МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Приклад "реал політік"

08/01/2002 | Lamber
ЗАЯВЛЕНИЕ
Международного комитета против приватизации железных дорог


В ноябре 2001 года железнодорожниками Великобритании, Германии, Франции и России создан Международный комитет против приватизации железных дорог . Поддержку создания комитета выразили железнодорожники Пакистана, Украины, Эстонии, Южной Кореи и Бразилии. Впоследствии к комитету присоединились работники железных дорог Швейцарии, Бангладеш.
Объединение профсоюзного и рабочего движения на железных дорогах разных стран не случайно. Приватизация железных дорог, да и других важнейших отраслей экономики, осуществляется по одной и той же схеме, навязываемой странам должникам Всемирным Банком и Международным валютным фондом в виде так называемых Программ структурной перестройки. При этом цели приватизации извлечение сверхприбылей, повышение кредитоспособности стран достигаются за счет повышения интенсивности труда, снижения заработной платы, исключения льгот и привилегий, как для работников железных дорог, так и для граждан, пользующихся услугами железных дорог. Железнодорожники этих стран понимают, что только государственные железные дороги обеспечивают реализацию права граждан на свободу передвижения. Только государственные железные дороги способствуют развитию экономики, в том числе ее социальной сферы, созданию рабочих мест. В случае если предприятия железнодорожного транспорта окажутся распроданными в частные руки, сотни тысяч людей потеряют работу; наименее социально защищенные граждане останутся без льгот, которыми пользуются сегодня; малодеятельные участки железных дорог будут закрыты как нерентабельные, не привлекательные для продажи; резко возрастет число аварий и крушений поездов. Железные дороги одна из жизненно важных отраслей экономики в буквальном смысле этого слова. Многие населенные пункты, предприятия во всех странах живут исключительно благодаря существованию железных дорог. Частный владелец железной дороги не заинтересован в существовании нерентабельных железнодорожных сообщений, не приносящих желаемой прибыли. Они попросту будут закрыты. Частному владельцу ни к чему устанавливать какие-либо льготы для пенсионеров, инвалидов, ветеранов. И это не чье-то субъективное мнение, а реальность, о которой свидетельствует уже имеющийся опыт приватизации железных дорог в ряде стран мира. Так, например, англичане уже 4 года живут в условиях частных железных дорог. За это время значительно увеличилось число крушений и число ЧЕЛОВЕЧЕСКИХ жертв. Настолько значительно, что среди многочисленных представителей английской прессы обсуждается вопрос: кто станет следующим в национальной лотерее? . При этом под национальной лотереей понимаются поездки по железным дорогам, а выигрыш в ней один СМЕРТЬ. Осознав все это, более 100 членов английского парламента подняли вопрос о национализации железнодорожного транспорта. Опыт показывает: правительства стран, которые шли на поводу у капитала, распродавая за бесценок предприятия железных дорог, вынуждены, теряя огромные средства (за счет налогоплательщиков), вновь их национализировать, потому что последствия приватизации железных дорог ужасают.

24 февраля 2002 года в Берлине на заседании Бюро Международного комитета было принято решение о проведении 10 октября 2002 года международной акции протеста против приватизации железных дорог.
Международный комитет призывает граждан мира присоединиться к противостоянию планам приватизации железных дорог и участвовать в этой акции. Приватизация железных дорог затрагивает не только железнодорожников. Ее последствия неизбежно окажут влияние на благосостояние общества в целом и жизнь каждого гражданина в отдельности.


Бюро Международного комитета
против приватизации железных дорог

Відповіді

  • 2002.08.01 | Augusto

    Кидай дуркувати! Лампаси видно!

    01-08-2002 12:22, Lamber

    http://maidan.org.ua/n/free/1028193768

    "Також недопустима співпраця з іноземними центрами."
    © Lamber 2002

    :):
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.01 | Lamber

      Коментар не для Августо (він все рівно не в"їде)

      Поданий текст ілюструє реальний спротив та солідарність прогресивних сил. Є таке поняття солідарність. Не можливо боротися за свої права в окремій країні. Глобалізація має властивість до поширення та поглиблення. Процеси, які відбуваються в Україні мають свої коріння в політиці МВФ, США, НАТО, ДКБ, ЄврАзЕС тощо. Без співпраці НА РІВНИХ УМОВАХ - СОЛІДАРНОСТІ ТА КООПЕРАЦІЇ прогресивних сил в різних країнах не можливо вести ефективну боротьбу. В цій боротьбі не існує іноземних центрів. Це і є реальна політика.
      В даному випадку пропонується розгорнути кампанію проти приватизації Ж/Д доріг в Україні. Прецес вже почався. А далі звільнені робітники, трудова міграція (в ту ж Росію чи Португалію), руйнування соціальної сфери залізниці (продаж будинків відпочинку, гуртожитків тощо).
      Приватизація Ж/Д доріг в Англії призвело до того, що нові хазяї почали економити на техніці безпеки результат - кілька великих аварій з сотнями жертв. Уявіть, що буде в Україні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.01 | Augusto

        А ну подуркуй, "сірий пі(сю)ар", подуркуй.

        01-08-2002 12:22, Lamber

        http://maidan.org.ua/n/free/1028193768

        "Також недопустима співпраця з іноземними центрами."
        © Lamber 2002

        :):
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.01 | Lamber

          ДЕ АРГУМЕНТАЦІЯ (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.01 | Augusto

            І я про те ж саме.

            Ти вилізаєш, кувікаєш щось, що не тримається купи і думаєш, що ти свої лампаси можеш сховати за парою сп*зжених за допомогою копі-пейста статей?:):

            П.М. Дивись, що я навiть не стверджую, що ти на державній службі!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.01 | Lamber

              Re: І я про те ж саме.

              В мене складається враження, що в деяких шавок на цьому сайті робота така - обламувати комусь "не вигідні" теми. Так і скажіть, що політика сайту, чи його кураторів не дозволяє піднімати гострі теми. Дозволено тільки пусто-порожнє гавкання псевдо-опозиціонерів та вишибання сльози на тему бідної-бідної опозиції.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.08.01 | Augusto

                А чого би вам з Гельманом не зробити власний сайт?

                З грою в двадцятьодне, порнографією та віртуальним продажем кокаїну? Посприяє розвитку інтернета імені Джеда Сандена в Україні.

                Тут був Вєрнік в свій час (а не твоє чучело на дрючку), це він потім продався сталіністській КПРС за два квитка на маршрутку, анархісти були, але такий клоун вперше! Не надумай випадково здриснути кудись, а то мені стане сумно!:):
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.08.01 | Lamber

                  Нєдождетесь!!!!!

                  Чекайте нових статей та рецензій. Молись Августо, пий молоко, сходи в церкву, і не дай бог кудись пдінуться мої постинги...
                  відповідай на поставлене вище запитання і не морочи людям голову.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.08.01 | DevRand

                    ще один грозний перець

                    скільки їх таких було? Що там з приводу постингів - погроза?
                    Я вже обісцявся від страху.

