МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Автономія для галичини, або нащо бздіти під ковдрою

06/18/2002 | Анатолій
http://www.pravda.com.ua/?20617-4-new

Є така типова українська розвага - набздіти і вкритися з головою ковдрою. На такі асоціаціації мене надихнула стаття В.Павліва в УП "Автономія для Галичини". Щос подібне я постійно зустрічаю зрідка заглядаючи у Поступ або Ї. І це той Поступ, та пост-Поступ яким я колись зачитувався... Звичайно, Кривенко переїхав у Київ, та й взагалі імен знайомих я там не бачу, а залишилась назва, певною мірою легендарна. Чи я так змінився за 10 років, не знаю...
Пройшо 10 років незалежності, так як ми всі сподівалися не сталось, і львіські "інтелектуали" в розгубленості, що робити? Може емігрувати, або нас..ти на всіх, кожен спасається як може.. Така позиція, хоч і не викликає великого захоплення, але цілком зрозуміла на особистому рівні. Власне внутрішня еміграція досить часто в часи подібні до нашого - теж вихід, хоча б для того, щоб не втратити себе, не "замаратись" у владі. Але, що нам пропонують ліві ліберальчики з українського "п"ємонту". Ви хлоці живіть собі, як хочте, а ми виявляється центр Європи, майже австрійці. І пропонують всім разом з ними заховати голову під ковдру, а там вже пахне. Смердить міщанською провінційністю Галичини.
І що вам дасть ваша автономія, вона не те що вирішить якісь проблеми, але навіть їх поглибить, бо створює тільки іллюзії. Ну дозволять вам певний час не вивчати російську мову, але по всій Україні приймуть закон про другу державну мову, мотивуючи тим, що галичина автономна. А потім, кажучи - у нас же единая страна - введуть її і в автономно-цісарській провінції Галичина. Можна багато наводити аргументів...

І ось ця стаття для польського журналу, якась мазохіська за направленністю, а дурна за змістом. Ну чого варта одна фраза
"Якщо Київ здійснить помилки, то ідеї галицького сепаратизму можуть потрапити на сприятливий грунт".
То ,що Київ досі не здійснював помилок? Кучма проводить політику, яка сприяє розквіту України? Чи, що йому ще треба зробити гіршого, щоб створити "сприятливий грунт".
Сприятливий грунт буде, коли провалиться Міф Ющенка, на який зараз найбільше сподіваються в Галичині.

Або фраза

Якщо у Львова є амбіції будувати громадянське суспільство, вільний ринок та рухатися до Європи, то донецький клан вже побудував для себе заснований на авторитаризмі олігархічний капіталізм

Так донецький бандитський клан побудував, а львівський виявився неспроможний на це, і його амбіціями тепер керують Медведчуки, які побудували у ЛЬвові "заснований на авторитаризмі олігархічний капіталізм". Чому "націонал-демократи" не будували вільний ринок, як прийшли до влади у 1990-му? Хто заважав? А просто прийшли ті самі "совки", які і досі при владі у Львові, і самі по собі неспроможні ні на що. І як тепер бачу і т.з. восьмидесятники ні на що не здатні у Львові крім "інтелектуального онанізму".

І до чого тут Павлів приплів Андруховича і його чудову статтю? http://vitaly.rivne.com/andrukhovych/place.htm
Він же зовсім не про те пише.

Відповіді

  • 2002.06.19 | Мамарига

    Re:

    Та нема у Львові і в Галичині ніякого "грунту", окрім, може, кількох прикуплених поляками гуманітаріїв. Кільканадцять місяців тому, на радіо Ініціативу навіть запросили двох гостей-студентів із Запоріжжя, аби в живому ефірі обговорити оті питання, які ми різні і чи не розійти ся би нам на хведерацію... Однак, і гості, і львів'яни (по телефону), одностайно твердили, що Україна у нас одна, а всі провокації ведучого були успішно і стопроцентно провалені.

    Так що нема чого нервуватись. Заплатили чувачку, ну не може він інакше заробити... Ну, то хай собі і далі пише.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.19 | Shooter

      Не зовсім так

      Мамарига писав(ла):
      > Та нема у Львові і в Галичині ніякого "грунту", окрім, може, кількох прикуплених поляками гуманітаріїв. Кільканадцять місяців тому, на радіо Ініціативу навіть запросили двох гостей-студентів із Запоріжжя, аби в живому ефірі обговорити оті питання, які ми різні і чи не розійти ся би нам на хведерацію... Однак, і гості, і львів'яни (по телефону), одностайно твердили, що Україна у нас одна, а всі провокації ведучого були успішно і стопроцентно провалені.
      >
      > Так що нема чого нервуватись. Заплатили чувачку, ну не може він інакше заробити... Ну, то хай собі і далі пише.

      Біда (проблема) не в відмінностях, а в тому, що сьогодні доводиться висувати гасло "Україна i для українців (українства)".

      А адміністративно-територіальна реформа все одно буде - рано чи пізно. Федерацією Україна навряд чи стане, але перенесення багатьох владних та фінансових акцентів з центру "на місця" - неминуче.
  • 2002.06.19 | Andrij

    Re: Думаю, що таких статей та думок незабаром побільшає

    І справа тут навіть не в якихось таємних ворогах, що чекають-недочекаються розвалу України. Справа тут в дуже реальній та болючій неспроможності української псевдо-еліти. Ці люди досі не второпають, і чого ті дурні галичани повірили в "міф Ющенка"? Що їм той Ющенко такого зробив, га? Чим ми гірше за Ющенка? І гроші в нас є, і розум, і краса.

    Людям набридло. Набридло животіти під дебілами, що не в змозі зупинити повальне крадійство, хабарництво, насильство, русифікацію, обман, блюзнірство, та елементарне знущання. А може й дійсно варто створити ту федерацію або взагалі розділитись та розійтись по-мирному. В Україні є криза еліти. Верхи не можуть, низи не хотять. Вічно таке положення тривати не може.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.19 | Augusto

      Травми з дитинства?

      Я ще ніколи ніде не бачив, окрім в Україні, бажання зменшити територію власної держави. Це просто повний крах хуторянської думки. Якщо хто хоче відділятися - відділяйтеся, але без України - проголошуйте СЕБЕ окремими державами, зоріть навколо СЕБЕ прикордонну смугу, будете чемні, можете кавярню "Під пляшкою самогону" прихопити (чи де там такі "ідеї" напідпитку зявляються), і ніяких проблем. Почитайте краще про наслідки "соціальної" політики в Україні, як її видно з Чехії.

      "Хоч український уряд сьогодні офіційно декларує приблизне чотиривідсоткове безробіття, але про розпач реальної ситуації більше говорить інша статистична цифра — так звана зайва робоча сила. На Заході України <....> це число сягає п’ятдесяти відсотків працездатного населення. І якщо місцеві жителі мають оце «п’ятдесятивідсоткове щастя» й знаходять працю, то й з цього нічого не виграють. Реальна виплата, як правило, коливається глибоко нижче шістдесяти доларів — зарплати, яка зазначається в офіційних повідомленнях як середня. Тим більше що роботодавці нерідко виплачують її з кількамісячним запізненням та ще й з багатьма іншими пікантними хитрощами. Наприклад, на Запорізькій атомній електростанції працівникам виплачують більшу частину зарплати в жетонах, які дійсні лише в буфеті підприємства. Сім’ї, що проживають в селах та малих містах, часто залежні лише від власного виробництва продуктів та від обміну їх на інші товари."

