МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Особливості національного бюджету.

02/14/2002 | Augusto
Мені здається наступне твердження таким диким, що прошу прокоментувати континентальних українців, чи вас нічого не дивує в наступному пасажі.

"Присутній на прес-конференції віце-прем’єр-міністр Василь Роговий нагадав, що в січні (2002 A.G) Кабінет Міністрів своєю постановою зажадав від міністерств збільшити податкові надходження до бюджету від підприємств, що знаходяться в їх веденні."

Як це можливо?

За 2001 рік зведений бюджет зібрав 53 975 млн. гривень прибутків, витративши 54 936 млн. гривень. У тому числі державний бюджет за 2001 рік недовиконаний на 1 036 млн. грн.

Як повідомлялося раніше, закон про бюджет на 2001 рік передбачав, що бюджет повинен був зібрати і витратити 52 914 млн. гривень, але потім розмір прибутків і витрат був збільшений.

Основною причиною невиконання бюджету в 2001 році Міністерство фінансів називає недонадходження коштів від приватизації.

У 2000 році Кабінет Віктора Ющенка вперше в історії незалежної України виконав бюджет з профіцитом у 1 164 млн. гривень.

http://ukr.for-ua.com/news/2002/02/13/111657.html

А далі просто для концентрації абсурду:

Донецьк, 12 лютого 2002
Донецький Палац спорту “Дружба”, де відбувалось шоу під назвою “Презентація блоку “За єдину Україну”

Йосип Кобзон, Володимир Литвин та Віктор Янукович. Двоє останніх після шоу провели прес-конференцію.

За словами Володимира Литвина, він людина дуже хвора і тому не має потреби обирати: іти у відпустку на період виборів, як казав президент, чи не іти.

"Що стосується мене, я проходжу курс лікування, перебуваю на стаціонарному лікуванні у Феофанії. Після того, як мене випишуть (я думаю, через тиждень), потрібне ще амбулаторне лікування упродовж місяця. Тому, я думаю, передвиборча кампанія пройде під знаком того, що я буду суміщати поїздки по регіонах, зустрічі з колективами та амбулаторне лікування.”

На запитання про місце роботи після виборів (тобто: парламент чи президентська адміністрація) Володимир Литвин відповів, що буде працювати там, де він потрібніший президенту...

Відповіді

  • 2002.02.14 | Augusto

    Ще один погляд за лаштунки (економічні).

    Економист Норіна Гертц
    Закінчила Кембрідж в 19 років! (Вау! А.Г.), в 1991 році допомогала в Ленінграді з відкриттям однієї з перших бірж цінних папірів. В 1992 році радник від Світового банку в Росії з питаннь приватизації держпідприємств.
    "Я була справжньою вболівальницею вільного ринку та капіталізму, але на місці (СССР-РФ) я побачила що означає наше втручання для людей. Підприємства в СССР забезпечували не тільки роботою, але дбали про просвіту та лікування, школи та лікарні. Все суспільство таким чином було залежним від підприємств.<...>
    Я зрозуміла, що якщо ми продовжимо з втіленням приватизаційних планів, це матиме величезні наслідки для багатьох людей. Але коли в Світовому Банку я підняла це питання, то відповідь була: нас це не займає, лише б не повернувся комунізм. Ринок має вирішити всі інші проблеми".
    Гертц звільнилася з роботи та повернулася до Kембріджа, де вона підготувала дисертацію з наслідків приватизації в екс-СССР, її теорія виправдалася: люди живуть менше, прірва між багатими та бідними є величезною, а бідні можуть дозволити собі менше, ніж за часів СССР.
    Гертц не проти капіталізму:
    "Я за вільну торгівлю. Краще бути частиною світової економики, ніж бути ізольованим. Країни, що виключені з світової торгівлі, наприклад Північна Корея, чи деякі африканські країни знаходяться в значно гіршому стані. Але існує оборотна сторона: ВНП нічого не каже про розподіл багатства в суспільстві. ідея, що кожен в кінці кінців отримує зиск від багатства, виявилася повним міфом".
  • 2002.02.14 | Горицвіт

    Re: Особливості національного бюджету.

    Augusto писав(ла):
    > Мені здається наступне твердження таким диким, що прошу прокоментувати континентальних українців, чи вас нічого не дивує в наступному пасажі.

    Нам, континентальним, важко зберегти здатність дивуватися. Зате в нас більше підстав дивуватися, а це добре, бо дає свіжість відчуттів.

    > "Присутній на прес-конференції віце-прем’єр-міністр Василь Роговий нагадав, що в січні (2002 A.G) Кабінет Міністрів своєю постановою зажадав від міністерств збільшити податкові надходження до бюджету від підприємств, що знаходяться в їх веденні."
    >
    > Як це можливо?

    А пам'ятаєте, колишній прем'єр Пустовойтенко боровся з неплатежами, закриваючи в Палаці Україна директорів і губернаторів, поки не заплатять? А тепер уже навіть не так абсурдно, бо можливе раціональне пояснення: наприклад, що вимагається сприяти розвитку бізнесу, що збільшить і податкові надходження.

    > "Що стосується мене, я проходжу курс лікування, перебуваю на стаціонарному лікуванні у Феофанії. Після того, як мене випишуть (я думаю, через тиждень), потрібне ще амбулаторне лікування упродовж місяця. Тому, я думаю, передвиборча кампанія пройде під знаком того, що я буду суміщати поїздки по регіонах, зустрічі з колективами та амбулаторне лікування.”

    А з хворих взагалі не можна сміятися. Можен, він справді серйозно хворий, а начальник не дає йому навіть полежати в лікарні, ганяє хворого аж в Донецьк? Тоді Литвину треба тільки поспівчувати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".