                    P.S. подобаються мені ламбери, які з криком "треба міняти систему!" починають кіздячити політичну опозицію с криками "ах ти ж сука, ти чого неправильний!". Причому про кучманоїдів згадок фактично немає, тільки "ну, вони ж не винні - треба взагалі все міняти, просто світ такий, недовершений!"

                    Є ідеї з приводу позапартійної опозиції? Так я можу ще напрямки підкинути: непартійна, неідеологічна, неієрархічна. І чому б вам не облишити (там де лежить) ту опозицію (далеко не ідеальну, доречі) яка є, а спокійно виходити в реал і працювати над своїм варіантом. Чи це не підходить, нецікаво, не збігається з завданням?
                    (потрібне підкреслити)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.08.01 | Мертві Бджоли Загудуть

                      Про баранів (Lamb..) і залізницю

                      Шановний Ламбере,

                      Приклади требе наводити за і проти, й бажано якомога більше. Щоб мати поінформовану точку зору. Крім Соціалістичних Штатів Європи ще існують Сполучені Штати Америки, де після вічного існування націаналізованої державної залізниці нарешті таки дотлумкали що треба її де-націоналізувати якомога швидше. Залізниці в Америці - це ще хіба не єдиний з динозаврів т. зв. природних монополій. Але й цьому вже приходить край. Бо наслідок державного управління - збитковість Американських залізниць - АМТРАК, і до того ж купа катастроф... хоч і без великої кількости жертв.

                      Отже, американці добре усвідомлюють, що чим менше держава (тобто тупорилі бюрократи) втручається у життя людей, то тим краще житимуть люди включно з самими бюрократами. Сучасна тенденція - скорочення і зменшення функцій держави в усіх галузях і по всіх напрямках.

                      Безперечно, приватизація в Україні зовсім не те ж саме, що приватизація в решті світу. Так само як і урадовці. Так само як і рейки залізниці.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.08.01 | Stepan Salo

                        Re: Про баранів (Lamb..) і залізницю

                        Більшість з наведених аргументів була вірною, до того ж якщо говорити про Амтрак, то ціни на залізничні квитки знаходяться на одному рівні з цінами на авіаквитки, тому не дивно, що він - збитковий.
                • 2002.08.01 | Олег Верник

                  Re: Зрозуміло, чому Аугусто лається...

                  www.workres.kiev.ua

                  Цікаво помітити, що Аугусто дуже впевнено себе почуває у "тьорках" з банальними лібералами на кшалт типових УБК, але ж з лівими текстами не вправляється. Тому і лається, відсутність аргументів у Аугусто вже є очевидною навіть байдужім до лівого дискурсу майданівцям :)
    • 2002.08.01 | Stepan Salo

      Чергове підтвердження

      Того що декотрих дописувачів на форумі більше цікавить особистість того, хто пише, ніж те, що він пише...
  • 2002.08.01 | SpokusXalepniy

    Це приклад не "реал", а "орал" политики.

    Lamber писав(ла):

    > При этом цели приватизации извлечение сверхприбылей, повышение кредитоспособности стран достигаются за счет повышения интенсивности труда, снижения заработной платы, исключения льгот и привилегий, как для работников железных дорог, так и для граждан, пользующихся услугами железных дорог. Железнодорожники этих стран понимают, что только государственные железные дороги обеспечивают...

    Эти аргументы специально предназначены для долбоебов, для серой массы населения, точно для такой же толпы, на которую опирался Гитлер, не безосновательно рассчитывая прийти к власти.
    Даже слово "сверхприбыль" вместо "прибыль" требуется авторам для повышения уровня озверения этой группы населения. Ведь никто не знает что есть сверх, а что - просто прибыль. Одна и та же цифра для разных областей имеет разное значение. В высоких технологиях, например, львиная доля прибыли идет на новые разработки (иначе обанкротишся через два года), а для добывающих отраслей приыль распределяется совсем по другому - планируется на годы и годы вперед.
    Если бы "прогрессивные железнодорожники" были бы честными людьми то им надо было бы сказать не хитрожопую фразу типа: "государство должно поддерживать убыточные ж-д службы", а прямо и честно объяснить момент самой такой поддержки, а именно следующий.
    Когда выплачивается зарплата гражданину, ему говорят: "а вот этот доллар из твоей зарплаты мы вычитаем для налога, который пойдет в железнодорожное ведомство - у них, понимаешь, не хватает". Позвольте, это вы у Петра возьмите два доллара - он по десять раз в году ездит, а с меня и десяти центов много - я раз в пять лет пользуюсь вашей ж-дорогой. А Иван - так он вообще только самолетом летает. Он считает, что лучше этими деньгами поддержали бы маленькие аэропорты.
    Потом еще хорошо бы пенсионеру объяснить, что пенсия у него маленькая, потому что Петр очень хочет ездить на поезде почти задарма.

    Этого всего "прогрессивные железнодорожники" не говорят. Они показывают пальцем на цифири - поглядите, мол, вона какие богатые компании, а у вас на водку не хватает.
    Эх, сколько ещё в мире любителей чужой жопой ежиков бить.

    Вот вам пример Сан-Франциско, где легко сравнивать частный и государственный (городской) транспорт.

    Частный - BART. Это по киевским понятиям, что-то типа смеси метро и электричек. Ну, как если бы все электрички были не Фастов-Киев и Киев-Тетерев, а Фастов-Киев-Тетерев, но территории города заходили бы под землю и становились бы на время метром :) пока опять не выйдут наружу с другого конца города обычными поездами-электричками.

    Точно так же в Сан-Франциско работают трамваи. Под центром города они, как метро, а по окраинам вылазят наружу из разных дыр (:как тараканы:) и начинают работать как обычные трамваи. Владелец этого вида транспорта не частная фирма, а город.

    Каждая из этих служб имеет свои ж-д пути, свою обслугу, свои станции, ну, почти все свое собственное (для BART - частное, а для трамваев - общественное, дотируемое).

    Результат такой. Общественный трамвайный транспорт имеет раз в ДЕСЯТЬ больше перебоев при транспортировке населения, чем частный. Это уже не говоря о том, что он не прибыльный. Недавно трамвайное управление переоборудовало всю компьютерную систему. Теперь на подземных станциях каждый может прочитать на электронных табло какой маршрут трамвая и через сколько минут подойтет к станции. Это не совсем то же самое, что в киевском метро, потому что через станцию проходит несколько различных маршрутов. Власти затратили на новую систему кучу денег, но на самом деле вся эта точность себя не оправдывает, т.к. положиться на нее нельзя совсем не потому, что компьютер сбоит, а потому что неприятности с задержками возникают совсем неожиданно по многим другим причинам (:на глобальное устранение которых денег теперь уже не хватает:).
    Зато городские власти распорядившись так "удачно" миллионнами долларов, которые собирались с жителей города в виде налогов, дали работу многим фирмам, производившим компьютеровские программы, автоматику и пр. То есть распределяли заказы по фирмам. А здесь как ни блюди, но без взяток не обошлось.
    В частной компании этих денежных даров с неба (в виде поголовного сбора средств путем налогообложения) ждать не приходится. Им надо варируя сервис и стоимость проезда добиться максимального потребления своих транспортных услуг. Взятки им получать особенно неоткого. Отчитываться за количество введенных новых касс, автостоянок возле загородних станций, информационных табло и пр. не перед кем, кроме как перед собственной совестью джигита, которая есть не что иное, как полученная прибыль. А она (прибыль) уже есть комбинация цены и услуг.

