МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Технологія зради

07/19/2002 | Максим
Те, що зараз говорять про шкідливість/необдуманість вобудов ХАЕС та РАЕС є прикладом свідомого маніпулювання інформацією.
Зрештою, якщо тим, хто це робить і не платять західні фонди, і не возять їх на симпозіуми/семінари/табори зкордон, де учать усім цим типовим прийомам маніпулювання інформацією, навіть, якщо ці юні протестанти чи вишколені експерти щиро вірять у непотрібність добудови реакторів, усе, що вони кажуть не може бути серйозним арґументом. Бо їх позиція є упередженою.
Я б хотів вірити, що вона упереджена - за переконанням, а не за гроші закордонних жуліків.
У будь-якому випадку сперечатися з "фактами" експертів мав б фахівець, який володіє аналогічним фактажем.
Для мене таким фахівцем є Юля Тимошенко. Наприклад. У бутність свою віцепрем'єром вона строго слідкувала за виділенням коштів атомникам - на добудову реакторів. Я більше вірю в ПАТРІОТИЗМ Юлі, ніж протестантів.
Скажу ще пару слів з точки зору нефахівця:
1.Відкриття/пуск нового реактора - це як запуск космічного корабля. Це високотехнологічна задача. Її успішне вирішення свідчить про науковий, інженерний, кадровий та економічний потенціал Держави. Це наше "НАТЄ!" світу. Це наше "Не спішіть скидати нас з рахунку!". Це наш сигнал населенню "Дивіться, ми змогли, ми відрожуємося - ось конкретний результат1".
Бо ми втомилися від суцільних поразок і невдач. Наша основна проблема - ПСИХОЛОГІЧНА. Це ще відкрив Рузвельт: "Основна причина депресії не економічна, а психологічна". І, якщо Україні викрутять ще раз руки, якщо Кучманоїди здадуть атомників - це буде ще одна ПОРАЗКА.
Це буде жахливої сили удар по всьому суспільству, а впершу чергу по атомникам. Вони відчують і зрозуміють, що майбутнього у цієї галузі в Україні - нема. Вони почнуть виїжджати в Росію і Білорусь (уже це роблять). Саме тоді - коли ми втратимо кадри - і виникне загроза безпеки. Почнуться збої. Їх небезпеку роздуватимуть з перебільшеннями закордоном та місцеві зрадники, і атомні станції років через десять взагалі позакривають. Ось до чого ведуть ті, хто подає позови, ті, хто їм платить чи поплескує по спині.
Захід обома ногами пихає нас у ТРЕТІЙ СВІТ у коло країн економічних невдах і вони саме в цьому їм і допомагають. ЗРАДНИКИ
2. Реактори, які добудовують це нормальні реактори. Вони, коли їх запустять, пропрацюють добрих тридцять років. Те, що вони не такі "кароші" як французькі ще треба довести. Головне, що це цілком безпечна і на дуже багатьох станціях десятки разів перепровірена технологія.
До речі, принцип ракетоносіїв практично не зазнав суттєвих змін від 70 років. А автомобіль "Фольксваген гольф" залишається в основі своїй незмінним з тридцятих років минулого століття. Змінюються лише "прибамбаси". Давайте говорити правду. Роль цих прибамбасів суто пропаґандивна/маркетингова.
3. Елетроенергія це кров економіки. Те, що сьогодні, коли заводи стоять, а мільйони українців батрачать закордоном нам нібито "вистачає" електроенергії, це ще нічого не означає. Я не хочу, щоб наступні покоління українців продовжували цей сором. Я хочу, щоб всі вони мали роботу тут і щоб все працювало. Для цього потрібна буде електроенергія.
До того ж, щозими ми маємо проблеми з частотою в мережі. Ви що про це не чули?
І про експорт. От де собака зарита. От за що саме і платять тут гроші цим юним пікетчикам - ЩОБ УКРАЇНА НЕ БУЛА АКТИВНИМ ГРАВЦЕМ НА МІЖНАРОДНОМУ РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ. Не положено. Щоб якась там Україна перебивала усю маліну Німеччині чи Франції чи ще комусь.

От де Зрада. Але яка геніальна схема - витрачаєш протягом кількох років по пару сотень тисяч доларів на кілька сотень українських зрадників, а потім усе життя стрижеш багатомільйонні купони, та ще й вбиваєш осиновий клин цій клятій Україні. От така от петрушка

Але чи допоможуть тобі синку твої ляхи?
Перечитайте Тараса Бульбу чи Шевченка чи Лесю Українку. Дуже корисно, коли відчуваєш, що український патріотизм у тебе кудись дівається... під тиском гамбургерів і зелененьких президентів

Відповіді

  • 2002.07.19 | Горицвіт

    технологія і дикість

    Говорити, що добудова застарілих реакторів 1970-років це технологічний прорив чи символ могутності - просто смішно.

    Створення складних об'єктів вимагає дотримання технології. Просто криками і ентузіазмом - нічого не вийде. Створення небезпечних об'єктів вимагає особливо строгого дотримання технології. Одним з елементів технології є екологічна експертиза.

    Начхання на екологічну експертизу (яка, до того ж, записана в законодавстві) - це грубе начхання на технологію.
    І свідчить ніяк не про прорив, а навпаки, про технологічну дикість цієї країни.
  • 2002.07.19 | Stepan Salo

    Re: Технологія зради

    Психологічна маніпуляція

    От скажіть, будь ласка, Максиме, чому це вам так запало агітувати за ці реактори? Адже навіть з вашого постингу зрозуміло, що будуються вони для участі в міжнародному ринкові торговлі електроенергією? Я не знаю, чи отримаєте ви персонально з того якись прибуток, але громадянам України з того проекту нічого, крім радіації, не обломиться. Про казочку, що ніби на Україні не вистачає потужностей, ви можете прочитати в тих матеріалах, яким ви не довіряєте тому, що вони відображають думку, протилежну до вашої.

    І що це за крики "Зрада! Зрада!"? Ви маєте якісь докази, що ті люди, які виступають проти добудови блоків, отримують за це від когось гроші?

    Ваші розсуди про патріотизм можуть навіть вичавити в декого сльозу, але я, особисто, не вірю, що проявом патріотизму являється побудова Атомної Дулі, щоб тицьнути світові наше "НАТЄ!"

