МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Шутере, хто зумів так перелякати тернопільчан?

06/13/2002 | Нестор Мазепа
На днях довелося ділити купе з тернопільським хлопчиною років 20+. Той почав розмовляти москальським наріччям, на що я обмежувався кивками та односкладовими відповідями. Через певний час хлопчина несміливо запитав, чи "можна па-украінскі". На мою відповідь, що "можна, якщо може", він заявив, що він із Тернополя, "просто цілий тиждень був у Києві". Взагалі-то про таку затюканість галичан "в Кієвє" тут уже писали, але сумно, що воно так лишається навіть серед молоді, яка ніби й у Сибіру не була. Так що ідея FM-радіо залишається актуальною. Там, зокрема, можна буде розказувати галичанам, що Київ -- то в Україні, а отже можна навіть не питати дозволу розмовляти українською.

Відповіді

  • 2002.06.13 | Shooter

    Re: Шутере, хто зумів так перелякати тернопільчан?

    Нестор Мазепа писав(ла):
    > На днях довелося ділити купе з тернопільським хлопчиною років 20+. Той почав розмовляти москальським наріччям, на що я обмежувався кивками та односкладовими відповідями. Через певний час хлопчина несміливо запитав, чи "можна па-украінскі". На мою відповідь, що "можна, якщо може", він заявив, що він із Тернополя, "просто цілий тиждень був у Києві". Взагалі-то про таку затюканість галичан "в Кієвє" тут уже писали, але сумно, що воно так лишається навіть серед молоді, яка ніби й у Сибіру не була. Так що ідея FM-радіо залишається актуальною. Там, зокрема, можна буде розказувати галичанам, що Київ -- то в Україні, а отже можна навіть не питати дозволу розмовляти українською.

    як це...Тернопіль, на жаль, в масі своїй не має "міщанського стрижня" - хоча би як Станіславів чи навіть, як не дивно, маленькі Дрогобич чи Борислав (я вже мовчу про "стольний град" :): )

    Тому "населення" досить-таки лабільне.

    Хоча не все, звісно. Скажімо, частина моєї родини, мешкаюча в Києві, розмовляє виключно українською. А один з тієї частини, навіть працюючи певний час в Москві, переходив на російську тільки у крайніх випадках - скажімо, при розмові з чеченцями :):

    І моя родина не є крайньою екзотикою в ф.м.Т. Такщо будемо надіятися на поступ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.13 | Уколов

      Re: Шутере, хто зумів так перелякати тернопільчан?

      Shooter писав(ла):
      > Хоча не все, звісно. Скажімо, частина моєї родини, мешкаюча в Києві, розмовляє виключно українською.

      На жаль ви лише підтверджуєте моє спостереження, що галичани, приїзжаючи до Києва переходять на російську. Адже інша частина вашої родини говорить таки російською. Тим часом ні я, ні мої численні друзі не відчуваємо жодного дискомфорту від того що спілкувалися і спілкуємося в Києві виключно українською, окрім випадків з "чеченцями". Якби не бажання пропагувати рідну мову я б навіть не починав цієї дискусії, адже мені, здебільшого все-одно якою мовою мені відповідають. Не байдуже, що саме говорять у відповідь :-).
      Думаю з галичанами як і з більшістю вихідців із українського села одна й та сама проблема - процвітаючий конформізм. Лише після виборів 2002 року я вперше від початку 90-х побачив, що галичани можуть наважитися голосувати не за владу. Загалом, конформізм - це комплекс провінційного раба, який на відміну від нормальної людини, що намагається зберегти свою особистість, намагається не віділятися із натовпу. Особливо, коли раціональність підказує саме це.
      Погляньте, здебільшого релігійні галичани відкрили у Києві за 10 років лише 2 греко-католицьких церкви. Вони як туди зовсім не ходять чи одразу ж як до Києва приїхали стають православними або атеїстами. Ні, звичайно ж. Вони просто намагаються не виділятися і це справді сумно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.14 | Shooter

        Неправильне розуміння

        Уколов писав(ла):
        > Shooter писав(ла):
        > > Хоча не все, звісно. Скажімо, частина моєї родини, мешкаюча в Києві, розмовляє виключно українською.
        >
        > На жаль ви лише підтверджуєте моє спостереження, що галичани, приїзжаючи до Києва переходять на російську. Адже інша частина вашої родини говорить таки російською.

        :): Я вів мову про "київську родину" (котра постійно живе в Києві). Решта моєї родини, котра живе не в Києві, розмовляє виключно українською.

        Батько - ще словацькою, оскільки є словаком за походженням. Проте, будучи словаком, ще за часів небіжчика Союзу дозволяв собі всюди спілкуватися виключно українською. І в Києві, де, що цікаво, на українську в розмовах з ним переходили, швидше, жиди, а хахли вперто продовжували розмовляти російською. Ще один цікавий момент - не будучи члєном КПСС, але займаючи "найвищу можливу посаду" для простого смертного, він був змушений відвідувати "откритиє партсобранія". Так от там на російську переходили всі (і такі, що їхньою російською можна було розважати людей), окрім двох людей: мого батька і ще однієї цьоці - тернопільської полячки.

        Так що...не в той город камені кидаєте :):
      • 2002.06.15 | ВААСЯ ПУПКІН

        Про галичан....

        Галичани просто вважають, що вся територія, котра по інший бік Збруча - це Москальщина, і тому , виключно з шляхетних мотивів , переходять на мову співрозмовника. Ну , щоб співрозмовник не надто напружувався , щоб зрозуміти, про що галичанин каже. :-))

        Тому нам треба в першу чергу розбити цей стереотип - що ми , центрові українці - це майже москалі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.15 | Мартинюк

          Дійсно , такий стереотип існує.

          Це наслідок регіонального стану національної самосвідомості.
          Він проявлявляється в тому що "справжніми українцями" (справжніми "хохлами", "нашими", "тутешніми" ) вважаються жителі конкретної місцевості. Всі інші - якісь відхилення, другий сорт і таке подібне.

          Теперішня дискусія ( наїзд на галичан) є виключно засобом для декого позбутися комплексу неповноцінності, який виник у багатьох на фоні невигідного порівняння із активними і самосвідоммими галичанами, якими вони були десь до 1995 року. ( зараз вони нічим не відрізняються від решти українців). Із садомазохістичною насолодою ( не тільки нас "опустили") смакується приклад "негероїчної" поведінки окремого галичанина ( той не має бажання нариватися на психологічний конфлікт і політичні дискусії розмовляючи українською мовою з людьми, які на його думку більше люблять спілкуватися мовою російською).

          Дешеве і нікчемне відчуття тимчасової сатисфакції за (справедливе ) відчуття вини та сорому з приводу власної неспроможності утримувати свою національну ідентичність.

          "Антигаличанізм" є стержнем шовіністичної проросійської пропаганди спрямованої на дискредитацію активних форм українства . В подібній пропаганді "по умовчанню" вивищується до рівня чесноти бидляцька пасивна "різновекторність" , яка властива для певної частини совкізованих жителів Центральної та Східної України. В галичан , як у всіх живих людей взагалі, а українців особливо є повно різноманітних недоліків. Однак атака ведеться очевидно в якості "помсти" за виявлену у свій час політичну активність.

          Галичани не зобовязані захичати київських від донецьких, а потім тих і тих від "московських". Галичани не зобовязані були слідкувати аби київські міністри та донецькі металургійно-вугільні директори не руйнували своїм грабунком промисловість і народне господарство. В цьому вони вони чесно кажучи надіялися на "практичних" східняків, які вічно говорили про ковбасу та первинність економічних проблем.

          Тим більше галичани не зобовязані були пильнувати аби знахабніла номенклатура не давила українську пресу та засоби масової інформації на більшій території України.

          Зараз адвокати русифікації знову заквакають про "ринкові механізми".
          Це ринкові механізми в країні де навіть з врахуванням реклами не є збитковими менше одного відсотка всіх газет ?( При чому часто саме українськомовні входять до цього нікчемного проценту). Все решта утримується за дотації з крадених або просто державних грошей. Так , неймовірно великими коштами ,забезпечувалася "незалежна" хвиля русифікації в Україні.

          Кожен другий киянин , їдучи в метро тримає на колінах високосвіченого кацапа з університетською філогічною освітую, який "втуляє" йому "что хорошо , а что такое плохо". Цими "кацапами" є російськомовні бульварні газетки, які повідгалужувалися від "Київських Відомостей". Всі вони фінансуються невідомо з яких але безперечно великих грошей, а найбільша з них "Факти" - напряму з державного бюджету.

          Існує негласне табу на відкриття нових україномовних газет у Києві. Навіть , якщо знаходяться гроші, то починають якісь дивні конфлікти та історії, після яких інціатори, опускаючи донизу очі мимрять що вони "більше не будуть".

          А тим часом "Національна Рада" , яка укомплектова колоритним букетом колишніх стукачів-маріонеток, педантично чистить український ефір від всього що хоч трохи подібне на українське .

          У Києві зараз дійсно важко спілкуватися українською мовою - причина проста - мовна рівновага штучно зсунута в сторону російської мови за рахунок "віртуальних росіян" - газет, радіоканалів і таке подібне.

          Важко вийти з під впливу цього "мовного поля" , особливо, якщо ти цьому не опираєшся. Фактично можна твердити , що завдяки зусиллям батька російськомовної бульварщини Кичигіна та націофобних протестантів з Америки ( вони відкрили декілька перших російськомовних FM станцій в Україні і до сих пір утримують контроль на ними) у Київ було переселено 2-3 млн "віртуальних росіян". Вони є еквівалентом того російськомовного потоку, який щоденно видають "на гора" російськомовні бульварні газети, станції, телеканали та безборонно продавна всюди російська попса.

          Цього року з ефіру і з концертних площадок Києва раптово зникла і україномовна популярна музика. Лише Океанг Єльзи та ВВ одиноко проскакують раз тиждень.
          Причина цього , як виявилася дуже проста - вони включену у серію 100 лазерних дисків "Русский Рок", яка видається у Москві, і з якої схоже дозволено черпати "новинки" редакторам київських FM студій.

          Київ потребує нового пришестя чогось на манір "Товариства Української мови" із масовими протестами та іншими виявами. А обурених новою русифікацією не так вже й мало як здається...
  • 2002.06.13 | IhorO

    ну нащо так ?

    через одного перелякано-вольтанутого такі висновки робити?
  • 2002.06.13 | Уколов

    Підтримую ідею культпросвіту для галичан!

    Пам"ятаю, коли у 1989 ми з кумом приїхали до його батьків на Івано-Франківщину і заколядували, а діло було на Різдво, на мене дивилися як на слона з тундри. Кумів батько одразу ж поцікавився чи то його Влодко мене колядки співати навчив, а коли дізнався, що навпаки - надовго змовк.
    На вулиці 2002 рік, а виявляється легенди про страшних москалів-киян і запроданців-наддніпрянців живуть і процвітають. Та до Києва за ці роки переселилася така сила-силенна галичан, що якби кожен з них говорив українською і при цьому всі кияни виключно російською, то місто вже б на чверть стало україномовним. Тим часом мої сусіди, кияни з діда-прадіда, які живуть ще в дідівській хаті, говорять українською і їхні діти, які вже говорили російською знову повертаються на мову батьків, а галицьке радіо "Люкс" переходить на російську. Кажуть "люксівці" отримали інвестицію від Шансона. Мабуть 30 срібняків!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.13 | -

      Шансон маст дай! (-)

    • 2002.06.13 | VJ

      Був Ткачук потім Мінор а тепер знову Уколов????(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.13 | Уколов

        Хто ти маска? А може щось і по темі дискусії знаєш?

        Ткачук - мій псевдонім у пресі і на ТБ з 1991 по 1998 рік. Прізвище було і є Уколов. Мінор - я змушений був брати псевдонім, щоб браття журналісти не могли посилатись на мої дискусії на форумі як на точку зору прес-секретаря Плюща. Але всевдо "приросло", хоч у рубриці хто є хто на форумі можеш прочитати, все це ж саме.
        Однак, ти маска, хто? Готовий як я назвати своє прізвище, а не нік? Ну от і мовчи, анонім.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.13 | VJ

          Re: А я думав що Ткачук то..

          .. прізвище дружини.Помилився???
          Що до теми ,то вважаю що розмовляти російською,навіть якщо ти з Тернополя - то не конформізм або якась там зрада.
          Спів коядок у І.-Ф. ,навіть якщо ти не галичанин -то не героЇзм ,чи зразок національноЇ свідомости.
          Дайте спокій галичанам і всім іншим. Непотрібні ці змагання і суперечки за звання найукраїнськішого.
          Що до "маски" читайте правила Майдану.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.14 | Уколов

            Тепер, коли історична правда торжествує :-)

            і всі знають, чому я саме псевдо Ткачук взяв для себе, ти маска, маєш нарешті знайти спокій і припинити порпатися в моїй брудній білизні:-). Звичайно ж я маю право вживати своє прізвище незалежно від того, чи це тобі подобається чи ні.
            Спів колядок на Івано-франківщині не є героїзмом. Якщо це не твій стьоб і ти справді не розумієш про що я писав, поясню детальніше.
            Той приклад я навів для ілюстрації зарозумілості деяких галичан і міфів, які оточують нас, наддніпрянців. Тоді, як власне і тепер, західняки не йняли віри, що у містечку Поліське на Київщині можуть колядувати, бо тут на їх думку одна москальня живе без роду і племені.
            1. Прикро, що такі міфи викликають відповідну поведінку;
            2. Жаль, що створювати і підтримувати україномовне середовище у Києві таким як я доводиться без підтримки значної частини "національно свідомих і україномовних" галичан, які приїхавши до Києва одразу ж намагаються перейти на російську. У цьому місті я живу вже 17 рік. Тут ростуть мої діти і я особисто зацікавлений, щоб воно швидше ставало українським.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.14 | VJ

              Re: Неварто Вам ,підносити свою особу..

              ..до рівня головного дерусифікатора Києва.У голові може запаморочитись від почуття власної величі.
              А ось це хай залишиться докором Вашого сумління:

              Уколов писав(ла):
              > 2. Жаль, що створювати і підтримувати україномовне середовище у Києві таким як я доводиться без підтримки значної частини "національно свідомих і україномовних" галичан, які приїхавши до Києва одразу ж намагаються перейти на російську

              Дам почитати то галичанам -Киянам.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.14 | Уколов

                В жодному разі!

                Я навіть інколи змушений також говорити російською. Більше того на відміну від російського уряду, російська мова мені навіть подобається. Щоправда не її київський варіант. На жаль, незважаючи на тата-росіянина, російською я говорю з акцентом. Можливо тому, що для мене це набута мова, яку я вивчив у Києві, а рідна все ж українська.
                Але прошу не ображатися, мені особисто хотілося б, щоб галичани, які по праву на початку 90-х були фондом національної автентичності українців, тепер, на початку 21 сторіччя не піддавалися русифікації. Повірте, не так вже й важко у Києві говорити українською. Це не Харків і, тим більше, не Москва.
            • 2002.06.15 | Мартинюк

              Уколов, ну нафіга ти нові міфи тиражуєш ?

              Хтось ляпнув, що йому нібито видається, ніби-то галичани у Києві перйшли на російську мову. Може й дійсно були якісь нащадки офіцерства НКВД і "прочих освободителів", яким стало незатишно жити у Львові , "перєхали" до Києва і тут вже розучилися української мови, якою вони від страху заговорили після 1991 року.

