МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучмо-Медведчукова система йде на дно.

04/01/2002 | Максим’як

Перемога Шкіля, Жовтяка, Зварича та кількох десятків інших кандидатів в депутати свідчить, що там де суспільна свідомість громадян є відповідно зрілою, жодні залякувння, терор чи фальсифікації нездатні нічого вдіяти.

Не змогли вистояти на два фронти олігархи та номенклатура, зосередивши всі сили проти “Нашої України” вони програли своїх сателітів.

Додаткові відсотки, які появилися сьогодні в блоку “єдунів” є нагло вкрадені в блоку “Нашої України”. Сподівалися на багато зла від режиму, але такого цинічної зневаги простої особи - громадянина України заледве чи можна було очікувати. Заледве чи визнає Європа такі вибори, хоч вже ряд європейських агенств і каналів оголосили про перемогу Віктора Ющенка і “Нашої України” на виборах з 21 відсотком.

10 тисяч зареєстрованих порушень і можна тільки уявити собі, що процес встановлення повного торжества перемоги “Нашої України” через суд та повторні вибори буде тривати довго.

Майже все є задокументовано і знято на відеоплівку. І до осені, як обіцяє Безсмертний, очевидно будуть опротестовані результати виборів щонайменше по десятках виборчих округів.

Відповіді

  • 2002.04.01 | A.Social

    Що таке "технології" Москви і як вони сприяють Нашій Демократії

    Слід на перші позиції вивести і такий аспект - це також і поразка Москви. Російські діячі офіційно назвали своїх друзів, посол Чорномирдін брутально коментував, говорили про розкол. Говорили, що український народ повинен усвідомлювати свою відповідальність за вибір "націоналістів". Тож український народ попри деякі фальшування і увесь той бруд і тиск виявив на чиєму боці його воля.

    Проекти московських "технологів" - СДПУо, КОПи й вірогідно інші пролетіли. СДПУо набирала і без сторонньої допомоги однаково стільки ж або більше за рахунок структур партії, представництва у владі й контролю за ЗМІ. Усі "технологічні" ігри на протиставлені призвели до підйому політичних опонентів СДПУо і втраті позицій самої СДПУо. Брудні спектаклі на ТБ влаштовані тими ж "технологами" призвели до падіння базарних КОПів і Вітренків.

    Ще один висновок - доба ТБ-програмування, надутих рейтингів, віртуальних "наперстків" минає, це спрацьовує навпаки. В лохах опиняються тримачі Лохотрону, народ виявився розумнішим, аніж про нього досі думали.

    Ці вибори є і вододілом у стані свідомості. Відбувається революція свідомості. Виникає класичний передреволюційний розрив сподівань і можливостей: "не бажають по старому - не можуть по новому".


    Максим’як писав(ла):
    >
    > Перемога Шкіля, Жовтяка, Зварича та кількох десятків інших кандидатів в депутати свідчить, що там де суспільна свідомість громадян є відповідно зрілою, жодні залякувння, терор чи фальсифікації нездатні нічого вдіяти.
    >
    > Не змогли вистояти на два фронти олігархи та номенклатура, зосередивши всі сили проти “Нашої України” вони програли своїх сателітів.
    >
    > Додаткові відсотки, які появилися сьогодні в блоку “єдунів” є нагло вкрадені в блоку “Нашої України”.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.01 | Максим’як

      Re: Російська підтримка підняла відсотки комуністів.

      Втручання російських офіційних представників у вибори і ставило таку мету. Павловський сьогодні закликав до створення спільного блоку “єдунів”, обрізаних та комі. Це його ідею озвучував АП Путіна та Держдума.

      Можна сказати тільки “Ги-ги”. Хай спрбують похазяйнувати трохи. А Ющенко тим часом коментуватиме кожен крок і готуватиметься до виборів.

      Справжня революція наступить дуже швидко – це президентські вибори. Вони і завершуть формування свідомості суспільства остаточно.

