МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Й останні новини

04/05/2002 | Shooter
http://www.pravda.com.ua/?2045-6-new

швидше за все єдиної фракції "Єди" не буде. Зараз лідери цієї фракції всерйоз розглядають можливість розподілу на дрібніші, але "скованниє одной цєлью". Це, по-перше, наростить адміністративний ресурс "єдунів" як то - кабінети, машини, секретарки, телефони.

По-друге, це розширить вербальні можливості пропрезидентських сил - з однією і тією ж ідеєю отримають можливість виступити лідери всіх "єдиних" фракцій.

По-третє, це створить можливість для маневру - наприклад у випадку, коли з'явиться необхідність оголосити на сесії перерву при обговоренні спірного питання. Знову ж, що важливо, - перевага у раді керівників фракцій і груп. Більше "своїх" потрапить в українську делегацію ПАРЄ і будуть відстоювати там "правильні" інтереси. На зустрічах з представниками Заходу у Києві опозиція буде знов становити явну меншість.

Ще одна новина, неприємна. До Кучми в Крим останнім часом прямують справжні зграї новообраних депутатів. Серед запрошених виявилося як мінімум 11 обранців від "Нашої України". Говорять, що президент запрошував і Ющенка. Тільки той не погодився. Відпочиває на дачі.

Відповіді

  • 2002.04.05 | Максим’як

    Re: Треба було весь текст привести.

    А про одинадцять, то я слабо вірю, ну, три татарина з Криму є, а хто ще міг би там бути? Почекаємо кілька днів, побачимо.

    Я вже писав, що рватися до влади ніхто дуже не буде, бо її треба на мандат обміняти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.05 | Shooter

      Re: Треба було весь текст привести.

      Максим’як писав(ла):
      > А про одинадцять, то я слабо вірю, ну, три татарина з Криму є, а хто ще міг би там бути? Почекаємо кілька днів, побачимо.

      Необов’язково щось просити - могли їхати умови ставити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.05 | Максим’як

        Re: Ні, умови поставлені. Може то з тих, про яких казав

        Безсмертний, що на них тиснуть. Головні особи сидять наче в Києві. Так пройтися по списку, то крім Удовенка і Щербаня нема кому їхати до Кучми.
        Хоча все можливе. Жаль, що тепер їхня сторінка здохла і вся інфа йде через чужі руки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.04.05 | Shooter

          Re: Ні, умови поставлені. Може то з тих, про яких казав

          Максим’як писав(ла):
          > Безсмертний, що на них тиснуть. Головні особи сидять наче в Києві. Так пройтися по списку, то крім Удовенка і Щербаня нема кому їхати до Кучми.

          А зачєм Удовенкові до Кучми?
          Доречі, звідки інфо "про київське сидіння головних осіб"?
          Та й 2 години тому сиділи - а потім сіли на КрАЗи (щоб в разі чогось - і гайнули в Крим...)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.04.05 | Максим’як

            Re: Удовенко і Щербань "особисті друзі" Кучми.

            Коли б було щось серйозно там затівалося, то і Ющенко теж поїхав - не може він чисто з придворного етикету відмовитися від запрошення Кучми.
            Кучма, хоч і лох, але президент лохатий.

            Хіба що поїхали на вихідні дні, бо із ЗМІ всі до обіду засвітилися і Порошенко, Безмертний і Костенко.

            Всюди інформація тільки про поїздку Кінаха, я не думаю, що агенства би таку інформацію пропустили без уваги, що 11 від Ющенка поїхали туди. Проста логіка. А якщо поїхали, то добрі кучмині знайомі і в неофіційоз, попити трохи хеннессі на халяву.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.04.05 | Shooter

              Re: Удовенко і Щербань "особисті друзі" Кучми.

              Максим’як писав(ла):

              > Всюди інформація тільки про поїздку Кінаха, я не думаю, що агенства би таку інформацію пропустили без уваги, що 11 від Ющенка поїхали туди. Проста логіка. А якщо поїхали, то добрі кучмині знайомі і в неофіційоз, попити трохи хеннессі на халяву.