    Частный ж-д извоз показывает явные преимущества и БОЛЬШУЮ безопасность, т.к. в гос.транспорте штрафовать некого, а для частной фирмы нарушение безопастности и последующая ответственость за это грозит смертью всего их бизнеса.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.01 | Stepan Salo

      Re: Це приклад не "реал", а "орал" политики.

      Ваші аргументи мають місце, але хотілось би щоб ви більше відштовхувались від цифр, а не від емоцій і ідеології.

      Так, в випадку міського транспорту приватні компанії мають перевагу перед державними і з точки зору економічності і з точки зору ефективності і з точки зору безпеки. Але це не стосується міжміського (міждержавного) транспорту!

      На даний момент на Україні залізниця - єдиний реально доступний більшості населення вид транспорту. До того ж, якщо говорити про міський транспорт, ви вважаєте що державні малошумні і бездимні тролейбуси гірші від пердючо-смердючих маршруток Iveco, Газель та іншого лайна?

      Я вважаю, що якщо УкрЗалізниця буде приватизована, їй хана. Чи ви не згодні?
  • 2002.08.01 | Stepan Salo

    Про Амтрак і приватизацію залізниць

    Продовження постингу http://maidan.org.ua/n/free/1028222453

    >Більшість з наведених аргументів була вірною, до того ж якщо говорити про Амтрак, то ціни на залізничні квитки знаходяться на одному рівні з цінами на авіаквитки, тому не дивно, що він - збитковий.

    Ціни знаходяться не на одному рівні, бо ціни на залізничні квитки Амтраку більше ніж в 2 рази вищі у випадку великих відстаней.

    Так, наприклад, ціна на проїзд в Амтрак з Чікаго в Сан Франціско (3600км) становить $293.00 (ціна взята з сайту http://tickets.amtrak.com). При цьому якщо, наприклад, ви вирушите в дорогу 08/01/02 в 3:15pm, то на місці ви будете 08/03/02 в 7:30pm.

    Різниця в часі між Чікаго і Сан Франціско -1 година.

    При цьому ціна на такий же авіапереліт компанією National Airlines становить $114.00 (ціна взята з сайту http://www.travelocity.com).
    При цьому якщо ви вирушите в дорогу Aug 17 в 3:45pm, то на місці ви будете Aug 17 в 8:00pm.

    Якщо розглянути ближчі маршрути, наприклад Чікаго - Цінціннаті (500км), то ціна на Амтрак становить $79.00, а мінімальна ціна на авіаквиток становитиме $405. Але 500 км можна і автомашиною проїхати, а ціна на автобус становить $48 (з сайту http://www.greyhound.com).

    Ось вам чудовий приклад приватизації. Хто, скажіть мені, користуватиметься Амтраком на таких умовах, і скільки він ще проіснує на таких умовах? Чи дивно, що він збитковий?

    В випадку залізниць необхідні суттєві державні дотації, бо прибуток в них менше витрат. Звичайно, якщо не проводити Амтраківську цінову політику, але тоді користувачів залізницею не залишиться. Навіть зараз, середня довжина пасажирського потягу Амтрак становить 5 (!) вагонів, і розклад руху в нього зовсім не частий.

    Інакше приватизатор (якщо такий дурень знайдеться) просто розбере колії і переплавить їх на метал разом з вагонами і тепловозами, бо це йому буде більш вигідно, ніж підтримувати колії по яким ніхто не їздить в робочому стані.

    Ще залишаються, звичайно, вантажні перевози на залізниці, як джерело прибутку для власника залізниці. Але якщо знову ж розглядати США, то основним спосібом перевезення вантажів являється використання вантажних автомобілів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.01 | Kostya P.

      Американська транспортна система

      Хотів би додати одну деталь: Починаючи від 1950х років, американці лобіювали автобудівельні компанії. Для того, щоб кожен міг їздити на машині (і для того, щоб продати більше машин), американці лобіювали і вкладали гроші у авто інфраструктуру -- хайвеї (магістралі).

      Дороги в Америці бувають трьох видів: міжштатні (інтерстейт), штатні, і місцеві. Відповідно, вони фінансуються ВИКЛЮЧНО з призначених бюджетів.

      Така політика призвела до того, що з роками склалася розвинена система добре утримуваних авто шляхів. Висланих доріг немає хідба що до домів окремих фермерів.

      Відповідно, американсці наклали на залізницю. Залізниця і зараз є регульованою: Амтрак МАЄ робити пасажирські перевезення, але ніхто ними не їздить крім помилуватися краєвидами.

      Міжштатні автобусні лінії теж непопулярні. Але дуже зручно для самих незабезпечених (бомжів). Звичайно, немає жодної державної (федеральної автобусної копманії).

      Транспортні перевізки робляться як залізницею, так і автотраками.

      Українці зараз взялися за залізницю, і, слава Богу, підвищаться стандарти перевезень. НІКОЛИ стандарти і сукупні (ціни+субсидії) ціни перевезень у державній компанії не будуть кращими, ніж у приватній.

      Але відкритою залишається проблема автошляхів, які не реконструюють. Навіть в містах дороги погані не тому, що там ями, а тому що вони МАЛЕНЬКІ. Хрещатик - це пародія. Через півроку після ремонту, машини вже стояли НА ТРОТУАРІ. Якби я тут поставив машину на тротуар, то мене б нафіг відтягли, засудили права за злісне порушеня...

      КИЇВ і ЦІНИ. Ціни на проїзд мають бути ВІЛЬНИМИ. Не хочеш їхати, не їдь. Зарегульованість веде до підвищеної ролі кучмітів і прочих жлобів бюрократів і опортуністів від влади.

      Так, якщо не було б регулювання всього і вся (перевозок), то стали б прибутковими проекти гаражів, які аж кричать "побудуйте нас!". До речі, тіж самі опортуністи омельченківці могли б займатися не поборами, а побудувати гаражі, і доїти гроші. Хрещатик став би чистим і приємним. Вулиці на стогнали б від паркованих машин і чуваків з міськради, що збирають гроші з припаркувавшихся на опохмєл.

      МЕТРО. Ми ще чекаємо, але матро колись почне провалюватися. Цого треба теж приватизувати нафіг.

