МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Роман Безсмертний про більшість.

04/09/2002 | Максим’як
Вони формують більшість. Але до чого тут президент?
www.ПРАВДА.com.ua, 8.04.2002, 14:24Кандидатури на посади в парламенті та уряді вже відомі

Вперше про те, що між переможцями виборів, що борються за звання більшості, може бути підписаний спеціальний договір обмовився колишній віце-спікер Степан Гавриш.

Зараз сталі відомі і деякі інші особливості закулісних переговорів, що стосуються процесу створення більшості та долі уряду.

У неділю ввечері в ефірі ICTV політичний координатор блоку "Наша Україна" Роман Безсмертний розпочав свій виступ з декларації про готовність до переговорів задля досягнення компромісу.

"Але, на цей раз, ми виходимо на переговори з конкретним документом - з договором, причому ми вважаємо, що учасником такого договору повинні бути не тільки дві сторони. Предметом договору повинен бути уряд, а учасником цього договору мають бути не тільки представники парламенту, які сформують більшість, але і президент".

За визнанням Безсмертного, пропозиція блоку "зводиться до наступного – це наше бачення наступних кроків держави, і під це бачення, яке передбачає можливі, певні, нормативні зміни в рамках Конституції і законодавства, кадрове забезпечення".

Якщо вірити Безсмертному, то в блока вже і список готовий - "я не маю права сьогодні називати ці прізвища, хоча вони написані, включно з ім'ям голови парламенту, завершуючи керівниками комітетів, і міністрами, а також главами адміністрацій, тому, що це повинно стати предметом домовленості, предметом діалогу".

Оглядачі-скептики тільки іронічно посміхнулися у відповідь на заяву про готовність списку кадрів – якщо, звичайно, його не готували протягом всієї виборчої кампанії, у що віриться з великими труднощами. Відразу згадується, як "Наша Україна" трудилася над списками блоку – майже три місяці.

"Кадри – це інструмент. Ми не збираємося торгуватися за посади. Нас не цікавить торгівля за кадри, за посади, ми використовуємо це як механізм, як інструмент у роботі", цитує Безсмертного "Огляд телеефіру".

Він захищає свою позицію так: "С точки зору моделі влади в Україні – ця схема є найбільш гарантованою і найстабільнішою. В іншому випадку можна знову повернутися до моменту, коли у парламенті домінує теза "Проти кого товаришуємо?". Потрібно було у відставку відправити Ющенка – товаришували одні, потрібно було відправити Медведчука у відставку – товаришували зовсім інші. Повинна бути подана програма, а під цю програму вона буде наповнена конкретними кадрами".

При цьому, як стало відомо, блок готовий до компромісів і готовий прислухатися до чужої точки зору - позиція блоку буде остаточно готова тільки після проведення раунду консультацій, частина з яких вже відбулася.

В тому ж ефірі опонентом Безсмертного був Дмитро Табачник, який, що цікаво, висловився проти участі президента в таких переговорах. Аргументація – законодавство такого не передбачає. Більше того, Табачник запідозрив, що "Наша Україна" висунула не зовсім відповідну законодавству пропозицію, щоб надалі був чудовий мотив від цієї пропозиції відкараскатися.

Табачник переконаний, що "Наша Україна" і "За єдину Україну" можуть домовитися і результатом такої домовленості може стати "практично конституційна більшість".

Він згоден, що предметом домовленості перш за все повинні бути питання кадрового і політичного забезпечення. І головним чином – консенсус по двох позиціях - глави Кабінету Міністрів і голови Верховної Ради. Він також вважає, що поки що можливо домовлятися "без кандидатур". "Я розумію, що якщо ми назвемо безпосередньо кандидатури, ми можемо перешкодити навколо них успішно домовитися".

Проте, йому не дуже сподобалася пропозиція "НУ" залучити до переговорного процесу третю сторону – президента.