              Та в Ющенка і без нього є кому думати. Себто тактика могла бути обумовлена давно. Крім того, Кучма запрошував Ющенка як лідера НУ. Останній ж, можливо, вирішив, що не барскоє ето дєло..:):

              Це як на будь-яких серйозних переговорах: спочатку домовляють клєрки - про що ж, власне, домовлятимуться боси.
  • 2002.04.05 | Максим’як

    Re: Погорєлова з Уніану на подібну тему.

    Прихильники президента в парламенті: краще менше, та...краще?
    [05.04.2002 18:54]


    Отже, вибори завершились тим, що так звані пропрезидентські сили в парламенті обмежаться однією-єдиною фракцією - блоку «ЗаєдУ». І судячи з усього, це – не просто наслідок недовіри народу до діючої влади, але й розуміння самою владою того, як ставиться до неї народ. Очевидно, виходячи з цих реалій, адмінресурс абсолютно свідомо не допустив до Ради так званих попутників влади – ПЗУ, "Жінок за майбутнє», КОП, Демсоюз. Лідер зелених, які змушені покинути насиджені місця в парламенті, прямо заявив, що його партію «завалили» саме з допомогою адмінресурсу. При цьому оскаржувати ці дії в судовому порядку ПЗУ навіть не збирається. Очевидно, не тому, що це безнадійно, а тому, що партія усвідомлює, хто саме, за що і навіщо викреслив її зі списку парламентських сил...

    Таким чином, вимальовується принципово нова установка влади. Ті, хто сьогодні визначає поведінку Президента, зрозуміли, що колишня тактика розширення пропрезидентської політичної бази призвела до її розмивання, створення внутрішньої конкуренції та втрати підтримки в суспільстві. На даний момент Леоніду Кучмі вже не потрібні сумнівні друзі, а потрібні лише жорстко контрольовані виконавці єдиної волі. Відтак, серед цих виконавців тепер не буде підрозділів, себто фракцій, які могли б з відомою мірою автономності уособлювати родинні інтереси дружини президента Людмили Кучми чи зятя президента В.Пінчука. Монархічна традиція в Україні не приживається, отже, успадкування влади по одній із сімейних ліній – не планується як перспектива. Тобто, в оточенні Президента, колись дуже різноманітному та такому, що дозволяло міркувати певними варіаціями моделей, - остаточно перемогла «партія номенклатурної бюрократії» на чолі із главою АП Володимиром Литвином. Одночасно з феодально-родинною гілкою цієї влади потерпіли поразку і «вільні олігархи». Історія падіння найорганізованішого клану з них – СДПУ(о) - лише найяскравіше ілюструє цю тенденцію.

    Те, що остання і вирішальна порада не розкидатися ресурсами надійшла до Кучми з Росії у висловлюванні О.Волошина про бажану схему блокування – «ЗаєдУ», КПУ та СДПУ(о), - в даному випадку навіть не можна сприймати як справжній «диктат» (якщо, звісно, говорити не про міждержавні суверенні стосунки, а про співпрацю двох президентів). Просто з Москви краще видно, як стрімко Президент втрачає розпорошувані сили. Крім того, в Росії, схоже, досі не визначились із тим, як саме, в які строки й, головне, на кого замінити самого Леоніда Кучму. Тому по суті й порадили йому наразі зайняти кругову оборону: допоки стратеги з Москви будуть думати, що їм в Україні далі робити в своїх інтересах...

    Втім, про перші кроки Москва вже, очевидно, добре подумала. При чому схоже, чекати, аби новий український парламент розсівся по місцях та розібрався із своїми конфігураціями, Москва особливого наміру не має. Москві треба поспішати використовувати недовгостроковий ресурс Президента, і саме тому найперший лобіст теперішніх російських інтересів в Україні – КПУ вустами її лідера П.Симоненка, не відкладаючи справу в довгий ящик, вже задекларувала «констурктивну» і зовсім не класово-антагоністичну форму співпраці з теперішнім російським режимом. А саме: П.Симоненко заявив про необхідність негайного створення російсько-українського енергопостачального консорціуму, що складався б з володарів російських енергоресурсів та українських, досі все ще державних, ГТС. Інтереси навіть президентської номенклатурно-бюрократичної партії влади тут насправді враховані дуже мало. Адже позбавлення контролю українського державного апарату над ГТС – це є фактичне знищення реальної бази, на якій вся ця державна українська номенклатура тримається. Але це вигідно Москві і КПУ як посереднику. А в Президента, якого досі від цього останнього кроку, схоже, утримували олігархи, що годувалися й годували самого «батька нації» з української труби, тепер просто немає змоги в умовах максимального звуження свого владного ресурсу – довго протистояти цим простим і навіть не надто закамуфльованим планам Кремля.