    Ви ще й Юлю за вуха притягли, щоб додати ваги своїм розсудам. А про сигнал населенню - то це зовсім не "Дивіться, ми змогли, ми відрожуємося - ось конкретний результат" а скоріше "Дивіться, нам на вас так же начхати, як і раніше. Що хочемо, то і робимо, і ваша екологія нам до лампочки, бо нам потрібні гроші на дачі і машині і взагалі..."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.07.19 | Максим

      Re: Хто що приплітає

      1. За Юлю Тимошенко в Рівненській області найбільше прголосувало людей у м.Кузнецовськ. Це місто атомників.
      2. Саме при Тимошенко РАЕС та ХАЕС почали отримувати по одному мільйону (чи то в день чи то в місяць - я забув. Мабуть - в місяць) конкретно на добудову блоків.
      3. Позиція Тимошенко озвучена тоді пресі полягала в тому, що закінчити блоки Україна повинна сама - не беручи ні в кого кредити.
      4. Коли я кажу про Україну як про активного гравця на світовому ринку електроенергії, я кажу про експансію - як ознаку здорового організму.
      5. Люди вашого штибу люблять розводитися про світовий розподіл праці. Мовляв Україні не треба нічого виробляти, бо все виробляє світ. Посуті. Окрім харчів. Давайте конкретно: поясніть мені чим Україна має заробляти гроші у світовому розподілі праці. Яка має бути її ніша? Якщо ринок електроенергії ви для неї закриваєте? Нагадаю Вам, що АН-70 захід також купувати не хоче. Лише деревину ще хоче - з лисих Карпат. Ну так що - дасте відповідь?
      6. Запустити реактор це як відкрити родовище нафти. Це живі гроші. Відмовлятися від них може лише дурень. Не давати Батьківщині заробити може лише - зрадник.
      7. КУЧМА і ко - рано чи пізно з арени зійдуть. А атомна електроенергія може ще довго залишатися сильною козирною картою України.

      Нажаль козирного туза і козирний маріяж - у вигляді атомної зброї - ми вже віддали шулерам виключно за їх красіві глазкі. Тепер залишилися лише вальти і десятки - у вигляді атомної енергетики та газотранспортної системи. Залишилося здати їх - і наша карта бита.
      Ось такі вони зрадливі ігри - прозахідних "патріотів"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.07.19 | Stepan Salo

        Re: Хто що приплітає

        > 1. За Юлю Тимошенко в Рівненській області найбільше прголосувало людей у м.Кузнецовськ. Це місто атомників.

        Ну і що це доводить?

        > 2. Саме при Тимошенко РАЕС та ХАЕС почали отримувати по одному мільйону (чи то в день чи то в місяць - я забув. Мабуть - в місяць) конкретно на добудову блоків.

        А при чому тут Тимошенко, коли це був особистий Кучманський наказ? Що не зрозуміло, шо окрім Кучманської мафіі ці блоки нікому не потрібні?

        > 3. Позиція Тимошенко озвучена тоді пресі полягала в тому, що закінчити блоки Україна повинна сама - не беручи ні в кого кредити.

        Ну так розмова ж йшла про кредити, а не про необхідність добудови.

        > 4. Коли я кажу про Україну як про активного гравця на світовому ринку електроенергії, я кажу про експансію - як ознаку здорового організму.

        Торговля електроенергією, це на найкращий спосіб експансії. Це те ж саме, як експансія за допомогою підвищення експорту сталі, вугілля, дерева чи руди.

        > 5. Люди вашого штибу люблять розводитися про світовий розподіл праці. Мовляв Україні не треба нічого виробляти, бо все виробляє світ. Посуті. Окрім харчів.

        Цікава думка, особливо при тому, що я це не говорив. Як ви це кажете, то давайте вже вважати, що це люди вашого штибу люблять розводитися про світовий розподіл праці.

        > Давайте конкретно: поясніть мені чим Україна має заробляти гроші у світовому розподілі праці. Яка має бути її ніша?

        Ви мені краще поясніть, навіщо взагалі Україні заробляти гроші у світовому розподілі праці? Я вважаю, що Україна має виробляти все, для себе необхідне, в межах країни.

        > Якщо ринок електроенергії ви для неї закриваєте? Нагадаю Вам, що АН-70 захід також купувати не хоче. Лише деревину ще хоче - з лисих Карпат. Ну так що - дасте відповідь?

        Розкажіть ви мені, а чим, наприклад, Франція чи США заробляють гроші на світовому ринку? Електроенергією торгують? Чи лісом з Альп або Кондольєрів?

        > 6. Запустити реактор це як відкрити родовище нафти. Це живі гроші. Відмовлятися від них може лише дурень. Не давати Батьківщині заробити може лише - зрадник.

        Який пафос! Не давати Кучмі заробити може лише зрадник! Можна і людьми торгувати - теж живі гроші, відмовлятися від яких може лише дурень?

        > 7. КУЧМА і ко - рано чи пізно з арени зійдуть. А атомна електроенергія може ще довго залишатися сильною козирною картою України.

        Ви що тут - в карти грати збираєтесь чи що? Розмова йде про важливі речі - про безпеку громадян України!

        > Нажаль козирного туза і козирний маріяж - у вигляді атомної зброї - ми вже віддали шулерам виключно за їх красіві глазкі. Тепер залишилися лише вальти і десятки - у вигляді атомної енергетики та газотранспортної системи. Залишилося здати їх - і наша карта бита.

        Яка карта, куди бита? Що це в вас за ігри такі? Живете поняттями років холодної війни? Розкажіть мені, будь ласка, навіщо вам ядерна зброя? Це - круто, чи як?

        > Ось такі вони зрадливі ігри - прозахідних "патріотів"

        Нажаль, ігри ведуться не прозахідними "патріотами", наявність яких ви так і не довели, а керівництвом Української держави, псевдо-патріотами, на стороні яких ви, нажаль, знаходитесь...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.07.19 | Максим

          Можливо Вас зацікавить дещо, що я написав Кості

          (-)
  • 2002.07.19 | Kostya Poroh

    Повна маніпуляція.

    Дмитро, таке враження, що ви цей постинг готували для Советского Кріма або Кієвскіххх Вєдомостєй. Но це ж не Кієвскі вєдомості. Розкажіьт ваші сказочки Бакаю.



    "Я б хотів вірити, що вона упереджена - за переконанням, а не за гроші закордонних жуліків."

    "ахід обома ногами пихає нас у ТРЕТІЙ СВІТ у коло країн економічних невдах і вони саме в цьому їм і допомагають. ЗРАДНИКИ"

    "ле чи допоможуть тобі синку твої ляхи?
    Перечитайте Тараса Бульбу чи Шевченка чи Лесю Українку. Дуже корисно, коли відчуваєш, що український патріотизм у тебе кудись дівається... під тиском гамбургерів і зелененьких президентів"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.07.19 | Максим

      Re: Костю, до якого Дмитра Ви звертаєтеся?.. І от що

      Знаєте я тут якось викладав свою загальну концепцію, але для Вас повторюся ще раз:

      ВЛАСНИЙ ШЛЯХ / УКРАЇНСЬКИЙ ВАРІАНТ

      1. На мою думку суть третього/власного шляху полягає в тому, що жорсткого-ідеологічного вибору між Лібералізмом/ринком та Соціалізмом/держрегулюванням - не робиться. Обирається шлях - здорового глузду - орґанічного поєднання лібералізму (де можна/треба) з державним регулюванням (де необхідно/доцільно).
      2. Мірилом необхідності та меж застосування тих чи інших механізмів - є патріотизм, орієнтація на максимально ефективний (і бажано - швидкий) результат, розуміння того, що в світі точиться постійна економічна війна (інтересів), свідоме бажання дпомогти "своїм" у цьому тотальному протистоянні з "чужими".
      3. Конкретно ж для України я особисто виступаю за незаперечне державне регулювання усіх монополій. Вони мають бути виключно у державній власності. (Зокрема обленерго, Укртелеком, Миколаївський глиноземний, газотранспортна система і т.п.)
      4.Інше державне майно (акції держави у тих чи інших ВАТах і ЗАТах) мають приносити прибутки. Сьогодні ці прибутки розкрадаються. Це раз. А по-друге, ФДМУ - взагалі і категорично не хоче контролювати ефективність використання цього майна, допускаючи його свідому деґрадацію та обстоюючи, що найкраща форма державного управління майном це його продаж. Приватизація.
      5. Ви можете теж поділяти цю точку зору. Але це типовий приклад заідеологізованості. Ліберальної. І нав'язаної зомбі ящиком. У результаті Фонд Державного Управління Майном здійснює відкритий саботаж функцій винесених у його назву. Він не Управляє Майном. Принципово.
      Один відомий рос. політик, який довший час працював у тамтешній рахунковій палаті стверджує, що всі державні акції Росії - в усіх тамтешніх газо/нафто/алюмінієво і т.п. підприємствах дають за рік стільки ж прибутку, як один - теж державний - Російський пакет акцій, який залишився у нафтодобувній компанії у В'єтнамі (колись ту компанію спільно створили СРСР та В'єтнам). Ви розумієте про що йдеться? Йдеться про свідомий величезний і постійний грабунок держави як в Росії так і у нас. А у В'єтнамі - ні.
      Очевидно, я переконаний, що тут теж потрібний здоровий глузд. Треба залишити все більш-менш монопольне та стратегічне у власності (хоча б через якісь пакети акцій) держави і змусити ці підприємтва і ці пакети акцій - працювати. Ефективно.
      6. Чи може взагалі державне підприємство бути ефективним? Тобто - чи може держава бути ефективним господарником та власником? Може. Якщо хоче. Візьміть французький "Ельф" чи "Рено", чи німецький "Фольксваген". Адже могли "Фокльксваген" і "Рено" бути абсолютно успішними, перебуваючи у державній власності. І чи не державна власність дозволила їм вистояти і розкрутитися в умовах жорсткої автомобільної експансії з Японії та США? Так сьогодні вони вже приватні компанії. Але чи вистояли б вони, якби були приватними від самого початку, і не мали постійних держзамовлень?
      7. Одночасно держава має розглядати усі українські бізнеси (підприємців, олігархів але в першу чергу - виробників) як свою армію. Для них держава має створити максимально вигідні умови для виживання і розвитку. Але при цьому треба контролювати "алчность" підприємців і напрвляти її в конструктивне русло. На зовні - в ідеалі. На користь державі та її громадян - в середині країни.
      Зокрема треба оголосити повну амністію вивезеному капіталу (вказати конкретні терміни дії амністії та фіксований податок 5% на легалізацію грошей). При цьому треба ввести нову схему оподаткування - максимально вигідну для справжніх національних виробників та комерсантів. Тобто я пропонував би схему, за якою Кока-кола сплачувала б більші податки, ніж Оболонь. Скажімо. Схему, яка б орієнтувалася на частку українських юридичних осіб (не СП) в статутному фонді тих чи інших підприємств. Але таку схему, яка б стимулювала навіть ТНК виробляти щось в Україні, а не завозити свої товари зза кордону.
      8. Останнього можна досягти ввівши достатньо високе (можливо - подвійне) мито на все імпортне, що в принципі могло б вироблятися тут. В Україні. Починаючи з канцелярії і, закінчуючи побутовою технікою, меблями та автомобілями.
      9. Окремо треба придушити - контрабанду. Наші базари і не тільки вже десять років торгують відвертою контрабандою з Польщі, Турції та Китаю. Лише кордон з Польщею за офіційними даними щороку перетинає 6млн. громадян України. Кожен вивозить в середньому по 1000 дол. Перемножте. Це 6млрд. дол, які витікають лише в Польщу (От чому вони не вводять візовий режим). Те ж саме з Турцією та Китаєм. От де гроші на розвиток економіки, нові робочі місця, безкоштовну медицину та освіту.
      10. Усім без вийнятку державним установам та підприємствам має бути заборононено купувати будь-що іноземне (окрім станків чи ще чогось критично необхідного для розвитку виробництва). Тобто всю іноземну канцелярію, оргтехніку, меблі, будівельні матеріали, кондиціонери та автомобілі - заборонити купувати за БЮДЖЕТНІ кошти. Кошти українського бюджету, українських платників податків мають працювати на українську а не іноземну економіку.
      Якщо ввести таку заборону, а Держава це величезний споживач, то через рік ми або вже матимемо усе своє, або іноземні компанії припруться до нас своїм ходом і почнуть усе виробляти тут.
      11. Медицина і освіта мають бути безкоштовні і гарантовані для всіх громадян. Як це дійсно є сьогодні у всіх країнах "побєдівшєй соцдемократії" і взагалі практично – повсюдно в Европі. Приватні школи, університети та лікарні нехай будуть. Але сьогодні кожна "приватна" школа отримує гроші з бюджету на оплату комунальних послуг, утримання будівлі, виплату зарплат учителям згідно діючих ставок. Це грабунок держави. Якщо хочуть приватне, нехай будують чи беруть в оренду і за все розраховуються самі: від початку і до кінця. Як це робиться в усьому світі.
      12. У Європу нам пертися не треба. Бо ми вже Європа. Географічно. Нам не потрібне членство у євроструктурах. Нам потрібно стати європейцями. Це, передовсім, питання елементарної культури. Культура це свідоме обмеження. Якщо свідомості не вистачає, треба приміняти насильство. У нашому випадку - штрафи та затримання. За лайку, за образи, за те, що смітять, гадять, п'ють, справляють потреби у публічних місцях. От де наша Азія. Внутрішня. Якої Ви не знайдете ні в Кореї, ні в Сингапурі, ні в Японії.
      13. Вступ до євроструктур нам не потрібний і небезпечний. Ми не готові до нього - як держава. Не з економічної точки зору. Просто усі європейські країни, це держави, які пройшли пік свого розвитку. Вони є стабільними і надзвичайно сильними. Вони можуть дозволити собі - слабість. У вигляді заборони на смертну кару, європейської хартії мов, посилення ролі реґіонів за рахунок ослаблення централізації (національних країн), пропаґанди гомосексуалізму, евтаназії та інших форм суспільної деґрадації. Ми ж ще не доросли до такого. Ми занадто слабі, щоб дозволити собі розкіш ще додаткового ослаблення. У нас принципово інші задачі. Нам нема куди занепадати. Нам потрібен прорив. Прорив на гору. Туди де всі місця вже зайнято і де нас ніхто не хоче бачити - насправді.
      14. Тому наш порятунок в усвідомленні обмеженості власних ресурсів. Чіткого контролю за їх використанням та примноженням. У свідомому обмеженні самих себе у непотрібних надмірностях (комп'ютери в сільських школах, де роками не топиться, а вчителі отримують копійки чи євроремонти у лікарнях, де немає медикаментів). В усвідомленні, що Захід не пропонує нам нічого, окрім троянських коней. Будь це ВТО/СОТ, гомосексуалізм чи реформа середньої освіти. В орієнтації на власні сили, в патріотизмі та прагматизмі. У тому, що я називаю - здоровим глуздом і власним шляхом