              Антигаличанізм проте був "ідейною" основою розколу молодіжних студентських організацій на СУС та УСС. Це звичайно не пішло на користь ні тим ні іншим - "ідеологи" зосталися в УСС, "солдати" і "виконавці" в СУСі . Що з того вийшло - відомо.

              Зараз ти витягуєш із зітлілих ідеологічних "схронів" УСС цей антигаличанізм і морочиш ним людям голову . Ні ти , ні пан Чучхе ( ще один "антигаличаніст" УССівського походження) від того не стають ні вищими ні кращими. Якщо останній просто стібається, то ти поступово втрачаєш відчуття комічності цього всього і починаєш трактувати серйозно - себто вірити у те що сам нагородив. Все це добре для пиятики УССівських ветеранів , але не для серйозних розмов.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.15 | Уколов

                Володимире, ніяких міфів, а тим більше старих.

                Це все від якраз від любові до галичан. Там справді русифікація повзуча. І таки справді багато з них приїзжаючи до Києва починає мімікрувати.
                Я настільки звик до цих зарозумілих і одержимих ідеєю негайної українізації всього, що рухається людей, що щиро жалкую, коли вони перетворюються на "кієвлян".
                А за екскурс в історію ти правий. Був не свідомий. Піддався на провокацію.
        • 2002.06.14 | Михайло Свистович

          Re: Це той, хто вважає, що Майдан-Інформ і Свистович - те саме,

          навіть тоді, коли мене тут під час виборів два місяці майже не було.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.14 | Уколов

            Поінформований хлопака, напевно. Може служивий?(-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.15 | VJ

              Дуже глибока і оригінальна думка!!! Вітаю!!!(-)

            • 2002.06.17 | Михайло Свистович

              Re: Ні, він не зі служивих.

              Це напевно хтось з колишніх наших, який зараз через суспільне становище чи інші причини "нє у дєл", але хочеться виглядати поінформованим.

              Це не страшно. Це проходить як тільки почнеш усвідомлювати, що головне, не хто робить, а що робиться. Можливо він через нашу провину виявився непричетним до великих подій і тепер ображається. Тому не варто судити так суворо.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.20 | VJ

                Привіт від "колишнього вашого" і побажання.

                Михайло Свистович писав(ла):
                > Це напевно хтось з колишніх наших, який зараз через суспільне становище чи інші причини "нє у дєл", але хочеться виглядати поінформованим.
                >
                > Це не страшно. Це проходить як тільки почнеш усвідомлювати, що головне, не хто робить, а що робиться. Можливо він через нашу провину виявився непричетним до великих подій і тепер ображається. Тому не варто судити так суворо.

                Дякую гречно,що не судите сурово. І неповинні,незнаючи кого і за що.
                Хотів би зауважити також, що всі ті учасники "великих подій " пішли далі:стали викладачами-науковцями( як Каріна Баранцева) або депутатами різних рівнів( як Доній чи Чем),бізнесменами ( як Мрек чи Славко Головатий) або відомими журналістами (таких багато, ось Уколов або Піховшек).Вони звільнили місце для молоді,бо то їх час настав.
                Одним словом, "не удел" ,мій друже зостались саме Ви.
                Прикро було читати про тих 300$ які бракує для оплати за розмови телефоном з уст колишнього керівника валютного відділу Банку(ходів допомогти,зателефонував на Ваш стільниковий, але Ви не відповіли на дзвінок).
                Але Ви не сумуйте, в критичні моменти ті люди з "минулого" :Ваш Кум, Шара, Івашчишин і інші, повернуться щоб допомогти(так саме сталось тоді під час акції У. без К.)

                Побажання: не пишіть книжку,у Вас не вийде це достатньо добре.

                П.С. Дуже важливим є те ,хто робить, бо від цього залежить як воно буде зроблерно.
                :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.20 | Михайло Свистович

                  Re:

                  Я вживав слово "колишній" в сенсі, "які колись були з нами в одних організаціях", а не в тому, що колись були з нами, а тепер проти нас.

                  VJ писав(ла):
                  >
                  > Хотів би зауважити також, що всі ті учасники "великих подій " пішли далі:стали викладачами-науковцями( як Каріна Баранцева) або депутатами різних рівнів( як Доній чи Чем),бізнесменами ( як Мрек чи Славко Головатий) або відомими журналістами (таких багато, ось Уколов або Піховшек).Вони звільнили місце для молоді,бо то їх час настав.

                  А інші? Скільки з них не пішло далі? Та й я в принципі не пас задніх. Хоч і не досяг того, що Марек чи Піховшек (а якою ціною досяг цього Піховшек - продажем душі?), але ж у всякому разі начальник валютного відділу банку це не менше ніж викладач-науковець (не хочу цим нічого поганого сказати про Каріну). То чому ж я "не у дєл"? Я добровільно вибрав цей шлях, написав заяву і пішов на площу. Ви теж могли зробити те саме, але не зробили. До речі, я не звільнився, а пішов у відпустку по догляду за дитиною, тому можу повернутися будь-коли. Нещодавно був у банку, там мене чекають і ніхто виганяти не збирається.

                  А для якої молоді і яке місце ми маємо звільнити, можна поцікавитись? Я б з радістю, але молоді щось не видно. Та й вийшов я на Майдан не заради політичних дивідендів, а тому, що інші не виходили. Я б з радістю залишився на роботі, взявши лише посильну участь, не покидаючи роботу. Та всі мовчали, тому довелось починати нам.

                  > Прикро було читати про тих 300$ які бракує для оплати за розмови телефоном з уст колишнього керівника валютного відділу Банку(ходів допомогти,зателефонував на Ваш стільниковий, але Ви не відповіли на дзвінок).

                  Не відповів, бо телефон відключений. З тих самих причин.

                  > Але Ви не сумуйте, в критичні моменти ті люди з "минулого" :Ваш Кум, Шара, Івашчишин і інші, повернуться щоб допомогти(так саме сталось тоді під час акції У. без К.)

                  Ті люди прийшли і пішли, ми чекали від них значно більшого. Окрім Люби хіба що. Вона робить в США свою справу. І досить добре робить.

                  >
                  > Побажання: не пишіть книжку,у Вас не вийде це достатньо добре.

                  А Ви звідки знаєте? Он Уколов також здивувався, коли дізнався, що Майдан - це і моє творіння, і що я вмію так писати. А я ще й вірші пишу. І серед них є досить непогані. У всякому разі не найгірші поети їх оцінили досить високо. Так що ми часто не знаємо один про одного багато чого. Якщо хтось не хизується своїм вмінням - це ще не означає, що він чогось не вміє.

                  Але заспокойтеся, книжку я писати не збираюся. У всякому разі в найближчому майбутньому. Є важливіші справи.

                  >
                  > П.С. Дуже важливим є те ,хто робить, бо від цього залежить як воно буде зроблерно.

                  Важливо. І я сам не чекав від себе, скільки справ я можу робити досить добре :):

                  А якщо у Вас є претензії до чогось, то треба прийти і самому зробити, допомогти, навіть очолити. Всі місця вакантні, бо ми ні на що не претендуємо.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.21 | Уколов

                    Хлопці, дайте і мені трохи побухтіти.

                    Михайло Свистович писав(ла):
                    > А для якої молоді і яке місце ми маємо звільнити, можна поцікавитись? Я б з радістю, але молоді щось не видно.
                    Я от все чекаю, де ж та бл..дь молодь поділася. Часлм відчуваю себе з покоління "останніх із могікан" і молодшим від теперішніх 20-річних. Вилизані, запопадливі, вони по-більшості цікавляться кар"єрою, шмотками, авто, мобілами, але не політикою. А ті, хто цікавиться політикою, насправді все те лише приховує зацікавленість кар"єрою, шмотками, авто, мобілами.
                    Їх не шокує цензура, їх вражає кабінет чиновника, їм до смаку бакси, навіть якщо їх заробляти потрібно одним місцем.
                    Кількість ідеалістів зменшилася катастрофічно. Романтиків не знайти. Панує його величність раціо і якщо саме цей аспект ми будемо насамперед брати від Заходу, то пішов той Захід...
                    Ні, звичайно, я вірю, що приємні виключення десь таки є. Але правило змінилося, піховшеки - ідеал.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.06.21 | Іван

                      Не бухтіть. Ми йдемо иншим шляхом.

                      Я трохи перефразую клясика бо, як представник критикованої Вами ґенерації, не маю до них жадного ідеялістичного піїтету. Так от:

                      Революції роблять ідеялісти, а користаються ТІ, ХТО МОЖЕ.

                      Революцію ви -- ідеялісти -- зробили, а от скористатися нею "виявилися неготові" (то вже цитата не з клясика, а з першого-ліпшого сучасного претендента на звання політолога).

                      Зростання кількости раціо є лише здоровою реакцією суспільства на цю НЕСПРОМОЖНІСТЬ (Коробова подала би виділене слово транскрипцією з латини).

                      Піхвошеки є далеко не раціо, вони є такими ж ідеялістами, лише з иншим ідеялом. Раціо поки "зароджується в надрах феодалізму" (щось мене сьогодні потягнуло на клясиків :-) )

                      Наступна революція відбудеться за чітким та продуманим планом. Тут Ви знову точно підмітили -- так, цьому ми навчилися на Заході :-) Так досягається мета.

                      Інакше мета не досягається. Останньому ми навчились на вас :-)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.21 | Уколов

                        Re: Не бухтіть. Ми йдемо иншим шляхом.

                        А якщо РАЦІО підказує продати побратима? А якщо РАЦІО підказує начхати на демократію? А якщо РАЦІО підказує вбити?
                        Здорове РАЦІО - а таке буває? Бог - ідеал, РАЦІО - чорт. Куди потягнемося?
                        Ні я серйозно. От наприклад ситуація Мишка - раціонально ні в що не втручатися і регулювати валютні резерви банку, де він працював. Не раціонально - на площу йти. От наприклад ситуація багатьох журналістів: раціонально розказувати яка "скотина" Мороза і Ющенко, за це ж бо гроші платять, не раціонально подавати інформацію об"єктивно. А от ситуація чиновника - раціонально взяти хабаря на багато тисяч доларів, не раціонально дбати суспільний інтерес за кілька сот гривень на місяць.
                        До біса таке раціо. ДО біса таких класиків, Іване.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2002.06.21 | Іван

                          То ми мабуть по різному розуміємо те слово

                          Уколов писав(ла):
                          > А якщо РАЦІО підказує продати побратима? А якщо РАЦІО підказує начхати на демократію? А якщо РАЦІО підказує вбити?

                          Так, раціо підказує зібратися всім хорошим людям, і вбити всіх поганих людей -- тоді лишаться лише хороші :-)

                          Якщо серйозно, то у перших двох питаннях у Вас протиріччя. Тому, що моральність раціональна, а аморальність -- ні. Ідеялісти на кшталт піхвошеків та кучмів цього не розуміють, і заплатять за це так чи іншакше.

                          Щодо вбивств, то давайте спробуємо прикинути, скільки їх відбулося раціонально, а скільки -- в ім'я високих ідей. Як Вам, наприклад, висока ідея індустріялізації передовими темпами?

                          > Здорове РАЦІО - а таке буває? Бог - ідеал, РАЦІО - чорт. Куди потягнемося?

                          Ну, тут уже якісь порожні гасла. То нераціонально :-)

                          > Ні я серйозно. От наприклад ситуація Мишка - раціонально ні в що не втручатися і регулювати валютні резерви банку, де він працював. Не раціонально - на площу йти.

                          Ну чому ж нераціонально йти на площу? Наведіть раціональний аналіз на підкріплення своєї заяви. І читайте самого Свистовича -- він же робить роботу над помилками, тобто визнає, що міг би діяти раціональніше.

                          > От наприклад ситуація багатьох журналістів: раціонально розказувати яка "скотина" Мороза і Ющенко, за це ж бо гроші платять, не раціонально подавати інформацію об"єктивно.

                          Ну, і що раціонального у добровільному опусканні до рівня курвів? Ну хіба наша пересічна курва-журналюга заробляє більше грошей, ніж пересічний журналіст на заході? Ні, бо раціоналізм західних не дозволяє їм руйнувати правила, які ґарантують добрий заробіток їм.

                          Хапати перший долар, яким помахають перед носом -- то взагалі дії, керовані периферійною нервовою системою. Відмова наших журналістів задіювати мозок призвела до того, що їхнє життя так само не ставиться ні в що, як життя решти істот, позбавлених розуму.

                          > А от ситуація чиновника - раціонально взяти хабаря на багато тисяч доларів, не раціонально дбати суспільний інтерес за кілька сот гривень на місяць.

                          Ні, обидва ці варіянти не є раціональними.

                          > До біса таке раціо. ДО біса таких класиків, Іване.

                          Не можу не погодитися: таке раціо до біса. Бо не раціо то.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2002.06.21 | Уколов

                            Ага. Ну, слава Богу, ми з вами однодумці (-)

                          • 2002.06.21 | Михайло Свистович

                            Re: Не раціональніше, а ефективніше (-)

                            Іван писав(ла):
                            >
                            > І читайте самого Свистовича -- він же робить роботу над помилками, тобто визнає, що міг би діяти раціональніше.
                    • 2002.06.21 | Михайло Свистович

                      Re: Тебе познайомити з виключеннями? (-)

                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.21 | Уколов

                        Ага (-)

            • 2002.06.18 | Спостерігач

              VJ - то певно Велика Житомирська.Схоже каськівський хлопчина (-)

          • 2002.06.15 | Рoман ShaRP

            Re: Свистович, а може ...

            , тебе клонували підступні мериканці, аби ти встигав у кілька місць водночас?

            "Майдан -- атака клонів"










            :):
          • 2002.06.15 | VJ

            Мені байдуже чи це так чи ні,

            ..але небайдужі безпідставні звинувачення щодо галичан.
            Свистович існує набагато довше ніж Майдан, отож міг би розпозповісти Віктору і іншим про студентів,що збирались 10-12 років тому на Прорізній 27(наприклад).Чи були там галичани і якою мовою вони спілкувались.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.15 | Рoман ShaRP

              Re: Мені байдуже чи це так чи ні, ...

              VJ писав(ла):
              > ..але небайдужі безпідставні звинувачення щодо галичан.
              > Свистович існує набагато довше ніж Майдан, отож міг би розпозповісти Віктору і іншим про студентів,що збирались 10-12 років тому на Прорізній 27(наприклад).Чи були там галичани і якою мовою вони спілкувались.


              ... а тому УСІ галичани з потрібних боків білі та пухнасті, а з інших -- блискучі та сріблясті, і їх треба облизувати.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.15 | VJ

                Десь так,як Ви,друже,облизуєте галичанина Кузьму.(-)

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.16 | Рoман ShaRP

                  Re: Я його не облизую. А Кузьма -- новий киянин, прокиньтеся (-)

              • 2002.06.15 | VJ

                Білі,як "Птахи" і сріблясті як "Риби"-асоціяції???(-) ...

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.16 | Рoман ShaRP

                  Re: асоціяції, але не мої

                  Білі та пухнасті -- з анекдоту про жабу.

                  А сріблясті та блискучі -- то моє власне, і до риби не має ніякого відношення, як, практично, і я (не вживаю, не рибалю, не тримаю та не тримав вдома).

                  Гой єси, знавець асоція(й)цій, з якого лісу ти виліз?
            • 2002.06.15 | Уколов

              Але не байдуже мені!

