МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

День Ч: ІНФОРМАЦІЯ З РЕГІОНІВ

03/31/2002 | технолог
Ну що,давайте починати повідомлення з місць про день, якого ми чекали практично півроку.

Мої враження:
- організація виборів не покращилась з минулих, натовпи, на одній з дільниць на вході стоїть здоровенна тітка, та запускає до дільниці викрикуючи вулиці, а натовп стоїть у коридорі.
- народ зашуганий, дезорієнтований, і навіть після голосування боїться признатись, за кого голосували. Як соціологи думають досягти достовірності екзит-полу?
Ну а так можу сказати, що як мінімум 5 голосів блок під нумером 10 вже має.

Відповіді

  • 2002.03.31 | Andrij

    Дякую за повідомлення

    Будь ласка, тримайте нас в курсі справ. Хай щастить Україні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.31 | технолог

      Давайте домовимось

      У цій гілці - тільки повідомлення про те, як йде голосування.
      Обговорення треба вести окремою гілкою.
    • 2002.03.31 | Est

      Голосування на Оболоні

      О 9:40 на дільниці повно людей. Черга на отримання бюлетеней 3-4 чоловіка. В кабінах голосують четверо. Іншим (10-15 чоловік) кабін не вистачає, голосують на столах. На них лежать великі листи (приблизно 80X130 см) з кандидатами від партій, фотографіями, програмами. Зверху лежить лист КПУ (бо перший номер), інші - під ним. Зрозуміло, ніхто їх не перевертає, шукаючи інші партії. Таких столів нарахував чотири. Спостерігачів багато, візуально чоловік 10-15. Люди, що голосують на столах, підказують один одному, за кого голосувати. Чув одних, радять за Ющенка. На виборах у Київську міську раду кандидатів біля 20 чоловік. Від БЮТи знову двоє. У райраду - 2 кандидати: один від "Єдності", теперішній депутат райради і якась подруга, що працює на його підприємстві. Це мене наштовхнуло на думку на наступних виборах балотуватися у райраду. На виході з дільниці стоїть подруга з блокнотом, може, проводить екситпол. Поруч три міліціонера, мабуть, щоб не люди не боялися правду казати, за кого голосували. Більшість голосуючих - пенсійного віку.
      2 - НУ, 1 - БЮТ.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.03.31 | Andrij

        Re: Голосування на Оболоні

        Чи помітили спостерігачів з відеокамерами та без?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.03.31 | Фідель

          Re: Голосування на Оболоні

          Так є спостерігачі з відеокамерами. 223 округ
          Юля +2
      • 2002.03.31 | helper

        Re: Голосування округ №219

        Людей дуже багато. За хвилину до дільниці заходить 12-18 чоловік. За бюлетенями черги по 5-7 чоловік. До кабіни в черзі до 10 чоловік. Спостерігачів бачив 5. Біля дільниці стоїть "мерс" з червоними номереми. Міліції чоловік 6. Повернутись нема де, кабіни 3. Люди всі гомонять, до голови комісії одне питання - чому мало кабін, та відповідає: "Взагалі потрібно було 2, а третю поставили - за власною ініціативою." В кабінках майже кожен знаходиться по 2-3 хв... Розмови " мабуть думали що менше людей прийде, а всім вже надоїло тому кожен намагається прийти й проголосувати". За Ющенка (та по одномандатному за Бондаренка)проголосують чимало, за БЮТи не так багато,та все ж люди за цей блок голосують при повній відсутності реклами , з десяток від моїх рідних та знайомих точно...
        До речі, хто може повідомити щось про АН-2, на якому 29-го березня на масив Новобіличі прилетіла Юля ?..
  • 2002.03.31 | Наливайко

    Re: День Ч

    Так, організація дубова, але піпл з ранку на диво активний у порівнянні з рехверендумом (всенародним). З почутого -враження, що зранку масово йдуть голосувати за більшовичків (схід України), про підтримку Єди вголос не кажуть, як і голосують то тихо, без ентузіазму. О восьмій по УР-1 залунали бадьорі пісенькі про єдину Україну, одну-єдину на білім світі.
    Достеменно відомо про 2 голоси за Юлю, 4 за Юща:)
  • 2002.03.31 | Остап Сулейман Ібрагім Берта Марія ібн-Бендер бей

    9.20 bonn/remagen в/о 217

    в список включено 241 людина

    мене внесли перед семим голосуванням
    не сперечаючись

    інструктаж значть був добрий
    перевірили громадянсьво по закордонному поспотру
    і дали бюленті

    до мене проголосували - зі списку людей 20

    позасписочники - я був перший

    півсела наволо знали, що в українців вибори

    я задоволений відділенням Українського посольства в Бонні

    пс вони навіть українською розмовляли, за винятком двох жіночок нєапрєдєльоннава пола
  • 2002.03.31 | НеДохтор

    hq: Почалися масові голосування за відкріпними талонами

    http://www.hq.org.ua/lastnews/2114/

    --------------------------------------
    Почалися масові голосування за відкріпними талонами у Львівській та Полтавській областях
    31 Березня 2002, 12:26


    КИЇВ, 31 березня (Кореспондент.net Штаб-квартира) - До Львова масово (спеціальними автобусами, потягами) прибувають працівники залізниці з відкріплювальними посвідченнями, повідомляє Комітет виборців України.

    Залізничники відмовляються коментувати причини і адресу свого перебування у Львові, хоча, згідно з роз’ясненнями Центральної виборчої комісії, повинні вказувати у своїх заявах причину, чому вони голосують не у своєму окрузі, а також адресу тимчасового проживання під час виборів. Як відомо, по 117 окрузі балотується високий посадовець Львівської залізниці. На дільниці №51 вже складено акт про дане порушення.

    Подібна ситуація спостерігається у місті Лубни Полтавської області. Виборці прибувають на автобусах з написами "Укрнафта", їх підвозять до 50 осіб на окремі дільниці з відкріпними посвідченнями. Подібні автобуси курсують всією територією округу. Пасажири автобусів, маючи по декілька відкріпних посвідчень, голосують по декілька разів. При цьому вони доволі грубо поводять себе з оточуючими. Олег Салмін голова правління "Укрнафта" балотуються саме у Полтавській області.

