МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Херсонщину вважали "червоним краєм, я хочу, щоб він зробив його

02/16/2002 | andriy
> жовто-блакитним", - сказав Кучма. (цитую "УП" http://pravda.com.ua/?20216-12-77 )

Панове, я напевне помиляюсь, але мені чомусь завжди здавалось, що український прапор - синьо-жовтий? ну в крайньому разі - "жовто-синій", хоча це й неправильно, бо синій - вгорі?

А "жовто-блакитним" його зневажливо називали комуністи сталінської школи?

Розвійте мої сумніви?

Відповіді

  • 2002.02.16 | НеДохтор

    Re: прапор

    andriy писав(ла):
    > > жовто-блакитним", - сказав Кучма. (цитую "УП" http://pravda.com.ua/?20216-12-77 )
    >
    > Панове, я напевне помиляюсь, але мені чомусь завжди здавалось, що український прапор - синьо-жовтий? ну в крайньому разі - "жовто-синій", хоча це й неправильно, бо синій - вгорі?
    >
    > А "жовто-блакитним" його зневажливо називали комуністи сталінської школи?
    >
    > Розвійте мої сумніви?








    http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_lib&key=988717197

    --------------
    КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

    Стаття 20.

    Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

    Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
    ...
    -----------
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.02.16 | andriy

      Я так і думав. Кучма не знає, який у його країни прапор. (-)

  • 2002.02.16 | Максим’як

    Re:Жовтий і синій


    На картині Ілька Ріпина «Козаки пишуть листа турецькому султану» на передньому плані є згорнутий козацький прапор синього-жовтого кольору. Консультантом картини, яку з надзвичайною історичною точністю писав Ілько Ріпин 25 років, був відомий історик Іван Яворницький.

    Звичайно, що із знищенням козацтва російським царизмом пропало і багато клейдонів. Але загальноприйнято було вважати, що з давніх давен колір стягів був жовто-синій.

    В давні часи очевидною проблемою було отримання стійких світлосиніх кольорів з природніх фарбників. Тому проблематично вважати, що початковим символом був блакитний, голубий колір, або його відтінок, тобто світло-сині тони.

    Як я вважаю, за логікою, арійці принесли ці стягові фарби із Пенджабу, де в основі були рослинні фарбники. З поверненням в Причорномор’я їх прийшлося замінювати на фарбники мінерального походження. Тому появилися і розходження, які утримувалися віками залежно від способу отримання фарб.

    Знову ж, за логікою, арійці повинні були в основу своїх символів покласти колір землі (жовтого степу) та колір води. Земля-вода, зрозуміло, що вода знизу. Степ та вода основа їх життя. Про небо, мабуть, мови не було. До 90-х років приймалося бездоказово, що колір українського прапора є жовто-блакитним.

    В нинішній Конституції ці поняття не прослідковуються, а в основу покладений пшеничний лан під мирним небом. Принаймі мені приходилося чути неоднарозово цю версію, хоч справді не пригадую, які саме аргументи ставилися при заміні кольорів місцями.

    P.S.
    Звичайно, що Кучма запам’ятав, щось з партійної школи чи з шкільної програми.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.02.17 | zinc

      Re:Жовтий і синій

      на цю тему мені пригадується, що в часи УНР (республіки, а не руху) прапор називали все-таки блакитно-жовтим (мабуть звідти "борці з петлюрівщіною і націоналізмом" взяли це). І було тоді ще багато дуже принципових і палких суперечок який же прапор "істинний" -- жовто-блакитний чи блакитно-жовтий. На мою особисту думку -- жовто-блакитний приємніший на слух, а блакитно-жовтий на вид.
    • 2002.02.17 | IApple

      Про блакитний

      Не знаю на рахунок жовтого. Але блакитний (небесний) колір з давнини вважався кольором святості. Якщо цей колір має символізувати небо, то відповідно мав би бути блакитний, якщо воду - то можливо й синій.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".