      Загадка: панів-сепаратістів по кавярнях цікавить ЩО?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.19 | Shooter

        з дитинства?

        Augusto писав(ла):
        > будете чемні, можете кавярню "Під пляшкою самогону" прихопити

        :):

        надаєте перевагу кафе "Под бутилкой самогона"? ;):
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.19 | Augusto

          Must be a circus in town,lets shut the shit down on these clowns

          Shooter писав(ла):

          > надаєте перевагу кафе "Под бутилкой самогона"? ;):

          "Під путількою":):
      • 2002.06.19 | Уколов

        Чесність, а не ковбаса.

        Augusto писав(ла):
        > Загадка: панів-сепаратістів по кавярнях цікавить ЩО?

        Так було в 1991, коли йшла агітація за незалежність України. Частина голосувала, тому що це давало незалежність, яку так довго виборювали українці, а частина, тому, о хотіла вирішити свої матеріальні проблеми (Україна ж житниця Союзу, багата республіка і таке інше). Підозрюю, що тоді, та частина, яку менше цікавила ковбаса, здебільшого мешкала на Заході УРСР. (Тільки прошу окремо не дискутувати з твердженням з цього абзацу, бо думка ще не закінчена).
        Не думаю, що в такому тоні як ви, пане Aугусто, ми тут зможемо когось переконати.
        Проблема в тому, що вище керівництво країни виглядає все менш українським. Проблема в тому, що результати виборів виглядають зневаженими. Нарешті проблема в тому, що надії, які покладалися на Ющенка, поки-що зазнали поразки. Це прямий шлях до громадянського конфлікту і сприятливий грунт для сепаратизму Галичини.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.19 | Roller

          Херня война. Главное маневры. (-)

        • 2002.06.19 | Augusto

          Буду я ще їх переконувати.

          Колись це називалося просто: "зрада" і за це були спеціяльні нагороди розроблені.
          Значить всі українці на Сході можуть далі начуватися? Чи сепаратисти готові ще і прийняти пару десятків мільйонів біженців? Навіть в Харкові 17% є переконаними українськими українцями.
          Просто геніяльні підпляшкові кавопійці відчули трохи на собі те, що відчували східні українці так дооооооооооовго. Заквохтали: ні, не кайф, ні, не подобається?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.19 | Олег Хавич

            А ми Вас і слухати не будемо...

            Чим нормальна людина відрізняється від совка ? Нормальна людина, потрапляючи в ..., скажімо так, погані умови, прагне з них вибратися і допомогти іншим. Совок (на кшталт коханих Вами на словах східняків та й Вас самих) прагне всіх оточуючих увібгати в ... те, в чому сам по вуха знаходиться. Так, ми дійсно знаходилися в ... - та називайте це як хочете - майже на 30 років менше, ніж Ви (чи ви ?) Але останні 10 років Ваша (ваша ?) компанія стала просто нестерпною. Тим більше, що стало зрозуміло - хохло-москалі, що живуть між Збручем і Доном, значно страшніші за мордво-фінів з-за Хутора Михайлівського. А те, що Ви з садистською наксолодою описуєте рівень безробіття в Західній Україні, "досягнутий" кучмістським режимом, доводить: східноукраїнські "великодержавники" - основна опора режиму. І те, що мої співвітчизники-західноукраїнці їдуть працювати в Европу (тобто відокремлення від України на людському рівні) - лише початок відокремлення державно-територіального...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.19 | Andrij

              Re: Не варто примітизувати

              Практично вся центральна Україна голосувала за НУ-БЮТ-СПУ. В Києві не обрали жодного єдуна або комуніста. Справа тут не в примітивних розборках москаль-не москаль. Справа в ворожості, жадності, та тупості української "еліти". Саме вони й розвалюють Україну, бо люди дійсно шукають виходу. На Захід їдуть не тільки з Галичини, а зі всієї України. Людям набридло однаково й в Києві, й во Львові, й навіть в Донецьку. Просто в Києві та Львові ще чомусь вірять в "міф Ющенка". "Міф Ющенка" -- це правова, сучасна держава, побудована на зразках західної демократії. Українська псевдо-еліта чомусь не поділяє віру в цей "міф". Отже за даної ситуації розпад або громадянський конфлікт є неминучий.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.20 | Анатолій

                Re: Не варто примітизувати

                >"Міф Ющенка" -- це правова, сучасна держава, побудована на зразках >західної демократії.


                "Міф Ющенка" -- це з моєї точки зору чекання на те, що прийде добрий Ющенко і всі проблеми України самі собою вирішаться.
                Так само як було чекання на те, що ось прийде незалежність і всі проблеми вирішаться.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.20 | Andrij

                  Re: Не варто примітизувати

                  Анатолій писав(ла):
                  > "Міф Ющенка" -- це з моєї точки зору чекання на те, що прийде добрий Ющенко і всі проблеми України самі собою вирішаться.

                  Я би сказав не "прийде", а "переможе на виборах". Власне, це частина "міфа Ющенка". Це про те, що вибори визначають владу.
            • 2002.06.20 | АВ

              И правильно!

              Если албанцам удалось отхватить исконно сербское Косово, то почему бы Галиции не отхватить Карпатскую Республику от Бухареста до Праги?

              Перспективы - широки! Работать на граждан Европы - это куда уютнее, чем автоматику в Сибири налаживать...

              Попрощаемся с Червоной Русью. Её выбор - её право.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.20 | Augusto

                Прощавай, гаспадіна АВ!

                АВ писав(ла):

                > Попрощаемся с Червоной Русью. Её выбор - её право.

                І на кого ж ти покинув Червону Русь?! І такий був молодий, ще б в Сибиру сніг прибирав би і прибирав!
                Нехай щастить вам з Хавичем в важкому, але цікавому житті віртуального онанізмa!
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.21 | АВ

                  Перестань дрочить обновление страницы...

                  И запомни, сколько бы ты её не обновлял, накручивая счётчик своему постингу - статистически последующая тема не может опережать предыдущую по количеству просмотров. Кроме случая громкого имени автора, типа "Луценко". Тем более в столь короткий срок.

                  За исключением случая, когда автор темы жмёт Ф5.

                  А снег в Сибири прибирать не нужно, там такая трава растёт, что столетиями Сибирь сыр в Англию экспортировала через Архангельск.

                  А остальную работу по добыче природных ресурсов ещё в этом столетии будут делать роботы. Были бы ресурсы, а не понты...
      • 2002.06.19 | ilia25

        Це в вас травмована совість

        Ви свою проблему життя в антинародній державі вирішили еміграцією. Добре для вас -- але як після цього ви можете заперечувати право інших вирішувати аналогічні проблеми так, як вони вважають за краще?