    ...
    --------------------------------------
  • 2002.03.31 | НеДохтор

    монітор: інформація Комітету виборців України на 11.00

    http://www.monitor.org.ua/?do=4&cat=1&scat=1&id=2264

    -----------------------
    Вибори в Україні: інформація Комітету виборців України на 11.00

    В.О. № 90 (Івано-франківська обасть). Біля 90 відсотків дільничних комісій розпочали свою роботу у Надвірнянському районі, 60 відсотків - у Косівському районі, 30 відсотків - у Верховинському районі. Окружна комісія не прийняла заяву партій про відкликання своїх представників з дільничних комісій.
    ОВК терміново укомплектовує ті комісії, де не було кворуму. Більшість комісій працює в мінімальному складі.

    Початок виборчого процесу. Організація роботи комісій.

    В.О. № 99 (Кіровоградська область). Станом на 9.00 жодна з дільничних комісій в.о. №99 не розпочала свою роботу. Причина - рішення окружної виборчої комісії не реєструвати кандидатом Валерія Кальченка, не зважаючи на рішення Кіровоградського апеляційного суду, який зобов‘язав комісію відновити реєстрацію Кальченка. Вчора, за одну хвилину до дня голосування реєстрацію Кальченка знову було скасовано. В.О. № 221 (м. Київ). Виборча дільниця № 44 відкрилася о 8.40. Кілька виборців не змогли проголосувати вчасно. В.О. № 195 (Херсонська область). На в.о № 15 кілька осіб, які спостерігачам не представилися попросили перелікувати бюлетені (1000 штук) та затримали виборчий процес до 9 години

    Допуск спостерігачів на дільниці.

    В.О. № 61 (Донецька область). 20 кореспондентів газети "Точка зору" (спостерігачі КВУ) не були допущені на дільниці для голосування.

    Агітація в день виборів.

    В.О. № 115 (Луганська область). Біля приміщення дільниці №38 проводиться безпрограшна лотерея. Разом з виграшами роздають календарі СДПУ(о).

    Голосування з відкріпними талонами.

    В.О. 182, 174, 178, 180 (Харківська область) В округах спостерігається наплив автобусів з мешканцями інших міст (є навіть з київськими номерами). Пасажири цих автобусів ідуть на виборчі дільниці.

    Випадки провокацій, насилля.

    Вінницька область. За не перевіреною інформацією, у кількох штабах "Нашої України" відключений телефонний зв‘язок.

    "Смішні вибори".

    В.О184 (Херсонська облать) На дільницю № 2 увірвався собака породи сеттер. Мабуть хотів прийняти участь у голосуванні. Громадяни висловлювались за те щоб собаці теж дали бюлетень. Але голова комісії відмовив, зважаючи не те, що собака не є повнолітнім. Інцидент був улагоджений завдяки хазяїну собаки, котрий її вчасно вивів, ледь не прихопивши з собою бюлетені для голосування.


    -----------------------
  • 2002.03.31 | НеДохтор

    монітор: інформація Комітету виборців України на 12.00

    http://www.monitor.org.ua/?do=4&cat=1&scat=1&id=2277

    -------------------------------------
    Вибори в Україні: інформація Комітету виборців України на 12.00

    До Комітету виборців України надійшла заява від виборчого блоку "Проти всіх" у якій зазначається про можливості введення виборців в оману та фальсифікації результатів голосування.
    Так, рішенням ЦВК, згідно поданої заяви було вилучено з виборчого списку "Проти всіх" кандидата Ілляша Я.Е. Але лише у ніч із 29 на 30 березня було прийнято рішення про проставлення штампу "Вибув" у виборчому бюлетені. Представники блоку вважають, що цей штам буде сприйматися виборцями як вибуття блоку "Проти всіх", чим порушено права кандидатів та партій-учасників блоку. Представники блоку "Проти всіх" зазначають, що рішення ЦВК є таким, що ставить під сумнів легітимність виборів і закликає визнати вибори такими, що не відбулися.

    Початок виборчого процесу. Організація роботи комісій.

    В.О. №22 (Волинська область) На дільниці № 45 були черги виборців для отримання бюлетенів, тому міський голова м. Луцька п. Кривицький змушений був голосувати поза межами кабінки. У м. Луцьку на дільниці № 64 голосування розпочалося за медичними картками. Спостерігачі вказали на незаконність таких дій комісії. Після написання заяв членами ДВК опломбовану скриньку для голосування було відкрито, бюлетені переглянуто і скриньку поставлено осторонь. Голосування було продовжено і виборці отримували бюлетені за пред’явленням посвідчень особи. В.О. №117 (Львівська область) Робота дільниці № 51 була розпочата за відсутності кворуму (2/3 складу комісії).

    Допуск спостерігачів на дільниці.

    В.О. №19 (Волинська область) На дільниці № 34 спостерігача від СПУ не допустили на виборчу дільницю через те, що він прийшов не на 7.30, а на 8.15. В.О, №222. На 75 дільниця не хотіли пускати міжнародного спостерігача, бо перекладач не мав паспорта.

    Голосування з відкріпними талонами.

    В.О. №117 (Львівська область) До Львова масово (спеціальними автобусами, потягами) прибувають працівники залізниці з відкріплювальними посвідченнями. Вони відмовляються коментувати причини і адресу свого перебування у Львові, хоча, згідно з роз’ясненнями Центральної виборчої комісії, повинні вказувати у своїх заявах причину, чому вони голосують не у своєму окрузі , а також адресу тимчасового проживання під час виборів. Як відомо, по 117 окрузі балотується високий посадовець Львівської залізниці. На дільниці №51 вже складено акт про дане порушення. В.О №148 (Полтавська область) У місті Лубни автобуси з написами "Укрнафта" підвозять до 50 осіб на окремі дільниці з відкріпними посвідченнями. Подібні автобуси курсують всією територією округу. Пасажири автобусів, маючи по декілька відкріпних посвідчень, голосують по декілька разів. При цьому вони доволі грубо поводять себе з оточуючими. В.О. №221 округ (м. Київ) На дільницях 87, 88 автобуси з Обухова та Кіровограду. Пасажири цих автобусів голосують з відкріпними талонами, що видані не за місцем прописки.

    Випадки провокацій, насилля.

    В.О, №155 (Рівенська область) У селі Підлозці Млинівського району заступник голови райдежадміністрації В.Венгровський ввечері 30 березня попросив у спостерігача від кандидата у народні депутати Віталія Цехмістренка посвідчення “подивитися” і не повернув його. Сьогодні голова комісії відмовляється зареєструвати спостерігача, хоча позбавлення посвідчення відбулося на його очах. В.О.217 округ (м. Київ) На дільниці №59 дільниця вкрали печатку ДВК. В.О.216 (м. Київ) 42 дільниця зафіксовано купівлю бюлетеня довіреною особою кандидата Дзеби.

