МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Телекритика": Новий проект на "1+1" -- "Остання барикада" (!)

03/04/2002 | Лариса
Нічого собі!

Доній пішов угору :-)

Тепер для того, щоб потрапити в "ОБ", народ вишиковуватиметься в черги аж до Верховної Ради.

Студія “1+1” запрошує на барикади. “Проти бездумності”?


Як вже повідомляла “Телекритика”, на каналі “1+1” з 12 березня стартує проект нічного мовлення “Остання баррикада”. В його ефірі, за повідомленням авторів, глядачі будуть мати змогу спостерігати рефлексії тих, хто удостоївся стати членом однойменного інтелектуального клубу або ж називатися “нестандартно, несподівано мислячими, цікавими людьми”. Автори проекту кажуть, що вони відчули необхідність та готовність до нічної розмови, на зразок тієї, яка практикувалася “на кухні за пляшкою вина”. Особливо, коли мова йде про людей, “які зробили відкриття в галузі людської думки”.

Схоже, канал “1+1” збирається стати таким інтелектуальним притулком для тих, хто знудьгувався за розмовами, що не мають ніякого відношення ні до політики взагалі, ні до виборів зокрема. Говорити аполітично та про вічне, очевидно, сьогодні можна лише на барикадах. Автори проекту обіцяють утримуватися від передвиборних висловлювань.

До речі, один з членів інтелектуального клубу -Олесь Доній - є керівником закладу громадського харчування з тією ж назвою “Остання баррикада”. Канал “1+1” запозичує назву та концепцію Донія: “протест проти стереотипів стосовно української нації”. Але, в той же час, виключає надмірну категоричність щодо мовного питання ( в “Останній барикаді” Донія офіційно є більш бажаною до вживання українська мова, хоча насправді виявляється, що офіціанти часто-густо розмовляють із клієнтами “з київським акцентом російської мови”). “1+1” дасть можливість висловитися клубним інтелектуалам тією мовою, якою вони забажають, але, звісно, зрозумілою багатьом.

Програма матиме своїх постійних учасників або членів клубу. Не відомо, правда, за яким принципом присвоюватиметься членство в клубі. Автори запевняють, що зібрали неординарно мислячих особистостей як добре відомих глядачеві, так і зовсім незнайомих. Сподіваємося, що членство в інтелектуальному клубі “Остання барикада” не матиме нічого спільного із масонською ложею тільки тому, що остання сповідує принцим закритості, а члени клубу відкрито в ефірі загальнонаціонального каналу роздумуватимуть над культорологічними проблемами, розбавляючи все це відеоартом. До речі, в плані мистецтва автори проекту мають намір співробітничати із Маратом Гельманом, який зазвичай представляється саме галеристом та колекціонером живопису, а зовсім не політтехнологом.

Але, звісно, що автори проекту заперечують схожість свого проекту із програмами подібного штибу, які виходять на російському ТБ. Втім, дійсно, створити щось абсолютно нове важко, а врешті-решт – справа не в форматі... Все ж автори говорять, що не погано було б скористатися досвідом двох російських ведучих – Дмитра Діброва та Дмитра Гордона.. До того ж, є багато чого цікавого в їх задумках та образах, що могло б стати в нагоді. Наприклад, епатаж Дмитра Гордона, який попивав спиртне разом із своїми гостями-співбесідниками або ж “возлегал” в рекламному ролику своєї програми, та суб”єктивний підбір тем від Дмитра Діброва, який запрошував-запрошував до розмови своїх улюблених музикантів, а потім взяв і заспівав сам, таким чином розкриваючи свою потаємну мрію підліткових часів.

Пошуком давно відомих істин з учасниками інтелектуального клубу “Остання барикада” будуть займатися ведучі проекту - Михайло Бриних та Марина Баранівська. Що ж, будемо сподіватися, цьому проекту пощастить більше, ніж, наприклад, пам’ятнму “Опівночі”, який на тому ж каналі протримався недовго. Тоді нічна розмовна програма виявилася для каналу обтяжливою – треба гадати, з різних причин, і не тільки рейтингових.Можливо, зараз подібний проект відповість на запити не тільки “просунутої” аудиторії, яка у каналу була і два-три роки тому, а і на запити та інтереси менеджменту та власників каналу, які зазнають зараз впливу “гуманітарних” телевізійних та суспільних тенденцій.

Ольга Гасюк

Коментарі учасників майьутнього проекту:

Юрій Онух, директор Центру Сучасного мистецтва, незалежний куратор:

-В Україні зараз немає телевізійних проектів, в яких хотіли б говорити про найвищий рівень розвитку людини, про духовність та інші серйозні речі. Телебаченню бракує стимулів для продукування інтелектуальних дискусії, існує стереотипне уявлення про філософів-ведучих, як про “голови, що говорять”. ”Остання барикада“ на “1+1” для мене цікава як особиста спроба участі у телевізійному ток-шоу нового формату. Я впевнений, що інтелектуальну дискусію можна адекватно перенести в формат телебачення.

Олесь Доній, голова ТОВ «Остання барикада»:

- Проект “Остання барикада”, який започатковується на каналі “1+1”, незвичний, розрахований на злам найхарактерніших “шароварних” стереотипів стосовно нашої нації. Ще з часів СРСР українців уявляли як хитрих, простакуватих людей, які полюбляють випити горілки, заїсти її сальцем та завжди не проти когось обдурити. «Остання барикада» розрахована на те, щоб показати – в Україні багато людей інтелектуальних, глибоко мислячих. Ми прагнемо показати мислячій нації її мислячих представників.

Олександр Івашина, культуролог, викладач Києво-Могилянської Академії:

- Як на мене, новий проект каналу “1+1” – це спроба створити на українському ТБ розумну публіцистичність, іронічну і цікаву. До того ж, розмову можна підтримати мімікою, жестами…У Франції, наприклад, подібних телевізійних програм сотні, а у нас немає жодної. Не потрібно заганяти гостру публічну дискусію в сухі, нецікаві рамки, маємо про серйозне говорити іронічно.

Ольга Гасюк


http://www.telekritika.kiev.ua/comments/?id=1970


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".