МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Лідери "опозиційної четвірки" досягли домовленості ! (майже)

05/20/2002 | Serhiy Hrysch
Лідери "опозиційної четвірки" досягли домовленості


Лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко, лідер Комуністичної партії Петро Симоненко, лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз і лідер блоку її імені Юлія Тимошенко обговорили запропоновану "Нашою Україною" угоду про створення коаліції у Верховній Раді, передають "Українські Новини" .



Кореспондент.net
Травень 20, 16:02


Віктор Ющенко висловив думку, що ті, хто брав участь в обговоренні проекту документа, наблизилися до взаєморозуміння.

"Нам удається вийти з політичного глухого кута", - сказав Ющенко.


"Текст угоди (про створення коаліції) погоджений на 99%", - додав Олександр Мороз.

Лідери заявили, що без зауважень погоджені розділи угоди, що передбачають прийняття найважливіших політичних законів, спрямованих на обмеження повноважень Президента і формування парламентом Кабінету Міністрів.

Разом з тим лідер Компартії Петро Симоненко заявив, що його партія заперечує проти розділу в тексті угоди, що передбачає прийняття соціально-економічних законів.

За словами лідерів, усі 4 фракції підтримують ініціативу "Нашої України" обрати керівництво Верховної Ради одночасно з розподілом посад у парламентських комітетах.

Вони також домовилися про підтримку кандидатур на посади в керівництві Верховної Ради від 4 фракцій - "Нашої України", Компартії, СПУ і фракції блоку Юлії Тимошенко.


"Ми домовилися, що підтримаємо кожен з пакетів - будь-то комуніст чи хтось інший (на посаду спікера)", - сказав Мороз.

Лідери фракцій також повідомили, що зараз вони обговорять досягнуті домовленості на засіданнях своїх фракцій і мають намір провести ще одну зустріч у межах чотирьох о 17:00.



--------------------------------------------------------------------------------


Нагадаємо, що в п'ятницю, 17 травня, "Наша Україна" запропонувала обирати керівництво Верховної Ради одночасно з парламентськими комітетами.

Запропонований фракцією "Наша Україна" проект договору про співробітництво фракцій у парламенті припускає ініціативи щодо внесення змін до Конституції для введення пропорційної моделі виборів до Верховної Ради.

Зокрема, фракціям запропоновано погодитися з необхідністю підкорити Державну податкову адміністрацію і Державну митну службу Кабінету Міністрів.

"Наша Україна" пропонує також фракціям підтримати ініціативу щодо призначення Генерального прокурора і голови СБУ Верховною Радою.

Крім цього, у проекті пропонується ініціювати зміни до Закону про вибори депутатів до місцевих рад.

Відповіді

  • 2002.05.20 | Майдан

    Ліквідація "надзвичайного" статусу ДПА і митниці це революція.

    І не кожен може зрозуміти зараз її епохальність...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.05.21 | ilia25

      Це лише один з напрямків обмеження повноважень Президента

      Виведення з під контролю Кучми не лише податкової, а й інших "силовиків" -- це і є справжня революція. Не кажучи вже про призначення уряду парламентм.

      Майдан писав(ла):
      > І не кожен може зрозуміти зараз її епохальність...

      Деякі розуміли "епохальність" з першого дня на форумі. Але не знаходили підтримки.
  • 2002.05.21 | Monitor22

    Комуністи відмовились.

    ДОПОВНЕНО Компартія відмовляється входити до коаліції в Раді з "Нашою Україною", СПУ і блоком Тимошенко
    20.05.2002 21:20 Микола Бабич Тема: Влада
    (Новина доповнена коментарями лідерів політичних сил, які брали участь у переговорах).

    Комуністична партія, яка має 65 із 450 депутатів у Верховній Раді, відмовляється створювати парламентську коаліцію з блоком партій "Наша Україна", Соціалістичною партією і блоком Юлії Тимошенко.

    Про це заявив журналістам лідер Компартії Петро Симоненко після зустрічі з лідером "Нашої України" Віктором Ющенком, головою СПУ - Олександром Морозом і лідером блоку партій свого імені - Юлією Тимошенко.

    Симоненко пояснив таку позицію Компартії тим, що блок "Наша Україна", до парламентської фракції якого входять 118 депутатів, не гарантує підтримки пропозицій інших фракцій стосовно кандидатур на керівні посади в Раді .

    "Наша Україна" не гарантує 100% голосування за інші пакети (керівництва Ради)", - заявив Симоненко.

    Він додав, що Компартія продовжує наполягати на раніше висунутих нею кандидатурах на керівні посади в Раді, пропонуючи призначити спікером свого представника Адама Мартинюка, а віце-спікерами – представника "Нашої України" Віктора Мусіяку і представника блоку Тимошенко Петра Толочка.

    Симоненко сказав, що "Наша Україна" пропонує свої кандидатури на керівні посади в Раді, але не деталізував інформації.

    Лідер Компартії також зазначив, що його партія має претензії до договору про створення коаліції стосовно прийняття соціально-економічних законів.

    Після переговорів Тимошенко висловила жаль з приводу того, що чотирьом лідерам не вдалося узгодити кандидатури на керівні посади в Раді, і припустила, що деякі політичні сили ведуть сепаратні переговори.

    Вона додала, якщо чотири фракції не підпишуть угоду про створення коаліції у вівторок вранці, коли продовжаться пленарні засідання Ради, надалі проводити консультації безглуздо.

    "Якщо завтра вранці не підпишемо угоду, то наступну зустріч можна проводити в Каневі", - сказала Тимошенко, маючи на увазі провалену спробу чотирьох опозиційних кандидатів у президенти висунути єдину кандидатуру під час президентських виборів 1999 року.

    Водночас, Ющенко після зустрічі заявив, що "Наша Україна" наполягає на прийнятті його пропозицій стосовно кандидатур на керівні посади в Раді.

    Лідер "Нашої України" також висловив сподівання, що блок зможе переконати інші політичні сили в необхідності підтримати його кандидатури.

    Мороз заявив, що СПУ підтримає будь-який пакет керівних посад у Раді, запропонований "Нашою Україною" або Компартією, навіть якщо на посаду віце-спікера буде висунутий представник підтримуючого владу блоку "За єдину Україну".

    Як повідомляло агентство, обрання керівництва Ради, яке розпочалося в середу, зайшло в тупик, оскільки "Наша Україна", "За єдину Україну" і здатна вирішити ситуацію на користь будь-якої з них Комуністична партія одночасно висунули своїх представників на пост спікера.

    У п'ятницю "Наша Україна" запропонувала обирати керівництво Ради одночасно з парламентськими комітетами.

    Запропонований фракцією "Наша Україна" проект договору про співробітництво фракцій у Раді також передбачає ініціативи стосовно внесення змін до Конституції і законів для введення пропорційної моделі виборів до Верховної Ради.

    Фракціям також запропоновано погодитися з необхідністю підпорядкувати Державну податкову адміністрацію і Державну митну службу Кабінету Міністрів.

    "Наша Україна" також запропонувала фракціям підтримати ініціативу щодо призначення Генерального прокурора і голови Служби безпеки України Радою.

    Крім цього, у проекті пропонується ініціювати зміни до закону про вибори депутатів у місцеві ради.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".