      PS Про мову і національність свідомо не згадую, бо на мою думку всі ці питання вирішаться самі собою по ходу реалізації більш суттєвих й амбітних задач. Наприклад увійти протягом десяти років до двадцятки найрозвинутіших країн світу. Протягом двадцяти років - до десітки. Протягом п'яти перевершити за показниками ВВП Турцію та Польщу разом взяті. Тощо
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.07.19 | юрко

        Re: Костю, до якого Дмитра Ви звертаєтеся?.. І от що

        >Про мову і національність свідомо не згадую, бо на мою думку всі ці питання вирішаться самі собою по ходу реалізації більш суттєвих й амбітних задач. Наприклад увійти протягом десяти років до двадцятки найрозвинутіших країн світу. Протягом двадцяти років - до десітки. Протягом п'яти перевершити за показниками ВВП Турцію та Польщу разом взяті.

        Мені особливо подобється "разом взяті". Здається, це колись вже було - догонім і обгонім Амєріку по молоку і м'ясу (тов. Хрущьов, а от який з'їзд, забув). А ще - партія торжествєнно заявляєт, што нинєшнєє поколєніє совєтскіх людей будєт жить прі комунізмє (той же тов. Хрущьов). І ще - целі намєчєні, задачі ясни - за работу таваріщі (знову тов. Хрущьов)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.07.19 | Максим

          Re: Юрку, то скажіть мені Ви

          Які є ті галузі економіки (виробництва, сфери послуг), в яких Україна могла б успішно кокурувати з Заходом і ТНК?
          Тобто - чим саме (КОНКРЕТНО) Україна, на вашу думку, має заробляти гроші, щоб ставати Багатю/Розвинутою Державою?
          Щоб її люди не вимирали мільйонами, не батрачили по всьому світу, а подоружували по ньому як пристойні і були з французами та німцями на рівних.
          Будь-ласка
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.07.19 | Kostya

            Що інвестувати

            До речі, Ви пишете про "державу", а я схильний горорити про людей.


            Максим писав(ла):
            > Які є ті галузі економіки (виробництва, сфери послуг), в яких Україна могла б успішно кокурувати з Заходом і ТНК?

            ***
            - Метали - і так конкурує.
            - Машинне обладнання (турбіни і станки)
            - Цікаві технології. Я сам бачив компанії УКРАЇНЦІВ, які комерціалізують технології в Німеччині і Канаді.
            - Тканини і одяг.
            - електроприбори,
            - фармація - але не в Америці. Азія, Лат америка - прекрасні ринки.

            *** Воля розпоряджатися результатами свого труда має існувати. ТОДІ українці будуть не БАТРАКАМИ як зараз (чи то прчка у Італії чи "помічник консультанта Сміта зі Всітового Багку), а конкурувати на рівних.

            *** Українці повинні мати можливість інвестувати в американські чи парагвайські інструменти, якщо вина завважають це вигідним. Якщо вигіднішим в Україні - тоді в Україні. Зараз гроші українців НЕ ПРАЦЮЮТЬ, а ідуть на сподивання дерьма, пробачте.

            *** Тобто, є кілька можливостей. 1. Інвестування у власну компанію. 2. Інвестування на ринку. Ці підходи дужу різні, але всі українці МАЮТЬ їх мати.

            *** У соціології перевищення ролі споживання означає "дисконтування майбутнього". До речі, есктремуми дисконтування майбутеього - це Алькайда, військові в Сомалі, Того, а в америці - злочинці.

            *** І зараз вивіз капітала дозволений. Тільки Кучмам і Пінчукам. І не тому що "закони не працюють", а тому що є схеми, які розумні люди все рівно знаходять. А Пігчуки не дурні. Тому у боротьбі проти корупції треба ставити питання не про вивіз капіталу, а про РОЗКРАДАННЯ громадських грошей.


            > Тобто - чим саме (КОНКРЕТНО) Україна, на вашу думку, має заробляти гроші, щоб ставати Багатю/Розвинутою Державою?

            *** Мені майже байдуже, що "Україна" може заробити. Я кажу про конкретні тисячі чи сотні тисяч україгських інвесторів.

            > Щоб її люди не вимирали мільйонами, не батрачили по всьому світу, а подоружували по ньому як пристойні і були з французами та німцями на рівних.

            *** Щоб подородувати, треба побатрачити. Американці майже не пожорожують, тільки батрачать. Але коли подорождують - то зі смаком!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.07.19 | Kostya

              До речі

              ..,Якщо б ми здобули волю робити зі своїми грішми як забажаємо, то і гроші не треба часто нікуди вивозити. Фонди спільного інвестування могли б зьалансувати українські інвестиції з зарубіжними, і надати кращі інвестиційні продукти українцям. Зарубіжні інвестиції стади б каталізатором інвестицій українських.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.07.20 | Максим

                Re: Дякою, Костю. Але

                Головна проблема в тому, що люди не чують одне одного...
                Я сьогодні думав про це, коли бігав, а потім в душі. Це банально, безперечно, але ми:
                1. Просто не вміємо слухати
                2. Не хочемо почути того головного, що стоїть за нашими/вашими словами
                3. Оперуємо беззмістовними і часто облудними поняттями, нав'язаними нам цим лицемірним світом.
                Але це так - відступ.