      >Ці вибори є і вододілом у стані свідомості. Відбувається революція свідомості. Виникає класичний передреволюційний розрив сподівань і можливостей: "не бажають по старому - не можуть по новому".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.02 | A.Social

        Симоненко заволав про імпічмент й відсотки виправились

        Максим’як писав(ла):
        > Втручання російських офіційних представників у вибори і ставило таку мету. Павловський сьогодні закликав до створення спільного блоку “єдунів”, обрізаних та комі. Це його ідею озвучував АП Путіна та Держдума.

        Іншого варіанту у них немає. Така більшість може бути лише ситуативною. І ще невідомо про остаточну позицію Симоненка-КПУ. Спочатку, коли ЗаЄдУ отримувало 30%, а КПУ 19%, він волав про імпічмент, ніякої співпраці з олігархами - "досить тягати цю дохлу кішку". А потім відсотки вирівнялись до даних на виході і нових заяв не чути. КПУ дуже мало отриує по мажоритарним у своєму східному регіоні, тож у КПУ можуть бути підстави для незадоволення і відмови від співпраці. Та й він розуміє антиолігархічний потенціал суспільства й не збирається на політичне самогубство.

        СДПУо, як можна можна зрозуміти, теж кинули - на виході 8%, у підсумку 6%. У ЗаЄдУ в протилежність - 10% на виході і 12% у підсумку. Вони скоріше погодяться на варіант - хай Ющенко формує уряд, а ми будемо в опозиції. Але їх позиція залежатиме від комуністів. Якщо КПУ не піде на співпрацю із ЗаЄдУ, навіщо СДПУо туди лізти? Вони й так невизначені - недовлада-недоопозиція і цей статус їм тепер зашкодив. Провладна ЗаЄдУ фактично опиняється в опозиції, то їм знову туди лізти, зміцнювати цей статус? Із Плана Кириленка та інших свідчень зрозуміло, що Партія Влади розглядає СДПУо не як партнера, а як свого вассала, який має служити, яким слід маніпулювати. І за кожний крок убік мають приповзати і каятися. Останні заяви Кравчука дають підстави бачити неоднорідність поглядів в самій СДПУо.

        ЗаЄдУ сама також неоднорідна - Тигіпко, Кінах і Литвин кожен трохи інакше бачать варіанти розвитку і між собою є політичними конкурентами. Скоріше звідти можна від"єднати Кінаха з Партією промисловців, аніж якісь складові від НУ.

        З цього огляду мені самому зрозуміло, що в таборі ЗаЄдУ - СДПУо - КПУ швидко нічого не створять, все буде залежати від точного аналізу розподілу сил, від консультацій в наступні 2-3 дні, тобто стратегічну ініціативу вони втрачають. Зі свого боку Ющенко буде консультуватися про розширення своєї коаліції, про формування керівництва ВРУ та нового уряду. Ініціатива буде на його стороні. Всі інші будуть визначатися не відносно інтересів у своєму таборі, а відносно ініціатив табору НУ+.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.04.02 | Serg

          Re: Симоненко заволав про імпічмент й відсотки виправились

          Думаю, що шансів на розкол Єди не менше ніж на розбігання Нашої України. Особливо якщо над цим попрацювати. Можна сперечатися хоч до осені скільки відсотків в дійсності у НУ 23.5 чи 26, але принципово це нічого не міняє. Безсмертному краще вже думати як розвести Єду (а там вимальовуються групи Литвина, Тигипка, Донецьких, Кінаха, Пустовойтенка)на різні фракції. Тут великий простір для політичної комбінаторики. Ставки - комітети ВР, портфелі уряду. Потрібна тонка розумна політична гра на чужих (харчоблокових, комуністичних)амбіціях і інтересах. А виграти вибори "в чистую" шансів всеодно не було - не відстояли в 96-му чисту пропорціоналку - маємо.
        • 2002.04.02 | Олександр

          Тогується...

