МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Семиноженку – ганьба”.

06/11/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Близько ста членів українських молодіжних організацій (Молодий Рух, Спілка української молоді, Молодіжний націоналістичний конгрес) сьогодні пікетували Кабінет Міністрів України з протестом проти створення підкомісією з культурного та гуманітарного співробітництва між Росією та Україною робочої групи з розробки нових підручників історії.

Серед пікетуючих була присутня адмінгрупа та багато відвідувачів сайту "Майдан".

Відповіді

  • 2002.06.11 | kiev_ant

    ГАНЬБА!!! (-)

  • 2002.06.11 | ilia25

    Максим Стріха: Узгодження історії - привілей демократії

    Узгодження історії - привілей демократії, переписування історії - практика тоталітаризму

    Максим Стріха, для УП, 11.06.2002, 13:19

    Воістину: тим, хто вважає себе "свідомими українцями", не доводиться останнім часом нудьгувати. Спершу президент підписує указ про відзначення "350-річчя Переяславської козацької ради", а потому "гуманітарний" віце-прем'єр вирішує зі своїм російським колегою "узгодити" підручники історії, щоб майбутні покоління українців та росіян змалку навчалися любити один одного. Яке ж поле для заяв протесту, пікетувань, колективних листів на захист нашої вічно упослідженої національної самобутності (каюся, я сам підписав, не читаючи, одного з них)!

    Але спробуймо замислитися: чому те, що вирішили здійснити Володимир Семиноженко й Валентина Матвієнко, насправді погано? "Узгодження підручників історії є безпрецедентним явищем для практики демократичних держав", - ідеться в заяві "Молодого Руху", підписаній народним депутатом В'ячеславом Кириленком. Це ж (або приблизно це) стверджує більшість інших стурбованих і обурених українських патріотів. Ми самостійні, а відтак можемо самі писати свою історію, ні на кого не зважаючи.

    Наважуся рішуче не погодитися з цим твердженням. Повоєнна Європа знала багато прикладів, коли учені різних країни збиралися разом, - не для того, щоб переписати історію, а для того щоб у трагічних колізіях минулого знайти й те, що дозволяє будувати нормальне співіснування сьогодні. Саме це успішно здійснили спершу німці й французи, згодом - німці й поляки (що й допомогло їм перейти від традиційної ворожнечі до спільної побудови затишного Європейського дому як спільноти національних вітчизн).

    Зрештою, немалі позитивні наслідки мала й спільна праця упродовж минулих років провідних українських та польських істориків. І ми, й поляки новими очима поглянули на багато відомих фактів нашого спільного минулого, де були приклади не лише кривавої боротьби, а й надзвичайно плідної культурної, політичної, економічної взаємодії в часи, коли ще Україна була не задвірком Московського царства, а органічною частиною єдиної європейської цивілізації. Подібна плідна співпраця заповідалася на початку 1990-х і між українцями та білорусами - але її було перервано з приходом до влади Лукашенка.

    Звідси - очевидний висновок. "Узгоджувати" історію (тобто не фальшувати факти, а виробляти взаємоприйнятне ставлення до фактів, які насправді мали місце) - є саме практика демократичних рівноправних держав. У тоталітарних суспільствах (чи у взаєминах слабкого й сильного) "узгодження історії" немає - його заступає голе фальшування й замовчування фактів, які не вкладаються в офіційну схему. Саме це відбувалося з українською історією за імперських, а згодом - радянських часів. Саме це відбувається сьогодні з білоруською історією, де на догоду Москві з підручників викидають згадку про битву під Оршею 1514 року (де білоруське військо здобуло тріумфальну перемогу над московитами).

    Чи є Україна й Росія сьогодні демократичними державами? Запитання риторичне. Чи є вони принаймні рівновеликими й рівноправними? Так само ні. Сильна Росія Путіна рішуче домінує над слабкою Україною Кучми в усьому - від справ газових і до співпраці з НАТО. Чи, нарешті, готова сьогодні хоча б російська еліта вбачати в українцях не лише традиційних "молодших братів"?

    Ні, - в Москві досі панують погляди на українців не як на давню європейську націю, а як на відгалуження "російського племені", що "заразилося сепаратизмом" унаслідок "польської" ("австрійської", "німецької") інтриги. Такі думки відверто висловлюють не тільки "думці" з фракції Жириновського, а й академіки РАН.

    За таких вихідних умов "узгодження" історії може відбутися лише за відомим імперським сценарієм. Тобто ми знову отримаємо "Тези до 350-річчя Переяславської ради". Тільки вже не від ЦК КПРС, а від Семиноженка, Матвієнко та істориків (тутешніх і тамтешніх), готових з принципу чи за живу копійку ідеологічно обслуговувати нових євразійців.

    Тому я й підписався під один із "протестаційних" листів, навіть не вникаючи в його мотивацію. Бог простить, якщо там стояло щось подібне до пасажу завзятого "молодого рухівця" Кириленка, - бо якщо наші підручники справді почнуть "узгоджувати" сьогодні, нам буде вже не до інтелігентських рефлексій.

    Доживімо спершу до часів, коли Україна й Росія справді стануть демократичними й рівноправними. І тоді питання узгодження підручників неодмінно повернеться до порядку денного. І я буду серед перших, хто привітає таку ініціативу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.12 | Рoман ShaRP

      Re: непогана стаття.

