Спроба перевороту в київському керівництві?
02/11/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Уряд вирішив зробити В.О. голови Ігоря Шовкуна (20 номер списку Демсоюзу) . О.Омельченко заявив, що сьогодні він утримається від коментарів того, що сталося, "але я знаю, як це оцінювати, і найближчим часом я скажу вам свою думку". Раніше київський голова ( і голова політичного блоку "Єдність"), написав заяву про відпустку з 11 лютого. Згідно з розпорядженням по КМДА, на час відпустки його обов'язки мав виконувати заступник Київського міського голови - секретар Київради Володимир Яловий, а обов'язки голови Київської міської державної адміністрації - заступник голови КМДА Михайло Голиця. Коли Омельченко визвав Шовкуна і попросив дати роз"яснення, той підтвердив що вчора у нього відбулась розмова з президентом та прем"єром, які запропонували йому зайняти цю посаду.
В зв"язку з цим, І. Салій назвав події спробою кадрового перевороту. Також стало відомо що після 15 хв. розмови з Омельченком віч-навіч, на якій Кінах передав наказ Кучми про призначення Шовкуна, він залишив приміщення, відмовившись дати пресі будь-які коментарі.
В зв"язку з цим, І. Салій назвав події спробою кадрового перевороту. Також стало відомо що після 15 хв. розмови з Омельченком віч-навіч, на якій Кінах передав наказ Кучми про призначення Шовкуна, він залишив приміщення, відмовившись дати пресі будь-які коментарі.
Відповіді
2002.02.11 | Отсап
Може Шовкун встигне знести "тітку на фалосі" з Майдану (-)
2002.02.11 | Shooter
Ni, Omel'chenko - nedalekyj xaxol' (-)
2002.02.11 | Спостерігач
Омельченко не хахол
Як Вам такі варіанти: Омельченко - лідер опозиції? Чи Омельченко - майбутній Президент?Залишилось недовго почекати: піде він на килим до Кучми чи почне війну...
2002.02.11 | Shooter
Re: Омельченко не хахол
Спостерігач писав(ла):> Як Вам такі варіанти: Омельченко - лідер опозиції? Чи Омельченко - майбутній Президент?
> Залишилось недовго почекати: піде він на килим до Кучми чи почне війну...
hy
sorry, ale ne budu Vas shche na odnu pl'ashku rozkruchuvaty
Omel'chenko ne vvijshov v NU same cherez bojazn' vtratyty krislo mera. Natomist', stvoryv bezperspektyvnu z tochky zoru vxodzhenn'a v parlament Jednist', kotra, prote, vidt'ahne chastymu holosiv jak vid NU, tak i vid Juli.
Omel'a pl'ashe pid dudku papika, azh haj hude. Nu a ostannij - tam de, mozhe pidsraty bud'-komu rukamy inshyx (v danomu vypadku - Omeli rukamy abr'ezano-volkovych), - takyx nahod ne propuskaje.
Chekaty zh "xorobrosti" vid Omeli zalyshylos'a dijsno ne dovho - rochkiv 1.5-2
2002.02.11 | Спостерігач
"...якщо для цього навіть знадобиться виставити намети"
Київські депутати завтра обуряться тим, що Омельченка сьогодні душили-душили…ForUm
У вівторок пройде позачергова сесія Київської міської ради, яка буде присвячена спробі кадрового перевороту в столиці. Про це повідомив заступник Київської міської голови, секретар Київради Володимир Яловий. Він також зазначив, що "сьогоднішні події - це не тільки спроба перевороту на Хрещатику, 36, а й спроба придушити місцеве самоврядування в столиці". У зв’язку з цим, на думку Володимира Ялового, депутати Київради дадуть належну оцінку подіям, що відбуваються.
"Омельченко - не Косаківський, - зазначив Яловий, - і якщо буде необхідно відстоювати свого голову, то кияни, і я в цьому впевнений, захистять Олександра Олександровича, якщо для цього навіть знадобиться виставити намети".
"Нам відомо, кого лякає з кожним днем зростаючий рейтинг блоку "Єдність", і розуміємо, хто і як допоміг розробити цей сценарій. Але нам стане сили довести, що з киянами грати в такі ігри вже не можна", - цитує Ялового «Україна.Ru».
Як повідомляв ForUm, президент України Леонід Кучма 11 лютого підписав розпорядження про надання відпустки голові Київської міської державної адміністрації Олександрові Омельченку і призначив виконуючим обов’язки голови Київміськдержадміністрації начальника управління з питань економічної політики КМДА Ігоря Шовкуна.
2002.02.11 | Максим’як
Re: Омельченко не є політик, а нарвався, бо
прорік одну мудру думку, що губернаторів треба обирати голосуванням, а не виборами. Тут і Кучма озлився - сидить Омеля на печі, та ще й крісло під ним розхитує.Далі Кучма вичекав, поки Омельченко розслабиться і мишоловку закрив.
Тепер Омельченко дійсно має шанс, який якщо вміло розкрутить (не так як Юля), то назбирає на 4%.
Намети ставити, хай не смішить людей - крім тих, хто має потенційно від нього скоро вінок отримати за 70 гривень, ніхто не підтримає.
Хай імпічмент Кучмі із другим Омелею і Плющом проштовхує в парламенті!
Оце буде справді діло!
2002.02.11 | Спостерігач
Re: Омельченко не хахол
Shooter писав(ла):> Спостерігач писав(ла):
> > Як Вам такі варіанти: Омельченко - лідер опозиції? Чи Омельченко - майбутній Президент?
> > Залишилось недовго почекати: піде він на килим до Кучми чи почне війну...
>
> sorry, ale ne budu Vas shche na odnu pl'ashku rozkruchuvaty
Було б цікаво прочитати Ваше формулювання спору, пане кон'ячний магнат ;-)
Йдеться не про те, що Омеля конче буде лідером... чи Президентом...А про те, що якщо він ризикне, то має багато шансів. Бо він боєць, на відміну від...
Єдиний його прокол - він "кинув" всіх своїх політ-партнерів під час висування по київській мажоритарці, і тому дрзуів в нього майже не залишилось. Але все ще можна виправити. Якщо ризикне ;-)
2002.02.11 | Shooter
Re: Омельченко не хахол
Спостерігач писав(ла):> Shooter писав(ла):
> > Спостерігач писав(ла):
> > > Як Вам такі варіанти: Омельченко - лідер опозиції? Чи Омельченко - майбутній Президент?
> > > Залишилось недовго почекати: піде він на килим до Кучми чи почне війну...
> >
> > sorry, ale ne budu Vas shche na odnu pl'ashku rozkruchuvaty
>
> Було б цікаво прочитати Ваше формулювання спору, пане кон'ячний магнат ;-)
Omel'a pide na kylym do papika (moje tverdzhenn'a).
> Йдеться не про те, що Омеля конче буде лідером... чи Президентом...А про те, що якщо він ризикне, то має багато шансів. Бо він боєць, на відміну від...