"Якщо зробити спробу цю домовленість або цю угоду зробити тристоронньою – за участі президента, мені особисто представляється, що це буде мало ефективним, із однієї простої причини – завжди є формальна можливість – юридична, конституційна – відійти від цієї можливості. Ані за Конституцією, ані за будь-якими іншими законодавчими актами, президент не зобов'язаний брати участь, більше того – не має права брати участь у наведенні договірних мостів і визначенні більшості у Верховній Раді. І мені здається, що тут "Наша Україна", добре знаючи наперед, що тристороннього пакту не вийде, тому і висуває на перший план умови тристороннього пакту".

Ще про президента: "Даруйте, президент не член парламенту, він не балотувався на цих виборах, і загалом, немає жодного ані приводу, ані причини, його юридично пристебнути до цього договору".

Відповіді

  • 2002.04.09 | Максим’як

    Re: А Кучма з Литвином у відповідь:


    Литвин назвав три "аксіоматичні" положення блоку "ЗаєУ!" у переговорах щодо парламентської більшості [09.04.2002 17:07]

    Сьогодні на зустрічі з кандидатами у народні депутати, які пройшли до Верховної Ради від виборчого блоку "За єдину Україну!", його лідер Володимир ЛИТВИН назвав три "аксіоматичні" положення позиції виборчого блоку в контексті майбутніх переговорів щодо формування більшості в парламенті.

    Як передає кореспондент УНІАН, по-перше, за словами В.ЛИТВИНА, - жодна більшість не має шансів бути сформованою без участі фракції "За єдину Україну!"; по-друге - фракція "За єдину Україну!" має взяти на себе ініціативу та координуючу роль у переговорному процесі (щодо формування більшості); по-третє - необхідність докладання максимум зусиль для залучення до формування більшості якомога ширшого спектру політичних сил, готових об'єднатись на платформі ринкових та демократичних перетворень і європейського вибору.

    Водночас В.ЛИТВИН підкреслив, що вже зараз необхідно визначити, з ким і на яку межу компромісів блок "За єдину Україну!" може піти в реалізації своїх пріоритетів як у внутрішній, так і в зовнішній політиці. У цьому контексті він наголосив, що компроміси й точки дотику блоку необхідно шукати з усіма, але ці компроміси не повинні ставити під сумнів стратегічні цілі й цінності блоку. При цьому В.ЛИТВИН зазначив, що стратегічною цінністю для представників блоку є європейський вибір України. UNIAN

    Фракція "За єдину Україну!" складатиметься зі 180 депутатів, заявив лідер виборчого блоку "За єдину Україну!" Володимир ЛИТВИН сьогодні на прес-конференції. Як передає кореспондент УНІАН, за його словами, 145 депутатів-мажоритарників уже дали згоду вступити у фракцію. Як вважає В.ЛИТВИН, є підстави говорити, що "блок стане основою парламентської більшості".

    Кучма налаштований на конструктивну співпрацю з політичними силами, які сформують парламентську більшість [09.04.2002 16:06] Президент України Леонід КУЧМА налаштований на конструктивну співпрацю з тими політичними силами, які сформують більшість у Верховній Раді.

    Як передає кореспондент УНІАН, про це глава держави сказав сьогодні на зустрічі з кандидатами в депутати, які пройшли в парламент від блоку "За єдину Україну!".
    "Я налаштований на конструктивну співпрацю, я буду вести переговори з тими політичними силами, які сформують більшість, бо просто вести пустопорожні розмови немає доцільності, в тому числі й політичної", - наголосив Л.КУЧМА.
    Президент висловив переконання, що положення про парламентську більшість має бути закріплено в Конституції України. За його словами, у нього завжди був і буде сумнів щодо гарантій, "які дадуть можливість працювати цим політичним силам".
    Л.КУЧМА розуміє сьогоднішній складний час не лише з точки зору законотворчого процесу та існуючих в Україні проблем. За його словами, одна з головних проблем - випробування владою, а депутат - це влада. Л.КУЧМА побажав, щоб депутати достойно пройшли цей іспит і в повній мірі почали вирішувати політичні проблеми, які стоять перед Україною.
    Президент подякував депутатам за позицію, яку вони відстоювали під час виборів, і сказав, що її було нелегко дотримуватися, оскільки "владу в будь-якій країні не зовсім поважають при будь-якій економічній ситуації". UNIAN
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.09 | Остап!

