Щойно сьогодні кучмісти програли вибори президента.
05/28/2002 | Мінор
Програли, тому що вони дали офіційну причину для НУ перейти в опозицію. І ця причина – ревізія результатів парламентських виборів в Україні.
Видається, що найрозумнішим для четвірки буде формування ТІНЬОВОГО або НАРОДНОГО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ. Розклад сил у парламенті такий, що до оцінки НАРОДНОГО прем”єра Віктора Ющенка журналісти будуть дослухатись не менше, а може навіть більше, аніж до офіційного. А спікер у такому розкладі сил буде значити небагато.
Не було б щастя – нещастя помогло. Після двох років діяльності НАРОДНОГО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ люди будуть точно знати, як і чому вони живуть гірше, аніж могли б жити.
Видається, що найрозумнішим для четвірки буде формування ТІНЬОВОГО або НАРОДНОГО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ. Розклад сил у парламенті такий, що до оцінки НАРОДНОГО прем”єра Віктора Ющенка журналісти будуть дослухатись не менше, а може навіть більше, аніж до офіційного. А спікер у такому розкладі сил буде значити небагато.
Не було б щастя – нещастя помогло. Після двох років діяльності НАРОДНОГО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ люди будуть точно знати, як і чому вони живуть гірше, аніж могли б жити.
Відповіді
2002.05.28 | ilia25
Шановний Мінор! Причин перейти в опозицію вже 1,5 року вистачає.
Мінор писав(ла):> Програли, тому що вони дали офіційну причину для НУ перейти в опозицію. І ця причина – ревізія результатів парламентських виборів в Україні.
А плівки, що викривали злочини влади -- то було недостатньою причиною? Там же було все -- від вбивства Гонгадзе, до фальсифікації президентських виборів та референдуму.
Причин для переходу Ющенка в опозицію вже давно більш, ніж достатньо. От тільки він це робити не спішив. І зараз не дуже поспішає, хоча про зараз ще зарано судити.
> Видається, що найрозумнішим для четвірки буде формування ТІНЬОВОГО або НАРОДНОГО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ. Розклад сил у парламенті такий, що до оцінки НАРОДНОГО прем”єра Віктора Ющенка журналісти будуть дослухатись не менше, а може навіть більше, аніж до офіційного. А спікер у такому розкладі сил буде значити небагато.
> Не було б щастя – нещастя помогло. Після двох років діяльності НАРОДНОГО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ люди будуть точно знати, як і чому вони живуть гірше, аніж могли б жити.
Подивимось, чи прислухається Ющенок до цих порад.
2002.05.29 | Мінор
Шановний ilia25! Перед переходом в опозицію ...
треба виграти вибори. А вибори, повірте мені, виграють на конструктиві. Інакше б їх виграла Юля і СПУ, а не НУ.А от тепер можна і в опозицію, перепрошую за цинізм.
ilia25 писав(ла):
> Подивимось, чи прислухається Ющенок до цих порад.
Подивимось, чи він читає Майдан:-)
2002.05.29 | ilia25
Ви самі-то зрозуміли що сказали? :)
"В опозицію треба переходити після виграшу виборів". Ця обмовка, доречі, дуже красномовно демонструє "переваги" української Конституції :)Мінор писав(ла):
> треба виграти вибори. А вибори, повірте мені, виграють на конструктиві. Інакше б їх виграла Юля і СПУ, а не НУ.
Опозиція -- це конструктив. Мені дуже прикро бачити, коли кучмівські вигадки про "деструктивність" опозиції повторюють розумні люди. Опозиція є невід'ємною частиною демократії, казки про її "деструктивність" вигідні лише диктаторам.
Прикро також те, що саме Ющенко доклав багато зусиль, щоб такі погляди про роль опозиції поділяли всі, хто йому сліпо вірить -- а таких, нажаль, було завжди дуже багато.
Своєю критикою опозиції, та підтримкою Кучми, він роз'вязав останньому руки, та зумовив свій ПРОГРАШ на виборах. Чи зробить він з цих уроків правильні висновки? -- побачимо, і вже незабаром.
2002.05.29 | Мінор
Абсолютно зрозумів, а тому повторюю і аргументую
ilia25 писав(ла):> Опозиція -- це конструктив. Мені дуже прикро бачити, коли кучмівські вигадки про "деструктивність" опозиції повторюють розумні люди. Опозиція є невід'ємною частиною демократії, казки про її "деструктивність" вигідні лише диктаторам.