          A.Social писав(ла):
          > Максим’як писав(ла):
          > І ще невідомо про остаточну позицію Симоненка-КПУ.
          Я про це і пишу. Зараз ясно, що "єді" для "вєсу" прийшлося гребти мажоритарників де тільки погано лежить. І найгірше лежало на вотчині Пєді. Порівняйте: 70 у "єди", 40 у "НУ" (прекрасний результат, враховуючи наші умови) і несейрозних 6 у КПУ. По Донецькій області в махоритарних округах пройшло всього 3 не "єдуни". Для "червоної загрози" це якщо не катастрофа, то відчутний удар...

          >Спочатку, коли ЗаЄдУ отримувало 30%, а КПУ 19%, він волав про >імпічмент, ніякої співпраці з олігархами - "досить тягати цю дохлу >кішку". А потім відсотки вирівнялись до даних на виході і нових заяв >не чути.
          Хай Мороз всерйоз підніме це питання. Подивимося, як комуністи крутитимуться, як воша на гребінці. :) Бо і хочеться (хто на них реагуватиме в 2004 році ? До того часу "єда" доб'є їх повністю... А так ніби можна перебрати на себе адмінресурс.), і колеться (і Кучма, і Москва можуть розсердитися за самодіяльність, яка може закінчитися ( і закінчиться :) ) перемогою Ющенка).

          >КПУ дуже мало отриує по мажоритарним у своєму східному регіоні, тож >у КПУ можуть бути підстави для незадоволення і відмови від >співпраці. Та й він розуміє антиолігархічний потенціал суспільства й >не збирається на політичне самогубство.
          Ось і я про це писав.

          >Вони скоріше погодяться на варіант - хай Ющенко формує уряд, а ми >будемо в опозиції. Але їх позиція залежатиме від комуністів. Якщо >КПУ не піде на співпрацю із ЗаЄдУ, навіщо СДПУо туди лізти?
          Бачите, що сталося з "зеленими". Приклад-застереження від дуже явної продажності...

          >Вони й так невизначені - недовлада-недоопозиція і цей статус їм >тепер зашкодив.
          "... які не можуть красти, але хочуть!" (В.Морозов) :)

          >Із Плана Кириленка та інших свідчень зрозуміло, що Партія Влади >розглядає СДПУо не як партнера, а як свого вассала, який має >служити, яким слід маніпулювати. І за кожний крок убік мають >приповзати і каятися.
          А як вони ображалися, коли їм прямо вказували, ким вони є. :)

          >Останні заяви Кравчука дають підстави бачити неоднорідність поглядів >в самій СДПУо.
          Він просто за прикладом ПЗУ побачив, що їх чекає. І намагається уникнути цієї лихої долі...

          >ЗаЄдУ сама також неоднорідна - Тигіпко, Кінах і Литвин кожен трохи >інакше бачать варіанти розвитку і між собою є політичними >конкурентами. Скоріше звідти можна від"єднати Кінаха з Партією >промисловців, аніж якісь складові від НУ.
          Це саме стверджував і я.

          >З цього огляду мені самому зрозуміло, що в таборі ЗаЄдУ - СДПУо - >КПУ швидко нічого не створять, все буде залежати від точного аналізу >розподілу сил, від консультацій в наступні 2-3 дні, тобто >стратегічну ініціативу вони втрачають. Зі свого боку Ющенко буде >консультуватися про розширення своєї коаліції, про формування >керівництва ВРУ та нового уряду. Ініціатива буде на його стороні. >Всі інші будуть визначатися не відносно інтересів у своєму таборі, а >відносно ініціатив табору НУ+.
          "НУ+" - хороше визначення. :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.04.02 | Максим’як

            Re: Від "НУ" пройшло 42 мажорит.+ 10 за її підтримкою (-)

        • 2002.04.02 | юрий

          Re: По поводу Жовтяка

          Результати по 95 округу - це, скоріше, поразка Мельника, ніж перемога Жовтяка. Мельник просто не передбачував, наскільки він непопулярний у Ірпінському регіоні. Один мій знайомий, який ніколи не ходив на голосування, тому що "його голос нічого не вирішуе", вистояв півтори години в черзі, щоб проголосувати проти Мельника - за Жовтяка.
          А взагалі передвиборна компанія Жовтяка була трохи примітивною і нагадувала компанію 98 року. Розклеені листівки по всіх стовпах нічого крім роздратування не викликали. Крім того, багато виборців згадали, що наш депутат - Жовтяк за півроку до виборів, коли почали ходити по домівках і з*явились оголошення про зустріч виборців з діючим депутатом. Можливо він не планував ще раз висуватись по нашому округу, тим більше прикро, що людина, яку я вважаю "продвинутим" політиком, не приділяє уваги спілкуванню з виборцями. Можливо тоді і не було-б спекуляцій на тему, "хто побудував поліклініку".
  • 2002.04.02 | A.Social