        По вашому виходить, що мільйони галичан мають повне право залишити свою землю, та емігрувати в Голандію -- але вони не мають право добиватись автономії своєї землі від злочинців, що захопили владу в Києві? І то лише тому, що це протирічить вашим особистим уявленням про те, що є корисним для України?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.20 | Augusto

          Я вже сказав коротко, це зрада.

          Моя персональна еміграція не має далекосяжних наслідків для неподільності України. Хавич може зорати навколо себе прикордонну смугу, ніхто йому не має права заборонити, але розвалювати УССД, за це йому нагорода світить.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.20 | ilia25

            Зрада чого?

            Augusto писав(ла):
            > Моя персональна еміграція не має далекосяжних наслідків для неподільності України.

            А, зрозумів -- галицький сеператизм, це зрада вашого бажання бачити Україну неподільною?

            Не хочу бути нечемним, але люди, що, на відміну від вас, мають щастя жити в неподільному Кучмістані, мають також повне моральне право начхати з високої вежі на всі ваші побажання, щоб вони всі залишались там і надалі.

            Люди мають також повне право боротись передусім за можливість жити у вільній (вільній, а не незалежній, якщо ви розумієте різницю) країні. Звісно всі хочуть бачити Україну єдиною державою, але це не означає, що мільйони людей повинні за цю неподільність платити персональною свободою, та майбутнім своіх дітей.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.20 | Augusto

              І життям платили за УССД.

              І про яких це "людей" йдеться? Про пару підпляшкових кавопійців? Один тулить статтю Андруховича, де і слова нема йому на підтримку (не читатель), мабуть заголовок сподобався. Інший закидує мені, що з Західної України їдуть заробітчани за 80 км, а не за 500, багато це йому каже, плюс і я з Сибиряки на його думку мав би писати. Дуже швидко тут дехто почав затулятися "народом", якого сам вигадує (чи йому допомогають старий КГБістський міф підтримувати живим).
              Ти диви, не сподобалося їм! А в Великій Україні все життя вже напротязі трьох генерацій ще гірше було. А вони скуштували пару років русіфікації (і то м'якої!) і все: "ні, не можу, язик сам російською розмовляє, щас блатнякі урєжу!" Тьху, сором!

              П.М. "Вільний" не буває без "незалежний".
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.20 | Augusto

                Ось один "народ" сам і забалакав.

                http://maidan.org.ua/n/free/1024569508

                Він взагалі такого наварнякав, що видно: до Євроінтеграції йому особисто два парсека, але цікава оця фраза:
                "І якщо сьогодні загрози сепаратизму дійсно немає..."
                Це перекладається на зрозумілу мову: "Ото я все вигадую" (це м'яко). Істерику він закотив з биттям ногами по підлозі з приводу того, що Європа західний кордон заєвропить (і заєвропить!), а що цікаво, ні в кого в Європі немає і думки продовжити впускати високотехнологичних жебраків з України, які інформативно працюють на брудних роботах (це я не знущаюсь, це реальність, в Утрехті виганяли дрючком поліціянти високотехнологичних заробітчан, які повадилися спати в притулку для місцевих бомжів (притулок не гумовий і не розрахований на іноземних бомжів)), ці горді розмови про заробітчанство в "Європі" мають дуже неприємну оборотну сторону. По Європі вештається стільки українців, що гаплик, при чому НЕ тільки і не стільки з ЗУ.
    • 2002.06.19 | Roller

      Эта статья не о том. (-)

  • 2002.06.19 | Roller

    Re: ВЗБЗДНУЛОСЬ.




    Анатолій писав(ла):
    > http://www.pravda.com.ua/?20617-4-new
    >
    >
    > І до чого тут Павлів приплів Андруховича і його чудову статтю? http://vitaly.rivne.com/andrukhovych/place.htm
    > Він же зовсім не про те пише.

    ------------
    Если бы не прочитал, то подумал бы, что сам написал.

    Только я не понял. Это написали Вы, или Павлов.

    И Андрухович, просто блеск. Даже некоторые выражения совпадают с моими. Хорош мужик. Я просто в восторге. Вот что треба читать и обсуждать Касарику. Вот что, а не Роллера.

    Есть еще порох. Есть. Ну, просто порадовали меня.


    А насчет автономии. Есть такое понятие автономное питание. Это аккумулятора, значит. Но и его треба заряжать чем-то. Вот только чем. Разве что энергией ПОТУСТОРОННИХ, модернистов. Но ее в клювике не принесешь.

    Учитесь. Кто там говорил про учебу. Учитесь, никогда не поздно.

    Есть же люди на Украине. А я уже было подумал, все кончились.
    Чуть грех на душу не взял.

    Ну, ПОТУСТОРОННИЕ, что вы на это скажете. Только не в мой адрес.
    Или я был опять не прав?

    Прав Роллер, прав. Нюхом чуял, что прав.

    Ну, просто бальзам на раны.

    Но, похоже, часть интеллигенции немного одумалась. Но опять же немного, и как всегда с "продресью" в сторону России. Это я о цвинтере и заяве Львовян.

    Ай да "Львовские казаки". Ай да "сучий потрох".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.06.19 | Augusto

    А дійсно, навіщо він Андруховичa вплів???

    Also sprach Андрухович:

    "Іронічний тон тут як ніколи доречний. Галичина вся іронічна й імморальна, тому це вічне відступництво і пристосуванство, перманентне уніатство, продані в Америку діти. Галичина — це показна й поверхова, як накладні манжети, панськість, кумедне розшаркування навсібіч, цілування ручок і клямок з так і невизбутим селюцьким причмокуванням, це безконечні й напівсонні, з тяжкою пообідньою оскоминою, розмови про Європу, Европу, Еуропу, про європейськість, європейське значення-призначення, європейську культуру і кухню, про шлях до Європи, про те, що "і ми в Європі" — тим часом уся т. зв. "духовна продукція" Галичини здатна поміститися в одному-єдиному львівському чемодані середніх розмірів. Галичина тільки й може, що натужно наслідувати Європу, яка, до речі, сама по собі вже давно нічого не може (Шпенглер ще коли про це сказав!). Галичина — це плагіат, тим жалюгідніший, що плагіатор обрав для плагіату наймертвотніший з можливих об'єктів."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.19 | Shooter

      Приплету ще Айнштайна.

      Все пізнається в порівнянні, мій друже.

      Надіюсь, думку не потрібно розвивати? Сам здогадаєшся? ;):
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.19 | Augusto

        Це Альберта?

        А з чим порівнювати? Бо тут з'являється хвілозовзьке запитання. Один А. каже, що весь духовний набуток влізе в середню валізку і то не треба коліном притискати, а інший А. каже: "Du bist wihr da?" (він і не чув про походеньки в кав'ярнях, виявляється). В першому випадку А. взято від прізвища, в другому від імені (і від прізвища).:):
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.19 | Shooter

          Re: Це Альберта?