    "Смішні вибори".

    В.О. № 217 (м. Київ) На виборчій дільниця №9 приблизно о10.30 літня жінка при голосуванні вилила у виборчу скриньку невідому рідину. На обурені вигуки членів комісії та спостерігачів вона відповіла: "Ви Біблію читали? Перед Богом всі рівні".

    "Політична Україна" Андрій Дуда (Секретаріат ВГМК), 12:19 31.03.2002

    -------------------------------------
  • 2002.03.31 | Фідель

    Вибори в Україні: інформація Комітету виборців України на 13.00

    Вибори в Україні: інформація Комітету виборців України на 13.00

    http://www.monitor.org.ua/?do=4&cat=1&scat=1&id=2303

    Комітет виборців України інформує про порушення виборчого законодавства на 13.00.
    Новина години В.о. №78, виборча дільниця №32. Працівниками міліції затримано жінку, яка намагалася вкинути до виборчої скриньки пачку бюлетенів, котрі вона принесла з собою. Зусиллями спостерігачів та міліції жінка була затримана. Зараз її направлено в Орджонікідзенський райвідділ УВМС м.Запоріжжя.
    Організація роботи комісій. В.о. №77, виборча комісія № 17. Приміщення дільниці не придатне для голосування. Із-за малої площі приміщення для голосування спостерігачі знаходяться не в самому приміщенні, а в коридорі із-за чого не мають можливості спостерігати за ходом голосування. В.о. № 129 на більшості виборчих дільниць округу спостерігаються недостатня кількість кабінок для голосування, голосування поза межами кабінок, спроби "сімейного голосування". В.о. №30, виборча дільниця №37. При недостатній кількості кабінок для голосування виборці часто заповнюють бюлетені на підвіконнях або за межами приміщення для голосування.

    Допуск спостерігачів на дільниці. В.о. № 130 округ, виборча дільниця № 344 виборча комісія видаляють із приміщення для голосування кореспондентів газети Комітету виборців «Точка зору» та офіційних представників окремих кандидатів.

    Випадки провокацій, насилля. В.о. №27, виборча дільниця № 58. Спостерігачами та журналістами зафіксовано спроби з боку невідомих осіб купити у виборців бюлетені для голосування. Також зафіксовано факт спроби обміну продуктів харчування та алкогольних напоїв на виборчі бюлетені. На цій же дільниці через деякий час невідома особа виніс з приміщення для голосування пачку бюлетенів.

    Інші порушення В.о. № 35, виборча дільниця №24. Не вистачає бюлетенів на всіх зареєстрованих виборців. В.о. 79, дільниця № 40. На території дільниці знайдено листівки з агітаційними матеріалами на користь працівників заводу ВАТ „Мотор Січ”, які балотуються до рад різних рівнів.

    "Смішні вибори". В.о. №24, виборча дільниця №27 кандидатами в депутати місцевих рад Лесенком та Іванченком в кабінках для голосування було встановлено відеокамери.

    В.о.№ 154. У село Калинівку Корецького району, що знаходиться на території округу 30 березня завітав автомобіль “Нива”, пасажири якої вмовляли місцевого священослужителя за кілька тисяч гривень сказати кілька теплих слів про одного з кандидатів до Верховної Ради на сьогоднішній проповіді у церкві.

    "Політична Україна" Андрій Дуда (Секретаріат ВГМК), 13:54 31.03.2002
  • 2002.03.31 | НеДохтор

    монітор: інформація Комітету виборців України на 14.30

    http://www.monitor.org.ua/?do=4&cat=1&scat=1&id=2318

    --------------------------
    Вибори в Україні: інформація Комітету виборців України на 14.30

    Комітет виборців України продовжує відслідковувати хід виборів. Подаємо останні зведення.

    Новина години

    В.о. 156, виборча дільниця №53 (с. Степангород Рівненської обл.) Виборцям, в основному похилого віку, члени дільничної виборчої комісії видають вже заповнені бюлетені.

    Організація роботи комісій.

    Київська обл. Спостерігаються чисельні випадки черг виборців на виборчих дільницях. Так у в.о. №91 на виборчій дільниці №33, яка знаходиться у приміщені клубу УВП УТОС (серед виборців, які голосують на цій дільниці багато людей з вадами зору), виникли великі черги. В кабінки для голосування знаходяться по кілька чоловік, зафіксовані чисельні випадки голосування поза межами кабінок для голосування (виборці заповнювали бюлетені й на скриньках для голосування і на стінах приміщення, і на колінах). На цій дільниці також зафіксовано спробу винесення бюлетенів для голосування за межі приміщення виборчої дільниці (ця спроба зафіксована спостерігачами на відеоплівку). Хмельницька обл. В.о. № 194, виборча дільниця № 26. Зафіксовано факти зафіксовано здійснення процедури голосування за межами виборчої дільниці. Херсонська обл. В.о. № 186, виборча дільниця № 84. На виборчій дільниці відсутні інформаційні матеріали стосовно кандидатів до місцевих рад.

    Допуск спостерігачів на дільниці.

    Херсонська обл. В.о. №183, виборча дільниця №92. На виборчій дільниця, що розташована на території інфекційної лікарні процес виборів не піддається спостереженню, оскільки лікарня є інфекційною.

    Голосування з відкріпними талонами.

    В багатьох округах Києва , Полтавської області окружні комісії приймали рішення не видавати бюлетені за відкріпними талонами до 19.30, мотивуючи це тим, що не вистачить бюлетенів виборцям, які проживають в окрузі. м. Львів. В.о. №117. За інформацією спостерігачів кандидата в народні депутати України М. Княжицького до Львова масово (спеціальними автобусами, потягами) продовжують прибувають працівники залізниці з відкріплювальними посвідченнями. О 12:40 надійшла інформація, що на дільниці № 51 вже перевищено ліміт виборців, які можуть проголосувати тут за відкріпними талонами. Херсонська обл. В.о. № 184. Спостерігачі КВУ відзнаяають наявність автобусів із номерними знаками Житомирської, Луганської та Київської областей які привезли студентів, що голосують за відкріпними талонами.

    Випадки провокацій, насилля.

