МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мости, вокзали, пошта, телеграф, пивзавод, дискотека

04/02/2002 | Наливайко
Це я не про те, що мовляв, настала революційна мить і промєдлєніє смєрті подобно. Революційну ситуацію (за товаришем Леніним, хай йому…) я в Україні вбачаю, але ніяк не мить, це точно. Але діяти опозиції треба, діяти рішуче і закріплювати досягнення (а хто вважає, що результати НУ, БЮТІ та СПУ не досягнення, хай вдавиться виборчим бюлетенем з хрестиком на "Заєді").
Маємо:
По-перше, певну розгубленість у стані ворога, по-друге - збереження його (ворога) повної переваги на організаційному і інформаційному фронті - єдина основна партія, ЗМІ, адмінресурс у всіх його проявах тощо.
Про єдину опозиційну партію наразі не розводитимуся, побачимо, що вдіється в плані структурування ВРУ. Я от про що (і що може бути зроблено зараз):

1. Створення загальноукраїнського радіо "нашого" (не лише україномовного, але українського за суттю) спрямування на FM, з діапазоном завдань від прориву інформаційної блокади до призвичаєння піплу (в першу чергу - молоді) до якісного українського продукту, що є агітацією як таке. Років зо три тому я десь читав, що створення ефемки вигоряє десь у 50000 баксів (п.Шутер в іншій гілці каже про 80000). В загальнодержавному масштабі, відповідно, у кільканадцять разів більше, але враховуючи кількість зацікавлених осіб і симпатиків - нема таких кріпостей, котрі не можуть взяти більш…сорі, українці! Форма АТ була б ІМХО оптимальною. Вважаю, що і Юля з командою, а тепер - і Ющ заперечень, м'яко кажучи, не матимуть. (Свобода підтримає, заграніца поможєт:), а як не домопоже, то най жалкує).
Чому радіо - тому що наклад газети можна арештувати і викинути нафіг, з радіо це робити щоденно складніше.

2. Підписання БЮТ, СПУ, сподіваюся - НУ, і всіми зацікавленими патріотичними силами своєрідного пакту про взаємну допомогу - порушення прав одного (і будь якої особи)=порушення прав усіх і тягне загальний гвалт і об'єднання організаційних і правових зусиль для захисту потерпілого і покарання винних. Десь тут на Майдані є тема про Правову самооборону - цікава тема.

3. У разі, як єдуни з братанами, червоними і есдеками створюють омріяну чмою більшість і опозиція не матиме впливу на уряд, створення і популярізація тіньового уряду. Корисно для пропаганди, для наробок реальних проектів, вітається західними демократіями.

4. Врешті, з Майдану - непоганий банк ідей (це я не про себе, грішного:)), треба налагодити обмін з нашими у ВРУ, можливо, вкупі з опрацюванням законопроектів з певних питань (швидкість, рівень, безкоштовність).

Відповіді

  • 2002.04.02 | DevRand

    почалося!

    це я до того, що в мене дуже схожі відчуття:
    не можна назвати результати виборів перемогою - але точкою зламу, початком можна, ІМХО.
    Далі все залежить від всіх нас - ситуація така, що головне це не дати системним перебрати на себе ініціативу.
    повністю згоден з усіма пунктами, думаю всі хто прочитає ваш допис ще щось додадуть свого - так що прохання всім приєднуватись до обговорення!

    > 2. Підписання БЮТ, СПУ, сподіваюся - НУ, і всіми зацікавленими патріотичними силами своєрідного пакту про взаємну допомогу - порушення прав одного (і будь якої особи)=порушення прав усіх і тягне загальний гвалт і об'єднання організаційних і правових зусиль для захисту потерпілого і покарання винних. Десь тут на Майдані є тема про Правову самооборону - цікава тема.

    А тут я детальніше хотів би зупинитись. Тут можливі варіанти:
    може бути щось одне, велике красиве і світле,

    а може декілька таких рухів, в залежності від напрямку роботи, вікового розподілу і т. д.

    Це може бути (ІМХО так краще) непартійною структурою, яка могла би впливати (крім звичайно досить жорсткої боротьби проти влади) в першу чергу на опозиційні партійні структури - так як наприклад "Отпор" став серйозним чинником для того, щоб сербська опозиція виставила проти Мілошевіча одного кандидата - незалежний (непартійний) рух,
    який не дає "звернути з шляху" партійно оформленим опозиційним структурам.

