МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення депутатів-юристів про реформу судової системи

08/02/2002 | Пані
(На прохання пана Василенка, бо документ загубився в дискусії без заклику до розповсюдження)


Велике прохання розповсюдити його серед ваших знайомих суддів!!!

----------------------------
" 683 " 23. 05. 2002 р. Суддям України

Вельмишановні добродії!

Ми не вперше обрані народними депутатами України. Як юристи практики, вчені, ми добре обізнані в реальному стані правосуддя в нашій країні. Тому хочемо запропонувати Вам висловитися щодо ряду принципових положень, які, на наш погляд, є основоположними для розбудови в Україні правової та економічно квітучої держави. Також у нас є цікава, на наш погляд, пропозиція, про що далі.
Переконливо просимо Вас поставитися до нашого звернення виключно як до документа, пов'язаного з депутатською діяльністю. Жодного іншого підтексту, політичного чи неполітичного, в нашому зверненні немає.

Будь-яка інформація, повідомлена Вами нам, буде зберігатися цілком конфіденційно і використовуватися тільки з Вашого дозволу.
Суть проблеми. Ми, юристи, не складаємо у Верховній Раді більшості. Однак ми маємо за плечима власний досвід судової, прокурорської та правоохоронної діяльності.

Ми досить чітко бачимо, що в умовах перехідного періоду, в якому перебувають практично всі країни колишнього СРСР, характерними, на жаль, є процеси зростання тотальної корупції, зловживань з боку чиновництва тощо. За таких умов незалежна судова гілка влади є останнім шансом виживання української держави.

Так, на жаль, в судовій системі теж зростає тенденція корупції. З цим вкрай неприємним явищем пов'язані необ'єктивні рішення за конкретними справами. Але все це зовсім не означає, що судді не повинні мати певних привілеїв нематеріального характеру в порівнянні з іншими громадянами та чиновниками для того, щоб знищити ці небезпечні та шкідливі тенденції. Маємо на увазі, перш за все, питання недоторканості суддів, кардинального підвищення їхніх заробітних плат і створення системи, яка дозволить об'єктивно визначати кваліфікацію суддів, тому що ці привілеї матимуть надаватися тільки чесним, принциповим і грамотним юристам.

Просимо Вас ставитися до цього звернення з повною відповідальністю. Наш авторитет у Верховній Раді, впевнені, дозволить вирішити зазначене питання в законодавчому плані. А нашу публічну діяльність ми, як політики, будемо використовувати для створення відповідної громадської думки.
Отже ми виносимо ідею створення в Раді (уперше за всю історію незалежної України) впливової депутатської групи з юристів, що входять до різних фракцій, мають авторитет у Верховній Раді України та досвід роботи в урядових, судових, правоохоронних органах. На базі цієї групи буде створена громадська організація, що зможе взяти на себе відповідальність за становлення незалежної судової системи в цілому і за долю кожного судді окремо.
Думаємо, що зазначена громадська організація, до якої народні депутати України запросять кожного з Вас особисто, існуватиме в Україні доти, поки демократичні засади та інститути остаточно не сформуються.

Ми будемо обговорювати на першому етапі такі питання (з яких хотілося б, зрозуміло, почути і Вашу думку):
1. Ідеологія громадського об'єднання (крім уже викладених вище ідей). Зокрема, чи має бути це об'єднання професійним союзом або варто обрати будь-яку іншу правову форму організації?
2. Назва об'єднання.
3. Першочергові питання, які підлягають розглядові та вирішенню.
4. Ідеї щодо організації з'їзду майбутнього об'єднання (час, місце, умови делегування представників судів, регіонів тощо).
5. Тези в установчі документи (статут, рішення установчого з'їзду).

Нас цікавлять Ваші відповіді на такі запитання, безпосередньо пов'язані з викладеною вище пропозицією:
1. Які гарантії вашої незалежності від інших гілок влади ви хотіли б відчутно посилити? До яких чинних законів для цього треба внести зміни та доповнення (дайте, будь ласка, формулювання)?
2. Чи були випадки протизаконного тиску на вас як на суддів (щодо цього, на жаль, ми не маємо сумнівів) ? Наведіть яскраві приклади такого тиску, якщо це не погрожує вашій особистій безпеці (наприклад, якщо чиновник, який тиснув на вас як на представників судової гілки влади, звільнений з посади або притягнутий до кримінальної відповідальності).
3.Які випадки гонінь та утисків звільнених з посад суддів вам відомі? Як депутати, ми будемо намагатися ініціювати питання про поновлення їх на роботі, якщо ці люди заслуговують позитивних оцінок. Ще раз запевняємо Вас, що жоден лист або прізвище не будуть нами названі в будь-яких офіційних документах без вашої попередньої на це згоди.

Дане звернення ми просимо розцінювати як перший крок у напрямку створення у Верховній Раді депутатської групи з представників різних фракцій, які підтримують ідею істинної незалежності судової системи країни.

З глибокою повагою,

підписи:
Черновецький
Головатий
Онопенко
Омельченко Г.
Табачник
Король
Гавриш
та ін.

Відповіді

  • 2002.08.02 | Юрій Василенко

    Re: Звернення депутатів-юристів про реформу судової системи

    Дякую, люба Пані! Якщо хтось з суддів надумає дати відповідь, то адреса така: Народний депутат Черновецький Л.М., Кловський спуск, 9/2, м.Київ-021, 01021.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".