          Augusto писав(ла):
          > А з чим порівнювати? Бо тут з'являється хвілозовзьке запитання. Один А. каже, що весь духовний набуток влізе в середню валізку і то не треба коліном притискати, а інший А. каже: "Du bist wihr da?" (він і не чув про походеньки в кав'ярнях, виявляється). В першому випадку А. взято від прізвища, в другому від імені (і від прізвища).:):

          Не те порівнюєте, чарівний ;):
          Моя рекомендація була щодо Галичини і не-Галичини з множини, де Галичина є підмножиною. І всі надбання котрої би влізлися в середньої величини гаманець.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.20 | Augusto

            Гаманець.

            Shooter писав(ла):
            >
            > Моя рекомендація була щодо Галичини і не-Галичини з множини, де Галичина є підмножиною. І всі надбання котрої би влізлися в середньої величини гаманець.

            Виготовлений з шкіри прутня бегемота, його полоскочеш, він перетвориться на залізничний контейнер.

            П.М. Серіо, Василь Стус був взагалі з Донбасссссссссссса. Василь Багряний, Улас Самчук, Володимир Винниченко, Олександер Олесь, Джон Ірвін, можна продовжити.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.20 | Shooter

              Гаманець.

              Augusto писав(ла):
              > Shooter писав(ла):
              > >
              > > Моя рекомендація була щодо Галичини і не-Галичини з множини, де Галичина є підмножиною. І всі надбання котрої би влізлися в середньої величини гаманець.
              >
              > Виготовлений з шкіри прутня бегемота, його полоскочеш, він перетвориться в залізничний контейнер.
              >
              > П.М. Серіо, Василь Стус був взагалі з Донбасссссссссссса. Василь Багряний, Улас Самчук, Володимир Винниченко, Олександер Олесь, Джон Ірвін, можна продовжити.

              Мова не про винятки, котрі скоріше підтверджують правило.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.20 | Augusto

                Так можна про будь-що/кого сказати.

                Що Андрухович (і інша валізка) - виняток, а задушлива атмосфера в якій подох Пост-Поступ, заглох Винничук (щастя Андруховича, що він з Станіслава!), багато хто накивав п'ятами до Київa є нормою.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.20 | Shooter

                  Re: Так можна про будь-що/кого сказати.

                  Augusto писав(ла):
                  > Що Андрухович (і інша валізка) - виняток, а задушлива атмосфера в якій подох Пост-Поступ, заглох Винничук (щастя Андруховича, що він з Станіслава!), багато хто накивав п'ятами до Київa є нормою.

                  Винничук далеко не заглох - почастіше на землю обітовану приїзджайте.;):

                  І знову бек ту майже абсолютних істин.
                  1. Все пізнається в порівнянні
                  2. Гаманцю ще далеко до чемодана.

                  (p.s. IMHO, певний час Винничук був Чемоданом...)
            • 2002.06.20 | Mary

              ІВАН Багряний, а не Василь (-)

    • 2002.06.19 | Юрій Андрухович

      Але я маю інакшу перспективу.

      Точніше, не маю її, бо перебуваю тут, усередині, це моя територія, це мій підозрюваний і зневажуваний світ, фортечні мури навколо нього давно повалено, рови засипано історичним хламом і культурним сміттям, якоюсь битою порцеляною, чорною гаварецькою керамікою, гуцульськими кахлями, моя лінія оборони — це я сам, але в мене немає іншого виходу, як тільки боронити цей шматок, цей клапоть, ці клапті, що розлазяться навсібіч.

      Вони розлазяться, але я прагну стягнути їх докупи, зшити — бодай і білими нитками своїх власних версій та домислів. І тут мені потрібна ще одна територіальна ефемерида, така собі географічна примара, паралельна реальність, ще вчора модна, а нині вже майже виблювана на інтелектуальних фуршетах — Центральна Європа. Ні, не Європа як така, не присмерк її, а центр, точніше схід, бо в Європі схід парадоксальним чином там, де центр. Центральна Європа, дитя Кундери, Мілоша і Конрада, дивна субстанція з самих лише ідей, почуттів, містифікацій, американська вигадка кількох розчарованих дисидентів. Стоїмо на порозі її остаточного зникнення, ось тільки хай поляків зі словако- угорцями приймуть до НАТО, а відтак до Заходу, до "власне Європи", Україну ж — до оновленої слов'янської федерації; ось тільки хай клацнуть замки по західних кордонах нашої другої за значенням союзної республіки, ось тільки хай вийдуть на знов укріплені пости старі прикордонники з молодими амбітними вівчарками без намордників.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.19 | AST

        Це був справжній Андрухович?


        Півняк на Тімірязєвской... Мля-я!... Спогади дитинства!
        Ех, що було, того не повернеш.:(((

        "Московіада" - СУПЕР!!!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.20 | Анатолій

        юрій андрухович в цьому притулку для літніх...

        юрій андрухович в цьому притулку для літніх
        сварливий сімдесятирічний письменник
        автор напівзабутих детективів
        доглянутий містом і профспілками
        він - із купою старечих заморочок
        з нетлями у кишенях піжами
        з фенечками на жилавих зап"ястях
        з бритвами і видеслками посеред кімнати
        переводить стрілки годинника на зимовий час
        віддихується слухає голос за кадром:
        сальман рушді - індієць
        юрій андрухович - україниць
        якщо ти не схибив
        поезія твого народу зрозуміла іншим
        без перекладу
        навіть коли тобі на це насрати
        ....................
        ...................
        Сергій Жадан
        Музика для товстих
      • 2002.06.20 | Абдула

        Декаданс

        Не більше...
  • 2002.06.19 | Абдула

    Не треба нервуватися

    Не треба дуже нервуватися. Якби ви глибше розглянули причини галицького сепаратизму, то зрозуміли би це явище як певний сигнал до східняків, які на форумах пишуть українською, а між собою спілкуються російською. Зрозумійте, що росіянин або поляк для галичанина більш симпатичний, ніж українець, який зневажає рідну мову.
    А відносно економіки наведу такий факт. За перший квартал цього року сума інвестицій у економіку Львівщини виросла у вісім разів у порівнянні з цим же періодом минулого року. Інвестори вже зрозуміли різницю між Великою Україною і Галичиною. Зі Львова лише 80 км поганої дороги до Европи, а до Києва - 600. Та і ставлення робітників до роботи інакше. Чому на заробітки до Росії їдуть західняки, а не безробітні донецькі шахтарі?
    Та яка би не була різниця між сходом і заходом України, ніколи не стане галицький сепаратизм масовим явищем, тому що більшість галичан мріє про Україну як про велику і потужну державу.
    Будуймо її разом!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.19 | DevRand

      амінь (-)

  • 2002.06.19 | АВ

    Свободу Галичине!

    Если Украина себе даёт право на незалежность, а Галичине - нет, то это...Если Украина даёт гражданам право на эмиграцию, а региону - нет, то это...

    И пусть Галичина произведёт то-ли Порто-Франко, то-ли индустриализацию, то-ли капитализацию да покажет, как нужно жить.