    Звісно, важко конкретно спрогнозувати подальші дії пропрезидентського блоку в новому складі парламенту. Але зрозуміло одне: коли новий парламент вже розсядеться по місцях та почне працювати, - відкрутитися від вимог Росії, кучмістам буде досить важко. Аби уникнути добровільної жертви на користь особистих інтересів Президента, який, судячи з усьго, в такий спосіб прагне викупити в Росії якщо вже не залишки влади, то хоч би спокійну пенсійну старість, - пропрезидентським гравцям доведеться шукати певні шляхи. Не виключено, що саме цим тепер мотивуються спроби деяких лідерів блоку потроху загравати з блоком «проамериканця» Ющенка, натякаючи на те, що передвиборчі суперечки та образи (разом, доречі, із закидами в лобіюванні проамериканських інтересів) – слід залишити в минулому. З свого боку, не виключено, саме розуміючи цю слабкість президентських «ландскнехтів», Ющенко витримує невластиву йому колись жорсткість, погрожує судами за вкрадені голоси виборців та має намір диктувати подільші структурні кроки в наступному парламенті. А Роман Безсмертний навіть пророкує, що коли якийсь із блоків в майбутньому розсиплеться, то це буде якраз не «Наша Україна», а саме «Заєда». Адже виконавцям чужої волі властиво шукати більш перспективного нового господаря, і представників державної бюрократичної номенклатури це стосується в першу чергу. А вже мажоритарників-бізнесменів – і поготів...

    Таким чином, ідея створити «кулак» із пропрезидентських сил – логічна. Але чи вдасьться її втілити в життя, викликає великі сумніви...
    Ірина ПОГОРЄЛОВА
  • 2002.04.05 | Шим

    Похоже, это хорошие новости

    Как на мой взгляд, все преимущества от разделения Заедов на фракции - "вербальные возможности", "машины и секретарши" - чушь. Просто ТАК ЛЕГЧЕ БУДЕТ СВАЛИТЬ с корабля, когда он пойдет ко дну. Я надеюсь, что суть в этом. Пусть разделяются. Отдельной фракцией сделать Литвина с Табачником. И флаг им в руки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.05 | Адвокат ...

      Не варто іґнорувати секретарок! ;-)

      Як писали свого часу Братья Струґацкіє, хто сьогодні трахає секретарку, той сьогодні ж і директор інституту. То -- не жарт, то є точна констатація психотипічного базису совкових та пост- совкових номенклятурників. І не важливо, яке в них прізвище: Табачник, чи Литвин, чи Ліґчов. Як нема секретарки з телефоном,-- ти й не цабе, а хоч і цабе,-- то таке маненьке- маненьке. :):

      Тобто потяг до кабінетів, секретарок, шикарних авт та безлічі службових телефонів,-- то ґенетичне, інстинктивне у совка- чиновника.

      Окрім того, і це для "аль КаЄди" істоньо, краще мати декілька корит, хай меньших розмірів, аніж одне. Бо весь отой непотріб складається з вельми товтих та мордатих дядьків з тітками. "Нє удобна, панимаеш" весь час то сраками то мордами штовхатися. "Нє салідна, а!"


      Є, щоправда, і ще один чинник. Оті, що "За аль КаЄду",-- вони такі єдини, такі єдини, що й очі одне одному повидряпають. А так,-- розбіжаться по "під- хракціях", дивишся,-- й не побилися. :):
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.05 | Максим’як

        Re: Їм справді важко щось вирішувати так в купі.

        Адже є особисті, партійні та регіональні інтереси. І якщо вони їх спочатку не залагодять на своїх рівнях партійних чи регіональних, то бардак кожен раз буде капітальний. Бо реакція природня, як тільки один з низ відкриває рота на щось, то зразу всім хочеться і або такого самого, або того самого.

        А Ющенко може відпочивати, поки вони не пересваряться остаточно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".