                Отже:
                1. Мені дуже імпонують усі Ваші думки про ефективну інвестиційну діяльність по всьому світу. Я тільки - за.
                2. Коли я кажу про амністію вивезеному капіталу, то маю на увазі його - легалізацію. Я зовсім не вимагаю, щоб хтось висмикував свої гроші з потенційно прибуткових проектів закордоном. Хоча переконаний, що найкращими інвестиціями в Україну - були б інвестиції саме українських (вивезених колись чи наявних у ній) грошей.
                3. Я не економіст. Нажаль. Але я вірю у "здоровий глузд". А з іншого боку я переконаний, що "Український прорив", якщо й можливий, то лише за рахунок якихось парадоксальних ходів та амбітних проектів. от своїм хлпським розумом думаю, що "реабілітацію" Чорнобильської зони, фінансування об'єкту укриття та збереження Славутича можна було б зреалізувати за допомогою офшорної зони - "Славутич". Це гола ідея. Але може саме Ви могли б її якось розвинути чи заперечити. Конструктивно.
                4. Ідея фінансової експансії України в Світ - надзвичайно мила моєму серцю. Бо експансія - культурна, політична, інформаційна чи економічна - є ознакою ДОБРОГО ЗДОРОВ'я Держави/Нації. На практиці усі ці чинники працюють узгоджено і підримують одне одного. Я лише переконаний, що для експансії потрібен - тведий ґрунт. І цей ґрунт наша економіка (усі наші бізнеси) має отримати - в Своїй державі. Держава має створити максимально сприятливі умови для своїх бізнесів, для їх процвітання та експансії. І для мене очевидно, що все це має називатися словом - ПРОТЕКЦІОНІЗМ.
                5. Хтось тут згадував Бакая. Не Ви. Але, для мене головна вина Бакая в тому, щовін не ... Сорос. Тобто втому, що Сорос, ане Бакай (Тимошенко, Лазаренко, Ахметов ) маніпулює економіками держав у всесвітньому масштабі, обвалює фінансові ринки і заробляє мільярди. Якби щось подібне робили українці, я б не писав цих дурних постингів, а центром світу був би Київ, а не Нью-Йорк (чи яка інша зараза).
                6. Про Державу. Я ніколи не повірю, що п'ятнадцятилітні діти у 1945 р., коли їх накривало в схронах НКВС, а вони мали лише один наган і стріляли по черзі собі в скроню, вигукуючи "Слава Україні"..., що вони б зрозуміли Ваше ставлення до Української Держави... Розумієте, усе те, що протягом останніх десяти років відбуваєтьс тут це ЧОРНА ЗРАДА. Отих дітей. Бо не про цю Україну вони мріяли - шмату в ногах Америки та Росії. І взагалі. Україна це не Кучма. І Держава - це не апарат насилля. Держава це ми - всі. Вона є таою, якою її робимо ми. А на апарат насилля вона перетворюється тоді, коли вона НЕ НАША. А "не нашою" вона стає тоді, коли люди не мають елементарно і основного - патріотизму. І тут я хочу сказати головне: Головні зрадники України - не кучманоїди. І не проросійські сили. З ними все зрозуміло. Головні зрадники України - ПРОЗАХІДНІ "націоналдемократи". Це вони - у першу чергу - зрадили отих дітей. Про ту комсомольську шваль, яка зараз підгавкує Заходу у питанні "недобудови АЕС" я навіть не хочу згадувати. Сабатгої

                До речі, чи не знаєте хто - куди Майдан подів моє "запитання до всіх". Я його виніс у окрему гілку, а тепер ніде не можу знайти. Буду вдячний за підказку
      • 2002.07.19 | Костя

        Re: Костю, до якого Дмитра Ви звертаєтеся?.. І от що

        До Максима звертався, переплутав.


        > 1. На мою думку суть третього/власного шляху полягає в тому, що жорсткого-ідеологічного вибору між Лібералізмом/ринком та Соціалізмом/держрегулюванням - не робиться. Обирається шлях - здорового глузду - орґанічного поєднання лібералізму (де можна/треба) з державним регулюванням (де необхідно/доцільно).

        *** Згоден. Все класно, коли ви кажете "доцільно", "економічно" і т.п.

        > 2. Мірилом необхідності та меж застосування тих чи інших механізмів - є патріотизм, орієнтація на максимально ефективний (і бажано - швидкий) результат, розуміння того, що в світі точиться постійна економічна війна (інтересів), свідоме бажання дпомогти "своїм" у цьому тотальному протистоянні з "чужими".

        *** Так, але у вас виходить гра "виграв-програв", коли треба шукати правила "виграв-виграв".

        > 3. Конкретно ж для України я особисто виступаю за незаперечне державне регулювання усіх монополій. Вони мають бути виключно у державній власності. (Зокрема обленерго, Укртелеком, Миколаївський глиноземний, газотранспортна система і т.п.)

        *** Проти. Державний бізнес - основа кучмізму.

        > 4.Інше державне майно (акції держави у тих чи інших ВАТах і ЗАТах) мають приносити прибутки. Сьогодні ці прибутки розкрадаються. Це раз. А по-друге, ФДМУ - взагалі і категорично не хоче контролювати ефективність використання цього майна, допускаючи його свідому деґрадацію та обстоюючи, що найкраща форма державного управління майном це його продаж. Приватизація.

        *** Амінь.

        > 5. Ви можете теж поділяти цю точку зору. Але це типовий приклад заідеологізованості. Ліберальної. І нав'язаної зомбі ящиком. У результаті Фонд Державного Управління Майном здійснює відкритий саботаж функцій винесених у його назву. Він не Управляє Майном. Принципово.

        *** Отож таке державне регулювання. Воно по природі погане, бо служить інтересам багатих і "влади". Воно не може по природі служити простим людям.

        > Один відомий рос. політик, який довший час працював у тамтешній рахунковій палаті стверджує, що всі державні акції Росії - в усіх тамтешніх газо/нафто/алюмінієво і т.п. підприємствах дають за рік стільки ж прибутку, як один - теж державний - Російський пакет акцій, який залишився у нафтодобувній компанії у В'єтнамі (колись ту компанію спільно створили СРСР та В'єтнам). Ви розумієте про що йдеться? Йдеться про свідомий величезний і постійний грабунок держави як в Росії так і у нас. А у В'єтнамі - ні.

        *** Хехе. У В"єтнамі нічого і так немає.

        > Очевидно, я переконаний, що тут теж потрібний здоровий глузд. Треба залишити все більш-менш монопольне та стратегічне у власності (хоча б через якісь пакети акцій) держави і змусити ці підприємтва і ці пакети акцій - працювати. Ефективно.

        *** І побігли акції працювати! :)

        > 6. Чи може взагалі державне підприємство бути ефективним? Тобто - чи може держава бути ефективним господарником та власником? Може. Якщо хоче. Візьміть французький "Ельф" чи "Рено", чи німецький "Фольксваген". Адже могли "Фокльксваген" і "Рено" бути абсолютно успішними, перебуваючи у державній власності. І чи не державна власність дозволила їм вистояти і розкрутитися в умовах жорсткої автомобільної експансії з Японії та США? Так сьогодні вони вже приватні компанії. Але чи вистояли б вони, якби були приватними від самого початку, і не мали постійних держзамовлень?

        *** А у нас є ЗАЗ. За нього взяли хабарів від корейців. Зараз йому ж...а.

        > 7. Одночасно держава має розглядати усі українські бізнеси (підприємців, олігархів але в першу чергу - виробників) як свою армію. Для них держава має створити максимально вигідні умови для виживання і розвитку. Але при цьому треба контролювати "алчность" підприємців і напрвляти її в конструктивне русло. На зовні - в ідеалі. На користь державі та її громадян - в середині країни.

        *** Ні дай Бог! "Держава" має бути хлопчиком на побігушках у народа. Вона має конролювати армію і захищати обездолених від вимирання. Трошки.

        > Зокрема треба оголосити повну амністію вивезеному капіталу (вказати конкретні терміни дії амністії та фіксований податок 5% на легалізацію грошей).