    Київська обл. В.о. №91, виборча дільниця №33. На виборчій дільниці присутні стороні особи, які втручаються в хід голосування (пропонують виборцям допомогти при голосуванні).

    Інші порушення

    Черкаська обл. В.о. №153 на виборчих дільницях, розташованих у сільських населених пунктах, виборці, що голосують вперше отримують запаковані подарунки з агітаційними матеріалами “За єдину Україну” і кандидата в народні депутати України П.Душейко.

    "Смішні вибори".

    м. Рівне. В.о. №153, виборча дільниця №20. Виборча дільниця розміщена у приміщенні середньої школи. Голосування відбувається в коридорі. Однак велика кількість людей не може одночасно проголосувати у кількох кабінках. Тому виборці, взявши бюлетені, дружно сідають за парти у відкритих сусідніх класах і заповнюють бюлетені.

    "Політична Україна" Андрій Дуда (Секретаріат ВГМК), 14:59 31.03.2002



    --------------------------
  • 2002.03.31 | НеДохтор

    УП: Побили міжнародного спостерігача, Філенка і його помічника

    http://www.pravda.com.ua/?20331-10-77

    -----------------
    Жорстоко побили міжнародного спостерігача, Володимира Філенка і його помічника

    УП, 31.03.2002, 15:22

    В неділю на 103-ій виборчій ділянці округу №182 в селі Соколово Змієвського району Харківської області невідомі особи напали на кандидата в депутати Володимира Філенка, його помічника-консультанта, а також міжнародного спостерігача Чеда Нейгла (Chad Najle), побили їх і сховалися.

    Сам Філенко, є народним депутатом, повідомив, що інцидент почався після того, як він разом з помічниками склали акт порушення на цій ділянці у зв'язку з відмовою видати бюллетень для голосування по відкріпних талонах. Спостерігачам відмовилися надати журнал реєстрації, щоб перевірити чи залишаються ще бюлетені.

    У зв'язку з цим представники блоку "Наша Україна" підозрюють, що це не відповідає дійсності. Весь цей процес знімався на відеокамеру.

    Близько 13.00 на виході з виборчої ділянки на помічника Філенка напали невідомі "досить накачані люди". Щоб забрати камеру вони почали його бити.

    Представники блоку, зокрема, сам Філенко, кинулися на підтримку свого колеги, і їх також побили.

    За словами Філенка, представники міліції весь час спостерігали за тим, що відбувається, не втручаючись, і підійшли лише тоді, коли втрутився кандидат в депутати і міжнародні спостерігачі від британської Хельсинськой міжнародної групи, зокрема, Нейгл. У результаті нападаючі сховалися, і міліція не намагалася їх затримати.

    На Нейгла, в якого також була відеокамера, напала "людина з натовпу" і завдала декілька ударів.

    Філенко повідомив, що представники правоохоронних органів відмовилися пройти в райвідділ міліції, щоб там потерпілі могли скласти заяви про нанесення побоїв, пославшись, що зроблять це на місці події.

    Зараз Нейгл, Філенко і його помічник-консультант складають заяву про факт нападу, щоб подати його в прокуратуру. За словами Філенка, власними силами потерпілі затримали одного нападаючого "кавказької національності", якому близько 40 років.

    Філенко балотується у багатомандатному округу за списком виборчого блоку "Наша Україна" і є головою Харківського обласного штабу "Наша Україна".

    За словами помічників, стан Філенка "посередній", він може рухатися.

    Інтерфакс-Україна

    -----------------
  • 2002.03.31 | 3dom

    А у нас на участке присутствуют депутаты и громко разговаривают!

    Они не агитируют - нет! Они просто ГРОМКО разговаривают на самые разные темы.
    И тоже толпы, причем голосуют все не в кабинках а так, наблюдатели ходят и говорят, что это нарушение - никто не обращает на них внимания. Какой-то парень снимает все на камеру.

    А толпы потому, что много бумаг и трудно разобратся.

    Я например в двух списках не нашел ни одной знакомой фамилии. Выбрал так - в одном по критерию: "член партии Батькивщина", в другом списке просто потому, что один из них поп - протоирей укр православной церкви (сейчас даже фамилии не помню). А в остальном - №10 конечно. :)
  • 2002.03.31 | Rost

    Відень,Австрія. 217й округ (Печерський)

    Десь опівдні в приміщенні посольства знаходилося в середньому 10-12 виборців. Дають голосувати всім, у кого український паспорт (консульський облік чи відкріпний талон не вимагається).

    1. На роялі біля столу комісії лежать "простирадла" з програмами блоків/партій. Так як партій багато, а рояль не безмежний, папери лежать один на одному так, що нижніх лише назви видно, та й то не всіх. Зверху - єстесс"на, Зає*у, у всій своїй красі (цілком випадково). Я запитав члена комісії, за яким критерієм розкладені ці папери. Відповідь - за номерами в бюлетені :). "Хто ж за номером 1?" - питаю.
    -пауза. Я тоді прямо запитую - чому саме Зає*у зверху - невже за теорією імовірності?
    "та що ви таке кажете, це просто виборці дивилися програми (а їх точно ніхто не рухав - так рівненько собі лежать -прим. Rost), та й зверху ця попалась..." А очі - невинні такі і порожні-порожні...
    А другий член питає: "А ви что такий, взагалі?" Кажу - громадянин України, кому не байдуже, що в день виборів проводиться агітація. Тут вони вдвох негайно спростували мій наклеп, і взагалі, як я міг таке навіть припустити. ОК, витяг я з тої кіпи програму Тимошенко, щоб видно було.. :)

    2. Далі. Питаюсь, де спостерігачі. Кажуть - зранку були - вже пішли. На запитання - а хто вони - не відповіли. Питаю - чи ще будуть - не відомо, може на підрахунок прайдуть. Отак.

    3. Далі. Питає якась жіночка про мажоритарний список: що ж робити, я з цих кандидатів нікого не знаю. За партію знаю - буду за Ющенка, а тут - ?? Їй член комісії відразу - ну тоді ставте хрестик "проти всіх"!
    Я втрутився, показав, що в самому бюлетені вказано, что висував кандидата - жіночка за кандидата від "НУ" і проголосувала. А була ж готова змарнувати свій голос!

    4. Це ще не все. Виявляється, серед українців, які у Відні працюють "начорно" і часто перебувають за простроченими візами, пішов слух, що з простроченою візою в посольство краще не з"являтись - будуть проблеми (хоча, яке діло Укр. посольству до австр. візи?!). Відповідно, ніхто не пішов. Ця інформація - зі слів одного з виборців, неперевірена.