      АВІА. Суперова ініціатива нещодавно була по авіа. Знизити ціни для більшої кількості перевезень. Це дасть товчок для компаній, бо так у нас авіа взагалі не буде. Зараз, коли бізнес стане підніматися, і виросте нова культура літати а не їздити потягом, компанії зможуть і підвищити безпечність, і купити нові літаки (АН :). Один ризик: збільшаться вильоти --> збільшаться аварії. Але загальий ризик не буде завеликим.
    • 2002.08.01 | Stepan Salo

      Доповнення про приватизацію

      Саме явище приватизації є абсурдним. Ця ідея пішла з легкоі руки несвідомих громадян і за підтримки недобросовісних державних чиновників. Всі ми бачимо, до чого вона приводить.

      Так і у випадку залізниць - передавати всю залізницю у одні руки - дурість. Це лише створить неконтрольовану монополію і скоріше всього призведе до повного краху всієї галузі - в умовах України можнна вважати такий результат спрогнозованим з точністю 99.99%. Це теж саме, якщо, наприклад, віддати комусь автотрасу Київ-Житомир. З яких, вибачте, коштів цей хтось буде забезпечувати підтримку магістралі в робочому стані?

      Інша справа - створення залізничних транспортних компаній, які б використовували державну залізницю і фінансували її розвиток. Це робити не тільки можна, але й потрібно. Зараз подорожуючих залізницею можна прирівняти до мазохістів. Смердючі вагони, низький рівень обслуговування, нерегульоване опалення, відсутність охолодження і т.д і т.п. Альтернативи немає.

      Чому, наприклад, приватна компанія не може придбати кілька потягів під кредит банку, і перевозити пасажирів в нормальному стані, платячи державній залізниці за використання інфраструктури? Та навіть не потягів, а просто купити декілька вагонів і причепити до державного потягу?

      І не треба дивитись, як там в Європі чи в Америці. Кого це хвилює?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.01 | Мертві Бджоли Загудуть

        Re: Доповнення про приватизацію

        Шановний Степане,

        Нажаль в Україні не спрацює ЖОДЕН проект із залізницею, так само як і з усім іншим. Бо все робиться через жопу на користь і тільки начебто окремої групи впливових осіб. Одначе, чим вони самі ніколи не зможуть скористуватися бо дебіли.

        Отже, народ буде відхаркуватися чи буде залізницю приватизовано, денаціоналізовано, або будь-що що там з нею робиться у мудрагельних закордонах. В Україні усе буде зроблено ТАК ЯК НЕ ТРЕБА. От і все.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.01 | Мартинюк

          Хлопці, спробуйте все таки без гасел.

          Знову суперчки "тупоконечників" і "гостроконечників" ( з якого боку краще розбивати яйце).

          Може краще працювати державна залізниця у Британії від приватної в Україні, так як в Європі чи Канаді державні еклектростанції працюють краще від тих ,які прихватизував Суркіс.

          Приватизаця повинна провадитися не заради "великої ідеї" а заради конретної користі встановленої конкретно для кожного даного випадку.

          Приватизація завжди доцільна коли працють механізми рівноправної конкуренції. Коли цього несма, або не працюють відносини власності і закони приватизація пертворюється в суркізацію.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.01 | Kostya Poroh

            Відкрита приватизація завжди добра.

            Хоч є "умови" хоч немає. Держава торбить нас свіх своїми прідприємствами, нелегаотна вигода іде в кармани Кучми. Коли приватизовані, підприємства нас вже не торблять.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.01 | Stepan Salo

              Щось мені незрозуміло

              Яка держава торбить кого якими підприємствами? Ваша держава торбить вас вашими підприємствами? Звичайно, якщо підприємств позбутись, то і клопоту не буде...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.08.02 | Kostya

                Re: Щось мені незрозуміло

                Napryklad, shahty. 5.3 miljarda idut na "pidtrymku" shaht, zamist' dopomohy bezdomnym ditiam. Elekrtoenergo "ne mozhut'" zibraty hroshi zi spozhyvachiv. Vsi platnyky odatkiv majut chomus' "vidshkodovuvaty" "vtracheni zaoschadzhennia" v derzhavnomu Oschadbanku.

                ...A u Vijska nemaje hroshej na nash zahyst. 90,000 bezdomnyh ditej huliajut' po krajini...
          • 2002.08.01 | Stepan Salo

            Re: Хлопці, спробуйте все таки без гасел.

            Мартинюк писав(ла):
            > Приватизаця повинна провадитися не заради \"великої ідеї\" а заради конретної користі встановленої конкретно для кожного даного випадку.

            Це - правильно. Приватизація має проводитись з калькулятором а не з прапором, гучномовцем і під державний гімн...
        • 2002.08.01 | Stepan Salo

          Вибачте, але - чи ви згодні з тим, щоб все це так було? (-)

      • 2002.08.01 | Kostya P.

        Ідея приватизації

        Ідея у киданні фінансування всякої х..і, типу вугля і залізничного полотна. Податки (невеликі) - бездомним дітям, а не жлобським проводницям!!!

        Коли ви кажете про вагони, то не дуже складно здогадатися про те, що приватні перевізення невигідні, бо "державні" хвінансує "держава". Ви думаєте ваші податки ідуть на армію, а виходить дуля, бо вони ідуть на шахтарів (6 мілйардів грв. = бюджетні гроші на вонючий вугіль = бюджет Збройних Сил україни), на провідників, на директорів, на державні комітети і сприяння сприянню.

        Буде так в Україні ще років п"ять -- освічені люди нафіг заемігрують, а залишаться моральні збоченці, які будуть українців в Україні доїти "на державу" (в карман), а ті будуть працювати батраками у любої "держави".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.02 | Stepan Salo

          Re: Ідея приватизації

          > Ідея у киданні фінансування всякої х..і, типу вугля і залізничного полотна. Податки (невеликі) - бездомним дітям, а не жлобським проводницям!!!

          Це цікава думка. Спочатку ви позбудетесь вугільної промисловості. Потім залізниць. Потім - всьго іншого, що вас "торбить". І з чого ж будуть йти податки бездомним дітям? Я розумію, що невеликі, але ж з чогось вони повинні братись? І як ви збираєтесь на невеликі податки фінансувати великі державні проекти?

          > Ви думаєте ваші податки ідуть на армію, а виходить дуля, бо вони ідуть на шахтарів (6 мілйардів грв. = бюджетні гроші на вонючий вугіль = бюджет Збройних Сил україни), на провідників, на директорів, на державні комітети і сприяння сприянню.

          Якщо вас цікавить моя думка, то я вважаю, що т.н. Збройні сили України необхідно розпустити взагалі, бо вони нікому непотрібні і являються моральним пережитком.