      Депутат-це влада.Кучма не уявляє собі,що влада буває нормальною

      >За його словами, одна з головних проблем - випробування владою, а депутат - це влада.

      Ось чому Кучма боїться ВР.... Бо вважає, що депутат-це влада.

      Але ж депутат це законодавець. Він не має прямої влади...

      >Президент подякував депутатам за позицію, яку вони відстоювали під час виборів, і сказав, що її було нелегко дотримуватися, оскільки "владу в будь-якій країні не зовсім поважають при будь-якій економічній ситуації". UNIAN

      ? Не треба судити про всіх по собі.

      ПМ.
      Ось де корінь. Кучма не уявляє собі, що влада буває нормальною
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.09 | Максим’як

        Re: А де в нього така уява візьметься?

        Правда, депутатський мандат хороший трамплін до влади.

        Все, що хоче Кучма, а боїться ж, щоб єдуни були чесними, бо йому кінець і не може їх просто так кинути.

        Я тобі Остап (по-секрету) скажу:"Ющенко зараз не буде приймати участь в жодній грі, якщо не буде за його правилами".

        Кучмі це теж на руку, він віддячить єдунам за те, що боролися до остатнього бюлетеня на виборах і спаслися всі. Але через півроку скаже їм - наїлися? Отже - вільні. Так що він мусить нагодувати свою бандократію, бо йому кінець, а з Ющенком їм дуже мало перепаде, та і то все буде під контролем.

        На осінь-зиму почне він знову колоду тасувати, щоб вже по-людськи було на кінець його правління. До того часу спробує залишити Кінаха.

        От на осінь і почнуться перебіжки до НУ, коли економіка вклякне.

        (тільки нікому ні слова).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.04.09 | Остап!

          Цікава думка. (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.04.09 | Максим’як

            Re: А бачиш, так можна і десять тугриків програти.

            Мені здається, що Безсмертний не даремно штани протирав в АП і добре вивчив поведінку найбільшого лохатого. Дії Кучми є дуже прості, не треба бачити особливих потужних комбінацій. Головна "перевага" Кукчми, що він зовсім не бере до уваги в своїх планах саму Україну, він діє як директор заводу чи парторг, якому по-барабану сам завод, головне, щоб дзузья були, а там викрутимося, якось план дамо, або приписку організуємо.

            Кучма задекларував 180 осіб і хоче вести переговори з Ющенком. Тобто має 80% влади. То про які переговори може бути мова? Блеф.

            Взагалі, я вже тут говорив про Медведчука, який за всією логікою повинен вступитися із голови партії. А хто там його замінить? Ця нова особа очевидно може бути Марчуком, заодно привести СДПУ(о) (назвемо тепер "о" не обрізаних, облагороднену) до Кучми. Тобто, в цьому напрямку потрібно шукати також варіанти розвитку і появу нових осіб. Тут набагато сильніші гравці, ніж навколо Кучми.
  • 2002.04.10 | Максим’як

    А Тимошенко пропонує захопити уряд!

    10:26 10 квiтня | Тимошенко пропонує Ющенку і Морозу створити більшість і захопити уряд