    На своём примере, а не на словах...
  • 2002.06.20 | Спостерігач

    ХАВИЧ: "Західна Україна: провінція чи єврорегіон?"

    Західна Україна: провінція чи єврорегіон?

    Олег Хавич, Західно-Українське братство, 20.06.2002, 11:48




    Недавні парламентські вибори в черговий раз актуалізували проблему "кількох Україн". З них найбільш міфологізованою продовжує залишатися Західна Україна.

    Навіть сам термін "Західна Україна" не має чіткого визначення. Дуже часто так називають лише три галицькі області — Івано-Франківську, Львівську та Тернопільську. Більшість схиляється до того, що Західна Україна — це Галичина, Закарпаття, Буковина (Чернівецька область) і Волинь (Волинська та Рівненська області). В підручниках з економіки зустрічається термін "західноукраїнський економічний регіон", де до вищеназваних областей додають ще й Хмельницьку. Проте значні історичні та культурні відмінності останньої не дають підстав (крім чисто географічних) для включення її до складу Західної України.

    Західна Україна: міфи історії

    В далеких ХІ-ХІІІ століттях з визначеннями було простіше: була Русь Київська — і була Русь Галицька. Чому могутність Галицько-Волинської держави (володіння якої простягалися до Дунаю, і румунський Галац — лише найвідоміший символ цього), записують на рахунок Києва (особливо після 1991-го) — питання риторичне. Адже історія — це політика, спрямована у минуле. І де вже тут згадати, що обороною Києва від монголів керував призначений Данилом Галицьким посадник, а сам Данило отримав корону від Папи Римського. Як і про те, що саме галицько-волинські шляхтичі були "стовпами" Речі Посполитої, до складу якої століттями входила більша частина Західної України. Як і про репресії проти греко-католиків Волині, що мала нещастя після розділу Польщі опинитися в складі Російської імперії і стала однією з найзлиденніших її провінцій.

    А бурхливий розвиток західноукраїнських земель в складі Австрійської імперії — взагалі табу. Зате про "гніт Відня" — скільки завгодно. Особливо цікаво читати "київську версію" історії Західної України ХХ століття. Проголошення 1 листопада 1918 року Західно-Української Народної Республіки ще згадується. Те, що ЗУНР об'єдналася з (а не увійшла до складу) УНР на правах автономної області — дуже рідко. А договір Пілсудського з Петлюрою, за яким до Польщі відходила не лише Галичина (тобто вищезгадану "злуку" було денонсовано), але й Волинь, взагалі розглядається як вдалий політичний хід.

    Зате "батько Сталін" може спати спокійно: окупація в 1939-му Волині і Галичини, у 1940-му Північної Буковини, а у 1945-му Закарпаття — і понині залишаються "возз'єднанням". А мільйони західноукраїнців при цьому вбили і вислали, очевидно, щоб не заважли возз'єднанню. Але про це, як і про героїчну боротьбу української (а фактично, західноукраїнської) повстанської армії у Києві згадувати не люблять...

    Міфи Західної України

    Перелічити всі західноукраїнські міфи, звичайно, неможливо, тому зупинимося на двох визначальних. Перший і домінуючий — міф про "Велику Україну". Причому не в розумінні Наддніпрянщини, а цілком в стилі "великодержавних шовіністів": від Сяну до Дону (варіант: Кавказу). Цей міф — рушійна сила практично всього, що робили західноукраїнці протягом останніх півтора століть. "Просвіта" і Наукове товариство ім.Шевченка, "Січ" і Українські січові стрільці — все це створювалося не так для себе, як для експансії на схід України. І де вже тут признатися собі та іншим, що як сама ідея "Великої України" в її галицько-буковинському варіанті, так і більшість вищеназваних організацій розвивалися за сприяння, а то й прямої ініціативи австрійської влади. Дійсно, ніж імперію розвалювати, нехай краще "русини" готуються "визволяти братів-українців з московських кайдан"...

    Другий міф, який логічно випливає з першого — про галицьке месіянство і Галичину як П'ємонт (тобто об'єднуючу силу) України. Обидва міфи неодноразово терпіли поразку. Особливо безжалісно історія обійшлася з першим: то "брати-українці" не хотіли визволятися і виявлялися найзапеклішими прихильниками царизму, то вони ж були головними виконавцями сталінських репресій... А спроби реалізувати свою "обраність" вже в незалежній Україні обернулися кількома міністерськими портфелями (за десять років !) і практично нульовою (особливо в порівнянні з донецьким чи дніпропетровським кланами) впливовістю в столиці.

    Міфи про Західну Україну

    Цих міфів ще більше — адже не лише східна Україна, але й Росія, Польща, Румунія і т.д. мають свій "комплект". Розглянемо лише ті, які визначають "погляд з Києва" на Західну Україну.

    Якщо спробувати сформулювати їх всіх одним словом — це буде слово "бандєровци". Тут усе: і "колаборанти", і "стріляли в спини наших батьків/дідів", і "ми їм принесли культуру", і "всі розмовляють українською, а за російську мову б'ють", і...

    Розшифровувати можна довго. Проте прискіпливий погляд одразу побачить за цим міфом банальні спроби виправдати комплекси вини та меншовартості. Адже вулиці західноукраїнських міст пам'ятають не лише звірства "визволителів", але і їхніх жінок у нічних сорочках, вдягнутих замість суконь... Ще один міф, який стоїть трохи осторонь попереднього — "западенці" хочуть поділити Україну. В порівнянні з домінуючим міфом самої Західної України він виглядає просто маячнею. Але міфи на те й міфи, що не потребують жодних підтверджень — крім переконаності їхніх носіїв.

    Трохи реальності в холодній воді

    Насправді все простіше і складніше водночас. Причому реальність є невтішною в першу чергу для західноукраїнців. Найсильніше останні десять років вдарили по їхньому головному бастіону — традиційній культурі. Вулиці та кав'ярні обласних і багатьох районних центрів Західної України стали російськомовним, найпопулярніші ЗМІ та музика — теж "імпортовані" зі сходу.

    Промисловість або зупинена/розвалена, або знаходиться під контролем російського (зрідка східноукраїнського) бізнесу. Штучно створена дотаційність більшості регіонів України особливо боляче вдарила по Україні Західній: адже тут немає гігіантських гірничо-металургійних та хімічних комплексів, які можуть отримувати прибуток за рахунок краденого газу і різниці цін з Європою чи США.

    Мільйони західноукраїнців нелегально працюють за кордоном. З іншого боку, за ці ж десять років виникли сприятливі умови для реальної європейської інтеграції Західної України. Адже відсутність важкої промисловості в цьому випадку є перевагою (Євросоюз — суспільство постіндустріальне та інформаційне), так само як і невеликі розміри території — легше вдосконалювати інфраструктуру, яка й зараз є більш розвинутою, ніж на сході України. Всі західноукраїнські області входять до складу різних єврорегіонів, створених спільно з країнами-сусідами, що через кілька років стануть членами ЄС (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія).

