МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма мимоволі підтверджує, що більшість формуватиме з комуніста

03/21/2002 | Максим’як
Кучма мимоволі підтверджує, що більшість формуватиме з комуністами.

Заява Кучми про те, що парламент повинен зайнятися передусім реприватизацією, на перший погляд виглядає черговою дурницею з уст Кучми, або надто популістським висловлюванням.

Важко собі уявити, яке відношення має до приватизовних підприємств парламент і на які аргументи, зрозумілі світові, може спертися новий закон реприватизації.

Але воно так і є, бо ця дурниця промовлена з очевидною метою створити грунт для зближення в новому парламенті лівих та провладних партій. Очевидно, що популістська заява Кучми в стилі Вітренко чи Симоненка, не несе жодних за собою наслідків в майбутньому для власників обленерго, але схоже, що нею Кучма мимоволі озвучив частину плану по створенню більшості в парламенті за участю з комуністами та есдеками.

Варто пригадати і слова Литвина сказані ним невдовзі після приїзду з Москви, що він готовий в парламенті, хоч із чортом об’єднуватися, а потім уточнив, навіть, що тим чортом можуть бути і комуністи.

Тепер можна зрозуміти спокій Кучми, що вже так довго триває – план був розроблений Путіним значно раніше і Литвина, коли він був у Москві, очевидно ознайомили із всіма деталями і видали інструкції, аж до вчорашнього висловлювання Кучми про реприватизацію.

До приїзду Путіна в Україну, мабуть, цей задум зберігався в дуже вузькому колі осіб, але тепер настав час його втілення. Проте, заледве ми можемо почути більш детально щось до виборів. У створенні в парламенті такої більшості не має нічого дивного – адже Путін в Росії пішов саме таким шляхом при формуванні більшості в Думі, відкинувши правих, та об’єднавшись з комуністами.

Єдиний шлях якось перешкодити цим намірам, це максимально його довести до виборців через всі можливі ЗМІ про загрозу посилення олігархічно-комуністичного режиму в країні і якщо, навіть не вдасться якось перешкодити створенню такої більшості в парламенті, то вже точно такою інформаційною кампанією можна підірвати і так не дуже стійкі “симпатії” виборців до есдеків, едунів та інших кучмістсько-путінських партій.

Відповіді

  • 2002.03.21 | Адвокат ...

    А що тому рудому тарганові робити...

    Бо,
    1). Він сам "плоть от плоті, кровь от крові" комуняка.
    2). Він не має реальної підтримки ані в суспільстві, ані серед оліґ(арх/офрен)ів.
    3). Оліґ(арх/офрен)и не мають ( і не мали ) інших ідей, окрім красти, красти, і ще раз -- красти. Тож,-- не мають підтримки "піплу", що теж не є проти вкасти, але ку-чмо-ноїди не дають.

    Далі можна продовжувати ще доволі довго. :):

    Однак, як я вже писав раніш, гра йде "в усілєніє масті". Себто, Ющ, хоч і отримає більшість, та не візьме гору. Отже, треба ще когось, хто завершить чисельну перевагу. "Заїди", аби не втратити формальну близькість до влади, ладні злягти сь хоч з Ющем, хоч з комуняками... Хоча з Ющем -- приємніше. :):

    З іншого боку, йде шалений спротив щодо Б'ЮТі. Не дай Бог, щоб леді Ю. "підсилила Ющеву масть". :):
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.21 | Максим’як

      Re: Комуністи + заєдісти – це той варіант, привезений Путіним.


      Справа складніша в Україні, ніж видається на перший погляд. Я думаю, що Ющенко і його команда повинна відкрито оголосити всьому народу про існуючий план збереження в країні комуністично-олігархічної влади.
      Мабуть Кучма вагався, бо пропозиція на такий варіант від Путіна поступила очевидно ще раніше, може ще коли їздив Литвин в Москву.

      Тому був на Кучму такий шалений тиск з боку Жира-Мельниченка, преси про торгівлю зброєю, бойківських заяв та “ПІАР”. Ось, тільки Кучма згоджується, як знову наступає заттишшя в нападках на нього. Кучма конкретно є маніпульований.

      Стосовно проходження БЮТ, то як їх не знімуть зовсім, то можна спевнено сказати, що вони пройдуть. Ющенко має варіант, якщо сам візьме 150 мандатів.

      Але крім його 150 мандатів потрібно щоб ще й вибори не були сфальсифіковані. Потрібно, щоб масть, як Ви кажете, лягла природнім чином, без шулєрства.
  • 2002.03.21 | Максим’як

    Re: Вже маємо й відгук Європарламенту на бзд.. Кучми

    10:03 21 березня 2002 | Кучма має проводити реприватизацію лише в правових рамках, вважає депутат Європарламенту Белебет


    Повернення приватизованих об"єктів у державну власність не суперечить нормам демократичного суспільства, але при цьому треба дотримуватися правових рамок. Так заяву українського президента Леоніда Кучми про можливу реприватизацію прокоментувала депутат Європарламенту Ева Белебет.

    Європарламентарій Ева Белебет заявила, що в демократичному суспільстві в принципі можливий варіант, коли вже приватизовані об"єкти повертаються у власність держави. Депутат з Австрії сказала, що її країна вже мала таку практику після Другої світової війни, коли ряд приватних підприємств і секторів стали державними, передає “Німецька хвиля”.

    Однак Белебет наголосила, що для реприватизації необхідна перш за все політична воля і законодавчі рамки. На її думку, ті самі вимоги мають існувати і для приватизації. Австрійський депутат зазначила, що в країнах з перехідною економікою мають знати, що вони отримають від приватизації того чи іншого об"єкту. Белебет наголосила, що приватизація здійснюється гірше в тих країнах, де хочуть побачити результати якнайшвидше і не звертають уваги на правові рамки.

    ForUm
  • 2002.03.21 | Shooter

    ?

    Максим’як писав(ла):
    > Заява Кучми про те, що парламент повинен зайнятися передусім реприватизацією, на перший погляд виглядає черговою дурницею з уст Кучми, або надто популістським висловлюванням.

    Ні. Це виглядає
    а) новим дєрібаном - відповідно, відлучення "зарвавшіхся" від дійних корівок
    б) висмоктанням останніх соків з живих підприємств "приватними особами", а пізніше перекладення відповідальності і клопотів на плечі всіх платників податків.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".