Ne smishut' mene. "..." hraje po krupnomu. Omel'a abo zh pobojavs'a ryzyknuty svojeju zadnyceju (IMHO, zauvazhte, vid nichoho (politychno) ne vtrachav, a til'ky vyhravav), abo "papik zapr'etil". Bil'she toho - vyhl'adaje, shcho papik "paab'eshchal n'e trohat'", jakshcho Omel'a ne vvijde v NU.
> Єдиний його прокол - він "кинув" всіх своїх політ-партнерів під час висування по київській мажоритарці, і тому дрзуів в нього майже не залишилось.
Prokol ne jedynyj - chytaj vyshche.
Kazhu zh - typovyj xaxol, kotryj z vylamy zaxyshchatyme svij xutir. Prote pozhezha na susidn'omu xutori joho ne xvyl'uje.
2002.02.11 | Спостерігач
Re: Омельченко не хахол
Shooter писав(ла):> Спостерігач писав(ла):
> > Shooter писав(ла):
> > > Спостерігач писав(ла):
> > > > Як Вам такі варіанти: Омельченко - лідер опозиції? Чи Омельченко - майбутній Президент?
> > > > Залишилось недовго почекати: піде він на килим до Кучми чи почне війну...
> > >
> > > sorry, ale ne budu Vas shche na odnu pl'ashku rozkruchuvaty
> >
> > Було б цікаво прочитати Ваше формулювання спору, пане кон'ячний магнат ;-)
>
> Omel'a pide na kylym do papika (moje tverdzhenn'a).
Угу, десь так % на 80. Подивимось.
2002.02.11 | Shooter
Re: Омельченко не хахол
Спостерігач писав(ла):> Shooter писав(ла):
> > Omel'a pide na kylym do papika (moje tverdzhenn'a).
>
> Угу, десь так % на 80. Подивимось.
Ja ne zrozumiv: jakshcho my obydvoje pohodzhujemos'a, to xto nam kon'jak vystavl'atyme?
2002.02.11 | Спостерігач
Re: Омельченко не хахол
Shooter писав(ла):> Спостерігач писав(ла):
> > Shooter писав(ла):
> > > Omel'a pide na kylym do papika (moje tverdzhenn'a).
> >
> > Угу, десь так % на 80. Подивимось.
>
> Ja ne zrozumiv: jakshcho my obydvoje pohodzhujemos'a, to xto nam kon'jak vystavl'atyme?
>
Омеля - хто ж ще?
2002.02.11 | Спостерігач
ОМЕЛЬЧЕНКО НАКАЗАВ МІЛІЦІЇ ПІДКОРЯТИСЯ ТІЛЬКИ ЙОМУ
ОМЕЛЬЧЕНКО НАКАЗАВ МІЛІЦІЇ ПІДКОРЯТИСЯ ТІЛЬКИ ЙОМУУП, 11.02.2002, 18:49
Київський міський голова Олександр Омельченко закликає членів блоку "Єдність" сприяти збереженню спокою в українській столиці.
У понеділок на конференції київського міського блоку "Єдність" він підкреслив необхідність підтримувати спокій у Києві і не допустити, щоб "під цей галас інші сили не влаштували безладдя у місті". "Ми повинні показати зрілість киян", - підкреслив мер.
Він також повідомив, що здзвонився з керівництвом правоохоронних органів Києва і попередив, щоб вони не виконували нічиїх, окрім нього, вказівок. "Правоохоронні органи дали таку згоду і пообіцяли, що будуть діяти так, оскільки я на робочому місці", - заявив Омельченко.
Учасники конференції засудили спроби "деструктивних сил придушити місцеве самоврядування у Києві", а також висловили підтримку і довіру нинішньому Київському міському голові.
Як повідомлялося, міський голова і голова міськради Києва Омельченко в інтерв'ю журналістам підтвердив, що не йде у відпустку на час виборчої кампанії і що вранці направив відповідну заяву до адміністрації президента.
Прем'єр-міністр Анатолій Кінах вручив міському голові Омельченку указ президента про звільнення його з посади на період передвиборчої кампанії. Цим же указом президент призначив виконуючим обов'язки столичного міського голови заступника Омельченка Ігоря Шовкуна.
Президент Леонід Кучма в інтерв'ю журналістам у Ханти-Мансійську заявив, що Омельченко повинен виконати рішення глави держави і піти у відпустку. Президент підтвердив, що київський мер подав йому заяву про відпустку, і він зранку підписав відповідний указ.
Омельченко був обраний киянами міським головою у 1999 році, потім сесія Київради обрала його головою ради. Згідно із законодавством, головою Київміськадміністрації Омельченка призначив президент країни Кучма.
Від УП. 12 лютого, у вівторок, перед будівлею мерії повинен відбудуться мітинг на підтримку Омельченка. Про це заявили журналістам члени партії "Єдність", депутати Київради.
Інтерфакс-Україна
2002.02.11 | SG
Підступні Кінах + кучма... ()
2002.02.11 | SG
Кучма просто сука судячи з перебігу подій.
Такий не може бути презиком, ані міністром.2002.02.11 | ilia25
Якраз такий і може
SG писав(ла):> Такий не може бути презиком, ані міністром.
Якщо ти про мораль -- то я згоден, але на неї в Україні майже всім начхати. А раз начхати, то й перемагати завжди буде самий хитрий та підступний. Тобто неофіційний чемпіон світу з префернасу Кучма Л.Д.
Українські політики повинні нарешті зрозуміти, що грати за кучмівськими правилами -- то апріорі програшна стратегія. Втім, рівень інтелекту таких політиків як Омельченко чи Ющенко не дозволяє на це сподіватись.
2002.02.11 | УФС
Ситуацию с моим отпуском...
Александр Омельченко: Ситуацию с моим отпуском можно решить в правовом полеhttp://www.ukraine.ru/news/111480.html
2002.02.12 | Остап
Омельченко в ролі Косаківського :-))) (-)
2002.02.12 | Andrij
Схоже на добре сплановану комбінацію
Учасники: суддя Шлапак, Рабинович, Роднянський, ну і нарешті, Кучма.Усі учасники захищають свої особисті та публічні інтереси, але "крайнім" залишається легітимно обраний мер Києва.
Справді, яке відношення має Омельченко до Рабиновича? Або чому Омельченко мусить відповідати за суддю Шлапака? Або яка Омельченку справа, що робить Роднянський? Нарешті, який з Омельченка Путін? Яким чином химерне "замовляння" справи у київському господарчому суді має зачинити канал з такими впливовими друзями та господарями? Усе дійство схоже на незграбну пантоміму "політєхнологів", з явними гумористичними аналоґіями до московських ТБ трагедій.
Несмішне тут тільки одне. У Києва хочуть забрати найуспішного в Україні мера.
2002.02.12 | Shooter
Re: Схоже на добре сплановану комбінацію
Andrij писав(ла):> Несмішне тут тільки одне. У Києва хочуть забрати найуспішного в Україні мера.
Kxm, kxm...Omel'chenko, zvisno, krashchyj za Surkisa, prote ja by ne buv takym odnoznachnym shcho krashchosti/hirshosti...
