Роздяви
05/29/2002 | КВ
Я живу не в Укра1н1, 1 в мене склалося враження, що нав1ть Юля недооц1нила (мяко кажучи) важлив1сть мажоритарник1в. В сво1й х1тов1й теле1нструкц11 по голосуванню нав1ть вона розклала ч1тко по поличках т1льки як голосувати за списки. За дек1лька дн1в на Укра1н1 перед виборами в мене склалося враження, що депол1тизован1 виборц1 центрально1 Укра1ни просто НЕ ЗНАЛИ, що значить в к1нц1 к1нц1в голосування за мажоритарник1в. Дружно в1ддаючи голоси за В1тю, Юлю 1 СанСанича, вони тут же чесно н1велювали це голосом за в1дпов1дного мордоворота Едуна-одномандатника. Цей мордоворот як правило розкидав з машини безкоштовне пиво, привозив артист1в, або вмикав на вулицях "за сво1" грош1 св1тло, перед цим в1дключене таким же кучмоно1дом-главою адм1н1страц11.
Люди НЕ РОЗУМ1ЛИ, що потр1бно було голосувати не за пр1звище кандидата, а за силу, яку в1н представляе. На м1й погляд, резерв був не використаний.
Люди НЕ РОЗУМ1ЛИ, що потр1бно було голосувати не за пр1звище кандидата, а за силу, яку в1н представляе. На м1й погляд, резерв був не використаний.
Відповіді
2002.05.29 | VK
Re: Роздяви
Європейські спостерігачі дивуються: На багатьох виборчих дільницях голосували за опозиційні партії - за пропорційній системою, і за кандидатів від
пропрезидентських партій і блоків - на мажоритарних округах.
Аномалію цю можна простежити на наступних
цифрах:
Комуністична партія України перемогла на 100 виборчих округах, однак, її
кандидати пройшли тільки в 7. "Наша Україна" виграла вибори в 94 округах,
а її мажоритарники - тільки в 42. "За Єдину Україну" була першою в 18
округах, однак, переможцями були визнані 66 кандидатів, яких вона
підтримувала (крім того, тут ще не враховані ті "самовисуванці", які
приєдналися до "Єди" пізніше). Блок Юлії Тимошенко вчисту виграв вибори
тільки в одному виборчому окрузі, але не може похвалитися жодним
власним кандидатом-мажоритарником (якщо не враховувати Андрія Шкіля).
Соціалісти виграли вибори в 12 округах, але провели тільки трьох своїх
кандидатів. І, нарешті, есдеки – у них жодного виграного округу, проте
цілих п'ять мажоритарників, що перемогли.
Таким чином, "За ЄдУ" заробила 48 депутатських мандатів у тих округах, де
перемогли абсолютно інші сили.
2002.05.30 | Kostya Poroh
Хибні припущення, або На тему "Ющ прогресує"?!
Перше, це те, що "люди не розуміли". Люди мали всю доступну на той момент інформацію, на основі якій вони зробили вибір. (Аналогія з "м"якою версією" теорії ефективних ринків.) Люди не бидло, вони все розуміють, від ризиків до ефектів, від партійців до мажоритарників. Люди дуже раціональні. Різниця між українцями і білорусами зараз лиш у тім, хто який робить моральний вибір, хто на скільки дозрів.Ціль і йього форума висвітити ту інформацію, яка ще недоступна або неочикувана, щоб люди зробили кращий вибір для себе.
Друге, це те, що ніби "Ющ не знав про мажоритарників". З великою вірогідністю він знав, і НУ знали. А як бути? Міг Ющ порозумітися з Литвином? Ні. Не могло бути коаліції. Міг Ющ порозумітися з комуністами? Може, але скоріше ні. Якщо б Ющ нічого не робив, чи не однаково б робили тиск і обрали б Литвина? Обрали б. Якщо б Ющ "пішов в опозицію"? Це відрубало б НУ від комунікації з Єдою, і все залишило б на своїх місцях.
Якби люди були б моральнішими, то було б не 120, а 400 нушників. Мораль людей низька, а не інформованість.
Питання опозиційності НУ не принципове. Принипові ресурси рішучої моральної і матеріальної підтримки НУ. Коли б народ розумів Юща без слів і став би за себе, то Єда була б уже в тюрягах "обіженимі". Треба ставати, за НУ, за БЮТі, за правду. І триматися. А бічуванням Юща нічого не досягнемо.