      безпрестанним повторенням "ми слабкі, а Раша -- імперія, кляті москалі, які нас душать, нічого не зробиш". Це є просто іншим (і не ліпшим) варіантом тої самої інтелігентської рефлексії.

      А інші думки -- про то, чий привілей узгодження історії, про то, що ми не знаємо, що та на що ми міняємо -- дуже слушні.
  • 2002.06.11 | ilia25

    А взагалі -- нікому не впадає на око гротескність ситуації?

    Влада в країні нехтує результатами народного волоевияву, брутально шантажує народних обранців. Влада намагається силою нав"язати шлях, яким буде розвиватись (чи, точніше, деградувати) Україна в найближчі роки, силою відібрати в мільйонів людей їх право визначати свою долю.

    І жодна людина не вийшла на вулиці з протестом.

    Зате сотні демонстратів взяли участь у пікеті проти якогось Семіноженка, та його зловісної підкомісії.

    Коли я пишу, що опозиція з-за дерев не бачить лісу -- я маю на увазі саме це.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.11 | Andrij

      Треба дякувати Богові, що хоч таке відверте макання

      пикою в багнюку визиває протест. А до залякування в нас вже наче звикли. "Ніякого антиконституційного заколоту не було" ((с) 2002 Свистович).

      Це не жарт, люди ДІЙСНО не бачать нічого надзвичайного в тому, що хтось комусь щось затиснув у Верховній Раді. Затискання чогось стало нормою українського життя. Викладачі затискають абітурієнтів, міліція водіїв, Кучма парламент. Ну та й що? Якось воно буде, якось переживемо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.12 | Михайло Свистович

        Ви довго вдаватимете з себе святішого за Папу Римського?

        Скільки можна повторювати, що крик нічого не дасть. Ви вийшли з протестом? Ні. То не репетуйте.

        Ще раз кажу, за криком має бути дія. А якщо ні, то нема чого репетувати. Якщо мені щось затиснули десь, а я не маю сили чи можливості відповісти на даний момент, то є два варіанти:

        1. Мовчки проковтнути образу.
        2. Готуватись до помсти і помститись, вказавши за що.

        Мені більше імпонує друге.

        А я ще третій варіант: погрожувати, що помстишся і нічого не робити.

        Де Ви були, коли подібне згвалтування депутатів здійснювалось повсякчас? Чому тоді не кричали і не казали, що не сказавши слова "Заколот" - це приректи Україну на катастрофу.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.12 | Andrij

          Re: Ви довго вдаватимете Папу Римського?

          Ви знов плутаєте писання на цій дошці з "опозицією". Ніхто тут на вас не кричить. З вами розмовляють про події 28 травня. Ви у відповідь кажете про "ковтання образи". Але про яку "образу" можна казати, якщо ви навіть не хочете назвати речі своїм ім"ям. Не кричати, як ви це любете повторювати, а просто назвати біле білим, а чорне чорним. Якщо ви навіть цього зробити не в стані, то забудьте про "вулицю", "осінь", "помсту", та інші нісенітниці. Бо якщо ви нарешті вирішете вийти на ту вулицю, люди в вас спитають, чому раптом такий шум.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.12 | Михайло Свистович

            :)

            Andrij писав(ла):
            > Бо якщо ви нарешті вирішете вийти на ту вулицю, люди в вас спитають, чому раптом такий шум.

            От тоді я вже буду кричати: "Заколот, переворот і таке інше". І казати, що конкретно робити.

            КОЛИ ВИЙДУ НА ВУЛИЦЮ!
  • 2002.06.12 | Вася

    Хто знає е-майл Семіноженка і ...

    всіх працівників його канцелярії ?

    Може варто опублікувати всі ці адреси для одночасного копіювання
    листів прямо адресатам ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.12 | trick

      Vy dijsno dumaete, sho vono chytae e-mail? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.12 | Чучхе

        Дуже СЛУШНЕ зауваження

        Дійсно, який сенс щось посилати на е-пошту, яка швидше за все ніким не читається?

        Чи не краще роздрукувати текст листа, що є на першій сторінці і не пошкодувати гривню та двадцять копійок, аби відправити її звичайною поштою знову ж таки Кучмі, Кінаху та Литвину. Ну й можна ще своєму депутатові. Ще краще, якщо у вас є печатка якогось ПП, СП, ТЗОВ, ГО тощо, щоб підписатися "від ісмені трудового колективу".

        Пояснюю, навіщо це потрібно. На відміну від е-мейлів в даному випадку чиновники мають протягом місяця належно вам відповісти в письмовій формі згідно закону про звернення громадян. Я думаю, що вал листів їх так забембає, що якийсь з цих чинуш таки скаже Семиноженку "Знаєш, зьома, ти лучше хохлов нє трогай"...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.12 | Михайло Свистович

          Re: Блін, забув це поставити.

          Чучхе писав(ла):

          >
          > Чи не краще роздрукувати текст листа, що є на першій сторінці і не пошкодувати гривню та двадцять копійок, аби відправити її звичайною поштою знову ж таки Кучмі, Кінаху та Литвину. Ну й можна ще своєму депутатові.

          Звичайно треба. Однозначно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".