        *** Привіт, кучмісте!

        > При цьому треба ввести нову схему оподаткування - максимально вигідну для справжніх національних виробників та комерсантів. Тобто я пропонував би схему, за якою Кока-кола сплачувала б більші податки, ніж Оболонь. Скажімо. Схему, яка б орієнтувалася на частку українських юридичних осіб (не СП) в статутному фонді тих чи інших підприємств. Але таку схему, яка б стимулювала навіть ТНК виробляти щось в Україні, а не завозити свої товари зза кордону.

        *** Ні, Максиме, не таку схему треба робити. Треба вивільнити українців робити інвестиції за кордоном, щоб ми краще конкурували. Як чувак, що знаходиться в Америці, кажу вам, що тут є стільки можливостей для українського бізнеса, що хоч як кіт у маслі валяйся. Неспроможність українців конкурувати на заході - міф!


        > 8. Останнього можна досягти ввівши достатньо високе (можливо - подвійне) мито на все імпортне, що в принципі могло б вироблятися тут. В Україні. Починаючи з канцелярії і, закінчуючи побутовою технікою, меблями та автомобілями.

        *** Всякі податки платять споживачі, а не компанії. Це буде торба.


        > 9. Окремо треба придушити - контрабанду. Наші базари і не тільки вже десять років торгують відвертою контрабандою з Польщі, Турції та Китаю. Лише кордон з Польщею за офіційними даними щороку перетинає 6млн. громадян України. Кожен вивозить в середньому по 1000 дол. Перемножте. Це 6млрд. дол, які витікають лише в Польщу (От чому вони не вводять візовий режим). Те ж саме з Турцією та Китаєм. От де гроші на розвиток економіки, нові робочі місця, безкоштовну медицину та освіту.

        *** А ви не задумувались, що "контрабанда" - це робочі місця? Це, блін, торгівля!

        > 10. Усім без вийнятку державним установам та підприємствам має бути заборононено купувати будь-що іноземне (окрім станків чи ще чогось критично необхідного для розвитку виробництва). Тобто всю іноземну канцелярію, оргтехніку, меблі, будівельні матеріали, кондиціонери та автомобілі - заборонити купувати за БЮДЖЕТНІ кошти. Кошти українського бюджету, українських платників податків мають працювати на українську а не іноземну економіку.

        *** Амінь.

        > Якщо ввести таку заборону, а Держава це величезний споживач, то через рік ми або вже матимемо усе своє, або іноземні компанії припруться до нас своїм ходом і почнуть усе виробляти тут.

        *** Ні. не матимемо. Буде як в Білорусі. Жопа.

        > 11. Медицина і освіта мають бути безкоштовні і гарантовані для всіх громадян. Як це дійсно є сьогодні у всіх країнах "побєдівшєй соцдемократії" і взагалі практично – повсюдно в Европі. Приватні школи, університети та лікарні нехай будуть. Але сьогодні кожна "приватна" школа отримує гроші з бюджету на оплату комунальних послуг, утримання будівлі, виплату зарплат учителям згідно діючих ставок. Це грабунок держави. Якщо хочуть приватне, нехай будують чи беруть в оренду і за все розраховуються самі: від початку і до кінця. Як це робиться в усьому світі.

        *** Медицина і освіта мають бути платними. Можна державні стипендії, якщо вже дуже кортить. Лікарі - не казли, вони мають зароляти багато грошей за труд і знання. А то шахтарі, які довбають кувалдою нікому не потрібне вугілля - цяця, а лікарі, які спасають - жопа. Це можна зробити нормальною ПРИВАТНОЮ страховою медициною, а універи і так платно працюють. Безкоштовно навчаються тільки діти чиновників.


        > 12. У Європу нам пертися не треба. Бо ми вже Європа. Географічно. Нам не потрібне членство у євроструктурах. Нам потрібно стати європейцями. Це, передовсім, питання елементарної культури. Культура це свідоме обмеження. Якщо свідомості не вистачає, треба приміняти насильство. У нашому випадку - штрафи та затримання. За лайку, за образи, за те, що смітять, гадять, п'ють, справляють потреби у публічних місцях. От де наша Азія. Внутрішня. Якої Ви не знайдете ні в Кореї, ні в Сингапурі, ні в Японії.

        *** Ясно, чув двін, не знаю де він.

        > 13. Вступ до євроструктур нам не потрібний і небезпечний. Ми не готові до нього - як держава. Не з економічної точки зору. Просто усі європейські країни, це держави, які пройшли пік свого розвитку. Вони є стабільними і надзвичайно сильними. Вони можуть дозволити собі - слабість. У вигляді заборони на смертну кару, європейської хартії мов, посилення ролі реґіонів за рахунок ослаблення централізації (національних країн), пропаґанди гомосексуалізму, евтаназії та інших форм суспільної деґрадації. Ми ж ще не доросли до такого. Ми занадто слабі, щоб дозволити собі розкіш ще додаткового ослаблення. У нас принципово інші задачі. Нам нема куди занепадати. Нам потрібен прорив. Прорив на гору. Туди де всі місця вже зайнято і де нас ніхто не хоче бачити - насправді.

        *** Станьте цивілізованим. Може ви і слабкі. Я теж не хочу пертися в Європу, але орієнтація на більшу демократію і більш ефективну економіку - це добрий процес.

        > 14. Тому наш порятунок в усвідомленні обмеженості власних ресурсів. Чіткого контролю за їх використанням та примноженням. У свідомому обмеженні самих себе у непотрібних надмірностях (комп'ютери в сільських школах, де роками не топиться, а вчителі отримують копійки чи євроремонти у лікарнях, де немає медикаментів). В усвідомленні, що Захід не пропонує нам нічого, окрім троянських коней. Будь це ВТО/СОТ, гомосексуалізм чи реформа середньої освіти. В орієнтації на власні сили, в патріотизмі та прагматизмі. У тому, що я називаю - здоровим глуздом і власним шляхом

        *** Треба самим пропонувати коней, і не троянських, а взаємовигідних. Або просто вигідних, а там побачимо. Сільські школи мають бути або платні, або фінансуватися з бюджету сільради.


        > PS Про мову і національність свідомо не згадую, бо на мою думку всі ці питання вирішаться самі собою по ходу реалізації більш суттєвих й амбітних задач. Наприклад увійти протягом десяти років до двадцятки найрозвинутіших країн світу. Протягом двадцяти років - до десітки. Протягом п'яти перевершити за показниками ВВП Турцію та Польщу разом взяті. Тощо

        ** Так.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.07.19 | Максим

          Re: Тоді вже й Ви теж

          дайте відповідь на запитання, яке я ставлю Юрку.

          Будь-ласка
  • 2002.07.19 | LEN

    Re: Написано умно, точно и правильно(-)

  • 2002.07.19 | DevRand

    ви навмисне втікли з попередньої гілки?

    на цю ж тему?
    http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1027063866

    там для вас дуже багато роботи - заперечити тій інформації, що в питаннях та відповідях.

