МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Commerzbank передрікає фрагментованість нового парламенту Україн

03/13/2002 | Максим’як
Експерти "Комерцбанку" вважають, що доля нинішнього прем'єра вирішена, а новим буде наступник Кучми на посаді Президента
13.3.2002 6:12 за Києвом "BBC"

Звіт "Комерцбанку" вказує на те, що парламентські вибори 31 березня матимуть наслідки, що сягатимуть далі власне створення нової Верховної Ради, нового уряду та призначення нового прем'єра. Автори звіту висловлюють припущення, що новий уряд становитиме коаліцію між право-центристськими силами, що підтримують президента Кучму та комуністичною партією.

Перший варіант подій, який розглядає "Комерцбанк", -- такий, за яким колишній прем'єр Віктор Ющенко повернеться до влади, скориставшись з потужної підтримки, яку він зараз має. Другий варіант -- такий, за яким прем'єр-міністром стане представник про-президентських сил за підтримки комуністів, наприклад перший віце-прем'єр Дубина чи колишній міністр економіки Тигипко.

"Комерцбанк" очікує, що Верховна Рада залишатиметься фрагментованою. Необхідний мінімум у 4% напевно набере 5 чи 6 партій, хоча очевидними фаворитами є блок Ющенка "Наша Україна" та Комуністична партія.
"Комерцбанк" проводить паралель між виборами в Україні 2002-го року і 1999-го року у Росії і пише у звіті, що вибір паном Кучмою наступного прем'єр-міністра буде зумовлений такими самими міркуваннями, які мав президент Єльцин, коли призначав Владіміра Путіна прем'єр-міністром -- а саме, чи зможе ця людина, ставши наступним президентом, забезпечити імунітет від покарання президентові поперередньому.
"Комерцбанк" підкреслює, що саме міркування про особисту безпеку та безпеку його родини стануть ключовими для президента Кучми і домінуватимуть у його політичному курсі. Так саме як і у Росії, пише "Комерцбанк", український президент номінує прем'єр-міністра і потребує для затвердження абсолютної більшості у парламенті.
Проте, на відміну від Росії, президент Кучма НЕ МАЄ права розпустити парламент у разі, коли той проголосує за вотум недовіри до уряду. Навпаки, він має послати у відставку уряд. Саме це і є головною причиною того, що президентові Кучмі необхідно забезпечити функціональну парламентську більшість, яка б підтримала підходящого наступника на посаді глави держави.

Говорячи про два основні сценарії, за якими, як передбачає Комерцбанк, можуть розвиватись події в Україні, автори звіту пишуть, що повернення до влади колишнього прем'єр-міністра може розглядатись як позитивне з точки зору західних інвесторів. Експерти "Комерцбанку" пишуть, що підтримка Міжнародного валютного фонду, яка була поновлена під час прем'єрства Віктора Ющенка, його сильні особисті зв'язки з Заходом та його зусилля обмежити вплив олігархів на економіку західні бізнесові кола розглядають як позитивні риси послужного списку.
Щодо другого варіанту розвитку подій -- коли до влади прийде альянс право-центристів, які підтримують Кучму, та комуністів, "Комерцбанк" розглядає як потенційних кандидатів на пост голови нового уряду, а в майбутньому можливо і президента, Олега Дубину або Сергія Тигипка. Водночас, експерти наголошують, що важко давати якісь точні прогнози ХТО саме з двох політиків має кращі шанси на премє'рство. Вони лише зазначають, що обидва мають гарні стосунки з Росією і це, на думку "Комерцбанку" вплине на хід приватизації та на структурну реформу економіки.

У цілому, у своєму звіті експерти "Комерцбанку" доходять висновку, що вибори 31 березня створять передумови для вибору наступника для президента Кучми, коли його термін витече у жовтні 2004 року. Про конкретні результати на думку фахівців говорити важко, беручи до уваги складність виборчого законодавства України, з точністю можна говорити лише про те, що наступний парламент буде не менш фрагментованим від чинного.

Відповіді

  • 2002.03.13 | Augusto

    А персональні гороскопи він теж дає?

    Насіння на майонезні слоїки продає? Я чесно, перший раз бачу банк, що займається пророцтвом! Може ще що взнаю раптом?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.13 | Максим’як

      Re: Вони на це багато грошей тратять.

      То схоже тільки коротке резюме, а сам звіт має з 1000 сторінок. Після Райфайзенбанк, схоже "Комерцбанк" (давно він вже в Україні) хоче розширити свою діяльність.

      За комуністів вони мають схоже колишнього комуніста і нині соціаліста Мороза і йому близькі партії. Фактично, в нас крім "НУ" всі ліві на виборах.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.03.13 | Serhiy Hrysch

        Аналісти Комерцбанку начиталися Дзеркала Тижня.

        І це їх дуже розчулило. Тільки немає там таких прогонозів, як "президент облисіє", "у собаки Пустовойтенка народяться щенята"...
  • 2002.03.13 | Rost

    пане Максим"як, дайте лінк, будь ласка (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.03.13 | Andrij

    JP Morgan: Результати виборів в Україні будуть сприятливими

    JP Morgan: Результати виборів в Україні будуть сприятливими для єврооблігацій


    Результати парламентських виборів в Україні, незважаючи на участь у них 33 політичних партій і блоків, будуть сприятливими (мarket-frіendly) для ринку єврооблігацій. Такий прогноз дав один з найбільший у світі інвестиційних банків JP Morgan у своєму огляді ринків, що розвиваються, від 7 березня, передає Інтерфакс-Україна.


    Експерти банку зазначають, що ліві не можуть знайти спільну думку, а лідер опитувань політичний блок "Наша Україна" екс-прем'єра Віктора Ющенка близький до тих партій, які підтримують Президента України Леоніда Кучму. Як ідеться у звіті, Ющенко критикує не Президента, а уряд під керівництвом Анатолія Кінаха. При цьому Кучма не захищає прем'єра.

    JP Morgan також вважає, що комуністи не зможуть створити в парламенті коаліцію з лівими партіями, багато хто з яких більше сперечаються один з одним, ніж Ющенко і пропрезидентські партії.



    З позитивними результатами виборів Україна має гарні шанси поліпшити свою кредитоспроможність, виходячи зі своєї непоганої позиції. Зокрема, JP Morgan зазначає 15%-е зростання економіки країни за останні 2 роки, розсудливу фіскальну політику, подорожчання гривні і реструктуризацію боргу України перед Паризьким клубом кредиторів.

    Банк підкреслює, що в найближчі кілька років платежі України щодо держборгу, розмір якого з 1999 року скоротився з 54% до 23% ВВП, будуть низькими і послідовними.



    JP Morgan прогнозує поліпшення відносин України з МВФ після парламентських виборів 31 березня. На думку експертів банку, Києву вдасться провести зміни, щоб запобігти зростанню заборгованості перед експортерами з відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), і зробити часткове зарахування вже накопиченого боргу в розмірі 2,1 млрд грн.

    У звіті також підкреслюється, що МВФ вказує Україні на слабку банківську систему, відставання в темпах приватизації, що у 2001 році принесла лише третину запланованих коштів, і погану структуру податкових платежів в аграрному секторі, де компанії не платять податки, але вимагають відшкодування ПДВ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".