МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко про зміни до Конституції

06/28/2002 | НеДохтор
http://www.razom.org.ua/news/?news_id=5339

---------------
В.Ющенко: "Наша Україна" вважає внесення змін до Конституції одним із перспективних стратегічних завдань
28.06.2002 // 10:31

"Голос України"



- Конституція стала компромісним документом. І в історичну ніч ухвалення Основного Закону більшість політиків усвідомлювали, що вже найближчим часом Конституція потребуватиме змін.

Проте ми вважаємо хибним і штучним шлях до змін у Конституцію через імплементацію результатів квітневого референдуму 2000 року. "Наша Україна" має власне бачення конституційного процесу і стала єдиною політичною силою, яка публічно подала на розгляд суспільства концепцію системної реформи влади. Впевнений, Договір про спільні дії у Верховній Раді четвертого скликання, ініційований нашою фракцією, дає єдино правильну відповідь на проблему реформування конституційної моделі. Важливо, що ідею угоди підтримали представники різних політичних сил, діаметрально протилежних ідеологічних

спектрів. Це яскраве свідчення того, що політики розуміють неминучість реформи всієї вертикалі влади. На жаль, деякі політичні сили, в тому числі і сама влада, виявилися не готовими до такої масштабної перебудови, тому сьогодні ми знаходимося у переговорному процесі з усіма партіями, представленими у парламенті, стосовно підписання угоди.

"Наша Україна" вважає внесення змін до Конституції одним із перспективних стратегічних завдань. Ми усвідомлюємо: реформування економіки, соціального забезпечення не може відбуватися у відриві від оптимізації політичної системи. Для мене це -аксіома, економічні перетворення не можуть бути відірваними від політичної і соціальної реформи. Вони ефективні лише тоді, коли структурно пов'язані між собою. Коли я очолював уряд, то гостро відчув:провести економічні реформи без зміни моделі влади неможливо.

Сьогодні суть пропозицій "Нашої України" стосовно реформи політичної системи полягає в наступному: ми насамперед виступаємо за впровадження пропорційної системи виборів до Верховної Ради. Досвід післявиборчої ревізії результатів народного волевиявлення зайвий раз переконав нас у надзвичайній актуальності прийняття такої редакції закону про вибори. Це необхідна передумова для подальших конституційних змін. Березень 2002 року засвідчив, що суспільство наближається до політичної структуризації. Це надзвичайно важливий чинник,яким влада не має права нехтувати.

Наступний етап конституційної реформи - це законодавче закріплення норми про формування парламентської більшості силами, які здобули перемогу на виборах. Це в свою чергу дасть можливість внести до Конституції зміни про формування уряду парламентською більшістю. Я вважаю таку модель функціонування і співпраці законодавчої та виконавчої гілок влади найефективнішою. Реформа, запропонована "Нашою Україною", дасть змогу установити політичну відповідальність парламенту і уряду за ситуацію в країні, забезпечить широку інтеграцію цих державних інститутів у процесі законотворення. Ми також ініціюватимемо запровадження виборності голів місцевих органів виконавчої влади з наданням місцевим адміністраціям виконавчих функцій. Конституційний процес має продовжуватися у загальній схемі реформування влади як демократизації влади. Це -головна місія Верховної Ради четвертого скликання.


---------------

Відповіді

  • 2002.06.28 | Serhiy Hrysch

    Davayte siuda donetskyh, Kushnariova, Hrinyova!!

    запровадження виборності голів місцевих органів виконавчої влади з наданням місцевим адміністраціям виконавчих функцій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.28 | НеДохтор

      Re: стратегія і тактика

      Serhiy Hrysch писав(ла):
      > запровадження виборності голів місцевих органів виконавчої влади з наданням місцевим адміністраціям виконавчих функцій


      Стратегічне завдання - запровадженя виборності ..., а якщо попутно додатково приблизить когось із політиків-регіоналів до НУ, то це вже особливості сьогоднішнього моменту.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.29 | Andrij

        Re: Чуда!!!

        НеДохтор писав(ла):
        > Стратегічне завдання - запровадженя виборності ..., а якщо попутно додатково приблизить когось із політиків-регіоналів до НУ, то це вже особливості сьогоднішнього моменту.

        Мені цікаво, скільки разів ще Віті М. та Льоні К. треба буде перекинути НУ через бедра та інші частини тіл, щоби врешті решт дійшло, що бандюки ніколи не віддадуть свою владу добровільно. Будь-якого "регіонала" заламають як молоду осичку. Та й "регіоналам" з бандюками легше порозумітись, бо мають спільну мову.
  • 2002.06.28 | Andrij

    Проханню Ющенка відмовити. Кучма' (підпис: Медведчук) (-)

  • 2002.06.29 | Наливайко

    Поправочка

    Формування уряду парламентською більшістю матиме сенс при природньому, а не штучному (силовому, капустяному, адміністративному ет сетера) утворенні такої більшості. Тобто за умови усікновення чи посади президента, чи повноважень.
    На крайняк - якщо президентом буде сам Ющ, (такий, яким ми його хочемо бачити у солодких мріях)
    Отже, такі зміни до КУ повинні супроводжуватися прополкою інституту президента


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".