2002.02.12 | Andrij
Re: Схоже на добре сплановану комбінацію
Shooter писав(ла):> Kxm, kxm...Omel'chenko, zvisno, krashchyj za Surkisa, prote ja by ne buv takym odnoznachnym shcho krashchosti/hirshosti...
Vy, vlasne, u Kyjevi skil`ky zhyly? Davajte ne budemo zanadto syl'no khytruvaty ta vyznavajmo fakty zhyttia tak jak vony je. Omel'chenko je najkrashchyj mer v Ukrajini. Fakt.
2002.02.12 | Фарбований Лис
Re: Схоже на добре сплановану комбінацію
Я б замінив "найкращий мер" на "один з найкращих мерів на безмер*ї"...2002.02.12 | Shooter
Re: Схоже на добре сплановану комбінацію
Фарбований Лис писав(ла):> Я б замінив "найкращий мер" на "один з найкращих мерів на безмер*ї"...
Porivn'uvaty Omel'chenka z bud'-jakym inshym merom v sensi mozhlyvostej - ce vse odno, shcho porivn'uvaty plavc'a-sportsmena z bezrukym-beznohym plavcem, kotryj hrebe vuxamy. Vhadajte, kotryj z nyx vyhraje/bude krashchyj.
Vs'a perevaha Omel'chenka v porivn'anni z inshymy meramy - vykl'uchno v objemi koshtiv, jakymy mozhe rozpor'adzhatys'a.
Bez cyx koshtiv - Omel'chenko tak sobi, poserednij postsovic'kyj chynovnyk.
2002.02.12 | Максим’як
Re: Омельченко не є моральним уродом.
На його місці Суркіс або Кінах і їм подібні просто би ці кошти спрямовували в свої кишені, а життя в Києві набуло б вигляду ПАР-івських контрастів 60-х років.Гроші є тому, що ними грамотно розпоряджаються.
Кучма став боятися його, от і все, а Омеля на багато почав замахуватися, принаймі язик розв"язав. (Не вміє він в жмурки грати, от і його взув Кучма).
2002.02.12 | Shooter
Ja ne tverdzhu protylezhne.
Максим’як писав(ла):>
> Гроші є тому, що ними грамотно розпоряджаються.
Nasampered hroshi je. Krim toho, ne vvazahaju, shcho Omel'a rozpor'adzhajet's'a nymy dijsno najkrashche. Xocha, zvizno, mozhna sobi ujavyty i hirshe.
> Кучма став боятися його, от і все, а Омеля на багато почав замахуватися, принаймі язик розв"язав. (Не вміє він в жмурки грати, от і його взув Кучма).
Ne tishte sebe ill'uzijamy - Omel'a na ennomu (n>20) misci sered tych, koho Kuchma osterihajet's'a. Kuchma mih by bojatys'a al'jansu Omeli z Jushchenkom - ale na ce v Omeli vidvahy/rozumu ne vystachylo.
Shchodo zh ostannix podij - Kuchma zavzhdy majzhe ideal'no zastosovuvav "divided et impera". I prodovzhuje ce robyt i dali. Vs'oho zh.
2002.02.12 | Максим’як
Re: Авжеж, почалася інша арифметика.
Чи справді має глузд Ваше “не вважаю, що Омеля розпоряджається ними найкраще” не вартує мови.
Очевидно, що Кучма боїться Омелі, який пройшовши 4% може Кучмі плутати всі карти, причому далі залишаючись мером. Створивши свою фракцію в ВР, Омеля став крутим політиком, що куда там “Демсоюзу”, що заглядає в рот папі. Кучма ніколи не планував пускати Омелю до ВР, але і Омеля, знаємо, не планував туди йти. Основна завдання напаскудити Ющенку. Кучма ніколи би не допустив посиленого Омелею Ющенка, а отже і Омелю, відірватися. В гіршому випадку одного з них би не стало.
Але апетит приходить під час обіду. Омелю обкурили фіміамами, він створює фракцію у ВР без погодження з Кучмою і робить заяви про виборність губернаторів, спихає ручного підляка Медведчука. Все, що планував Кучма, то забрати в НУ голоси по Києву, тому і “Єдність” творилася у “вишиванках”, а Омеля почав себе чути політиком.
Вихід на сцену Діми, мав Кучмі показати, що Ющенко і Омеля координують дії, маючи його в ср... Такого Кучма не міг пережити – а що ж то за ВР буде, коли Омеля матиме 30 депутатів (а може й більше мати, бо лишатиметься мером) і діяти там, як йому заманеться, як йому схочеться. Хто відмовиться піти в фракцію до Омелі, коли він роздає замовлення на десятки-сотні мільйонів. Кучма прорахував, а якщо і не догнав сам зразу, то йому Радчук підказав. Для чого йому ризкувати, а “заєдистам” не мати в Києві жодного свого депутата? З яких депутатів набиратиме Омеля фракцію? З яких він тепер набрав?
Схоже, що та вся агітація про написання заяв у відпустку, що проводилася Кучмою, стосувалася кількох осіб, зокрема і Омелі. Може і на Омелю вже заготовки мають, про розкрадання тротуарної плитки на площі Незалежності – в нас це скоро. Головне справу почати. Омелю топитимуть всіма способами, як Тимошенко, або він відмовиться від своїх амбіцій, або ми щось побачимо цікаве...
А тим часом, Ющенко поспішив переконати Кучму, що про імпічмент, ну, зовсім-зовсім не думає (Ги-ги).
Не треба уточняти, що думає Омельченко. Догадаєтеся самі? Ілюзії? Ну-ну.
2002.02.13 | Shooter
інша арифметика.
Максим’як писав(ла):>
> Очевидно, що Кучма боїться Омелі, який пройшовши 4% може Кучмі плутати всі карти, причому далі залишаючись мером.
? A ce jak? Naskil'ky pamjataju, mozhna buty narodnym deputatom abo kymos' inakshym. Ta j ne projde Omel'a 4% - i vsi ce (v t.ch. vin) prekrasno znaje.
>Створивши свою фракцію в ВР, Омеля став крутим політиком, що куда там “Демсоюзу”, що заглядає в рот папі. Кучма ніколи не планував пускати Омелю до ВР, але і Омеля, знаємо, не планував туди йти.
Zhadajte lito munyloho roku. Jushchenko shche za kupu chasu do toho oholosyv, shcho rado by bachyv Omel'u v sebe. Bil'she toho - v Omeli bulo "zarezervovane" druhe misce "spysku Jushchenka". Jushchenko cile zh lito namahavs'a peret'ahnuty do sebe NDP, APU (zhadajte, jak Tundra todi xytalas'a) i uboltaty Omel'u. Zhodne z c'oho jomu ne vdalos'a cherez papika, a z Omeleju - cherz xoxl'ac'ku nedalekist' ostann'oho. A papik - jak spravzhnij "pacan": slovo (Omeli) dav, slovo vz'av.
