікава, як на мій погляд.
  • 2002.01.27 | Остап

    Записной FreeBSD'ст Андрей Стесин :-)

    Шановні добродії, зверніть на увагу, що Андрій Стесін стояв у витоків україномовного Лінуха KSI !!!

    Ось що я знайшов на дистрибутиві:

    ---------------
    Добро пожаловать в первый релиз KSI Linux!

    Данный дистрибутив построен на основе и с использованием идеологии Red Hat
    Linux, так что те, кто имел дело с Red Hat, найдут в нем много знакомого.

    ........................

    Клавиатуру рекомендую применять по имени "ua" (самый первый вопрос, задава-
    емый инсталлятором). Естественно, никто не мешает использовать раскладки из
    серии russian, однако на Украине все-таки предпочтительно пользоваться такими
    раскладками, которые позволяют ввести все буквы национального алфавита :))
    Для справки: при использовании этой клавиатуры правый CTRL включает/выключает
    русский язык, а правый же ALT - украинский. Переключатели независимы, т.е.
    будучи в русском языке можно не выходя из него включить украинский и затем
    вернуться обратно к русскому. В XFree86 переключение производится либо двумя
    шифтами, либо Caps Lock'ом.

    Адреса и явки :))
    -----------------

    Автор доступен по адресу ksi@gu.net. Сообщения о замеченных глюках, ошибках,
    замеченных неточностях, свои пожелания и рекомендации просьба направлять по
    адресу ksi-bugs@gu.net. Для желающих пообщаться на темы, связанные с KSI Linux
    и с Linux вообще, открыт mailing-list по адресу ksi-list@gu.net. Также автор
    постоянно читает и иногда пишет в фидошные эхи RU.LINUX и UA.UNIX.


    БЛАГОДАРСТВИЯ.

    Список тех, кто мне мешал, не привожу ввиду ограниченности места на CD...

    А если серьезно, то я очень благодарен ребятам из Red Hat за их прекрасный
    продукт по имени rpm и дистрибутивы Linux, послужившие фундаментом для соз-
    дания KSI Linux.

    Спасибо также Линусу Торвальдсу за его чудесное ядро, без которого вообще
    бы ничего не было :))

    Также я признателен руководству компании Global Ukraine, в которой я работаю
    сисадмином, за проявленное терпение и обеспечение возможности работы над
    данным продуктом.

    Хочу также поблагодарить работающих вместе со мной сисадминов Global Ukraine
    за проявленное понимание и постоянную моральную поддержку без которых сей
    диск никогда бы закончен не был.

    Особая благодарность причитается Виктору Форсюку (victor@gu.net aka
    2:463/18) за его ценные советы и неиссякаемый энтузязизм в вылавливании много-
    численных багов и записному FreeBSD'сту Андрею Стесину (stesin@gu.net),
    постоянно поддерживавшему во мне боевой дух через благодаря посредством
    рассказывания мне о том, насколько FreeBSD круче :))


    И, наконец, огромная благодарность всему сетевому сообществу. Только благо-
    даря объединенным усилиям тысяч энтузиастов могла родиться такая система...

    -------------


    Пане Андрій, а що там з Віртуальною Партією Укріїни?

    Куди дівся Азаров, Сорока ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.01.28 | andriy

      Він самий :) Що стосується ВПУ, то наскільки мені відомо,

      цей "прожект" схлопнувся. Але то тема окремої розмови, здебільшого - про теоретичні роздуми на тему. Втім, є декілька достовірних фактів, про які можна стверджувати достеменно. Перший - це той, що Чубатенко нещодавно звільнив з роботи весь той персонал, який (сидячи в його офісі) займався ВПУ. But that's the whole another story. Тема для окремих мемуарів ;)

      Про проект "Вибори-99", KSI Linux та те, що відбувалося по тому (а також про те, що могло б відбутися, але не відбулося) - це ще одна цікава і некоротка історія. Ой там стільки всього було... а ще більше того, що могло б бути - але як там дівчина співає: "... але не стали планети, не склались обставини..." ;)

      Про "FreeBSD vs. Linux" - те, що конкретно згадує Сергій Кубушин (нині він, до речі, працює в Лас Вегасі і прекрасно себе почуває, і його KSI Linux в модерновій версії там вкалує на благо амєріканського імпєріалізьма вавсью) - питання там було ось в чому.