          А взагалі-то кажучи - ви вважаєте, що вугілля не потрібне?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.02 | Kostya

            Re: Ідея приватизації

            Stepan Salo писав(ла):
            > > Ідея у киданні фінансування всякої х..і, типу вугля і залізничного полотна. Податки (невеликі) - бездомним дітям, а не жлобським проводницям!!!
            > Це цікава думка. Спочатку ви позбудетесь вугільної промисловості. Потім залізниць. Потім - всьго іншого, що вас "торбить". І з чого ж будуть йти податки бездомним дітям? Я розумію, що невеликі, але ж з чогось вони повинні братись? І як ви збираєтесь на невеликі податки фінансувати великі державні проекти?

            *** Derzhava finansuje $400 za kozhnu tonu vuhilla. Takyj vuhil ne potribnyj - joho krasche zakonservuvaty dlia naschadkiv, a kupuvaty rosijski i turkmensu naftu. Ce priame rozbazarennia hromadskyh koshtiv.




            > > Ви думаєте ваші податки ідуть на армію, а виходить дуля, бо вони ідуть на шахтарів (6 мілйардів грв. = бюджетні гроші на вонючий вугіль = бюджет Збройних Сил україни), на провідників, на директорів, на державні комітети і сприяння сприянню.
            > Якщо вас цікавить моя думка, то я вважаю, що т.н. Збройні сили України необхідно розпустити взагалі, бо вони нікому непотрібні і являються моральним пережитком.

            *** Bez Vijska: Rumunija maje pretenziji do nas. A rumunska armija ne malen'ka i ne bezropotna. V nyh velychaznyj flot.
            *** Rosija nevidomo jak bude dali. Zaprosto mohut' napasty rokiv cherez 10-20.
            *** Inozemni terorysty mozhut' zavesty vijnu vseredyni Ukrajiny.


            > А взагалі-то кажучи - ви вважаєте, що вугілля не потрібне?

            *** Tak, vvazhaju scho nepotribne.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.02 | Stepan Salo

              Re: Ідея приватизації

              > *** Derzhava finansuje $400 za kozhnu tonu vuhilla. Takyj vuhil ne potribnyj - joho krasche zakonservuvaty dlia naschadkiv, a kupuvaty rosijski i turkmensu naftu. Ce priame rozbazarennia hromadskyh koshtiv.

              Хм... А що при цьому робитимуть шахтарі? Хоч зарплатня і мізерна, хоч її і недоплачують, але ж - якщо закрити шахти, всі вони залишаться без роботи?

              > *** Bez Vijska: Rumunija maje pretenziji do nas. A rumunska armija ne malen'ka i ne bezropotna. V nyh velychaznyj flot.

              По перше - що ви маєте на увазі під претензіями? По друге - ви дійсно вважаєте, що як тільки розпустити армію, то відразу всі почнуть на Україну нападати?

              > *** Rosija nevidomo jak bude dali. Zaprosto mohut' napasty rokiv cherez 10-20.

              Я не думаю, що бажання Росії нападати чи не нападати залежитиме від наявності чи ненаявності УЗС...

              > *** Inozemni terorysty mozhut' zavesty vijnu vseredyni Ukrajiny.

              Ну, взагалі-то кажучи, розправа з терористами - діло СБУ, а не армії. І коли я кажу про розпуск армії, я не виключаю варіанту створення невеликих професійних військових загонів...
              Але та армія, що є в України зараз може бути тільки розпущена. Ніякі реформи в ній неможливі.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.08.02 | Kostya P.

                Re: Ідея приватизації

                > Хм... А що при цьому робитимуть шахтарі? Хоч зарплатня і мізерна, хоч її і недоплачують, але ж - якщо закрити шахти, всі вони залишаться без роботи?

                *** Здорові мужики не можуть робити суспільно корисну справу?? А що, ми з дружиною повинні батрачити з ранку до ночі, щоб шахтар лазив в забой за гряз"ю, щоб Пінчукам було що красти, поки цей шахар не підірветься на метані???


                > По перше - що ви маєте на увазі під претензіями? По друге - ви дійсно вважаєте, що як тільки розпустити армію, то відразу всі почнуть на Україну нападати?

                *** Дивіться і читайте про зазіхання росіян на Клайпеду: http://ng.ru/world/2002-07-30/1_klaipeda.html .



                > Я не думаю, що бажання Росії нападати чи не нападати залежитиме від наявності чи ненаявності УЗС...

                *** Не грали ви в дитинстві у військові ігри... Ні у "Стратегію" на комп"ютері..



                > Ну, взагалі-то кажучи, розправа з терористами - діло СБУ, а не армії. І коли я кажу про розпуск армії, я не виключаю варіанту створення невеликих професійних військових загонів...

                *** Назвіть військо "Суперова Безшабашна Уармія", і буде СБУ. Яка різниця. Ви знаєте, чи зможе СБУ боротися з терористами? Я не знаю, і ви не знаєте. Но я знаю про заказні КАМАЗи і отруту для вбивств неродних депутатів.


                > Але та армія, що є в України зараз може бути тільки розпущена. Ніякі реформи в ній неможливі.

                *** Розкажіть це Путіну.
          • 2002.08.02 | Мертві Бджоли Загудуть

            Приватизація Війська! Вірніше, ПАРТИЗАНИЗАЦІЯ

            Шановний Степане,

            Дуже слушна думка щодо війська. Тільки Україна власне ніколи його й не мала. Хіба що у 1918, коли Гетьман Павло Скоропадський намагався створити справжнє професійне УКРАЇНСЬКЕ військо. Принаймні, сучасний флот України тепер ходить саме під його, Гетьмана Скоропадського, військово-морським прапором.

            Війсьо просто треба приватизувати. А ще точніше - ПАРТИЗАНУВАТИ. Створити кадрові партизанські загони. На випадок війни вони будуть дуже ефективно вейсти бойові діх проти ворога (доречі, вгадайте з однієї спроби хто ж таки в України є ЄДИНИМ потенційним ворогом?)

            І це не жарт. У швейцарії до певної міри таке військо. Усе чоловіче населення є водночас вояками на випадок війни. Удома в себе тримають свою штатну зброю, уніформу тощо. І при цьому Швейцарія не є яні членом НАТО, ані бажає втсупати в НАТО чи в Європу. Доречі, також Швейцарія не є членом ООН.

            Інший позитивний момент - коли населення озброєне - жодна диктатура в такій країні не має шансів...

            А в історії України така приватизація війська успішно діяла за часів Гетьманщини, коли всю Україну було поділено на полки, сотні, паланки тощо. Були козаки городові та реєстрові. От і тепер можна мати солдатів реєстрових - тобто постійних кадрових - для парадів і штабів у мирний час, а всі решта - то козаки городові.

            У такий спосіб можна було б вирішити чимало сучасних проблем України.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.02 | Stepan Salo

              Re: Приватизація Війська! Вірніше, ПАРТИЗАНИЗАЦІЯ

              > Війсьо просто треба приватизувати. А ще точніше - ПАРТИЗАНУВАТИ. Створити кадрові партизанські загони. На випадок війни вони будуть дуже ефективно вейсти бойові діх проти ворога

              Я майже згоден з цим. Але не потрібно всіх заставляти проходити військову підготовку. Тільки тих, хто хоче і за гроші. Єдине виключення являють військові спеціалісти - вони повинні тренуватись частіше.