              Смішно те, що я також можу тобі розповісти, але не про СУС, який сидів на харчах УРПівні а Прорізній, 27, а про УСС, який існував ще раніше і без "старших братів".
              Пікіровки між галичанами і наддніпрянцями я помітив ще з оргкомітету УСС у вересні 1989. Не знаю чи раніше в "Громаді" чи УКК таке спостерігалося, бо був тоді у війську.
              Повторюю, пане анонім, ніхто не зазіхає ані на галицьке месіянство, ані на галицьку честь. Я лише хочу, щоб галичани залишалися такими ж як вони були "10-12 років тому", а не перетворювалися на середньостатистичне совкове бидло. А якщо хтось забув, яким треба бути то і я, і Свистович, і ти це ще можемо їм це нагадати. ОК?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.15 | VJ

                УСС+ СБ = СУС.!

                УСС-то була київська студентська організація ,котра виникла після того як у Львові вже існувало СБ (студентське братство Голова-Марек Іващишин).УСС 89 року, то окрема організація Пед.Інституту, а як Київська вона оформилась лиш зимою 1991.Ініціятори- Чемерис, Піховшек,Кириленко.
                СУС - всеукраїнська студентська організація,котра виникла після об"єднавчого з"їзду УСС і СБ навесні 1991.Чемерис, котрий на той час був Головою УСС став Головою СУСу(3/4 голосів)
                Більше половини делегатів того об"еднавчого з"їзду були галичани. Саме тому спочатку при голосуванні назви об"єднаної організації більшість проголосувала за "Студентське Братство України"(СБУ??). Потім переголосували і вийшло СУС.
                СУС займав мансарду будинку на Прорізній 27 бо УРП надало їм то приміщення без жодних спеціялних умов (і без ремонту також).Про якісь там харчі - то,Вікторе ,ваші вигадки.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.15 | Уколов

                  Це ви мені розказуєте?:-)

                  VJ писав(ла):
                  > УСС-то була київська студентська організація ,котра виникла після того як у Львові вже існувало СБ (студентське братство Голова-Марек Іващишин).
                  Правда - СБ на момент виникнення УСС вже існувало. Неправда - УСС не лише київська студентська організація. Перші збори київської УСС я особисто проводив в педінституті ауд. 319. Після того як Таланчук нас не пустив в зробити це в КПІ. Було це у жовтні 1989р.

                  > УСС 89 року, то окрема організація Пед.Інституту, а як Київська вона оформилась лиш зимою 1991.Ініціятори- Чемерис, Піховшек,Кириленко.

                  Все неправда. З педінституту в УСС навіть у жовтні 1989 р. було лише кілька чоловік. Я, Люда Походзіло, Микола Поліщук, Дмитро Полюхович, Костя Неплюєв та ще кілька осіб, прізвища яких забулися. Пізніше долучився Славко Рой. А от у грудні 1989 року за підтримки львівського СБ у червоному корпусі КДУ, студенти якого і складали кістяк організації, відбувся перший всеукраїнський з"їзд УСС. Окрім киян і львів"ян там були хлопці з Полтави, Дніпра, Донецька і Харкова. З"їзд був 2 дні. На другий день нас попросили з червоного корпусу і останнє засідання я проводив у їдальні "Бухенвальд" студмістечка КДУ. Там вже було багато народу з різних вузів Києва. Зокрема потужна організація з КПІ.

                  > СУС - всеукраїнська студентська організація,котра виникла після об"єднавчого з"їзду УСС і СБ навесні 1991.Чемерис, котрий на той час був Головою УСС став Головою СУСу(3/4 голосів)

                  Правда - все, що написано. Забув написати лише, що Доній, Кириленко, Зубко і Ко відкололися в УСС м. Києва.

                  > Більше половини делегатів того об"еднавчого з"їзду були галичани. Саме тому спочатку при голосуванні назви об"єднаної організації більшість проголосувала за "Студентське Братство України"(СБУ??). Потім переголосували і вийшло СУС.

                  Правда все.

                  > СУС займав мансарду будинку на Прорізній 27 бо УРП надало їм то приміщення без жодних спеціялних умов (і без ремонту також).Про якісь там харчі - то,Вікторе ,ваші вигадки.

                  Слово "харчі" я мав на увазі в переносному сенсі. Спроби керувати СУСом з боку УРПівців були, хоч фактів вже не пригадаю напевне, бо не брав активної участі в житті організації. Але про таке говорили самі студенти. Тоді ж спалахнула і невдовзі згасла зірочка такої собі Лариси Йолкіної, активіста комітету комсомолу педінституту. Найяскравіший спогад тих часів безглузда смерть Гвоздя. Політична активність на той час перемістилася обабіч Прорізної 27 перетворюючи СУС і УРП в маргіналів української політики.

                  Поза цим хвилюючим екскурсом у спогади -
                  НІ НОВІТНІЙ РУСИФІКАЦІЇ ГАЛИЧАН!
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.15 | VJ

                    Ось нарешті маємо Борця з русифікацією Галичини!!! Вітаю всіх!!!

                    Майже те саме , що УКРАїНІЗАЦІЯ КРИМУ ,тільки догори ногами.
                    Вам самому не смішно???? :-)))))))
                    І ще гарна ідея- відкрийте платні курси вивчення колядок у Львові(це тільки якщо Вам вже зовсім нічим зайнятись)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.06.15 | Уколов

                      "Уйду я от вас. Злые вы :-)"(-)

                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.15 | VJ

                        Не ображайся,але і галичан не ображай.Бо вони білі і пухнасті.(-

                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2002.06.15 | Уколов

                          На ображених воду возять, а то фраза з анекдоту

                          про тещу.
                          Ображатись треба на совкове суспільство, радянський лад, репресії, голодівки, війни, на все, що сформувало такий тип поведінки. Бути невиразним, таким як всі, щоб так як у людей, щоб не виділятися, не висовуватися... Недавно помітив, що у старшого покоління навіть поняття чемності виродилося до поняття слухняності і лояльності до загалу.
                          На наших очах ми бачимо як це виродження триває, бо увійшло до моралі "совка". Скільки разів доводилося чути в дитинстві від мами - "хочеш бути гречним, відповідай тією мовою, якою до тебе звернулися". Може воно і правильно було б у прикордонному місті, де повно іноземних туристів, а ти один єдиний поліглот, яким їм може допомогти.
                          Ми продовжуємо втрачати автентичність. На сполох - галичани вже не виняток. Свого часу помилково ми тут у Києві подумали, що вони там у Львові усі такі як Маркіян Іващишин. А тепер у редакції газети "Експрес" зі мною вже говорили російською і пояснювали, мовляв, я ж киянин! А на вулицях "п"ємонту" вже як у рідному Києві. Скоро залишиться лише архітектурна різниця. Я не хочу називати прізвища тих, хто зламався вже в Києві і став руськоязичним на вулиці, залишаючись україномовним на кухні вдома. От тепер зламалося радіо "Люкс". Сумно. Не всім же бути революціонерами, але й не всім же зраджувати самого себе.
                          Давай закривати дискусію і так все ясно. Перепрошую за потік підсвідомості.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2002.06.15 | VJ

                            ОК. Привіт моєму улюбленому місту Київ!! (-)

                • 2002.06.17 | Михайло Свистович

                  Re: Зовсім не так.

                  VJ писав(ла):
                  > УСС-то була київська студентська організація ,котра виникла після того як у Львові вже існувало СБ (студентське братство Голова-Марек Іващишин).УСС 89 року, то окрема організація Пед.Інституту, а як Київська вона оформилась лиш зимою 1991.Ініціятори- Чемерис, Піховшек,Кириленко.

                  УСС виникла не в педінституті, а в Київському Державному університеті ім. Шевченка, і не в 1991, а в 1989 році. В бібліотеці Майдану є книга про це, тому не хочу переповідати.

                  > СУС займав мансарду будинку на Прорізній 27 бо УРП надало їм то приміщення без жодних спеціялних умов (і без ремонту також).Про якісь там харчі - то,Вікторе ,ваші вигадки.

                  Харчі - дійсно вигадки, тим більше, що Віктор Уколов також сидів на тих "харчах", тобто, примикав до СУС, а не до УСС.

                  Справа в тому, що, коли утворювалось УСС, ми мріяли про неї як про загальноукраїнську організацію, але галичани, в яких вже було Студентське братство, не схотіди грати другорядн роль та не мали змоги переїхати до Києва, щоб грати першорядну роль, тому не пішли на створення всеукраїнської організації. От так і вийшло, що в Україні виявилося дві студентські організації (галицьке СБ, очолюване Мареком Іващишиним та східняцьке УСС, очолюване Олесем Донієм).

                  Коли нарешті галичани дозріли до створення всеукраїнської організації, то відбувся з"їзд, на якому О. Доній потерпів несподіване до себе фіаско. Головою об"єднаного Союзу українських студентів став Володимир Чемерис. О. Доній не погодився з цим, тому не розпустив УСС. Треба віддати належне УСС, яке і досі зберігається як організація, тоді як СУС пішов у небуття, коли його лідери вибули зі студентського віку.

                  А про харчі розмова окрема. Прибіг колись до нас Піховшек з криком, що УРП дає нам приміщення, якщо ми підтримаємо Л. Лук"яненка на президентських виборах. Ми поміркували, що президентом все одно стане Кравчук, а приміщення потрібне, тому погодились. Великої підтримки від СУС Лук"яненко не мав, більшість його членів голосували за Чорновола, УРП ніяк не спонсорувало СУС, але й не вимагало орендної плати чи якихось кроків на свою підтримку, не висувало ніяких претензій. Коли СУС фактично припинив існування, УРП зайняло третій поверх будинку на Прорізній, 27.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.17 | VJ

                    Re: Зовсім не так.

                    Михайло Свистович писав(ла):

                    > УСС виникла не в педінституті, а в Київському Державному університеті ім. Шевченка, і не в 1991, а в 1989 році. В бібліотеці Майдану є книга про це, тому не хочу переповідати.

                    Михайле, мова була про УСС о"єднаний(загальноукраїнський) а не про організації у вузах,що дійсно виникли у 1989 році

                    >
                    > Коли нарешті галичани дозріли до створення всеукраїнської організації, то відбувся з"їзд, на якому О. Доній потерпів несподіване до себе фіаско. Головою об"єднаного Союзу українських студентів став Володимир Чемерис. >

                    То Ви ,Михайле, Донія з Кириленком переплутали.

                    Великої підтримки від СУС Лук"яненко не мав, більшість його членів голосували за Чорновола

                    А як же оті агітпоїздки по східній Україні?
                    Чи Ви дійсно знаєте хто і за кого голосував?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.06.17 | Михайло Свистович

                      Re: Саме так.

                      VJ писав(ла):
                      >
                      > Михайле, мова була про УСС о"єднаний(загальноукраїнський) а не про організації у вузах,що дійсно виникли у 1989 році

                      Читайте книжку в Бібліотеці Майдану. Загальноукраїнська УСС виникла у 1989 році. На студентському голодуванні 1990 року ми вже виступали як зареєстрована організація з печаткою та банківським рахунком.

                      >
                      > То Ви ,Михайле, Донія з Кириленком переплутали.

                      Я нічого не плутаю. Читайте книжку в Бібліотеці Майдану. Кириленко очолив УСС значно пізніше, коли вже був СУ (якщо взагалі він колись її очолював).

                      >
                      > Великої підтримки від СУС Лук"яненко не мав, більшість його членів голосували за Чорновола
                      >
                      > А як же оті агітпоїздки по східній Україні?
                      > Чи Ви дійсно знаєте хто і за кого голосував?

                      Знаю, хто за кого голосував. А більшість агітаторів агітували за незалежність, а не за конкретного кандидата. А коли агітували за конкретного, то більшість - за Чорновола: 60/40.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.17 | VJ

                        За кого я голосував???(-)

                    • 2002.06.18 | Уколов

                      Нічого Свистович не переплутав.

                      VJ писав(ла):
                      > ...Михайле, мова була про УСС о"єднаний(загальноукраїнський) а не про організації у вузах,що дійсно виникли у 1989 році

                      Ні, повторюю ще раз і це, пардон, історичний факт - перший всеукраїнський з"їзд УСС відбувся у грудні 1989 року. Бажаєте ви цього тепер чи ні. І Свистович і я і багато інших, боречі і Іващишин також, були делегатами того з"їзду. А 20-21 лютого 1990 року УСС вже спробувала організувати перший страйк проти вивчення марксисько-ленінських дисциплін у вузах, на відзнаку дня Злуки і т.п.

                      > Коли нарешті галичани дозріли до створення всеукраїнської організації, то відбувся з"їзд, на якому О. Доній потерпів несподіване до себе фіаско. Головою об"єднаного Союзу українських студентів став Володимир Чемерис. >
                      >
                      > То Ви ,Михайле, Донія з Кириленком переплутали.

                      Знову ж таки, я на тому з"зді був обраний до Ревізійної комісії СУСу і як очевидець підтримую Михайла - першу скрипку у прагненні зберегти УСС грав Доній. Незадоволені амбіції потягли за ним Кирила, Зубка та деякого ще. Може Славко Кириленко тепер іншу легенду пропагує, хоч я маю сумнів, навіщо воно йому. Так-що ваша інформація невірна.
                      Щоправда тепер, через стільки років, мені тодішня позиція Донія і Кириленка стає зрозумілішою.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.18 | VJ

                        Re: Здється, то було за відміну військових кафедр у вузах(-)

                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2002.06.18 | Уколов

                          За відміну військових кафедр у вузах страйкували раніше

                          Точніше може розказати Володимир Чемерис. Мені розповідали як над його наметом жовто-синій прапор з"явився тоді. Нібито то було в 1988, коли існувала студентська "Громада" в КДУ ім. Шевченка. На жаль я тоді в армії був.
                          P.S. Взагалі Чем, якби до нього не ставилися тепер, тоді був найбільш активним студентом. З Універу його виключали неодноразово. Кажуть вперше ще у 1982 році, коли він на тодішню площу Жовтневої Революції 7 листопада вийшов і спалив портрет Брєжнєва.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2002.06.18 | Горицвіт

                            Re: За відміну військових кафедр у вузах страйкували раніше

                            Уколов писав(ла):
                            > Точніше може розказати Володимир Чемерис. Мені розповідали як над його наметом жовто-синій прапор з"явився тоді. Нібито то було в 1988, коли існувала студентська "Громада" в КДУ ім. Шевченка.

                            Проти військової кафедри страйкували в 1988, мені писали про це в листах, бо я теж тоді був в армії.
                          • 2002.06.19 | Михайло Свистович

                            Re: Доведеться мабуть писати книжку

                            з уривків постингів на Майдані :):


                            Уколов писав(ла):
                            > Точніше може розказати Володимир Чемерис. Мені розповідали як над його наметом жовто-синій прапор з"явився тоді. Нібито то було в 1988, коли існувала студентська "Громада" в КДУ ім. Шевченка. На жаль я тоді в армії був.

                            У військових таборах фізичного факультету Київського університету ім. Шевченка над наметом, в якому жив Чемерис та ще кілька хлопців, дійсно з"явився синьо-жовтий прапор. Але їх лише посварили, що на намет хтось кинув труси. Справа в тому, що ідея виникла спонтанно, тому потрібних кольорів не було і виготовляли прапор з підручних засобів. Не з трусів, звичайно, але кольори були такими бляклими, а прапор такий маленький, що ніхто не зрозумів, що то є. Тим більше, що прапорів тоді ще не було, тому нікому і в голову не могло прийти, що над наметом - синьо-жовтий прапор.

                            Ця акція не мала ніякого відношення до страйку проти військової кафедри. Сам страйк вибухнув восени 1988 року. Організувала його "Громада", все почалось з фізичного факультету, потім перекинулось на інші. Я був одним з організаторів страйку на економічному факультеті.

