МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УКРОП: Литвин-плагіатор стане почесним доктором.

02/25/2002 | НеДохтор
http://www.ukrop.com/bulo.html?d=25.02.2002

--------------
12:10 ЛИТВИН-ПЛАГІАТОР СТАНЕ ПОЧЕСНИМ ДОКТОРОМ

Як стало відомо УКРОПу, цього тижня, Львівський політехнічний університет, попри скандал з плагіатом, вручить "відомому українському історику" Володимиру Литвину почесний докторат.

UKROP.com
--------------

Відповіді

  • 2002.02.25 | Чучхе

    Це трохи перегукується з

    моїм дописом http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1014624917&first=1014638933&last=1014593408

    може заборонити чільним держслужбовцям взагалі захищати дисертації? Бо то є профанація всієї української науки.
    правда, все рівно вони знайдуть якийсь вихід.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.02.25 | Englishman

      Здається, "почесний докторат"

      взагалі не вимагає захисту дисертаці?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.02.25 | Чучхе

        Як іноді і докторат звичайний

        ...можна також отримати докторьске звання за сукупністю праць...

        Englishman писав(ла):
        > Здається, "почесний докторат" взагалі не вимагає захисту дисертаці?

        Так, у випадку з Литвином не вимагає. В тому дописі, про який я говорив - вимагає. Щодо почесного доктората, то він взагалі-то не дуже котується, оскільки переважно його отримує усіляке шобло далеке від науки.

        Цікаво, що я нещодавно зустрічався з одними титулованими московськими сходознавцями і розпитував як з цією справою в Росії (причиною розмови було присвоєння товаришу Кім Чен Іру почесного доктора монгольського Університету імени Чингіз-хана). Вони казали, що в РФ всі академічні заклади робили непоганий бізнес, присвоюючи звання почесних докторів всим, хто їм заплатить, і лише десь роки два тому їх Президія АН прийняла рішення, що всі почесні доктори мають присвоюватися лише за її згодою. І кількість цих докторів упала десь на порядок. Тре щось таке зробити й нам.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.02.25 | Shooter

          Re: Як іноді і докторат звичайний

          Чучхе писав(ла):
          > Президія АН прийняла рішення, що всі почесні доктори мають присвоюватися лише за її згодою. І кількість цих докторів упала десь на порядок. Тре щось таке зробити й нам.

          То є неможливе. Оскільки університети, так би мовити, екстериторіальні. І якщо при певному унівнерситеті є Вчена рада, котра має право присвоювати вчені звання, то НАНУ їй не указ.

          Крім того, доктор (кандидат) наук без захисту дисертації і doctor honoris causa - то дещо відмінні речі. Для першого таки потрібно
          мати ряд публікацій і визнання колег, для другого це непотрібне.

          A doctor honoris causa для політиків - типово взагалі. Інша річ, що академічні інституції (університет - теж академічна інституція) мала би 20 разів подумати перед тим, як комусь то присвоювати. Яскраві приклади, коли університам би мало бути стидно за своїх "докторів" - Кучма в Київській політехниці, Мечяр (словацький аналог Кучми) - в одному зі словацьких університетів, тепер Литвин он - в львівській Політехниці. Цікаво, чим "заплатять" Політехниці за "докторат" Литвина?

          Був би я студентом - таку би обструкцію Литвину влаштував...не знаю, чи справа би дійшла до гнилих помідорів, але свисту і улюлюкання би було достатньо.

          IMHO, повідомляю "розцінки": канд.діссер в інфізі коштує "одного півня" (штуку баків, себто :): ), тех наук - 2-3 "півні", фіз-мат наук - 2-4 "півні", економіка - 3-5 "півнів".

          От так і живем...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.02.25 | Чучхе

            Re: Як іноді і докторат звичайний


            > То є неможливе. Оскільки університети, так би мовити, екстериторіальні. І якщо при певному унівнерситеті є Вчена рада, котра має право присвоювати вчені звання, то НАНУ їй не указ.

            Звичайно, за всим прослідкувати не можна, але хоча б за академічними закладами! Чи державними університетами. Звичайно усілякі квазіструктури наприклад Академія оригінальних ідей може присвоювати звання скільки завгодно - вони нікому не потрібні, бо ці заклади НЕ СТЕЖАТЬ ЗА СВОЇМ АВТОРИТЕТОМ. Бути їхнім "академіком" то так само авторитетно, як наприклад бути почесним громадянином Жмеринки. А державні ще й провідні заклади освіти просто зобов"язані розбиратися, кому вони що вручають. Для прикладу маю сказати, що в Київському університеті 1997-го року не зміг отримати honoris causa шеф ще не збанкрутувалої фірми "Деу" Кім (забув як далі) - і то після підписання договору з автозазом. Тобто прецеденти відмови є.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.02.25 | Shooter

              Re: Як іноді і докторат звичайний

              Чучхе писав(ла):
              >
              > > То є неможливе. Оскільки університети, так би мовити, екстериторіальні. І якщо при певному унівнерситеті є Вчена рада, котра має право присвоювати вчені звання, то НАНУ їй не указ.
              >
              > Звичайно, за всим прослідкувати не можна, але хоча б за академічними закладами! Чи державними університетами.

              Я повністю погоджуюсь з Вами принципово, проте НАНУ і університети - це дві окремі інституції. Крім того, в питаннях присвоєння вчених звань Вчені ради - незалежно, чи при НАНУ, чи при ВУЗах, не є підзвітні нікому.

              Тобто заставити будь-яку Вчену раду будь-якому зовнішньому органу - неможливо. Інша річ, що у самих члені Вченої ради повинно бути достатньо ґонору і тверезого ґлузду не ганьбити ім'я своєї інституції.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.02.25 | Чучхе

                Так, головне не перегнути палицю

                Бо свобода і самоуправління наукових чи навчальних закладів (я грубо так скажу) це на тільки можливість відмовити в присвоенні (почесного) доктора Литвину, це також і можливість присвоїти якогось доктора Тимошенко!))))))
  • 2002.02.25 | Rost

    Соромно за alma mater... (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".