МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма хоче ще раз стати офіційним "ворогом преси"?

04/17/2002 | Майдан-ІНФОРМ
У листі, адресованому Кучмі, Репортери без кордонів висловили своє обурення з приводу ув'язнення Олега Ляшка у рамках справи про наклеп стосовно "високопосадовця Генеральної прокуратури"

"Немає сумніву, що Михайло Потебенько, Генеральний прокурор України, стоїть за рішенням про переслідування і затримання Олега Ляшка, одного з найкритичніше налаштованого щодо особи Генпрокурора журналіста. З нашого боку ми звинувачуємо Генерального прокурора в тому, що він є головною перешкодою у справі дотримання Україною зобов'язань у галузі Прав людини і в тому, що він є безпосередньо відповідальним за обструкцію протягом останніх двох років розслідування фактів вбивств і насильства щодо журналістів в Україні", - заявив генеральний секретар Репортерів без кордонів Робер Менар.

"Ми вимагаємо Вашого особистого втручання з тим, щоби Олег Ляшко був негайно звільнений і щоби щодо нього припинилися переслідування з боку Генеральної прокуратури України. Затримання журналіста за його переконання є порушенням усіх європейських стандартів. Ми будемо разом із Олегом Ляшком протягом всіх найближчих тижнів." – додав Робер Менар.

Згідно з інформацією, зібраною Репортерами без кордонів, головний редактор приватного тижневика "Свобода" Олег Ляшко був затриманий 15 квітня 2002 року прокуратурою Черкаської області в той час, як він прийшов до обласної прокуратури, щоб свідчити у справі про наклеп щодо "високопосадовця прокуратури". Журналіста, критично налаштованого щодо Генерального прокурора Михайла Потебенька, підозрюють в опорі працівникам правоохоронних органів. Кримінальна справа порушена за фактами "зловживання посадовим становищем", "порушення таємниці приватного життя" і "опору представникам правоохоронних органів".

24 березня стався напад на шофера вантажівки, що перевозила тираж газети "Свобода", а значна кількість накладу газети була знищена нападниками. 7 червня 2001 року Мінський районний суд міста Києва засудив Олега Ляшка до двох років ув'язнення умовно і заборонив виконувати обов'язки головного редактора газети "Свобода" за статті, написані ним у 1997 році і фактично займатися журналістикою. 18 жовтня 2001року Київський обласний апеляційний суд скасував цей вирок, врахувавши набрання чинності з вересня нового Кримінального кодексу, який декриміналізував обвинувачення у наклепі. 31 березня 2000 року Олег Ляшко зазнав нападу з боку двох невідомих на сходовій клітці свого помешкання у Києві. Він отримав струс мозку і був госпіталізований.

Репортери без кордонів нагадують, що не дивлячись на вимоги Ради Європи, насильство і погрози щодо представників преси в Україні посилились, починаючи з 2001 року. У справі Георгія Гонгадзе Генеральна прокуратура і Міністерство внутрішніх справ, про погрози з боку яких журналіст повідомив перед своїм зникненням, чинили спротив у проведенні серйозного розслідування. Зміни Кримінального кодексу, які набрали чинності з вересня 2001 року, є обов'язковими і для судів і для прокуратури. Але остання все ще вимагає вагомих покарань проти преси, яка висуває обвинувачення щодо політиків, правоохоронців чи олігархів

УП


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".