                            > P.S. Взагалі Чем, якби до нього не ставилися тепер, тоді був найбільш активним студентом. З Універу його виключали неодноразово. Кажуть вперше ще у 1982 році, коли він на тодішню площу Жовтневої Революції 7 листопада вийшов і спалив портрет Брєжнєва.

                            Вперше його виключили дійсно у 1982 році, але не за спалений портрет Брежнєва. Тоді, як не дивно, їм вдалося втекти, а вирахували їх пізніше, коли викрили підпільне угруповання в університеті, яке виступало за незалежність України. Чемерис і досі не розуміє, чому за портрет їм нічого не було. Можливо тому, що їх вже покарали, а кагебісти не схотіли засвічувати, що розкрили "злочин" так пізно.
    • 2002.06.14 | Shooter

      Хе :)

      Розумієте, пане Уколов, в мене складається враження, що за поодинокими фактами Ви будуєте теорію про "затурканих галичан". (Хоча якщо порівняєте "статистично", то, вибачте, Києву до того ж Тернополя в українстві - ще як до неба рачки).

      Якщо ж хочете побавитися "в певні факти", то, наприклад, ще в 1971, коли моя бабуся в Тернополі(чисто випадково) отримала квартиру в будинку "начальства", то за стіною на новосіллі співали "Ще не вмерла Україна".

      Етс., етс.

      Цікаво би мені тільки було знати звідки у Вас (і не тільки у Вас, ІМХО) певна аверзія щодо галичан? Чи не доктора Фройда треба би було про то запитася? ;):
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.14 | Уколов

        Re: Хе :)

        Ні, Фрейд, тут ні до чого. Ми різні. Я не кажу, що це погано чи це добре, просто констатую. І от ця різність інколи вражає, адже до однієї нації належимо, всі ж українці. Але це не критично.
        Я вже писав, але повторюся. Не хочу щоб галичани були так само зрусифіковані, як і більшість наддніпрянців. Однак бачу, як це відбувається тут у Києві. Якщо ще й галичани почнуть говорити російською, то нам доведедеться шукати україномовного середовища хіба-що на Марсі. Іншими словами, порядний україномовний наддніпрянець, хоче щоб галичанин був ще більшим українцем, аніж він сам. І дуже вражає, коли ці очікування не відповідають дійсності.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.14 | Shooter

          Re: Хе :)

          Уколов писав(ла):
          >
          > Не хочу щоб галичани були так само зрусифіковані, як і більшість наддніпрянців.

          Вірте мені: що - що, а русифікація Галичині не загрожує.

          >Іншими словами, порядний україномовний наддніпрянець, хоче щоб галичанин був ще більшим українцем, аніж він сам.

          :): Хто, ж як не дідо Фройд ;):

          >І дуже вражає, коли ці очікування не відповідають дійсності.

          Галичани - вони різні бувають. Знову ж таки, переконаний, що більшість галичан в Києві таки залишаються україномовними.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.14 | Уколов

            Re: Хе :)

            Мушу розписатися у своїй цілковитій некомпетентності - ні Фрейда, ні Юнга нажаль не вивчав. Думаю, це попереду.
            Цікаво, хтось може дати статистику про рух населення за останні 10 років. Особливо із Західного регіону в Київ?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.15 | Горицвіт

              Перепис

              Уколов писав(ла):
              > Мушу розписатися у своїй цілковитій некомпетентності - ні Фрейда, ні Юнга нажаль не вивчав. Думаю, це попереду.

              Вивчати-не вивчати, а почитати варто. Особливо Юнга.

              > Цікаво, хтось може дати статистику про рух населення за останні 10 років. Особливо із Західного регіону в Київ?

              Здається, в переписі було питання про місце народження. Тому така статистика мусить бути в результатах перепису. Та і про мову киян різного походження можуть порахувати за тими даними.
            • 2002.06.17 | Shooter

              Re: Хе :)

              Уколов писав(ла):
              > Цікаво, хтось може дати статистику про рух населення за останні 10 років. Особливо із Західного регіону в Київ?

              Рух був, проте логіка підказує, що з статистичної точки зору кількість галицьких іміґрантів в Києві є пропорційним до частки галичан в Україні.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.17 | Спостерігач

                Арихметик ;-)

                Shooter писав(ла):
                > Уколов писав(ла):
                > > Цікаво, хтось може дати статистику про рух населення за останні 10 років. Особливо із Західного регіону в Київ?
                >
                > Рух був, проте логіка підказує, що з статистичної точки зору кількість галицьких іміґрантів в Києві є пропорційним до частки галичан в Україні.

                "Пропорційна частці" - це як? Певно Ви хтіли сказати "дорівню частці", нє? ;-)
                Гадаю частина галичан в Києві в кілька разів більше, ніж середня по Україні.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.17 | Shooter

                  Точно

                  Спостерігач писав(ла):
                  > Shooter писав(ла):
                  > > Уколов писав(ла):
                  > > > Цікаво, хтось може дати статистику про рух населення за останні 10 років. Особливо із Західного регіону в Київ?
                  > >
                  > > Рух був, проте логіка підказує, що з статистичної точки зору кількість галицьких іміґрантів в Києві є пропорційним до частки галичан в Україні.
                  >
                  > "Пропорційна частці" - це як? Певно Ви хтіли сказати "дорівню частці", нє? ;-)

                  Я хтів сказати саме те, що хтів сказати. Бо якби я сказав, що кількість галичан в Києві дорівнює частці галичан в Україні, то би означало, що всі, як один, галичани переселились до Києва. А оскільки, скажімо, я не там, то таке твердження би було хибним :):

                  > Гадаю частина галичан в Києві в кілька разів більше, ніж середня по Україні.

                  Тут знову ж таки треба би було уточнити, що Ви має на увазі під поняттям "середня по Україні". Спробую здогадатись :):, проте після цього ризикну заперечити: "масова" еміґрація до Києва велась, насамперед, з економічних причин, а тому слід сподіватися "пропорційного закону розподілу" серед київських еміґрантів по параметру "походження" ;):
    • 2002.06.14 | Breathe

      Re: Підтримую ідею культпросвіту для галичан!

      Ви будь-ласка не узагальнюйте. Якщо б не галичани, то Київ вже б давно перетворився на "матєрь городов русскіх" - з відповідною мовобю на вулицях.

      а власники шансона придбали половину люкса. це бізнес, а не культпросвіт


      Уколов писав(ла):
      > Пам"ятаю, коли у 1989 ми з кумом приїхали до його батьків на Івано-Франківщину і заколядували, а діло було на Різдво, на мене дивилися як на слона з тундри. Кумів батько одразу ж поцікавився чи то його Влодко мене колядки співати навчив, а коли дізнався, що навпаки - надовго змовк.
      > На вулиці 2002 рік, а виявляється легенди про страшних москалів-киян і запроданців-наддніпрянців живуть і процвітають. Та до Києва за ці роки переселилася така сила-силенна галичан, що якби кожен з них говорив українською і при цьому всі кияни виключно російською, то місто вже б на чверть стало україномовним. Тим часом мої сусіди, кияни з діда-прадіда, які живуть ще в дідівській хаті, говорять українською і їхні діти, які вже говорили російською знову повертаються на мову батьків, а галицьке радіо "Люкс" переходить на російську. Кажуть "люксівці" отримали інвестицію від Шансона. Мабуть 30 срібняків!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.14 | Нестор Мазепа

        Бізнес усякий буває. Про такий бізнес іще Шева Перший писав

        "За шмат гнилої ковбаси", і далі за текстом. До речі і той що за 30 срібняків -- то теж бізнес був. Купа всякого бізнесу є на світі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.14 | Breathe

          Re: Бізнес усякий буває. Про такий бізнес іще Шева Перший писав

          я зрозумів Вас

          1. усі російськомовні видання, в т.ч. Зєркало (до появи укр. варіанту ) працюють за 30 срібняків

          2. ви вважаєте що власники Люкса повинні за власні бабки підтримувати радіостанцію аутсайдера(принаймні по рейтингах) щоб потішити Ваш патріотичний слух

          Нестор Мазепа писав(ла):
          > "За шмат гнилої ковбаси", і далі за текстом. До речі і той що за 30 срібняків -- то теж бізнес був. Купа всякого бізнесу є на світі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.14 | Shooter

            Re: Бізнес усякий буває. Про такий бізнес іще Шева Перший писав

            Breathe писав(ла):
            > я зрозумів Вас
            >

            > 2. ви вважаєте що власники Люкса повинні за власні бабки підтримувати радіостанцію аутсайдера(принаймні по рейтингах) щоб потішити Ваш патріотичний слух


            Та ні, форматєц треба було дещо підчистити. Тільки не в бік Шансона, звісно. Або аудиторію розширити - там, де Люксів би слухали.

            BTW, пішов з Люксів Капуста (вже кіко років тому) - "живе загнивання" почалося.

            А як все починалось, ІМХО....
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.14 | Breathe

              Кожному - своє

              Так було написано на воротах Бухєнвальду.

              :))
          • 2002.06.14 | Уколов

            Re: Бізнес усякий буває. Про такий бізнес іще Шева Перший писав

            Breathe писав(ла):
            > ви вважаєте що власники Люкса повинні за власні бабки підтримувати радіостанцію аутсайдера(принаймні по рейтингах) щоб потішити Ваш патріотичний слух

            Ні, звичайно. Але ті ж гроші можна вкладати у поліпшення фонотеки, новин і більш розумний піар. Можна не Доцика і Шльому з тупенькими анекдотами пускати, а гумористичну програму орієнтовану на дорослих людей. Можна не ді-джеїв, яких і так ніхто не слухає, на російську переводити, а включити до фонотеки кращі зразки російської, італійської, французької естради. Можна менш зарозуміло музику підбирати. Можна розумніше на рекламному ринку позиціонуватись. Можна і т.п..
            А можна продатись Шансону.
          • 2002.06.14 | Грець

            Re: Саме так.

            ==1. усі російськомовні видання, в т.ч. Зєркало (до появи укр. варіанту ) працюють за 30 срібняків

            Так і є. Вас розводять, як лохів. Усі російськомовні видання є видання ворожі за означенням. І не ждіть від них добра.

            ==2. ви вважаєте що власники Люкса повинні за власні бабки підтримувати радіостанцію аутсайдера(принаймні по рейтингах) щоб потішити Ваш патріотичний слух

            Радіо Люкс було аутсайдером не через українську мову, а через поцувату програмну політику, поцуватого музредактора та поцуватих і тупих ведучих. А насамперед - через невміння знайти свою аудиторію тут, у Києві.
            До речі цікаво - чи дуже зріс рейтинг "люкса"? І чи високі рейтинги в його близнюків - радіва сталіца, мусік-радіва та іншої кацапської нечисті? Невже вищі за 1.2 - 1.6 відсотка?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.14 | Shooter

              Коли...

              ..Столиця ще було нормальним радіво, мало десь 1%. Тоді Люкси мали десь в районі 15%.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.17 | Breathe

                Re: Коли...

                можу підтвердити що у люкса протягом останніх 5-6 років ніколи стільки не було. це вони можуть рекламодавцям тулити... а реально була одна агенція, яка робила рейтинги (спеціально для Мартинюка і Греця - оце там і сидять російскі штірліци, і малюють РКВ шансону рейтинги під 25%), і там таких цифр для Люкса не було.

                люкс був пацаватим радіо у форматі hot adult contemporary + все що подобається ді-джею, такий формат мейнстримової попси раніше був чи не єдиним для київських ФМ. зараз коли радіо почали сегментуватися, і слухач знає шо він почує на тій чи іншій хвилі, у форматі хот мейнстріму залишаться тільки лідери тіпа Гала, може Мюзік, хоча у всіх справи по рейтингах поганенькі після пришестя двох шансонів

                столиця була просто фантастичним радіо. чуваки які там працювали, рік чи півтора тупо крутили те що власне їм подобається, обізвавши це все альтернативним радіо. в них було чи не найкраще обладнання, і вкладена купа бабла - вони успішно її про;:?*ли. музика в них місцями хороша була, але так інвесторів розводити - це ваащє круто


                Shooter писав(ла):
                > ..Столиця ще було нормальним радіво, мало десь 1%. Тоді Люкси мали десь в районі 15%.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.17 | Shooter

                  Re: Коли...

                  Breathe писав(ла):
                  > можу підтвердити що у люкса протягом останніх 5-6 років ніколи стільки не було. це вони можуть рекламодавцям тулити... а реально була одна агенція, яка робила рейтинги (спеціально для Мартинюка і Греця - оце там і сидять російскі штірліци, і малюють РКВ шансону рейтинги під 25%), і там таких цифр для Люкса не було.

                  Така агенція не одна є. Такщо ціфірки могли бути раніше.

                  > люкс був пацаватим радіо у форматі hot adult contemporary + все що подобається ді-джею, такий формат мейнстримової попси раніше був чи не єдиним для київських ФМ

                  Рівень Люксів як в музиці, так і в бізенсі, впав з відходом Капусти (а разом з ним/незадовго після того пішли творці з Люксів). А які хлопці плани мали...ще й мене в аґенти сватали :): ...

                  > столиця була просто фантастичним радіо. чуваки які там працювали, рік чи півтора тупо крутили те що власне їм подобається, обізвавши це все альтернативним радіо. в них було чи не найкраще обладнання, і вкладена купа бабла - вони успішно її про;:?*ли. музика в них місцями хороша була, але так інвесторів розводити - це ваащє круто

                  Так інвестор думав, що на 2,5 аудиторії такий формат мав би "спрацювати" - а ніфіга. Мали хлопці своїх аж 1%, що вказує на рівень публіки. Доречі, після зміни формату їх рейтинг підскочив був аж на 1,5.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.17 | Shooter

                    Виправлення

                    інвестор думав, що на 2,5 мільйонній аудиторії
                  • 2002.06.17 | Breathe

                    тіпа того

                    агенція була одна MMI, зараз TNS Ukraine. Ще одна зявилася кілька місяцуів тому. це я про київ звичайно.

                    можу прислати рейтинги, якщо цікаво
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.06.17 | Shooter

                      Дякую

                      ...але я вже давно по-радіво не виступаю. :):

                      Нажаль, мушу сконстатувати.
                    • 2002.06.18 | Грець

                      Якої довжини рейтинг? Як його міряють?

                      У тих, що телевізії міряють рейтинги (АҐБ якесь, чи КҐБ), буцімто є "піплметри". Але чи існують наукові розробки, де їх встановлювати (місто, село; Західна Україна, Довбас; пролетарі, інтелігенція), скільки встановлювати, як довго він має працювати на тій чи тій програмі (і таке інше)? І чи існують такі піплметри для ФМ-радіва? Ні в кого з моїх знайомих такого прилада нема. А у ваших знайомих є? Питання: чому ми вважаємо, що рейтинги не брехливі? Суб'єктивно: Шансон чути скрізь. Потім - "Сталіца", бо по універсамах типу "Фуршет". "Хіт" буває. "Давіру" чути - слухає провінція, навіть Західна Україна, бо там більше нічого путнього нема. Всі ті "Західні полюси" - звичайне радіохуліганство. "Люкс" раніше траплялося почути, наприклад, у перукарні, тепер же не чую його ніде. Так само вже рік чи два не чув "Мусік-радіво". Про "Рокс" узагалі думав, що він здох... Думка така: жодна з ФМ, крім "Шаносну", не має більше 1.5-2.5 відсотка потенційної радіоаудиторії. Але - хто слухає "Шансон"? Яка купівельна спроможність отих злиденних водіїв маршруток? Невже вони ходять по рекламованих ресторанах?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.18 | Breathe

                        Re: Якої довжини рейтинг? Як його міряють?

