МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Переговори "Нашої України" та "єди"

04/10/2002 | Олександр
Цікаво, чому громадськість не обговорює цей факт ?
Видно, треба мені почати.

Я, подумавши над тим, що повідомив Тігіпко, прийшов до ряду висновків:
1) Ультиматум "або прем'єр Ющенко або імпічмент" таки був виставлений, бо "єда" вже почала торгуватися - мовляв, і Кінах не такий поганий. Причому сам Кінах не заперечує своєї можливої відставки... Отже, пан Ющенко справді може повернутися на посаду прем'єра.
Врешті-решт, вибори виграються для того, щоб виконувати свою політику. Виконувати політику можна, лише маючи владу. Тому ні в якому разі "Нашій Україні" не можна відмовлятися ні від міністерських, ні від губернаторських, ні від парламентських посад.
Більше того, якщо "НУ" вдасться домовитися про ряд посад і для представників блоку Тимошенко, то їй варто погодитися. А чому б і ні ?
(Але, звісно, при цьому треба мати на увазі і свій інтерес. Хоча я впевнений, що ці люди це самі розуміють...)
2) Предметом торгу стали також інші ключові посади.
3) Московський проект "Єда + КПУ + СДПУ(о)", схоже, провалився. Замість руху "до Кацапстану" вимальовується рух "з гальмом до Європи". :)
4) Як би там не було, але "єда" як партнер - все ж куди краща, ніж динозаври з КПУ. Взагалі без тієї чи іншої форми співробітництва з ними не обійдеться не те що "НУ", а й блок Тимошенко. Розклад сил у парламенті такий. :( А політика - все ж мистецтво можливого...
5) Парламент почне роботу вчасно, отже, з цього боку не буде формального приводу його розігнати.
6) Парламент зможе прийняти ряд дуже важливих і корисних рішень.
Думаю, по деяких з них разом з "єдою" голосуватимуть не те що "НУ", а й блок Тимошенко і СПУ. І ніякої зради принципів в цьому не буде...
7) Якщо "єда" вступить у ворожнечу з КПУ і СДПУ(о) і всерйоз стане з ними боротися, то чому б і ні ? :) Вже "єда" і так здорово допомогла українській демократії, влаштувавши погроми на мажоритарній вотчині КПУ і покусавши результат СДПУ(о). :) Цих двох персонажів так чи інакше треба витісняти на периферію української політики.
8) Імпічмент Кучмі - не мета, а лише засіб для оздоровлення влади. Але засіб дуже сильнодіючий. Хоча би з тієї причини, що він дійсно підтриває той же авторитет влади, навіть кучминого наступника. Це - як хірургічне втручання. Воно повинне бути лише крайнім засобом. Доки ще можна обійтися терапією - треба обходитися терапією...
Ми апріорі вважали, що Кучма по-доброму не піде, тому його прийдеться звозити із трону в "бобіку" за гратами. :) Але якщо здоровий глузд в таборі "єди" переможе, і Кучма згодиться піти по-доброму, без вибриків на кшалт спадкоємця та імунітету, то навіщо йому заважати в цьому ? :)
9) Припиняться ці ідіотські балачки про розкол країни і страшилки про злобного Ющенка. А демократія, як ми бачили на цих виборах повільно, але невблаганно прямує із заходу на схід. Добереться і до земель "єдунів". І там їх або витіснить ... або змінить. А чому б ні ?
Нам же потрібні не скальпи "єдунів", а зміна державної політики. :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".