    Блок Юлії Тимошенко звернувся до лідера блоку “Наша Україна” Віктора Ющенка та лідера Соцпартії України Олександра Мороза, а також до незалежних депутатів-мажоритарників з пропозицією негайно і невідкладно розпочати відкриті консультації з питань формування демократичної більшості у Верховній Раді та формування нового ефективного уряду. “Народ, що висловив нам довіру, має повне право знати як ми будемо виконувати його наказ і захищати його реальні інтереси”, йдеться в заяві Блоку Юлії Тимошенко, текст якої переданий ForUm‘у. Демократичні сили здобули серйозну перемогу на виборах до Верховної Ради, однак влада не залишає думати про реванш і згортання демократичних процесів у країні, зазначає БЮТ.
    Останні заяви державних чиновників та президента України Леоніда Кучми про створення парламентської більшості на основі можновладного блоку “За Єдину Україну” Блок Юлії Тимошенко розцінює як чергову провокацію проти українських громадян, демократії, прав та свобод людин.
    “На наше глибоке переконання, блок “За Єдину Україну” який в процесі виборів вдався до безпрецедентного використання адміністративного ресурсу, фальсифікації результатів голосування, репресивно-каральних акцій для боротьби з опозицією, маніпуляції громадською думкою, тиску та шантажу щодо інших політичних сил немає а ні політичного, а ні морального права виступати від імені “народу” і створювати більшість у Верховній Раді”, йдеться в заяві Блоку Юлії Тимошенко.
    БЮТ зазначає, що вже сьогодні представники блоку “за Єдину Україну” намагаються шантажем, підкупом та погрозами домогтися вступу в їх фракцію депутатів, що обралися в мажоритарних округах. Однак жодна фракція, побудована на підставі подібного шантажу чи підкупу не може претендувати на статус серйозної політичної сили. Штучне збільшення можновладного блоку “За Єдину Україну” лише продовжить термін агонії збанкрутілого режиму, час якого безповоротно минає, підкреслюється в заяві.
    ForUm
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.11 | IApple

      Ви б ще Тимошенко запропонували на першу сторінку, кретин(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.11 | Andrij

        У мене запитання до вас

        Знаєте, Майдан починає потроху розчаровувати. Головна причина -- забагато флейму. На жаль, модератори цього чомусь не бачать або не хочуть бачити. Ви цього не помітили?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.04.11 | IApple

          Так ще порахувати треба хто флейму більше пускає : )

          А паранойї на форумі все більшає, й більшає, але видно модераторам в кайф, то що тут поробиш... треба підігрувати за правилами, які диктують модератори : )
      • 2002.04.11 | ilia25

        Анєкдот :)

        Я знаю, як це було. Максим'як, усвідомлюючи, що вороги України згуртувались на Майдані в дисципліновану організацію, заходився у відповідь будувати свою, за допомогою листування з "однодумцями" через електронну пошту :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.04.11 | Максим’як

          Re: Хтось зрозумів цього нещасного Іллю? Я ні. (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.04.11 | IApple

            Модератори Іллю прекрасно розуміють

            Наглу брехню ми модеруватимемо, а все інше нехай буде на вашій совісті (с) Майдан ( http://maidan.org.ua/n/faq/999047354 )

            Коли кажуть прямо в заголовку, що хто проголосував за Ющенка, той кучміст, а в середині посту взагалі щось ліве, не відповідає заголовку й невідомо звідки притягнуто, то це не брехня, не нагла, і до совісті ніякого відношення не має.
          • 2002.04.11 | ilia25

            Яке слово ви не зрозуміли -- "кретин", чи "однодумець"? (-)

  • 2002.04.10 | Максим’як

    Re: Микола Томенко про більшість.

    09.04.2002
    “Парламентську більшість та коаліційний Уряд необхідно формувати під удосконалену систему управління державою, а вже потім під конкретних політиків”, – вважає директор Інституту політики Микола Томенко.

