МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В.Ющенко зустрівся з іноземними журналістами

03/29/2002 | Максим’як
28.03.2002 // 18:29


Джерело: прес-служба "Нашої України"


Про формування більшості

Формувати парламентську більшість має політична сила, яка на виборах набирає найбільшу кількість голосів. Це єдина правильна формула формування більшості. Вибори для того і проводяться, аби визначити найсильнішого й надати йому це право.
А розмови про те, що блок “За єду” з його низьким рейтингом за будь-якої “погоди” створить більшість, віддаляють нас від демократії. “Наша Україна” буде фаворитом виборів і матиме найбільшу підтримку виборців у день голосування. У мажоритарних округах все залежить від двох речей: чесності та прозорості виборів. Якщо вдасться переламати той адміністративний тиск, який працює проти кандидатів-мажоритарників від “Нашої України”, результати будуть оптимістичними.

Про конфігурацію майбутнього парламенту

Я проводжу певну ревізію поглядів щодо своєї команди та політичних партнерів. Сьогодні мені боляче, що сильні політики, які раніше представляли демократичні сили, тепер перебувають у таборі політичних сил, котрі стоять на реакційних позиціях щодо демократії. У мене немає дефіциту команди. У моєму списку можна побачити добрий десяток міністрів та відомих людей, яких добре знає міжнародне співтовариство. Мене турбує питання конфігурації сил у майбутньому парламенті. Сьогодні 5 - 8 політичних сил перебувають на межі прохідного бар’єру, від них значною мірою залежить майбутня конфігурація парламенту. Це питання буде вирішене тільки після 31 березня.
Я дуже хочу, щоб після парламентських виборів Україна мала стабільний уряд, який би працював кілька років і проводив курс економічних реформ. Проблема формування професійного уряду також залежить від конфігурації політичних сил у парламенті.

Про наслідки можливої фальсифікації виборів

Усе залежить від рівня й масштабів порушень виборчого законодавства в день голосування.
Якщо підтвердяться факти масовості та високий рівень фальсифікації результатів виборів, можна очікувати, що в частині округів вибори будуть визнані недійсними. У такому разі буде оголошено повторні вибори. Здебільшого, це стосуватиметься мажоритарних округів, де працює адмінресурс, і можливість фальсифікації імовірніша.
“Наша Україна” з метою запобігання фальсифікації на виборах підготувала кожному спостерігачеві пакет юридичних документів і відеокамеру. Ці засоби допомагатимуть стежити за процесом виборів та фіксувати порушення.

Про ЗМІ у виборчому процесі

Не секрет, що всі центральні канали перебувають у власності олігархів. І якщо певною інформацією спекулювати щоденно, то у виборців може скластися негативне враження про ті чи інші політичні сили.
Брак здорової конкуренції у ЗМІ, монополізація їх групою людей призвели до того, що в Україні були створені віртуальні політичні сили, і виборцям навіюється думка про роль цих сил у політичному житті. Це - негатив для здорових демократичних сил на виборах.
На кожній зустрічі просять коментувати фільм про піар. Я його не бачив і не дивитимусь, бо для мене це марнування часу. З того, що мені відомо, я можу зробити висновок: цей фільм - ще одна сфальсифікована сторінка України, метастаз, який може проникати в душу виборця. Боляче, бо від цього страждає українська демократія.


Про надання Україні міжнародної фінансової допомоги

Українські проблеми мають розв’язуватися в Україні. За все має розраховуватися українська влада, політична система, український виборець.
Насамперед потрібне осмислення політичного та економічного курсу. Я дуже хотів, щоб Україна твердо стояла на ногах і несла відповідальність за обраний курс.
На початку 90-х років чимало міжнародних структур надавали Україні допомогу. Усі сподівалися, що за рахунок цих грошей можна побудувати ефективну економічну політику. Але це не вдалося, оскільки уряд, який представляв Україну в той чи інший період, не сповідував конкретної економічної філософії.
Україна має знайти власні сили аби розв’язувати свої проблеми.
Українська економіка має отримати зелене світло для своїх та іноземних інвесторів, аби вони вільно почувалися на ринку.
Наша держава потребує модернової політики, яка дасть змогу продемонструвати можливості України іноземним партнерам. У майбутньому Україні вдасться посилити свою роль на міжнародній арені.

Про роль влади у виборчій кампанії

Влада має зрозуміти, що вона не є суб’єктом виборів. Влада, суд і ЦВК - ті інститути, які мають відповідати за забезпечення рівних можливостей для всіх учасників виборчих перегонів. Українська ж влада пішла на вибори, і це викривлює прозорість та чесність виборів. Я не уявляв, що виконавча влада до такої міри втручатиметься у хід виборчої кампанії. Для мене це було відкриттям.

Про російські заяви щодо деяких політичних сил

Якби хтось прокоментував внутрішні виборчі процеси в Росії так, як Росія прокоментувала українські – я впевнений, що вона чи будь-яка інша країна, сприйняла б це як втручання у внутрішні справи держави.
У переддень виборів Росія висловлюється про те, хто з українських політичних сил їй миліший, а хто ні. Це, безумовно, втручання у внутрішні справи держави.
Чим менше українських козачків їздитимуть по різних країнах і проситимуть допомоги на вибори, тим буде краще. Такими речами займаються аутсайдери виборчої кампанії, котрим бракує внутрішньої підтримки й упевненості у своїх силах.
Я пишаюся тим, що в мене немає таких проблем з організацією виборчої кампанії блоку. “Нашу Україну” фінансово підтримують здорові, прогресивні економічні кола України.
Якщо міжнародна спільнота справді хоче допомогти Україні на виборах – то може сприяти проведенню чесних і прозорих виборів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".