                      • 2002.06.18 | Breathe

                        про рейтинги

                        У АГБ є піплметри, і встановлені вони, як ти кажеш за науковими розробками, в найбільших містах де більше 300 тис. населення здається. соціологія наука доволі точна - є вибірка, що репрезентує міське населення по всіх параметрах, включно з регвональним розподілом і доходом. Для ФМ радіо раніше були телефонні опитування, зараз Радіо Diary, тобто щоденник де респондент записує коли яке радіо сллухав.

                        рейтинги не брехливі тому що за них платять гроші рекламодавці, може бути недосконала методика, але це ьільше деталі для професіоналів, велику картинку це не змінює.

                        піди на сайт dsnews.com.ua в них колись була стаття з рейтингами десь на початку весни. отримаеш відповіді на питання щодо позицій окремих радіо в києві.

                        я наприклад слухаю CD player. і більшість моїх знайомих теж ;))

                        Грець писав(ла):
                        > У тих, що телевізії міряють рейтинги (АҐБ якесь, чи КҐБ), буцімто є "піплметри". Але чи існують наукові розробки, де їх встановлювати (місто, село; Західна Україна, Довбас; пролетарі, інтелігенція), скільки встановлювати, як довго він має працювати на тій чи тій програмі (і таке інше)? І чи існують такі піплметри для ФМ-радіва? Ні в кого з моїх знайомих такого прилада нема. А у ваших знайомих є? Питання: чому ми вважаємо, що рейтинги не брехливі? Суб'єктивно: Шансон чути скрізь. Потім - "Сталіца", бо по універсамах типу "Фуршет". "Хіт" буває. "Давіру" чути - слухає провінція, навіть Західна Україна, бо там більше нічого путнього нема. Всі ті "Західні полюси" - звичайне радіохуліганство. "Люкс" раніше траплялося почути, наприклад, у перукарні, тепер же не чую його ніде. Так само вже рік чи два не чув "Мусік-радіво". Про "Рокс" узагалі думав, що він здох... Думка така: жодна з ФМ, крім "Шаносну", не має більше 1.5-2.5 відсотка потенційної радіоаудиторії. Але - хто слухає "Шансон"? Яка купівельна спроможність отих злиденних водіїв маршруток? Невже вони ходять по рекламованих ресторанах?
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.17 | Breathe

                    Re: Коли...

                    >
                    > Рівень Люксів як в музиці, так і в бізенсі, впав з відходом Капусти (а разом з ним/незадовго після того пішли творці з Люксів). А які хлопці плани мали...ще й мене в аґенти сватали :): ...

                    у лбвові чи києві сватали якщо не секрет?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.06.17 | Shooter

                      Re: Коли...

                      У Львові ще за Капусти з метою "добазарювання" частот з обласними радіво для планованої ще тоді передачі сигналу через супутник.

                      Відать, надто я вже їм (Капусті) нахабно і переконливо "своє" радіво тулив :):

                      А дехто з пост-Капустівського керівництва вже (екс-) київської контори Люксів - мій добрий знайомий.
            • 2002.06.15 | Рoман ShaRP

              Re: Демагонія наці -- ЗРАЗОК, руками не чіпати.

              Грець писав(ла):
              > ==1. усі російськомовні видання, в т.ч. Зєркало (до появи укр. варіанту ) працюють за 30 срібняків
              >
              > Так і є. Вас розводять, як лохів. Усі російськомовні видання є видання ворожі за означенням. І не ждіть від них добра.

              Ги-ги. Якщо це не зразок тупого нацикізму, тоді я навіть не знаю, що то є тупий нацикізм.

              >
              > ==2. ви вважаєте що власники Люкса повинні за власні бабки підтримувати радіостанцію аутсайдера(принаймні по рейтингах) щоб потішити Ваш патріотичний слух
              >
              > Радіо Люкс було аутсайдером не через українську мову, а через поцувату програмну політику, поцуватого музредактора та поцуватих і тупих ведучих. А насамперед - через невміння знайти свою аудиторію тут, у Києві.

              "Наше дурне робить турне", -- НІДЕ не написано, що Люкс був аутсайдером саме через мову, але заперечення робиться проти того.

              Імхо, за моєю рейтинговою системою, на "Люксі" були 2-гі найкращі ведучі яких я чув за все своє життя. А з українських -- перші (хоча я не так багато чув останніх).

              А програмну політику та музику, а також танці замовляє СПОНСОР -- той, хто платить.

              Маєте доляри? Єври?

              Замовляйте -- і танцюйте.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.15 | Уколов

                Воно то все так, але трішечки - не так.

                Рoман ShaRP писав(ла):
                > "Наше дурне робить турне", -- НІДЕ не написано, що Люкс був аутсайдером саме через мову, але заперечення робиться проти того.

                На Майдані ніде не написано і це правда. Однак Люкс мав чималу аудиторію в Києві і не один із слухачів після цієї прикрої зміни подзвонив на Люкс, а йому відповіли в тому дусі, що українська мова підриває комерцію. Власне, мені самому це ж саме говорив колишній директор київського відділення Люкс, який у цьому щиро переконаний. (хоч треба сказати, що за його часів, реклами було вдосталь). Думаю, що багато учасників нашого форуму чули таку мотивацію безпосередньо від працівників Люкс або навіть від власника, пана Садового.
                В Києві є 20 FM-радіо, а сучасний рекламний ринок може витримати 5-6. Ці радіостанції поїдають гроші і можливість для існування одна одної. Власне, багато з них створюється до виборів, але потім залишається "за інерцією". Окрім того радіо не телебачення і коштує не співвимірно дешевше. Може тому всі, в кого є трохи фінансів хочуть мати свій радіоканал. Конкуренція тут просто жахлива. За показником кількості радіо на душу населення кияни давно випередили навіть Москву, де на 8 мільйонів населення, здається, лише 16 радіостанцій і набагато більше реклами.
                Щодо ж того, що "спонсор замовляє музику", то ви тут сильно перебільшуєте. Не думаю, що Елтон Джон чи Стів Вандер були у захваті від того, що їхня музика безкоштовно крутиться на наших радіо:-). За день в ефірі стільки музики, що стільки спонсорів жодна з радіостанцій не має. А власників пересічно цікавлять рубрика новин і прибутки. Таких просунутих як ви, яких би цікавила музика, нажаль, серед власників радіо є дуже мало.








                >
                > Імхо, за моєю рейтинговою системою, на "Люксі" були 2-гі найкращі ведучі яких я чув за все своє життя. А з українських -- перші (хоча я не так багато чув останніх).
                >
                > А програмну політику та музику, а також танці замовляє СПОНСОР -- той, хто платить.
                >
                > Маєте доляри? Єври?
                >
                > Замовляйте -- і танцюйте.
              • 2002.06.15 | Мартинюк

                Щодо Люксу.

                Головна проблема Люксу була в малопотужному передавачі який навіть не захоплював всю територію Києва. Там де воно працювало, то працювало нестабільно і я його слухав виключно з "патріотичних" міркуваннь та ще через новини.

                Обєктивним доказом цього є те що ні в машині ні дома на Люкс неможна було настроїтися автоматичним пошуком ( із за слабкого сигналу), лише пошуком в ручному режимі. А цим режимом , вибачте , ніхто із власників якісних приймачів просто не користується.

                Окрім того київська редакція "Радіо Люкс" таки дійсно була трохи поцуватою...

                Все що треба було зробити - поставити нормальний передавач та оголосити конкурс на ведучих ефіру.

                Окрім того Уколов таки правий - київський ефір таки переповнений.
                І якраз ознакою збитковості і дотаційності цього бізнесу є факт відсутності повноукраїномовної ФМ станції. При такій родрібненості ефіру навіть станція для циган мала б комерційну перспективу, ну а україномовна станція може зібрати щонайменше 25% слухачів, тобто стати безперчним лідером.

                Але там на жаль діють не закони ринку а якісь інші. Які - то ще питання...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.16 | Andrij

                  Re: Щодо методів самозахисту

                  Відсутність україномовних ФМ пояснюють діловими мотивами. Але існування 25 ФМ станцій на відносно невеликому київському ринку радіо-реклами вмить спростовує усі "ділові" нісенітниці. Також, добре відомо, що українці краще сприймають рекламу саме українською. Чому така вбивча невідповідність щодо радіо-мовлення, що, власне, має слугувати саме як реклама даної станції?

                  Позаяк саме прибуток визначає діяльність більшості ділових закладів, то можлива тільки одна відповідь на мовну "опозиційність" київського ФМ-діапазону. А саме, крім ринку реклами існує ще один, прихований ринок, за який, власне, й змагаються київські радіостанції. Причому, головною ознакою "успіху" на тому ринку є мова ведучих та пісень. Цей висновок можна зробити дослідивши еволюцію "вишикування" київського ефіру під російські мовні прапори. Дивним чином ця еволюція залежить навіть від змін "вождів" у сусідній країні. Порахуйте кількість російськомовних ФМ за часів Єльцина та тепер. Це є справжне диво, як швидко змінились "ділові" умови в українському ФМ.

                  Отже, виникає питання, що мають робити українці, аби припинити подібне "ділове" нищення україномовного ефіру, коли реклама вже не визначає фінансові прибутки радіостанцій.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.16 | Уколов

                    Re: Щодо методів самозахисту

                    Країна має почати жити за законами, а не "по понятиям". Національна Рада продовжує бездіяти. Радіо "Ностальгія", Русское радіо, Шансон взагалі українську мову не пукають в ефір. Закон не виконується.
                    Щодо ж іншого, то на жаль, через таку величезну кількість ФМ у Києві, серйозні клієнти вже давно відмовились від ідеї розміщувати там рекламу. Слухацька аудиторія роздроблена між багатьма ФМ і значно ефективніше розмістити рекламу на місцевому ТБ, а радше на відносно недорогих рекламних щитах. Послухайте хто рекламується на ФМ - дріб"язок. Із серйозних брендів може тільки UMC та шоколад "Корона". А так магазини, бари та інше.
                    Відповідно, ФМ вже давно не орієнтуються на рекламні гроші, бо стали дотаційними і утримуються коштом спонсорів. А от тут то і починають вилізати вуха політичні наших північних "братів". Я вже писав, що організація ФМ станції достатньо дешева справа - 150-200 тис. у.о. Утримування ще дешевше. Я бачив ФМ-ки які в двох кімнатах були розташовані.
                    Стратегія захисту:
                    1. Закрити всі ФМ станції, що закон не виконують;
                    2. Різко підняти вартість ліцензії;
                    3. Скасувати ліцензії всім станціям Києва і провести конкурс виходячи, що місто не повинне мати більше 10 станцій.

                    Ще раз. Ми маємо зрозуміти що відбувається:

                    Збільшення кількості радіостанцій => зменшення реклами, яка припадає на одну станцію => створення дотаційних станцій => викуп дотаційних станцій російськими власниками => зменшення можливостей для української естради потрапити в ефір і заробити гроші => знищення української культури.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.06.16 | НеДохтор

                      Re: Щодо методів самозахисту

                      Уколов писав:
                      > > 3. Скасувати ліцензії всім станціям Києва і провести конкурс виходячи, що місто не повинне мати більше 10 станцій.
                      >



                      Не знаю, але може виявитись, що реальних фінансових власників сьогоднішніх всіх 25-и станцій набереться менше десяти.
                      Тобто створений своєрідний медіа-ринг невеликою групою, котра таким чином заповнила весь ефір і не дає можливості "стороннім" всунутись в діапазон і без дотацій там вижити.

                      Якщо в нинішніх умовах провести конкурс, то варто продумати, які критерії відбору.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.16 | Уколов

                        Не думаю. Але є певна загрозлива тенденція.

                        Як правило київський ринок менш корумпований, аніж у провінції. Хоча деяка тенденція починає простежуватися.
                        Свого часу контрольний пакет радіо Лідер 101.9 FM купив один дніпропетровець, прізвище якого вам нічого не скаже. Може тому, що він оперував не тільки своїм грошима. І от відтоді почалося.
                        106 FM купив один донецький, прізвище якого також ні до чого.
                        А потім на хвилях 101,9 і 106 майже одночасно раптово з"явився Шансон. Власне це радіо прописане у Москві і, не виключено, українські станції отримують від нього інвестицію. Власне як це могло бути з радіо Ностальгія, відповідник якого також є в Москві. А на ринку є ще Русское радіо і радіо Європа плюс, станції відповідники яких також у Москві. Чи ж варто дивуватись, що Люкс також купили шансонівці, тобто в кінцевому рахунку москвичі.
                        Насьогодні виявилось, що у столиці України:
                        1. Шансон 106 FM
                        2. Шансон 101,9 FM
                        2. Русское радіо
                        3. Ностальгія
                        4. Люкс (шансон)
                        Ці станції мають тепер російських відповідників. А може й власників? Цікаво, що кожного разу після купівлі ними нашої станції на ній зникали україномовні новини. Принаймні на 101,9 та 106 так сталося. На черзі новини радіо Люкс.
                        Може це паранойя? А може чітко запланована політика. У них же "рік України" там проходить. Цікаво, якби у Москві україномовне радіо відкрити, що б їхня влада вигадала для перешкоди?
                    • 2002.06.16 | НеДохтор

                      Чи є якась надія на цей комітет?

                      http://www.telekritika.kiev.ua/news/?id=3249

                      ------------
                      14.06.2002 08:51
                      Завершено структурування парламентського комітету з питань свободи слова та інформації

                      Комітет з питань свободи слова та інформації: голова – Микола ТОМЕНКО, перший заступник – Сергій ПРАВДЕНКО, заступник - Юрій АРТЕМЕНКО, секретар – Микола БАГРАЄВ, голови підкомітетів – Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ, Валерій МІШУРА, Сергій ГМИРЯ, Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО.
                      -----------




                      http://www.telekritika.kiev.ua/freedom/?id=3229
                      ------------------------------

                      12.06.2002 11:31
                      Парламентський комітет з питань свободи слова та інформації сформовано


                      До складу Комітету увійшло 13 народних депутатів України:

                      Анісімов В'ячеслав Олександрович - Рік народження : 1955 Партійність (на момент виборів): Комуністична партія України Освіта : Спеціальність : Інженер-металург Попереднє місце роботи : кореспондент газети "Знамя Дзержинки"

                      Артеменко Юрій Анатолійович - Рік народження : 1963 Партійність (на момент виборів): Безпартійний Освіта : Спеціальність : Журналіст Попереднє місце роботи : головний редактор газети "МИГ" <

                      Баграєв Микола Георгійович - Рік народження : 1964 Партійність (на момент виборів): Безпартійний Освіта : Спеціальність : Інженер-будівельник Попереднє місце роботи : член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України

                      Бойко Юрій Анатолійович - Рік народження : 1961 Партійність (на момент виборів): Безпартійний Освіта : Спеціальність : художник-графік, бакалавр богослів'я Попереднє місце роботи : священник, настоятель парафії Святих великомучеників Бориса і Гліба м. Київ, ректор колегії святителя Петра Могили

                      Гаврилюк Іван Ярославович - Рік народження : 1948 Партійність (на момент виборів): Партія "Реформи і порядок" Освіта : Спеціальність : актор театру і кіно Попереднє місце роботи : режисер, актор, сценарист кіностудії "Контакт"

                      Гмиря Сергій Петрович - Рік народження : 1954 Партійність (на момент виборів): Комуністична партія України Освіта : Спеціальність : викладач історії та суспільствознавства Попереднє місце роботи : народний депутат України, голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації

                      Матвійчук Едуард Леонідович - Рік народження : 1963 Партійність (на момент виборів): Партія "Солідарність" Освіта : Спеціальність : вчитель фізики Попереднє місце роботи : шеф-редактор газети "Євро-Центр"

                      Мішура Валерій Дмитрович -Рік народження : 1941 Партійність (на момент виборів): Комуністична партія України Освіта : Спеціальність : вчитель російської мови і літератури Попереднє місце роботи : народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації

                      Омельченко Олександр Олександрович - Рік народження : 1968 Партійність (на момент виборів): Безпартійний Освіта : Спеціальність : будівельник, інженер-технолог Попереднє місце роботи : виконавчий директор корпорації "Укрреставрація"

                      Правденко Сергій Макарович - Перший заступник голови комітету - Рік народження : 1949 Партійність (на момент виборів): Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Освіта : Спеціальність : Журналіст Попереднє місце роботи : народний депутат України

                      Стойко Іван Михайлович - Рік народження : 1961 Партійність (на момент виборів): Народний Рух України Освіта : Спеціальність : історик-викладач Попереднє місце роботи : заступник начальника управління у справах преси та інформації Тернопільської обласної державної адміністрації

                      Томенко Микола Володимирович - Голова Комітету - Рік народження : 1964 Партійність (на момент виборів): Партія "Реформи і порядок" Освіта : Спеціальність : викладач історії Попереднє місце роботи : директор Інституту політики

                      Яворівський Володимир Олександрович - Рік народження : 1942 Партійність (на момент виборів): Партія "Реформи і порядок" Освіта : Спеціальність : філолог, вчитель української мови та літератури Попереднє місце роботи : голова Спілки письменників України

                      Підготував Сергій Черненко, "Телекритика"
                      ----------------------------
                    • 2002.06.17 | Andrij

                      Re: Ви праві, але ситуація дещо гірша

                      Уколов писав(ла):
                      > Стратегія захисту:
                      > 1. Закрити всі ФМ станції, що закон не виконують;
                      > 2. Різко підняти вартість ліцензії;
                      > 3. Скасувати ліцензії всім станціям Києва і провести конкурс виходячи, що місто не повинне мати більше 10 станцій.