> Але апетит приходить під час обіду. Омелю обкурили фіміамами, він створює фракцію у ВР без погодження з Кучмою і робить заяви про виборність губернаторів, спихає ручного підляка Медведчука.
Ne smishit' mene. M'edv'edchuk buv zipxnutyj, znovu zh taky, z voli papika na dopomohu Zaj*bu!
> Омелю топитимуть всіма способами, як Тимошенко, або він відмовиться від своїх амбіцій, або ми щось побачимо цікаве...
Ta ambicija v Omeli odna - buty "rozpodil'nykom kyjivs'kyx hroshej". Shcho raduje - shcho popry "pryvatnyx korytec'", deshch perepadaje i mistu.
2002.02.13 | Максим’як
Re: І яка може бути влада без грошей?
1. Ющенко ніколи не мав намірів створювати щось із НДП – це ідея Плюща, на чому вони і розійшлися.2. Ющенко постійно намагався приєднати до себе АПУ і Гладій та Ващук самі це неоднаразово говорили.
3. Факт, що Омельченко залишаючись мером, управляє фракцією у ВР понад 20 чоловік.
4. Непререконаний, що Кучма усував Медведчука, переконаний, що знав і не заперечував. (Пора вже знати, що Кучма не живе своїм розумом, до нього доходить після того як).
5. Про гроші ще раз, Омельченко найкраще розпоряджається ними. В першу чергу сприяє розвитку робочих місць, друге – ціла програма по підтримці соціально неспроможних (хліб, житло, похорони, транспорт, інваліди і т.д.). Я сумніваюся, що хтось це робитиме на його місці. І яка може бути влада без грошей?
6. Факт, що Омельченко ніколи не пішов би за жодних умов до Ющенка. (Ющенко і його прихильники хотіли би бачити в «НУ» і Омельченка і Плюща і Тимошенко і Мороза і Гладія). Це психологічний фактор, а не політичний. Омельченко.
7. Омельченко сильний хуторянин ще й совок, Київ - його хутір, який він буде захищати до останнього.
2002.02.13 | Shooter
:):
Максим’як писав(ла):> 1. Ющенко ніколи не мав намірів створювати щось із НДП – це ідея Плюща, на чому вони і розійшлися.
Jushchenko buv by radyj vsim, krim abr'ezanyx. Pl'ushch prohrav Pustovojtenku v seredyni NDP.
> 2. Ющенко постійно намагався приєднати до себе АПУ і Гладій та Ващук самі це неоднаразово говорили.
Tak.
> 3. Факт, що Омельченко залишаючись мером, управляє фракцією у ВР понад 20 чоловік.
Tak. Prote i fakt, shcho Omel'chenko ne xoche min'aty post mera Kyjeva na deputatstvo (xtiv by - vzhe davno by buv v NU na 2. pozyciji).
> 4. Непререконаний, що Кучма усував Медведчука, переконаний, що знав і не заперечував. (Пора вже знати, що Кучма не живе своїм розумом, до нього доходить після того як).
Zhoden. Ale mova pro deshcho inshe: usunenn'a Medvedchuka ne bulo protykuchmivs'kym aktom, a robylos'a povnist'u z joho vidoma.
> 5. Про гроші ще раз, Омельченко найкраще розпоряджається ними. В першу чергу сприяє розвитку робочих місць, друге – ціла програма по підтримці соціально неспроможних (хліб, житло, похорони, транспорт, інваліди і т.д.). Я сумніваюся, що хтось це робитиме на його місці. І яка може бути влада без грошей?
Ja vam povtor'uju shch raz: bud'-jakyj serednij mer pry finansovyx mozhlyvost'ax mera Kyjeva buv by na rivni Omeli, a bahato (mozhlyvo) i krashchymy.
Shchodo "vlady i hroshej", to til'ky Vam nahadaju, shcho b'udzhet Kyjeva daleko ne proporcijnyj joho chastci v GDP Ukrajiny. Ce problema/perevaha bahat'ox stolyc', ale vona zahostr'ujet's'a v krajinax iz t'azhinn'am do absol'utnoji vlady.
Jakshcho xochete: porivn'uvaty Omel'u z bud'-jakym inshym merom v Ukrajini je absol'utno nekorektnym. Ale ja pro ce vzhe pysav.
> 6. Факт, що Омельченко ніколи не пішов би за жодних умов до Ющенка. (Ющенко і його прихильники хотіли би бачити в «НУ» і Омельченка і Плюща і Тимошенко і Мороза і Гладія). Це психологічний фактор, а не політичний. Омельченко.
?? Omel'chenko vzhe davno dumav pro "xodinn'a do Jushchenka" (jak i visa versa). Fakt je, shcho pro svoju vidmovu Omel'a zajavyv naprykinci lita mynuloho roku - "papik ub'edil".
> 7. Омельченко сильний хуторянин ще й совок, Київ - його хутір, який він буде захищати до останнього.
Majzhe tak. Do peredostann'oho: na Kuchmu vin (mozhlyvo, poky shcho) "baton kroshyty" ne bude.
2002.02.12 | технолог
Омельченко не є моральним уродом????????????
А розрити Майдан з археологічними пам'ятками?А натаскати на Майдан всіляких споруд, в тому числі сумнівних за художніми якостями?
А де взялися гроші на оту всю веремію з розриттям Майдану?
Невже не краще було їх спрямувати хоча б тим же самим пенсіонерам або у лікарні?
То Омельченко білий та пухнастий, ще й з крильцями за спиною???????????
А ви заглядали до нього в кишеню, скільки йому відкотилося від усіх тих перебудовчих кампаній???????????????????
СОВІСТЬ ТРЕБА МАТИ ХОЧА Б У ВІРТУАЛІ!!!!!!!!!!!!
ЗЛОДІЯ ОБЛИЗУЄТЕ, І НАВІТЬ ОКОМ, ЯКЕ В СІРКА ПОЗИЧЕНЕ, НЕ МОРГНЕТЕ!!!!
Звичайно, ті ж самі Суркіс та компані також робили б те ж саме, якщо не гірше!!!!!
2002.02.12 | Максим’як
Re: Щось не пригадую, хто для Вас не є уродом?
Може уточнете перелік осіб, яких варто підтримати на виборах до Верховної ради, крім "дурнонаташівців" Вітренко-Рабінович, чи тільки на цих особах Ваша вся прихильність щироукраїнська закінчується?P.S.
Часом не на гарячій прасці сидячи, пишете свої розпачливі крики?
2002.02.13 | технолог
А може ви чимсь можете підтвердити свою маячню?
Максим’як писав(ла):> Може уточнете перелік осіб, яких варто підтримати на виборах до Верховної ради, крім "дурнонаташівців" Вітренко-Рабінович, чи тільки на цих особах Ваша вся прихильність щироукраїнська закінчується?
>
Свої твердження, та й ще такі дурнуваті, треба підтверджувати першоджерелами, інакше це просто вигадки непотріба, якого й людиною назвати важко, бо крім систкматизованої маячні та гівна вона з себе нічого не продукує.
>
> P.S.