              > Інший позитивний момент - коли населення озброєне - жодна диктатура в такій країні не має шансів...

              Це правда, але можливі і негативні наслідки... Наприклад - громадянська війна.

              > У такий спосіб можна було б вирішити чимало сучасних проблем України.

              Можна, але не забувайте, що виришуючи якусь проблему кардинальним способом ви ризикуєте наробити ще більших проблем. Якщо створення профессійної армії - суттєва необхідність, то роздача зброї населенню приведе до жахливих наслідків...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.08.02 | Kostya P.

                Не пртинізація, а РЕЗЕРВ!!!

                В Україні Резерв є тільки на папері. В США Резерв - це така ж сама сдужба, але обмежена. Два тижні на півроку Резервісти навчаються. Їм виплачується висока зарплата. Якщо наступить бойові дії, резервісти призиваються.

                Навіть з невеликими грошима, ця система очевидно класніша від загального призову. Така система - частина Війська Ізраеля, Німенччини, США, Франції...

                Я б з гордістю пішов у Резервісти, але Резерву зараз немає!
              • 2002.08.02 | Мертві Бджоли Загудуть

                Партизани й отамани замість Генштабів і Міноборонів

                Шановний Степане,

                Ви писали:
                /Якщо створення профессійної армії - суттєва необхідність, то роздача зброї населенню приведе до жахливих наслідків...

                До яких жахливих наслідків? Це не привело до жахливих наслідків у Швейцарії. Це не привело до жахливих наслідків у США (з певними застереженнями, безперечнно. Мені можуть зауважити, що в США чимало було випадків коли школярі зачинали стрілянину в стінах школи. Так, це трагедія та злочин, але зброю ці діти мали НЕЛЕГАЛЬНО. Переважна більшість американців (мільйони населення) мають ЛЕГАЛЬНУ зброю ЛЕГАЛЬНО і нікого не вбивають.

                В Україні треба створювати невеличкі партизанські загони місцевої самооборони як в Естонії чи Фінляндії, замість великої неповороткої, коштовної, небоєздатної, непрофесійної і головне НЕ-УКРАЇНСЬКОЇ (а пост-радянської) армії України.

                Історичний прецедент в історії України був - період Гетьманщини. Світовий прецедент також існує в багатьох країнах.

                А для виконання надзвичайно висоокотехнологічних функцій звернутися до ГАРАНТІВ ЯДЕРНОГО РОЗБРОЄННЯ УКРАЇНИ (США, Росія, а такозж Європа
                НАТО). Нехай вони використовують свої супутникові та іншні наймодерні системи для захисту України. Так робить,зокрема, Ісландія бо зовсім немає своїх власних збройних сил.

                Величезне заощадження народних коштів. І немає антинародного режиму, бо - як Ви слушно зауважили, громадянська війна може статися серед озброєного, але мирного люду. І щоб не було громадянської війни - смиренний уряд виконує волю народу.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.08.02 | Kostya P.

                  Re: Партизани й отамани замість Генштабів і Міноборонів

                  Немає ніяких гарантій. Конгрес чи Сенат США декларації про гарантії не ратифіковував. До речі, ніякого договору не було. Тільки виступ-декларація презиків.


                  > А для виконання надзвичайно висоокотехнологічних функцій звернутися до ГАРАНТІВ ЯДЕРНОГО РОЗБРОЄННЯ УКРАЇНИ (США, Росія, а такозж Європа
                  > НАТО). Нехай вони використовують свої супутникові та іншні наймодерні системи для захисту України. Так робить,зокрема, Ісландія бо зовсім немає своїх власних збройних сил.
                • 2002.08.02 | Stepan Salo

                  Re: Партизани й отамани замість Генштабів і Міноборонів

                  > Якщо створення профессійної армії - суттєва необхідність, то роздача зброї населенню приведе до жахливих наслідків...
                  >
                  > До яких жахливих наслідків? Це не привело до жахливих наслідків у Швейцарії. Це не привело до жахливих наслідків у США (з певними застереженнями, безперечнно. Мені можуть зауважити, що в США чимало було випадків коли школярі зачинали стрілянину в стінах школи. Так, це трагедія та злочин, але зброю ці діти мали НЕЛЕГАЛЬНО. Переважна більшість американців (мільйони населення) мають ЛЕГАЛЬНУ зброю ЛЕГАЛЬНО і нікого не вбивають.

                  Трошки інша ситуація. В США зброю ніколи не роздавали і ніколи не забирали, з нею в США як приїхали, так досі і живуть. Зауважте - ніхто не має автоматичної зброї, це заборонено.
                  А Швейцарія - трошки інші люди там живуть. Роздай зараз зброю на Україні - одразу почнуться озброєні пограбування банків, розборки між сусідами і т.д.
                  Окрім того, в резерві можуть бути лише рядові солдати та польові офіцери, яких навчили стріляти, та й те при гарантії того, що вони будуть знаходитись у добрій фізичній формі. Але є ряд військових спеціальностей, представники яких не можуть бути у резерві, бо втратять кваліфікацію.
                  Отже варіантів 2 - або створити невелику регулярну армію на професійній основі, або перейти до швейцарського варіанту, при якому боєздатної армії в країні не існує, бо до умов реальних бойових дій така армія не приздатна.
                  Очевидно найкращим вибором буде альтернатива між першим та другим варіантом.
  • 2002.08.02 | Lamber

    Re: Приклад "реал політік"

    Пропоную статейку про досвід приватизації Естонської Залізниці на підході стаття про українські Ж/Д.

    Березовский приватизирует эстонские железные дороги. По-итальянски
    --------------------------------------------------------------------------------
    06.04 21:17 | MIGnews.com
    --------------------------------------------------------------------------------


    Из российских предпринимательских кругов русскоязычной газете "Эстония" стало известно, что в приватизации Эстонской железной дороги намеревался принять участие Борис Березовский, но по некоторым причинам пожелал сделать это инкогнито. Поэтому предпочел доверить дело некоему Джованни Спосато.

    Вот краткая предыстория. На заключительном этапе приватизации Эстонской железной дороги победитель конкурса, компания, назвавшаяся Rail Estonia, не смогла заплатить за выставленные на продажу акции. Консультантом фирмы был некий Тони Мэйсси, он же Антонио М. Анготти, объявленный Интерполом в международный розыск.

    Тогда на помощь Rail Estonia, непонятно по каким причинам, пришел таллиннский мэр Юри Мыйз с ближайшим своим товарищем Меэлисом Лао, предположительно - эстонским "авторитетом". Они отправились в Лондон на встречу с руководителем инвестиционного фонда г-ном Джованни Спосато, который распоряжается деньгами, превышающими бюджет Эстонии раз эдак в пять – 10 миллиардами долларов. При этом 10 миллиардов – это только объем инвестиций этого года.