    Безхмарне небо над Україною. Чи можливий ГКЧП-2?

    Чи можливе повторення - Форос-ГКЧП?

    Ще слід у контексті результатів звернути увагу - Кучма відбув на відпочинок. Це в той момент, коли Партії Влади потрібен хоч би один реальний координатор. Кучма до того ж видав двозначну заяву про співпрацю з усіма реформатоськими силами (тобто НУ, СПУ, БЮТ?) і привітав "європейський вибір українського народу". Це виглядає так, наче він переорієнтовується і кидає своїх - "просрали", то тепер розбирайтесь без мене, їду на море відмиватися...

    Далі дивимось. Після ГКЧП у серпні 1991 року минає приблизно 11.4 роки - точний термін повторення сонячної активності (максимум був у минулому році), а за нею і геоактивності (нещодавні землетруси) і політичних процесів. В період 23 березня - 31 березня зійшлися також протилежні за впливом дні рівнодення (23-те) і повного місяця (28-ме). У світі спостерігаємо також загострення конфліктів (Ізраїль-Палестина й підготовка до покарання Іраку). Тож можлива якась дуже несподівана подія і в нас.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.02 | Олександр

      Думаю, дещо інше...

      A.Social писав(ла):
      >Ще слід у контексті результатів звернути увагу - Кучма відбув на >відпочинок. Це в той момент, коли Партії Влади потрібен хоч би один >реальний координатор.
      Вони просто не усвідомили ситуацію. У "єди" нема кістяка...

      >Кучма до того ж видав двозначну заяву про співпрацю з усіма >реформатоськими силами (тобто НУ, СПУ, БЮТ?) і >привітав "європейський вибір українського народу". Це виглядає так, >наче він переорієнтовується і кидає своїх - "просрали", то тепер >розбирайтесь без мене, їду на море відмиватися...
      А тут, думаю, Кучма побачив, що може стати зайвим. Системи противаг і стримувань, за якої він був потрібен як арбітр, вже фактично нема. Подивіться самі: серед союзників - СДПУ(о) вже фактично нема (6% з такими медіа-можливостями - це провал); "донецькі" своєю товстою попою зсунули КПУ з насиджених мажоритарних округів і повністю обсіли усю "єду"; серед супротивників - КПУ загнана в куток, бо комфортне спаринг-партнерство вже закінчилося; всі "непримиренні" не лише пробилися до ВР, а й збільшили своє представництво; та й настрашніша загроза - Ющенко як Командор. :) Останній Кучмі нічим не зобов'язаний, бо вже опирається не лише на Захід, а й на Центр і столицю, тому слухняним "принцем" не стане - нащо воно йому ? А доки є Ющенко ( і Тимошенко :) ), ніякий місцевий Путін "із грязі да в князі" не вискочить. :)

      І що робити Кучмі ? Поки у ВР при розподілі "стінка на стінку" патова ситуація. Роботу-то почнуть, але жодного серйозного питання не вирішать. А це не потрібно ні метаблоку "НУ+", ні ... тим же самим донецьким. Отже тупік ? Аби ж то так було Кучмі! А Ющенко, як показали події двох останніх років, вміє дуже добре домовлятися при потребі хоча і з самим чортом. І як тільки він домовиться з "донецькими", то тоді Кучмі настане повний гаплик... Що "донецькі" не зможуть домовитися ? Ага! Вони не настільки дурні, щоб наступати на ті граблі, які вже обтоптала СДПУ(о). :) А каналів для контактів з тим же Ющенком більш ніж достатньо...