      Справа в тім, що умови ліцензії на Linux доволі незручні для того, щоб на його базі робити власні розробки. GNU license є завадою. Водночас, умови BSD public license значно м'якші, і дозволяють на базі FreeBSD виробляти власні продукти, не накладаючи на себе водночас зобов'язання надавати всі вихідні тексти програм.

      Приклад: нова операційна система Apple, а саме MacOS X - базується на ядрі FreeBSD. Але в той же час є абсолютно повноцінним комерційним продуктом - BSD license тому не заважає. Цікаво, так?

      Коли йшлося (ех, були часи... всер'йоз розглядалося питання про вибір бази для розробки власної української програмної платформи - і де воно все ділося?) про вибір між Linux та FreeBSD - я був, і досі залишаюсь, прибічником того, щоб спертися саме на FreeBSD. І саме через умови ліцензування. Тому що в ситуації, коли замовником є Міноборони, формальна ліцензійна чистота, на мій погляд, є важливішою, ніж масовість community, що то вона дописує лінуксові пимпочки. Бо в разі, якщо йдеться про сер'йозний програмний продукт для цілей нац.безпеки, про massive code sharing з всесвітньою community мови вже не йтиме. Навпаки, монолітність та цілісність базового проекту (взятого за фундамент) буде відігравати чільну роль для тієї команди, яка на open source основі буде робити власний продукт. Просто на цьому рівні маємо "діод" - якісь власні надбання "закритої" команди, типу драйверів або патчів до системи віртуальної пам'яті, можна спокійно випустити в світ, хай собі всі користуються. Але зворотній напрямок - допустити вплив слабо керованого "зовнішнього" бардаку на закритий проект - ОЙ. Так не буває...

      Але де ті всі розмови... зараз масово віндовз купляють за валюту. Всі. Бо тож без України Білл збідніє, такого ж не можна припустити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.01.28 | Остап

        А зручність RPM вам не подобається? (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.01.28 | andriy

          А що - RPM це якась така велика новела?

          Чи якесь унікальне досягнення? Історія юніксових менеджерів пакетів йде з чорт-зна яких часів, чи ще не з ксеніксів початку 80-х і BSD версії чи не другої ще? В перших редакціях System V release 4 та в SunOS - точно вже все це було. У FreeBSD також є свій аналогічний (чи не ширший навіть) за функціональністю менеджер пакетів. І RPM також там є. Тобто це взагалі настільки НЕ питання взагалі - один дрібний суто технічний закапелок великої системи, так, yet another brick in the wall.
      • 2002.01.28 | Ростислав

        Мої вітання "тому самому"

        Андрію, цей "Остап" - це "група товаріщщєй", так що не витрачай часу ;-)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.01.29 | Остап

          Андрію, цей Ростислав це відомий НУЛЬ, не витрачай часу (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.01.29 | andriy

            Хлопці, повірте - у віртуальному форумі мене більше цікавить

            зміст запитань та висловлень, аніж сховані за ніками особистості їх авторів.

            Це ж таки вважайте що публічний виступ.

            Хоча скажу вам відверто, я дещо розчарований з приводу кількості читачів цього форуму, а щодо індексу цитованості - ще більш.

            Чи то я чогось не второпаю, чи це - чергова вузько-локальна тусовка?

            Розвійте мої сумніви?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.01.30 | Горицвіт

              Яким чином можна розвіяти Ваші сумніви?

              andriy писав(ла):
              > Хоча скажу вам відверто, я дещо розчарований з приводу кількості читачів цього форуму,

              Ви знаєте українські політичні форуми, де більше читачів?

              > а щодо індексу цитованості - ще більш.