    Господину Спосато 29 лет. По его же словам, около десяти лет он провел в Петербурге и Москве, активно занимаясь бизнесом. Сегодня он руководитель крупного инвестиционного фонда, в который вкладывают деньги некие таинственные структуры и частные лица из России, Азербайджана и Татарстана.
    На встрече с таллиннским начальством Спосато пообещал не кредиты и не гарантийные письма. Он пообещал наличность. И сказал, что будет готов привезти чемодан с долларами в кабинет любого эстонского министра.

    Спосато связывает с Эстонией и несколько любовных историй. В прошлом году он решил жениться на таллиннской девушке русского происхождения. На каком-то этапе ухаживаний не то девушка раздумала, не то сицилианец остыл, не то девушкины родители засомневались в чистоте намерений жениха. Спосато тогда представлялся в Эстонии менеджером модельного агентства и сулил будущим моделям золотые горы.

    Одним словом, история закончилась тем, что Спосато обозвал свою бывшую любовь шлюхой, а ее отца сутенером. Кроме того, он заказал поджег квартиры и автомобиля родителей. Родители подали заявление в полицию.

    В связи со скандалом вокруг приватизации Джованни Спосато решил приехать в Таллинн и дать пресс-конференцию, чтобы развеять все подозрения на свой счет. К этому времени он уже обзавелся новой невестой, на этот раз 18-летней эстонской девушкой, которая от него без ума и мечтает сочетаться с ним законным браком.

    Сразу после окончания пресс-конференции в гостинице "Олимпия" криминальная полиция заковала Спосато в наручники. В понедельник утром местные агентства новостей сообщили, что Спосато сознался в том, что заказал поджог квартиры и машины. Пиротехника обошлась ему всего в 5 тысяч долларов.

    Теперь про Березовского. Похоже, что интерес к Прибалтике у него есть. Это подтверждают события последней недели. Выходящая в Риге на русском языке газета "Час" громогласно поведала в своем субботнем номере о планах гуманитарной помощи, которую Борис Березовский собирается оказать Латвии. Помощь, на первый взгляд, более чем скромная, хотя обеспечена надлежащей PR-кампанией.

    В прошлом году Борис Березовский организовал свой именной фонд, то есть фонд имени Березовского. Первое отделение этого фонда было открыто в США. Второе - на прошлой неделе в Риге. По словам исполнительного директора фонда Алекса Гольдфарба, Березовский собирается направить в этот фонд 25 миллионов долларов. Из них всего лишь 150 тысяч - в страны Балтии. Фонд занимается поддержкой гражданских свобод, независимой прессы, культуры и образования. Заявлено, что первой акцией фонда в Балтии будет раздача 10 тысяч бесплатных театральных билетов школьникам Латвии, Эстонии и Литвы в ближайшие полтора года. Даже если было бы справедливым предположение, что в Латвии дела с демократией обстоят настолько плохо, что 50 тысяч долларов, то есть третья часть от запланированной поддержки Прибалтики, принципиально помогут прессе стать независимой, а гражданам свободными, то в ответ Борис Абрамович получит лишь благодарность школьников "за наше счастливое детство".

    Хотя можно предположить и несколько иной сюжет. Например, в страны Балтии двинется не 150 обещанных тысяч, а намного больше. И на эти деньги действительно можно много хорошего сделать. И учебники напечатать, и поддержать какое-нибудь движение или просто группу товарищей. И все это сопроводить соответствующей кампанией на радио, телевидении и в газетах. И приурочить это ко времени начала приватизации предприятий инфраструктуры. В Латвии это как раз на повестке дня. Да и в Литве заря приватизации только занимается. Там тоже полезно билеты в планетарий раздать на год вперед.

    Возможно, Борис Березовский планирует перенять тактику Сороса. Мы вам фонд развития и культуры, а вы нам - победу в приватизационном конкурсе "Связьинвест". Правда, российская экономика даже самого Сороса перехитрила. Только дали ему тендер выиграть, как вся российская экономика, с рублем во главе в 1998 году обрушилась.

    Неизвестно, имеет ли Березовский активы в Эстонии. Во всяком случае, в приватизационном процессе замечен он не был. Ушел поезд, пока Генеральная прокуратура России выясняла вопрос, был ли Березовский связан с деятельностью "Аэрофлота" или нет. На сегодняшний день в уголовном деле "Аэрофлота" Березовский фигурирует в качестве свидетеля. При этом не так давно он сделал заявление, что на допрос в этом качестве он являться не собирается, то есть возвращаться в Россию он не намерен.

    Если история со Спосато и Березовским – правда и у Спосато будет возможность выполнить свое обещание и принести всю требуемую для приватизации сумму денег наличными в кабинет нашего министра, то, не исключено, что Эстонская железная дорога научилась бы летать. Как Аэрофлот
  • 2002.08.02 | Lamber

    Re: Приклад "реал політік"

    Минулорічна стаття - проте з неї почався Міжнародний комітет проти приватизації залізниці