    Корисних застосувань такого підходу - безліч. Взяти наприклад сценарій який для нас актуальний - влада напр. оголошує вибори недійсними, або на рівні ЦВК фальсифікує вибори - такий рух спротиву може бути хребтом, початковою структурою на основі якої розвиваються акції протесту.



    50 - 100 тисяч підготовлених, пройшовших школу спротиву та альтернативних рішень "бійців" за 2 роки - дуже навіть можливо.


    ви запитаєте де громадянське суспільство - саме люди з таких спільнот можуть стати базою для його створення.


    Звичайно, мало лише розхитувати систему. Крім підготовки протестних акцій, необхідно думати і про конструктивні дії. Наприклад, структурами на місцях можливо втручатися в дії місцевої влади, та як мінімум починати дискусії та надавати свої альтернативи по тим питанням, які важливі для конкретного місця, а можливо навіть і формувати щось типу альтернативних комітетів по самоуправлінню.


    В принципі, мені здається що тут на "майдані" за рік роботи вже створена "концепція" такого руху(спільноти). Неієрархічність, саморегуляція, солідарність етс.
    Сам форум є в якісь мірі аналогом.
    Концепція поки що в неявному вигляді. Може варто зробити її явною?

    Сумбурно, але думаю що основну ідею передав.
  • 2002.04.02 | Горицвіт

    Re: Мости, вокзали, пошта, телеграф, пивзавод, дискотека

    Підтримую. Деякі коментарі.

    Наливайко писав(ла):
    >
    > 2. Підписання БЮТ, СПУ, сподіваюся - НУ, і всіми зацікавленими патріотичними силами своєрідного пакту про взаємну допомогу - порушення прав одного (і будь якої особи)=порушення прав усіх і тягне загальний гвалт і об'єднання організаційних і правових зусиль для захисту потерпілого і покарання винних. Десь тут на Майдані є тема про Правову самооборону - цікава тема.

    Скоріше, Самооборона створюється окремо від партій. А партії по можливості (і за бажанням) підтримують. Що було б прекрасно.

    >
    > 3. У разі, як єдуни з братанами, червоними і есдеками створюють омріяну чмою більшість і опозиція не матиме впливу на уряд, створення і популярізація тіньового уряду. Корисно для пропаганди, для наробок реальних проектів, вітається західними демократіями.

    > 4. Врешті, з Майдану - непоганий банк ідей (це я не про себе, грішного:)), треба налагодити обмін з нашими у ВРУ, можливо, вкупі з опрацюванням законопроектів з певних питань (швидкість, рівень, безкоштовність).

    Так. А назвати, наприклад, Інформаційний Центр... і щось таке. Справді, важливо, щоб був зв'язок з парламентськими партіями.

    Оголосити Створення Інформаційного Центру і провести його презентацію.
  • 2002.04.03 | Andrij

    Перше питання у ВР -- розслідування виборів

    Прекрасний привід "розім'ятись" для НУ, БЮТ, та СПУ. Більшість визнає, що вибори були вкрай брудні. Хтось за це має відповісти. Отже, перший крок має бути налагодження незалежної судової системи, із потужними повноваженнями суддів (включаючи можливість котнролювати місцеву міліцію), високою платнею, т.і.
  • 2002.04.03 | Наливайко

    Далі

    Дякую за реакцію і продовжую. З приводу ефемки, мабуть, днями підготую листа на Юлю, Юща, можливо ще на адресу якоїсь нашої газети, штибу Українського слова - для оприлюднення. Як шановне панство згодиться (якщо вийде цензурно і читабельно, вивішу тутоньки, якщо ні - постидаюся:)), може піти від Майдану, як ні - запоштарю від свого імені, хай читають і перетравлюють. Тут ІМХО важливо пустити хвилю. Чи в кого є правдива мильна адреса НУ?

    З приводу співпраці з нашими у ВРУ, Інформаційного центру чи такого іншого слід визначитися - звертатися зараз чи зачекати до структурування ВРУ. Це, на моє переконання, треба робити від Майдану, тож звертаюся до тих, хто має право і можливості прорепрезентувати таку нашу ідею перед відповідними людьми. Можливо - вербально, можливо - оформивши у вигляді листа. ІМХО це має шанс працювати - як і проробка і доведення до розуму конкретних законопроектів, так і продукування ідей.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.03 | Shooter

      Про ФМ

      Реально створити сьогодні локальне радіо - під 150-200 штук УСД. В Києві - 200-300.

