МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Якщо по-президентськи відкриємо польський цвинтар...

05/24/2002 | Олег
Трохи історії …
 В 1 листопада 1918 року у Львові було встановлено Західноукраїнську народну республіку. В результаті українсько-польської війни українці зазнали поразки. Підсумком цього стала окупація українських земель до 1939 року. Під час окупації проводили політику пацифікації щодо українців ( створювались концентраційні табори, закривалиьс українські школи, українці не допускалися до певних посад,і т.п.).
 Так званий Цвинтар Орлят був започаткований напередодні Другої світової війни в 1939р. , але фактично він не був закінчений.
 Після Другої світової війни цей цвинтар так і перебував в стані недобудови.
 Після отримання Україною незалежності поляки почали самовільно і без затвердженого проекту добудовувати свій пантеон. Джерела фінансування цієї реконструкції невідомі.
 Лише в 1998 році під тиском дирекції цвинтаря та громадськості цей самобуд було припинено. Відповідно українська та польська сторони погодили проект добудови Польських військових поховань , згідно якого і повинна була здійснюватися подальша забудова. Так з’явилася ухвала від 01.10.1998р.
 Але поляки знову порушили умови проекту і самовільно додали до проекту деякі елементи, яких не було в проекті (написи на могилах, додаткові фігури і написи, і т.п.) . Крім того, під маркою впорядкування цвинтаря поляки збільшили кількість могил на полі приблизно на 100 -130 поховань, які до 1939 р. там не знаходилися.
 Це і призвело до конфлікту і в 2000 році вже Львівською міською Радою була прийнята ухвала від 04.09. 2000 р. , яка була компромісною і погодженою з польською стороною.
 Поляки все ж не заспокоїлися і вирішили шукати інших шляхів просування своєї ідеї засвідчення перемоги над українцями та створення на території України пантеону , що свідчив би про їх перемогу над українцями та територіальні претензії до України. Цьому і повинні сприяти надписи на цвинтарі на кшталт - " Польським воякам героїчно полеглим за незалежність Польщі".
На жаль, тим іншим шляхом стала підтримка польських домагань нині діючим
Президентом України Леонідом Кучмою.
 Щодо Українського цвинтаря Січовим Стрільцям - він і досі недобудований.
Попередній меморіал - цвинтар знаходився не поруч з польськими похованням, а в цілком іншому місці і був зруйнований повністю під час радянської окупації.

Кілька запитань до себе…
Хай кожний з Вас подумає і відповість правдиво, як лояльний громадянин держави Україна, на наступні запитання :

 Чому український цвинтар січовим стрільцям було розташовано поруч з польським, а не були проведені відновлювальні роботи на попередньому місці ?
 Яку незалежність здобували героїчні вояки з Польщі на території України?
 Чи було б можливим,щоб президент Польщі разом з канцлером Німеччини відкривав пантеон героїчним німецьким солдатам , які обороняли Бреслау (нині Вроцлав) чи Данциг(нині Гданьськ ), чи Шверін ( нині Щецін) і т.п., з подібними написами?
 Чому від нас вимагають те, чого не вимагали б від жодного цивілізованого народу – забути гідність, возвеличуючи тих, хто окупував нашу країну?
 Чи може Президент Кваснєвський загарантувати українцям входження в Євросоюз ?
 Чи мають право високі чиновники України шантажувати власний народ тим,що не дадуть бюджетних коштів , які формуються з податків, що платить цей народ?
 Чи можуть бути щирими наміри тих людей, які постійно порушують домовленості ?
І чи потрібне подібне примирення і чи означає воно дійсно примирення ?

Відповіді

  • 2002.05.24 | vj

    Re:Трохи історії (погляд з іншого боку )

    Тут ціла сторінка з хвотками(старими) і історія:
    http://www.amigo.wroc.pl/lwow/orleta.htm
    Знайшов багато спільного (бо хотів).
    Ось тут найголовіше:
    Cmentarz Orląt Lwowskich stanie się znakiem pojednania polsko-ukraińskiego, znakiem miłości chrześcijańskiej, znakiem nadziei. Trzeba wierzyć, że wbrew przeciwnościom tak się właśnie stanie.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".