МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтерв"ю з братами Кличками

07/16/2002 | Галя
Інтерв"ю з братами Кличками.
Брати-боксери Володимир та Віталій Клички розповідають про мистецтво рінгу, поганих людей в боксі та взаємопідтримку в велкому спорті.

Журнал авіалінії "Люфтганза", липень-серпень 2002
(Великі авіалінії часто видають власні "часописи" які пропонуються пасажирам під час авіарейсів. Цього літа "Люфтганза" взяла інтерв"ю в братів Кличків під час їх перельоту на одному з рейсів цієї авіакомпанії. Згідно з фотографіями посадочних талонів, що наведені в журналі, інтерв"ю пройшло 1-го травня 2002 р.)

Обидва брата народились в Києві, змагаються в важкому класі, живуть в Гамбурзі (Німеччина) і їх поважають в усьому світі. На момент інтерв"ю доктор Віталій Кличко (31 рік) провів 30 професійних двобоїв, з яких виграв 28 нокаутом і програв лише один. Доктор Володимир Кличко (26 років) провів 38 двобоїв, з яких 34 виграв нокаутом і програв теж лише один. Інтерв"ю взяв Юрген Бішоф на рейсі LH 864 з Гамбургу до Мюнхена.

Люфтганза: пане Володимир Кличко, Ви плануєте зайнятись банджі-джампінгом. Чи не могли би Ви пояснити, що примушує нормальну людину прив"язуватись до гумового жмута і стрибати з мосту вниз головою?

Володимир Кличко: Вперше я сробував такий стрибок в Лас-Вегасі і мушу сказати що це дуже корисне переживання.

Віталій Кличко: Вся справа в тому, що під час стрибка людина має подолати власні обмеження. Всі почуття та весь досвід радять тобі не стрибати. Необхідно мати залізну волю, щоби вчинити наперекір власним інстинктам. Але тоді ти відкриваєшь в собі щось таке, про що навіть не підозрював.

Л: В романі ірландського письменника Бернарда Шоу "Професія Кашль Байрона" боксера-чемпіона описано як людину дикого темпераменту з репутацією кримінальника. Як ви до цього ставитесь?

Віталій К.: Це зовсім не відповідає дійсності. Бокс як спорт зачаровува людей вже тисячі років.

Л.: І чим же він їх зачаровував?

Віталій К.: Драматизмом сюжету. Бокс трохи нагадує міні-спектакль для двох акторів. Аудиторія не знає як будуть розвиватись події, але знає яким буде кінець: один з акторів виграє. Але який - невідомо. Бокс - це мистетцтво. Чим кращі актори, тим більше гладачів прийде подивитись на виставу.

Л.: Але можливо вони приходять і тому, що актори на рінгу постійно ризикують своїм життям?

Віталій К.: Гра завжди зачаровує. Але необхідною умовою є дотримка правил. Якщо Ви граєте по правилам, є можливість виграти. Це справедливо і на рінгу і поза його межами.

Л.: Якщо б все було так як Ви кажете, Майк Тайсон був би напевно поганим боксером.

Віталій К.: Він добрий боксер, але погана людина. Для нас бокс та рінг складають лише частину життя. Для Тайсона все життя є постійним спаррінгом. Він б"ється всюди і завжди і він ненавидить правила. На жаль саме такі люди додають боксу поганої репутації. Але як би там не було - він член спортивної родини. А в родині не без покручів.

Л.: Напевно бокс мав би погану репутацію і без внеску Майка Тайсона.

Володимир К.: В нашому житті є безліч кліше: боксери тупі, імпресаріо - продажні, політики брешуть а журанлістів можна купити. Але кліше рідко відповідають дійсності, зокрема і в боксі. Подивіться на це питання з такої точки зору: Піфагор був боксером, Джек Лондон та Ернст Гемінгвей також. І Макс Шмеллінг, про якого вже точно не скажешь, що він тупий.

Л.: Раніше боксом займались люди, для яких це було єдиним способом вийти зі злиднів і пробитись в житті. Ви обидва - кандидати спортивних наук. А наприклад Ленокс Л"юіс, - чемпіон світової ради з боксу та міжнародної боксерської федерації, - має почесний докторат Лондонського університету. Чи побачимо ми академічний двобій між доктором Кличко та доктором Л"юісом?

Володимир К.: Часи міняються, так вже воно ведеться. Ленокс Л"юіс не лише відомий боксер. Він також дуже добре грає в шахи. Було б цікаво в порядку підготовки до матчу зіграти з ним в шахи. Ми з Віталієм теж їх дуже любимо.

Л.: Віталій зараз є чемпіоном всесвітньої боксерської асоціації в важкому класі, Володимир - чемпіон всесвітньої боксерської організації в важкому класі. Що означають ці титули? Врешті існує аж чотири організації професійного боксу і кожна має свого чемпіона.

Віталій К.: В кожній професії є вершини. В боксі вершиною є звання чемпіона. Ми маємо мрію зібрати чемпіонські титули всіх чотирьох організацій в одній, тобто нашій, родині. І ми безумовно здійснимо цю мрію.

Л.: Ваші суперники перебувають в складній ситуації. Коли вони перемагають одного з вас, інший приходить на допомогу. Наприклад, коли Віталій отримав травму під час змагання за титул чемпіона всесвітньої боксерської організації і програв Крісу Бірду, то Володимир повернув цей титул в вашу родину лише пару місяців по тому.

Володимир К.: Ми завжди робимо саме так. От і в Києві я програв Росу П"юріті, а Віталій побив його.

Віталій К.: Ми намагаємось боксувати як команда і це додає нам сил. Всі суперники мають пам"ятати, що вони ніколи на мають справу лише з одним з нас.

Л.: Що ви робите в вільний від боксу час?

Володимир К.: Ми обидва вважаємо, що повинні зробити щось для суспільства. Наприклад в Україні ми працюємо з молодими спортсменами. В Німеччині ми підтримуємо ініціативу президента Рау "Змагання імігрантів в рамках інтеграції". Також ми плануємо почати співпрацю з ЮНЕСКО.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".