МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"СОБОР" діло каже

07/15/2002 | Наливайко
Центральна Рада УРП «Собор» закликає демократичні державницькі сили спільно опрацювати Пакт громадянського примирення

Засідання Центральної ради УРП «Собор», яке відбулося 13 липня в Києві, підбило підсумки організаційної розбудови партії упродовж неповних трьох місяців від часу об'єднавчого з'їзду 21 квітня цього року. Як відзначалося в доповіді голови партії А.Матвієнка, протягом цього періоду зроблено чимало. Зміни до статуту УРП, ухвалені З'їздом єднання, зареєстровано Міністерством юстиції; об'єднання середовищ УРП та колишньої УНП «Собор» відбулося на рівні всіх регіонів. На черзі - створення партійних організацій УРП «Собор» в усіх адміністративних районах.
Головну увагу під час доповіді та її обговорення було приділено політичній ситуації в Україні. А.Матвієнко ще раз докладно зупинився на уроках минулих виборів та на перебігові першої сесії новообраного парламенту. Як відзначається в ухваленій Центральною радою Політичній резолюції, «УРП «Собор» вважає першочерговим завданням часу сформувати в парламенті критичну масу прихильників демократичного оновлення влади. Ми пропонуємо утворити стійку коаліцію трьох державницьких фракцій - «Нашої України», БЮТи та СПУ, - під назвою «Ради народної довіри», і сформувати коаліційний Тіньовий уряд, відповідальний перед Радою народної довіри. Цей Тіньовий уряд виконуватиме двоєдину мету: безкомпромісно критикуватиме чинну владу, коли вона діятиме всупереч національним інтересам України, й водночас презентуватиме силу, яка чітко уявляє перспективу України після Кучми».
Водночас у виступах промовців лунала критика на адресу керівництва «Нашої України» та особисто В.Ющенка, через непослідовність яких досі не вдалося досягнути єдності опозиційних до режиму сил. Неодноразово відзначалося, що політика хитань та угодовства, опори на клан П.Порошенка врешті-решт може відвернути від В.Ющенка симпатії тих, хто ще вчора його беззастережно підтримував. І це сьогодні безумовно зашкодить демократичній перспективі України, як шкодять їй і постійні спроби остаточно посварити В.Ющенка та Юлію Тимошенко. За цих умов беззаперечною заслугою УРП «Собор» та її парламентської групи є те, що контакти між керівництвом «Нашої України» та БЮТи тривають.
Прагнучи до єдності всіх демократичних державницьких сил, УРП «Собор» виступила з ініціативою до всіх партій та громадських організацій спільно опрацювати Пакт громадянського примирення. Цей документ повинен стати новою ідеологією для нової України, зняти спроби поділу українського суспільства, вказати оптимальні шляхи побудови справді вільної, заможної, могутньої соціально справедливої, правової держави.
«Ми закликаємо всі політичні партії та громадянські організації, всіх громадян України об'єднатися навколо простого й вичерпного гасла: «Ми всі - українці». Всі, хто пов'язав свою долю з українською землею, вже на основі цього стали спільнотою - Українським народом, який є єдиним джерелом влади в Україні», - говориться в ухваленому Центральною радою Зверненні.
Центральна рада УРП «Собор» вважає: положення Пакту громадянського примирення повинні стати основою для єднання демократичних, державницьких сил, лягти в основу програми єдиного кандидата цих сил на майбутніх президентських виборах.
В окремій Заяві Центральна рада наголосила: недосконалі чинні закони про вибори народних депутатів України та органів місцевого самоврядування фактично відкривають простір для маніпулювання народним волевиявленням, для формування «приручених» рад, байдужих до реальних потреб людей. Тому партія через своїх депутатів у Верховній Раді України домагатиметься ухвалення нових законів про вибори народних депутатів України та до місцевих рад (окрім сільських, селищних, та міст районного підпорядкування) на пропорційній основі. Такі закони стануть єдиною гарантією очищення корумпованої влади, здійснення справжніх реформ в ім'я більшості громадян, потужним стимулом до політичного структурування суспільства, розбудови справді впливових, а не «кишенькових» партій, відродження реального місцевого самоврядування.
А вже в середині серпня члени УРП «Собор» братимуть участь у спортивно-просвітницькому мотопробігові «Соборна Україна-2002», шлях якого проляже прикордонними з Росією областями. Захід пройде під гаслом «Ми всі - українці». Метою експедиції є пробудження в українців почуття гордості за власну славну історію, невід'ємною частиною якої є історія українського Сходу, усвідомлення ними ідеї соборності всіх українських земель та популяризація ідеї європейського вибору України.
Засідання Центральної ради закінчилося на мажорній ноті. Народний депутат України, академік К.Ситник нагадав присутнім: 24 серпня Україна відзначатиме не тільки роковини своєї незалежності, а й 75-річчя визначного громадсько-політичного діяча, голови Ради Старійшин УРП «Собор», народного депутата України Левка Лук'яненка. І партія зробить все для того, щоб відзначення цієї другої події було співвимірне з масштабом постаті Левка Лук'яненка, його внеском у те, щоб Україна врешті-решт стала незалежною.