> Часом не на гарячій прасці сидячи, пишете свої розпачливі крики?
P.S. Переплутали, дядьку, свою пропасницю з моєю жопою. Не прикладайтесь до моєї жопи, вона хоч і нормальної температури, та все одно вам не допоможе.
2002.02.13 | JaTr
а все таки чи можна оголосити весь список? :)
технолог писав(ла):> Максим’як писав(ла):
> > Може уточнете перелік осіб, яких варто підтримати на виборах до Верховної ради, крім "дурнонаташівців" Вітренко-Рабінович, чи тільки на цих особах Ваша вся прихильність щироукраїнська закінчується?
> >
>
> Свої твердження, та й ще такі дурнуваті, треба підтверджувати першоджерелами, інакше це просто вигадки непотріба,
Ну а де ж все таки Ваш списочок? Я бачу тут не твердження, а запитання. Будьте ласкаві відповідати. Що ж до першоджерел, то те, що Омельченко, як Ви стверджуєте, шахрай, ще треба довести: голослівне звинувачення можна на будь-кого накинути.
Застосування лайки нікого не прикрашає, особливо у віртуалі, де писка набити не можуть. Пишіть по суті або мовчіть.
Чи Ви, пан технолог, часом не з одної команди будете з Леонідом Амчуком (УП), для якого Волков то немовби й зовсім не олігарх?
2002.02.13 | Andrij
Звичайно ж ні.
технолог писав(ла):> А розрити Майдан з археологічними пам'ятками?
В чому тут, власне, злочин? Чи ви дотримуєтесь монголського народного повір'я про недоторканість ґрунту?
> А натаскати на Майдан всіляких споруд, в тому числі сумнівних за художніми якостями?
До речі, Ейфелську вежу ще не так матірили. Обіцяли через кілька років знести під три чорти. Зараз майже молються на неї. Тож, не поспішаймо з мистецтвознавськими вироками. Усім киянам, що я знаю, дуже подобається. Молодець, Омельченко.
> А де взялися гроші на оту всю веремію з розриттям Майдану?
Про це вже говорено багато разів. Майже всі гроші від комерційних замовників. Знов таки, прекрасний хід мера. Порахуйте тільки кількість нових робочих місць, не кажучи про новеньку цяцю для киян та туристів.
> Невже не краще було їх спрямувати хоча б тим же самим пенсіонерам або у лікарні?
Лікарні в Києві працюють, пенсії приносять до дому. У вас хіба не так?
>
> То Омельченко білий та пухнастий, ще й з крильцями за спиною???????????
Ні. А що, без крильців не піде?
>
> А ви заглядали до нього в кишеню, скільки йому відкотилося від усіх тих перебудовчих кампаній???????????????????
А скільки?
>
> СОВІСТЬ ТРЕБА МАТИ ХОЧА Б У ВІРТУАЛІ!!!!!!!!!!!!
> ЗЛОДІЯ ОБЛИЗУЄТЕ, І НАВІТЬ ОКОМ, ЯКЕ В СІРКА ПОЗИЧЕНЕ, НЕ МОРГНЕТЕ!!!!
Раджу вам не позичати сіркові думки та голос, шановний пане Технолоґ.
>
> Звичайно, ті ж самі Суркіс та компані також робили б те ж саме, якщо не гірше!!!!!
Те ж саме вони б не робили. Зараз би в Києві були б "свої" та "решта". У "решти" чого тільки б не було. І світла, і роботи, і тепла, і зарплати, і пенсій. Все це пояснювалося б місцевою тупістю та тяжким міжнародним становищем.
На все добре
2002.02.13 | Englishman
Ne vsi zabuly tu pospishnist',
z jakoju Omelya vysluzhuvsya vzymku mynulogo roku pered Kuchmoju, pochavshy "budivnyctvo storicchya" na majdani. Namety pam'yataete?2002.02.13 | Майдан
Слід визнати що:
Плани перебудови Майдану були оприлюднені ще до початку наметової акції.Ідея розкопувати і обгороджувати місця громадських заворушеннь стара і застосовувалася ще Кравчуком. Омельченка просто змусили прискорити роботи (якщо й вони були прискорені).
Інша річ - житлово-комунальний "спецназ" - люди у червоних шляхових безрукавках. Однак події грудня вже 2001 року , коли проводилися акції підтримки політвязнів показали шо це вже були звичайнісьнькі переодіті опери з мобільниками..
2002.02.12 | Shooter
В.Ющенко считает, что ситуация вокруг отпуска А.Омельченко деста
В.Ющенко считает, что ситуация вокруг отпуска А.Омельченко дестабилизирует избирательный процесс12.02.2002, 13:11
Ситуация вокруг отпуска на время выборов городского председателя Киева Александра Омельченко "не прибавляет стабильности избирательному процессу в Украине", - сказал лидер избирательного блока "Наша Украина" Виктор Ющенко на пресс-конференции перед началом своего избирательного тура 12 февраля возле стен Софиевского собора.
По его словам, ситуация, сложившаяся вокруг отстранения А.Омельченко, возникла вследствие неурегулированности норм законодательства относительно участия исполнительной власти в избирательном процессе.
В.Ющенко охарактеризовал А.Омельченко как "человека, который много сделал для столицы и может много сделать для украинской демократии". Лидер "Нашей Украины" надеется, что Президент Украины и Александр Омельченко "сделают шаг к согласию", - сообщили Центру "ЛИГА" в пресс-службе блока.
В.Ющенко высказал также удивление, "что почти все украинское правительство направляется на выборы в то время, когда в экономике наблюдаются угрожающие, почти драматические тенденции ухудшения бюджетных, торговых показателей". Он убежден, что такая позиция членов правительства - "не лучшая форма служению интересам Украины".
LIGA ONLINE
2002.02.12 | Спостерігач
Плющ прогнозирует суд между Омельченко и Кучмой
Плющ прогнозирует суд между Омельченко и КучмойГлава Верховной Рады Иван Плющ прогнозирует, что мэр Киева Александр Омельченко оспорит в суде указ Президента Леонида Кучмы о его освобождении от должности на время парламентских выборов. "Нельзя рассчитывать, что точку в этом вопросе поставит Президент. Точку поставит закон", — сказал Плющ, сообщают Українські Новини.
Корреспондент.net
Февраль 12, 14:28
Плющ добавил, что если действия Кучмы или Омельченко противоречат закону о столице Украины городе Киеве, их можно оспорить в Конституционном суде или в суде общей юрисдикции.
Плющ также дал понять, что не доволен решением Кучмы об отпуске Омельченко. "Такое решение не от большого ума", — сказал Плющ.
2002.02.12 | НеДохтор
УП: Юридичний коментар ...
http://www.pravda.com.ua/?20212-1-new------------------------------------
Чи міг Кучма звільнити Омельченка
УП, 12.02.2002, 12:48
Юридичний коментар до питання про звільнення Олександра Омельченка з посади Голови Київської міської державної адміністрації
Відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" голови місцевих державних адміністрацій "призначаються на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на строк повноважень Президента України." (ст.8 ч.2 Закону). Закон не встановлює інших строків, на які могли б призначатись голови місцевих державних адміністрацій. Отже голови місцевих державних адміністрацій призначаються на період президентських повноважень. Олександр Омельченко був призначений Леонідом Кучмою Указом від 3 червня 1999 року (N 608/99), тобто до 31 жовтня 2004 року (ст.103 ч.4 Конституції України).