    поки що я чую тільки істерику з приводу зради, а також аргументи на кшалт "у нас був туз, туз був у нас".

    маєте щось заперечити - відповідайте по суті, і саме там.
    IMHO, допоки у вас виходить суцільна демагогія.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.07.20 | Максим

      Re: Шановний, DevRand, прокинтеся... Ви - марите

      На що там відповідати?

      Уважніше перечитайте мої постинги. Псля мого постингу Толкачову відповісти мав би він. А його "фактаж", над яким довгий час працювали груми консультантів атомних електростанцій Європи (жартую,.. трохи) нехай спростовує Енергоатом.
      Все це деталі покликані завуалювати головну задачу. Я ж пропоную звернути увагу саме на неї. От тому й виніс її на гора і вокрему гілку: ЗРАДА
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.07.20 | DevRand

        тобто, ви таки втікли від відповідей. питань більше немає (-)

  • 2002.07.20 | Максим

    Re: ПРО ВОРОГІВ, СВІТОПОРЯДОК ТА ОБЛЕНЕРГО

    ПРО ВОРОГІВ, СВІТОПОРЯДОК ТА ОБЛЕНЕРГО

    1. Ворогів не потрібно шукати. Вони є. Вас не влаштовує слово "ворог"? Воно дратує Ваш ніжний слух? Добре, скажемо "конкуренти". Яка різниця? В світі точиться економічна боротьба/війна/протистояння/конкуренція (вибвирайте) - інтересів. Політичних та економічних інтересів.
    2. Взагалі світопорядок дуже простий. Існує група країн (їх десь з двадцять) які експлуатують увесь інший світ. Точніше, ці країни є політичними інструментами економічної експлуатації та визиску, що його здійснюють ТНК. А як відомо, під 90% усіх ТНК розташовані (штабквартири) саме в країнах Великої сімки.
    3. Щоб ви розуміли, експансія цих країн є всесторонньою та багатогранною. тобто у деяких сферах вони конкурують і між собою. Але переважно їх експансія направлена на країни другого та третього ешелонів.
    4. До країн другого ешалону я б відніс Рорсію, Польщу, Туреччину, Угорщину, Бразилію і т.п. Ці країни експлуатуються, але їм також дають можливість наживатися на країнах третього ешалону.
    5. Серед країн третього ешалону сподибуємо Україну. Колись її порядковий номер був 76. Потім 94. Зараз не знаю. Це - економічні ізгої. Їх роль - придатків і дешевих ресурсів: природніх, наукових, інтелектуальних, людських (слухняні білі люди зараз в ціні);
    6. Очевидно, що країнам третього ешалону залишається лише конати і пробувати експлуатувати по-мєлочам - собі подібних. Нещасних
    7. Про експансію. Треба розуміти, що нормальна здорова держава експансує у кількох вимірах одночасно: економічну експансію підкріплює - політичний тиск; політичний тиск супроводжується інформаційною навалою; змазкою/медіатором інформаційного втручання виступає культурна експансія; усе це, знову таки, зав'язано на економічний визиск. Яскравими прикладами реалізації подібних схем в Україні є США та Росія. (до речі, тут не варто забувати і про релігійний аспект експансії: протестантів і т.п. - організаторів постачання "білого м'яса" до США)
    8. Так от суть світобудови в тому, щоб кожен знав своє місце і не пиркався. Зокрема місце України - визначено. Серед недорозвинутих країн "третього світу".
    9. А країнам "третього світу" не положено: будувати АН-70, АЕС, запускати супутники чи конкурувати будь-де з країнами першого ешалону. Їм також не положено мати безкоштовну медицину, сильну армію та науку. Тому, якщо ми змиримося з існуючим статус кво, то через 15 років в Україні вже не буде взагалі нічого. Хорошого.

    Про обленерго:
    1. В україні як мінімум три обленерго сьогодні належеть американцям. Здається Київське, ще якесь і "Рівнеобленерго". Про останнє знаю достеменно. Власник якась транснаціональна компанія AES... Показово, що прийшовши на ринок (у Рівному)вони давали інтерв'ю і вихвалялися, що вже працюють в Казахстані і особливо успішно в Грузії, де їм належить усе. В ті самі дні я дивився "Врємєна" з Познером і там хтось згадавши про Грузію зауважив, що там кошмар: проспет Шота Руставелі вечорами темний, усіх відключають за борги (теплопостачальників і водопостачальників), люди буквально вирубують парки і носять воду відрами. Це говорилося зовсім з іншого приводу (не про американців), але я співставив два факти... А потім тут почалося... Не так само, бо преса категорично цькує америкосів (це раз), а по-друге, вони ще не підняли тарифи аж так, як їм хочеться, бо негативний загальноукраїнський розголос не дозволить їм приватизувати усі інші обленерго (це головна причина). Коли ж вони куплять все, що хочуть, от тоді почнеться по-справжньому.
    2. Що роблять обленерго. Зрозуміти не вдається. Не розповідають. Зате рубільник тримають тупо і регулярно шантажують мнрію, облводоканал та комуненергію. Зрозуміло, що гарячої води не подають у нас - взагалі, а холодна - за графіком (хоча не дуже жорстким - центр міста відключають лише на ніч)
    3. Куди йдуть гроші. Гроші йдуть - обленерго. За ті гроші вона купує електроенергію в підприємства (НАК?) ЕНЕРГОРИНОК і продає споживачам. З накруткою. ЕНЕРГОРИНОК мав би розраховуватися з атомками через підеприємство (НАК?) ЕНЕРГОАТОМ, але перед РАЕС та ХАЕС у них багатомільйонні борги, бо по всій Україні ЗА ГРОШІ АЕС у тримуються - теплові електростанції. Вони для ЕНЕРГОРИНКА - пріоритетні, бо мають розраховуватися з Росією (за газ) та з шахтарями ( за вугілля). Така офіційна версія.
    4. Характерно, що в Рівному американці понавозили топ-менеджерів зі всього світу, навіть з Австралії. Не знаю точно, але сумніваюся, що ці люди отримують менше 60 тисяч доларів на рік. Отримання надприбутку - головна причина їхніх вимог підвищувати тарифи. Люди тих тарифів платити не можуть, підприємства через ті тарифи стають збитковими і неконкурентноспроможним. Усе це приклад і результат - безвідповідальності української влади. Бо за нинішніх умов - продавати у приватні та й ще ЧУЖІ руки - монополію на рубильник - це злочин.
    5. Про приватні АЕС. Так у франції АЕС - приватні. А от їхні "обленерго" - державні. І це логічно. Принаймні, набагато логічніше, ніж те, що є у нас. Бо сьогодні ми пашемо на американців-посередників, які лише стрижуть купони і можуть взагалі поставити наші АЕС на коліна. При певних обставинах. Або можуть перестати продавати електроенергію в Україні, а відправити її на експорт. Зараз така ситуація ще здається неймовірною, але, що буде років через десять я сказати не берусь.
    6. За логікою, власником АЕС у нас є не держава "взагалі", а НАК "ЕНЕРГОАТОМ". Він і має діяти як звичайне комерційне підприємство, яке має найнятих топ-менеджерів. Яка різниця - хто володіє контрольним пакетом акцій - американці чи держава. Питання лише в тому як контролює свій пакет акцій держава - власник. І тут ми приходимо то того, що називається ФДМУ. Кодла зрадників, які принципово не хочуть контролювати ефективність державних пакетів акцій будь-де. А поспішають усе розпродати іноземцям.
    7. Отже - усе вирішують кадри. Аксіома

    Пробачте, що так багатослівно
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.07.20 | LEN

      Re: Немного уточню!

