МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ще один крок України до НАТО

06/24/2002 | НеДохтор
УНІАН

http://www.unian.net/ukr/headlines/9
---------------
24 червня 2002 р.
13:15 НА САМІТІ В ПРАЗІ УКРАЇНА ПЛАНУЄ ПІДПИСАТИ ПОЛІТИЧНИЙ ДОКУМЕНТ ПРО ПРИЄДНАННЯ ДО ПРОГРАМИ З ДОСЯГНЕННЯ ЧЛЕНСТВА В НАТО
---------------

Відповіді

  • 2002.06.24 | НеДохтор

    УП: Заради НАТО Україна має намір ...?

    http://www.pravda.com.ua/?20624-2-77

    -------------------
    Заради НАТО Україна має намір вигнати Російський Чорноморський флот?

    УП, 24.06.2002, 15:18

    Україна вже підкріпила своє прагнення інтегруватися до євроатлантичних структур рядом дій, які свідчать про серйозність намірів.

    Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Пирожков у понеділок у Києві у ході міжнародного наукового семінару "Україна і регіональна співпраця у сфері безпеки: погляд у майбутнє".

    "Сьогодні існує певне застереження з боку країн Західної Європи стосовно послідовності вибору України. Безумовно, такі застереження можливі, тому що сьогоднішній стан нашої економіки і збройних сил не дозволяє вповні говорити про те, що ми досягли рівня адаптації до стандартів НАТО", - сказав він

    Разом з тим, відзначив заступник секретаря РНБО, намір України "вже підкріплений численними позиціями, які дозволяють говорити про серйозність намірів".

    Зокрема, зі слів Пирожкова, до ратифікації Верховною Радою підготовлений документ "Про обмін таємною інформацією", підписаний з НАТО у 1995 році. "Цей документ підготовлений Кабінетом міністрів України для внесення до парламенту, і протягом декількох місяців він може бути ратифікований", - сказав він.

    По-друге, з його слів, Україна вже приступила до "дефенс-аналізу" - аналізу ситуації у збройних силах і формуванню системи цивільного контролю, що необхідно зробити відповідно до програми Membership Action Plan (MAP).

    "В-третє, ми вже не тільки співробітничаємо у плані реформування збройних сил, але і розширили процедуру PARP на всі збройні сили (PARP - Plan and Review Process - програма аналізу й оцінки сил щодо досягнення сумісності збройних сил з підрозділами країн НАТО)", - відзначив заступник секретаря.

    Пирожков вважає, що дані кроки свідчать про те, що "Україна знаходиться в інтенсивному процесі по забезпеченню реалізації своєї стратегії на євро-атлантичну інтеграцію".

    Крім того, Пирожков повідомив, що Україна збирається ініціювати переговори з Російською Федерацією з питання базування Чорноморського Флоту у Криму.

    "Україні потрібно визначитися з базуванням ЧФ, тому що за критеріями НАТО країна, на території якій знаходяться іноземні військові формування, не може бути членом Альянсу", - сказав він у понеділок у Києві в інтерв'ю журналістам. Пирожков зазначив, що конкретні переговори ще не почалися, а тільки "стоять у плані".

    Заступник секретаря РНБО також повідомив, що "реакція з боку Росії вже була". "Вони не хочуть цих переговорів, а хочуть продовження терміну оренди, оскільки нічого не робиться для створення нової бази для розміщення ЧФ", - сказав він.

    Тим часом у понеділок президент Росії Володимир Путін заявив про негативне ставлення Москви до можливого подальшого розширення НАТО. Але заявив, що Росія не буде перешкоджати цьому процесу.

    "Ми не вважаємо, що розширення НАТО поліпшить чиюсь безпеку - тих країн, які мають намір вступати в альянс, або самої цієї організації", - сказав Путін, відповідаючи у понеділок на прес-конференції у Москві на питання естонського журналіста про відношення Росії до вступу Естонії у НАТО.

    Разом з тим Путін підкреслив, що "було б абсолютно невірним з тактичної і стратегічної точок зору перешкоджати вступу Естонії до НАТО". "Хоче Естонія вступати в альянс, нехай вступає, якщо вважає, що так їй буде кращим. Ніякої трагедії у цьому я не бачу", - відзначив президент Росії.