    Єврорегіони "Карпатський" (найбільший в Європі), "Буг", "Верхній Прут" мали б стати, на думку Брюсселя, своєрідним стартовим майданчиком для повномасштабної співпрації України з Євросоюзом. І хоча через вперту протидію Києва зробити вдалося небагато, місцева влада всіляко сприяє співпраці в рамкає єврорегіонів. (А єдиний єврорегіон, створений за межами Західної України — Нижній Дунай — практично не працює саме через протидію одеських чиновників). Переважна більшість західноукраїнців не просто про-ринково і про-європейськи налаштовані — вони відчувають себе європейцями, для яких до Варшави і Будапешта значно ближче (і дешевше) доїхати, ніж до Києва. І тут столітні традиції перебування в складі європейських держав переплелися з сучасним досвідом вже згадуваних мільйонів заробітчан — адже вони в більшості своїй працюють в країнах центральної і західної Європи.

    Міфи про майбутнє: вибір між двома "а"

    Які ж перспективи подальшого розвитку Західної України? Їх можна описати двома словами: асиміляція або автономізація. Причому перший сценарій, як видно з попереднього розділу, вже реалізується повним ходом. Навіть такі події, як вбивство у Львові композитора Ігора Білозіра навесні 2000-го року, не можуть поки що його загальмувати. Якщо нищення західноукраїнської ідентичності відбуватиметься тими ж темпами, що й зараз (а фактично воно пришвидшується) то вже до 2010 року навіть Галичина мало чим відрізнятиметься від Дніпропетровщини.

    В інших регіонах Західної України цей процес може завершитися ще раніше. Проте подібна загроза вперше за останні роки починає викликати своєрідну реакцію самозахисту західноукраїнців. І результати голосування в Західній Україні за блоки Ющенка і Тимошенко (де було всього по кілька знакових прізвищ), які навіюють спогади про 99,9% радянських часів, — лише один з проявів цього. Звичайно, поки що "партії регіонів" Західної України немає, але спроба провести референдум про особлививй (метрополійний) статус Львова мала б стати тривожним сигналом для Києва.

    І якщо сьогодні загрози сепаратизму дійсно немає, то подальші призначення в регіон губернаторів, які не користуються підтримкою населення, передача Росії ключових підприємств, а особливо байдужість офіційного Києва до нової "залізної завіси", яка опускається на західних кордонах України (що позбавить західноукраїнців останньої можливості заробити) можуть зробити відцентрові настрої реальністю. Оптимальним вирішенням проблеми є не просто надання Західній Україні певної автономії, а надання цій автономії повноважень полігона і локомотива євроінтеграції всієї України.

    З одного боку, це надасть можливість західноукраїнцям зберегти свої традиційні зв'язки з центральноєвропейськими сусідами і отримати допомогу від структур ЄС. З іншого, центр зможе "переключити" в безпечне для себе русло претензії західноукраїнців і отримати неоціненний досвід. Прецеденти в Європі є: подібним шляхом (регіонально) інтегрувалися в ЄС Іспанія і Португалія. Схоже, це починають розуміти в Києві: на міжнародному економічному форумі у Львові в жовтні 2001 року між сімома західноукраїнськими областями та Кабінетом Міністрів підписано угоду про координацію і пришвидшення євроінтеграційної діяльності. Залишається сподіватися, що заяви Президента Кучми в Сочі про вступ України в Євроазійський економічний союз не призведуть до повного згортання роботи західноукраїнських єврорегіонів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.20 | юрко

      таки провінція

      >Які ж перспективи подальшого розвитку Західної України? Їх можна описати двома словами: асиміляція або автономізація. Причому перший сценарій, як видно з попереднього розділу, вже реалізується повним ходом. Навіть такі події, як вбивство у Львові композитора Ігора Білозіра навесні 2000-го року, не можуть поки що його загальмувати. Якщо нищення західноукраїнської ідентичності відбуватиметься тими ж темпами, що й зараз (а фактично воно пришвидшується) то вже до 2010 року навіть Галичина мало чим відрізнятиметься від Дніпропетровщини.

      Напевно п. Хавич уявляє асиміляцію Західної України як цілеспрямовану політику. Але, реально, ця асиміляція є в суті своїй добровільною, бо випливає з малом'ястечковості галичан. Тому смішними є погрози сепарації і надування щік, що ось відділимось і приєднаємось до Європи. Нічого такого не станеться. Затонка кишка.

      Приклад приходу до влади демократів після розвалу совка показав, що ні вони, ні галичани, що їх сильно підтримували, нічого не здатні в реальній життєвій ситуації зробити. Бо не штука верещати короткий час після факту - вбивсто Білозіра є добрий приклад - а постійне щоденне дбання про вибрані політичні цілі є підставою на успіх. Вибухи час від часу політичної активності є лише випускання пари.

      Тому нищення т. зв. західноукраїнської ідентичності є, насправді, вибраним добровільно шляхом - так легше жити, звичайні сірі будні, які примушують плисти за течією. Як приєднаються до Європи, то точно так само будуть ту ідентичність втрачати на користь того сусіда, котрий є ближче і є краще суспільно зорганізований - чи то поляки, чи мадяри. Це є галицька підсвідома реакція на обставини.

      Якби справа виглядала інакше, то й не було б і розмови про засилля російськомовної культури в Галичині після 10 років самостійного владарювання.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.20 | Augusto

        Українці дуже пластичні.

        Прилаштовуються під оточення, в цьому галичане НЕ відрізняються абсолютно від решти.
        До речі, а ну вразіть мене прізвіщем ефективного нехай і альтернативного політика з ЗУ, бо пан. В. Чорновіл - нє, Левко Л.- нє... Щось ніхто з новітньої історії не спадає на думку.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.20 | юрко

          то за що боряться, як пластичні?

          вразити не можу - все плитке і лише відображає той рівень, в якому живе щодня. Це не їх провина, це їх суть. Вихід є у зміні тої каші, що є в голові. А це набувається поляганням виключно на власні сили, а не очікуванням, що десь там, якісь особливі "нові" політики принесуть щастя на тарілочці у вигляді сепарації, європеїзації, приєднання, від'єднання і т.д. Хай краще ті високодуховні галичани порядок в себе вдома зроблять. Хоч це виглядає набагато нудніше (а може складніше?), ніж обіцяти від'єднатися і приєднатися. Що вони мають - це вони самі собі виплекали.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.20 | Augusto

            IMXO, це важке прощавання з ілюзіями.

            Як дисидентам-письменникам на Заході часто не вистачало КГБ, так і полупанкам на зразок О. Хавича не вистачає СССР, де жив міф про окремішність "біндєр". Це така ж трагедія, як в совіцьких євреїв в Ізраїлі: навколо всі євреї, нікого не звинуватиш в антісемітізмі.
            Тому Х. і пише "я це все видумую" і погрожує кинутися з шафи долі, якщо йому знов не визнають його незвичайним і видатним (хоч в чомусь). Класика, згадайте "За двома зайцями", "Ви, єто што-то одно, а ми - савсєм другоє!"
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.20 | юрко

              Re: IMXO, це важке прощавання з ілюзіями.