    Якщо прогнозувати майбутню структуру парламентської більшості та, відповідно, Уряду треба попередньо визначити певні стартові політичні позиції:
    – новий парламент за логікою політичного процесу та принципів цивілізованого парламентаризму повинен сформувати новий Уряд;
    – Президент спільно з новим Урядом мусить здійснити кадрові зміни в системі органів державної та місцевої виконавчих влад з урахуванням результатів виборів.
    Як бачимо, визначальним є становлення парламентської більшості. Сьогодні існує, щонайменше, чотири варіанти формування більшості.
    1. Політичний принцип утворення більшості передбачає об’єднання виборчих блоків та партій, що подолали 4-х відсотковий бар’єр, за ознакою “за” або “проти” діяльності Президента.
    2. Ідеологічний принцип може здійснюватися за умови пріоритетності світоглядних засад суб’єктів утворення блоку (ставлення до ринкової економіки, європейського вибору тощо).
    3. Ситуативний або персоніфікований принцип за основу бере обговорення конкретних кандидатур на посаду Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради, а потім і повного складу керівництва парламенту та Уряду.
    4. Функціональний або інституційний принцип визначає механізми удосконалення системи державної влади та регламентує їх у спеціальному документі, що підписують майбутні учасники парламентської більшості, а вже потім відбувається персоніфікація структур влади.
    Аналіз характеру передвиборчої кампанії та виборчих програм засвідчує оптимальність саме функціонального або інституційного принципу створення більшості, адже найпопулярнішими були вимоги зробити Уряд самостійнішим і відповідальнішим та “узаконити” парламентську більшість і опозицію. Такі рішення не потребують перегляду Конституції, а можливі шляхом ухвалення низки законопроектів (“Про Кабінет Міністрів”, “Про парламентську більшість”
    тощо). Крім того, ідея формування всього складу Уряду парламентом потребуватиме фактично однієї зміни до тексту Основного Закону.
    Якщо відповідний договір про парламентську більшість на основі організації ефективної системи державної влади буде підписано, персональні та ідеологічні моменти стануть підпорядкованими і зменшать ступінь конфліктності при вирішенні цих проблем.
    http://www.tomenko.kiev.ua/cgi/redir.cgi?url=nov018.html


    © Copyright Інститут Політики, 1999-2002.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.10 | Шим

      Томенко после выборов просто понесло. Какой-то фонтан (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.10 | Максим’як

        Re: Як на мене Томенко чітко виконує постановки Ющенка.

        Так само і Безсмертний. Всі вони хопці молоді і перспектива для них важлива. Якщо сьогодні ще не прописані правила формування більшості та майбутніх виборів до парламенту, то годі сподіватися про майбутнє в Україні цивілізоване.

        Тобто вже із перших днів функіонування нового парламенту ставиться завдання сформувати чіткі і прозорі правила його дії. А також буде вже розроблятися і задонодавча база для того, що прийде через чотири роки.

        Хлопці із НУ ставлять чіткі схеми перед Кучмою і заєдистами. Справа Кучми - примати їх чи ні. Якщо ні, то може і хтось клюне 1-2 чоловіки на пропозиції Кучми, але не більше.

        Який зміст позбавляти хлопцям із "нашої України" себе майбутнього?
  • 2002.04.10 | Максим’як

    Re: Роман Безсмертний про пропозицію Тимошенко.

    "Наша Україна" розглядає пропозицію Тимошенко, але вже заявляє про розбіжність позицій

    УП, 10.04.2002, 17:27

    Блок "Наша Україна" намірений проаналізувати предложения Блоку Юлії Тимошенко про створення демократичного большинства у складі "Нашої України", БЮТ і СПУ, заявив політичний координатор блоку "Наша Україна" Роман Безсмертний.

    Разом з тим Безсмертний відзначив, що перші консультації, які були проведені з БЮТ, "показали розбіжність у позиціях". "Я думаю, що ще протягом тижня будуть продовжуватися консультації "Нашої України" зі всіма переможцями виборчого процесу. І тут ми теж стоїмо на твердих позиціях - що є блок-переможець, і для нас найголовніше - це здійснення нашої програми, а кадрове питання - це інструмент", - відзначив він.

    Безсмертний також критично ставиться до заяви про можливість створення фракції блоку "За єдину Україну!" у складі 180 депутатів.

    "Інформація про те, що фракція "За єдину Україну!" буде нараховувати 180 депутатів, м'яко кажучи, перебільшена", - заявив Безсмертный в середу в інтерв'ю журналістам, повідомляє прес-служба блоку.

    За словами політкоординатора, ряд новообраних депутатів, у тому числі, ті, хто балотувався шляхом самовисунення, зустрілися з представниками блоку "Наша Україна", вповноваженими вести переговори про створення майбутньої фракції, і виявили бажання вступити у фракцію "Нашої України".

    Інтерфакс-Україна


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".