МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УНІАН: "Наша Україна" та "Єдина Україна" вже завтра можуть ...

06/10/2002 | НеДохтор
http://www.unian.net/ukr/news/news-16652.html

---------------------
"Наша Україна" та "Єдина Україна" вже завтра можуть підписати договір про спільні дії у ВР - Тігіпко
[10.06.2002 17:59]


"Якщо вдасться до кінця дня 11 червня погодити з усіма керівниками депутатських груп, які входять в "Єдину Україну", Договір про спільні дії, то цей документ може бути підписаний вже завтра". Про це повідомив в інтерв'ю журналістам в. о. голови фракції "Єдина Україна" Сергій ТІГІПКО.

За його словами, у його фракції є "велике бажання вийти на остаточний текст і підписати цей документ". Він зазначив, що фракція "Наша Україна" іде на "нормальну конструктивну розмову". За його словами, "більш-менш вдалося знайти порозуміння" щодо позиції двох фракцій у питанні призначення прем'єр-міністра.

С.ТІГІПКО зазначив, що після підписання цієї угоди буде створено робочу групу, яка юридично опрацьовуватиме законопроекти, передбачені для прийняття в Договорі про спільні дії. За його словами, сама угода буде політичним документом, а юридичні документи, тобто законопроекти, зокрема, що стосуються політичної сфери, мають бути відпрацьовані до вересня 2002 року.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні о 15.30 зустрічалися лідер фракції "Наша Україна" Віктор ЮЩЕНКО та в. о. голови фракції "Єдина Україна" С.ТІГІПКО для обговорення Договору про спільні дії у ВР, запропонованому "Нашою Україною".
UNIAN


---------------------

Відповіді

  • 2002.06.10 | НеДохтор

    УНІАН: Комуністи написали свій проект угоди ...

    http://www.ukrop.com/bulo.html?d=10.06.2002

    -------------
    10.06.2002

    18:56 КОМУНІСТИ НАПИСАЛИ СВІЙ ПРОЕКТ УГОДИ ПРО СПІВПРАЦЮ В ПАРЛАМЕНТІ

    П.Симоненко зазначив, що зараз КПУ чекає відповіді щодо їх проекту угоди про співпрацю від представників "Нашої України" та "Єдиної України". За словами П.Симоненка, комуністи вважають за доцільне, щоб угода про спільні дії включала розгляд законів у політичній сфері. Водночас він зазначив, що економічні та соціальні законопроекти не можуть стати предметом цієї угоди і є справою програмних засад кожної з політичних сил.

    УНІАН



    -------------
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.11 | ilia25

      Не можу не погодитись в цьому з Симоненком

      НеДохтор писав(ла):
      > За словами П.Симоненка, комуністи вважають за доцільне, щоб угода про спільні дії включала розгляд законів у політичній сфері. Водночас він зазначив, що економічні та соціальні законопроекти не можуть стати предметом цієї угоди і є справою програмних засад кожної з політичних сил.

      Симоненко тут абсолютно правий. Спочатку треба сформувати демократичну систему прийняття рішень на державному рівні, а потім вже використовувати її для того, щоб ці рішення приймати -- включаючи сюди і формування соціально-економічної політики.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.11 | Адвокат ...

        Звучить привабливо!

        ilia25 писав(ла):

        > Симоненко тут абсолютно правий. Спочатку треба сформувати демократичну систему прийняття рішень на державному рівні, а потім вже використовувати її для того, щоб ці рішення приймати -- включаючи сюди і формування соціально-економічної політики.

        Але,-- як Ви того стану пропонуєте досягти? Та й,-- що воно таке: "демократична система прийняття рішень на державному рівні"?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.11 | ilia25

          Re: Звучить привабливо!