              ага, отож в танцюриста з'явилися нові яйця, які заваджають - все, що поза Галичиною жити не дає, себто європеїзуватися.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.20 | Mary

                Ууу, жорстокий ти, юрку :-)))

                по краплі видушуєш із себе галичанина ;):?
                а якщо ні, тоді чого так емоційно?
                жартую.
                що тобі із загниваючої Галичини привезти?
                бо я все ще тут, але вже от-от.
                :hello:
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.20 | Shooter

                  З хворої голови...?

                  Кумедно як люди забувають "релятивізм природи"

                  За 10 років незалежности Галичина (6-7 млн) породила набагато більше позитиву (як і саму незалежність), ніж 50-7=43 млн.

                  Знову ж таки, лише Галичина в масовості своїй обстоює цінності, котрі характерні для європейського простору - досить глянути хоча би на результати виборів останніх 10 років.

                  Етс., етс.

                  (с) Не там колупаєтесь
                • 2002.06.20 | юрко

                  Re: трохи того гною,

                  щоб згадати, як воно смердить. Щасливої дороги, Фільозофе. Ще побачимося в Канаді (а знаєш, що слово "каната" в індіянів означає "село"), то повертайся до того села назад.
          • 2002.06.20 | ilia25

            Який порядок галичани мають наводити?

            Вони зараз можуть навести в себе дома не більше порядку, аніж можна було навести в Україна за часів СРСР.

            Взагалі, з вашого допису не зрозуміло, що ви їх так критикуєте -- за те, що вони хочуть відділитись, чи, навпаки, за те, що вони цього не хочуть?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.20 | юрко

              Re: знаєте, Ілля,

              як випливає зі статті п. Хавича, то галичани мають, як моя баба говорила, небесні мігдалки в голові. Прожекти про відділення, утворення є якраз тими мігдалками. "Народні" обранці в Галичині є не менш корумповані, ніж деінде в Україні. І вони не привнесені ззовні окупантом, хоча п. Хавич вже пробує цю думку проштовхнути, киваючи на Київ. Це вже свої, доморощені, місцеві. І вони діють за тим же стереотипом, що й в інших регіонах України. Лиш на меншу скалю, допасовану до місцевих умов.

              Тому писати, що рецептом на щасливе життя є відокремленням Галичини від решти України, є, грубо кажучи, дурня. Від відокремлення вона не стане другою Данією чи Бельгією, чи ще якою країною. Хіба що владу в Галичині галичани замінять на бельгійців чи ким іншим, хто не краде і не бере систематично в лапу. Що може й на краще б тим галичанам вийшло, але що тоді робити з національною свідомістю, незалежністю і т.д? Ото ж про такий порядок і йдеться.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.21 | Shooter

                Re: знаєте, Ілля,

                юрко писав(ла):
                > "Народні" обранці в Галичині є не менш корумповані, ніж деінде в Україні.

                Факти, плз. Імена також би не завадили.
            • 2002.06.21 | Shooter

              Re: Який порядок галичани мають наводити?

              ilia25 писав(ла):
              > Вони зараз можуть навести в себе дома не більше порядку, аніж можна було навести в Україна за часів СРСР.

              100% згода. (нарешті :): )
        • 2002.06.20 | Shooter

          Про не-пластичних

          > До речі, а ну вразіть мене прізвіщем ефективного нехай і альтернативного політика з ЗУ, бо пан. В. Чорновіл - нє, Левко Л.- нє... Щось ніхто з новітньої історії не спадає на думку.

          Юрій Шухевич, Ірина Калинець, брати Горині етс.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.20 | юрко

            названі - не політики,

            а так, аматори від політики. Добрі політики залишають ну щось таке, як політичну спадщину по собі (саме спадщину, а не партію, діяльність партії на ній потім тримається). Нічого такого вони не залишили і не залишать. Чому? Не знаю, задалеко, щоб аналізувати. Але, якщо б був хоч натяк на таку спадщину, то було б видно політичний прогрес в країні. А так, лише метання.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.21 | Shooter

              Re: названі - не політики,

              :):

              Таки політики. Саме європейського ґатунку. Просто сьогодні в Україні, як ще глибоко постовіцькій державі, нормальний політик європейського ґатунку не може бути успішним. Натомість успішними є бандюки і екс-комуняцька номенклатура. Зауважмо, що до влади їх кожен раз приводили голоси негаличан. І що жодного галичанина серед "слівок українского політічєского "бомонда" (тьху) (власть дєржащіхся) немає.

              P.S. Народжений на Черкащині Чорновіл як політик формувався і діяв в Галичині, доречі
        • 2002.06.21 | Уколов

          Re: Українці дуже пластичні.

          Віктор Пинзеник. Не вражає? Так може Рінат Ахметов вражає більше. Чи Едік Гурвіц? Чи кримський Грач? А ви самі розумієте, про що запитали? Хто з політиків тут ЕФЕКТИВНИЙ у нашому кучмістані? Тут взагалі ефективні ПОЛІТИКИ можливі? Тут ефективними можуть бути придворні блюдолизи, хабарники, наближені до вищесидячої дупи. Систему мінять треба:-) тоді і ефективні політики можливими стануть.

          Augusto писав(ла):
          > До речі, а ну вразіть мене прізвіщем ефективного нехай і альтернативного політика з ЗУ, бо пан. В. Чорновіл - нє, Левко Л.- нє... Щось ніхто з новітньої історії не спадає на думку.
        • 2002.06.21 | Олег Хавич

          Лук'яненко і Чорновіл -- не західноукраїнці ! (-)

      • 2002.06.20 | Augusto

        Забув.

        Ющенко - нє, Тимошенко - нє.


        I'm not cooperating/ when I'm rocking the table while he's operating!:):
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.20 | юрко

          Re: Забув.

          не знаю. Після того, що вийшло з недавніх виборів, маю великий сумнів у їхній здатності, як політиків. Виглядає, що кучмо є майстер від політики, а вони дилетанти.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.20 | Augusto

            Це переміщyє Суми в Галичину?!(-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.20 | юрко

              Re: Це переміщyє Суми в Галичину?!(-)

              а що - є якась така велика різниця між Сумами і Галичиною, як відкинути претензії на європейськість?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.20 | Augusto

                Абстрактно - нема.

                Зовнішньо, мені більше Львів подобається, але знов-таки, правильно Андрухович писав: це накладні манжети, те, що будували окупанти, не дарма Львів таку шалену ностальгію викликає не буду казати в якій країні. Це українська трагедія: ми будували хатинки, коли сусідa - фортеці.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.20 | юрко

                  Re: ну, то вірно було б

                  сказати самому собі правду про себе. Це трохи обтеше "європейські" претензії і може викличе бажання самому до чогось докластися, бо де воно, то сучасне моє? Невже існуючий стан речей є моїм власним продуктом? Виглядає, що так. І це не поправиш "європейськими" манерами: цілую ручки - так, цілую ручки - ні.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.20 | Shooter

                    Re: ну, то вірно було б

                    юрко писав(ла):
                    > де воно, то сучасне моє?

