МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

vm: Майбутнє "Нашої України"

03/03/2002 | НеДохтор
Із сайту "Виборча майстерня"
http://vm.org.ua/features/109/

------------------------
МАЙБУТНЄ “НАШОЇ УКРАЇНИ”

Костянтин Єлішевич 02 Березня 2002, 15:57

Блок Віктора Ющенка “Наша Україна” невпинно нарощує передвиборчий рейтинг, але аналітики розділилися щодо майбутнього цього альянсу. Дехто вважає, що після виборів цей блок розпадеться, в той час як решта заперечує і стверджує, що найважчий період у становленні блоку вже позаду.


“Можливо, дехто й перейде до лав “За ЄдУ!”, однак в цілому ця команда збережеться як єдине ціле, тому що в неї є стратегічна мета – обрання Віктора Ющенка президентом в 2004 році”, - говорить експерт фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна.

З нею солідаризується і старший консультант PR-фірми Romyr Consultants Corporation Степан Бандера. “Головна причина їх об”єднання – це Ющенко. Вперше в Україні з”явився політик, якому вірять. Окремі переходи до інших фракцій не виключені, але в цілому розпаду не станеться принаймні до 2004 року”, - стверджує він.

За останніми даними, які 1 березня оприлюднили Український інститут соціальних досліджень і центр “Соціальний моніторинг”, рейтинг блоку “Наша Україна” зріс до 25 %. Це означає, що принаймні перші 60 номерів у списку “НУ” гарантували собі парламентське майбуття.

В виборчому списку “НУ” з першої шестидесятки 51 особа представляє п”ять фундаторів коаліції. Ця п”ятірка – команда самого Ющенка, два Рухи під керівництвом Удовенка і Костенка, “Реформи і порядок” Пинзеника та “Солідарність” Порошенка.

Єдина група, яку Ющенко сформував особисто і несе за неї повну відповідальність – це ті безпартійні з його власної квоти, включені до списку “Нашої України”. З перших шестидесяти їх налічується 24 або 40 % прохідної частини.

Люди Ющенка – це переважно підприємці, раніше в політиці не засвічені. “Я не боюся того, що у списку “Нашої України” щедро представлений український бізнес. Середній бізнес. Переконаний, якщо ці люди створюють робочі місця в Україні, то вони працюють на Україну”, - каже лідер блоку.

Опоненти закидають, що Ющенко просто отримав фінансове підґрунтя в обмін на проходження “спонсорів” до парламенту.

Директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін в інтерв”ю інтернет-газеті Форум характеризує “Нашу Україну” як “тимчасове збіговисько тих, хто хоче прорватися до парламенту, щоб захистити свою кар”єру чи фінансові інтереси”.

Але представники “НУ” посилаються на стратегічніші плани. Олександр Слободян, сьомий номер “нашого” списку та колишній голова АТ “Оболонь”, найбільшого виробника пива у країні, каже, що “багато хто пов”язує розквіт свого бізнесу саме з приходом до влади Ющенка і його команди. Люди вже зрозуміли, що значить працювати нормально. Тепер вони хочуть це повернути”.

Аналітики вважають, що передусім ідеологічна близькість утримуватиме Рухи і ПРП в блоці Ющенка і надалі. Але на заваді створенню єдиної політичної сили може стати присутність в “НУ” лівоцентристської “Солідарності”, тому що ідеологічні розбіжності учасників блоку носять суттєвий характер.

“Говорити, що одразу після виборів на основі “Нашої України” буде утворено єдину партію, мабуть, недоцільно. Формування такої політичної сили потрібно розглядати в контексті об”єднання, в першу чергу, двох Рухів”, - вважає Юрій Костенко, який в списку “НУ” іде четвертим.

Кость Бондаренко, експерт бюро політичного консалтингу “Пента”, вважає, що суперечності між учасниками блоку існували з самого початку і це може спровокувати розпад.

“Поєднання непоєднуваного відбулося саме заради проходження до парламенту. А вже у Верховній Раді “Наша Україна” може поділитися на дві або три фракції, в одній з яких будуть переважно політики, а в іншій – бізнесмени”, - вважає Бондаренко.

Але Олександр Вишняк, експерт з соціологічної фірми Ukrainian Sociology Service, налаштований оптимістичніше. “Високі шанси Ющенка як одного з кандидатів у президенти будуть об”єднувати навколо нього досить велику фракцію”, в якій, втім, буде “не більше 100 штиків”, - вважає він.

Політичний координатор блоку “НУ” Роман Безсмертний висловив переконаність, що блок зможе утримати свої позиції, додавши: “Ми стільки горбатилися не для того, щоб все це розлетілося”.

------------------------


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".