Прес-служба УРП «Собор»


ПОЛІТИЧНА РЕЗОЛЮЦІЯ
Центральної ради
Української республіканської партії «Собор»

Центральна рада УРП «Собор» відзначає: парламентські вибори за партійними списками показали, що українське суспільство вже достатньо зріле, має достатній демократичний потенціал для того, щоб на ділі обрати справедливість, цивілізацію, національні й загальносвітові гуманістичні цінності, рух у бік облаштованої і затишної Європи. Водночас вибори за мажоритарними округами, які супроводжувалися величезним тиском на виборців і фальсифікаціями, продемонстрували - перед українським суспільством є й інший імовірний сценарій. Це - рух до авториторизму, до тотальної покори народу й безроздільного панування бюрократично-бізнесово-кримінальних кланів.
За таких умов УРП «Собор» вважає першочерговим завданням часу сформувати в парламенті критичну масу прихильників демократичного оновлення влади. Ми пропонуємо утворити стійку коаліцію трьох державницьких фракцій - «Нашої України», БЮТи та СПУ, - під назвою «Ради народної довіри», і сформувати коаліційний Тіньовий уряд, відповідальний перед Радою народної довіри. Цей Тіньовий уряд виконуватиме двоєдину мету: безкомпромісно критикуватиме чинну владу, коли вона діятиме всупереч національним інтересам України, й водночас презентуватиме силу, яка чітко уявляє перспективу України після Кучми.
Центральна рада схвалює діяльність Центрального проводу партії та її парламентської групи, скеровану на досягнення такої єдності демократичних сил. Водночас ми заявляємо: партія не йтиме на жодні сумнівні компроміси, далі послідовно обстоюватиме конституційні права українців, насамперед - їхнє право жити в самостійній, соборній, заможній, національній демократичній державі.
Центральна рада доручає Центральному проводові та керівництву територіальних партійних організацій завершити протягом вересня-жовтня 2002 року об'єднання середовищ УРП та колишніх УХДП і УНП «Собор» на рівні всіх адміністративних районів. При цьому особливу увагу слід звернути на залучення до лав партії позапартійних прихильників української національної ідеї, а також активістів інших національно-демократичних партій, які розчарувалися в угодовській політиці свого партійного керівництва.
Ми заявляємо: Українська республіканська партія «Собор», яка першою підняла прапор єднання партій національно-демократичного крила, ніколи не зійде з обраного шляху. Ми закликаємо наших побратимів з інших партій підтримати наш заклик до єдності. Цього вимагає від нас Україна.

Ухвалено 13 липня 2002 року в м.Києві


ЗВЕРНЕННЯ
Української республіканської партії «Собор»
до політичних партій та громадських організацій,
до всіх громадян України