    А взагалі - атмосфера тиха, спокійна (звісно - без спостерігачів!), погода прекрасна, машин у Відні мало, місць для стоянки повно - бо ж Пасха, австрійці відпочивають за містом - мають право, заробили, не обирають пройдисвітів та бандюг...

    ---------------------------------------------------------------
    Загалом, я точно знаю про 9 голосів за БЮТ, 4 - за НУ, 1-за СПУ :):
  • 2002.03.31 | Пані

    Харків, округ 170

    БЮТ +6, НУ +2, СПУ +1 - підсумки голосування родини.

    Проголосувала десь опівдні. Дільниця стояла майже порожня, чутно було навіть як мухи літають (приватний сектор, мала чисельність виборців, велика територія, мала активність, з нашої вулиці ми були першими).

    Проспостерігала за ходом голосування з півгодини. Жодних проблем не помітила. Ніхто ні за кого не агітував, матеріали про всіх кандидатів біли наявні і двоє молодих хлопці їх уважно читали. Було два спостерігачі. Один - старий з альтернативної компартії - куняв, інша - дівчина років 30-ти від НУ орлиним оком роздивлялася навколо. На моє питання, чи помітила вона щось не те, вона роздратовано відповіла "ні".

    Голосуючі здаються дуже впевненими у виборі, крім молоді ніхто у довідкові матеріали не заглядає. Більшість йде у кабінки, а не заповнює бюлетні (числом 8) на підвіконні. Жодної конфузії з заповненням токаї чисельності бюлетнів я не помітила. Жоправда на місцевих телеканалах два останніх дні дуже детально розповідали як заповнювати бюлетні (не у сенсі за кого голосувати).

    Члени дільничної комісії відверто нудьгували. На моє питання. скільки вже проголосувало сказали, що мабуть менше 10%. Стоїть дуже гарна погода і більшість порається у садах.

    Може ще заїду туди під кінець подивлюся чи є зміни.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.31 | Rost

      Re: Харків

      шановна Пані, чи був серед бюлетенів один - про статус російської мови?? Що люди кажуть?
      див. http://www.ukraine.ru/analytics/125333.html
      (соррі за брудне джерело):

      31 марта в Харькове пройдет опрос городских жителей: "Считаете ли вы, что в Харькове русский язык должен применяться наряду с государственным во всех сферах общественной жизни?"

      Больше всего бюллетеней будут заполнять 31 марта жители Харькова. Наряду с 6 избирательными (2 в парламент и 4 в местные органы власти) харьковские избиратели получат бюллетени одного консультативного референдума и одного опроса населения. К сожалению, два последних мероприятия информационно потерялись на фоне заполонивших улицы города листовок и плакатов в поддержку партий и кандидатов.

      Референдум касается особого статуса Харькова. Впрочем, не очень ясно, за что, собственно, предстоит проголосовать избирателям. При утверждении формулировки вопроса референдума горсоветом было изъято положение о том, что статус Харькова должен быть аналогичным киевскому или севастопольскому, что означало бы отделение города от области. Харьковчанам предстоит высказаться лишь за специальный статус города "с увеличением бюджетного финансирования и региональной самостоятельности".

      А вот опрос о статусе русского языка вызвал больший резонанс. Хотя это мероприятие официально называется "опрос населения", проводиться он будет точно так же, как и референдум, - бюллетенями, которые будут вручаться всем пришедшим на участки с последующим вбрасыванием в избирательные урны. Горожанам предстоит ответить на вопрос: "Считаете ли вы, что в Харькове русский язык должен применяться наряду с государственным во всех сферах общественной жизни?"

      Решение о проведении этого опроса было принято практически единогласно - за него проголосовали все присутствовавшие на сессии депутаты горсовета, за исключением одного воздержавшегося. Однако до последнего дня депутаты опасались, что опрос о статусе русского языка может быть запрещен решением прокуратуры. Именно стремлением лишить прокуратуру правовых аргументов на запрет народного волеизъявления объясняется то, что мероприятие, изначально задуманное как консультативный референдум, стало называться иначе. Ход оказался эффективным. Присутствовавший на той сессии прокурор города Евгений Шевченко признал, что опрос, в отличие от референдума, депутаты проводить правомочны. Однако неделю спустя, выступая с трибуны сессии, зампрокурора Харькова Владимир Коваленко дал понять, что его ведомство может все-таки вмешаться, поскольку технология выяснения мнения харьковчан подозрительно напоминала референдум. А 7 марта кандидат в мэры города и лидер местной организации "Народного руха Украины" Анатолий Семенченко обратился в прокуратуру с требованием отменить оба опроса. Но успеха не добился.

      Демарш Семенченко оказался единственным заметным шагом, связанным с опросом, среди ведущих участников избирательного процесса. Они, как правило, не старались позиционировать себя в плане отношения к этому событию. Ни "Наша Украина", ни Блок Юлии Тимошенко, где в основном представлены противники какого-либо правового статуса русского языка, не занимались агитацией против опроса, видимо, полагая, что это только отнимет у них в голоса в регионе. Оказалось блефом и создание "антиреферендумного штаба", который инициировал в конце февраля Конгресс украинской интеллигенции. Кажется, его деятельность завершилась на первой же листовке с угрозами превратить Харьков в Югославию или Палестину. Однако и какого-либо штаба в поддержку опроса не существует. Данную тему активно поднимает лишь "Русский блок", который даже в Харьковском регионе нельзя причислить к главным политическим силам, а левые партии, в принципе поддерживая проведение опроса, не занимаются специальной агитацией по его поводу. Трудно сказать, насколько информировано население о предстоящем плебисците: на всех встречах видных политиков с электоратом, на которых побывал автор этих строк, обязательно звучали вопросы об отношении к русскому языку, но ни разу не приходилось слышать вопросов об отношении к запланированному в Харькове голосованию.

      Однако, как признавали некоторые из депутатов горсовета, главным для них было добиться решения о народном волеизъявлении, а никакой специальной агитации не нужно - дескать, подавляющее большинство и так выскажется за русский язык. Специальных опросов на эту тему в ходе кампании не делалось, единственным подобием их стало проведенное телерадиокомпанией "Симон" интерактивное голосование в ходе дебатов между кандидатом от "Русского блока" на пост мэра Александром Михилевым и членом первой пятерки блока "Народный рух" Юрием Рогозой. Михилев одержал убедительную победу над именитым соперником. А результаты социологического исследования, проводившееся весной 2001-го агентством "Полосоцис", показали, что более 70% харьковчан волнует языковая проблема. Эта цифра красноречиво опровергает утверждения националистов о том, что в Украине не существует языковой проблемы.