                    А Ви з'їздіть в Львів, потім в Київ. І порівняйте.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.06.20 | Ростислав

                      Порівняв

                      За останні кілька років у Львові стали більше розмовляти російською, а в Києві - українською...
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.20 | Shooter

                        Re: Порівняв

                        Ростислав писав(ла):
                        > За останні кілька років у Львові стали більше розмовляти російською, а в Києві - українською...

                        :): Цікаво, откудово масова іміґрація російськомовних в Львів?

                        Ще раджу порівняти, скажімо, Майдан Незалежності все з тією ж львівською 100-метрівкою.

                        Взагалі-то, є безліч чого для порівняння.
                        Тільки дивним мені виглядає те, що доводиться пояснювати/доводити, завалось би, очевидні речі - що галичани в масі своїй, як і галицька еліта, є носієм українства і середньоєвропейства (хоч останнього в дещо обрізаному вигляді, не про СДПУ(о) проти ночі згадуючи).
                        В той же час Велика Україна, відразу за Збручем починаючи, є носієм (знову - мова про масовість) совкіства і креольства.

                        IMHO, з аналізом Хавича і Павліва погоджуюсь. Хоча не погоджуюсь із висновками.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2002.06.21 | Ростислав

                          Re: Порівняв

                          Shooter писав(ла):
                          > Ростислав писав(ла):
                          > > За останні кілька років у Львові стали більше розмовляти російською, а в Києві - українською...
                          >
                          > :): Цікаво, откудово масова іміґрація російськомовних в Львів?

                          ;-) Най буде так: "За останні кілька років більше правдивих львів'ян стали розмовляти російською, а киян - українською..."
                          Так Ви до речі згодні з цим моїм висновоком?

                          > Ще раджу порівняти, скажімо, Майдан Незалежності все з тією ж львівською 100-метрівкою.

                          На Майдані все частіше молодь співає і слухає українське, он щойно чув як співали "Її"

                          > Взагалі-то, є безліч чого для порівняння.

                          Прошу пана, починайте - подивимось.

                          > Тільки дивним мені виглядає те, що доводиться пояснювати/доводити, завалось би, очевидні речі - що галичани в масі своїй, як і галицька еліта, є носієм українства і середньоєвропейства (хоч останнього в дещо обрізаному вигляді, не про СДПУ(о) проти ночі згадуючи).
                          > В той же час Велика Україна, відразу за Збручем починаючи, є носієм (знову - мова про масовість) совкіства і креольства.

                          Це так. Просто Київ виокремлюється з цього загалу.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2002.06.21 | Shooter

                            Re: Порівняв

                            Ростислав писав(ла):
                            > Shooter писав(ла):
                            > > Ростислав писав(ла):

                            > ;-) Най буде так: "За останні кілька років більше правдивих львів'ян стали розмовляти російською, а киян - українською..."
                            > Так Ви до речі згодні з цим моїм висновоком?

                            Не згоден. Абсолютно - в першій частинію. Щодо другої - не маю "континуального вражіння". Проте 1,5 місяця назад, коли був в Києві, то за цілий день, окрім моєї родини, українську мову почув один раз.

                            > > Ще раджу порівняти, скажімо, Майдан Незалежності все з тією ж львівською 100-метрівкою.
                            >
                            > На Майдані все частіше молодь співає і слухає українське, он щойно чув як співали "Її"

                            :): Я не про співи - я про загальний вигляд. Коли "останнє середньоєвропейське місто в Східному напрямку" ((с)Ґьонц ) виглядає


                            > > Тільки дивним мені виглядає те, що доводиться пояснювати/доводити, завалось би, очевидні речі - що галичани в масі своїй, як і галицька еліта, є носієм українства і середньоєвропейства (хоч останнього в дещо обрізаному вигляді, не про СДПУ(о) проти ночі згадуючи).
                            > > В той же час Велика Україна, відразу за Збручем починаючи, є носієм (знову - мова про масовість) совкіства і креольства.
                            >
                            > Це так. Просто Київ виокремлюється з цього загалу.

                            "Ідейно" - можливо. Ментально - (окрім зовсім незначного прошарку суч.укр.інтеліґенції) - ні.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2002.06.21 | Shooter

                              (продовження)

                              Shooter писав(ла):

                              > > На Майдані все частіше молодь співає і слухає українське, он щойно чув як співали "Її"
                              >

                              :): Я не про співи - я про загальний вигляд. Коли "останнє середньоєвропейське місто в Східному напрямку" ((с)Ґьонц ) виглядає згідно опису. Натомість, гляньте на МНез чи Київський вокзал - в мене то (чомусь :): ) асоціюється із Золотою Ордою...
                • 2002.06.20 | Shooter

                  :):

                  Як давно Ви, любі мої поціновувачі Львова і Сум, були там і там?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.20 | юрко

                    Re: розвивайте думку далі(-)

          • 2002.06.21 | Уколов

            А що ви називаєте політикою?(-)

      • 2002.06.21 | Уколов

        Ви не праві.

        юрко писав(ла):
        > Напевно п. Хавич уявляє асиміляцію Західної України як цілеспрямовану політику. Але, реально, ця асиміляція є в суті своїй добровільною, бо випливає з малом'ястечковості галичан. Тому смішними є погрози сепарації і надування щік, що ось відділимось і приєднаємось до Європи. Нічого такого не станеться. Затонка кишка.
        >
        > Приклад приходу до влади демократів після розвалу совка показав, що ні вони, ні галичани, що їх сильно підтримували, нічого не здатні в реальній життєвій ситуації зробити. Бо не штука верещати короткий час після факту - вбивсто Білозіра є добрий приклад - а постійне щоденне дбання про вибрані політичні цілі є підставою на успіх. Вибухи час від часу політичної активності є лише випускання пари.

        Це не надування щік. Олег Хавич, один із активістів студентського руху початку 90-х у Чернівцях. Це наше, нове покоління, яке різко відрізняється насамперед психологічно від старих баняків. Це люди дії.
        Один Хавич за кілька років розбудив цілу загальнополітичну дискусію довкола автономізації Галичини. Якщо за справу візьметься ще й Іващишин та ще десяток хлопців з колишнього СБ Львова - доведеться сподіватись, що візового режиму зі Львовом для мешканців Києва не буде. Хоча б на Різдво.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.21 | Shooter

          Та не переживайте Ви

          Уколов писав(ла):

          > > Якщо за справу візьметься ще й Іващишин та ще десяток хлопців з колишнього СБ Львова - доведеться сподіватись, що візового режиму зі Львовом для мешканців Києва не буде. Хоча б на Різдво.

          Того ніколи не буде.
          А от (повторюсь) адміністративно-територіальна реформа буде (хоча і не буде федералізації України). І, думаю, більшість питань, котрі ставить Хавич, буде нею вирішених.

          Причиною "відколу" Галичини/Західної України теоретично може стати лише одна подія - чергове приєднання України до Росії. А це також не передбачається.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".