    В Украине началась приватизация железных дорог

    Министерство транспорта Украины своим разпоряжением преобразовало в открытые акционерные общества 7 государственных ремонтных предприятий монополиста на рынке железнодорожных перевозок “Укрзализныци”.
    Еще 5 декабря 2000 года Министерство транспорта издало приказ о завершении корпоратизации промышленных предприятий железнодорожного транспорта до 1 мая 2001 года. Это решение было принято в связи с требованием МВФ и Мирового банка о реструктуризации государственных монополий. В предверии визита миссий МВФ и МБ в Украину в конце мая – начале июня текущего года, правитедьство решило ускорить процес корпоратизации “Укрзализныци”.
    В ОАО были преобразованы: Запорожский электровозоремонтный завод, Днепропетровский тепловозоремонтный завод, Киевский электротехнический завод “Транссигнал”, Львовский локомотиворемонтный завод, Киевский электровагоноремонтный завод, Ивано-Франковский локомотиворемонтный завод и Харьковский электротехнический завод “Транссвязь”.
    В рамках ведущейся реструктуризации государственной администрации железнодорожного транспорта Украины «Укрзализныця» создается государственная холдинговая компания «Укрзализреммаш». Это определено постановлением Кабинета Министров от 16 мая.
    Уставный фонд холдинговой компании формируется путем передачи 100% акций подлежащих корпоратизации Изюмского тепловозоремонтного завода (Харьковская обл.) и Конотопского завода по ремонту дизель-поездов (Сумская обл.), а также помещений общей площадью 360 кв.м в здании объединения «Укрзализпром» (Киев). Основателем ГХК «Укрзализреммаш» выступает Министерство транспорта Украины.
    Согласно постановлению, в управление ГХК передаются также 100%-ные пакеты акций, создающихся в процессе корпоратизации и пока не подлежащих приватизации Днепропетровского государственного тепловозоремонтного завода, Запорожского электровозоремонтного завода, Киевского электровагоноремонтного завода им. Январского восстания, Львовского локомотиворемонтного завода, Киевского электротехнического завода «Транссигнал» и Харьковского электротехнического завода «Транссвязь».
    Правительство аргументирует свое решение увеличением доходов предприятий. Так, согласно прогнозным оценкам, создание ГХК «Укрзализреммаш» должно обеспечить увеличение объемов продукции по ремонту электровозов с 226 ед. в 2000 году до 260 в 2003, электросекций - с 249 до 290, тепловозов - с 252 до 294. Ожидаемое уменьшение объемов затрат на закупку сырья и материалов - оценивается в 12-15%, прогнозируемое уменьшение стоимости ремонтных работ – в 10%. Предполагается, что централизация 60% объемов сбыта продукции через ГХК позволит предприятиям отрасли получать дополнительную прибыль в объеме 7-8% от валовых доходов, или 15-17 млн.грн. ежегодно.
    Корпоратизация первых семи вагоноремонтных предприятия был первым этапом реформирования “Укрзалицныци”. На втором этапе планируется корпоратизировать еще 9 предприятий, входящих в структуру объединения.
    Как заявил министр транспорта Леонида Костюченко, приватизация 6-ти железных дорог “Укрзализныци” - Донецкой, Львовской, Одесской, Приднепровской, Юго-Западной и Южной, возможна только после корпоратизации и приватизации инфраструктуры “Укрзализныци” (которая включает в себя и ремонтные заводы), что, возможно, займет 6-8 лет.
    Согласно плану реструктуризации “Укрзализныци”, на ее базе будет создана корпорация, куда будут входить железные дороги, как структурные подразделения корпорации, а существующие отделения железных дорог будут преобразованы в хозрасчетные предприятия.
    Однока, по мнению Совета Молодежного союза Украины, корпоратизация предприятий “Укрзализныци” с последующей их приватизации приведут к увеличению тарифов на перевозку населения.
    Так, с 1 марта этого года Юго-Западная железная дорога (ЮЗЖД) повысила на 40% цены на билеты в электричках. ЮЗЖД объясняет такое решение убыточностью пригородных перевозок и большим количеством льготных категорий пассажиров.
    Сейчас железная дорога перевозит 16 льготных категорий пассажиров. Их проезд должны компенсировать местные бюджеты, но они практически не делают этого из-за отсутствия средств. Всего в 2000 году Укрзализныця получила убытки в 1,8 млрд. гривен от пассажирских перевозок. Основная часть убытков — 891,1 млн. гривен — получена от перевозок пассажиров в поездах пригородного сообщения.
    Кроме того, с приватизацией самих железных дорог возникнет проблема льготников. Часные инвесторы не согласятся покрывать издержки за счет собственной прибыли. Поэтому, по мнению Совета Молодежного союза Украины, в ближайшее время правительство предпримет попытку очередной раз сократить число льготных категорий для проезда в железнодорожном транспорте. Уже в Верховном Совете Украины разработан законопроект, направленный на сокращение количества льгот для населения. В первую очередь пострадают студенты, работающие пенсионеры, некоторые категории инвалидов, "чернобольцы" и др.
    В декабре 2000 г. "Укрзализниця" предприняла попытку лишить бесплатного проезда детей до 16 лет (в том числе пострадавших от аварии на Чернобыльской АЭС, детей-сирот и детей инвалидов). Однако, после решительных протестов левых организаций профсоюзов льготы были возвращены в канун нового года. Следует отметить что члены Молодежного союза Украины принимали активное участие в этих акциях протеста (Луганск, Донецк, Киев).
    В конце прошлого года, Донецкая железная дорога приняла решение, согласно которому отныне на тех железнодорожных станциях, где пассажиры в большинстве своем отказываются приобретать билеты, пригородные поезда останавливаться не будут. Таким образом пасажиры вынуждены добираться до Донецка пешком!
    Опыт других стран свидетельствует о том, что корпоратизация предприятий железно-дорожного транспорта с последующей их приватизацией приводит к значительным негативным последствиям. Так, неминуемы увольнения рабочих, консервация нерентабельных марсшрутов, повышение цен на проезд, сокращение количества льготников и т.д. Кроме того, данная политика в отношении транспортной сферы является часть междунароного курса МВФ и Мирового банка, направленных на разрушение национальных экономик.
    Мы считаем, что под видом иностранных инвесторов, в скором будущем, в Украине появятся представители западных "благодетелей" (МВФ, МБ, ЕБРР) и разнообразных транс-национальных корпораций, которые "проплатят" кому-то наверху и приватизируют нашу железную дорогу. Таким образом важнейшие транспортные артерии Украины окажутся в руках транснационального капитала, способного диктовать свою волю украинскому правительству.
    Следующим шагом шагом станет увольнение рабочих (для экономии средств), запрещение акций протеста работников ж/д дорог, жесткий контроль над профсоюзами со стороны новых администраций предприятий. Если сейчас в ж/д транспорте задействовано около 38 тыс. чел, то по нашим подсчетам, с приходом частного собственника, это число может сократиться до 10-15 тыс. чел. Модернизация состава и оборудывания дорог будет также осуществлена за счет рабочих, поэтому зарплаты если не уменьшатся, то в крайнем случаи останутся на прежнем уровне (до приватизационном). Это к тому, что защитники приватизации ж/д дорог утверждают, что частный капитал повысит зарплаты рабочим. Никогда буржуазия не заботилась о благосостоянии трудящихся! Все издержки модернизации и реконструкции "Укрзализныци" лягут на плечи простых рабочих. Часть из них будет уволена, а часть будет получать все ту же мизерную зарплату.
    А для того, чтобы рабочие не выражали свой протест, правительство и буржуазный парламент уже ввел запрет на проведение акций протеста на предприятиях ж/д дорог. Таким образом, трудящиеся лишены возможности бороться за свои права.
    Приватизации заденет и простых пасажиров, поскольку им придется гарантировать рост прибылей новых хазяев украинских железных дорог. Цены на билеты вырастут в 3-4 раза, тарифы на грузовые перевозки в 1,5-2 раза. Льготного проезда будут лишены около 10 категорий льготников (чернобольцы, пенсионеры, студенты и т. д.).
    Вот такая арифметика приватизации украинской железной дороги!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.03 | Роман ShaRP

      Re: ... В дії.

      Зарплату залізничникам вже зменшено. І рости вона не збирається.
      Ситуація від цього ліпше, ясне діло, не стає.
      Вводяться "фірмові" поїзди, ціни на які суттєво вищі за звичайні, а якість -- ну аж ніяк не настільки більша (хіба наново пофарбовані). Деякі маршрути віддані "на відкуп" фірмовикам.
      Давно і впевнено скорочується приміське сполучення, падає його якість.

      Гой ви єси, приватні власники! Наприклад, МакДональдсу на привокзальній площі Києва, -- що вам за діло що за 3-7 метрів від ваших дверей маленькі бомжі щодня нюхають клей у всіх на очах. Ви врятуєте усіх програмою "день народження у макдональдсі"?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".