Олександр Омельченко подав, а потім відкликав заяву про надання йому відпустки. Не вказується, який вид відпустки (щорічна основна, додаткова тощо) був наданий Омельченку. Також в матеріалі не вказано нічого про те, що Олександр Омельченко подав заяву про звільнення його з займаної посади.
Як повідомлялося того ж 11 лютого, Леонід Кучма прокоментував ситуацію, що склалась. "Омельченко - не президент, подобається йому чи ні, він повинен виконати це рішення", сказав Кучма.
З подальших матеріалів стає очевидно, що йдеться вже не про надання відпустки, а про звільнення, хоча з попередніх матеріалів випливає, що Омельченко подав заяву саме про надання відпустки. Тобто це означає, що його заява не може бути витлумачена як підстава для звільнення, і тому звільнення "за власним бажанням" на підставі цієї заяви є недопустимим.
Слід зазначити, що статус голів місцевих державних адміністрацій регулюється Законом України "Про місцеві державні адміністрації". Крім того, на трудову діяльність (в тому числі на підставі прийняття на посаду і звільнення з посади) голів місцевих державних адміністрацій поширюється Кодекс законів про працю України (ст.3 ч.1 Кодексу) і Закону України "Про державну службу" (преамбула, ст.1 ч.1 Закону).
Закон України "Про державну службу" регулює питання звільнення державних службовців в ст.30, встановлюючи додаткові, спеціальні щодо встановлених в Кодексі законів про працю України підстави. В пп.1 ч.1 статті встановлено, що підставою для звільнення державного службовця є порушення з його боку підстав на реалізацію права на державну службу. Таке порушення відповідно до ст.4 Закону має місце тоді, коли особа не є громадянином України або не володіє належними освітою чи професійною підготовкою.
Очевидно, Олександр Омельченко є громадянином України. Закон України "Про державну службу" та прийняті відповідно до нього нормативні акти не встановлюють рівня набутої освіти та професійної кваліфікації, які були б необхідними для зайняття посади голови державної адміністрації. Тобто Олександр Омельченко не може бути звільнений за цією підставою.
Ст.30 ч.1 пп.2 Закону передбачає можливість звільнення державного службовця за вчинення корупційних діянь. Однак, в цьому випадку необхідне неспростовне (доведене судом) рішення. Отже, ст.30 ч.1 пп.2 Закону також не може бути підставою для звільнення Омельченка. Ні власного подання про відставку, ні віку, що не дозволяє перебувати на державній службі, в Омельченка не засвідчено – що робить неможливий звільнення його з посади відповідно до ст. 30 ч.1 п.3 і 4 Закону. Невідомо також і про наявність недієздатності, судимості що несумісна з зайняттям посади, підпорядкованості родичам (ст.30 ч.1пп.5). Ні порушення, ні відмови від прийняття присяги Омельченком також не зафіксовано. Таким чином можна констатувати, що Омельченко не може бути звільнений з посади Голови Київської міської державної адміністрації згідно ст.30 Закону України "Про державну службу".
Наступним спеціальним законом, що регулює статус голів місцевих державних адміністрацій є, як вже згадувалось, Закон України "Про місцеві державні адміністрації". В ст.9 зазначеного Закону встановлено підстави, за яких повинне чи можливе звільнення голови місцевої державної адміністрації. Ст.9 ч.1 п.1 встановлює, що звільнення може відбутись в разі порушення головою Конституції України і законів України.
Оскільки ці дві ознаки складу правової норми, за якої повинно наступити звільнення, наведені через "і", то звільнення можливе лише в разі наявності порушення і Конституції, і одного чи кількох законів України. Порушенням Конституції могло являтись суміщення Омельченком посад Київського міського голови і Голови Київської міської державної адміністрації. Однак після рішення Конституційного суду України від 4 грудня 2001 року (Справа N 1-42/2001, реєстр. N 16-рп/2001) суміщення цих посад Омельченком не може вважатись порушенням Конституції України.
В разі порушення Омельченком Конституції і закону (законів) України це повинно бути засвідчено в Указі (мотивувальній частині Указу) Президента України. Якщо цього в Указі немає, то звільнення О.Омельченка за ст.9 ч.1 пп.1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" є неприпустимим і сам Указ – незаконним.
Втрати чи зміни громадянства, дієздатності, а також виїзду на постійне місце проживання за межі України О.Омельченком не зафіксовано, отже звільнення й з цих підстав не допускається (ст. 9 ч.1 пп.3-5 Закону). Про вимоги несумісності, які можуть бути окремою підставною звільнення з посади голови місцевої державної адміністрації відповідно до ст.9 ч.1 пп.6 Закону – див. вище.
Не може бути підставою звільнення й ст.9 ч.1 пп.7 Закону, оскільки, як встановлено вище, Омельченко не може бути визнаний таким, що порушив вимоги Закону України "Про державну службу". Стосовно ст.9 ч.1 пп.8 Закону слід зауважити, що Київська міська рада не лише не виносила рішення щодо звільнення Омельченка з займаної посади, а й значна частина її членів прямо висловлювалась проти звільнення Омельченка з займаної посади і жодного подібного рішення прийнято не було. Стосовно відсутності заяви про звільнення О.Омельченка за власним бажанням – див. вище - абз.2 .
Таким чином, підстав для звільнення О.Омельченка з посади Голови Київської міської державної адміністрації за жодним з підпунктів ст.9 ч.1 Закону немає.
Так само не може бути звільнений О.Омельченко і згідно ст.9 ч.2 пп.1 Закону – оскільки немає передбаченої Законом в ст.9 ч.2 пп.1 "відповідної обласної державної адміністрації". Відсутні підстави і для для звільнення його у відповідності до ст9 ч.2 пп.2 і 3 закону, оскільки ні порушення ним Закону України "Про державну службу", ні недовіри місцевої Ради немає.
Так само немає підстав для звільнення його відповідно до ст.9 ч. 3 і 4 Закону (він не визнаний померлим, а Л.Кучма – не "новий Президент України" у розумінні ст.9.ч.4 Закону України "Про місцеві державні адміністрації").
Звільнення О.Омельченка з посади Голови Київської міської державної адміністрації могло відбутись відповідно до Кодексу законів про працю України. Це могло статись відповідно до ст.40 Кодексу. Слід зауважити, що в ній (ст.40 ч.1 реч.1 Кодексу) встановлено, що перелік підстав для звільнення працівника є виключним, тобто можна ставити питання про те, чи можуть Закон України "Про місцеві державні адміністрації" і Закон України "Про державну службу" взагалі бути підставами для звільнення працівника. Однак з огляду на специфічність завдань державної служби, особливий статус державних службовців і матеріальні гарантії при звільненні, а також враховуючи необхідність проведення ефективної державної політики додаткові підстави для звільнення працівників – державних службовців, що зазначені в згаданих законах, все ж доцільно вважати чинними.