    Інтерфакс-Україна


    --------------------
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.25 | Andrij

      Re: Хіба є теоретична можливість?

      Я наче не пам"ятаю, аби в угоді про ЧФ була можливість дострокового припинення оренди. Якщо нема, то нащо про це навіть казати?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.25 | Нестор Мазепа

        Звісно, що є. Он США спокійно вийшли з договору по ПРО :-) (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.25 | Andrij

          Re: Вийти з договору про ПРО дуже просто,

          тільки даєш за півроку повідомлення про вихід, як передбачено самим договором.
    • 2002.06.27 | A.Social

      Передислокація російського чорноморського флоту...

      Передислокация черноморского флота обойдется в миллиарды долларов
      «Независимая газета», 26.06.2002
      http://ukr.for-ua.com/world/2002/06/26/121622.html

      Игорь Коротченко, «Независимая газета»

      В связи со скандальным высказыванием высокопоставленного украинского чиновника "НГ" обратилась за комментариями к председателю комитета Государственной Думы по обороне генералу армии Андрею Николаеву.

      - Андрей Иванович, замсекретаря Совета национальной безопасности и обороны Украины Сергей Пирожков заявил, что Киев намерен инициировать переговоры с РФ по вопросу базирования российского Черноморского флота. Каково ваше отношение к этому высказыванию?

      - Я не буду комментировать слова господина Пирожкова. О том, что Украина намерена интегрироваться в структуры НАТО, нам заявил не украинский президент, не Верховная Рада, уполномоченная решать вопросы внешней политики, а лишь замсекретаря СНБОУ. Исходя из его слов я не могу ставить под сомнение выполнение Украиной международных обязательств. На мой взгляд, СНБОУ - это орган, который вбрасывает пробные шары для отслеживания российского мнения.

      27 июня комитет Государственной Думы по обороне проводит традиционный брифинг для военных атташе иностранных государств, аккредитованных в Москве. По традиции мы просим военных дипломатов заранее присылать вопросы по интересующим их проблемам. Так вот, военно-морской атташе США Карл Инман направил вопрос: "Каковы временные рамки перевода Черноморского флота России в Новороссийск?" Его вопрос и заявление из Киева синхронизированы, они выстраиваются в четкую логическую цепочку.

      - Как дальше будет развиваться ситуация?

      - Выхода два. Либо Украина как государство выполняет свои обязательства, либо она никогда не будет иметь авторитета в мире.

      - Может ли Россия пойти на вывод ЧФ с Украины, и если да, то в какие сроки и во что это может обойтись?

      - Я могу точно сказать, что сегодня условий для базирования ЧФ на российской территории нет. Что касается средств, то это очень большие деньги. Для создания полноценной военно-морской базы - с арсеналами, пунктами управления, судоремонтом, системой ПВО, всеми видами обеспечения - необходимо несколько миллиардов долларов. И 10-12 лет. Реально такая база может располагаться в районе от Новороссийска до Тамани. На линии Новороссийск-Адлер удобных мест для базирования флота нет.

      - Учитывая, что на ноябрьском саммите в Праге будет принято решение о приглашении в Североатлантический альянс стран Балтии, вслед за которыми в НАТО через какое-то время может войти и Украина, что надо сделать для обеспечения гарантированной безопасности западных и юго-западных рубежей России?

      - Необходимо пересмотреть структуру военной организации РФ. Исходя из логики развития международной обстановки, внутренних возможностей государства, из облика возможной будущей войны. С этой целью считаю необходимым создать государственную комиссию по анализу противоречий и конфликтов и выработки предложений по реагированию на них, в том числе и с использованием военной силы.

      На основе анализа новой геостратегической обстановки необходимо уточнить перспективный облик военной организации России. Сегодня совершенно ясно, что требуется пересмотр госпрограммы вооружений и плана строительства Вооруженных сил РФ на 2001-2005 годы.
  • 2002.06.24 | Navigator

    Слава Богу !!!!!!!!!



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".