                      Все це вірно. Але в Україні влада не виконує закони. Далі можна не продовжувати.

                      >
                      > Ще раз. Ми маємо зрозуміти що відбувається:
                      >
                      > Збільшення кількості радіостанцій => зменшення реклами, яка припадає на одну станцію => створення дотаційних станцій => викуп дотаційних станцій російськими власниками => зменшення можливостей для української естради потрапити в ефір і заробити гроші => знищення української культури.

                      Це також вірно. Більш того, ця ситуація продовжуватиметься доти, доки саме українська влада слідкуватиме за дотриманням українських законів у телебаченні та радіомовленні.

                      Єдиний спосіб запобігти повному знищенню україномовного ефіру -- дозволити людям судитись з урядом та власниками станцій, що ігнорують їхні мовні права. Для цього потрібні незалежна судова система та необхідні закони. Ні того, ні того в Україні зараз не існує.
                • 2002.06.16 | Предсказамус

                  Общий вопрос

                  Если господ Уколова, Мартынюка и НеДоктора не затруднит, просил бы ответить на такой несложный вопрос: считаете ли Вы политические последствия от прекращения вещания тех же "Шансона" или, скажем, "Ностальгии" приемлемыми? Какая политическая сила должна этого добиться и каковы ее перспективы на ближайших выборах?

                  При ответе прошу учесть, что языковую ситуацию в украинском эфире я считаю неудовлетворительной именно ввиду преобладания русских станций. Тем не менее, кто и как должен решить проблему?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.16 | НеДохтор

                    Re: Общий вопрос

                    Предсказамус писав(ла):
                    > считаете ли Вы политические последствия от прекращения вещания тех же "Шансона" или, скажем, "Ностальгии" приемлемыми? Какая политическая сила должна этого добиться и каковы ее перспективы на ближайших выборах?
                    >
                    > При ответе прошу учесть, что языковую ситуацию в украинском эфире я считаю неудовлетворительной именно ввиду преобладания русских станций. Тем не менее, кто и как должен решить проблему?


                    1. Вважаю, що виправлення ситуації повинно відбуватись не від імені якоїсь із політичних сил, а від імені закону.

                    2. Виважено цим процесом може займатись комітет ВР. Можливо не безпосередньо, а через кадрову політику і втиснення в рамки закону НТКУ, та інших подібних організацій.

                    3. Після приведення радіомовлення в рамки вже існуючих законів наступним кроком має бути не закриття згаданих радіостанцій, а створення своїх якісних українських медіа.

                    4. Почати з телебачення, потім радіо, газети ...

                    5. Для цього перш за все потрібна політична воля українських опозиційних політиків, потім узгодження джерел фінансування.

                    5. Через ці новостворені медіа можна окрім подачі свого якісного продукту, явно чи неявно підготувати громадську думку до культурного рівня вищого за "Шансон" ...

                    6. Тобто саме питання закриття не першочергове і навіть не обов’язкове, перш за все своє, якісне, своїм розумом і за свої гроші.

                    Утопія?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.06.16 | Уколов

                      Re: Общий вопрос

                      НеДохтор писав(ла):
                      >
                      > 1. Вважаю, що виправлення ситуації повинно відбуватись не від імені якоїсь із політичних сил, а від імені закону.

                      Це може зробити Нацрада, застосувавши норми Закону "Про телебачення і радіо". Однак при цьому український президент має надати політичну підтримку. Підійде і підтримка українського прем"єра. На розгляд парламенту це виносити не потрібно. По-перше питання врегульоване Законом. По-друге рішення Нацради можна оскаржити в суді і парламент його підміняти не повинен. Так що ставлення політичної сили до цього питання, в ідеалі тут ні до чого. Закони є.

                      >
                      > 2. Виважено цим процесом може займатись комітет ВР. Можливо не безпосередньо, а через кадрову політику і втиснення в рамки закону НТКУ, та інших подібних організацій.

                      Саме і тільки через кадрову політику. І не більше. Особливо в частині формування Нацради. Привіт, пану Томенку. То має бути його найперша справа.

                      > 3. Після приведення радіомовлення в рамки вже існуючих законів наступним кроком має бути не закриття згаданих радіостанцій, а створення своїх якісних українських медіа.

                      Саме закриття. Зрозумійте, на ринку їх забагато і багато з них закон не виконують. Васне станції закривати не треба. Мінзв"язок має закрити частоти, а на ті 10, що залишаться оголосити тендер.

                      > 4. Почати з телебачення, потім радіо, газети ...

                      Згоден.

                      > 5. Для цього перш за все потрібна політична воля українських опозиційних політиків, потім узгодження джерел фінансування.

                      Начхати росіянам, вибачайте, на політичну волю українських опозиційних політиків. Потрібні дії УКРАЇНСЬКОЇ влади.

                      > 5. Через ці новостворені медіа можна окрім подачі свого якісного продукту, явно чи неявно підготувати громадську думку до культурного рівня вищого за "Шансон" ...

                      Новостворені медіа будуть різними. Кращими і гіршими, професійнішими і менш професійними. Однак вони мають виконувати закон, який захищає інтереси українського народу. А якщо нам, народу, цього буде не досить, народні депутати (від імені різних регіонів і політичних сил) обговорять і внесуть зміни до Закону.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.16 | НеДохтор

                        Re: Общий вопрос

                        Уколов писав:
                        > > > 5. Для цього перш за все потрібна політична воля українських опозиційних політиків, потім узгодження джерел фінансування.
                        >
                        > Начхати росіянам, вибачайте, на політичну волю українських опозиційних політиків. Потрібні дії УКРАЇНСЬКОЇ влади.
                        >



                        Тут у нас непорозуміння. Я писав про "узгодження" між різними українськими джерелами. IMHO, це досить складне питання. Ще ні разу з часів створення ФНП, опозиційні сили не спромоглися (не знали, не вміли, не хотіли ...) разом випустити хочаб листівку, або газету.
                        А поодинці вони не вискочать за межі сьогоднішніх ВВ або Граней+.
                      • 2002.06.17 | Грець

                        Антимонопольне законодавство

                        кажуть, є в нашій країні. Думаю, його цілком можливо тут застосувати. а) Чого це всі ФМ радіостанції в Київі? Цим створюється перешкода для відкриття р/станції, наприклад, у Кагарлику(накладання частот тощо).
                        б) у багатьох р/ст справді один хазяїн. Це теж підтягується під монополізм.
                        А ще: захист прав споживачів (споживач інформації - теж споживач). Права споживача інформації-українця зневажено.
                      • 2002.06.20 | НеДохтор

                        echo: Re: Общий вопрос

                        Уколов писав:
                        > > Саме і тільки через кадрову політику. І не більше. Особливо в частині формування Нацради. Привіт, пану Томенку. То має бути його найперша справа.
                        >



                        http://www.pravda.com.ua/?20620-3-new
                        -------------------
                        Смертельний вирок Нацраді

                        Саша Волкова, www.ПРАВДА.com.ua, 20.06.2002, 14:27




                        Буквально кілька тижнів тому керівник парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко був переконаний, що депутати не встигнуть визначити долю Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Причиною тому мала б бути велика завантаженість порядку денного сесії актуальними питанням. Однак, у середу увечері "руки" депутатів дійшли до розгляду цього питання. Поки у рамках комітету.

                        Як повідомив Микола Томенко "Українській правді", засідання комітету, на якому звітував голова Нацради, швидше слід би назвати "заслуховуванням інформації" з подальшими питаннями і відповідями. Відбулася дискусія з членами Нацради, які запропонували комітету "компромісний варіант" - дозволити їм продовжити роботу у нинішньому складі, дообравши одного з "четвірки" від Верховної Ради, при цьому голова Нацради Борис Холод, як вдалося дізнатися УП, заприсягнувся, що його відомство працюватиме "конструктивно" і ухвалювати "об'єктивні рішення".

                        Однак комітет вирішив по-своєму, і "смертний вирок" Нацраді звучить так: звіт Національної ради з питань телебачення і радіомовлення визнати незадовільним, висловити недовіру його голові Борису Холоду, і всьому складу Ради.

                        До речі, депутати матимуть можливість вислухати звіт вже у п'ятницю, однак, голосування з цього питання відбудеться не раніше, ніж за два тижні, тобто через четвер.

                        Томенко вже зараз розіслав всім керівникам фракцій пропозиції з проханням подати своїх кандидатів на чотири місця від Верховної Ради. Вже до 8 липня такі списки повинні бути складені, і, як планує Томенко, до 12 липня узгоджені кандидатури будуть винесені на голосування.

                        Томенко передбачає, що висунення відбуватиметься за "принципом представництва", і не виключає, що декілька фракцій будуть висувати і відстоювати єдину кандидатуру.

                        Сам голова комітету з питань свободи слова поки уникає різких оцінок дій нинішньої Нацради. Пропозицію комітету він пояснює виключно політичною логікою. "Дико, коли за нового складу Верховної Ради діє старий склад Нацради. Адже там є представники партій, які навіть не представлені у нинішньому складі парламенту!", - говорить Томенко.

                        А ось про що Томенко поки що не говорить - це про сумнівні рішення нинішньої Нацради. Досі на пам'яті такі "доленосні" вердикти цього органу, як позбавлення ліцензії радіо "Континент" (для цього був використаний легальний формальний мотив, однак у політичній підоснові рішення мало хто сумнівається). У цьому ж ряді переділ інформаційного простору у регіонах на користь певних політичних сил, наприклад, відмова у продовженні лізензії вінницькій телестанції "Іштар". Інший приклад рішення, явно направленого на придушення опальних ЗМІ у регіонах, - закриття запорізької телекомпанії "Хортиця".

                        Але найяскравішим прикладом корисної діяльності нинішнього складу Нацради може служити боротьба з "Громадським радіо". Проти них чиновники використали власні прорахунки ініціаторів створення даного ЗМІ, канцелярську казуїстику, всю свою бюрократичну машину, явно виконуючи "вказівку" керівництва країни. До речі, щось надто багато кажуть про те, що деякі рішення продиктовані просто особистою користю членів, тобто грошима. Проте це все не доведено...

                        До небагатьох плюсів діяльності Нацради можна віднести зростання її авторитету як органу, а також "цінність" і значення їх рішень.

                        Не будемо зупинятися на окремих особах нинішнього складу - серед них є немало гідних людей - однак так трапилося, що обличчям цього органу є Борис Холод, людина, яка зазвичай не в змозі і двох слів зв'язати, щоб висловити свою позицію. Ну, дай Бог, що б це був його головний недолік. Борис Холод - вірний пес свого господаря, який вочевидь із задоволенням виконує його завдання, однак цієї особистої відданості останнім часом недостатньо, щоб займати таку посаду.

                        Швидше за все, доля його вирішена, і як передбачає багато експертів, його крісло займе Олександр Мартиненко, колишній прес-секретар президента. Ніхто не сумнівається, що і ця людина буде виконувати волю гаранта, однак робити це він буде набагато мудріше.



                        -------------------
                    • 2002.06.16 | Предсказамус

                      Наполеоновская легенда

                      Вы наверняка помните легенду о том, как Наполеон спросил у коменданта города, почему его не встретили пушечным салютом. Тот ответил: "Тому семь причин. Первая - у нас нет пушек". "Достаточно", - сказал Наполеон.
                      Если посмотреть с этой точки зрения на ситуацию, она заметно упрощается.

                      НеДохтор писав(ла):
                      > 5. Через ці новостворені медіа можна окрім подачі свого якісного продукту, явно чи неявно підготувати громадську думку до культурного рівня вищого за "Шансон" ...

                      То есть, требуется элементарное - собственные качественные масс-медиа.

                      > Утопія?

                      Утопия расчитывать при этом на государство. Даже если что-то выделят, тут же разворуют. Но есть еще диаспора, которая (судя, в частности, по форуму) очень озабочена языковой ситуацией в Украине. Если очень гласно, официально (от комитета ВР) и настойчиво обращаться, случится одно из двух. Или деньги таки будут, причем разворовать не даст сама диаспора, или можно будет окончательно поставить на ней, как субъекте политической жизни Украины, жирный крест.
                      Возможно, это тоже утопия, но попроще и эффект даст вне зависимости от результата.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.17 | НеДохтор

                        Re: так, але не достатньо

                        Предсказамус писав(ла):
                        > Вы наверняка помните легенду о том, как Наполеон спросил у коменданта города, почему его не встретили пушечным салютом. Тот ответил: "Тому семь причин. Первая - у нас нет пушек". "Достаточно", - сказал Наполеон.
                        > Если посмотреть с этой точки зрения на ситуацию, она заметно упрощается.



                        Ви повернули трохи не в тому напрямку.

                        Якщо дивитись в минуле (тут підходить приклад з легендою):
                        Якщо для здійснення події було сім необхідних умов, то дійсно достатньо, щоб одна з них не виконувалась і подія не відбудеться, і розгляд інших умов - зайвий.

                        Якщо дивитись в майбутнє, то потрібно знати всі необхідні умови для здійснення події, їх необхідну послідовність, взаємозв’язок ...

                        Початкове Ваше запитання стосувалось не існуючої ситуації, а як досягти іншої ситуації. Тобто, питання було направлене в майбутнє а не назад. Я Вас правильно зрозумів?

                        Якщо так, тоді за легендою маємо визначитись, що крім гармат потрібно (може порох, чи має він бути сухим, та інші питання).