              1) чи Ви його обчислювали, чи знаєте дослідження індексів цитованості українських ЗМІ?
              2) "Майдан" часом цитується Уніаном, Укр.Правдою, Радіо Свобода (це те, де я бачив).

              > Чи то я чогось не второпаю, чи це - чергова вузько-локальна тусовка?

              З натяжкою - зародок глобальної тусовки. IMHO.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.01.30 | Адвокат ...

              Ну що Вам ще саказати про "Майдан".

              andriy писав(ла):
              ...

              > Хоча скажу вам відверто, я дещо розчарований з приводу кількості читачів цього форуму, а щодо індексу цитованості - ще більш.

              "Майдан", як Ви вже, певно, зрозуміли,-- то є добровільна спільнота. Себто, силою "Майдан" читати ніхто не примушує. Хто бажає,-- той читає. А як захоче щось майданівцям казати,-- пише. Точне число читачив "Майдну" попитайте в Технаря, як йому буде час,-- скаже. Як на мою думку,-- то буде правда. Всі інші "читачьоміри" правди Вам не скажуть.
              "Майдан", в першу чергу,-- спільнота, а не політик, партія, чи медія. Тому, "індекс цітування" не має для "Майдану" аж такого великого значення. Хоча, я не можу погодитися із Вами, щодо того, що "Майдан" є невідомим. Останній приклад: шкандаль із Литвином, тим що вкарав статтю. В одному з своїх виступів він пожалівлся "на судьбу", зокрема що його обвинуватили не тільки у крадіжці, точніше -- привласнені,-- але "майже у фашизмі". Так от, цієї чести удостоїли члена через дефіс кореспондента саме тут, на "Майдані". Були й інші події, коли фіґуранти, або оглядачі непрямо, або прямо цитували "Майдан". А поскільки "Майдан" є копілефтним феноменом, то ніхто з тих, хто його цитує не має остраху потрапити в хаепу a la Литвин. І часто густо писане на "Майдані" просто переказують без зайвих "Ку". :):


              >
              > Чи то я чогось не второпаю, чи це - чергова вузько-локальна тусовка?
              >

              "ТУСОВКА", за визнасенням,-- річ локальна, рзвага, або спосіб життя для обмеженого числа людей. На "Майдані" зібралися ті, хто з самого початку був у меньшості, ті, хто мерз у наметах рік тому, і ті, хто у той, чи інший спосіб, підтримували перших. Я розумію, в країні, що доволі довго жила за московсько- більшовицькими "панятіямі" було лячно, соромно та незручно опинитися у меньшості. Зараз же,-- лише незручно. Тож, "Майдан", зокрема, допомагає тим, хто "не в більшості", принаймні, не відчувати власної абсолютної самотности, ма ти кумпанію.
              Таким чином, принаймні як на мене, "Майдан" -- спільнота, а не тусовка. Стосовно ж "вузькости",-- то Вам самому вирішувати. Як на мене, проблєматику громадянського суспільства якось важко назвати "вузько- локальною", якщо Ви, звичайно, не є отим членом через деіфс.


              > Розвійте мої сумніви?

              Не буду! :): З сумнівів починається шлях до істини.
            • 2002.01.30 | Ростислав

              Якраз з індексом цитованості все гаразд

              andriy писав(ла):
              > зміст запитань та висловлень, аніж сховані за ніками особистості їх авторів.

              Проблема з "Остапом" в тому, що він свої уподобання змінює надто часто ;-)

              > Це ж таки вважайте що публічний виступ.
              >
              > Хоча скажу вам відверто, я дещо розчарований з приводу кількості читачів цього форуму, а щодо індексу цитованості - ще більш.

              Якраз з індексом цитованості все гаразд, принаймі не знаю жодної иншої конференції, яку б цитували Інтернет- і, тим паче, неІнтернет ЗМІ.

              > Чи то я чогось не второпаю, чи це - чергова вузько-локальна тусовка?

              Стала такою, взимку і навесні ситуація була значно краща.
              Але гадаю ти розумієш що це доля будь якого форуму, взяти той самий форум Хостмайстра ;-)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".