МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Агітаційне ноу-хау адмін-ресурсу

02/27/2002 | Майдан-ІНФОРМ
На харківських телеканалах опробовується нова технологія передвиборчого окозамилювання.

"Я виступаю перед вами не як кандидат у депутати Верховної Ради по виборчому округу номер АВС, розташованому в таких-то районах, від прокучмівської партії чи блоку "За-аль-каЄду". Мене запросили в цю студію,... а ви, ведуча, це не забудьте повторити потім ще раз, а також завтра, коли я тут знов буду,.. не для передвиборчої агітації, а для обговорення нагальних проблем міста, які цікаві вашим глядачам. Тепер про проблеми міста. Як вважає блок "За-аль-каЄду" якість доріг...."

Жодного з опозиційних депутатів не помічено в виступах "не як кандидата".

Харків - місто винахідників. Короткий зміст попередніх винаходів.

1. Численні бігборди "За-аль-каЄду", що не влазять у ніяки фонди перевиборчого фінансування, то, нагадуємо, не агітація, а результати конкурсу дитячої творчості.

2. Зустріч Н.Вітренко з виборцями у кіно-концертному залі "Україна" не є політичним зібранням, бо згідно губернатора Є.Кушнарьова, той зал не пристосований для політичних зібраннь (за участю Ю.Тимошенко). То був вечір сатири та гумору із видатною зіркою жанру Н.Вітренко.

Чи є пройом проти такого лому? Хіба плакати "За-аль-каЄду" справді не нагадують дитячі каракулі? А Н.Вітренко - гумориста-сатирика? І як вирізнити чи виступає владоможець у ефірі у якості кандидата чи як хто?

Майдан приймає рацпропозиції з методів протидії таким нау-хавам (воно ж - "з"їсти все і зараз!").

Відповіді

  • 2002.02.27 | Andriyko

    Все залежить від доктрини

    А саме - від тлумачення терміну "передвиборча агітація", яке, до речі, відсутнє в самому Законі "Про вибори народних депутатів України". На мою думку, нею слід вважати, розповсюдження в будь-який спосіб будь-якої інформації, а також вчинення інших дій, спрямованих на спонукання особи, яка має право голосу, сприяти реалізації права бути обраним до представницьких органів влади інших осіб шляхом голосування за цих осіб під час виборів. В принципі, варто було б поміркувати над додатковими критеріями щодо розповсюдження інформації. Наприклад, до передвиборчої агітації слід було б віднести також і згадування про політичну партію (блок політичних партій) чи окремого кандидата стосовно подій та явищ, що не є безпомередньо пов'язаними з виборчим процесом та, стосовно, окремих кандидатів, з їх професійною, викладацькою або творчою діяльністю.

    Але, повторюся, жодного з цих критеріїв Закон не встановлює. Тому в даному випадку все дійсно залежить від комплексного доктринального тлумачення положень Конституції та Закону. В принципі, можна було б помізкувати, але яка гарантія, що наші позиції будуть сприйняті ЦВК та судами. Тим більше, що більшість порушень правил передвиборчої агітації, крім хіба що використання коштів поза виборчим фондом та безкоштовного надання товарів і послуг, не тягнуть за собою скасування реєстрації кандидатів у депутати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".