>
Опозиція може бути конструктивом, якщо окрім заперечення містить інформацію про пропозицію. Це не вигадки Кучми, а практика виборчих кампаній у світі. Західні піарщики взагалі вважають, що навіть антиреклама має бути позитивістською. Наприклад гасло СПУ "За чесну владу - за краще життя!" є яскравим прикладом позитивістської антиреклами режиму. Однак справа в тому, що окрім позитивістських гасел політичній партії потрібно запропонувати альтернативну, детальну і зрозумілу програму. Тобто для виборців недостатньо сказати - "Ми проти Кучми, ми заперечуємо те, що він робить" Потрібно ще й сказати, що будемо робити ми на відміну від того, кого ми заперечуємо. Такий хід думок українських виборців підтверджується даними соціологічних досліджень, принаймні у Києві, де я керував виборчою кампанією.
Інша справа, що суспільство, де пам"ятають жах сталінських репресій і диктатуру розвинутого совка, переповнене людьми, які бояться висловлювати свої погляди навіть під час голосування на виборах. Але є наші люди не винні, що вони настільки залякані. Окрім того, цинічно кажучи, підтримка цих боягузів, які складають значну частину суспільства, дозволяє отримати у парламенті велику, а значить і впливову фракцію депутатів. А сміливців, які не бояться говорити про своє невдоволення, тобто так званий протестний елекорат, ділять між собою комуністи, соціалісти, БЮТі. Ви б хотіли туди приплюсувати ще й НУ? Цікаво, хто б тоді до парламенту потрапив і в якій кількості?
Тому повторюю і це не обмовка - тепер, коли НУ має чисельну (!) фракцію у парламенті вона може дозволити собі перейти в опозицію. Втім, я не є адвокатом НУ. Кожен з депутатів, які входять до тієї фракції має однакові права і може діяти як йому дозволяє його совіть...Принаймні до наступних виборів.
> Прикро також те, що саме Ющенко доклав багато зусиль, щоб такі погляди про роль опозиції поділяли всі, хто йому сліпо вірить -- а таких, нажаль, було завжди дуже багато.
>
> Своєю критикою опозиції, та підтримкою Кучми, він роз'вязав останньому руки, та зумовив свій ПРОГРАШ на виборах. Чи зробить він з цих уроків правильні висновки? -- побачимо, і вже незабаром.
2002.05.29 | ilia25
Re: Абсолютно зрозумів, а тому повторюю і аргументую
Мінор писав(ла):> Тобто для виборців недостатньо сказати - "Ми проти Кучми, ми заперечуємо те, що він робить" Потрібно ще й сказати, що будемо робити ми на відміну від того, кого ми заперечуємо.
А що, НУ це пояснювала більш детально, аніж ті ж самі соціалісти? СПУ (та й БЮТи) постійно наголошували на зміні системи влади, і СПУ вже тоді говорила про обмеження повноважень Президента.
НУ, навпаки, обмежувалась загальними фразами.
> Окрім того, цинічно кажучи, підтримка цих боягузів, які складають значну частину суспільства, дозволяє отримати у парламенті велику, а значить і впливову фракцію депутатів. А сміливців, які не бояться говорити про своє невдоволення, тобто так званий протестний елекорат, ділять між собою комуністи, соціалісти, БЮТі.
А це твердження, що за НУ голосували боягузи -- це, взагалі, виглядає як ділетанські вигадки, пробачте.
Люди надавли перевагу НУ в порівняні з опозицією тому лише, що їх банально дурили. Дурила влада, при сприянні Ющенка.
> Ви б хотіли туди приплюсувати ще й НУ? Цікаво, хто б тоді до парламенту потрапив і в якій кількості?
Об'єднана опозиція досягла б набагато кращого результату на виборах, в цьому сумніву немає. Якщо б Ющенко не співав кучмівськіх пісень про деструктивність БЮТи та СПУ, якщо б він не тягнув в ВР одіозних особистостей, на зразок Щербаня -- то люди тоді б побачили в такій опозиції справжню альтернативу режиму, і віддали б їй свої голоси.
2002.05.30 | Ярослав
Який може бути конструктив з нечесною владою
Якщо людина чесна, то вона з нечесними даже до вітру не піде.А нечесними діями нічого доброго зробити не можна, даже якщо
ми голодному дамо кусок хліба, то з рук аморальної людини він подавиться цим куском.
2002.05.30 | Мінор
Ярославе, це ви до чого?
Ярослав писав(ла):> Якщо людина чесна, то вона з нечесними даже до вітру не піде.
> А нечесними діями нічого доброго зробити не можна, даже якщо
> ми голодному дамо кусок хліба, то з рук аморальної людини він подавиться цим куском.
Розмова була про так звані конструктивну і неконструктивну опозицію. Однак давайте поставимо крапки на і.
З моєї точки зору конструктивною можна назвати опозиційну силу, яка окрім заперечення і критики влади дає власну альтернативну пропозицію.