      Исследование "Полосоциса" также установило, что дома разговаривают на украинском языке менее 5% жителей Харькова. В то же время достаточно часто приходилось слышать мнение представителей власти о том, "раз живешь в украинском государстве, значит, должен быть только один государственный язык - украинский". Однако, видимо, подавляющее большинство харьковчан все же решит, что в языковой проблеме не люди должны приспосабливаться к государству (то есть к чиновникам), а государство к людям. Уже сегодня можно прогнозировать, что подавляющее большинство выскажется за применение русского языка во всех сферах жизни наряду с украинским.

      Каковы будут практические последствия волеизъявления? Губернатор Евгений Кушнарев неоднократно заявлял, что никаких результатов не будет, поскольку опрос касается вопросов компетенции центральных органов власти. Значит, его результаты будут юридически ничтожными. Сами депутаты горсовета также признают, что никаких правовых последствий не будет, но убеждены в большом моральном значении этого опроса.

      Однако вряд ли в долгосрочном плане моральное значение надо противопоставлять правовому. Ведь в будущем украинском парламенте будут широко представлены политики, которые, подобно СДПУ(о), считают, что проблему правового статуса русского языка надо решать безотлагательно. Естественно, возникает вопрос, на основе каких критериев ее решать. До сих пор для государственных чиновников единственным критерием был национальный состав населения - раз большинство в регионе составляют украинцы, то никакого отдельного статуса русскому языку не нужно, независимо от того, на каком языке эти украинцы говорят. Неслучайно, на последней сессии горсовета зампрокурора Харькова Владимир Коваленко в качестве главных аргументов против опроса выдвигал данные переписи 89-го года, согласно которым в Харькове жило 803 тыс. украинцев и 695 тыс. русских.

      В этом контексте итоги харьковского плебисцита наглядно покажут, что национальная статистика не может быть критерием для решения языковых проблем, тем самым побуждая законодателей искать критерии более объективные.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.03.31 | Пані

        Було

        Ніякої рекламної розкрутки опитування про статус рос.мови справді не було. Не відміну від референдуму про спеціальний статус міста - на цьому побудував рекламну компанію один з кандидатів у ВРаду, який є ініціатором того референдуму.

        Там є один дурний нюанс із тими двома місцевими бюлетнями. У всіх інших (виборчих) бюлетнях треба ставити позначку проти того ЗА що ти.

        А у тих двох клаптиках паперу (статус міста та мови, які взагалі не схожі на документи ніякої звітності) треба викреслити варіант ПРОТИ якого ти. Навіть я впймала себе на тому, що мимоволі потягнулася ручкою до іншого варіанту. Гадаю люди плутатимуться.
    • 2002.03.31 | franko

      Львів округ 116

      Великі натовпи, люди поповертались з-за кордону, заповнюють на колінах, на стінах, на підлозі, є спроби радити, але радять в основному за "наших". Помічені винескені бюлетені (заповнюються в машині).

      Результати нашої родини: +5 НУ.
    • 2002.04.01 | Пані

      Харків, інші дільниці міста

      Розпитала багатьох знайомих. Майже у всіх дільницях, розташованих у населених районах (багатоповерхові будинки) була дика товканина та черги. Але схоже на те, що всі люди, що були налаштовані голосувати за НУ, СПУ та БЮТ "стояти насмерть" та терпляче чекали черги на голосування.

      Спостерігачі були скрізь.
  • 2002.03.31 | Хлоя

    Київ, округ 221

    На 15 годину проголосувало лише менше третини виборців. Проте натовп чималий. Спостерігачі пропонують заповнювати анкети не в кабінках. Одна моя сусідка, яка сидить там спостерігачем, показала мені ручку з ім*ям кандидата до міської ради. Каже, ми їх спеціально взяли, щоб показувати. Агітація ж заборонена. :-) Проте вона до політично активних людей не належить...Звичайна пенсіонерка. А цей кандидат і справді багато зробив для будинку.
    ЩОдо кандидата від БЮТ, то на стенді інформація про нього розміщена якось не за алфавітом... Спочатку я навіть подумала, що він зняв свою кандидатуру, а знайшла його програмку на стіні вже після того, як за нього проголосувала.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.31 | Denak

      Київ, округ 221, дільниця №1

      Все не диво пристойно, може тому, що дуже багато спостерігачів з камерами.
      Бюлетені заповнюють і в кабінках, і на столах, проте столи поставлені зручно.
      О 16-00 була з свого будинку передостанньою.
      №10 - +3.
  • 2002.03.31 | trick

    Browary .

    Vse dosyt prystojno, na 15:00 javka blyzko 40% (sudyachy po zapovnenyx lystax), e sposterigachi, didy-pensionery sydyat bilya urn, raxujut golosujuchyx, cherga 5-10 cholovik za buletenyamy.

    N.10 +1
    N.2 +1
  • 2002.03.31 | Косарик

    Торонто 217-й

    На 10:40 ранку до стола де видають бюлетені стоїть черга чоловік з 20-ти, яка з часом лише збільшується. Одна кабінка, бюлетені видають дуже повільно, перепитують номер один в одного по 5 разів. На вході перевіряють штамп про консульський облік, якщо немає - просто там же друкують заяву про постанову на облік. Про тих, хто в Канаді тимчасово, або нелегально - не знаю.

    Відносно другого туру президентських виборів активности начебто більше. Оскільки кімнати дуже маленькі, всі стіни заклеєні простирадлами програм. Якогось порядку в черзі програм не видно. Власне, побачивши велику чергу до бюлетенів, інтуїція підказує зайняти чергу якнайраніше, а в тій вже кімнаті не видно ні НУ, ні БЮТ, ні СПУ, ні ЗаЕдУ - вони десь там при вході.

    Дивно, що досить багато людей не мають жодного уявлення про те, які блоки ідуть на вибори, і намагаються виробити рішення на підставі читання програм на місці. Багато хто покладається на думку родичів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.31 | Mary

      там само через 2 години

      Косарик писав(ла):
      > На 10:40 ранку до стола де видають бюлетені стоїть черга чоловік з 20-ти, яка з часом лише збільшується.