      Отже, як не крути, а кучмин гаплик близько. І що йому робити, доки він є ще хоч комусь потрібним ? Правильно, самому нав'язуватися на посередника... І це він пробує зробити. Недарма і Кінах заспівав, що, мовляв, теперішній парламент не проведе імплементацію (натяк: ми відмовимося від імплементації, а ви відмовтеся від імпічменту...)

      > Тож можлива якась дуже несподівана подія і в нас.
      Хай почнуться засідання парламенту. Думаю, зразу після формування керівництва і комісій підніметься питання імпічменту Кучмі. І так реально...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.02 | Shooter

        Re: Думаю, дещо інше...

        Олександр писав(ла):
        >Що "донецькі" не зможуть домовитися ? Ага! Вони не настільки дурні, щоб наступати на ті граблі, які вже обтоптала СДПУ(о). :) А каналів для контактів з тим же Ющенком більш ніж достатньо...
        >
        > Отже, як не крути, а кучмин гаплик близько. І що йому робити, доки він є ще хоч комусь потрібним ? Правильно, самому нав'язуватися на посередника... І це він пробує зробити. Недарма і Кінах заспівав, що, мовляв, теперішній парламент не проведе імплементацію (натяк: ми відмовимося від імплементації, а ви відмовтеся від імпічменту...)

        Cikavym je te, shcho pochnet's'a "torh za...Jushchenka". Mizh donec'kymy, dniprovs'kymy i Kuchmoju.

        Oto smishno bude...


        > Хай почнуться засідання парламенту. Думаю, зразу після формування керівництва і комісій підніметься питання імпічменту Кучмі. І так реально...

        Navr'ad chy. Shvydshe domovl'at's'a pro zminy v Konstutyciji. I Kuchma bude zmushenyj pohodytys'a.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.04.02 | A.Social

          Одне питання Ющенко погодиться впровадити: "--" недоторканість

          Shooter писав(ла):
          > Олександр писав(ла):
          > > Отже, як не крути, а кучмин гаплик близько. І що йому робити, доки він є ще хоч комусь потрібним ? Правильно, самому нав'язуватися на посередника... І це він пробує зробити. Недарма і Кінах заспівав, що, мовляв, теперішній парламент не проведе імплементацію (натяк: ми відмовимося від імплементації, а ви відмовтеся від імпічменту...)
          (...)
          > > Хай почнуться засідання парламенту. Думаю, зразу після формування керівництва і комісій підніметься питання імпічменту Кучмі. І так реально...
          >
          > Navr'ad chy. Shvydshe domovl'at's'a pro zminy v Konstutyciji. I Kuchma bude zmushenyj pohodytys'a.

          Одне питання про недоторканість Ющенко може просунути, він і в ході боротьби його підтримував. Раніше це потрібно було Кучмі для підвішування. Тепер підвішувати буде Ющенко, а тих кого можна підвісити, є більше у складі ЗаЄдУ - особливо "мажорів".
        • 2002.04.02 | Augusto

          Ну а чому нереально?

          Тут така можливість відхреститися від зробленого за часів Q-чма. Як в Румунії в свій час Чаушеску під паркан і розстріляли, щоб не розмовляв багато.
          Мене наприклад така ситуація не задовольняє - зробити з облізлого парторга демона та звинуватити в всьому плюс землетрусі на Тайвані. Він зараз віддав би владу Ющенку і допоміг би розслідувати, хто ж такий розумний наробив справ в Україні, а за це - гарантії особистої недоторканості йому та доньці (Пінчук пролітає, бо дурень - скільки він вгахав народних грошей в тих смердючих КОПів - завод новий побудувати можна б було). Іншим, від поведінки: якщо хочуть і далі баламутити: "See you in Walla, see you in Walla-Walla" як ото Оффспрінг співає "You don't talk your way out of this one, boy", якщо хочуть жити спокійно і працювати на благо суспільства, можна розмовляти.
    • 2002.04.03 | DADDY

      Re: Безхмарне небо над Україною. Чи можливий ГКЧП-2?