З точки зору влади, яка неодноразово оприлюднювалася, починаючи з виступу Кравчука на 3 великих зборах Народного Руху 1991 року, конструктивною називається опозиція, яка СПІВПРАЦЮЄ з владою. Я НЕ ПОДІЛЯЮ таку точку зору. І, мені здається, з мого попереднього постингу не випливало зворотнього.
Можливо зрозуміліше буде на прикладі:
Неконструктивною опозицією є КПУ, яка (неофіційно звичайно) прагне відтворення Союзу і ліквідації державності, повернення до планової економіки, державної власності, проведення націоналізації, себто за Леніним експропріації майна капіталістів. Неконструктивізм є в тому, що замість лікування хворого, його пропонують дорізати.
Конструктивною є позиція СПУ, яка також в опозиції, однак виступає за поліпшення соціальних гарантій для найманих працівників, утворення нових робочих місць і нарощування соціальних програм не закликаючи до ліквідації існуючої економічної та державної моделі.
Вибори - це насамперед театр для виборця. І якщо якась політична сила захоплюється однією з граней, водночас не висвітлюючи інші, якщо хтось лише критикує, але нічого не говорить про свої пропозиції - він або програє, або виграє з гіршим результатом, аніж міг би бути.
ТАК ЗРОЗУМІЛІШЕ?
2002.05.29 | Ростислав
СПУ і БЮТ програли вибори, а НУ - виграла?!
Мінор писав(ла):> треба виграти вибори. А вибори, повірте мені, виграють на конструктиві. Інакше б їх виграла Юля і СПУ, а не НУ.
Попри "неконструктивність" опозиції, вони взяли більше, ніж в них був рейтинґ півроку тому і навіть більше, ніж очікувалось, повірте, в їхніх штабах.
І навпаки, попри конструктивність "і вашим і нашим" Ющенка, його блок взяв значно менше того, на щоб був спроможний і того, на що розраховував. За недвозначно артикульованої опозиційності до системи за цей блок проголосувало б, тепер вже це всім зрозуміло, набагато більше виборців. До речі саме опозиційність останніх тижнів перед виборами додала НУ 3% в порівннянні з тим, що давали внутрішні соціологи за два тижні до виборів. Врешті решт серед членів НУ великий відсоток зрадників. Наразі їх вже 6%(!), але хто знає скільки їх буде з часом?
Хоча звісно якщо вимірювати перемогу за принципом Шутера "в кого довше", то тоді так, перемогла НУ ;-)
Коментувати ж Ваші твердженнями про неиснування позитивної програми у СПУ і БЮТ навіть не буду - це вже сотні разів спростовувалось на цьому форумі.
2002.05.29 | Рoман ShaRP
Маразм крєпчал, мандати роздавалися.
Я вже досить давно сказав вголос (може, правда, не на Майдані), що було б ото менше опікатися керівництвом ВР (ну і хрін з ним з тим спікером), а більше справами.Але в мене виникає питання -- на що годен парламент, що стільки часу у важких судомах намагається народити собі керівництво і народжує ОТ ТАКЕ?
2002.05.29 | Мінор
На імплементацію:-)
Романе, ви вже майже за імплементацію. Класика живого наслухалися. Президент вже давно вимагає права розпуску парламенту, якщо парламент протягом місяця не може обрати голову. Внесіть відповідну поправку і, я думаю, вся четвірка з радістю імплементує вашу редакцію.2002.05.29 | Skhidnyak
Не чекай на кращу долю, а бери у руки зброю! (УПА) (-)
2002.05.29 | Мінор
Уряд Народної Довіри
"Тут не зарадять шабля чи гарматиІ не розсудить гайдамацький ніж.
Тут знадобиться особливий меч:
Із кореня живого –
Не з булата.
Цей меч дарує із любові
Мати,
Як віру, пам”ять і закон предтеч.
Йому імення, -
Слово непожате!"
Перепрошую за цитування класика, але повторюю свою пропозицію - четвірка має утворити Уряд Народної Довіри (УНД).
Цей орган має мати прем"єра і міністрів, які відповідають на кожному рівні офіційним чиновникам. УНД має готувати альтернативні пропозиції і широко висвітлювати дії свого офіційного задзеркалля.
2002.05.29 | trick
Re: Уряд Народної Довіри
Мінор писав(ла):>..... альтернативні пропозиції і широко висвітлювати дії свого офіційного задзеркалля.
V tomu chysli i taki : XTO i skilky proponuje $ za te chy inshe rishennya, XTO lobijuje ti chy inshi postanovy. "Geroi" majut buty "vshanovani", ranishe chy piznishe.
IMXO.