Дорогі співвітчизники!
Політика всіх Імперій, що уярмлювали Україну в минулому, була побудована на давньому принципі «Поділяй і володарюй». Цю ж політику здійснює в ім'я власного самозбереження й сьогоднішня дискредитована не-українська влада. Через те українці ввійшли в третє століття небезпечно поділеними за багатьма ознаками: на україномовних і російськомовних, «західняків» і «східняків», православних московського й київського патріархатів, «лівих» і «правих», нарешті, на неймовірно багату меншість та злиденну й безправну більшість.
Таке розшароване суспільство не може бути надійним підмурівком для побудови в майбутньому заможної демократичної соборної національної держави, яка б стала дбайливою матір'ю для всіх своїх громадян. А численні заклики до суспільної єдності й примирення, які лунали досі, виявлялися марними, бо виходили з хибного принципу: вони пропонували досягнення єдності, не подолавши кричущої соціальної і національної несправедливості, яка сьогодні крає тіло України.
УРП «Собор» продовжує і розвиває традиції українського республіканізму, розглядаючи управління Україною як спільну справу (res publica) всіх її громадян, скеровану на досягнення загального блага. Словом «СОБОР» у нашій назві ми підкреслюємо нашу відданість одвічним ідеалам духовності українського народу, соборності наших земель, єдності патріотів України.
УРП «Собор» розглядає розбудову Української соборної національної демократичної держави як неодмінну умову політичного, економічного, духовного, культурного розвитку Українського народу, поліпшення його добробуту, утвердження народовладдя, розвитку громадянського суспільства та піднесення духовності.
Відтак ми закликаємо всі політичні партії та громадянські організації, всіх громадян України об'єднатися навколо простого й вичерпного гасла: «Ми всі - українці». Всі, хто пов'язав свою долю з українською землею, вже на основі цього стали спільнотою - Українським народом, який є єдиним джерелом влади в Україні.
Сьогодні ми повинні переступити, нарешті, через давні, успадковані від минулого розколини, які досі нас ділять. Ми закликаємо всіх, хто не на словах, а на ділі прагне служити Україні, спільно опрацювати Пакт громадянського примирення. Цей документ повинен стати новою ідеологією для нової України, зняти спроби поділу українського суспільства, вказати оптимальні шляхи побудови справді вільної, заможної, могутньої соціально справедливої, правової держави.
Зі свого боку, ми, виходячи з Декларації УРП «Собор», ухваленої З'їздом єднання 21 квітня, пропонуємо такі вихідні положення цього Пакту:
-заперечення будь-яких штучних розмежувань українського суспільства;
-відданість ідеї утвердження демократичної національної держави з високим рівнем розвитку громадянського суспільства та його інституцій, європейський вибір України;
-орієнтація на традиційні народні, загальнолюдські та християнські цінності, реалізація високого духовного та інтелектуального потенціалу України;
-реалізація принципу соціальної справедливості та рівності перед законом для всіх громадян.
Ми вважаємо - положення цього Пакту повинні стати основою для єднання демократичних, державницьких сил, лягти в основу програми єдиного кандидата цих сил на майбутніх президентських виборах.
Ухвалено 13 липня 2002 року в м.Києві

Відповіді

  • 2002.07.18 | Дмитро С

    Тест (-)

  • 2002.07.18 | Дмитро С

    Д.Панько Маніфест українського фундаменталізму

    http://www.geocities.com/nspilka/library/manifest.html

    ...Усі попередні проекти України провалилися тому, що ставилося завдання: "Побудувати на Україні ринок (соціалізм і т.д.)". Але невже наша мета - "побудувати ринок"? Або якийсь сарай? А може, все-таки, ми будуємо квітучу Україну? Тоді треба сказати: "Побудувати Україну на соціалістичній (або якійсь іншій) основі". Де мета, і де засіб?

    У період кризи завдання ускладнилося - уже не можна "побудувати Україну на будь-чому". Ніяка стара основа не може бути сьогодні стійкою. Тверду опору, можна знайти лише в тому постійному, що є всередині нас. Що робить нас українцями.Український дім треба будувати на українському фундаменті. І побудувати його можуть тільки українці. І якщо ми шукаємо теорію будівництва нашого спільного дому, то найкраще назвати її просто - "українізм"...

    В українізмі, спільним є єдиний культурно-історичний простір, духовна спадщина. Але це минуле, ця спадщина - продукт роботи усього суспільства, що живе на нашій території. Тут у чистому вигляді неможливо виділити внесок біологічних українців, євреїв, росіян і т.д...

    Більше за те, людина може бути ідеальним українцем із расової точки зору, але відкидати спільність своєї долі з долею українського народу. Навпаки, нехай навіть "негр похилих років", раптом відчує свій духовно-історичний зв'язок із нами, він - українець. У нас із ним спільна доля...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.07.18 | Kostya Poroh

      Та шо там, може вже Укр-алькайду побудувати? для схожості. (-)

  • 2002.07.18 | Фарбований Лис

    Їх понесло...(-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".