                        Тому закликаю Вас також докласти зусиль до більш детального аналізу.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2002.06.17 | Предсказамус

                          Попробую

                          НеДохтор писав(ла):
                          > Якщо дивитись в майбутнє, то потрібно знати всі необхідні умови для здійснення події, їх необхідну послідовність, взаємозв’язок ...
                          > Тому закликаю Вас також докласти зусиль до більш детального аналізу.

                          Попробую. К вечеру будет.
                        • 2002.06.18 | Предсказамус

                          Человек предполагает, Бог располагает

                          Я предполагал ответить вчера вечером, но Господь (или его оппонент) нашел мне на вечер другое занятие, поэтому извините за опоздание.

                          НеДохтор писав(ла):
                          > Предсказамус писав(ла):
                          >> Вы наверняка помните легенду о том, как Наполеон спросил у коменданта города, почему его не встретили пушечным салютом. Тот ответил: "Тому семь причин. Первая - у нас нет пушек". "Достаточно", - сказал Наполеон.
                          > Якщо дивитись в майбутнє, то потрібно знати всі необхідні умови для здійснення події, їх необхідну послідовність, взаємозв’язок ...

                          Согласен. В связи с чем предлагаю все-таки, смотря в прошлое, констатировать, что качественных профессиональных украинских масс-медиа практически нет. Как пушек у того коменданта. С учетом этого переходим к анализу, для упрощения возьмем только ФМ-радио.

                          Успешность средств массовой информации определяется, в первую очередь, контентом. Контент в данном случае - тексты, музыка, программы, живой эфир комментаторов, ведущих и т.п. Поэтому ставим первый вопрос: существет ли в достаточном количестве украинский контент для перехода ФМ-радио на преимущественно украинское вещание? Не знаю, как для кого, а для меня ответ, увы, очевиден. За 11 лет независимости Украина не создала собственной массовой культуры, более того, регулярно появляющиеся эстрадные и другие звезды вынуждены проходить процесс становления в ближнем и дальнем забугорьи. Из сказанного первая задача: формирование собственного контента, без чего все разговоры о вытенснении иноязычия из эфира останутся болтовней. Для этого требуется провести в парламенте комплекс законов о поддержке национальной культуры, но не деньгами, т.к. их разворуют, а льготами. Там, где льготы, там деловая активность, остальное само приложится.
                          Второй вопрос: кто будет вещать по-украински сейчас, при острой нехватке контента, заведомо являясь убыточной станцией? Ответ очевидный: станция должна иметь внешний источник финансирования. Таким источником может быть либо государство, либо частный меценат, либо группа платежеспособных сторонников идеи украинизации эфира. С государством мне все ясно, кому не ясно, пусть приедет и на него (государство) посмотрит. Мецент покуда не проклюнулся и нет оснований надеяться на то, что он внезапно прорежется именно сейчас. Зато "платежеспособные сторонники" есть - это украинская диаспора. Если их беспокойство о судьбе украинского языка не поза, а позиция - им и карты в руки. Деньги небольшие - 100-150 килобаксов сразу и по 10-15 в месяц. Это и есть решение для второй задачи.
                          Третий вопрос - преобладание русскоязычного эфира. Тут задачей является приведение соотношения русские/украинские ФМ хотя-бы к реальной языковой ситуации. Решить задачу проще всего, есть закон и есть кому его исполнять. Достаточно шумного и постоянного депутатского контроля, чтоб сдвинуть дело с мертвой точки. Но это не делается и неспроста. Не решены первые две задачи, реально реализация закона о языке в эфире приведет к его коллапсу. Как следствие - к озлоблению относительно тех политических сил, которые засветятся в этом процессе. Поэтому все и молчат.
                          Следовательно, решение выглядит так:
                          1. Формирование контента.
                          2. Создание сети украинских ФМ.
                          3. Парламентский конторль за соблюдением закона о языке.
                          Но только в такой последовательности. Порядок 3-2-1 приведет не к решению проблемы, а кк ее обострению.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2002.06.18 | Breathe

                            загалом дуже розумний підхід

                            є дрібні зауваження якісне українське медія - 1+1, та Новий канал. Ще є кілька газет.

                            Предсказамус писав(ла):
                            > Я предполагал ответить вчера вечером, но Господь (или его оппонент) нашел мне на вечер другое занятие, поэтому извините за опоздание.
                            >
                            > НеДохтор писав(ла):
                            > > Предсказамус писав(ла):
                            > >> Вы наверняка помните легенду о том, как Наполеон спросил у коменданта города, почему его не встретили пушечным салютом. Тот ответил: "Тому семь причин. Первая - у нас нет пушек". "Достаточно", - сказал Наполеон.
                            > > Якщо дивитись в майбутнє, то потрібно знати всі необхідні умови для здійснення події, їх необхідну послідовність, взаємозв’язок ...
                            >
                            > Согласен. В связи с чем предлагаю все-таки, смотря в прошлое, констатировать, что качественных профессиональных украинских масс-медиа практически нет. Как пушек у того коменданта. С учетом этого переходим к анализу, для упрощения возьмем только ФМ-радио.
                            >
                            > Успешность средств массовой информации определяется, в первую очередь, контентом. Контент в данном случае - тексты, музыка, программы, живой эфир комментаторов, ведущих и т.п. Поэтому ставим первый вопрос: существет ли в достаточном количестве украинский контент для перехода ФМ-радио на преимущественно украинское вещание? Не знаю, как для кого, а для меня ответ, увы, очевиден. За 11 лет независимости Украина не создала собственной массовой культуры, более того, регулярно появляющиеся эстрадные и другие звезды вынуждены проходить процесс становления в ближнем и дальнем забугорьи. Из сказанного первая задача: формирование собственного контента, без чего все разговоры о вытенснении иноязычия из эфира останутся болтовней. Для этого требуется провести в парламенте комплекс законов о поддержке национальной культуры, но не деньгами, т.к. их разворуют, а льготами. Там, где льготы, там деловая активность, остальное само приложится.
                            > Второй вопрос: кто будет вещать по-украински сейчас, при острой нехватке контента, заведомо являясь убыточной станцией? Ответ очевидный: станция должна иметь внешний источник финансирования. Таким источником может быть либо государство, либо частный меценат, либо группа платежеспособных сторонников идеи украинизации эфира. С государством мне все ясно, кому не ясно, пусть приедет и на него (государство) посмотрит. Мецент покуда не проклюнулся и нет оснований надеяться на то, что он внезапно прорежется именно сейчас. Зато "платежеспособные сторонники" есть - это украинская диаспора. Если их беспокойство о судьбе украинского языка не поза, а позиция - им и карты в руки. Деньги небольшие - 100-150 килобаксов сразу и по 10-15 в месяц. Это и есть решение для второй задачи.
                            > Третий вопрос - преобладание русскоязычного эфира. Тут задачей является приведение соотношения русские/украинские ФМ хотя-бы к реальной языковой ситуации. Решить задачу проще всего, есть закон и есть кому его исполнять. Достаточно шумного и постоянного депутатского контроля, чтоб сдвинуть дело с мертвой точки. Но это не делается и неспроста. Не решены первые две задачи, реально реализация закона о языке в эфире приведет к его коллапсу. Как следствие - к озлоблению относительно тех политических сил, которые засветятся в этом процессе. Поэтому все и молчат.
                            > Следовательно, решение выглядит так:
                            > 1. Формирование контента.
                            > 2. Создание сети украинских ФМ.
                            > 3. Парламентский конторль за соблюдением закона о языке.
                            > Но только в такой последовательности. Порядок 3-2-1 приведет не к решению проблемы, а кк ее обострению.
                    • 2002.06.17 | VJ

                      Адміністративні заходи..

                      ...як то закриття, або перерегістрація , нічого не дадуть у разі відсутності якісного конкурентноспроможного медіяльного продукту.
                      Ось приклад: ББС Українська служба - українською мовою про події в світі і Україні, де російський саундбайт теж тлумачиться на українську.
                      Їх ретранслюють комерційні ФМки по усій Україні(схід і Крим теж):

                      Станції, які ретранслюють програми Бі-Бі-Сі

                      Київ і область 612 кГц
                      Київ Радіо Континент 100.9FM
                      Харків і область 612 кГц
                      Львів Львівська Хвиля 66.26FM 100.8FM
                      Луцьк Радіо Луцьк 107.3FM
                      Ковель Радіо Луцьк 68.48FM 103.9FM
                      Івано-Франківськ Західний Полюс 104.3FM
                      Запоріжжя Великий Луг 101.8FM
                      Донецьк Спорт FM 105.1FM
                      Мелітополь ПівденнийПростір 102.2FM
                      Кіровоград АБ Радіо 104.2FM
                      Хмельницький Радіо Контакт 107.1FM
                      Крим Радіо Асоль 104.8FM
                      Маріуполь Радіо Ностальжі 102.8FM
                      Нікополь Нікопольські вісті 101.2FM
                      Кам'янец-Подільський Радіо Імпульс 107.5FM
                      Житомир Житомирська хвиля 103.4FM 71.1кГц
                      Черкаси Радіо Мелодія 107.5FM 68.18FM
                      Cуми Радіо Всесвіт 106FM
                      Полтава Радіо Лтава 101.8FM 106.3FM
                      Червоноград Нео Радіо 100.5FM
                      Одеса Радіо Глас 106.6FM
                      Тернопіль Українська хвиля 101FM
                      Павлоград Радіо Самара 100.5FM

                      Бо то є якісний продукт і мова в такому разі нікому не дошкуляє.
                      Гарні закони і рішучі заходи у підтримку- то є добре, але без об"єкту захисту воно перетворюється на пустопорожні деклярації.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.17 | Горицвіт

                        Re: Адміністративні заходи..

                        VJ писав(ла):
                        > Ось приклад: ББС Українська служба - українською мовою про події в світі і Україні, де російський саундбайт теж тлумачиться на українську.
                        > Їх ретранслюють комерційні ФМки по усій Україні(схід і Крим теж):
                        >
                        > Бо то є якісний продукт і мова в такому разі нікому не дошкуляє.
                        > Гарні закони і рішучі заходи у підтримку- то є добре, але без об"єкту захисту воно перетворюється на пустопорожні деклярації.


                        Думаю, що там крім якісного продукту грають роль величезні гроші корпрорації BBC і політичний вплив. Повторюю, я не знаю, як насправді, але скоріше всього BBC заплатила тим станціям шалені гроші, щоб вони погодилися їх транслювати.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2002.06.17 | VJ

                          Re:Ні,Бі-Бі-Сі не заплатилa

                          Українська служба ВВС,що існує з 1992 року, є одною з 43-ох іншомовних служб що входять в BBC World Service.
                          BBC World Service є некомерційною частиною корпорації, тобто дотується державою.Звичайно , гроші там великі, але саме це і є запорукою високої якости.
                          Висока якість- найліпша реклама, тому ВВС не платить за ретрансляцію своїх програм ФМками (так само як,наприклад, Мерседес не платить тим хто їздить на авто тієї марки).
                          Єдине, що отримує ФМка, то приймач,щоб ,зновуж таки ,забезпечити високу якість отриманих програм.
                          Якщо мої слова не є для Вас переконливими ось телефон до Укр.ВВС:
                          + 44 207 557 26 51
                          або мило:ukrainian.section@bbc.co.uk
                          Переконайтесь самі.
                          Ось ще адреса ,де можна слухати Укр.ВВС в internet http://www.bbc.co.uk/ukrainian/index.shtml
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2002.06.18 | НеДохтор

                            Re:Ні,Бі-Бі-Сі не заплатилa

                            VJ писав:
                            > > BBC World Service є некомерційною частиною корпорації, тобто дотується державою.Звичайно , гроші там великі, але саме це і є запорукою високої якости.
                            >


                            Чи можете стисло розказати про ВВС, як проект вцілому.
                            Особливо фінансова сторона.

                            Це було б корисно, як лікбез для можливих в майбутньому принципів створення громадських радіо чи телебачення в Україні.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2002.06.18 | VJ

                              Re:Важко,але спробую.

                              Важко зробити це якісно з Афганістану, де я зараз знахожусь:мало часу і обмежений доступ до інформації. Але маю тут біля себе кілька "монстрів"
                              ВВС, тож спробую.
                              Р.С. Той Кловер теж тут, так що якщо є до нього питання ,то кажіть,теж спробую.
                          • 2002.06.18 | Горицвіт

                            BBC World Service - це не Мерседес

                            А пропагандистська структура. Яка підриває авторитарні режими, які не допускають власних незалежних ЗМІ. Тому, як Ви і сказали, вона дотується. Я припустив, що дотація поширюється і не ретрансляцію. Висока якість тим ФМ-кам не потрібна, бо вони залежать не від слухачів і не від рекламодавців, а від спонсорів.

                            Тому логічно Ви мене не переконали. Єдине, якщо запевните, що Ви це знаєте точно, бо працюєте в BBC чи на Континенті, - то я можу повірити.

                            Написати їм самим і спитати - цікава пропозиція.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2002.06.18 | VJ

                              Re:Згоден з усім,крім..

                              ...цього:
                              ..Висока якість тим ФМ-кам не потрібнa..

                              Думаю що якісний продукт потрібен усім.Інша річ ,не всі споможні його виробляти або купити.У останньому випадку,саме можливість мати якість задармо принадила ФМки до ретрансляції.
                              З мерседесом дійсно, некоректна аналогія - то була спроба спрощення.
                              А щодо платили чи ні - знаю напевно, бо розмовляв з Лондоном шоб упевнитись перед тим як писав.
                        • 2002.06.17 | Бєлочка

                          Які гроші? Чи вас мобілки нема?

                          ЮМС крутить новини БіБіСі за номером 115 не безкоштовно. Прослухати випуск виходить за 10 гривень.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2002.06.18 | Горицвіт

                            Я слухаю BBC по Континенту

                            Бєлочка писав(ла):
                            > ЮМС крутить новини БіБіСі за номером 115 не безкоштовно. Прослухати випуск виходить за 10 гривень.

                            Так гроші ж бере не BBC, а UMC. Чи Ви хочете сказати, що якби вони платили за ретрансляцію, то мали б дотувати і UMC? Можливо. Я тут наполягати не буду.
                        • 2002.06.18 | Грець

                          ВВС і Суркіс

                          Сам чув, як Суркіс на ВВС говорив українською! І отой татарин з Донецька, його футбольний супротивник, теж! У чім причина? Не гроші ж...
                  • 2002.06.17 | Грець

                    Політичні наслідки

                    Свого часу була в Київі така собі радіостанція Рокс. Теє вєщала тільки кацапською. Ситуація тоді була трохи інша, і ходили серйозні розмови, щоб її прикрити. Та серед заперечень було й таке: а які будуть політичні наслідки? Точно так само й телеканалом "Мегапол": "які, мовляв, будуть політичні наслідки? Минув час - і де той "Рокс", де той "Мегапол"? І жодних наслідків. Мораль: Шансон маст дай! (авторські права на гасло не мої).
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.06.17 | Уколов

                      Уточнення: радіо Рокс

                      існує у Києві на хвилі 103,6 FM.
                      Як і раніше ця хвиля переважно російськомовна. Відрізняється тим, що транслює сесію ВРУ у прямому ефірі.