      Так. Непогана думка. Справа в тому, що огрунтування цього вже почалось: всі причетні до "Єди" вже підняли галас з приводу розколу України. Треба ж буде рятувати Неньку від "деструктивних сил". Але зверніть увагу, що у ГКЧП-1 дехто був особистістю. Комуністичною, наглою, деспотичною, але особистістю.
      Q-чмо та компанія не змогли знайти навіть кваліфікованих спеціалістів з соціальної реклами, з створення хоч би якого пристойного іміджу.
      Хто ж організує ГКЧП-2? Литвін? Кириленко? Кушнарьов? Кравченко? Азаров?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.04 | A.Social

        Падіння Кучми неминуче. Якщо процес не зупинити, слід очолити

        DADDY писав(ла):
        > Так. Непогана думка. Справа в тому, що огрунтування цього вже почалось: всі причетні до "Єди" вже підняли галас з приводу розколу України. Треба ж буде рятувати Неньку від "деструктивних сил". Але зверніть увагу, що у ГКЧП-1 дехто був особистістю. Комуністичною, наглою, деспотичною, але особистістю.
        > Q-чмо та компанія не змогли знайти навіть кваліфікованих спеціалістів з соціальної реклами, з створення хоч би якого пристойного іміджу.
        > Хто ж організує ГКЧП-2? Литвін? Кириленко? Кушнарьов? Кравченко? Азаров?

        Не можу погодитися з приводу оцінки особистих потенціалів. "Комуністичною, наглою, деспотичною, але особистістю" таки є більшість з тих, кого можна очікувати у складі ГКЧП-2. В 1991 році про тих теж говорили - які ж вони особистості.

        Справа ось у чому. І тоді і тепер існує розгалуджений адміністративний апарат. Логіка ГКЧП-1 була така: стаємо на чолі, даємо вказівки, апарат виконує. Яке ж було здивування, коли апарат не став виконувати, або почав виконувати не так як слід. Тоді апарат був значною мірою був деморалізований. Плюс існувала традиція вуличної політики, народ виходив на вулиці.

        Дивимось як тепер. Логіка може бути та ж: стаємо на чолі, віддаємо вкзівки, апарат виконує. Апарат тепер оновлений, криміналізований, значно нахабніший, ні народу, ні суду не боїться, має нову апаратну мораль. Стара традиція політики вулиці втрачена чи вийде народ на вулиці в разі чого, чи застрайкує - тут не має однозначності. В пік загальнонаціонального напруження, коли знімали Ющенка, коли це могло призвести до повної втрати України під Верховну Раду прийшло лише 10 тисяч.

        Тому логіка ГКЧП-2 може бути така - потрібно саме тепер, поки не зібралася ВРУ в новому складі, поки не з"явилося нове начальство в апарату, поки ще не перебирається контроль над ЗМІ, Урядом, Податковою, не переорієнтовуються клани, фінансово-політичні угрупування, поки ще масова активність непробуджена. Скидання Кучми неминуче. Коли процес не зупинити, його слід очолити, бо очолять інші, або він сам зайде "куди не слід".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.04.04 | Максим’як

          Re: Спробуйте проаналізувати ситуацію, що склалася в Україні

          Я вчора дві теми помістив, про Позитиви від виборів, та Психологія фальсифікації.

          Вибори були фальсифіковані, все, що втратили прогресивні сили, це десь 10-12%, але чи могли ці відсотки вирішити суттєво розстановку (ясно, що факт фальсифікації потрібно доказувати в суді, щоб не повторювалося) сил в Україні? Ні. Справа не тільки у владі, а й у самому суспільстві, тому в першу чергу треба закочувати рукава і наполегливо пропагувати в суспілстві справжні цінності.

          Суспільство підтримало "єдунів" "комі" та "еспедушників" в однаковій мірі, як і підтримало НУ, СПУ та БЮТ 50/50. Тому, жодні революції є повний абсурд, бо вони будуть не проти Кучми і режиму, а потягнуть суспільство 50 проти 50 без всякого поділу на схід-захід (Досить глянути, що в Одесі робиться чи під Києвом).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".