МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтерв’ю Юлії Тимошенко "Німецькій хвилі".

07/16/2002 | НеДохтор
http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/projects/interview/show/949/

------------------------------

Треба ставити сполучник "і" (Інтерв'ю з народним депутатом Юлією Тиомшенко)
15.07.2002 16:12

Юлія Тимошенко, лідер одного з опозиційних блоків у Верховній Раді України, перебувала в середу в Берліні на запрошення блоку християнських партій ХДС/ХСС. Вона дала ексклюзивне інтерв'ю "Німецькій хвилі".


- Юліє Володимирівно, як ви ставитеся до тристороннього
українсько-російсько-німецького газового консорціуму, який зараз створено в Україні?


- Я не можу підтримати утворення такого консорціуму саме тому, що це не дуже вигідно, на мій погляд, ані Україні, ані Німеччині. Чому? Тому що такий консорціум створюється з російською домінантою. Практично втрачається українська власність й українські впливи на газову мережу. Але ж закривається і можливість для Європи отримати альтернативний газ з Туркменистану та Ірану, який може бути, при певній добудові української газової мережі, поставлений і в Україну, і в Європу. Може бути просто усунено монополію російського газу саме для української мережі і для транспортування через Україну в Європу, і може бути справді започатковано серйозну альтернативну поставку. Це є стратегічний план, стратегічна перспектива. І якщо вона буде виконана, то, на мій погляд, вона є абсолютно окупною, і не тільки окупною. Вона буде давати значно дешевший природний газ, у тому числі й Німеччині.

- Але зараз поки що створено цей тристоронній консорціум...

- Поки що його не створено. Декларується створення такого консорціуму. І поки це не вирішене питання, і я можу сказати, що створення такого консорціуму практично зменшує можливості саме такого альтернативного постачання, про яке я вам щойно розповіла.

- Тобто ви хочете сказати, що питання залишається відкритим?

- Безумовно. Поки що це існує на рівні домовленостей. Це питання не проходило ратифікації в українському парламенті, і мені здається, що український парламент такі ідеї не зможе підтримати.

- Нові тенденції в українській зовнішній політиці - це зближення з НАТО, навіть вступ до НАТО. Про це вже навіть Президент сказав. Як ви до цього ставитеся, і як вплинуть ці нові тенденції на розвиток українсько-російських відносин?

- Справа в тому, що вище українське керівництво вже 10 років декларує певні речі, які хоче чути Захід. Декларує, але жодного разу ще не було досягнуто результату. І про це знає і Україна, і світ. Тому чергові декларації я не сприймаю всерйоз. Це не значить, що я не підтримую позитивні речі, позитивну співпрацю України й Заходу, а просто я не вірю в те, що ця влада, ці люди, які перебувають при владі, можуть досягати будь-яких позитивних цілей. Саме так я й ставлюся до цього. Тобто коментувати можна справжні програми, а не декларації.

- Як у цьому сенсі виглядає розвиток українсько-російських відносин?

- Я хочу сказати, що Україна має будувати партнерські, взаємовигідні стосунки і з Росією, і з Європою, і з США. І тут не потрібно ставити "або.., або", тут треба ставити сполучник "і". І ми будемо це робити так, щоб були захищені інтереси України, і щоб це виглядало привабливо і для наших партнерів.


Марія КОПИЛЕНКО.

"Молодь України" 2002.07.12

---------------------


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".