                      Грець писав(ла):
                      > Свого часу була в Київі така собі радіостанція Рокс. Теє вєщала тільки кацапською. Ситуація тоді була трохи інша, і ходили серйозні розмови, щоб її прикрити. Та серед заперечень було й таке: а які будуть політичні наслідки? Точно так само й телеканалом "Мегапол": "які, мовляв, будуть політичні наслідки? Минув час - і де той "Рокс", де той "Мегапол"? І жодних наслідків.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.19 | Роман ShaRP

                        Re: Точне уточнення радіо Рокс

                        Уколов писав(ла):
                        > існує у Києві на хвилі 103,6 FM.
                        > Як і раніше ця хвиля переважно російськомовна. Відрізняється тим, що транслює сесію ВРУ у прямому ефірі.

                        "Радіо-Рокс", російська редакція, почала мовлення у Києві у 1992му році, і була чи не "первенцем" якісного FMу. "Штаб" спочатку був, здаться, взагалі у Осло, потім у Москві.

                        У моїх спогадах ведучі "Роксу" досі залишаються неперевершеними, так і хочеться сказати -- вовки ефіру. Цікаво, змістовно та різнопланово була побудована сітка програм, на додачу, позіціонували вони себе відповідно назві, у бік непопсовості.

                        Не скажу, що ніхто не міг з ними змагатися. Вмів цікаво передавати і "Промінь" ("Гарячий компот"), дуже цікавою була "Столиця" ... але такого професіоналізму, такої спокійної та виправданої впевненості в собі я з тих пір на радіо ні в кого не зустрічав (якщо мені дозволять таке порівняння, то у нас їх відповідником могла б слугувати команда "1+1" -- теж виправдано впевнених у собі професіоналів).

                        Я просидів на тій хвилі з 92-го по 95-й, а у 95-му їх зняли з ефіру -- і з*явилося "маємо те, що маємо" -- "Рокс-Україна", якому до московських попередників, перепрошую, як до неба рачки попри всю мою проти них неупередженість.


                        > Грець писав(ла):
                        > > Свого часу була в Київі така собі радіостанція Рокс. Теє вєщала тільки кацапською. Ситуація тоді була трохи інша, і ходили серйозні розмови, щоб її прикрити. Та серед заперечень було й таке: а які будуть політичні наслідки? Точно так само й телеканалом "Мегапол": "які, мовляв, будуть політичні наслідки? Минув час - і де той "Рокс", де той "Мегапол"? І жодних наслідків.
                  • 2002.06.17 | Майдан

                    Загальна відповідь

                    Законом передбачено що не менше половини матеріалу повинно бути місцевого виробництва і "місцевою" мовою .

                    Нехай Шансон дає ту половину місцевого виробництва.
                    Ні - то нехай закривається. Відмова транслювати "Танок на майдані Конго" цілком проходить як дискримінація місцевого виробника. Суд тут не допоможе, однак привід для "захисту вітчизняного виробника " вже є.

                    А якщо їх заставлять віддавати ту половину, то й пропаде стимул до насаджування російськомовних філій московських станцій.
              • 2002.06.17 | Shooter

                руками не чіпати.

                Рoман ShaRP писав(ла):
                > А програмну політику та музику, а також танці замовляє СПОНСОР -- той, хто платить.

                :): Та ні, Романе. FM Радіво - не благодійна структура, а комерційний проект, котрий мав би існувати без спонсора.

                І шлях, як "привести радіво і всякі різні тєлєбачення" простий (про це вже тут питалося): прорахувати кількість комерційниї радіво/телебачень, котрі зможуть "прохарчуватися" на рекламному ринку - і обмежити кількість частот. Після того оголосити тендер, причому, відносно звигоднивши "проукраїнські" радіво.

                А як тільки радіво стане комерційним підприємством, то програмну політику почнуть диктувати - правильно, хто? - великі звукозаписуючі компанії (мова про міжнародні гіганти). А тут вже можлива купа нюансів для корекції (неполітичної і "непрямої") з боку держави програмної політики. Крім того, як правило, "місцева філія" звукозаписуючого гіганту зацікавлена в розвитку й місцевого музичного ринку.

                Етс., етс.

                А "чіста пацаняча і совіцька пастанова" "за радіво платить папік" потихеньку піде туди, де на неї вже до-о-о-овго чекають.
          • 2002.06.17 | Breathe

            Дозвольте підсумувати

            Проблема Люксу була не в мові, а в ДНК - тобто лажовому менеджменті.

            Якщо радіо лажове, то я не стану за ним жалкувати, "с патріотичних міркувань".

            З іншої сторони, продаж люксу завсідчив тенденцію - наші бізнесмени лізуть у політику, програють і продають бізнес. Ось вам Садовий з радіо, КОПи з галактоном, і так далі...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.17 | Shooter

              Re: Дозвольте підсумувати

              Breathe писав(ла):

              > З іншої сторони, продаж люксу завсідчив тенденцію - наші бізнесмени лізуть у політику, програють і продають бізнес. Ось вам Садовий з радіо, КОПи з галактоном, і так далі...

              Слава богу, що хоч Тігіпко і Порошенко не програли...все ще якась надія залишається...;):
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.17 | Breathe

                Re: Дозвольте підсумувати

                тігіпку нема шо продавати - хіба що ТАС за копійки
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.17 | Shooter

                  Як нема?

                  А Довіра? Ходили ж вперті чутки, що то - Приватбанківська контора?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.18 | Breathe

                    Так. але не зовсім

                    Shooter писав(ла):
                    > А Довіра? Ходили ж вперті чутки, що то - Приватбанківська контора?


                    так і є. Але тігіпко в приватбанку не має вже інтересу. в довірі - не знаю. він створив группу ТАС - два банка і страхова компанія
  • 2002.06.16 | АВ

    Я, наверное...

    Чому не розмовляєте державною мовою?

    - Держава? Это на мове вроде как "три-мава"? Это от неё произошёл "три-зуб"? А що таке "мава", шановний добродию?

    Не треба їздеватися! Розмовляйте державною!

    - Сначала "чего не розмовляешь мовою", потом "чего не розмовляешь", потом просто "чего" начнётся. Отойди, я тебя не звал.

    У державе уси повинни розмовляти...

    - Я тебе уже повинен? Вали дальше, а то сейчас ты будешь повинен, может мне ещё чуприну с люлькой носить и шаблею пристающих видгоняти!

    Отож! Краще бути казаком, аниж свинопасом!

    - Давай начнём с шабли. За неимением таковой - могу рыло набить за литературные домогательства? Ты понял?

    А навищо сразу "пику набить"? Не умеете вежливо розмовляти?

    - Вежливо, это договариваясь, а не принуждая к чему - либо. Типа мови или шабли. Так что ты хотел, кроме упрёков про мову?

    Ничого...

    - Ну иди себе с богом. Откуда ты такой, мовно - сбытовой?

    З Тернопилю...

    - Мира твоему Тернопилю. И поменьше инвалидов на почве мовных войн.

    Дякую...


    ___________________________________________________________________

    Вот таких было пару диалогов в год. Неприятно, когда подходит кто-то и предлагает то-ли какую-то дрянь приобрести со скидкой, то-ли кошелёк отобрать, то-ли до...ся за мову. Сразу в рыло бить вроде не за что, а если не понимает, то приходится обьяснять похожим методом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.16 | Спостерігач

      Або деґенерат або жлоб

      АВ писав(ла):
      > Чому не розмовляєте державною мовою?

      Все дуже просто, АБе. Якщо Ви не знаєте української, то Ви деґенерат. Якщо ж знаєте, але відповідаєте неукраїнською - жлоб.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.16 | Адвокат ...

        Браво! (-)

      • 2002.06.17 | АВ

        Ваася, просто Ваася...

        Все дуже просто, АБе. Якщо Ви не знаєте української, то Ви деґенерат. Якщо ж знаєте, але відповідаєте неукраїнською - жлоб.

        --- Если вы не покупаете ножиков канадской торговой компании, т.к. у вас есть своя шабля - вы жлоб. Если не хотите покупать ножики - вы дегенерат.

        А не пошёл бы ты со своими ножиками, пока я тебе их в зад не применил?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.17 | Адвокат ...

          От Ви ся й викрили. ;-(

          Ваш уточнений діаґноз звучить так: шизофренія на ґрунті садистичної педерастії.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.17 | АВ

            Может быть...

            А что лучше, параноидально воткнуть идиоту палец в глаз?

            Но тогда я буду параноидальным садоокулистом, да, обладатель докторской степени?

            Иди с Купчинским посоветуйся, как вьетконгов он жарил во Вьетнамской кампании. Или с лейтенантом Келли. На чужой земле.

            А пока я на своей земле - я сам буду решать, что мне делать с дураками, что лезут ко мне со своими идеями, не спрашивая о моих.

            И диагнозы мне ставить можешь любые. В принципе - могу и напильником крупнозернистым зубы стачивать. Не будучи стоматологом.

            Ты же ставишь диагнозы, не будучи психиатром?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.17 | Адвокат ...

              Не гарячкуйте, Ваша шизофренія не виліковна.

              Як і Ваше кацапське хамство.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.18 | АВ

                Ну люди и рассудят, кто хам. По всей ветви пройдут и решат.

                Хохлопёрдое кацапофобище гуцелованное.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.19 | ВААСЯ ПУПКІН

                  Re: Ну люди и рассудят, кто хам. По всей ветви пройдут и решат.

                  АВ, у тебе язик не всохне від таких епітетів ????

                  АВ писав(ла):
                  > Хохлопёрдое кацапофобище гуцелованное.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.20 | Адвокат ...

                    Радше "ні", чім "так". ;-) (-)

                • 2002.06.20 | Адвокат ...

                  У моськальських дитячих садках моськалята

                  лають ся цікавіше. :):

                  Себто, життя ( ? ) в Україні Вам, ґ.АВ'е, шкодить. :(: Бо, позбувшись навичків смачної лайки, Ви втратите Вашу моськальську самотожність, окацапите се. Що є для Вас вельми не бажаним та не безпечним: ще по українські заговорите. Яка то буде для Вас ганьба. :hot:
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.21 | АВ

                    Тебе из Канады виднее...

                    Приедешь - не жалуйся... :gun:

                    Совесть львовского казачества, эталон национальной культуры, средоточие "гумору".

            • 2002.06.19 | ВААСЯ ПУПКІН

              Re: Может быть...

              АВ писав(ла):
              > А пока я на своей земле - я сам буду решать, что мне делать с дураками, что лезут ко мне со своими идеями, не спрашивая о моих.
              >
              -------- ??? Дак і ми начебто на СВОЇЙ землі.... :-)) Що будемо робити ???
        • 2002.06.17 | Спостерігач

          Ваша відповідь підтверджує, що Ви жлоб

          з рисами пєдєраста

          АВ писав(ла):
          > А не пошёл бы ты со своими ножиками, пока я тебе их в зад не применил?

          Маю надію, що Ви бодай не деґенерат - в цьому випадку природа була б до Вас надто зла.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.17 | АВ

            Ага, я именно жлоб! Для нацюковцев. И кучмистов.

            Когда в теме "Российская община Ивано-Франковска против вступления в НАТО" ПупкЫн всех отправил на "х..." - ты его любил и хвалил.

            А когда я торговца ножиками готов снабдить его же ножиками против его воли (как он по отношению ко мне начал), то я уже вроде как педераст?

            Я уточню, я не педераст. Я даже не ёбарь. Я просто знаю, что ягодицы - наименее функциональная часть тела в организме и причинение им боли имеет воспитательный эффект с минимальными повреждениями для обьекта.

            Ну а в католических гимназиях Лемберга студиозусов розгами секли...Так что - в католических гимназиях сплошь педерасты были? И садисты? Да?

            Тогда езжай в Англию и спроси, сколько годков назад они отменили телесные наказания в школах. Не поленись. Интересная картина получится. Мне это англичане рассказывали, вот и проверим Англию на педерастию в государственном масштабе.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.17 | Бєлочка

              АВ: я не педераст. Я даже не ёбарь

              А я так розмріялася! Але ж не судилося...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.18 | АВ

                Белочкам тоже ничего не грозит. Лишь нацюкам.

                И только то, с чем и пришли.

                Придут с мечом? Уйдут с мечом. В дупе.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.18 | Augusto

                  АВ закликає до етничних чисток.

                  Фанатичний нацист, а що поробиш?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.18 | АВ

                    Августов - на палю!

                    http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1024359026&first=1024411514&last=1024347532

                    И с мечом в дупе...

                    А для Августов - если с мячом придут, то и с мячом в дупе...

                    С подменяющими темы - никакого футбола. И даже бокса. Всё, с чем придут - всё им в дупу. Потому, что вне зависимости от сказанного - они будут хаять собеседника, а не его слова.

                    Хаять будут фашистом, гомосексуалистом, кем им угодно. Пока им дупу не заткнёшь - будут хаять вне контекста, просто по своему "надхненню".

                    Всё, Августа. Тебя даже тринити-линух не спасёт. Ты у меня в бане, дупень трембитний.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.06.18 | Augusto

                      Все життя русонацюка...

                      Все життя русонацюка обертається навколо анального отвору.

                      Див. ілюстирацію.

                      Ілюстрація:


                      АВ писав(ла):

                      >
                      > И с мечом в дупе...
                      >
                      > А для Августов - если с мячом придут, то и с мячом в дупе...
                      >
                      > С подменяющими темы - никакого футбола. И даже бокса. Всё, с чем придут - всё им в дупу. Потому, что вне зависимости от сказанного - они будут хаять собеседника, а не его слова.
                      >
                      > Хаять будут фашистом, гомосексуалистом, кем им угодно. Пока им дупу не заткнёшь - будут хаять вне контекста, просто по своему "надхненню".
                      >
                      > Всё, Августа. Тебя даже тринити-линух не спасёт. Ты у меня в бане, дупень трембитний.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.18 | АВ

                        Чем машут, то и вижу...

                        Жаль, что куда-то делась цель сайта УБК.

                        Национализм вы называете продукцией, а я - фекалиями. А по цели сайта - вроде разноглаЗий не наблюдается.
                    • 2002.06.18 | Augusto

                      Мурзіку, а чи знаєш ти, коханець Мікрософта...

                      АВ писав(ла):
                      > Тебя даже тринити-линух не спасёт.

                      що Трініті то є окрема ОS, яку люди розвивають спеціально для мене (ну і інших мені подобних): потужність Лінукса ТА можливість грати ігри для Віндовза??????
                      Бо Вайн і забембав своїми проблемами та ще і не все грає нормально.
                      Але НетБЕУІ там може і не бути... Тому плач.


                      Project: Trinity OS: Summary
                      http://sourceforge.net/projects/trinityos/

                      Project UNIX name: trinityos
                      Registered: 2002-02-14 22:54
                      Activity Percentile (last week): 77.3079%

                      Хоча ось вам злидні знов: навіть росіяне розвивають нову OS, там росіська мова одразу стоїть, а наші інтелектуали чекають знов на літаючу галушку...
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.18 | АВ

                        Я всё сказал выше.

                        _Тебя_даже_тринити_не_спасёт_ .

                        Потому, что ты забываешь о целях, зацикливаясь в ветвлениях.

                        Цель сайта - напомнить?

                        А то уже ядро себе переполняешь, аж стэк протёк... :))
                  • 2002.06.20 | Адвокат ...

                    До речі, Ви помітили, що...

                    ... окрім анального отвору у ґ.АВ'а є ще одна ідея фікс? Шалений потяг до нетрадиційного застосування холодної зброї.

                    Але є й гарна новина: добре, що ґ.АВ має педерастію у анамнезі, а не педофілію. :):
        • 2002.06.19 | ВААСЯ ПУПКІН

          тутука АВ, просто тутка АВ..... нє упомінай імя мойо всує.....

          шо ти хотів ????


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".