      Включає: ліцензію (частота), "залізо" в студії, передавач (доречі, "найболючіше" питання). + організаційні затрати, "стартовий капітал", + "на підтримку штанів" ("нешансонноє" радіво сьогодні само себе, практично, не годне прогодувати) етс.

      Щось подібне затіває Кривенко - Громадське радіо. Перед виборами вони планували виходити на 2-ій частоті Люксів в Києві. Проте не вийшли. Після чого дійшли висновку (ніби), що потрібно "все своє", частоту включаючи.

      Паралельно потрібно або "унезалежнити" 1+1, або "прікупіть" хоча би СТБ.

      В національному ж масштабі "розкрутити" радіво потрібно десь-так до 2 млн. Якщо не всі 4. :):
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.03 | Наливайко

        Re: Про ФМ

        Все настільки занедбано?:) Чотирьох мегатон в мене нема. Двох - теж:). Невже така безнадьога?

        А якщо приблизно так:

        Народному депутату п.Тимошенко Ю.В.
        tymoshenko@gomail.com.ua

        Народному депутату п.Ющенку В.А.
        ???
        Редакції газети "Українське слово"
        info@ukrslovo.kiev.ua

        Шановна пані Тимошенко, шановний пане Ющенко, шановні пані та панове !

        Вітаючи Вас і всіх українців з успіхом на парламентських виборах 2002 року, сприймаємо цей успіх як лише перший, хоча і надважливий крок на шляху до зміни існуючої кримінально-олігархічної системи на правову державу з патріотичною і чесною владою, тактичну перемогу, котра має бути розвинута і закріплена подальшими діями.

        Одним з необхідних чинників подальшого поступу вбачається подолання монополії влади на ЗМІ, наслідком якої є як пропагандистське домінування провладних, олігархічних структур, так і відверто антиукраїнський характер інформаційного простору. Останнім часом це чи не найбільше відчувається у сфері електронних ЗМІ, про що свідчить як перебіг виборчої кампанії так і припинення діяльності низки прогресивних радіостанцій (наприклад - радіо "Дзига" у Львові, радіо "Довіра", за посередництвом якого ретранслювалися передачі радіо "Свобода").
        У цьому контексті нагально постає питання створення "загальноукраїнського за формою, українського за змістом" радіо, завданнями якого було б:

        1. Українізація і розвій інформаційного простору.

        2. Об'єктивне і оперативне інформування громадськості про ситуацію в державі, зокрема і насамперед - про діяльність опозиційних, патріотичних сил.

        3. Популярізація (найперше - серед молоді) високоякісного українського інформаційного і музичного продукту на противагу низькопробним закордонним і місцевим взірцям, котрі підчас мають характер інформаційної та ідеологічної диверсії.

        4. Завдяки викладеному - відповідна еволюція громадської думки і політичних настроїв (зокрема - в контексті майбутніх президентських виборів).

        Фундація такого радіо могла б бути здійснена завдяки об'єднанню коштів широких зацікавлених кіл, наприклад - у формі акціонерного товариства.
        Можливо, Ви знайдете за можливе розглянути цю пропозицію і винести її на розгляд потенційних фундаторів і громадськості.

        З повагою,

        Слава Україні!

        На довісок - не брехатиму, що в мене нема відчуття, що з таким самим успіхом я можу додати в адресах - Івану Павлу Другому (себто, що все це по цимбалах), але чи не варто спробувати?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.04.03 | Shooter

          Re: Про ФМ

          Наливайко писав(ла):

          > Останнім часом це чи не найбільше відчувається у сфері електронних ЗМІ, про що свідчить як перебіг виборчої кампанії так і припинення діяльності низки прогресивних радіостанцій (наприклад - радіо "Дзига" у Львові,

          Тільки не дзига :):. Хоча Марек до того мав певне відношення.

          >радіо "Довіра", за посередництвом якого ретранслювалися передачі радіо "Свобода"

          Та Довірі ніби нічого ся не стало. Закрили в Києві Континент. А Довіра - то Тігіпкова контора. Хоча відносно і незалежна. Але саме "відносно" - виглядає, що Свободу на Довірі таки затюкали.

          > Можливо, Ви знайдете за можливе розглянути цю пропозицію і винести її на розгляд потенційних фундаторів і громадськості.

          Кажу ж - простіше купити вже щось-менш розкручене (ті ж Люкси). І "підрихтувати" формат. + розширити мовлення, звісно.

          Крім того, подейкують, що то й же ж Порошенко є власником Ніко ФМ, а останнє, як мінімум, мало ліцензії в ряді областей Західного реґіону.