          Адвокат ... писав(ла):
          > ilia25 писав(ла):
          >
          > > Симоненко тут абсолютно правий. Спочатку треба сформувати демократичну систему прийняття рішень на державному рівні, а потім вже використовувати її для того, щоб ці рішення приймати -- включаючи сюди і формування соціально-економічної політики.
          >
          > Але,-- як Ви того стану пропонуєте досягти? Та й,-- що воно таке: "демократична система прийняття рішень на державному рівні"?

          Це стара добра парламентська республіка :)))

          Як досягти? Треба спочатку всім зацікавленим в демократії сторонам погодитись, що вона необхідна, і підписати відповідну декларацію про наміри. Такою декларацією є Договір (його політична частина, соціально-економічну ж треба вилучити).

          Потім треба якнайшвидше розробити та прийняти відповідні законопроекти, щоб прийняти їх вже на цій сесії. Тоді на наступній можна буде ці поправки вже затвердити 301 голосом.

          Що робить в цей час Кучма та Ко? Звісно що -- намагається завадити цьому процесу. Прямим саботажем, тиском на депутатів, спробавми вихолостити суть змін, або, навіть підмінити їх імплементацією -- там же ж теж про парламентську більшість мова йде.

          Що має робити в цей час опозиція? Протистояти таким спробам влади, викриваючи її інтриги та підступну політику. Виводячи народ на вулиці, щоб протиставити цей тиск на владу тиску з боку влади.

          Отака боротьба.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.11 | Адвокат ...

            Re: Звучить привабливо!

            Я був би із Вами погодив ся, аби "державний рівень" вичерпував ся одним лише Парляментом. Однак, є ще й виконавча влада, що функціонує у інший спосіб, аніж Парлямент.

            Зміни у політичній ситемі назріли. Це факт. Однак, я не бачу практичних можливостей їх зреализувати у кумпаньсьтві з ку-чмо-ноїдами. Особливо за умов, що вони мають зараз практично абсолютну превагу. Будь який альянс опозиції з ними,-- лише зміцнить ку-чмізм та, з рештою,-- дискредитує опозицію.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.11 | ilia25

              Re: Звучить привабливо!

              Адвокат ... писав(ла):
              > Я був би із Вами погодив ся, аби "державний рівень" вичерпував ся одним лише Парляментом. Однак, є ще й виконавча влада, що функціонує у інший спосіб, аніж Парлямент.

              Саме тому виконавчу владу і потрібно поставити під контроль парламенту. Як це зроблено в парламентських республіках.

              > Зміни у політичній ситемі назріли. Це факт. Однак, я не бачу практичних можливостей їх зреализувати у кумпаньсьтві з ку-чмо-ноїдами. Особливо за умов, що вони мають зараз практично абсолютну превагу. Будь який альянс опозиції з ними,-- лише зміцнить ку-чмізм та, з рештою,-- дискредитує опозицію.

              Тут все залежить від того, що ви називаєте "кумпаньйонством" та "альянсом". Я вже писав у відповідь Предсказамусу, що договір про безумовну капітуляцію теж є в якомусь сенсі "альянсом". Короткочасним, щоправда.

              Так от для Кучми, цей договір і є такою капітуляцією, бо після його виконання він буде позбавлений реальної влади. І оскільки "альянс" створюється лише з цією метою, то в опозиції розв"язані руки. Вона може робити все, що вважає необхідним для втілення цього договору в життя.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.11 | Адвокат ...

                Не варто недооцінювати Ку-чмо!

                ilia25 писав(ла):


                > Саме тому виконавчу владу і потрібно поставити під контроль парламенту. Як це зроблено в парламентських республіках.

                Утніть подумки експеримента: поставте нинішній уряд під контроль нинішньої ВРади. Що у Вас вийшло?


                > Тут все залежить від того, що ви називаєте "кумпаньйонством" та "альянсом". Я вже писав у відповідь Предсказамусу, що договір про безумовну капітуляцію теж є в якомусь сенсі "альянсом". Короткочасним, щоправда.
                >
                > Так от для Кучми, цей договір і є такою капітуляцією, бо після його виконання він буде позбавлений реальної влади. І оскільки "альянс" створюється лише з цією метою, то в опозиції розв"язані руки. Вона може робити все, що вважає необхідним для втілення цього договору в життя.