      Хитрий Косарик - хоч би попередив, що треба туди раненько приходити ;):
      Коли я прийшла до Консульства десь 12:40 - на дворі стояла черга десь 40 людей (це не рахуючи тих, хто всередині). Приблизно за годину я потрапила всередину. Там, оскільки я необлікована, мені просто видали бюлетені, (після того, як подивилися в мій паспорт з візою, взяли мою адресу і примусили підписатися n разів), я проштовхалася через юрбу облікованих, які приречено чекали в ще одній черзі, показала якійсь бабці, де в бюлетені Ющенко, поставила всої хрестики прямо в юрбі, не заходячи в кабіну, і приблизно в 2:15 вийшла з консульства. Черга на дворі виросла - було десь 60 люда.

      Тепер про настрої - з тих, що щось говорили взагалі, було враження, що більшість за Ющенка. Щодо мажоритарників - більшість народу прийшли нульовими, щось на ходу читали (часу було досить), але атмосфера була "проти всіх".

      Щодо організації - всі були злегка роздратовані - люди, що доводиться стільки чекати, члени комісії - що стільки людей. Ті, що голосують не вперше, казали, що минулого разу було так само, і що роблять це спеціально. Голос з натовпу - "в такі моменти соромно бути Українцем".
      Теоретично в тому всьому бардаку я могла би хоч 10 разів проголосувати - ніхто би реально мені не перешкодив, оскільки людей, які голосували не за списком, а за паспортом ніхто не контролював (записували в якісь сумнівні папірці, які ніхто не звіряв ні до ні після видачі бюлетенів.)
  • 2002.03.31 | Л.К.

    Re: День Ч

    1. Київ. Округ “Х”.
    Мешканцям будинку № 16 по вулиці Грушевського запрошення на вибори не приходили взагалі.

    2. Округ № 221.
    Розміщується у вузькому коридорі будинку моди по вулиці Артема.
    Об 11 годині ранку на дільниці було більше членів комісії і спостерігачів ніж виборців, але вже не повернутися.
    Як миші в лабіринті, ми протиснулися до потрібного столу і стали свідками обурення виборців яких не виявилося у списку. Люди палко розпікали непохитного голову комісії: “Таж щойно пройшов перепис населення. Невже не можна було точні списки виборців підготувати?”
    Ми терпляче дочекалися щасливого завершення цього “непорозуміння” (настирливих виборців внесли у додатковий список). Підійшла наша черга. Коли ми подали свої паспорти усе повторилося спочатку. У списку не було нашого повнолітнього сина…
    Отримавши, нарешті, довгоочікувані бюлетені ми заповнили їх на підвіконнику. Вистоювати в душному коридорі ще і чергу до однієї з трьох кабінок - це вже занадто. На вулиці весна! Такими ж мудрими була більшість з присутніх. Бюлетені заповнювали всюди: на столику в буфеті, на колінах, на плечах, на стінах, на стільцях…
    Коли ми вже виходили до нас підійшла мила старша кубіта і, простягнувши виборчий бюлетень до Київської міської ради, попросила: “ Діточки, підкажіть, хто з них за “Нашу Україну”. Ну ми підказали звичайно.
    На окремому столику в окрузі лежали якісь програмки, але чомусь всі з портретами Симоненка, Литвина, Довженко і т.д.
  • 2002.03.31 | Roller

    У матросов нет опросов.

    Нарушители попали прямо на Roller-а. Преступники будьте внимател (2 -51

    На моменьт посещения участка часа в два проголосовало 7 человек.Еще семь собралось в очередь.Никаких опросов не было.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.31 | Л.К.

      Re: У матросов нет опросов.

      Після Вашої статті "В гостях у Тараса" жодних питань і жодних опитувань. Одні гратуляції!!!
      І все ж. Моя сім"я за № 10 + 3 та ще 333 колеги, друзі, знайомі...
    • 2002.03.31 | Остап Сулейман Ібрагім Берта Марія ібн-Бендер бей

      самакату большє нє налівать (-)

      шучу как всєгда-с
  • 2002.03.31 | Остап!

    На дільниці був, бюлетені забрав з собою, на пам"ять

    На дільниці був, бюлетені забрав з собою, на пам"ять.

    А враження такі.

    На 19-00 у листочку було десь 60 відсотків підписів.

    Черги.!!!

    Багато людей повертаються і йдуть геть....
  • 2002.03.31 | НеДохтор

    УНІАН: округ №95, Ірпінь

    http://www.unian.net/ukr/news/news-11085.html

    --------------
    В Ірпіні, де у ВР балотується ректор податкової Академії, за відкріплювальними талонами масово голосують студенти цього вузу
    [31.03.2002 16:41]


    На окремих виборчих дільницях в Ірпіні спостерігається масове голосування за відкріплювальними талонами студентів Академії державної податкової служби та їх рідних, а також військовослужбовців. Про це повідомив в інтерв'ю УНІАН кандидат у народні депутати по Ірпінському 95-му виборчому округу, діючий депутат ВР по цьому ж округу Євген ЖОВТЯК.

    На думку Є.ЖОВТЯКА, мета цієї цілеспрямованої, організованої акції - "будь-якою ціною привести до Верховної Ради кандидата від правлячого блоку "За єдину Україну!" Петра МЕЛЬНИКА, який є ректором Податкової академії".

    Як уточнив Є.ЖОВТЯК, сьогодні цілий день на виборчій дільниці №84 та деяких інших дільницях цього округу в Ірпіні "дружно голосують за відкріплювальними талонами студенти цієї академії, їх батьки, дідусі, бабусі, які не прописані в Ірпіні".

    Крім того, зазначив він, спостерігаються "черги автобусів військовослужбовців строкової служби, які чомусь "не захотіли" голосувати у своїй військовій частині, а приїхали до Ірпіня".

    За оцінкою Є.ЖОВТЯКА, "ця ситуація абсолютно ненормальна: порушуються конституційні права громадян, які проживають на території цього округу, їх волевиявлення спотворюється людьми, які не проживають в окрузі, яких не цікавлять проблеми цього округу, вони ніколи не будуть мати відношення до депутата, якого вони обрали".