          Крім того, Кривенко он дєрзає - що свідчить про те, що події і мислі таки рухаються в правильному напрямку.

          Ще один претендент - "Українська хвиля" з Тернополя. Хтось таки утримує (нажаль, не знаю хто :): ).

          Ну і знову: не так проблема в одноразовій інвестиції, як в тому, що "нешансонне" радіо сьогодні не може заробляти само на себе. Значить, потрібно кошти, щоб його "підгодовувати". Хто? - вот в чьом вопрос.

          Взагалі-то, є ще купа шляхів. Як на приклад "прихватизація" (в доброму сенсі - встановлення "свого керівництва") на Радіо Промінь - воно хоч і державне, але окрема господарська одиниця, окреме "ліцьо" і покрита вся Україна.

          Етс, етс.

          >чи не варто спробувати?

          Пробувати завжди варто ;):
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.04.04 | Наливайко

            Re: Про ФМ

            Про Довіру я вже в курсі - то була банальна заглушка від місцевої влади.

            А підняти яку-не-яку хвильку я спробую:)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.04.04 | Максим’як

              Re: Я теж такої думки, що починати потрібно з будь-чого.

              На великі проекти треба мати великі дармові гроші. Де є дармові гроші? Не буду лишній раз показувати. Он Інтер отримав кредит від Ощадбанку 34 млн.

              Якщо починати, то точно десь на півдні, або в його сторону поширювати - там де є потреба.

              А з Ющенком варто поговорити якось, там в нього банкірів десяток і "оболонь" - Слободян повинен мати рекламні статті при 132 млн. чистого прибутку.
        • 2002.04.04 | Tseg

          Re: Про ФМ

          1. А чому б не звернутися до Ліги українських меценатів та до діаспори? Впевнений вони могли б віднайти кошти та й мабуть досвід мають (діють же українські канали та радіостанції в США).
          2. Для чого створювати щось нове. Легше купити щось існуюче. Наприклад, Люкс-FM або якусь іншу радіостанцію. Тут переваги очевидні :
          - є напрацювання
          - є аудиторія
          - є радіочастота
          - є діюче обладнання
          - зменшується кількість "конкурентів"
          ...
          3. Цей медіапроект повинен бути ЯКІСНИМ !!! В іншому випадку ви просто "поховаєте" кошти.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.04.04 | Shooter

            Re: Про ФМ

            Tseg писав(ла):
            > 1. А чому б не звернутися до Ліги українських меценатів та до діаспори? Впевнений вони могли б віднайти кошти та й мабуть досвід мають (діють же українські канали та радіостанції в США).

            Мова ведеться про кошти на порядок більші (як мінімум), які є звичними для меценацтства.

            З пунктами 2-3 - повністю згоден.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.04.04 | Tseg

              Re: Про ФМ

              В Лігу входять українці які мають досить значні заощадження і вболівають за долю України. Я думаю, що опозиційні сили могли б звернутися до членів Ліги меценатів з проханням допомогти у фінансуванні проекту...

              Для того щоб залучити кошти потрібно створити належний громадський контроль за діяльністю радіостанції.

              Переваги залучення коштів діаспори очевидні... Це кошти які не потрібно "відпрацьовувати".

              Де гарантія, що Порошенко, наприклад, профінансувавши проект завтра не переметнеться в інший табір?
              Нова радіостанція/телеканал повинні бути незалежними від політиків (реально?) і повинна працювати на українське суспільство.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.04.04 | Shooter

                Re: Про ФМ

                Tseg писав(ла):
                > В Лігу входять українці які мають досить значні заощадження і вболівають за долю України. Я думаю, що опозиційні сили могли б звернутися до членів Ліги меценатів з проханням допомогти у фінансуванні проекту...

                Я вже писав - для мережевого ФМ радіво потрібно 2-4 млн. УСД. Це є нереальним для Ліги.
                Крім того, виникає ряд питань: якщо радіво - прибуткова орґанізація/юридична особа (а вона мусить такою бути), то, фактично, єдиний шлях залучення меценатських коштів без їх оподаткування - внесесння їх в статутний фонд. Знову ж таки, існують певні обмеження для іноземних осіб щодо їх участі/частки в українській юридичній особі - власнику ліцензії на право мовлення. Етс., етс.

                Хоча приклади є - ті ж Люкси починали із допомогою Відродження - 30 шт. УСД. Але це були далеко не єдині вкладені гроші.

                > Нова радіостанція/телеканал повинні бути незалежними від політиків (реально?)