      Пан Максим! Я согласен практически с каждым Вашим предложением. Разногласия по несущественным деталям, причем Вы, наверно, ближе к истине. Но тем не менее я изложу похожие мысли как я это делал ранее. Вы делите мир на три части а я на две. Ваше мнение возможно точнее. У меня мир состоит из Мировой Метрополии (ММ) и Мировой Колонии(МК). К ММ относится около 20 стран. И я согласен с ВАми. Третий эшелон ( Вашей терминологии)я называю МК и в ней находится Украина. А вот второй эшелон - это страны, которые ,по моему, временно там и они идут на присоединение к ММ. И они действительно и эксплуатируются (пока ) и сами эксплуатируют ( все больше и больше). Со списком я согласен. Плюс Китай и Индия. Видно что в ММ попали бывшие метрополии а в МК бывшие колонии за исключением Украины , которая никогда не была колонией. (тема для дискуссии). Далее мне нечего возразить Вам : я согласен. Изложу свое мнение по пункту 5.
      У Вас "Так у франції АЕС - приватні. А от їхні "обленерго" - державні. І це логічно".
      Конечно логично. Сошлюсь на проводимую паном Чубайсом реформу РАО ЕС. Она проводится по следующей схеме. Создается государственная фирма : ФЕДЕРАЛЬНАЯ СЕТЕВАЯ КОМПАНИЯ (ФСК). В собственности которой все линии электропередач по России. Она обязана по закону обеспечить бездискриминационный доступ до линий электропередач как потребителю так и производителю. Производители электричества делятся на 8-12 энергогенерирующих холдингов , конкурирующих между собой ( в их числе РосЭнергоАтом). И завод или фабрика может выбрать себе поставщика энергии: кто дешевле или надежнее. И энергия от частных производителей по государственным сетям (ФСК) идет до потребителя. И конкуренция производителей электроэнергии может сдерживать рост тарифов а ФСК контролировать передачу и не допускать нечестной конкуренции. На Украине по-моему все наоборот. По крайней мере, у Вас так написано. И россияне молодцы, свои сети не продают даже своим. Потому что электросети - это естественная монополия и продавать кому либо( украинцам, россиянам, американцам) опасно и преступно. Нельзя приватизировать монополии, частная монополия в сотни раз страшнее государственной. А иностранцы могут покупать электростанции и конкурировать с российскими производителями поставляя электроэнергию через и под контролем ФСК.
      Пан Максим! Я заметил что по одному пункту я все таки с Вами не согласен. У Вас "І тут ми приходимо то того, що називається ФДМУ. Кодла зрадників, які принципово не хочуть контролювати ефективність державних пакетів акцій будь-де. А поспішають усе розпродати іноземцям."
      Я вынужден заступиться за чиновников ФДМУ. Они не могут продавать меньше. В бюджете заложена сумма поступлений от продажи держмайна.
      Рекорд побил Ющенко , в предложенном им бюджете ( когда он был премьером) доходы от приватизации должны были составить 9 (девять) миллиардов гривен(почти четверть бюджета). Вы представляете чтобы было с Украиной если бы пришлось в авральном порядке продавать держмайна на такую сумму. Нардепы снизили до 6 млрд долл в бюджете на 2001 год. И чтобы выйти на эту цифру надо было снижать цены на майно и спешить их продать. Такая политика латать дыры в бюджете за счет продажи держмайна сохранилась и после ухода Ющенко. Так в семье поступают алкоголики, когда не хватает денег на водку то они выносят и распродают майно семьи. Вои и последние два премьера, чтобы хватало денег на нужды государства, выносят из народного дома заводы и распродают, чтобы свести концы с концами в бюджете. А ФДМУ по закону обязан выполнять бюджет. И не его эта вина а правительства и ВР. С уважением LEN
    • 2002.07.21 | Максим

      Re: Дякую LEN, але

      Коли я кажу про ФДМУ, то маю на увазі що саме вони виступають найактивнішими апологетами, агітаторами, лоббістами і т.п. - приватизації. Я зрозумію, що є бюджет. Але ж є і позиція чиновника - державного службовця - людини, яка має відстоювати державні інтереси.
      А унас виходить, що державні інтереси - це інтереси МВФ (з приватизації в Україні) і відповідно - ТНК.

      Умовно кажучи, якби я був головою ФДМУ, я б оголисв, що приватизація нам не потрібна, а зазначені мільярди треба зібрати у вигляді дивідендів від державних пакетів акцій. Звернувся б з відповідним поданням до прем'єра, президента, парламенту, запросив би особливого сприяння з боку СБУ та правоохоронних органів і т.п.
      А тут навпаки постійні заяви чільних працівників ФДМУ, що найкраща форма управління державними підприємствами/акціями це їх продаж. При цьому визнають, що кон'юнктура зараз погана і продавати доводиться за безьцінь, або чекати. А поки чекають, свідомо дозволяють розграбовувати державу. Бо мають добре замащені ким треба пальці. От я про що.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.07.22 | LEN

        Re: Трудно судить!

        Пан Максим! Мне трудно судить дорого или дешево продаются наши заводы. Я недавно читал интервью владельцев ЗАЛКа ( Запорожского Алюминиевого) то они жаловались что купили дорого. Был год назад случай когда Россияне купили РИВНОАЗОТ но после нескольких дней пребывания на заводе отказались вносить сумму. Поэтому я не могу сказать дешево или дорого. Далее я во многм согласно с ВАми но не во всем. Если Украина строит рыночную экономику , то предприятия должны конкурировать, потому что отсутствие конкуренции это смерть рыночной экономики, её монопольное загнивание. Например если все сахарные заводу будут принадлежать государству , КОНКУРЕНЦИЯ БУДЕТ ОТСУТСТВОть и это приведет к загниванию сахарной промышлености. Именно приватизация и желательно в разные руки приведет к созданию конкуретной среды. Например недостроенные блоки ядерных электростанций надо было вообще продать России и пусть она достроит и пусть конкурирует с нашими станциями. А на вырученные деньги возможно надо построить станции в России и за счет более дешевых енергоносителей импортировать украинскую энергию, произведенную на украинских станциях расположенных в РОссии. И вообще приватизировать можно все кроме естественных монополий: линий электропередач, желдорог , аэропортов, рек и др. Кстати как ВЫ относитесь к реформе по Чубайсу. С уважением LEN


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".