    Як повідомляв УНІАН, за висновками Комітету виборців України, ректор Академії державної податкової служби України, Петро МЕЛЬНИК, який за підтримки блоку "За єдину Україну!" балотується кандидатом у народні депутати в окрузі №95, активно використовує важелі адміністративного тиску на студентів академії для отримання голосів на виборах. При цьому, як говориться у звіті КВУ, "П.МЕЛЬНИК регулярно проводить збори викладачів та студентів, де особисто зобов'язує агітувати за нього "від дверей до дверей". Всім викладачам і студентам, які не проживають на території округу, дано наказ приїхати самим та привезти своїх родичів з відкріплювальними посвідченнями для голосування за нього" (до округу №95 входять місто обласного підпорядкування Ірпінь, навколишні населені пункти та Києво-Святошинський район Київської області, а податкова академія розташована саме в Ірпіні - УНІАН).
    UNIAN

    --------------
  • 2002.04.01 | Rost

    Львів, 117й

    На Львівському 117 окрузі переміг Павло Качур – попередні дані

    УП, 1.04.2002, 00:04

    За попередніми даними у виборчому окрузі № 117 (Львів) перемогу отримав представник "Нашої України" Павло Качур, віце-президент асоціації агентства регіонального розвитку, член Народного Руху України.

    На другому місці – висуванець "Єди" Андрій Сенишин – голова дорожнього комітету профспілки Львівської залізниці.

    На третьому – колишній ведучий ICTV Микола Княжицький, який планує подати заяву до суду з приводу бездіяльності виборчої комісії у зв'язку з великою кількістю порушень в ході виборів.

    За даними спостерігачів на цій ділянці зафіксовано більше 4 тисяч голосуючих за відкріпними талонами.

    Українська правда
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.01 | технолог

      Зараз у ЦВК

      Виступає Рябець:
      прийняло участь трохи більше 64%,
      надійшли дані з 196 дільниць,
      це 0,15% всього,
      за еду - 52,3%,
      за НУ - 9,43%,
      КПУ - 10,43%
      СПУ - більше 5%,
      так отож...
      як каже Рябець, через дві години результати будуть іншими.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.01 | технолог

        Зараз у ЦВК

        Спроба зайти на сайт ЦВК двічі закінчилась ось таким повідомленням:
        ОШИБКА
        Запрошенный URL не может быть доставлен.

        --------------------------------------------------------------------------------

        Во время доставки URL: http://195.230.157.53/pls/vd2002

        Произошла следующая ошибка:

        Не удалось установить соединение.
        Был получен ответ:

        (60) Operation timed out
        Удаленный сервер либо сеть не отвечают. Пожалуйста, повторите запрос.



        --------------------------------------------------------------------------------
        Generated Sun, 31 Mar 2002 22:15:20 GMT by proxy.dnepr.net.ua (Squid/2.3.STABLE3)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.04.01 | Mary

          В мене те саме лише по-англійськи(-)

      • 2002.04.01 | Rost

        Не підкажете, де можна укр. телеканали знайти в Інтернеті?

        лінки з Украіна.ру чомусь не працюють
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.04.01 | технолог

          Re: Не підкажете, де можна укр. телеканали знайти в Інтернеті?

          www.podrobnosti.com.ua
          www.1plus1.net
          www.imc.kiev.ua
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.04.01 | Rost

            Дякую, але я шукаю "live"

            - хотів би виборчий марафон подивитися (хоча так спааати вже хочу....)
  • 2002.04.01 | Free Spirit

    218 Kyiv

    moia babtsia pryjshla sobi progolosuvala zranku na dilnytsi, a vden, koly nikogo doma ne bulo, do nei zavitala gop-kompania z dilnytsi i vona... progolosuvala shce raz! Zaduryly starenkii golovy, ne sluhaly scho vona vzhe golosuvala, i os v odyn den moia batsia progolosuvala za NU i za... komunistiv (tak "pidkazala" gop-kompania...)

    Chy u kogos v 218 (chy deinde) bulo shchos podine??? My, jasna rich, podaly skargu, a tolku?
  • 2002.04.01 | Free Spirit

    222, New York

    V New Yorku vse bulo na dyvo tsyvilizovano, buleten daly i vnesly v spysok bez problem (hocha ne stoju na konsulskomu obliku). Pasport pravda dovgo rozdyvlialysia, i chomus osoblyvo nagoloshuvaly, shcho mozhna golosuvaty proty vsikh.

    Program partii vzagali ne bulo vydno, potim kazaly scho vony buly vnuzy (golosuvannia bulo na 2 poversi). Jak ja jshov, pryjikhav avtobus vybortsiv z Bostonu, i momentalno vynykla velyka cherga. Skilky vony stojaly, ne znaju, a zranku chergy ne bulo.

    Narod oberezhnyi, ne kazhut za kogo golosujut. Sposterigachiv ne bulo vydno.
  • 2002.04.01 | Serhiy Hrysch

    222, Чикаго

    На 16-ту годину в Консульстві України в Чикаго проголосувало приблизно 500 виборців. За оцінками місцевої української громади, тільки в Чикаго проживає приблизно 20,000 українських виборців. Очевидно, що організація виборчої дільниці була неефективною, що суттєво негативно вплинуло на можливість виборців, що їхали за сотні і тисячі кілометрів до Чикаго, проголосувати.

    Дільнича комісія, сформована зі співробітників консульства, була недокомплектована, так що проголосувати займало до двох годин. Але люди стояли під дощем усміхнені і раді. Раділи, що цього разу можуть проголосувати без "прописки". Судячи з обговорень у черзі, більшість голосували за БЮТі, а деякі за НУ. За Заєду не збирався голосувати ніхто.

    Час від часу приходили шкільні автобуси з виборцями з віддалених місць Чикаго. Біля півтора сотні виборців приїхало з Детройту на чартерних автобусах, які вони спеціально найняли для того, щоб мати можливість приїхати проголосувати за 600 км.

    Поставником офіційних наглядачей був Український Конгресовий Комітет, найбільша з діаспорних організацій. Наглядачі були присутні у кількості одного американця, яких старався зрозуміти, що навколо відбувається і деколи проходився по кімнатах.

    Будемо надіятись, що працівники Консульства підроблять не багато бюлетенів, а також що за непідробку Кучма їм не "знесе голів". Нагадаю, що на минулих президентських виборах, Кучма особисто звільнив Посла Черняка і "підчистив" штат Посольства під час останньої Комісії Кучма-Гор у 1999 році, за те, що біля 35% працівників Посольства проголосувало за Марчука, а не за Кучму.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".