                Гм, гм...поки медіа не є прибутковими - подібне є майже нереальним.
          • 2002.04.04 | Наливайко

            А що це за Ліга така,

            і чи Ви не знаєте її мила чи адреси? Простіше простого додати ще адресу - а раптом.
    • 2002.04.03 | Любов

      Re: Далі

      lia@ua.org.ua - это координаты администратора форума НУ.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.04 | Наливайко

        Дякую (-)

  • 2002.04.04 | Пані

    Re: Мости, вокзали, пошта, телеграф, пивзавод, дискотека

    Наливайко писав(ла):

    > Чому радіо - тому що наклад газети можна арештувати і викинути нафіг, з радіо це робити щоденно складніше.

    Ідея чудова, дуже нагальна, але прикрити радіо не важко, якщо нема власної мережи ретрасляторів.

    > 2. Підписання БЮТ, СПУ, сподіваюся - НУ, і всіми зацікавленими патріотичними силами своєрідного пакту про взаємну допомогу - порушення прав одного (і будь якої особи)=порушення прав усіх і тягне загальний гвалт і об'єднання організаційних і правових зусиль для захисту потерпілого і покарання винних.

    Вони б хоч домоглися скасування результатів виборів хоч в одному окрузі. Хоча б там. де Жир балотується.

    >
    > 3. У разі, як єдуни з братанами, червоними і есдеками створюють омріяну чмою більшість і опозиція не матиме впливу на уряд, створення і популярізація тіньового уряду. Корисно для пропаганди, для наробок реальних проектів, вітається західними демократіями.

    Тут у Юлі є непоганий досвід і це справді вдасться.

    Я додам ще телебачення. Треба якось домовлятися з обрізаними щодо телебачення. Здається обрізані самі вже на це натякають (досить новини подивитися). Ясно, що тхне, але іншого каналу немає.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.04 | Наливайко

      Re: Мости, вокзали, пошта, телеграф, пивзавод, дискотека

      Пані писав(ла):
      > > 3. У разі, як єдуни з братанами, червоними і есдеками створюють омріяну чмою більшість і опозиція не матиме впливу на уряд, створення і популярізація тіньового уряду. Корисно для пропаганди, для наробок реальних проектів, вітається західними демократіями.

      > Тут у Юлі є непоганий досвід і це справді вдасться.
      Переконаний, що може вдатися. І такі речі важко замовчувати у ЗМІ.

      > Я додам ще телебачення. Треба якось домовлятися з обрізаними щодо телебачення. Здається обрізані самі вже на це натякають (досить новини подивитися). Ясно, що тхне, але іншого каналу немає.
      Ідея з розряду екстрім:)), але...Медведчука єдуни образили, обрізавши ще раз - з відсотками, образ він не вибачає. Чим чорт не жартує, коли Бог спить:)
    • 2002.04.04 | Shooter

      Re: Мости, вокзали, пошта, телеграф, пивзавод, дискотека

      Пані писав(ла):
      > Наливайко писав(ла):


      > Я додам ще телебачення. Треба якось домовлятися з обрізаними щодо телебачення.

      Навіщо з обрізаними? З Роднянським, наприклад. А йому зараз що для щастя потрібно? - "тверду" ліцензію. Що є досить-таки реальним.

      Достатньо би було, якби 1+1 були просто обєктивні - і все. Вони (принципово) можуть такими бути. До того ж, це чи не єдиний ТБ канал, котрий майже на себе заробляє.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.04 | Спостерігач

        Re: Мости, вокзали, пошта, телеграф, пивзавод, дискотека

        Shooter писав(ла):

        > Достатньо би було, якби 1+1 були просто обєктивні - і все. Вони (принципово) можуть такими бути. До того ж, це чи не єдиний ТБ канал, котрий майже на себе заробляє.

        Не майже, а 100%. Ще й з прибутком.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.04.04 | Shooter

          Можливо

          Спостерігач писав(ла):
          > Shooter писав(ла):
          >
          > > Достатньо би було, якби 1+1 були просто обєктивні - і все. Вони (принципово) можуть такими бути. До того ж, це чи не єдиний ТБ канал, котрий майже на себе заробляє.
          >
          > Не майже, а 100%. Ще й з прибутком.

          Ну..скажемо, так: в 1999 з зарібками в них було досить-таки сутужно :):

          Проте, можливо Ви і праві насьогодні.

          Тоді завдання ще простіше: дати Роднянському "жалізну" ліцензію і погнати звідти піхвошека (як його Коробова "сдєлала" в останніх гранях...ах! :): )


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".