2002.05.29 | Мінор
Re: Уряд Народної Довіри
Почати потрібно з постанов Кабінету Міністрів - є такий різновид нормативного акту. Як правило саме ними надають податкові пільги конкретним підприємствам на конкретні товари. Часом наївний парламентар і сном духом не відає про такі речі. Для того щоби дізнатися про ці постанови достатньо звернутися до бази даних "Право" або "Нормативні акти", які мають щотижневі оновлення.Один відомий народний депутат ще в 92 році мені казав, що депутатом бути менш "цікаво" аніж міністром. Міністру не потрібно переконувати 226 товаришів, він переконує лише прем"єра. "Лише поставив підпис, а вже маєш..., - ностальгічно пояснював мені колишній міністр.
2002.05.29 | trick
Re: Уряд Народної Довіри
A u VR todi chogo prutsya vsi komu ne linky?
Typu nixto z deTupativ snom-duxom ne zna pro taki oborudky...
Bagato chogo znajut. Aby take vyxodylo nazovni a ne shushukalos "kuluarno", to oxochyx do takyx oborudok pomenshalo by.
Ta i Xto-Tam-Zaraz-Zamist-Po*ebenka zobovjazanyj na "xvakty" reaguvaty. Teoretychno, zvychajno.
IMXO
Мінор писав(ла):
>"Лише поставив підпис, а вже маєш..., - ностальгічно пояснював мені колишній міністр.
2002.05.29 | Мінор
А ти спробуй довести!
Для того, хто може добре заплатити у нашій правовій державі завжди є презумпція невинуватості. Теоретично факти надання немотивованих податкових пільг можуть перевірятися в порядку нагляду за законністю ГПУ, перепрошую Генеральною прокураторою України. У випадку роботи з бюджетними коштами - КРУ, тобто Контрольно-ревізійним управлінням. В інших випадках - ДПА, державною податковою адміністрацією.Доречі, от тільки-но десь прочитав, що після того як Микола Азаров очолить АП, Кравченко стане на чолі ГДПА... Пояснювати далі?
2002.05.29 | Andrij
Re: хто проти?
Мінор писав(ла):> Перепрошую за цитування класика, але повторюю свою пропозицію - четвірка має утворити Уряд Народної Довіри (УНД).
КПУ буде проти. Так саме, як вони були проти свого власного спікера разом з нашівцем та тимошенківцем. Говорити тут про "четвірку" дуже важко, як би цього не хотілось. КПУ зараз є антинародна сила, просувати яку в Народний Уряд було би помилкою. Задіяння рядових комуністів в опозиції, звичайно, має сенс. Вони теж були зраджені бандою Симоненка.
2002.05.29 | Мінор
Бог любить трійцю - є така приказка на Поліссі
Без комуністів навіть краще - менше буде клопоту з економічних питань. А теперішня СПУ від НУ в економічній програмі відрізняється по 1-2 питаннях лише. Дякую за ідею - трикутник найстійкіша фігура.2002.05.29 | Предсказамус
А еще он любит юродивых
Но это еще не повод ими становиться.Какими бы не были коммунисты, это голоса. Не забыли?
2002.05.29 | Мінор
Re: А еще он любит юродивых
Предсказамус писав(ла):> Но это еще не повод ими становиться.
> Какими бы не были коммунисты, это голоса. Не забыли?
Для формування Уряду Народної Довіри потрібо внутрішня єдність тих, хто формує із більшості питань. Якщо чесно, не знаю, що вам відповісти. Думаю, що коаліція трьох зможе бути більш вільно реагувати на економічні кроки офіційного уряду. Водночас коаліція чотирьох може дати більшу підтримку виборців, але до пори до часу. На етапі президентських виборів комуністи обов"язково відколються, так що їхні голоси нам ні до чого. З ними домовитися буде неможливо.
Тому для того щоби УНД був внутрішньо єдиним із більшості питань все ж таки трійка засновників краще.
2002.05.30 | Andriyko
А хто Вам сказав, що...
...окрема участь навіть і кожного з учасників опозиційної коаліції обов'язково підриває саму коаліцію? Якщо взяти коаліції більшості, то слід визнати, що кожен з їх учасників свідомо йшов на вибори окремо з метою їх виграти і назбирати більшість самотужки. То що вже казати про опозиційну коаліцію, якій взагалі нема чого втрачати?Тому прездентські вибори це одне, а співпраця в парламенті - це інше.
І нехай НУ висуває у 2004 році Ющенка, коммі - Симоненка, а соціалісти - Мороза. Розколоти парламентську коаліцію цих сил у парламенті зможе лише традиційна українська нездатність шукати спільну мову в тих питаннях, де її можна і необхідно знаходити.
Ось, до речі, непоганео гасло для співпраці на президентських виборах: "Хай чесно переможе сильніший". Іншими словами, якщо в цей період перевести дискусію в площину ідей, а не вчинків стосовно одне одного, то шанси на порозуміння є.