Отже, звільнення О.Омельченка з підстав ст.40 ч.1 пп.1 і 2 Кодексу є неможливим (ліквідація Київської міської державної адміністрації не має місця, а особливі вимоги до осіб, що займають посаду голови міської державної адміністрації, не встановлені). Ст.40 ч.1 пп.3 Кодексу передбачає звільнення працівника за порушення ним своїх посадових обов‘язків, якщо до нього вже застосовувались заходи дисциплінарного стягнення. Омельченко неодноразово нагороджувався і заохочувався за успіхи в роботі, відсутні рішення Кабінету Міністрів України чи Президента України про накладення на нього стягнень. Таким чином звільнення Омельченка з підстав ст.40 ч.1 пп.3 Кодексу є неможливим.
Те ж саме можна сказати пр ст.40 ч.1 пп.4 (Омельченко не вчиняв прогулу чи відсутності на робочому місці протягом більш ніж трьох годин). В першу чергу тому, що його місце роботи – Київ, який він за наявними відомостями не покидав, а крім того – немає свідчень про його неявку на робоче місце.
Ст.40 ч.1 пп.5-8 також не можуть бути підставою для його звільнення (він не був останнім часом тривалий період непрацездатним, не заміщав іншого працівника, відсутні відомості про появу в нетверезому стані чи стані наркотичного сп’яніння на роботу, немає ніяких підстав, а тим більше рішень суду про визнання його винним в будь-яких злочинах чи правопорушеннях).
Відсутні також підстави, які передбачені в ст. 41 ч.1 пп.1-3 – відсутні будь-які твердження про вчинення О.Омельченком одноразового грубого порушення трудових обов’язків.
Таким чином, аналіз законодавства щодо можливих підстав звільнення Омельченка з посади Голови Київської міської державної адміністрації показує, що в разі ненаведення в Указі про його звільнення (в мотивувальній частині Указу) фактів порушення ним Конституції і законів (закону) України це Указ можна вважати необгрунтованим і через це – незаконним.
------------------
2002.02.12 | АВ
Вопрос отрос...
А Кучма ли это?Может не только перешили, а и подменили?
Ему с мэрией изначально ссориться "не резон", как посчитают голоса, так и окажется, что за "патрона" только население салонов "Киевстара"...
Я понимаю, что регионы Киев недолюбливают за налоги и украинизацию, но Киев недолюбливают правительственный, а не "мать городов русских".
В общем - странности начались невообразимые.
И если Мэр Черкасс поднимет "совет городов", то...То никакая "Партия регионов" не поможет...
Кажется
2002.02.12 | НеДохтор
о 20.00 О.Омельченко в прямому ефірі на "Свободі"
http://www.ukrop.com/bulo.html?d=12.02.2002-------------
17:08 СЬОГОДНІ ОЛЕКСАНДР ОМЕЛЬЧЕНКО З’ЯВИТЬСЯ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ РАДІО "СВОБОДА"
Сьогодні о 20.00 Київський міський голова Олександр Омельченко стане учасником програми "Вечірня "Свобода". Про це повідомив прес-секретар О.Омельченка Василь Метерчук.
УНІАН
---------------
P.S.
В кого є можливість послухати, розкажіть на форумі, якщо було щось цікаве.
2002.02.12 | Ярослав
Що не зробиш, аби відволікти пресу і громадкість від мельниченка
Ми ще не таке побачимо далі.На мій погляд кожного тижня буде даватисьякась "наживка" для преси, аби тільки не переймалися записами Мельниченка.
2002.02.13 | Shooter
Ja bachu deshcho inshe
Vsima sposobamy vnosyt's'a tert'a mizh osobamy - mozhlyvymy sojuznykamy Jushchenka.Dubyna, Kinax-Omel'a...xto nastupnyj?
2002.02.13 | Майдан
Все значно серйозніше...
Омельченка таки дійсно пробують усунути.Мета - контроль адмінресурсу у Києві та неміряних грошей з бюджету міста.
Друге -підштовхнути "Єдність" до боротьби з "Нашою Україною", хоча основне -перше.
2002.02.13 | Shooter
Re: Все значно серйозніше...
> Омельченка таки дійсно пробують усунути.> Мета - контроль адмінресурсу у Києві та неміряних грошей з бюджету міста.
> Друге -підштовхнути "Єдність" до боротьби з "Нашою Україною", хоча основне -перше.
Vashe tverdzhenn'a zovsim ne zaperechuje, a, skorishe, dopovn'uje moje.
2002.02.13 | Спостерігач
Урок і екзамен Омельченку
Урок і екзамен ОмельченкуЛеонід Амчук, УП, 13.02.2002, 00:55
Омельченко дозволив собі таке, що в принципі неможливо в державі Кучми. Це називається бунт. Давно було відомо, що мер – людина дуже норовлива. Але щоб настільки… Істерика в телефоні Ющенка була тільки квіточками. Омельченко відмовився виконувати волю другої людини в державі. Звичайно, Кінах ще той прем'єр-міністр, однак сам факт. Але, більш того, Омельченко не послухав голосу Кучми, який з Сибіру наказав йому залишити посаду для нового фаворита.
Останні два дні стали часом прозрінь. По-перше, стало абсолютно зрозуміло, що Омельченко – людина без гальм. Одна справа, коли він не реагує на спроби журналістів перервати його потік свідомості про "патріотичну партію "Єдність", яка єдина істинно народна партія, тому що створена на базі органів народовладдя". Однак зовсім інше, коли Омельченко напряму не послухався президента. І ніхто не здивується, якщо під час неминучого виклику на Банкову мер, попутно поздоровивши "гаранта" з днем святого Валентина, видасть: "Вы меня прэдали!".
Ще одне спостереження: загальнодержавний масштаб амбіцій Омельченка тепер вже не теорема, а аксіома. "Комплекс Лужкова", яким захворів мер, в понеділок зробив його людиною, якій немає чого втрачати. Він знає, що з "тимчасової" відпустки більше ніколи не повернеться. Те, що гнів Кучми не хвилинний симптом, було ясне давно. Для цього досить пригадати слова "гаранта" в передноворічному інтерв'ю газеті "2000", пропущені чомусь повз вуха громадськості.
У виданні, яке не жалкує компліментів СДПУ(О), Кучма кип'ятився: "Скажіть, хіба це правильне, щоб мер Києва створював свою фракцію! За три місяці до виборів! А завтра що? Губернатори Донецька або Львова стануть формувати свої фракції? У такій політиці також моралі немає. Коли кажуть, що, мовляв, треба захищати інтереси Києва – так вже від Києва треба країну захищати! Маю на увазі те, що Київ сьогодні перебуває в тепличних умовах: всі, хто працює в Україні, гроші тримають у Києві. Звідси - відповідні відрахування до бюджету. І кияни повинні розуміти, що на столицю працює вся держава. А меценатом за рахунок інших, звичайно, легше бути, ніж виявитися в становищі регіонів".
