МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Крим - Клондайк для бандитів

07/03/2002 | Марінер
У тіньовому обігу курортної галузі Криму перебуває понад 5,5 млрд. грн., заявляє голова ВР АРК Цю суму підрахувала Державна податкова адміністрація, повідомив сьогодні на засіданні координаційної ради з питань підготовки та проведення курортного сезону голова Верховної Ради АРК Борис Дейч. За його словами, збільшення у 2001 році кількості організованих відпочиваючих на півострові на 14% або на 114 тис. чоловік порівняно з 2000 роком не призвело до збільшення надходжень у бюджет. "Це результат приховування реальних доходів", - вважає кримський спікер. Він також зазначив, що залишається законодавчо неврегульованим такий напрямок підприємницької діяльності як приватні пансіонати. На думку спікера, йдеться про невміння або небажання окремих керівників "налагодити і запустити механізм реєстрації неорганізованих відпочиваючих".

УНІАН

Відповіді

  • 2002.07.03 | Мартинюк

    Крим - Клондайк для податкової ...

    Справа в податковій системі яка робить ,неможливими певні види бізнесу , в разі їх легалізації. Послуги стають тоді настільки дорогими, що туристу стає вигідніше їхати в Іспанію чи Туреччину, де податки значно менші і легальні відпочинкові послуги таким чином можуть бути дешевшими.

    Чи служить така система наповненню бюджету?. Напевно ні , це в першу чергу інструмент "класової" боротьби посткомуністичної номенклатури з дрібним новонародженим бізнесом і з тим бізнесом який би міг народитися. Уважний аналіз проблеми показує що великий, і особливо напівдержавний бізнес реально оподатковуються по пільгових режимах, тобто відсотки податків , які вони реально платять є значно меншими від загальнообовязкових. Ці пільги великий та політично "лояльний" до режиму бізнес отримує найрізноманітнішими методами, як легальними, так і напівлегальними і просто внаслідок заохочуваного податковою, цинічного порушення закону .

    Є досвід сусідньої Росії , яка знизила податки і майже негайно це привело до збільшення податкових надходженнь.

    Особливо цинічним і антисуспільним є нечуване оподаткування зарплати в Україні - аби легально заплатити працівнику 100 гривень, український працедавець повинен через різні подакові побори віддати державі 120 гривень. Для дурнів ( в тому числі й "високосвічених" ) пропагується думка що "так є у всьому світі". Це злісна і суспільно небезпечна брехня. Такого у світі ніде нема. Хіба десь в якихось африканських країнах, де ні податків, ні легальної зарплати взагалі ніхто не платить.

    Дискримінаційне оподаткування основного економічного ресурсу - робочої сили , є основною причиною занепаду української економіки. Фактично підприємець змушений платити державі своєрідний штрафний акциз у 120% за те що він використовує економічний ресурс званий "робоча сила".

    Це ставить хрест на будь якому працеємкому бізнесу, особливо високоінтелектуальному та високотехнологічному. Підприємця відкрито штовхається до заняття спекулятивними та іншими безлюдними видами бізнесу.

    Систематичне замовчування цього ганебного факту є причиною мого великого презирства до всієї вумно-економічної української публіки, до всіляких економізуючих політиканів всіх без винятку потичних напрямів які готові цілодобово теревенити провсе на світі окрім проблеми дискримінації заробітної плати та штучного заниження доходів українських громадян.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".