                Ви знаєте, то марні сподівання. Що Ку-чма так легко змусити до капітуляції. Окрім того, ( ІМНО ), марно сподівати ся на те, що ку-чмо-ноїди підпишуть договір, метою якого буде відсторонення Ку-чма від реальної влади. І ще,-- невже опозиції бракує тільки договору з ку-чмоноїдами, щоб практично втілювати в життя гасло "Геть ку-чмо-кратію, хай живе демократія!"?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.11 | ilia25

                  Re: Не варто недооцінювати Ку-чмо!

                  Адвокат ... писав(ла):
                  > ilia25 писав(ла):
                  >
                  >
                  > > Саме тому виконавчу владу і потрібно поставити під контроль парламенту. Як це зроблено в парламентських республіках.
                  >
                  > Утніть подумки експеримента: поставте нинішній уряд під контроль нинішньої ВРади. Що у Вас вийшло?

                  Правова держава. Ні, я серйозно, я вже багато разів на це питання відповідав, останній раз тут:
                  http://maidan.org.ua/n/free/1023742887

                  > > Так от для Кучми, цей договір і є такою капітуляцією, бо після його виконання він буде позбавлений реальної влади. І оскільки "альянс" створюється лише з цією метою, то в опозиції розв"язані руки. Вона може робити все, що вважає необхідним для втілення цього договору в життя.
                  >
                  > Ви знаєте, то марні сподівання. Що Ку-чма так легко змусити до капітуляції.

                  Ну тоді він його не підпише! В чому справа?

                  > Окрім того, ( ІМНО ), марно сподівати ся на те, що ку-чмо-ноїди підпишуть договір, метою якого буде відсторонення Ку-чма від реальної влади.

                  Ну тоді вони його не підпишуть! Але чому б не спробувати, спочатку? Може в процесі з"ясується, що кучманоїдів, тих що не за страх, а за совість, в ВР не так вже й багато?

                  > І ще,-- невже опозиції бракує тільки договору з ку-чмоноїдами, щоб практично втілювати в життя гасло "Геть ку-чмо-кратію, хай живе демократія!"?

                  Ні. І договір ні в якому разі не повинен підміняти інші форми боротьби. Навпаки, саме тиск на владу може змусити її до підписання цього договору.

                  Але в самому договорі пропонуються всі слушні речі, тому відмовлятись від його підписання лише тому, що до тих же слушних речей схиляється Єда -- або навіть сам Кучма -- то безглуздо.
  • 2002.06.11 | Shooter

    "Трудовая Украина" намерена подписать Соглашение, предложенное "

    "Трудовая Украина" намерена подписать Соглашение, предложенное "Нашей Украиной"
    http://www.liga.kiev.ua/news/show/?id=41248

    "Я все сделаю, чтобы соглашение с "Нашей Украиной" было подписано", – заявил в интервью журналистам лидер "Трудовой Украины" Сергей Тигипко.

    По его словам, даже если "Единая Украина" не согласиться подписать это Соглашение, он будет настаивать, чтобы его подписала фракция "Трудовая Украина".

    С.Тигипко также сообщил, что текст Соглашения уже почти согласован, а на данном этапе его нужно скоординировать с руководителями фракций и групп, входящих в "Единую Украину".

    С.Тигипко также сообщил, что в Соглашении остается пункт о приоритетном праве "Нашей Украины" на выдвижении кандидатуры Премьер-министра. Прим этом С.Тигипко отметил, что этот пункт не является обязательным – "выдвигать Премьера будет "Наша Украина", но если эта кандидатура не будет согласована с "Единой Украиной", это не сможет развалить Соглашение.

    ____________________________

    Хід називається - "дніпровські замєсто данєцкіх".
    Певна пересторога для останніх.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".