Анти-хеппи-енд наближався. Коли ж у понеділок він настав, Омельченко почав швидко думати. Пішовши зараз у відпустку на умовах Кучми, він раз і на завжди втрачає монополію над столицею. І це відбувається в критичні за своєю значущості дні. Разом з відпочинком він отримує похоронку і для своєї карикатурної партії "Єдність", цього легального механізму для реалізації амбіцій. Якщо мера все-таки відправлять відпочити, то ще наступить і перегляд передвиборних схем у всіх 12 київських округах, давно розписаних і завізовані на Хрещатику, 36. А без цієї дюжини мажоритарних багнетів Омельченко ніколи не створити фракції в новій Верховній Раді.
Крім втрати парламентських перспектив, Омельченко, поступися він зараз, отримав би конкурента під бік, яких в принципі терпіти не може. І не просто суперника, а представника ворожої сили – "олігархічного" "Демсоюзу".
Складно говорити, скільки тривав би реабілітаційний період Омельченка після цієї політичної катастрофи. І оговтався би він взагалі? Його перемога на виборах міського голови через два місяці незаперечна, однак, поступившись зараз, він більше не буде замикати на собі дві функції – представляти інтереси держави і населення столиці. У випадку, якщо Кучма призначить іншого главу держадміністрації, багато що в долі Омельченко залежить від складу Київради.
Якщо в міському законодавчому органі буде промерська більшість, можна істотно девальвувати цінність посади глави державної міськадміністрації. Зараз Київрада "імені Омельченка" делегувала міськадміністрації Омельченка головні повноваження, які записані за міським виконавчим органом – управління фінансами, землею і власністю. У випадку "чужим" призначенцем Кучми, омельченкіна Київрада згідно із законом може створити свій виконавчий комітет, якому і будуть делеговані ці стратегічні функції. Чи буде реалізований такий сценарій, залежить від депутатів Київради. Яких обиратимуть того ж 31 березня 2002 року.
Однак це песимістичний сценарій. У публічних виступах Омельченко все ще не залишає надії розібратися з Кучмою і відкрутити час назад, повернувши ситуацію минулої п'ятниці. Однак, почавши суперечити "гаранту", мер перейшов кучмін психологічний Рубікон. Тепер великий ризик, що господар Банкової не те що не буде керуватися законом, а і відмовиться навіть послухати політичну позицію Омельченка. Заграє бажання довести своє право вершити долі.
Якщо ж у "гаранта" почнеться післяопераційне ускладнення і мер все-таки переконає Кучму, тоді Омельченка відразу можна нагороджувати другим орденом "Герой України" і заносити до "Червоної книги". Однак, не дивлячись на юридичну безграмотність указу, навряд чи Кучма відступить – напередодні виборів це просто алогічно. Крім того, якщо мер вистоїть, на цьому можна було б зробити дуже непоганий передвиборний PR. Щоправда, чи є для цього кадри у блоку "Єдність"?
Якщо ж говорити про інтереси Кучми, то йому, любителю схем рівновіддалення, не потрібна сильна влада – крім тієї, яку він сам уособлює. Шовкун був дуже зручною противагою – в прихованих симпатіях до Омельченка його запідозрити складно через зв'язки з "Демсоюзом". Альянс з партією Горбуліна-Волкова у нього не показовий – на посаду заступника глави міськадміністрації Шовкун прийшов в лютому 2000 з Подільського району Києва. Там він займав посаду заступника глави райадміністрації, де зібрався невеличка секція "демократів". Так, крім нього, членами "Демсоюзу" були ще два заступники керівника району.
Може, ви скажете, Шовкун невиразний? Нічого, за пару місяців можна підшукати гідного кадра для ролі дублера Омельченка.
Володимир Полохало, шеф-редактор журналу "Політична думка": "Справді, з точки зору поведінки української бюрократії і найвищих посадових осіб, це неординарна і унікальна подія.
Київський міський голова має величезні ресурси, входить, на мій погляд, до десятки найвпливовіших політиків, він обраний мером в боротьбі з представником могутнього фінансово-політичного угрупування, якого, по суті, підтримував чинний президент. Омельченко відчув самодостатність і самостійність з огляду на підтримку киян, він має вплив не тільки на політику Київради, але отримав значну підтримку парламенту.
Він не міг не викликати роздратування у чинного президента. Тим більше, що блок "Єдність", який хоч має незначний рейтинг, але існує в тому ж електоральному полі з блоком "За єдину Україну".
Виникла реальна конкуренція із блоком, на який президент робить безпосередню ставку. Інші пропрезидентські сили – "Єдність", "Демократичний союз" – розтягують електорат блоку "За єдину Україну", який має 5-7 %.
Чутки про можливий союз із блоком "Наша Україна", а також те, що Омельченко зіграв пряму роль у знятті Медведчука, перетворило київського мера у політичну фігуру "чужий серед своїх".
Можливо, Олександр Омельченко зробив неправильний тактичний крок, оскільки рішення президента про відпустку мало рекомендаційний характер, і ніхто реально з чиновників у неї не пішов. Омельченко фактично піймали на гачок. Він сподівався, що виконуючим обов'язки буде призначено його креатуру, але все вийшло навпаки.
Президент підтвердив, що він президент не тільки України, але й Києва. Він продемонстрував, що його не може не дратувати посилення однієї з груп. Так було і з Ющенком, і з Медведчуком. Омельченко став третьою фігурою, який перейшов межу дозволеного і став загрозою для президента.
Водночас Леонід Кучма продемонстрував главам обласних держадміністрацій свою основну роль у виборчій кампаній. Таким чином, якщо підтримка блоку "Єдність" і матиме місце, то вона буде прихованою, такою, яка не може принести значне підсилення позицій в регіонах. "Єдність" не матиме тих відсотків, на які сподівається Омельченко.
Зменшення впливу Омельченка, вибиття "Єдності" як помилкового проекту і сигнал для глав місцевих органів влади про підтримку тільки блоку "За єдУ" – справжня суть рішення. І це яскраве вияв того, що називається словом "адмінресурс". Який працює не 31 березня, коли людина заходить у кабінку для голосування, а визначається послабленням опонентів блоку влади. Одним-єдиним указом президент посилив "За єдину Україну" як мінімум на 3 відсотки.
2002.02.13 | Shooter
Урок xaxlu Омельченку :) (-)
2002.02.13 | Остап
Ще один обпікся на рабстві- Хай живе ПАРЛАМЕНТСЬКА РЕСПУБЛІКА !
Ще один обпікся на рабстві - думав, що можна вірно служити і йому минеться.Але не в Кучмі справа.
Вся проблема в наявності посади президента в Україні.
От і сьогодні Омельченко примчався в аєропорт полизати "папі".
А "папа" навіть розмовляти не захотів.
Так йому, рабу його високості і треба!
Хай живе ПАРЛАМЕНТСЬКА РЕСПУБЛІКА !