Юлія Тимошенко категорично проти газового консорціуму
07/23/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Народний депутат, лідер фракції БЮТ, колишній віце-прем'єр-міністр з питань паливно-енергетичного комплексу Юлія Тимошенко стверджує, що в створенні міжнародного газового консорціуму немає економічної потреби.
Ггазотранспортна система України, за її словами, щорічно приносить 2,5 млрд. доларів виручки. Для того, щоб інфраструктуру утримувати в ідеальному технічному стані, необхідно приблизно 500 млн. доларів на рік. Все інше - це прибуток.
Що стосується аргументу на користь створення консорціуму для того, щоб Росія не будувала інший нафтопровід в обхід України, колишній керівник ПЕК заявила наступне: "Чи можна повірити, що розумні і прагматичні люди в російському керівництві "з принципу" вкладуть десятки мільярдів доларів у проект, надзавдання якого - ще дошкулити Україні?"
На думку Тимошенко, Росія будує нову транспортну магістраль через Білорусь і Польщу, щоб отримати можливість транспортувати додаткові обсяги газу, які добуватимуться на ямалському газовому родовищі. "Підкреслюю: додаткові обсяги до тих, які сьогодні вже експортуються Росією на Захід", - говорить вона.
Тому, переконана Тимошенко, жодної економічної необхідності в створенні міжнародного газового консорціуму немає.
УНІАН
Відповіді
2002.07.23 | Shooter
Віктор Ющенко:
http://www.pravda.com.ua/?20718-3-new...щодо консорціуму. Якщо ми хочемо, щоб український газопровід узагалі існував, то це неможливо без російської сировини та найзаможнішого західного споживача. Тому я вважаю ідею створення газотранспортного консорціуму здоровою.
Юлія Володимирівна як член мого уряду добре знає, що питання створення міжнародного консорціуму звучало ще за часів уряду Ющенка, ми з російським прем'єром Михайлом Кас'яновим порушували цю тему. Питання - у деталях, в умовах, на яких Україна увійде в цей проект.
Ми маємо стати повноправним учасником консорціуму, захистити свої національні інтереси не через ізоляціонізм, а через детальний прорахунок найвигідніших для України умов участі у проекті. Але сьогодні ми не знаємо деталей, умов, на яких Україні пропонують увійти до консорціуму - це головна проблема. Тож не думаю, що цей документ буде легко ратифікований парламентом України.
2002.07.23 | Roller
Труба "зовет" к расколу политоппозиции. (-)