МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

подивіться на першій сторінці статтю

04/18/2002 | DevRand
Мирослави Свистович
http://maidan.org.ua/n/mai/1019116731

Дуже добре описана ситуація в Ірпіні

Відповіді

  • 2002.04.18 | Augusto

    Ця ситуація стандартна всюди де перемогла "За ЄБУ!"

    Мені наприклад все це взагалі не дивно. Це і є той "адмінресурс" - нахабна фальсифікація виборів. Цікаво чи можливо щось поміняти з використанням дійсних інститутів влади? ІМХО - маловероятно. Дивиться щоб на повторних виборах до сільради не перемогла та відьмочка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.18 | DevRand

      так, малоймовірно

      не тільки в судах, і не тільки за допомогою скарг - ІМХО.
      Як показує практика, тільки виграш з великою різницею дає в поточних умовах шанси для представників БЮТ, СПУ та НУ.




      План(трохи пофантазуємо), версія 1.

      Це могло би бути наступним етапом - більш радикальні дії, і чомусь мені здається що без акцій протесту/"прямої дії" нічого не буде. Тобто, ставити на те що зверху(НУ?, БЮТ, СПУ) можна реформувати/зламати систему, як мінімум нерозумно. Проголосувати, навіть "правильно", далеко не досить. В мене є сильна підозра, що т.з. "громадянське суспільство" може утворитися тут тільки на грунті масового та організованого спротиву сучасній владі (досить довготривалого - тобто річ не про тижні і не про місяці, декілка років, ІМХО)

      Саме цікаве, що носії влади бояться взагалі-то майже всього, а особливо "full contact" і публічної засвітки.(сосбистий досвід)


      Питання до речі, які методи/акції можуть бути ефективними при
      сучасному жахливому стані (врахуйте що потрібна масовість, поширення інформації етс.)

      Як варіант- 2 головних цілі, під якими вони повинні проходити це реформа судової системи та незалежні ЗМІ.


      Почати з полегшення завдання тим хто буде приймати участь у акціях - там є купа моментів, які треба виправляти - якщо вдасться це може бути
      1. success story для прикладу, корисно для спілкування з людьми
      2. збільшить участь людей

      Починати з дрібниць - наприклад, вимагати виконання чітко прописаного закону (а не абстрактного положення в законі про міліцію) того що записано в конституції - наприклад права людини подзвонити родичам(адвокату) негайно після затримання. Вимагати поправок які роблять покарання цієї норми більш жорстким, агресивно переслідувати ментів які порушують, та суддів які їх покривають - персонально - всі засоби, преса, судові позови, пікети (200 чи скільки там методів ненасильницької боротьби, наприклад з книжки Шарпа).
      Вимагати паралельно змін до законодавства, якщо необхідні.

      Таку кампанію до речі, можна спланувати. З"явиться перша перемога - з"являться інші. Серія таких кампаній може призвести до потрібного результату, до того ж цим у влади перехоплюється ініціатива.


      Або ще один підхід - правова самооборона, групи людей які об"єднується для захисту своїх прав - в розробках тема є, але вона не цікава широкому загалу, здається.


      Додатковим бонусом після такої діяльності може бути якась сформована спільнота спротиву, чи груп спротиву які координують зусилля.
      А це дуже цінно - головний ресурс на цих виборах, за моїми спостереженнями, був не час і не гроші, а саме люди - трохи рішучіші за середній рівень, і трохи меньш жадібні до грошей за середній рівень. А президента вже скоро будуть вибирати.


      А тепер питання: хто це буде робити? ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".